Νέα

Εθνική Ελλάδος μπάσκετ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geman30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 131K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Σπανουλης

  • Να μεινει

    Ψήφοι: 50 70,4%
  • Επομενος

    Ψήφοι: 21 29,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    71

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.499
Κριτικές
8
Like
32.965
Πόντοι
6.536
Μπάσταρδος.. Από τους πιο τεράστιους.. Καλά του έκανε ο Larry και ακόμα καλύτερα ο Parish. Μακάρι να του είχε ανοίξει το κεφάλι όπως είχε γίνει με τον Tomjanovich.
Τους είχε γαμήσει και τους 2.

:wanker::wanker::wanker:
 

olotyxeros

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.383
Κριτικές
22
Like
2.220
Πόντοι
1.796
Όσο γούσταρα τον Rodman, τόσο αντιπαθώ αυτόν..
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.587
Like
20.385
Πόντοι
6.056
Καλύτερος λευκός είπε ο τύπος....
Αχρωματοψία έχεις?

:confused::confused::confused:
Kατασπρος ηταν ο παππους του που επλενε πιατα,μετα παντρευτηκε μια σκουροχρωμη σουηδεζα και βγηκε λιγο σοκολατι ο Μακης:confused::confused::confused:
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.587
Like
20.385
Πόντοι
6.056
Πάνε στην Νιγηρία με ελληνικό διαβατήριο, έξυπνε...θα σε βάλουν ως ομογενή η ως ξένο;
Τυπε μην προκαλεις,αν δουν τοπο καταγωγης Πυργο Ηλειας λογικα θα τρεχουν να κρυφτουν οι Νιγηριανοι.:confused::confused::confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ως πρέσβης θα πάω...

:coffee:
Τα σοκολατακια μην ξεχασεις:confused::confused::confused:
 
Τελευταία τροποποίηση:

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.937
Κριτικές
5
Like
8.054
Πόντοι
2.306
τι δουλεια εχουν αυτοι με τον ΝΙΚ?????.....ουτε το δεξι του δεν ειναι ολοι μαζι......αυτα που εκανε ο Γκαλης μονο ο jordan ...... !!!!!!!!! τι χαβλιτσεκ και τα @@ τα δυο....
Τρεις λέξεις μόνο:
Earvin "Magic" Johnson!
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
540
Κριτικές
3
Like
1.089
Πόντοι
86
Και αυτος και η Στεφανιδη εχουν αρχισει να κουραζουν καπου πλεον

Ολο δηλωσεις για το κακο και αδιαφορο κρατος, ολο ξινίλα, ολο εξυπναδες
Άλλαξε το κράτος προς το καλύτερο σε κάτι έστω σε ένα πράγμα για να μην γκρινιάζουν οι αθλητές; Μπουρδέλο κουλιστάν ήταν και θα παραμείνει. Καλά κάνουν και γκρινιάζουν. Αν κουράστηκες άλλαξε χώρα να μην τους ακούς. Θα γλιτώσουμε και από ψηφοφόρους σαν εσένα.
 

el_loko

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2006
Μηνύματα
7
Like
4
Πόντοι
0
Το διδυμο Walkup-Καλαθη φαινεται να δουλευει καλα. Ισως εκανε καλο η απουσια του Σλουκα στους ρολους της ομαδας.
 

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
1.152
Like
3.718
Πόντοι
456
Τρεις λέξεις μόνο:
Earvin "Magic" Johnson!
Ο καλύτερος "Ασσος"/playmaker όλων των εποχών, απλά ο συμπολεμιστής που αναφέρθηκε στον ΤιτάνοΤεράστιο Νικ Γκάλη τον τοποθέτησε στην κορυφή των λευκών. Εάν δεν είχε έρθει στην Ελλάδα ο Νικ, σίγουρα θα έκανε καριέρα στο ΝΒΑ.
 

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
1.152
Like
3.718
Πόντοι
456
Πάντως το bou είναι όντως μαγικό και εδώ βλέπουμε ξεκάθαρα και την διχογνωμία/μισαλλοδοξία/"αυθεντία" που μας διακρίνει ως λαό! Οι γνώμες πάνε στο 50-50, όλοι έχουν άποψη και πέφτουν και μπινελίκια. Εγραψα για τα "μαϊμουδίστικα" του Θανάση πριν και βγήκε ο άλλος ο πούστης να με πει "φασίστα". Λέμε για τον κορυφαίο Έλληνα αθλητή Νικ Γκάλη και άλλοι λένε "ποιος Γκάλης" και γράφουν 5-6 που ήταν "καλύτεροι"
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.055
Πόντοι
3.846
τεράστιος αθλητής ο Γκάλης, ήρθε σε μια χώρα που μπάσκετ παίζαμε στα κοτέτσια και έφερε την επαγγελματική νοοτροπία. Έχει υποκλιθεί όλος ο πλανήτης μπροστά του πολλές φορές.
Μην ξεχνάμε τα παρακάτω:
1. Σαν χαρακτήρας ήταν ο απόλυτος επαγγελματίας, δεν είχε κανένα συναίσθημα ,δε χαριζόταν σε κανέναν. Και φυσικά δεν ίδρωνε το αυτί του από γαλανόλευκες, είσαι η σημαία μας, οπαδισμούς και τέτοια.
2. Τα εξωπραγματικά του στατιστικά ήταν σε ένα πρωτάθλημα που μέχρι τουλάχιστον το 1992 ήταν πολύ χαμηλής δυναμικότητας. Σε πιο ανταγωνιστικές ομάδες πάλι θα φαινόταν το τεράστιο ταλέντο του αλλά δε θα έβαζε 30 πόντους σε κάθε αγώνα.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.937
Κριτικές
5
Like
8.054
Πόντοι
2.306
Πουτάνα FIBA, σταματά επί τέλους αυτή τη ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ με τους προκριματικούς των Ολυμπιακών αγώνων. ΤΕΛΟΣ.
Είναι δυνατόν επαγγελματίες αθλητές, αθλητές ΝΒΑ, αθλητές Euroleague, να παίζουν ΚΑΘΕ γαμημένο ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ με τα "εθνικά" μπουρδέλα. Για τόσα χρόνια συνέχεια είχαμε Παγκόσμιο πρωτάθλημα, ευρωπαϊκό, Προ-ολυμπιακό, ευρωπαϊκό, Παγκόσμιο, ευρωπαϊκό, Προ-ολυμπιακό κ.ο.κ.
Ευτυχώς κάποια στιγμή το καταλάβατε και βάλατε το ευρωπαϊκό ανά τριετία, ήρθε κι ο COVID και κάπως χαλάρωσε το πράγμα.
ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, γαμώ τους μισθούς που παίρνετε;
Πρόκριση στους Ολυμπιακούς μέσα από τις ηπειρωτικές εθνικές διοργανώσεις. Όπως γίνεται και με το Παγκόσμιο πρωτάθλημα.
Προκριματικά ΜΟΝΟΝ για τις διοργανώσεις κάθε Ηπείρου. Βάλατε τους κακομοίρηδες τους Μπαχαμέζους, τους Νεοζηλανδούς και τους Δομηνικάνους να ταξιδεύουν στην Ευρώπη.
Αναγκάζετε παίκτες με 80 -90 ματς στη σεζόν (Γιάννης, Ντόνσιτς, Λεσόρ, Γκραντ, Καλάθης, Παπαγιάννης, Λαρεντζάκης) να ξεκωλιάζονται κατακαλόκαιρα για μια βόλτα στο Παρίσι. Με κίνδυνο να τραυματιστούν και να χαντακώσουν τα κλαμπ που τους δίνουν ψωμί και τρώνε.
ΑΚΟΥΣ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΦΙΜΠΑ;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.937
Κριτικές
5
Like
8.054
Πόντοι
2.306
Ο καλύτερος "Ασσος"/playmaker όλων των εποχών, απλά ο συμπολεμιστής που αναφέρθηκε στον ΤιτάνοΤεράστιο Νικ Γκάλη τον τοποθέτησε στην κορυφή των λευκών. Εάν δεν είχε έρθει στην Ελλάδα ο Νικ, σίγουρα θα έκανε καριέρα στο ΝΒΑ.
Πιστεύω ο Νικ θα ήταν ένας καλός παγκίτης, με Μ.Ο. 10-12 πόντους και 6-7 ασίστ ανά αγώνα. Και φυσικά στο NBA δεν υπήρχε περίπτωση να αντέξει να παίζει ως τα 37 του όπως συνέβη στην Ελλάδα.
Το άθλημα είχε αρχίσει να αλλάζει στην Αμερική από τα τέλη του 80. Με τα κορμιά που υπήρχαν εκεί ο Γκάλης δεν θα μπορούσε να τα βάλει.
Είναι άλλο να παίζεις στα 32 σου με αντίπαλο τον Παπαχρόνη, τον Παταβούκα και τον Τκατσένκο και άλλο με τον Ρόντμαν, τον Πίπεν και τον Μπάρκλεϊ...
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
412
Κριτικές
5
Like
1.350
Πόντοι
481
Να γράψω κι εγώ τα συγχαρητήριά μου στην ομάδα για την πρόκριση. Η ομάδα ήταν θεωρητικά πολύ καλύτερη από τις υπόλοιπες, αλλά υπήρχε άγχος και πίεση και δεν απέδωσε σύμφωνα με τις δυνατότητές της κατά τη γνώμη μου. Βέβαια νίκησε όλους τους αντιπάλους καθαρά, αλλά η αλήθεια είναι ότι οι ομάδες που θα βρεθούν απέναντί μας στην Ολυμπιάδα είναι σε άλλο επίπεδο. Η ομάδα έχει τρανταχτές αδυναμίες, αλλά δεν είναι του παρόντος να το αναλύσω, ούτε να μιζεριάσω αυτές τις μέρες.
Φάνηκε από τις αντιδράσεις όλων των παιδιών ότι αγαπούν αυτό που κάνουν και τους βγήκε ένα συναισθηματικό ξέσπασμα μετά το τέλος. 16 χρόνια δεν είναι και λίγα. Εδώ εγώ που ήμουν στον καναπέ μου συγκινήθηκα, πόσο μάλλον οι ίδιοι. Η εθνική ομάδα είναι ιερή, πάνω απ' όλους και ειδικά το να εκπροσωπείς τη χώρα σου σε Ολυμπιακούς αγώνες είναι το όνειρο του κάθε αθλητή - ή τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι.
Πολλά μπράβο σε Σπανούλη και παίχτες γιατί τα έδωσαν όλα μετά από μια εξαντλητική χρονιά για τους περισσότερους. Εγώ δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις από την ομάδα στη Γαλλία. Τα πράγματα θα είναι δύσκολα. Μου αρκεί να τα δώσουν όλα και να παλέψουν. Είναι τιμή να εκπροσωπείς τη χώρα σου, ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
Κλείνω με ένα σχόλιο για τον Σλούκα, άλλα και για Παπαπέτρου, Ρογκαβόπουλο (που αν και κλήθηκαν ή θα καλούνταν, διάλεξαν να μην έρθουν), όσο πιο αντικειμενικό γίνεται μιας και δεν είμαι ούτε Βάζελος, ούτε Γάβρος, αλλά περισσότερο Εθνικάκιας. Ο Σλούκας έχει προσφέρει και έχει προσπαθήσει στο παρελθόν με την Εθνική, αν και δε θυμάμαι κάποια πραγματικά μεγάλη εμφάνισή του με τα γαλανόλευκα. Παρόλα αυτά δεν μου αρέσει η στάση του και οι δηλώσεις του από την αρχή της καριέρας του. Δεν τον θεωρώ καθαρό στον τρόπο που άγεται και φέρεται και ένας τέτοιος τύπος, παρά το αναμφισβήτητο ταλέντο και την εμπειρία του, δε νομίζω πως θα έκανε καλό στην ομάδα. Για τους άλλους δύο, μου κάνει εντύπωση η στάση τους και είναι απογοητευτικό να βλέπεις έναν αθλητή - οποιονδήποτε - να του δίνεται η ευκαιρία να εκπροσωπήσει τη χώρα σε τέτοια διοργάνωση και να επιλέγει να μην ανταποκριθεί για να ξεκουράσει το σώμα του ή να δουλέψει το παιχνίδι του και να βελτιωθεί. Ίσως είμαι λιγάκι ξεπερασμένος και ρομαντικός στην εποχή που ζούμε, αλλά αυτά τα πράγματα δείχνουν πολλά για το χαρακτήρα ενός ανθρώπου.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.055
Πόντοι
3.846
Πιστεύω ο Νικ θα ήταν ένας καλός παγκίτης, με Μ.Ο. 10-12 πόντους και 6-7 ασίστ ανά αγώνα. Και φυσικά στο NBA δεν υπήρχε περίπτωση να αντέξει να παίζει ως τα 37 του όπως συνέβη στην Ελλάδα.
Το άθλημα είχε αρχίσει να αλλάζει στην Αμερική από τα τέλη του 80. Με τα κορμιά που υπήρχαν εκεί ο Γκάλης δεν θα μπορούσε να τα βάλει.
Είναι άλλο να παίζεις στα 32 σου με αντίπαλο τον Παπαχρόνη, τον Παταβούκα και τον Τκατσένκο και άλλο με τον Ρόντμαν, τον Πίπεν και τον Μπάρκλεϊ...
Σωστός. Ήταν τόσο καλος επαγγλεματίας που θα γυμναζόταν συνέχεια και θα ήταν ανταγωνιστικός αλλά δε θα ήταν αυτοκράτορας όπως στην Ελλάδα. Ο Ντράζεν που ήταν περίπου στο ίδιο ύψος τα κατάφερε στην Αμερική στη δεύτερη ομάδα που έπαιξε αλλά (και ας λυσσάξουν κάποιοι) ήταν άλλη κλάση παίκτης.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.937
Κριτικές
5
Like
8.054
Πόντοι
2.306
Σωστός. Ήταν τόσο καλος επαγγλεματίας που θα γυμναζόταν συνέχεια και θα ήταν ανταγωνιστικός αλλά δε θα ήταν αυτοκράτορας όπως στην Ελλάδα. Ο Ντράζεν που ήταν περίπου στο ίδιο ύψος τα κατάφερε στην Αμερική στη δεύτερη ομάδα που έπαιξε αλλά (και ας λυσσάξουν κάποιοι) ήταν άλλη κλάση παίκτης.
Πολύ σωστά, στη δεύτερη ομάδα που πήγε και μιλάμε για πιο ψηλό κορμί και για τον καλύτερο παίκτη που έβγαλε η Ευρώπη στον 20ο αιώνα.
Ο Γκάλης νομίζω είχε πει ο ίδιος ότι "είναι καλύτερα να είσαι πρώτος στο χωριό παρά δεύτερος στην πόλη". Ή κάτι τέτοιο.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.937
Κριτικές
5
Like
8.054
Πόντοι
2.306
Δε θα ξεχάσω ένα ματς Σιάτλ - Σικάγο που ο Σον Κεμπ είχε κάνει τον Τζόρνταν γιο γιο.
Αυτή θα ήταν η καθημερινότητα του Νικ αν έπαιζε στο NBA μετά το '90.
 

ujolk

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2010
Μηνύματα
49
Like
61
Πόντοι
0
Σωστός. Ήταν τόσο καλος επαγγλεματίας που θα γυμναζόταν συνέχεια και θα ήταν ανταγωνιστικός αλλά δε θα ήταν αυτοκράτορας όπως στην Ελλάδα. Ο Ντράζεν που ήταν περίπου στο ίδιο ύψος τα κατάφερε στην Αμερική στη δεύτερη ομάδα που έπαιξε αλλά (και ας λυσσάξουν κάποιοι) ήταν άλλη κλάση παίκτης.
Ο ίδιος ο Ντράζεν βέβαια είχε δηλώσει ότι ο Γκάλης είναι ο μπαμπάς του. ( Αν εγώ είμαι ο γιος του διαβόλου ο Γκάλης είναι ο ίδιος ο διάολος.)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom