Νέα

Εσπερινό ΕΠΑΛ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα valkyrion
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 34
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
V

valkyrion

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.074
Κριτικές
1
Like
334
Πόντοι
36
Παλιά ξέρουμε όλοι τι γινόταν τώρα τι κάνουμε
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
10.999
Πόντοι
3.556
Λοιπον παίδες καλησπέρα θελω τα φώτα όσων ξέρουν. Επειδη θελω αν μπορέσω κάποια στιγμή να μπω και γώ στο δημόσιο, σκέφτομαι να πάω εσπερινό επαλ, τεχνικός οχημάτων. Έχω απολυτήριο γενικού λυκείου αλλά με 10. Αυτό που θελω να μάθω είναι αν πάω και πάρω πτυχίο ειδικότητας με 18 η 19, (γιατί δεύτερο απολυτήριο δε δίνουν όταν έχεις) θα μπορώ να μπω πχ οδηγος σε ΔΕΚΟ η δημόσιο μόνο με αυτό η θέλει και απολυτήριο? Η τσάμπα θα πάω?

Ψάξε προκηρύξεις στον ΑΣΕΠ να δεις τι ζητάνε. Είναι πολύ συγκεκριμένα πράγματα.
 

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
724
Κριτικές
8
Like
762
Πόντοι
366
Λοιπον παίδες καλησπέρα θελω τα φώτα όσων ξέρουν. Επειδη θελω αν μπορέσω κάποια στιγμή να μπω και γώ στο δημόσιο, σκέφτομαι να πάω εσπερινό επαλ, τεχνικός οχημάτων. Έχω απολυτήριο γενικού λυκείου αλλά με 10. Αυτό που θελω να μάθω είναι αν πάω και πάρω πτυχίο ειδικότητας με 18 η 19, (γιατί δεύτερο απολυτήριο δε δίνουν όταν έχεις) θα μπορώ να μπω πχ οδηγος σε ΔΕΚΟ η δημόσιο μόνο με αυτό η θέλει και απολυτήριο? Η τσάμπα θα πάω?
Η τρολια παει συννεφο.
Εγω αδερφε τελειωσα γενικό λύκειο με 14 το 95.
Μετα απο το στρατιωτικό μου πηγα στο τοτε ΤΕΕ ως ηλεκτρολογος και πηρα πτυχιο (β κυκλου) με 19,8.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως οπου χρειαζεται, προσκομιζω το πτυχιο του ΤΕΕ που εχει θεση απολυτηριου λυκείου.
 

Daniellos

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2013
Μηνύματα
71
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
0
Τόλμησε το.Το έκανα και γω για παρόμοιο λόγο και εσωτερική ικανοποιήση.Απλά είναι κάπως με τις απουσίες ηλεκτρονικά και γράφουν όλες!
 

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
392
Κριτικές
1
Like
996
Πόντοι
81
Πώς λειτουργεί το εσπερινό ΕΠΑΛ?Έχει διάβασμα?Υπάρχει ελαστικότητα με τις απουσίες?
 

patsav0

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2024
Μηνύματα
253
Κριτικές
7
Like
746
Πόντοι
301
Πώς λειτουργεί το εσπερινό ΕΠΑΛ?Έχει διάβασμα?Υπάρχει ελαστικότητα με τις απουσίες?
Εξαρτάται που θα πέσεις, σε τι καθηγητές κ τι συμμαθητές. Μπορεί οι καθηγητές να είναι στα αρχιδια τους και κάποιοι συμμαθητές να διαμαρτύρονται. Επίσης με τις απουσίες πέραν των καθηγητών που άμα θέλουν βάζουν ρόλο παίζει κ η διευθύντρια που μπορεί να σβήσει μερικές αν θέλει με χαρτί ιατρού. Το επίπεδο τον μαθημάτων είναι αστεία εύκολο
Θυμάμαι μια χρονιά που ήταν να μείνω από απουσίες γιατί δεν είχα πατήσει το πόδι μέχρι τέλη Νοεμβρίου. Κάνανε οι πρωινοι κατάληψη καμία 10αρια μέρες και όταν ξανά άνοιξε το σχολείο με πήραν οι συμμαθητές να μου πουν πως οι πιτσιρικάδες στην κατάληψη κάψανε όλα τα απουσιολογια και ότι έχω 0 απουσίες :angel:
Στα ΕΠΑΛ όλα είναι πιθανά
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.391
Like
2.163
Πόντοι
456
Όταν ακούω άτομα να θέλουν ακόμα πιο ελαστικό το ΕΠΑΛ...
Ρε πάτε να πάρετε το χαρτί και με καλό βαθμό. Για πλάκα είναι η ύλη.
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
366
Like
727
Πόντοι
81
παιδική χαρά ειναι τα Επαλ...εχω μιλησει κ με καμμια 10ρια πιτσιρικάδες που τελειωσαν Τεχν.Οχημάτων αλλα δεν ηξεραν την τυφλα τους στο αντικείμενο ,ολοι μου λεγανε πανω-κατω τα ίδια οτι πηγαινανε εκει για να λενε οτι τελειωσανε κατι...generation z στα @@ τους τελειως,ζαμανφου...
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
θελει μεγαλη προσοχη μαγκες......νομιζω οτι στις περισσοτερες προκηρυξεις του ΑΣΕΠ ζητανε και λευκο ποινικο μητρωο, οπότε αν εχεις αποφυλακιστηριο απολυτηριο ΕΠΑΛ, κοβεσαι αυτοματως...:woldman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom