Νέα

Ευρωεκλογές 2009

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonoro
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 453
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Σσσσστ, μην μιλάς, γιατί οι Ιταλοί αγόρασαν την Chrysler.
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Ρε Κοπρόνι, ο ΟΤΕ ήταν χρωκοπημένος;;;;;
Μιά χαρά κερδοφορία είχε.
είχε κερδοφορία διότι δέν είχε ανταγωνιστή..ηταν δηλαδή κρατικό μονοπώλιο καί είχε άμεσο επακόλουθο κακίστης ποιότητα υπηρεσίες ..όλοι θυμόμαστε τήν εποχή πού περίμέναμε 5 χρόνια γιά νά βάλουμε γραμμή τηλεφώνου..άσε τούς αργόμισθους υπάλληλους...που αντί γιοά χίλιους ήταν 10000...
αποψή μου έίναι ότι καμμία σωστή ιδιωτική επιχείρη δέν μπορεί νά συγκριθεί μέ μία δημοσια ,,,τουλάχιστον 5πλασια κερδοφορία..
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
έχεις μπερδέψει τόν συντηριτισμό πρίν 30 χρόνια μέ τόν φιλευλευθερισμό η άν θές νεοσυντηρισμό..
Η προσπάθεια αναθεώρησης των όρων έχει περισσότερο σχέση με την ψηφοθηρία.

τό 1974 ο καραμανλής και η νδ έκανε τίς μεγαλύτερες κρατικοποιήσεις πού γίναν σέ από δεξιά κυβέρνηση σέ όλη τήν ευρώπη...ολυμπιακή κλπ
Αυτό που λες είναι ψεύδος.Ο Καραμανλής το μόνο που έκανε ήταν να εξυπηρετεί τον εκάστοτε επιχειρηματία αγοράζοντας σε ακριβές τιμές κάποιες προβληματικές επιχειρήσεις ή τις αναλάμβανε για να μην κλείσουν τελείως,αναλαμβάνοντας και τα χρέη.Διέλυσε ένα εκτεταμένο δίκτυο τραμ που είχε η Αθήνα και ο Πειραιάς,και τα αντικατέστησε με ιδιωτικάλεωφορεία.Κατήργησε το τραίνο προς Λαύριο και έφτιαξε τα ΚΤΕΛ κι ένα σωρό άλλες...
σήμερα πές μου πόσοι έλληνες πιστεύουν στά κρατικά μονοπώλια καί ότι η ελλάδα θά πάει μπροστά μέ χρεκοπιμένες επιχειρήσεις τύπου αεροφλοτ??οτε κλπ?/
Πάρα πολλοί πιστεύουν.Ιδίως αυτοί που δεν μπορούν να αγοράσουν τα προϊόντα/υπηρεσίες των ιδιωτικών επιχειρήσεων.Δες πόσοι προτιμούν τα δημόσια σχολεία από τα ιδιωτικά και βγάλε συμπέρασμα.Δες τι γίνεται κάθε φορά που αρχίζουν οι εγγραφές για τους κρατικους παιδικούς σταθμούς.Σφαγή...

τί σχέση έχει η εκκλησία  μέ τόν νεοσυντηρισμό??
Το Πατρίς θρησκεία Οικογένεια δεν το είπαν οι αριστεροί,οι δεξιοί το είπαν.Μέχρι πρόπερσι η βάση της ΝΔ καταδίκαζε τον Ανδρέα που...χώρισε και παντρεύτηκε τη Λιάνη!!!

ξέρεις ποιές ήταν οί απόψεις τού πασοκ το 74 γιά τήν οικονομία και ποιές είναι τώρα??
Τώρα είμαστε στην ΟΝΕ και πρέπει να ακολουθούνται κάποιοι κανόνες.Καλώς ή κακώς.Πάντως απογραφή δε θα έκανε για να δείξει στους Ευρωπαίους ότι οι άλλοι απέκρυπταν πράγματα για το καλό της χώρας...

πόσο έπερνε τό κκε στίς φοιτιτικές εκλογές καί πόσο παίρνει τώρα??
Δε με ενδιαφέρουν οι φοιτητικές εκλογές.Είμαι εναντίον της κοματικοποίησης στα πανεπιστήμια.Θα πρέπει να καταργηθούν.

τό νά απαιτείς είναι σωστό αλλά πού νά βρεί τό κράτος πόρους γιά μεγαλύτερες συντάξεις όταν πάς νά βάλεις φόρους σέ μιά επιχείρηση και η επιχείρηση σηκώνετε καί πάει βουλγαρία καί κίνα πού είναι σέ κόστος 90% φτηνότερο από ελλάδα??
Να φορολογήσουν τον επιχειρηματία όχι την επιχείρηση.Ας φορολογίσουν τα μερίσματα από τις μετοχές με την κλίμακα,και να έχει πολύ βαριά φορολογία.Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουν αναλογικά λιγότερα από τον εργάτη.

ναί φίλε διακατέχομε από ξενοφοβία καί έχω ανασφάλεια όταν πηγένω αχαρνών καί κυψέλη και βλέπω ότι δέν βρίσκω ελληνα νά συνενοηθώ..καί όταν ακόμη και οι ντελιβεράδες είναι αλβανοί καί φίλοι μου εστιατορες πέρνουν αλβανούς πού είναι φτηνότεροι..
τ'ο παιδί σου όταν θά ψάχνει γιά δουλειά θά έχει τό παιδί τού αλβανού νά τού τήν πέρνει διότι θά είναι φτηνότερος...
Και τι έκανε η ΝΔ γι'αυτό;ΤΙΠΟΤΑ.Αντιθέτως ο Παυλόπουλος λέει ότι η Ελλάδα είναι φιλόξενη χώρα και όποιος έρθει θα μίνει.

φίλε μακάρι νά πήγενε ο κόσμος έστω μία φορά τό εξάμηνο στήν εκκλησία δέν ειναι κακό καί τό λέω εγώ που έχω νά πατ'ησω από τήν ανάσταση..
παλιά ο κόσμος πού πήγενε στήν εκκλησία ήταν καλύτερος.ήταν ποιό τίμιοι καί ποιό φιλότιμο
έχει χαθεί ποιά τό φιλότιμο απ όλους μας σχεδόν..
εδώ πετάνε τούς γονείς στά γερικομεία καί τούς παρατάνε σάν σκουπίδια...έτσι ήταν πρίν 20 χρόνια?πήγενε τό αυτοκινητό σου σέ συνεργείο νά δείς φιλότιμο μέ τίς μαιμούδες ανταλακτικά πού θά σού φορτώσουν??έχεις διανοηθεί τί τρώς στά εστιατόρια πού πάς??

Εγώ πήγα στην Εκκλησία στους Αγ.Αποστόλους στον Κάλαμο την προηγούμενη Κυριακή.Άκουσα τον ιερέα να λέει ότι στο δίσκο δεν πρέπει να ρίχνουμε 20 λεπτά και 50 λεπτά,διότι έτσι δε φτιάχνεται ο ναός,αλλά 5-10€.Να τα βάλει από μόνος του,εμένα δε μου περισεύεουν....
Στην Ελλάδα οι γέροι μια χαρά περνάνε από τα παιδιά τους.Εκτός αν είναι λοξοί οι ίδιοι.Η Ελλάδα δεν είναι ΗΠΑ που θέλουν κάποιοι να μας κάνουν.Ευτυχώς δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
είχε κερδοφορία διότι δέν είχε ανταγωνιστή..ηταν δηλαδή κρατικό μονοπώλιο καί είχε άμεσο επακόλουθο κακίστης ποιότητα υπηρεσίες ..όλοι θυμόμαστε τήν εποχή πού περίμέναμε 5 χρόνια γιά νά βάλουμε γραμμή τηλεφώνου..άσε τούς αργόμισθους υπάλληλους...που αντί γιοά χίλιους ήταν 10000...
αποψή μου έίναι ότι καμμία σωστή ιδιωτική επιχείρη δέν μπορεί νά συγκριθεί μέ μία δημοσια ,,,τουλάχιστον 5πλασια κερδοφορία..

Άσε φίλε είδαμε και τις ιδιωτικές τηλεπικοινωνιακές εταιρείες.Χάλια ποιότητα,και τιμές παρεμφερείς.Έχω Forthnet.Με τον ΟΤΕ το δίμηνο πλήρωνα 90€ +40 € ιντερνετ και τώρα πληρώνω 95€ με ιντερνετ.Αλλά η ποιότητα στον ήχο είναι γάμησε τα.Γκαρίζεις για να σε ακούσει ο άλλος.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σσσσστ, μην μιλάς, γιατί οι Ιταλοί αγόρασαν την Chrysler.

οι Ιταλοί ή οι ζίλιονερς που κατέχουν τις μετοχές;

ποιά ακριβώς Ιταλική ΔΗΜΟΣΙΑ εταιρεία αγόρασε την Κράι;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Άσε φίλε είδαμε και τις ιδιωτικές τηλεπικοινωνιακές εταιρείες.Χάλια ποιότητα,και τιμές παρεμφερείς.Έχω Forthnet.Με τον ΟΤΕ το δίμηνο πλήρωνα 90€ +40 € ιντερνετ και τώρα πληρώνω 95€ με ιντερνετ.Αλλά η ποιότητα στον ήχο είναι γάμησε τα.Γκαρίζεις για να σε ακούσει ο άλλος.
όταν δε γνωρίζετε μη γράφετε ό,τι να ναι.
όλοι οι πάροχοι οι εναλλακτικοί χρησιμοποιούν την υποδομή του ΟΤΕ.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
όταν δε γνωρίζετε μη γράφετε ό,τι να ναι.
όλοι οι πάροχοι οι εναλλακτικοί χρησιμοποιούν την υποδομή του ΟΤΕ.

Ελα ρε πολύξερε δεν το ξέραμε αυτό.Νόμιζα ότι το καλώδιο στον τοίχο του σπιτιού μου το είχε περάσει η forthnet...
Το θέμα είναι ότι μέχρι ένα σημείο χρησιμοποιεί ΟΤΕ.Τα κέντρα είναι της forthnet.Και ναι έχω πρόβλημα στον ήχο.Με τον οτε δεν είχα.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
οι Ιταλοί ή οι ζίλιονερς που κατέχουν τις μετοχές;

ποιά ακριβώς Ιταλική ΔΗΜΟΣΙΑ εταιρεία αγόρασε την Κράι;

Εεεεε, ακόμη χειρότερα. Πως ο σοσιαλιστής Ομπάμα αφήνει ευρωπαίους ιδιώτες να αγοράζουν ένα από τα σύμβολα του Αμερικάνικου Καπιταλισμού;;

Τώρα για τις αγορές του Ιταλικού Δημοσίου στις ΗΠΑ ψάξε την Finnmeccanica.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ελα ρε πολύξερε δεν το ξέραμε αυτό.Νόμιζα ότι το καλώδιο στον τοίχο του σπιτιού μου το είχε περάσει η forthnet...
Το θέμα είναι ότι μέχρι ένα σημείο χρησιμοποιεί ΟΤΕ.Τα κέντρα είναι της forthnet.Και ναι έχω πρόβλημα στον ήχο.Με τον οτε δεν είχα.
πες  μας και τι σημαίνει ADSL.
Εχεις σπουδάσει τηλεπικοινωνίες;
Επειδή σου είπαν ότι έχει η Φορθνετ δικά της κέντρα, όλο το τράφικ περνάει από δικά της κέντρα;
Ακου πολύξερος..... Φαντάσου να μην είχα σπουδάσει και το αντικείμενο και να μη δούλευα 10 χρόνια στο ΝMC του ΟΤΕ.
χου ρε.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.119
Κριτικές
491
Like
37.375
Πόντοι
41.447
είχε κερδοφορία διότι δέν είχε ανταγωνιστή..ηταν δηλαδή κρατικό μονοπώλιο καί είχε άμεσο επακόλουθο κακίστης ποιότητα υπηρεσίες ..όλοι θυμόμαστε τήν εποχή πού περίμέναμε 5 χρόνια γιά νά βάλουμε γραμμή τηλεφώνου..άσε τούς αργόμισθους υπάλληλους...που αντί γιοά χίλιους ήταν 10000...
αποψή μου έίναι ότι καμμία σωστή ιδιωτική επιχείρη δέν μπορεί νά συγκριθεί μέ μία δημοσια ,,,τουλάχιστον 5πλασια κερδοφορία..
και ο ΟΣΕ ειναι μονοπώλειο...
όπως και η ΔΕΗ.....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εεεεε, ακόμη χειρότερα. Πως ο σοσιαλιστής Ομπάμα αφήνει ευρωπαίους ιδιώτες να αγοράζουν ένα από τα σύμβολα του Αμερικάνικου Καπιταλισμού;;

Τώρα για τις αγορές του Ιταλικού Δημοσίου στις ΗΠΑ ψάξε την Finnmeccanica.

στην ανάγκη οι ιδεολογίες πάνε περίπατο........
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Η προσπάθεια αναθεώρησης των όρων έχει περισσότερο σχέση με την ψηφοθηρία.
Αυτό που λες είναι ψεύδος.Ο Καραμανλής το μόνο που έκανε ήταν να εξυπηρετεί τον εκάστοτε επιχειρηματία αγοράζοντας σε ακριβές τιμές κάποιες προβληματικές επιχειρήσεις ή τις αναλάμβανε για να μην κλείσουν τελείως,αναλαμβάνοντας και τα χρέη.Διέλυσε ένα εκτεταμένο δίκτυο τραμ που είχε η Αθήνα και ο Πειραιάς,και τα αντικατέστησε με ιδιωτικάλεωφορεία.Κατήργησε το τραίνο προς Λαύριο και έφτιαξε τα ΚΤΕΛ κι ένα σωρό άλλες...Πάρα πολλοί πιστεύουν.Ιδίως αυτοί που δεν μπορούν να αγοράσουν τα προϊόντα/υπηρεσίες των ιδιωτικών επιχειρήσεων.Δες πόσοι προτιμούν τα δημόσια σχολεία από τα ιδιωτικά και βγάλε συμπέρασμα.Δες τι γίνεται κάθε φορά που αρχίζουν οι εγγραφές για τους κρατικους παιδικούς σταθμούς.Σφαγή...
Το Πατρίς θρησκεία Οικογένεια δεν το είπαν οι αριστεροί,οι δεξιοί το είπαν.Μέχρι πρόπερσι η βάση της ΝΔ καταδίκαζε τον Ανδρέα που...χώρισε και παντρεύτηκε τη Λιάνη!!!
Τώρα είμαστε στην ΟΝΕ και πρέπει να ακολουθούνται κάποιοι κανόνες.Καλώς ή κακώς.Πάντως απογραφή δε θα έκανε για να δείξει στους Ευρωπαίους ότι οι άλλοι απέκρυπταν πράγματα για το καλό της χώρας...
Δε με ενδιαφέρουν οι φοιτητικές εκλογές.Είμαι εναντίον της κοματικοποίησης στα πανεπιστήμια.Θα πρέπει να καταργηθούν.
Να φορολογήσουν τον επιχειρηματία όχι την επιχείρηση.Ας φορολογίσουν τα μερίσματα από τις μετοχές με την κλίμακα,και να έχει πολύ βαριά φορολ.
Και τι έκανε η ΝΔ γι'αυτό;ΤΙΠΟΤΑ.Αντιθέτως ο Παυλόπουλος λέει ότι η Ελλάδα είναι φιλόξενη χώρα και όποιος έρθει θα μίνει.

Εγώ πήγα στην Εκκλησία στους Αγ.Αποστόλους στον Κάλαμο την προηγούμενη Κυριακή.Άκουσα τον ιερέα να λέει ότι στο δίσκο δεν πρέπει να ρίχνουμε 20 λεπτά και 50 λεπτά,διότι έτσι δε φτιάχνεται ο ναός,αλλά 5-10€.Να τα βάλει από μόνος του,εμένα δε μου περισεύεουν....
Στην Ελλάδα οι γέροι μια χαρά περνάνε από τα παιδιά τους.Εκτός αν είναι λοξοί οι ίδιοι.Η Ελλάδα δεν είναι ΗΠΑ που θέλουν κάποιοι να μας κάνουν.Ευτυχώς δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα.
αλήθεια ξέρεις πολλές δημόσιες επιχειρήσεις πού είναι καλύτερες από ιδιοτικές ..επομένως έχουν κερδοφορια..??ποιές??
η ποιότητα τών τηλεποικοινωνιών είναι πολύ καλύτερη από παλιά  η άν θές λιγότερο χάλια...καί αυτό ωφείλετε καί στήν αποκρατικοποίηση τού οτε..
είναι λογικό ο κόσμος νά προτιμά τούς κρατικούς παιδικούς σταθμούς και άς είναι χάλια διότι είναι δωρεάν..τι θές νά πείς μέ αυτό ..ότι είναι καλύτεροι η ποιό κέρδοφόροι??από έναν ιδιωτικό πού πληρώνει φόρους???
και στό  ικα έχει ουρά καί άς είναι χάλια..
αυτό μέ τόν επιχειρηματία  καί τό πώς θά φορολογείτε δέν τό καταλαβαίνμω.εκεί πού είναι τό εργοστάσιο φορολογείτε δηλαδή θά έχει εργοστάσιο στήν κίνα καί θά φορολογείετε στήν ελλάδα??
η δέν ισχύει αυτό νά έχει επιχείρηση στην κίνα καί στήν βουλγαρία..αυτές οί χώρες δίνουν ότι ζητάς προκειμένου νά ανοίξει ένα εργοστάσιο καί απασχολήσει μερικούς εργαζόμενους..
δέν 'εχεις άδικο στό ότι ο καραμανλής αγόρασε χρεκοπιμένες επιχειρήσεις...γιά νά σώσει τούς εργαζόμενους καί νά βάλει μερικά κομματόσκυλα μέσα...
δηλαδή ήταν κρατικιστής..έτσι είναι τά δεξιά κόμματα ...????δεξιόμ κόμμα ήταν ότε η νδ??
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
πες  μας και τι σημαίνει ADSL.
Εχεις σπουδάσει τηλεπικοινωνίες;
Επειδή σου είπαν ότι έχει η Φορθνετ δικά της κέντρα, όλο το τράφικ περνάει από δικά της κέντρα;
Ακου πολύξερος..... Φαντάσου να μην είχα σπουδάσει και το αντικείμενο και να μη δούλευα 10 χρόνια στο ΝMC του ΟΤΕ.
χου ρε.

εγώ το έχω πει ότι είσαι ανηψάκι του θείου και απορώ πως βγήκες βάζελος
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
προς μπαντ ινδιαν.....

αν θεωρείται το ΚΚΕ επιτυχημένο επειδή 30 χρόνια παίρνει 8 έως 9 % ΧΕΣΕ ΨΗΛΑ ΚΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ.
Τα πάγια μιας εταιρείας είναι αναγκαίο κακό.
Στις σύγχρονες μάλιστα εταιρείες το Work@Home τα καταργεί πάραυτα.

Το ΚΚΕ ανήκει πλέον στα πάγια του δικομματισμού.
Είναι το ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΜΠΟΥΛΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΣΚΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΑΞΕΙ ΠΟΤΕ.

Είναι σα να θέλει ο ΜΟΥΤΣΟΣ να γίνει ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ στα 60 του.......

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Μάλλον παρεξήγησες τα γραφόμενα μου αλλά δεν πειράζει...

Δεν είπα πως θεωρώ πετυχημένο το Κ.Κ.Ε. αλλά το εκλογικό αποτέλεσμα του στις φετινές Ευρωεκλογές, ακόμα και μέσα στα πλαίσια της συντήρησης του δικομματισμού όπως το παρουσιάζεις. Απλή διαπίστωση έκανα και συμπεριέλαβα και το άλλο άκρο.

Μπορείς να προσάψεις στο Κ.Κ.Ε. τα χίλια μύρια όσα θέλεις και θα με βρείς σύμφωνο. Αλλά μην τρελαθούμε κιόλας δεν άσκει πολιτική εξουσίας γιατί δεν του δόθηκε ποτέ η λαϊκή εντολή να ασκήσει. Κατα τ'άλλα πρόκειται για το μακροβιότερο κόμμα στην ελληνική πολιτική Ιστορία. Δεν υπέδειξα πουθενά το Κ.Κ.Ε. ως ενδεδειγμένη λύση, οπότε το παραδειγμα σου με τον Καπετάνιο το θεωρώ άτοπο...

Εκτός φυσικά και αν πιστεύεις πως η Αριστερά δεν έχει να επιδείξει Καπεταναίους....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μάλλον παρεξήγησες τα γραφόμενα μου αλλά δεν πειράζει...

Δεν είπα πως θεωρώ πετυχημένο το Κ.Κ.Ε. αλλά το εκλογικό αποτέλεσμα του στις φετινές Ευρωεκλογές, ακόμα και μέσα στα πλαίσια της συντήρησης του δικομματισμού όπως το παρουσιάζεις. Απλή διαπίστωση έκανα και συμπεριέλαβα και το άλλο άκρο.

Μπορείς να προσάψεις στο Κ.Κ.Ε. τα χίλια μύρια όσα θέλεις και θα με βρείς σύμφωνο. Αλλά μην τρελαθούμε κιόλας δεν άσκει πολιτική εξουσίας γιατί δεν του δόθηκε ποτέ η λαϊκή εντολή να ασκήσει. Κατα τ'άλλα πρόκειται για το μακροβιότερο κόμμα στην ελληνική πολιτική Ιστορία. Δεν υπέδειξα πουθενά το Κ.Κ.Ε. ως ενδεδειγμένη λύση, οπότε το παραδειγμα σου με τον Καπετάνιο το θεωρώ άτοπο...

Εκτός φυσικά και αν πιστεύεις πως η Αριστερά δεν έχει να επιδείξει Καπεταναίους....

σχεδόν κάθε φορά το ΚΚΕ μας λέει ότι πέτυχε τους στόχους του.
Το μακροβιότερο κόμμα με 8 % φορεβερ δεν έχει λόγω ύπαρξης. Πολύ απλά είναι ταριχευμένο γι αυτό θεωρείται μακροβιότερο...
Σου φαίνεται ζωντανό αλλά δεν είναι. Οπως και τα ταριχευμένα.......
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
το δίδαγμα από αυτές τις εκλογές είναι ότι ένας άνθρωπος έκανε μια απλή κίνηση και έδωκε 1 μύριο ευρώ στο ταμείο φτώχειας αντί να το πετάξει σε πλαστικές σακκούλες.
εγώ που δεν είμαι ψηφοφόρος του είναι το μόνο που κράτησα από τις παπαριές που είπαν οι υπόλοιποι.
Το είπα και πριν τις εκλογές και με γράψατε στα παπάρια σας.
Ενας άνθρωπος έκανε με μια απλή κίνηση κοινωνική πολιτική που μας έχουν πρήξει τ αρχίδια οι άλλοι δυό.
Και πήρε το διπλάσσιο ποσοστό.
Τόσο απλά και καθαρά.
Και εάν στις επόμενες δώσει σε νοσοκομεία σχολεία και γηροκομεία άλλα τόσα θα ξαναδιπλασσιάσει τα ποσοστά του.
Περαστικά στους μαλάκες με τα σημαιάκια και τα φέιγ βολάν τους.

Συμφωνώ απόλυτα. Ακόμα και αν για κάποιους είναι κίνηση εντυπωσιασμού, για μένα είναι κίνηση ουσίας διότι 1.000.000 € δεν έγιναν πλαστικά σημαιάκια, αφίσες και διαφημίσεις στα ΜΜΕ....

...μήπως αυτός είναι ένας από τους λόγους που τα ΜΜΕ δεν προβάλουν ή ακόμα χειρότερα δυσφημούν το ΛΑΟΣ ???

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
πωωωωωωωωωωωω πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
να ποιός φταίει που έχασε η νου δου τις εκλογές......

τα εξιτ πολς στρέβλωσαν την εκλογική διαδικασία που είχε ήδη τελειώσει...
ρε μαλάκες ΕΛΕΟΣ ΣΤΑΜΑΤΕΙΣΤΕ ΝΑ ΑΥΤΟΞΕΦΤΙΛΙΖΕΣΤΕ.
όσο ήταν η νου μπροστά τα γκάλοπ επιτρέπονταν μέχρι τις εκλογές. Τώρα δεν επιτρέπονται πάλι.....

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

09/06/09 10:19 
Επηρέασαν το αποτέλεσμα
Γκάλοπ μέχρι 15 ημέρες πριν από τις εκλογές αποφασίζει η κυβέρνηση

Πρίσμα
Ότι λειτούργησαν σαν καρτέλ κατηγορούν τις εταιρείες δημοσκοπήσεων κυβερνητικά στελέχη
Αθήνα
Στείλε το άρθρο με emailΤύπωσε το άρθρο
Την κατάργηση της διάταξης του Θ.Ρουσόπουλου, σύμφωνα με την οποία επιτρέπεται η δημοσιοποίηση δημοσκοπήσεων ως και 48 ώρες πριν από κάθε εκλογική αναμέτρηση, έχει αποφασίσει ο πρωθυπουργός.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Βήματος, η κυβέρνηση θα επαναφέρει την προηγούμενη διάταξη, με την οποία η δημοσιοποίηση δημοσκοπήσεων επιτρεπόταν ως και 15 ημέρες πριν από τις εκλογές, πιστεύοντας πως ο τρόπος που λειτούργησαν επηρέασε το εκλογικό αποτέλεσμα.

Το θέμα αυτό συζητήθηκε τη Δευτέρα, κατά τη διάρκεια της συνάντησης του πρωθυπουργού με τον υπουργό Εσωτερικών Πρ.Παυλόπουλο, ο οποίος ωστόσο επισήμανε τον κίνδυνο αύξησης των φημών και των ανυπόστατων διαδόσεων, σε περίπτωση που καταργηθεί η διάταξη Ρουσόπουλου.

Ο κ. Καραμανλής όμως φαίνεται πως έχει καταλήξει ήδη στην απόφασή του, αφού, όπως τόνιζαν συνεργάτες του και άλλοι υπουργοί, οι εταιρείες δημοσκοπήσεων λειτούργησαν ομαδικά τις τελευταίες ημέρες, αλλά και κατά τη διαδικασία των exit polls, δημιουργώντας εσφαλμένες πολιτικές εντυπώσεις τη βραδιά μετάδοσης των αποτελεσμάτων. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Κυβερνητικές πηγές υποστήριζαν το βράδυ των εκλογών πως οι εταιρείες δημοσκοπήσεων «με μια συμπεριφορά επιλήψιμη και κατακριτέα επιχείρησαν να στρεβλώσουν την εκλογική διαδικασία». Πρόσθεταν ότι «ακολουθώντας εναρμονισμένες πρακτικές και λειτουργώντας ως καρτέλ εμφάνισαν μια διαφορά επτά μονάδων υπέρ του ΠΑΣΟΚ, η οποία διαψεύστηκε από τα αποτελέσματα».
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Συμφωνώ απόλυτα. Ακόμα και αν για κάποιους είναι κίνηση εντυπωσιασμού, για μένα είναι κίνηση ουσίας διότι 1.000.000 € δεν έγιναν πλαστικά σημαιάκια, αφίσες και διαφημίσεις στα ΜΜΕ....

...μήπως αυτός είναι ένας από τους λόγους που τα ΜΜΕ δεν προβάλουν ή ακόμα χειρότερα δυσφημούν το ΛΑΟΣ ???

έτσι ακριβώς όπως το λες είναι το τελυταίο... Μάλιστα εάν δεις στα ευρήματα των εξιτ πόλς, σε όλες τις υποβαθμισμένες συνοικίες της Αττικής και της Θεσσαλονίκης ο Καρατζαφέρης σάρωσε. Μάλιστα μου έχουν πει ότι εκεί είχε πάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ και έχει βοηθήσει και πολλούς οικονομικά ασθενείς.......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom