Νέα

Ευρωεκλογές 2009

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonoro
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 453
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Τα πάγια μιας εταιρείας είναι αναγκαίο κακό.
Στις σύγχρονες μάλιστα εταιρείες το Work@Home τα καταργεί πάραυτα.

Ρεεεεεε, τα πάγια δεν είναι μόνον τα κτίρια και τα τραπέζια και οι καρέκλες και τα PCιά.

Άνοιξε και κανένα βιβλίο λογιστικής.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ρεεεεεε, τα πάγια δεν είναι μόνον τα κτίρια και τα τραπέζια και οι καρέκλες και τα PCιά.

Άνοιξε και κανένα βιβλίο λογιστικής.
εγώ σε αυτά αναφέρομαι.
τα άλλα δεν είναι σαν τον ΚΚΕ.
την κατάλαβες την παρομοίωση τώρα ή να το γράψω ευθέως;
 

Επισκέπτης
προς μπαντ ινδιαν.....

αν θεωρείται το ΚΚΕ επιτυχημένο επειδή 30 χρόνια παίρνει 8 έως 9 % ΧΕΣΕ ΨΗΛΑ ΚΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ.
Τα πάγια μιας εταιρείας είναι αναγκαίο κακό.
Στις σύγχρονες μάλιστα εταιρείες το Work@Home τα καταργεί πάραυτα.

Το ΚΚΕ ανήκει πλέον στα πάγια του δικομματισμού.
Είναι το ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΜΠΟΥΛΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΣΚΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΑΞΕΙ ΠΟΤΕ.

Είναι σα να θέλει ο ΜΟΥΤΣΟΣ να γίνει ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ στα 60 του.......

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
Συμφωνω με τα παραπανω :rockon:
Το  ΚΚΕ εδω και αρκετα χρονια παιζει τον ρολο του νταβατζη της κυβερνησης ειτε ειναι ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Για τον έλεγχο της ροής των αποτελεσμάτων, δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Κυρίως διότι διαχρονικά η ΝΔ έχει πιο "δυνατό" ξεκίνημα και όσο περνάει η ώρα ξεθωριάζει (θα θυμάσαι λογικά τις εκλογικές αναμετρήσεις του 1989 και του 1990 που στο 10%, ακόμη και στο 50% των τμημάτων η νδ έβγαζε αυτοδυναμία και στο 100% όχι ή το 2000)...

Η εξήγησή μου είναι απλή: Η Β' Αθηνών έχει πάρα πολλά εκλογικά τμήματα και είναι αδύνατη η πιο γρήγορη επεξεργασία όλων...
Και μόνο για να μαζευτούν και να μεταδοθούν όλα τα τηλεγραφήματα (δεν μιλάω για παραδόσεις σάκων ή τη νομαρχία) από τους δικαστικούς αντιπροσώπους από τους σχεδόν 30 δήμους της β΄αθηνών, έχει πάει χαλαρά 1 π.μ.
Και τίποτα δεν έχει τελειώσει σε μια εκλογική αναμέτρηση αν δεν τραγουδησει η χοντρή κυρία της Β' Αθηνών...
Έτσι ακριβώς...για να μην γράφω τα ίδια!
Και δεν με ενδιαφέρει ούτε η πράσινη ούτε η γαλάζια προπαγάνδα...η αίσθηση μου είναι ότι δεν έγινε κάτι διαφορετικό από αυτό που έγινε στις προηγούμενες εκλογικές αναμετρήσεις!

Με την ίδια λογική η ΝΔ έστησε και τα έξιτ πολς να δείχνουν την διαφορά στις 7-8 μονάδες έτσι ώστε το 4,3 να φαίνεται ως επιτυχία! :grin:
Αν θες να ανακαλύψεις θεωρίες συνωμοσίας είναι πανεύκολο...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Έτσι ακριβώς...για να μην γράφω τα ίδια!
Και δεν με ενδιαφέρει ούτε η πράσινη ούτε η γαλάζια προπαγάνδα...η αίσθηση μου είναι ότι δεν έγινε κάτι διαφορετικό από αυτό που έγινε στις προηγούμενες εκλογικές αναμετρήσεις!

Με την ίδια λογική η ΝΔ έστησε και τα έξιτ πολς να δείχνουν την διαφορά στις 7-8 μονάδες έτσι ώστε το 4,3 να φαίνεται ως επιτυχία! :grin:
Αν θες να ανακαλύψεις θεωρίες συνωμοσίας είναι πανεύκολο...

βλέπω έξιτ πόλλ στις 19:00 και η διαφορά θα είναι μου λένε από 5 - 7 μονάδες. Φεύγω
Γυρίζω και βλέπω τη διαφορά στις 2.5 μονάδες στις 23:00 και ακούω τον πρωθυπουργό να μου λέει για αυτούς που ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑΝ. Οι άλλοι προφανώς επειδή δεν τον συνέφεραν ήταν οι μαλάκες ενώ προεκλογικά μας είχε ζαλίσει τα πελέ να γίνουμε μαλάκες.
Κοιμάμαι και το πρωί ξυπνάω και βλέπω τη μπίλλια στο 4.35%

Ειλικρινά θα ήθελα να δω τον πρωθυπουργό να κάνει δηλώσεις με διαφορά στη λεζάντα 4 μονάδες και να απευθύνεται στους μισούς που ΔΕΝ πήγαν.

Τελικά έχω μια απορία.
Είμαι μαλάκας που ΔΕΝ πήγα να ψηφίσω, ή εάν πήγαινα θα ήμουνα μαλάκας που πήγα;

Αυτή την απορία θα ήθελα να μου λύσει ο κυβερνήτης μας...
Γιατί πριν τις εκλογές μου είπε ότι θα ήμουνα μαλάκας εάν δεν πήγαινα.
Ε τελικά δεν πήγα και μου είπε ότι είναι μαλάκες αυτοί που πήγαν αφού με μένα ασχολήθηκε αποκλειστικά ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ.

Τελικά ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ;
Εγώ που δεν πήγα ή αυτός που πήγε, ή αυτός που μας λέει και τους δύο μαλάκες με διαφορά 24 ωρών;
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Μίλαγα με μια γαλλίδα φίλη τώρα και μου έλεγε ότι στα νέα τους λένε πως παντού κέρδισε η Δεξιά στην Ευρώπη εκτός από τρεις χώρες που κέρδισε η Αριστερά και μέσα σε αυτές ήταν και η Ελλάδα.... :2funny:

Είναι παρήγορο πάντως που βλέπουν ακόμα το ΠΑΣΟΚ σαν αριστερά
το ΠΑΣΟΚ δεν ξέρω αν συμφωνεί..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Είναι παρήγορο πάντως που βλέπουν ακόμα το ΠΑΣΟΚ σαν αριστερά
το ΠΑΣΟΚ δεν ξέρω αν συμφωνεί..

άμα ακούσεις τη Ντόρα να μιλάει είναι λες και βρίσκεται μεταξύ Αλαβάνου και ΠΑΣΟΚ η Νου Δου.

Αυτό το σύνδρομο τελικά της αριστεροφιλίας στην Ελλάδα δε θα φύγει εύκολα.
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
προς ίσιο:
εάν έβγαινε ο κυβερνήτης και έλεγε:
Μάγκες χάσαμε, τα κεφάλια μέσα κόφτε τις μαλακίες αρχίζουμε από το μηδέν να έτσι θα ήταν όπως το λες.....
Εγώ βλέπω μια γενιά συμμοριτών, οι μεν δε θέλουν με τίποτα να φύγουν από την εξουσία ακόμα και όταν τους φτύνουν (με τον ένα ή τον άλλο τρόπο) και οι δε έχουν συνηθίσει στη ροχάλα και θέλουν κι άλλη.

προς λοιπούς.
ΝΔ και ΠΑΣΟΚ δεν υπήρχαν πριν την έλευση του Αντρέα.
Ο επόμενος Αντρέας θα ξεκινήσει από 13 θα πάει 25 και θα καταλήξει 48. Και δε θα είναι από τα δύο αυτά κόμματα.

προς κοπρόνι.
δε συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια. Δλδ Βουλευτικές με βουλευτικές και ευρωεκλογές με ευρωεκλογές.
είτε σας αρέσει είτε όχι η αποχή ευνοεί τη συντήρηση. Ο παππούς ο συνταξιούχος δεν πάει τριήμερα, δεν έχει γκόμενα, δεν έχει λεφτά δεν πάει παραλία. Μετά τα 60 η πολιτική γίνεται το αποκλειστικό χόμπυ των απόστρατων της ζωής. Η ΝΔ έχει το 65% της δύναμής της σε ηλικίες πάνω από 55.
Σε μια χώρα που γηράσκει διαρκώς ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΑΠΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΟΙ ΓΕΡΟΙ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΟΙ, ή ότι οι 55άρηδες σκέφτονται να ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ και Συνασπισμό.
Κόφτε αυτή τη μαλακία που σας ταίζουν.
τά πράματα αλλάζουν δέν είναι όπως ήταν πρίν 10 η άν θές 5 χρόνια...
τά προβλήματα καί ο προβληματισμός είναι πολύ ποιο έντονος
τό 36% πού πήρε τό πασόκ κατά τήν αποψή μου δέν είναι πάνω από μία μέ 2 μονάδες σέ βουλευτικές εκλογές καί τό 32% δέν είναι πάνω από 35%
δές τά αποτελέσματα τών φοιτιτικών εκλογών ..πόσο παίρνειη νδ,,
υπάρχει μιά συντιρητικότητα στίς απόψεις τού κόσμου κατά τήν γνώμη μου
τί είναι αυτό πού θά κάνει κάποιον πού ψηφισε οικολόγους νά ψηφήσει πασοκ στίς βουλευτικές??έχει καταρεύσει τό παλιό σλόγκαν ψηφίστε πασοκ γιά νά μήν έλθει η δεξιά...πο'ύ έπιανε πολύ στίς βουλευτικές
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ο επόμενος Αντρέας δε θα είναι από καμμιά κυβέρνηση.......

Δεν ψάχνουμε αντρέες, Κωνσταντίνους ψάχνουμε αλλά δυστυχώς μας βγήκε Κωστάκης.

Το ίδιο έπαθαν και όσοι έψαχναν αντρέα, και τους βγήκε γιωργάκης.

Ευτυχώς που η Ντόλυ ξεφούσκωσε με την μαλακία made in Uruguay.

Stay tuned (for another cartoon)
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ο επόμενος Αντρέας θα ξεκινήσει από 13 θα πάει 25 και θα καταλήξει 48. Και δε θα είναι από τα δύο αυτά κόμματα.

Ευτυχώς που ο Φύρερ δεν έχει πιάσει ακόμη διψήφιο, γιατί θα ανησυχούσα σοβαρά.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
υπάρχει μιά συντιρητικότητα στίς απόψεις τού κόσμου κατά τήν γνώμη μου

Και πώς απεικονίζεται στην καθημερινή ζωή αυτή η συντηριτικότητα;Με την μεγάλη προσέλευση των νέων στην Εκκλησία;Με την πίστη στις παραδόσεις και τις αξίες της οικογένειας;Με την υποστήριξη του καπιταλισμού;
Καμιά συντηριτικότητα δεν υπάρχει.Απλώς ο κόσμος έχει μπερδευτεί και ψηφίζει οπαδικά.Όσο για τις φοιτητικές εκλογές,οι ίδιοι οι φοιτητές που εκλέγονται αδιαφορούν παντελώς για τις σπουδές τους και προσπαθούν να πιαστούν σε ένα κόμμα για να ανελιχθούν ως αυριανοί πολιτικοί.Κάτι ξεφτιλομπατιρόπουστες που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα,ψηφίζουν ΝΔ ακόμα και αν τους έχει γαμήσει.Παίρνουν σύνταξη 600€ και δεν τους φτάνει να βγάλουν το μισό μήνα.Και αντί να απαιτήσουν,ψηφίζουν απο συνήθεια.Στην Ελλάδα δε,ακόμα και η "ξενοφοβία" που εξέφραζαν παλιά οι δεξιοί,έγινε γιαλαντζί.Ο κ.Παυλόπουλος εδήλωσε ότι η Ελλάδα είναι φιλόξενη χώρα και δεν έχει πρόβλημα να δεχτεί όσους έρθουν...
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Στη ΝΔ φταίνε τώρα οι δημοσκοπήσεις που "διαμορφώνουν άποψη".Όταν είχαν καλά αποτελέσματα,δεν έλεγαν τίποτα...
 

Επισκέπτης
http://[URL unfurl="true"]www.tipandtrick.net/wp-content/uploads/2008/05/beach-mac-dreamscene.jpg[/img[/URL]]





47,4%

[move][size=30pt][color=red]ΣΑΡΩΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!![/color][/size][/move]
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Και πώς απεικονίζεται στην καθημερινή ζωή αυτή η συντηριτικότητα;Με την μεγάλη προσέλευση των νέων στην Εκκλησία;Με την πίστη στις παραδόσεις και τις αξίες της οικογένειας;Με την υποστήριξη του καπιταλισμού;
Καμιά συντηριτικότητα δεν υπάρχει.Απλώς ο κόσμος έχει μπερδευτεί και ψηφίζει οπαδικά.Όσο για τις φοιτητικές εκλογές,οι ίδιοι οι φοιτητές που εκλέγονται αδιαφορούν παντελώς για τις σπουδές τους και προσπαθούν να πιαστούν σε ένα κόμμα για να ανελιχθούν ως αυριανοί πολιτικοί.Κάτι ξεφτιλομπατιρόπουστες που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα,ψηφίζουν ΝΔ ακόμα και αν τους έχει γαμήσει.Παίρνουν σύνταξη 600€ και δεν τους φτάνει να βγάλουν το μισό μήνα.Και αντί να απαιτήσουν,ψηφίζουν απο συνήθεια.Στην Ελλάδα δε,ακόμα και η "ξενοφοβία" που εξέφραζαν παλιά οι δεξιοί,έγινε γιαλαντζί.Ο κ.Παυλόπουλος εδήλωσε ότι η Ελλάδα είναι φιλόξενη χώρα και δεν έχει πρόβλημα να δεχτεί όσους έρθουν...
έχεις μπερδέψει τόν συντηριτισμό πρίν 30 χρόνια μέ τόν φιλευλευθερισμό η άν θές νεοσυντηρισμό..
τό 1974 ο καραμανλής και η νδ έκανε τίς μεγαλύτερες κρατικοποιήσεις πού γίναν σέ από δεξιά κυβέρνηση σέ όλη τήν ευρώπη...ολυμπιακή κλπ
σήμερα πές μου πόσοι έλληνες πιστεύουν στά κρατικά μονοπώλια καί ότι η ελλάδα θά πάει μπροστά μέ χρεκοπιμένες επιχειρήσεις τύπου αεροφλοτ??οτε κλπ?/
τί σχέση έχει η εκκλησία  μέ τόν νεοσυντηρισμό??
ξέρεις ποιές ήταν οί απόψεις τού πασοκ το 74 γιά τήν οικονομία και ποιές είναι τώρα??
πόσο έπερνε τό κκε στίς φοιτιτικές εκλογές καί πόσο παίρνει τώρα??
τό νά απαιτείς είναι σωστό αλλά πού νά βρεί τό κράτος πόρους γιά μεγαλύτερες συντάξεις όταν πάς νά βάλεις φόρους σέ μιά επιχείρηση και η επιχείρηση σηκώνετε καί πάει βουλγαρία καί κίνα πού είναι σέ κόστος 90% φτηνότερο από ελλάδα??
ναί φίλε διακατέχομε από ξενοφοβία καί έχω ανασφάλεια όταν πηγένω αχαρνών καί κυψέλη και βλέπω ότι δέν βρίσκω ελληνα νά συνενοηθώ..καί όταν ακόμη και οι ντελιβεράδες είναι αλβανοί καί φίλοι μου εστιατορες πέρνουν αλβανούς πού είναι φτηνότεροι..
τ'ο παιδί σου όταν θά ψάχνει γιά δουλειά θά έχει τό παιδί τού αλβανού νά τού τήν πέρνει διότι θά είναι φτηνότερος...
απαράδεκτες καταστάσεις πού έχουν τεράστες ευθύνες η νδ τό πασοκ αλλά καί τά υπολοιπα κόμματα πού τίς ανέχοντε άσχετα εάν οίελληνες οικοδόμοι δέν υπάρχουν πλέον κυρία παπαρήγα..είναι σχεδόν όλοι σέ ταμεία ανεργίας
είμαι υπέρ τής αυστηρά ελεγχόμενης μετανάστευσης καί φυσικά υπέρ τών ομαδικών απελάσεων μεταναστών πού δέν βρίσκουν δουλειά εδώ καί 6 μήνες ..δέν έχουν δηλαδή ένσημα..
π'ως ζούν αυτοί οί ανθρωποι στό ελλαδιστάν μπορείς νά μού απαντήσει κάποιος??
φίλε μακάρι νά πήγενε ο κόσμος έστω μία φορά τό εξάμηνο στήν εκκλησία δέν ειναι κακό καί τό λέω εγώ που έχω νά πατ'ησω από τήν ανάσταση..
παλιά ο κόσμος πού πήγενε στήν εκκλησία ήταν καλύτερος.ήταν ποιό τίμιοι καί ποιό φιλότιμο
έχει χαθεί ποιά τό φιλότιμο απ όλους μας σχεδόν..
εδώ πετάνε τούς γονείς στά γερικομεία καί τούς παρατάνε σάν σκουπίδια...έτσι ήταν πρίν 20 χρόνια?πήγενε τό αυτοκινητό σου σέ συνεργείο νά δείς φιλότιμο μέ τίς μαιμούδες ανταλακτικά πού θά σού φορτώσουν??έχεις διανοηθεί τί τρώς στά εστιατόρια πού πάς??
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
σήμερα πές μου πόσοι έλληνες πιστεύουν στά κρατικά μονοπώλια καί ότι η ελλάδα θά πάει μπροστά μέ χρεκοπιμένες επιχειρήσεις τύπου αεροφλοτ??οτε κλπ?/

Ρε Κοπρόνι, ο ΟΤΕ ήταν χρωκοπημένος;;;;;
Μιά χαρά κερδοφορία είχε.
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Ρε Κοπρόνι, ο ΟΤΕ ήταν χρωκοπημένος;;;;;
Μιά χαρά κερδοφορία είχε.

  Ναι ΑΛΛΑ τι κερδοφορια θα ΜΠΟΡΟΥΣΕ να εχει αν δεν εκανε στημενους διαγωνισμους με Ζημενς και Κοκκαλη , και τελικα ποσα εβαλε στο ταμειο το κρατος απο την πωληση του !!! Επισης θα συνεχιζε να ειχε κερδοφορια αν πληρωνε τις συνταξεις της νεολαιας των 55 ετων ???

  Κατι που θα μπορουσε να σου δωσει 500€ και σου δινει 10€ , δεν ειναι απαραιτητα κερδοφορο !!!

  Συνεχιζω να πιστευω οτι η αποχη ηταν κομματικη γραμμη γιατι ακομα και φιλοι μου στα φεισμποοκ ενω προεετρεπαν τον κοσμο να παει παραλια εχουν στις φωτο τους φωτογραφιες ΜΕ τον Κωστακη και αλλα κομματικα στελεχη !!! Ετερος φιλος με πηρε τηλ να με ρωτησει το σκορ εεε το αποτελεσμα και επειδη του ειπα λαθος τα ποσοστα μου λεει "μοοοοοοονο τοσο κερδισε το ΠΑΣΟΚ".

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
  Ναι ΑΛΛΑ τι κερδοφορια θα ΜΠΟΡΟΥΣΕ να εχει αν δεν εκανε στημενους διαγωνισμους με Ζημενς και Κοκκαλη , και τελικα ποσα εβαλε στο ταμειο το κρατος απο την πωληση του !!! Επισης θα συνεχιζε να ειχε κερδοφορια αν πληρωνε τις συνταξεις της νεολαιας των 55 ετων ???

  Κατι που θα μπορουσε να σου δωσει 500€ και σου δινει 10€ , δεν ειναι απαραιτητα κερδοφορο !!!

  Συνεχιζω να πιστευω οτι η αποχη ηταν κομματικη γραμμη γιατι ακομα και φιλοι μου στα φεισμποοκ ενω προεετρεπαν τον κοσμο να παει παραλια εχουν στις φωτο τους φωτογραφιες ΜΕ τον Κωστακη και αλλα κομματικα στελεχη !!! Ετερος φιλος με πηρε τηλ να με ρωτησει το σκορ εεε το αποτελεσμα και επειδη του ειπα λαθος τα ποσοστα μου λεει "μοοοοοοονο τοσο κερδισε το ΠΑΣΟΚ".

πάρε γραμμή τι έγινε στην Αμερική και σε άλλες καπιταλιστικές χώρες με παρόμοια μοντέλα....
Από τις ιδιωτικοποιήσεις θα περάσουμε πάλι στις αγορές από το κράτος εταιρειών που έχουν ιδιωτικοποιηθεί...
Είναι απλά τα πράματα...
Στις μαλακίες της διοίκησης σε μια ιδιωτική ο αερόσακος είναι οι υπάλληλοι.
Στις δημόσιες το κράτος.
Η Αμερική δεν πήγαινε πουθενά χωρίς ιδιωτικοποιήσεις.
Η πολιτική Ομπάμα τελευταία είναι πιο σοσιαλιστική και από αυτή του Φρανσουά Μιτεράν.

Αυτή η παπαριά ότι στην Ευρώπη επικρατούν τα ακροδεξιά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΑΠΑΡΙΑ.
Είναι μέγιστοις επαίσχυντος γκεμπελικός καπιταλισμός...
Δλδ ρε μαλάκα συμμορίτη δημοσιογράφε προσπαθείς να μας πείσεις ότι τις λύσεις στα προβλήματα έχει πεισθεί η πλειοψηφία των Ευρωπαίων οτι θα την δώσει το άκρο και δη της δεξιάς;

Ρε δε γαμιέστε λέω γω....
Η απογοήτευση για την ποιότητα την πνευματική των Ευρωπαίων της 3ης γενιάς μετά το Β παγκόσμιο μου την τεκμηρίωσαν πρώτα οι μαλάκες οι Ιταλοί και εν συνεχεία οι μαλάκες οι Γάλλοι.
Το ξεπούλημα στην πουτάνα την Αμερική δημιούργησε παρόμοιες συντηρητικές αυθυποβολές με το "για όλα φταίνε οι μουσουλμάνοι", εδώ "για όλα φταίνε οι κεντροαριστεροί".

Μαλάκες πάρτε το χαμπάρι...
Ο Ομπάμα έκανε άνοιγμα στους μουσουλμάνους (ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ότι ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΝΤΗΜΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΥ ΤΟΥΣ)

Εσείς ΕυρωπΕοι δεν έχετε Ομπάμα ούτε και κοινό Σύνταγμα οπότε κλάψτε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom