Νέα

Eurobasket 2007

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tallAthens
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 516
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιός ήταν ο πολυτιμότερος στην προσπάθεια της Εθνικής μας?

  • ΤΣΑΡΤΣΑΡΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΧΑΤΖΗΒΡΕΤΑΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΖΗΣΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΚΑΚΙΟΥΖΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Για μενα το προβλημα δεν ειναι η δυναμικοτητα των αλλων ομαδων αλλα το οτι εμεις δεν ειμαστε σε καλη κατασταση.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
η μασονεια τουσ γαμησε..η υπερπροστατευτικοτητα των δημοσιοκαφρων τουσ εκανε κακο..ξεβρακωθηκαμε..
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
....απο το 1987 βλεπουμε να μεταδιδει μπασκετ ο Σκουντης....εχουν αλλαξει τοσες κυβερνησεις και αυτος εκει...αμετακινητος...τι βυσμα εχει ο  Βασιλακης ? ...παντως μου εχει λειψει λιγο η αντικειμενικοτητα και οι δεικτικες και καυστικες περιγραφες του κατα τ'αλλα τρομπα Συριγου...επιτελους ας κανουν μια περιγραφη εχοντας κατα νου οτι απευθυνονται σε νοημονες ανθρωπους...οι Ελληνες καταλαβαινουν απο μπασκετ , με το να κρυβουν τα προβληματα της Εθνικης ειναι σαν να κρυβουν προσωρινα τα σκουπιδια κατω απο το χαλι...
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
ετσι ακριβωσ.ενω ραδιοφωνο εχουμε καλο σπικαζ.κ αυτοσ ο σοφο το βουβαλι,δέν μπορουσε να χασει 5κιλα νατον παρει μαζί?
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ετσι ακριβωσ.ενω ραδιοφωνο εχουμε καλο σπικαζ.κ αυτοσ ο σοφο το βουβαλι,δέν μπορουσε να χασει 5κιλα νατον παρει μαζί?

5 ή 105? το βουβαλι(οπς..συγγνωμη το παιδι) δεν ειχ ετη διαθεση αντι για 25 πιτσες το μεσημερι να πεσει στις 22,5,τί να κανουμε τωρα?
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
...ο Γιαννακης ειναι κορυφη στην ψυχολογια , ειναι ο αρχηγος στον παγκο , ακομα κι αν ενα παιδι της Εθνικης εχει 1/10 αυτος θα τον χειροκροτησει και θα τον στηριξει ψυχολογικα σε αντιθεση με τον looser Ιωαννιδη που - κατα δηλωση Παπαλουκα - "μας γαμαγε την ψυχολογια"...ειναι στιγμες ομως σε αυτο το τουρνουα που θα ηθελα εναν προπονητη με την πουτανια του Ομπραντοβις σε επιπεδο τακτικης...τι να κανουμε , δεν μπορεις να τα εχεις ολα...
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
370
Πόντοι
5.795
παιδια κακα τα ψεματα κατηγορουμε τον γιαννακη που δεν κανει αλλαγες αλλα ο μπουβουσης και πελεκανος δεν ειναι παιχτες που μπορουν να παρουν το [παιχνιδι πανω τους.. ουτε ηγετες που με το παιχνιδι τους θα παει μπροστα ολη η ομαδα,εαν δεν παιξει ο παπαδοπουλος καλα ,παπαλουκας πολυ καλα,διαμαντιδης πολυ καλα δεν προκειτε να δουμε ασπρη μερα την διαφορα στην ομαδα και την υπεροχη αυτοι οι παιχτες την δινουν εαν δεν παιξουν αυτοι αντιο τετραδα,και φυσικα ξεχαστε τελεικο μονο θαυμα ..εχει προβλημα η ομαδα στην θεση 5 ο παπαδοπουλος δεν μπορει να παιξει καλα το πολυ πολυ απο το μηδεν να παει στο  5 δηλαδη στην μετριοτητα το παιδι σερνετε ειναι εκτος τοπου και χρονου..κοιματε στο παιχνιδι ο σκορτσιανιτης λειπει παρα πολυ και πιο λιγο ενα καλος φωτσης.. εαν η μπαλα δεν μπει κατω απο το καλαθι το ζον πρεσ που μας παιζουν θα εχει ολεθρια αποτελεσματα ...μην κοροιδευομαστε και την σερβια κατα λαθος την κερδισαμε...και η ισπανια ηταν μια μετρια ομαδα που μας επεζε ζωνη με παγιδες...
 

chris1982

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
683
Like
0
Πόντοι
6
εγω ειμαι σιγουρος πως παμε για χρυσο και χαλαρα μαλιστα!
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Είναι μεγάλες απουσίες του Φώτση και του Σόφο....είναι και σε κακή κατάσταση τα μεγάλα όπλα(Διαμαντίδης-Παπαλουκάς),ο Σπανούλης παίζει,λές και παίζει στο σχολείο του....πιστεύω πως ο Μπουρούσης θα μπορούσε να παίζει ποιό συχνά...αλλά αυτά δεν μας κάνουν να ξεχνάμε(τουλάχιστον εμένα) τις μεγάλες χαρές που μας έχει δώσει αυτή η ομάδα......
 

beavis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
αν και δεν τον γουσταρω τον συριγο ειναι μεγας γνωστης στο basket,ανατρεξτε να διαβασετε ενα αρθρο του με τιτλο δυστυχως επτωχευσαμεν...τωρα ψαχνουμε ενα θαυμα το οποιο τα λεει ολα.απο τουσ κανονες του forum δεν μπορω να γραψω που ειναι γραμμενο.για να βοηθησω ειναι σε γνωστη σελιδα του μεγαλυτερου αθλητικου ραδιοφωνικου σταθμου ιδιωτη γαβρου.πηγαινετε στην αρθογραφια στην δευτερη σελιδα να το βρειτε
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
απο μπάσκετ έχω πλήρη μεσάνυχτα, άλλες ομάδες του τουρνουά δεν έχω δει, αλλά βλέποντας χτες την ισπανία μου έδωσαν την αίσθηση οτι μπροστά τους είμαστε slow motion! καμικάζι όλοι τους!
μετά σκεφτόμουν τις περσινές δηλώσεις οτι "πάμε του χρόνου να τους πάρουμε στο σπίτι τους" και απόρησα: έχουμε πράγματι την δυνατότητα να τους χτυπήσουμε ή οι μαλάκες οι δημοσιογράφοι μας κάνουν να πετάμε στα σύννεφα?
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
κ αυτοσ ο σοφο το βουβαλι,δέν μπορουσε να χασει 5κιλα νατον παρει μαζί?
αν ισχύει ότι διαβάζω, ο λόγος που δεν πήγε είναι για να τα χάσει! οπότε καλύτερα δεν είναι να απουσιάσει 1 φορά και να στρώσει, απ'το να κάνει κάτι προσωρινό απλά για να πάει και να σέρνεται?
 

Apollo64

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2007
Μηνύματα
903
Κριτικές
81
Like
493
Πόντοι
7.135
Έτσι όπως παίζει η Εθνική μοιάζει σαν έχουν γυρίσει πίσω στο παιχνίδι που παίζαν στους Ολυμπιακούς στην Αθήνα. Καλή άμυνα, αλλά χάλια επίθεση.

Λογικά τώρα ο ρεαλιστικός στόχος πρέπει να είναι πλέον όχι το μετάλλιο, αλλά η πρόκριση στο προολυμπιακό του χρόνου, οπού με Κουφό, Φώτση, Σχορτσιανίτη τα πράγματα θα είναι πολύ διαφορετικά και ίσως τότε δούμε την καλύτερη Εθνική όλων των εποχών.
 

zourpenko

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
171
Like
1
Πόντοι
1
Φίλοι έχω την εντύπωση οτι η ομάδα βρίσκεται κάτω απο μεγάλη πίεση. Νομίζω οτι έχει αιφνιδιαστεί, σαν αλλιώς να τα περίμενε τα πράγματα κ αλλιώς να τα βρήκε.
Φαίνεται ξεκάθαρα οτι το πρόβλημα είναι ψυχολογικό κ γι αυτό αποδίδουν όλοι (πλην Ντικούδη) κάτω απο το 50% των δυνατοτήτων τους.
Προσωπικά δεν πιστεύω οτι θα συνεχιστεί αυτό, έχω μεγάλη εμπιστοσύνη και στα παιδιά αλλά κ στον προπονητή και νομίζω οτι θα δούμε βελτίωση.

Ακόμα και στο ματς με την Ισπανία μπορεί να χάσαμε με διαφορά αλλά είδα μια αλλαγή στην αγωνιστική συμπεριφορά..Αν προσέξατε ανεβάσαμε ταχύτητα και παίξαμε πιο γρήγορα κ πιο επιθετικά, πήραμε ριμπάουντ, ιδρώσαμε τη φανέλα.

Σήμερα με Κροατία ελπίζω να δούμε περισσότερα πράγματα..
 

Apollo64

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2007
Μηνύματα
903
Κριτικές
81
Like
493
Πόντοι
7.135
Ό,τι και να γίνει, δεν μπορεί μια ομάδα να βγει από μια αγωνιστική κοιλιά σε 3-4 μέρες. Συμβαίνουν αυτά στον αθλητισμό, τι να κάνουμε. Μπορεί να κερδίσουμε Κροατία και σχεδόν σίγουρα την Πορτογαλία, αλλά στο χιαστί θα παίξουμε ή με Λιθουανία ή το πιο πιθανό με Σλοβενία που είναι καλή ομάδα και μας δυσκολεύει πάντοτε. Σύμφωνα με την ως τώρα εικόνα, η πιθανότητα να μην πάμε τετράδα είναι σοβαρή, ο σκοπός πάνω από όλα είναι τουλάχιστον να πάει προολυμπιακό του χρόνου η ομάδα πλήρης με άλλα μυαλά και άλλη προετοιμασία ώστε να πάει για το μετάλλιο στους Ολυμπιακούς, κάτι το οποίο μπορεί να κάνει.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.005
Πόντοι
1.486
33-40 το ημίχρονο...Δεν πάμε καλά πάλι..
 

jolal

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2007
Μηνύματα
113
Like
4
Πόντοι
1
Μην μασατε παιδες στο δευτερο θα τους γαμησουμε :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.005
Πόντοι
1.486
Μακάρι ρε φίλε αλλά μαγκωμένους τους βλέπω πάλι.Μπήκαμε φουριόζοι,τους βάλαμε στα καλάθια με το Λάζο αλλά μετά κάτσαμε πάλι.Δεν βλέπεις που σπάμε ΠΑΛΙ τα γ@@@ένα τα κάλάθια?? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.005
Πόντοι
1.486
Από την κόλαση στον Παράδεισο!!Πάμε γερά 10 λεπτά μείνανε...
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
Πάμε Γερά.....!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • 829548_b.jpg
    829548_b.jpg
    36,2 KB · Εμφανίσεις: 25

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom