Νέα

Euro 2012 Πολωνία-Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Cr9
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 82K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιός θα το σηκώσει;

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 65 32,3%
  • Ολλανδία

    Ψήφοι: 14 7,0%
  • Αγγλία

    Ψήφοι: 21 10,4%
  • Ιταλία

    Ψήφοι: 43 21,4%
  • Δανία

    Ψήφοι: 2 1,0%
  • Ουκρανία

    Ψήφοι: 4 2,0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 2 1,0%
  • Τσεχία

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 69 34,3%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 21 10,4%
  • Ρωσία

    Ψήφοι: 38 18,9%
  • Πορτογαλία

    Ψήφοι: 16 8,0%
  • Πολωνία

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Κροατία

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ιρλανδία

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Ελλάδα

    Ψήφοι: 69 34,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    201

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Τύπε με τη χθεσινή απόδοση των Ισπανών, σουρωτήρι θα την έκαναν τη Γερμανική άμυνα!
δε θα τους διναν τοσο χωρο φιλε! οι ιταλοι μπηκαν στο ματς για να το καθαρισουν λες και παιζαν με την ιρλανδια :uglystupid: ημαρτον!
 

ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2009
Μηνύματα
365
Κριτικές
46
Like
0
Πόντοι
231
Ελληνικός κανόνας.
ανάλογα με το αποτέλεσμα η υπερβολή και η μαλακία ξεπερνάει τα όρια.
εάν είχε περάσει τώρα η πορτογαλία (μισό πέναλτυ αποσταση) και το έπαιρνε η ιταλία θα μιλούσατε για επιστροφή της ιταλίας οδοστρωτήρα και το τέλος εποχής της ισπανίας.

το χω πει χιλιες φορές. Σε 90 λεπτά μπορούν να γίνουν πολλά. Στο παίγνιο με τη γερμανία της ιταλίας ΤΗΣ έκατσαν όλα.
στο παίγνιο με ισπανία ΤΙΠΟΤΑ.
το χειρότερο δε ήταν πως είχε κασάνο μπαλοτέλλι σε άσχημο βράδυ.

συνεχίστε τώρα.



Υ.Γ
δεδομένου ότι είμαι τέζα μπαρτσελονίστας το χθεσινό αποτέλεσμα δε με χάλασε καθόλου. απ κει και πέρα οι γνωστές ανοησίες συνεχίζονται....
Πηγαινε στο #1.684, για να δεις οτι οι αποψεις μου για το ποδοσφαιρο που παιζουν Μπαρτσα - Εθνικη Ισπανιας δεν διαμορφωθηκαν ΧΘΕΣ, μετα τον τελικο οπως υποστηριζεις. Και ακολουθως θα κανεις οτι θα εκανε καθε ανδρας που θελει να λεγεται ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ......
 

ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2009
Μηνύματα
365
Κριτικές
46
Like
0
Πόντοι
231
δεδομένης της λατρείας μου στους ιταλούς (γενικά) δεν θέλησα κάν να κάνω πρόβλεψη ίσως γιατι ήξερα απο πριν το αποτέλεσμα.
και ξαναλέω.

ιταλία με ταρντέλι σιρέα τζοφ, mπαρέζι, ρόσι αλτομπέλλι καμπρίνι τζεντίλε κόντι, αντονιόνι είναι η μόνη που μπορεί να συγκριθεί με τη σημερινη φουρνιά ισπανών.
Το ποδοσφαιρο που παιζουν Μπαρτσα - Εθνικη Ισπανιας, δεν εχει ξαναπαιχθει ΠΟΤΕ, και γι αυτο δεν μπορει να συγκριθει. Δεν μπορουμε να συγκρινουμε ανομοια πραγματα.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Δεν ξερω αν εγινε μονο στην ελλαδα αλλα μας ζαλισανε τα αρχιδια εδω και 1 μηνα οτι η ισπανια παιζει "βαρετο" ποδοσφαιρο... :2funny: :2funny: :2funny: :
κατα τα αλλα εχουμε μεινει ακομα στο "διαστημικο"ποδοσφαιρο που επαιξε η ελλαδα στο επος του 2004
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εγώ είμαι ο Σαίνης και συ ο σκύλος.
είναι προφανές αυτό

Υ.Γ.
μαλακα ΠΑΙΖΕΙ ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΤΟΥ ΠΙΟΥ.
δεν έχω αλλάξει γνώμη στο ελάχιστο για αυτό που είπα
ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ βρε παπάρα είναι δική μου υπόθεση

έγραψα και προηγουμένως πως το ποδόσφαιρό της είναι ωστόσο αντικειμενικά αποτελεσματικό

ΔΕΝ έγραψα ΠΟΥΘΕΝΑ (και είμαι ο μοναδικός) πως είναι βαρετό το ποδόσφαιρό της
ΣΠΑΣΤΙΚΟ έγραψα
τώρα αν δεν μπορείς να διαβάσεις πρόβλημά σου.

Όσο για την κόπια της Μπάρτσα (και αποτυχημένη) αρκεί να βρεις τα στατιστικά του ΠΟΣΑ ΣΟΥΤ κάνει η Μπάρτσα και πόσα ΣΟΥΤ κάνει η εθνική Ισπανίας σε ένα αγώνα.

Επειδή εσύ τουμπάρεις διαρκώς, δεν σημαίνει πως το κάνουνε οι άλλοι.

Εμένα η Ισπανία ΔΕΝ μου αρέσει. ΤΕΛΟΣ. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν το κέρδισε δίκαια, αφού στον τελικό έκανε παπάδες. Και μπράβο της. Και πολύ χαίρομαι που το είδα το ματσάκι.

Μέχρι εκεί.

τις λοιπές προεκτάσεις σου αστυνόμε Σαΐνη που δεν αντέχεις ούτε τα αστειάκια.... κάντες κάδρο να τις θυμάσαι.

 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
μέισι είναι η κόρη της σάλυ σπέκτρα στο "τόλμη και γοητεία".

http://[URL unfurl="true"]www.soapnetmedianet.com/showcontent/soapnet/programming/allmy/allmy_i/eakes.jpg[/img[/URL]]

την είχε πηδήξει, θυμάμαι, ο θορν, ο οποίος πράγματι έμοιαζε με τον τόρες. ρε πώς δένουν όλα!!!

έντιτ: άλλαξα την εικόνα γιατί δεν μου την έβγαζε
[/quote]

ο ριτζ-πιρλο πως καταφερε απο γαμιας των παντων ολων να μεινει με το πουλι στο χερι  :-
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
ο ριτζ-πιρλο πως καταφερε απο γαμιας των παντων ολων να μεινει με το πουλι στο χερι  :-

δεν ξέρω ρε μεγάλε. όπως έγραψα, έχω πολλά χρόνια να το παρακολουθήσω. την εποχή που το έβλεπα ο ριτζ γαμούσε μπρουκ, καρολάιν που απεδήμησε εις κύριον (στο έργο φυσικά), μια καβλιάρα γιατρίνα και δεν συμμαζεύεται. τώρα έμεινε με το πουλί στο χέρι; ε, τον λυπάμαι τον κακομοίρη
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
δεν έχω αλλάξει γνώμη στο ελάχιστο για αυτό που είπα
ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ βρε παπάρα είναι δική μου υπόθεση

έγραψα και προηγουμένως πως το ποδόσφαιρό της είναι ωστόσο αντικειμενικά αποτελεσματικό

ΔΕΝ έγραψα ΠΟΥΘΕΝΑ (και είμαι ο μοναδικός) πως είναι βαρετό το ποδόσφαιρό της
ΣΠΑΣΤΙΚΟ έγραψα
τώρα αν δεν μπορείς να διαβάσεις πρόβλημά σου.

Όσο για την κόπια της Μπάρτσα (και αποτυχημένη) αρκεί να βρεις τα στατιστικά του ΠΟΣΑ ΣΟΥΤ κάνει η Μπάρτσα και πόσα ΣΟΥΤ κάνει η εθνική Ισπανίας σε ένα αγώνα.

Επειδή εσύ τουμπάρεις διαρκώς, δεν σημαίνει πως το κάνουνε οι άλλοι.

Εμένα η Ισπανία ΔΕΝ μου αρέσει. ΤΕΛΟΣ. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν το κέρδισε δίκαια, αφού στον τελικό έκανε παπάδες. Και μπράβο της. Και πολύ χαίρομαι που το είδα το ματσάκι.

Μέχρι εκεί.

τις λοιπές προεκτάσεις σου αστυνόμε Σαΐνη που δεν αντέχεις ούτε τα αστειάκια.... κάντες κάδρο να τις θυμάσαι.

γιατί είναι ντροπή να το πούμε ότι αυτό το ποδόσφαιρο όταν δεν παράγει ευκαιρίες για γκολ είναι βαρετό; δηλαδή καύλωσε κανένας με τον αγώνα ισπανία - πορτογαλία; το πιο ενδιαφέρον σημείο ήταν τα πέναλτυ κι όχι οι πάσες των ισπανών
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
Το μονο που μπορει να προσαψει κανεις στους Ισπανους ειναι οτι εχουν αρκετους παικτες που ειναι αλλαζονες και αντιπαθητικοι. Ο Φαμπρεγκας ή ο Ραμος πχ ειναι μεγαλα κωλοπαιδα. Του Φαμπρεγκας του ζητανε αυτογραφο και ουτε καν σταματει να πει εστω ενα 'ευχαριστω αλλα...(μια δικαιολογια τελος παντων)'.
Αλλα μηπως οι αλλες ομαδες εχουν μονο συμπαθητικους παικτες? Μπαλοτελι? Ρουνει? Μπενζεμα? Νασρι? Ροναλντο?
Απλα η Μπαρτσελονα περα απο υπερομαδα δυστυχως εκανε πολλους απο τους παικτες της να νομιζουν οτι ειναι ανωτεροι ανθρωποι μονο και μονο επειδη ειναι καλοι παικτες κι ετυχε να πεσουν πανω σε αυτη την περιοδο της μπαρτσα που σαρωνει τα παντα.
Την εχει δει κι ο Μπουσκετς ή ο Βαλντες παιχταρας τωρα  :headbang:

φιλε εχεις γνωρισει προσωπικα καποιον ποδοσφαιριστη??
δεν μιλαω για Τσαβι και Ροναλντο, εστω εναν Μητρογλου, εναν Παχατουριδη, εναν Σταματη...
(τα ονοματα ειναι πραγματικα τυχαια, δεν τους ξερω τους ανθρωπους...)
εχω γνωρισει τυπο στα 30 του, τερματοφυλακας που δεν επαιξε ποτε σε μια απο τις 4 μεγαλες, αλλα βολοδερνε σε μικρομεσαιες, της Α Εθνικης παντως...
αν δεν ηξερα ποιος ειναι, θα νομιζα οτι μιλαω με τον Μπουφον... τετοια επαρση, τετοια μουρη, το στυλ του Κριστιανο "σας κανω χαρη που ειμαι μαζι σας", να την πεφτει σε γκομενα που συνοδευοτανε κλπ...
για να μην σου πω για τον αλλον, μορφωμενος μαλιστα και απο ματσο οικογενεια, που εχει ερθει στο κλαμπ με ενα Cohiba Esplendido και πεταγε τη σταχτη στο μπωλ με τους ξηρους καρπους!
κι οταν τον παρατηρησα "Εκτορα, διπλα ειναι το σταχτοδοχειο, εκει που πετας τη σταχτη ειναι τα μυγδαλα", πηρα πληρεστατη απαντηση: "σιγα μωρε! νομιζεις οτι αυτοι εδω εχουνε ξαναδει τετοιο πουρο? ξερεις ποσο κανει αυτο?" (δεν μπορεσα, τον φωτογραφησα το μπουστη!)

κι εσενα λοιπον σου φαινεται περιεργο που ο Φαμπρεγκας και ο Σερτζιο Ραμος πουλανε μουρη...
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.604
Πόντοι
17.470

kironas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.600
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
φιλε εχεις γνωρισει προσωπικα καποιον ποδοσφαιριστη??
δεν μιλαω για Τσαβι και Ροναλντο, εστω εναν Μητρογλου, εναν Παχατουριδη, εναν Σταματη...
(τα ονοματα ειναι πραγματικα τυχαια, δεν τους ξερω τους ανθρωπους...)
εχω γνωρισει τυπο στα 30 του, τερματοφυλακας που δεν επαιξε ποτε σε μια απο τις 4 μεγαλες, αλλα βολοδερνε σε μικρομεσαιες, της Α Εθνικης παντως...
αν δεν ηξερα ποιος ειναι, θα νομιζα οτι μιλαω με τον Μπουφον... τετοια επαρση, τετοια μουρη, το στυλ του Κριστιανο "σας κανω χαρη που ειμαι μαζι σας", να την πεφτει σε γκομενα που συνοδευοτανε κλπ...
για να μην σου πω για τον αλλον, μορφωμενος μαλιστα και απο ματσο οικογενεια, που εχει ερθει στο κλαμπ με ενα Cohiba Esplendido και πεταγε τη σταχτη στο μπωλ με τους ξηρους καρπους!
κι οταν τον παρατηρησα "Εκτορα, διπλα ειναι το σταχτοδοχειο, εκει που πετας τη σταχτη ειναι τα μυγδαλα", πηρα πληρεστατη απαντηση: "σιγα μωρε! νομιζεις οτι αυτοι εδω εχουνε ξαναδει τετοιο πουρο? ξερεις ποσο κανει αυτο?" (δεν μπορεσα, τον φωτογραφησα το μπουστη!)

κι εσενα λοιπον σου φαινεται περιεργο που ο Φαμπρεγκας και ο Σερτζιο Ραμος πουλανε μουρη...
φιλε αυτο το παραδειγμα δε λεει τιποτα.
επειδη αυτος ο οντως μπαστουνοβλαχος-γιδοβοσκος ελληνας τερματοφυλακας εκανε αυτα ,δε νομιμοποιει κανενα επειδη εχει μεγαλυτερη αναγμωρισιμοτητα να κανει χειροτερα.
δε λεω μονο για παιχτες της εθνικης ισπανιας.
υπαρχουν πολλοι παιχτες σε διαφορες ομαδες.
αν μιλαμε για ισπανους ναι υπαρχουν 4-5 που εχουν κανει κατα καιρους καφριλικια.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
φιλε εχεις γνωρισει προσωπικα καποιον ποδοσφαιριστη??
δεν μιλαω για Τσαβι και Ροναλντο, εστω εναν Μητρογλου, εναν Παχατουριδη, εναν [size=17pt]Σταματη[/size]...
(τα ονοματα ειναι πραγματικα τυχαια, δεν τους ξερω τους ανθρωπους...)

για τους άλλους δεν ξέρω, ο Σταμάτης πάντως είναι καλό παιδί ρε συ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
δεν ξέρω ρε μεγάλε. όπως έγραψα, έχω πολλά χρόνια να το παρακολουθήσω. την εποχή που το έβλεπα ο ριτζ γαμούσε μπρουκ, καρολάιν που απεδήμησε εις κύριον (στο έργο φυσικά), μια καβλιάρα γιατρίνα και δεν συμμαζεύεται. τώρα έμεινε με το πουλί στο χέρι; ε, τον λυπάμαι τον κακομοίρη

ο πιρλο εμεινε ρε τυπε. ο ριτζ αποκλειεται να σταματησε να γαμαει.
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
για τιάγκο και μοντολίβο συμφωνώ, μεγάλε μου. άλλωστε τα πιο δημιουργικά παιχνίδια η ιταλία τα έκανε με τον μοντολίβο (με αγγλία και γερμανία). υποψιάζομαι ότι κουράστηκε. και με τη γερμανία αλλαγή τον έκανε. η άμυνα ίσως θα έπρεπε να ίδια με αυτήν που έπαιξε με γερμανία. για τον μάτζιο που λες, έχω την εντυπωση ότι προέρχεται από τραυματισμό, οπότε δικαίως δεν τον εμπιστεύεται για βασικό
Δεν νομίζω να υπήρχε θέμα τραυματισμού.Στο προηγούμενο ματς τον είχε έξω λόγω καρτών...

Συμφωνείς όμως απ'ότι κατάλαβα ότι άνευ τραυματισμού είναι πολύ καλύτερος από τον Αμπάτε...
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
είναι προφανές ότι την ισπανία δε μπορείς να την παίξεις αμυντικογενώς.
η ιταλία εχθές ανέβηκε για κάνα τέταρτο και πελαγοδρομούσαν οι αμυντικοί που ούτως ή αλλως είναι β διαλογής σε σχέση με τους παίκτες απο μέση και μπροστά.
η πορτογαλία έπαιξε την ισπανία στα ίσα προσπαθώντας να την χτυπήσει στο αδύνατο σημείο δλδ την άμυνα και σχεδόν το κατάφερε.
με το σύστημα του α ημιχρόνου οι ιταλοί δεν ειχαν κανένα μέλλον.
εάν η ιταλία χθες είχε κάποιες μικρές πιθανότητες αυτές τις εξανέμισε ο προπονητής.
το μέγεθος της αποτυχίας του φάνηκε από το ότι κατάφερε να μείνει με 10 απ το 60.
τρικυμία κοινώς εν πάγκω ιταλίας.
Είναι η άμυνα το αδύναμο σημείο της Ισπανίας?

Δυστυχώς ο μόνος τρόπος να παιχτεί αυτή η Ισπανία είναι όπως την έπαιξαν στο πρώτο ημίχρονο,δηλαδή ψηλά κ με άγνοια κινδύνου...Κ ότι γίνει...
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
γουστάρω να βλεπω τα ιταλακια να ψάχνονται τι φταίει :grin:..4 γκολ σε τελικό ευρωπαϊκού και εννοώ 4-0 ειναι ρεκορ και μαλικστα αν οι ισπανοι δεν σταματάγανε θα μιλαγαμε για ρεκορ.υπερεκτιμημένη ομάδα που έφτασε με πολύ δόση τύχης στο τελικό..αλλα ειπα και χθες η ποδοσφαιρική δικαιοσύνη μίλησε.
Είσαι υπερβολικός φίλε...

Κ γαμώ τις μπάλες έπαιξε η Ιταλία στο τουρνουά...

Μόνο η Γερμανία άξιζε να είναι στον τελικό εκτός από αυτές που όντως ήταν στον τελικό...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom