Νέα

Ευρωεκλογές 2009

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonoro
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 453
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ας θαυμάσουμε όλοι τον νέο Έλληνα ευρωβουλευτή Θ. Πλεύρη:


:headbang:

ο Θανος ειναι λοκατζης και δεν ανεχεται φλωρους!!Ιδιος οταν οι ιδιοι οι φλωροι δηλωαν οτι θελουν να πανε σε ειδικες δυναμεις και μετα βαζαν τον Μπαμπα τους και να βγαινει σε τηλεοραση!! Αν σε ειχε ο Θανος στο λοχο του θα καθαριζες χεστρες παλιο κομμουνι!!
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Yrret, καταρχήν συγχαρητήρια !

Κατά δεύτερον, δεν σου φαίνεται λίγο αστείο και ..περίεργο να προσδιορίζεται στο ψηφοδέλτιο το κόμμα όχι σα ΛΑΟΣ αλλά σα ΛΑΟΣ - Γ.Καρατζαφέρης, με την φάτσα του κιόλας;
Μια τέτοια ταύτιση δε νομίζεις ότι ακυρώνει κάθε μελλοντική προσπάθεια για αλλαγή αρχηγού στον ίδιο συνδυασμό για τον πατριωτικό χώρο;

Επίσης, ακόμα δεν κλείσαν καλά καλά οι κάλπες και ο δικός σου αρχίζει τα παζάρια με τη ΝΔ..

Εχεις δικιο θεωριτικα,, αλλα πια ειναι η διαφορα οτι στην επαρχια που μεγαλο μερος ειναι αγραμματοι και ηλικιωμενοι, το ψηφοδελτιο θα πρεπει να ειναι σχεδιασμενο ετσι ωστε να αναγνωρισιμο και απο αυτους. Επισης μεγαλο μερος των επαρχιωτων δεξιων ακομα και το Καρατζαφερη δεν το ξερουν!! ακομα και αν αυτο φαινεται παραξενο.....γνωριζουν τους τοπικους βουλευτες της ΝΔ.

μεΧΡΙ τωρα οι γεροι δεξιοι της επαρχιας (πραγμα που το ξερεις βεβαια) πηγαινουν με ετοιμα ψηφοδελτια συνηθως μεχρι τωρα της ΝΔ οποτε μεγαλο μερος απο αυτους μπορει να μην εχουν ξαναδει ψηφοδελτιο
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
η δικια μου αποψη για την αποχη ειναι οτι επιδη στην Ελλαδα οι εκλογες απαιτουν και ταξιδι δλδ ολοι οι ετεροδημοτες που ναι μεν γεννηθηκαν και μεγαλωσαν στην Αθηνα αλλα ψηφιζουν στο χωριο του μπαμπα(ελληνικη σαχλαμαρα)δεν ειχαν ουτε την ορεξη ουτε τον χρονο να μετακινηθουν.
Τα κομματα εξουσιας δεν εβαλαν μπρος για την μετακινηση των ετεροδημοτων λογο χρεων αλλα και αδιαφοριας
Αυτος ειναι ο κυριος λογος που ειχαμε μεγαλη αποχη,μαζι ασφαλως με την απαξιωση της πολιτικης ζωης στον τοπο μας αλλα και την ελλειψη ρουσφετιου.
Αλλιως ειναι να ψηφισεις ευρωβουλευτη και αλλιως καποιο λαμογιο βουλευτη που θα σε παραμυθιασει για τον σιγουρο αυριανο σου διορισμο

 Ετσι ονομαστηκε για μια κοαμα φορα συνενοχος ο κλασσσικος ο μαλακας ο Ελληνας που μπορει να εκατσε σπιτι με την παθερα και τα παιδια να γκρινιαζουν λογω ζεστης και να του ειπανε τα καναλια οτι πηγε για μπανιο και να του εδειξαν και τους κωλους που δεν ειδε !! οσοι εφυγαν ΣΚΔ καλα εκαναν αλλα οσοι εκατσαν εδω και δεν τους μαυρισαν εκαναν μαλακια !!!

 ΥΓ Στο Κολωνακι μπορει να ψηφιζει κανα πρωην συμμαθητης του Βοριδη ή η πωλήτρια απο το μαγαζι που αγοραζει τα κουστουμια του  :2funny:

ΥΓ2 Οι λοκατζηδες στον Εβρο χρειαζονται και οχι στο μεγαλο Πευκο
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Εχεις δικιο θεωριτικα,, αλλα πια ειναι η διαφορα οτι στην επαρχια που μεγαλο μερος ειναι αγραμματοι και ηλικιωμενοι, το ψηφοδελτιο θα πρεπει να ειναι σχεδιασμενο ετσι ωστε να αναγνωρισιμο και απο αυτους. Επισης μεγαλο μερος των επαρχιωτων δεξιων ακομα και το Καρατζαφερη δεν το ξερουν!! ακομα και αν αυτο φαινεται παραξενο.....γνωριζουν τους τοπικους βουλευτες της ΝΔ.

Προφανώς για αυτό γίνεται, για να μη μπερδευτεί κάνας παπούς που δεν ξέρει να διαβάζει..

Το ίδιο έκανε και ο Παπαθεμελής με την Δημοκρατική Αναγέννηση, ο Λεβέντης, ο Βεργής και νόμίζω παλαιότερα και ο Κώστας Πλέυρης, έτσι δεν είναι;

Απλά, συνήθως το κάνουν κάποια μικρά -και θα μου επιτρέψεις γραφικά- κόμματα που ο αρχηγός τους είναι το μόνο προβεβλημένο και αναγνωρίσιμο πρόσωπο για να μη χάσουν κάνα ψήφο.. Δείχνει επίσης έλλειψη φαντασίας..
Νομίζω, πως είναι λίγο υποτιμητικό για τον ΛΑΟΣ, που έχει αρθρώσει λόγο και έχει πολλά γνωστά στελέχη να καπελώνονται έτσι με αυτό τον τρόπο..
 

deepthroat

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2005
Μηνύματα
196
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
μεγαλο μερος ειναι αγραμματοι και ηλικιωμενοι, το ψηφοδελτιο θα πρεπει να ειναι σχεδιασμενο ετσι ωστε να αναγνωρισιμο και απο αυτους. Επισης μεγαλο

Ενδιαφέρον το προφίλ του μέσου ψηφοφόρου του ΛΑΟΣ.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Το ίδιο έκανε και ο Παπαθεμελής με την Δημοκρατική Αναγέννηση, ο Λεβέντης, ο Βεργής και νόμίζω παλαιότερα και ο Κώστας Πλέυρης, έτσι δεν είναι;
οχι
παπαθεμελης,λεβεντης και βεργης δεν ειναι προεδροι κομματων απλα ειναι προεδροι
και ενας ακομη λογος που βαλανε την φατσα τους εκτος απο την ματαιοδοξια ειναι και να μην μπερδευτουν οι ψηφοφοροι και διαλεξουν αλλη ενωση κεντρου οι αλλους οικολογους
το λαος γιατι;
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
deepthroat, αυτό το ήξερες :

Από το προσωπικό www.thanos-plevris.gr/biografika-stoixeia/i-poreia-toy-thanoy-pleyri.html]site [/url] του Θάνου Πλεύρη

"Η πορεία του Θάνου Πλεύρη

ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Α’ ΑΘΗΝΩΝ

ΣΥΝΤΟΜΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

* Γεννήθηκα Αθήνα 21 Μαΐου 1977 από πατέρα Αθηναίο (Κάτω Πατήσια) και μητέρα [size=18pt]Βλάχα[/size] (Νομό Γρεβενών, Αβδέλλα)
* Είμαι έγγαμος
* Είμαι Χριστιανός Ορθόδοξος
* Εκπλήρωσα την στρατιωτική μου θητεία ως Λοχίας (ΠΖΝ) των Ειδικών Δυνάμεων (ΛΟΚ) με την ειδικότητα του Εκπαιδευτή Υποψήφιων Καταδρομέων - Πεζοναυτών"
-------------------

Καλά πως κι ο Κώστας Πλεύρης δεν πήρε καθαρή Ελλεϊνίδα ;;
Είναι οι Βλάχοι Έλληνες  :think:
Να τοποθετηθεί ο Vlachodeutsch !

Yrret, ποιος θα μπει στη θέση του τώρα στην Ελληνική Βουλή;

Ένα από τα θετικά που πήρε ο ΛΑΟΣ υψηλά ποσοστά είναι ότι ο Θανούλης θα ξεκουμπιστεί αν και νομίζω ότι δεν γουστάρει μία...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
deepthroat, αυτό το ήξερες :

Από το προσωπικό www.thanos-plevris.gr/biografika-stoixeia/i-poreia-toy-thanoy-pleyri.html]site [/url] του Θάνου Πλεύρη

"Η πορεία του Θάνου Πλεύρη

ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Α’ ΑΘΗΝΩΝ

ΣΥΝΤΟΜΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

* Γεννήθηκα Αθήνα 21 Μαΐου 1977 από πατέρα Αθηναίο (Κάτω Πατήσια) και μητέρα [size=18pt]Βλάχα[/size] (Νομό Γρεβενών, Αβδέλλα)
* Είμαι έγγαμος
* Είμαι Χριστιανός Ορθόδοξος
* Εκπλήρωσα την στρατιωτική μου θητεία ως Λοχίας (ΠΖΝ) των Ειδικών Δυνάμεων (ΛΟΚ) με την ειδικότητα του Εκπαιδευτή Υποψήφιων Καταδρομέων - Πεζοναυτών"
-------------------

Καλά πως κι ο Κώστας Πλεύρης δεν πήρε καθαρή Ελλεϊνίδα ;;
Είναι οι Βλάχοι Έλληνες  :think:
Να τοποθετηθεί ο Vlachodeutsch !

Yrret, ποιος θα μπει στη θέση του τώρα στην Ελληνική Βουλή;

Ένα από τα θετικά που πήρε ο ΛΑΟΣ υψηλά ποσοστά είναι ότι ο Θανούλης θα ξεκουμπιστεί αν και νομίζω ότι δεν γουστάρει μία...

το βιογραφκο λεει πατερα αθηναιο δεν λεει πατερα ελληνα αρα οι αθηναιοι ειναι ελληνες οποτε επειδη λεει μητερα βλαχα και οχι μητερα ρουμανα τοτε οι βλαχοι ειναι ελληνες. Αλλωστε οι βλαχοι ηταν διγλωσσοι και με ελληνικη συνειδηση κατα την διαρκεια της οθωμανικης αυτοκρατοριας.

Ο Θανος στην Ευρωβουλη θα κανει γνωριμιες με αλλους εθνικιστες βουλευτες οποτε θετικο ειναι αυτο. Αλλωστε το καθε στελεχος θα πρεπει να πολεμαει με αυταπαρνησει σε καθε μαχη που του λεει ο αρχηγος να δωσει. Καλα πλακα κανουμε? Εδω βγηκε ο Τρεμοπουλος Βουλευτης και που λετε για τον Θανο? Ποιος θα αγωνιστει για την ελλαδα πιο πολυ ο Τουσσας η ο Θανος?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εγω εκανα την συγκριση μεταξυ ΛΑ.Ο.Σ και Συριζα και στις καταεξοχην εργατικες συνοικιες των περιοχων  Β πειραιως + Αθηνων  ο ΛΑ.Ο.Σ ειναι πανω απο ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ οποτε ο ΛΑ.Ο.Σ ειναι ενα εργατικο κομμα.

ΤΟ κολωνακι (που δεν σε αμφισβητω οτι μπορει να εχει παρει μεγαλο ποσοστο ο ΛΑ.Ο.Σ αν και δεν το ξερω) ειναι στην Α αθηνων οπως και ο ΑΓΙΟΣ παντελεημονας που Ο ΛΑ.Ο.Σ πηρε 12%)

Και σε καθε περιπτωση ο ΛΑ.Ο.Σ δεν ειναι ενα κομμα της ανανεωτικης αριστερας που θελει να ανατρεψει τον Καπιταλισμο ( απλως να του θεσει αλλους κανονες σε σχεση με αυτους που θετει ο Φιλελευθερισμος) οποτε δεν ειναι μεπτο να εχει ο ΛΑ.Ο.Σ σε μεγαλοαστικες περιοχες ενω για το Κ.Κ.Ε και Συριζα ειναι. Δεν μπορει να εισαι αριστερος και να θελει να κανεις αναδιανομη των εισοδηματων και να μενεις στην Εκαλη...αντιθετα Ο Εθνικισμος πιστευει στις ταξεις αλλα οχι οτι θα πρεπει να βρισκονται σε διαρκη παλη....τραβα στην Κουβα,,οπαδε του ΤΣΕ. Η ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΠΛΕ!

άλλα αντί άλλων.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
το βιογραφκο λεει πατερα αθηναιο δεν λεει πατερα ελληνα αρα οι αθηναιοι ειναι ελληνες οποτε επειδη λεει μητερα βλαχα και οχι μητερα ρουμανα τοτε οι βλαχοι ειναι ελληνες. Αλλωστε οι βλαχοι ηταν διγλωσσοι και με ελληνικη συνειδηση κατα την διαρκεια της οθωμανικης αυτοκρατοριας.

Ο Θανος στην Ευρωβουλη θα κανει γνωριμιες με αλλους εθνικιστες βουλευτες οποτε θετικο ειναι αυτο. Αλλωστε το καθε στελεχος θα πρεπει να πολεμαει με αυταπαρνησει σε καθε μαχη που του λεει ο αρχηγος να δωσει. Καλα πλακα κανουμε? Εδω βγηκε ο Τρεμοπουλος Βουλευτης και που λετε για τον Θανο? Ποιος θα αγωνιστει για την ελλαδα πιο πολυ ο Τουσσας η ο Θανος?
άλλα αντί άλλων στο τετράγωνο....

Υ.Γ. Ειλικρινά ρε πούστη μου θα ήθελα να μάθω αυτοί που υπερασπίζονται την Ελλάδα και το κάνουν με αυταπάρνησΕΙ που μεγάλωσαν και τι σκατά ελληνική παιδεία πήραν...
Είναι σα να ακούς έναν Ισπανό να μιλάει Καταλανικά στην Καστίλλη.

ΕΛΕΟΣ ρε μαλακοπίτουρες. Δε μπορώ να σας ακούω να μάχεστε με τέτοια αυταπάρνησΕΙ για την Ελλάδα και να μην ξέρετε τα στοιχειώδη Ελληνικά.
Ε Λ Ε Ο Σ  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
παντως Ελληνικα δεν μιλουν

Ούτε οι οπαδοί του Καρατζαφέρ.. :tooth:

το βιογραφκο λεει πατερα αθηναιο δεν λεει πατερα ελληνα αρα οι αθηναιοι ειναι ελληνες οποτε επειδη λεει μητερα βλαχα και οχι μητερα ρουμανα τοτε οι βλαχοι ειναι ελληνες.

Κάτι πας να πεις αλλά κάνεις συλλογιστικά άλματα βρε Yrret..

Απλά, μου έκανε εντύπωση πού την βρήκε ο Κ. Πλεύρης.

Πάντως δεν πας εσύ στην Ευρωβουλή αντί για τον Θάνο; Πιο καλά θα τα καταφέρεις..
 

deepthroat

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2005
Μηνύματα
196
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
Αν σε ειχε ο Θανος στο λοχο του θα καθαριζες χεστρες παλιο κομμουνι!!

Tι εννοείς; Ότι στον ελληνικό στρατό γίνονται καψόνια και διακρίσεις με βάση τις κομματικές πεποιθήσεις;
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ούτε οι οπαδοί του Καρατζαφέρ.. :tooth:

Κάτι πας να πεις αλλά κάνεις συλλογιστικά άλματα βρε Yrret..

Απλά, μου έκανε εντύπωση πού την βρήκε ο Κ. Πλεύρης.

Πάντως δεν πας εσύ στην Ευρωβουλή αντί για τον Θάνο; Πιο καλά θα τα καταφέρεις..

οι βλαχοι ειναι τοσο ελληνες οσο και οι αθηναιοι..εγω ειμαι απλως φαλαγγιτης της παραταξης...ο καθενας κρινεται στο γηπεδο...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Tι εννοείς; Ότι στον ελληνικό στρατό γίνονται καψόνια και διακρίσεις με βάση τις κομματικές πεποιθήσεις;

εσυ τι νομιζεις εαν στις ειδικες δυναμεις ο οποιος λοχιας ξερει οτι εισαι κομμουνι και τον παιρνει...δεν θα σε τρεξει?Να το θεσω αλλιως....θα τον παρακαλαγες να πας να πας να καθαρισεις την καλλιοπη για να κοιμηθεις ηρεμος το βραδυ εαν ησουν νεος...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
οι βλαχοι ειναι τοσο ελληνες οσο και οι αθηναιοι..εγω ειμαι απλως φαλαγγιτης της παραταξης...ο καθενας κρινεται στο γηπεδο...
πεμπτοφαλαγγίτης σαν και μένα εννοάς;
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
άλλα αντί άλλων στο τετράγωνο....

Υ.Γ. Ειλικρινά ρε πούστη μου θα ήθελα να μάθω αυτοί που υπερασπίζονται την Ελλάδα και το κάνουν με αυταπάρνησΕΙ που μεγάλωσαν και τι σκατά ελληνική παιδεία πήραν...
Είναι σα να ακούς έναν Ισπανό να μιλάει Καταλανικά στην Καστίλλη.

ΕΛΕΟΣ ρε μαλακοπίτουρες. Δε μπορώ να σας ακούω να μάχεστε με τέτοια αυταπάρνησΕΙ για την Ελλάδα και να μην ξέρετε τα στοιχειώδη Ελληνικά.
Ε Λ Ε Ο Σ  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Εσυ εισαι παριζιανος τουριστας που δεν ξερεις εκει εξω στα ξενα τι συμβαινει στην ελλαδα..ο ΣΥ.ΡΙΖΑ δεν εχει αναφορες στην εργατικη ταξη διοτι οι πλειοψηφια των οπαδων του ειναι αστοι. ΟΙ ποσοστα του λαος μοιραζονται ισομερος + οτι το κριτηριο της αστυκοτητας των οπαδων εχει βαση μονο σε μαρξιστκα κομματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom