Νέα

Eurovision 2009

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 880
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
'Εχετε πλάκα εδώ μέσα και σας πάω.
όταν έπινες το γάλα σου εγώ πήδαγα μανεκέν του Billy Bo (αν τον έχεις ακούσει) ντάρια και πάολα κλπ. δε με συγκινούν.
Πηδάτε αλλά διαβάστε και κάτι.
Πρέπει να έχουμε κοινούς γνωστούς - με το συγχωρεμένο το Billy πίναμε ούζα στην Καισαριανή.

Δεν υπάρχει και πολύς χρόνος για διάβασμα μεγάλε - πήδημα, ξεκούραση και λίγο δουλειά.

Χαίρομαι που πήδαγες μοντέλες - φεύγω τώρα για όνειρα υγρά κι Ελληνικά. :rockon:
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Και πολύ ψηλά πήγε,ούτε για 10άδα δεν έκανε!
 

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
'Εχετε πλάκα εδώ μέσα και σας πάω.
όταν έπινες το γάλα σου εγώ πήδαγα μανεκέν του Billy Bo (αν τον έχεις ακούσει) ντάρια και πάολα κλπ. δε με συγκινούν.
Πηδάτε αλλά διαβάστε και κάτι.

Χαλάρωσε ρε μάγκα...εδώ ήρθες να το παίξεις άντρα πίσω απο τον υπολογιστή?Απλά σου πόσταρε αυτό που είδε..
Αλλά για να μιλάς για Μπιλλι Μπο θα είσαι πατημένα 50
 

fallos

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2008
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Πολλά μαρούλια πήγε η ξεφτίλα μας!  :fuck1:  :zfuck:


Περίπου 1.000.000 ευρώ ξοδεύτηκαν για να ...διαφημιστεί το κορμί, το χαμόγελο και το ...κούνημα του Σάκη Ρουβά, στο λεγόμενο promotion του τραγουδιού, που οι υπεύθυνοι είχαν την ελπίδα ότι θα μας έβγαζε από την καθημερινή μιζέρια μας.

Η αλήθεια είναι αυτό το τρίωρο σόου, μας έκανε να βρεθούμε με φίλους, να γελάσουμε να ξεφύγουμε βρε αδερφέ από την πίεση της δουλειάς και το άγχος. Μήπως όμως, αυτό το μικρό ...ξεσάλωμα, το πληρώσαμε πολύ ακριβά;

Ίσως ο μεγαλοεπιχειρηματίας της χώρας μας, να έριξε μια κλεφτή ματιά στην τηλεόραση την ώρα που χαλάρωνε στο κότερό του. Ίσως να μην το είδε καθόλου.

Ίσως ο 40αρης γιάπης να ήταν με την παρέα του σε κάποιο μπαρ και να αντάλλαξε απόψεις για την εμφάνιση του Σάκη με την ψηλή ξανθιά που φλέρταρε.

Ίσως ο μεροκαματιάρης των ναυπηγείων του Περάματος, να έπεσε νωρίς για ύπνο, γιατί πριν ξημερώσει πρέπει να είναι στο καρνάγιο.

Ο ταξιτζής που έκανε μεταμεσονύχτια βάρδια, ίσως το άκουγε στο ραδιόφωνό του.

Ίσως, όταν σοβαρευτούμε σαν χώρα, θα καταφέρουμε να κάνουμε όλες τις νύχτες δικιές μας, όπως έλεγε και το τραγούδι του Ρουβά.

Ας μην ξοδεύουν άλλο τα χρήματά μας σε ανούσια πράγματα και ας δώσουν επιτέλους το δικαίωμα στον κάθε έλληνα, να επιλέγει εκείνος πώς θα διασκεδάζει.

Υ.Γ. Είναι σίγουρο ότι με πολύ λιγότερα χρήματα, ακόμη και ο συμπαθής Γιώργος Γεωργίου, θα έκανε καλύτερη και πιο ουσιαστική μετάδοση, από τις αδερφές Μαγγίρα
Καθαρόαιμη άποψη και επικροτώ αλλά μην πέφτεις στην παγίδα να μη λαμβάνεις υπόψη τη δύναμη των μέσων.
Και το ΚΚΕ έχει τέτοιες καθαρόαιμες απόψεις αλλά δεν περνάει το 7%.
Η Eurovision είναι όντως πανηγυράκι αλλά μέσα από τα πανηγυράκια περνάνε οι απόψεις της άρχουσας οικονομικής τάξης.
Κάτι ήξερε ο μπάρμπα Πλάτωνας που εξόρισε όλους τους καλλιτέχνες από την ιδανική Πολιτεία.
 

fallos

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2008
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Χαλάρωσε ρε μάγκα...εδώ ήρθες να το παίξεις άντρα πίσω απο τον υπολογιστή?Απλά σου πόσταρε αυτό που είδε..
Αλλά για να μιλάς για Μπιλλι Μπο θα είσαι πατημένα 50
Δεν τα πάτησα ακόμα αλλά τι σημασία έχει;
Δεν το παίζω άντρας και γκόμενος.Απλά κάποτε ήμουν γκόμενος και με παίρναν οι γκόμενες από πίσω.
Μου στέλναν το τηλέφωνό τους σε πενηντάρικα με το γκαρσόνι.
Και λοιπόν;
Ματαιότης ματαιοτήτων.
Παιδιά και οικογένεια δεν έκανα.
Γι αυτό τα γράφω.
Όχι για να κάνω τον κόκορα.
Να τα ακούσει κανας μικρότερος
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.721
Πόντοι
606
τουλαχιστον περασες καλα... :cool2:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Η ελληνική συμμετοχή πήρε 1 βαθμό από Ολλανδία και Ισπανία, 2 από Σουηδία, Μαυροβούνιο και Ελβετία, 4 από Ρωσία, Σλοβενία και Ουγγαρία, 5 βαθμούς από Βέλγιο, Λευκορωσία, Ηνωμένο Βασίλειο και Βοσνία Ερζεγοβίνη, 6 από Γερμανία και Σερβία, 7 από Μάλτα, Κροατία, 8 από Ρουμανία, 10 από Αρμενία και 12άρια από Βουλγαρία, Αλβανία, Κύπρο.

Δεν πήρε κανέναν βαθμό από τις Τσεχία, Ισλανδία, Γαλλία, Ισραήλ, Λετονία, Ανδόρα, Φινλανδία, Λιθουανία, ΠΓΔΜ, Σλοβακία, Ουκρανία, Τουρκία, Πολωνία, Εσθονία, Πορτογαλία, Ιρλανδία, Δανία, Μολδαβία, Αζερμαϊτζάν και Νορβηγία.

Η Ελλάδα έδωσε 1 βαθμό στην Ισπανία, 2 βαθμούς στην Κροατία, 3 στην Τουρκία, 4 στην Ισλανδία, 5 στην Εσθονία, 6 στη Γαλλία, 7 στην Αλβανία, 8 στο Αζερμπαϊτζάν, 10 στη Νορβηγία και 12 στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Μετά την ολοκλήρωση του τελικού ανακοινώθηκαν και οι βαθμολογίες των δύο ημιτελικών. Η Ελλάδα, που είχε μετάσχει στον β' ημιτελικό, είχε προκριθεί ως τέταρτη συγκεντρώνοντας 110 βαθμούς.

Είχε πάρει 6 βαθμούς από Γαλλία, Ισπανία, Ουγγαρία και Μολδαβία, 2 από Δανία και Πολωνία, 12 από Κύπρο και Αλβανία 10 από Ολλανδία και Ολλανδία, 1 από Νορβηγία, 4 από Σλοβενία, 3 από Κροατία, 5 από Εσθονία και Σλοβακία, 4 από Λετονία, Λιθυουανία, Ρωσία, Αζερμπαϊτζάν και Ουκρανία.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1. Νορβηγία 387
2. Ισλανδία 218
3. Αζερμπαϊτζάν 207
4. Τουρκία 177
5. Ηνωμένο Βασίλειο 173
6. Εσθονία 129
7. ΕΛΛΑΔΑ 120
8. Γαλλία 107
9. Βοσνία Ερζεγοβίνη 106
10. Αρμενία 92
11. Ρωσία 91
12. Ουκρανία 76
13. Δανία 74
14. Μολδαβία 69
15. Πορτογαλία 57
16. Ισραήλ 53
17. Αλβανία 48
18. Κροατία 45
19. Ρουμανία 40
20. Γερμανία 35
21. Σουηδία 33
22. Μάλτα31
23. Λιθουανία 23
- .Ισπανία 23
25. Φινλανδία 22

 

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
Είχε πάρει 6 βαθμούς από Γαλλία, Ισπανία, Ουγγαρία και Μολδαβία, 2 από Δανία και Πολωνία, 12 από Κύπρο και Αλβανία 10 από Ολλανδία και Ολλανδία, 1 από Νορβηγία, 4 από Σλοβενία, 3 από Κροατία, 5 από Εσθονία και Σλοβακία, 4 από Λετονία, Λιθυουανία, Ρωσία, Αζερμπαϊτζάν και Ουκρανία.

Αρα φίλε Μουστάκα θες να πεις ότι στο τηλε-voting πήραμε πιο πολλά...συναπάγεται ότι η επιτροπή έκανε  τα μαγικά της
 

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
Τα τελευταια 5 χρόνια που παρακολουθω Ευροβύζιον δεν έχω δει χώρα να συγκεντρώνει τόσο υψηλή βαθμολογία ..387 απίστευτο νούμερο
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

PareVale

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
73
Like
3
Πόντοι
0
λογικο να ενθουσιασει οταν τα καναλια κατευθειναν το κοσμο και το προβαλαν συνεχεια...
στημενα ολα ρεεεεεεεεεεεεεεεε
αραγε δωδεκα η νορβηγια απο σουηδια...γιατι αραγε?
 

fallos

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2008
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
ενθουσιασε ολη την ευρωπη το τραγουδι  :2funny:
Ρε αρχηγέ με το στάθη που έχεις φωτογραφία...τι μου θυμίζεις τώρα.
Δυο αδερφές από το Βόλο που είχαμε μαζί γκόμενες.
Χαριλάου Τρικούπη 56.
Είχε ερωτική φωλιά το άτομο.
Μιλάμε για άτομο!!!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ρε αρχηγέ με το στάθη που έχεις φωτογραφία...τι μου θυμίζεις τώρα.
Δυο αδερφές από το Βόλο που είχαμε μαζί γκόμενες.
Χαριλάου Τρικούπη 56.
Είχε ερωτική φωλιά το άτομο.
Μιλάμε για άτομο!!!

μεγαλεεεε
τυπεεεεεεεεεεεεεεε
:rockon:
 

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
Απλά ρε αστρονόμε το άξιζε!!

Παιδία αντικειμενικά εμένα το τραγούδι του Νορβηγου δεν μου άρεσε καθολου..Το Ηνωμένο Βασίλειο κ η Γαλλία είχαν  ένα κλάς αμφότερα..Στην Ουκρανία πίστευα πολύ αλλά δυστηχως
 

fallos

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2008
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
μεγαλεεεε
τυπεεεεεεεεεεεεεεε
:rockon:
Η πλάκα είναι ότι η τύπισσα ονειρευόταν να γίνει καλλιττέχνισα μέσω του Στάθη.
Και μένα μούλεγε έλα ρε για τον πούτσο την έχω!!!
Τι να πει κανείς.
Μάλλον τόξερε μέσα της αλλά ξέρεις η γυναικεία ματαιοδοξία δεν έχει όρια.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom