Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Καράφλα, πόσο γελοίος είσαι... :2funny:
Στέλνεις στους φίλους σου φωτοσοπαρισμενες φωτογραφίες δεκαετίας από το μπαζο την μογγολα. :2funny:
Γιατί ρε όρνιο δεν τις ανεβάζεις εσύ;

Τόσα χρόνια στη Ρωσία μια γκόμενα δε βρήκες... μόνο πουτανες Γ κατηγορίας.

Καραφλο πουστρακι. :grin: :2funny:
 

Συνημμένα

  • ΜΠΙΦΤΕΚΙ.jpg
    ΜΠΙΦΤΕΚΙ.jpg
    45,5 KB · Εμφανίσεις: 71

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Έργα και ημέρες του Gastarbeiter μας

Ο συμπαθής αρχικώς Urlauber, όσο καταπιανόταν με τα θέματα mgtow, βάλθηκε να πείσει το φόρουμ για το πόσο καλή είναι η ζωή στη Γερμανία! Αρχικώς μιλούσε για καλές αποδοχές, υψηλή ποιότητα ζωής, γυναίκες, ταξίδια, κοινωνική αποδοχή και ευημερία!
Όταν ο Δημητράκης άρχισε να τον πιέζει άρχισαν οι πρώτες φωτογραφίες απο ένα διαμέρισμα ΠΟΝΤΙΚΟΤΡΥΠΑ σαν κελί φυλακής που αμφιβάλουμε αν έχει δική του τουαλέτα και πιθανώς είναι δωμάτιο απο κοινόβιο! Ακολούθησαν φωτογραφίες με αξεσουάρ που είναι τελείως base class  φτηνοπράγματα πλέμπας! :2funny: :2funny: :2funny:
Όσο η κόντρα με τον Δημητράκη φούντωνε ξεκίνησαν και τα πιο χοντρά λάθη! Ψεύτικες φωτογραφίες με άθλια web girls για γκόμενες, εισιτήριο κάποιου Τάσσου για να το παίξει κοσμογυρισμένος και μπύρες σε Ελληνικά στέκια της μιζέριας! :S
Στη πορεία μπηκα και εγώ να πω πως η Γερμανία δεν είναι ιδανικό μέρος μετανάστευσης και τότε άρχισαν τα χοντρά όργανα!  :orchestra: 
Πήγε να μας πει πως οι Γερμανοί όταν μιλάνε κάνουν λάθη! Μόνο που τα λάθη τα έκαναν για να φτάσουν στο δικό του επίπεδο συνεννόησης μήπως βγάλουν άκρη! Μας έβαλε φαγητά γεμάτα λίπη και ακόρεστα για να μας δείξει πως τρέφεται σωστά ενώ ο ίδιος είναι χοντρομπαλάς σαν βουβάλι και η δουλειά του τελείως ακοινώνητη!
Και φτάσαμε σε αυτές τις μέρες που έγραψε και κουβέντες που βγάζουν μίζερο, εκδικητικό και ΑΡΙΣΤΕΡΟ χαρακτήρα! Άρχιζε να  μιλάει για εργοδότες εκμεταλλευτές λες και όλοι είναι έτσι και πως προσπαθεί ευτελίζει εργαζόμενους στο σέρβις στις διακοπές του(στο μυαλό του) την ώρα που όλος ο κόσμος περνάει καλά αυτός βρίσκει χαρά στο κινητό του και στον αρνητισμό!
Και αποκορύφωμα όλων χτες το βράδυ που μου έκανε υπόδειξη πως γράφει ΗΡΕΜΑ επειδή ΓΑΜΑΕΙ την ώρα που του έφευγαν "κατά λάθος" smilies την ώρα που έγραφε ....ΗΡΕΜΑ (τρεμάμενος) :2funny: Πιστευει κανείς πως αυτός γαμάει? :2funny: :2funny: :2funny:

Υ.Γ. Εγώ τελείωσα μαζί του! Οποιαδήποτε αναφορά στο νικ aegeanorg απο τον ίδιο θα απαντάται με το παραπάνω κείμενο ή και πιθανώς εμπλουτισμένο αν συνεχίσει να αυτοξευτιλίζεται.   
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Η γνώμη του καραφλοδημημητρακη έχει την βαρύτητα κουραδας,σαν αυτές που τρώει, όλοι έχουμε καταλάβει πως είναι ψυχιατρική περίπτωση.
Υποψιάζομαι πως ο λόγος που δραπέτευσε από την Ελλάδα είναι για να μην τον κλείσουν σε κάποια κλινική.Το περιστατικό με το τρένο μάρτυρα ότι δεν είναι ομαλός άνθρωπος.

Τον καράφλα πέρα της πλάκας που του κάνω για να γελάω τον λυπάμαι.
Ελπίζω να παίρνει κάποια φαρμακευτική αγωγή γιατί αλλιώς όσο περνάνε τα χρόνια η κατάσταση θα επιδεινώνεται.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ο ιδιος την πρωτοποσταρε φουσκωμενος περηφανια.
Αρεσει επισης σε fylovio κ aegeanorg γαμιαδες επιπεδου ΑΑΑ


ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ... έβαλες μούφα φωτο από ένα τρίμπαζο !

Αν είχα κάνει διπλάσια φυλακή από το μάνσον ,
ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ , ΔΕΝ ΤΗ ΓΑΜΑΓΑ ΑΥΤΗ.

Κι εσύ την έβαλες για να πουλήσεις μούρη !

Συνειδητοποιείς την κατάντια σου ;;;;;;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Για βαλε εσυ καλυτερη ρε περαστικέ...

Ρε μαλάκα ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ.
Και αυτές που έχουν φάει στα μούτρα βιτριόλι ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ.

Αυτή που έβαλες ΕΙΝΑΙ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΖΟΥ.
Και νάνος.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Πιες τωρα τον πικρο φραπε σου και ρουφα το αβγο σου εκει στην μαυρη ξενιτια, για να συμμαζεψεις τα ασυμμαζευτα.
Ηδη βρισκομαι αιγινα στο εξοχικο μ και παω για μπανακι με το φουσκωτο στην μονη
Τρομερα επιχειρηματα χαχαχα

Αιγινα ε??
Πωπω τι μου λες...

Εκτος ευρωπης εχουμε βγει ποτέ?
Δεν εχει την σιγουρια κ την ασφαλεια που εχει το εξοχικο του μπαμπα αλλα αξιζει...
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Για να μιλησουμε για Γερμανια.

Αδερφικος φιλος σε μεγαλη εταιρεια, δουλεια γραφειου , οχι τζουνιορ και με καποια χρονια προυπηρεσιας εβγαζε 2700 καθαρα.

Η πρωην γκομενα του στην ιδια εταιρεια εβγαζε 2200. Βερολινο αυτα, και μου ειπαν οτι ειναι καλοι μισθοι.

Ειχα κανει συνεντευξη και εγω για Βερολινο, η προταση που μου εγινε ηταν γυρω στα 2700 (πριν 2 χρονια)

Σιγουρα αν πας Γερμανια δεν πεινας , αλλα δε πιστευω οτι αν πας γκαρσονι θα βγαλεις 2 χιλιαρικα.

Οσο για το φαι, αυτο ειναι τελειως αθλιο.  Δε σωζεται με τιποτα. Το βλεπεις και σου ερχεται αηδια. Εχω παει σε πολλες πολεις, πουθενα δε βρηκα κατι της προκοπης να φαω. Ακομα και το σνιτσελ λαθος το κανουν οι μαλακες (Αυστριακο φαγητο γαρ)/

Οι Γερμανοι ΚΑΝΟΥΝ λαθη οταν μιλανε. Τα μονα λαθη που εχω προσεξει ειναι σε προθεσεις, οχι σε καταληξεις επιθετων/αρθρων κλπ. Ειναι δυσκολη γλωσσα με απειρες εξαιρεσεις και τα λαθη τους ειναι αυτα που προσεχεις αν εισαι γλωσσολογος η αν τα μαθαινεις εκεινη την περιοδο.

Αν καποιος χωρις μορφωση/δεξιοτητες θελει να παει γερμανοφωνη χωρα ας παει Αυστρια. Καλο φαι, καλη ζωη, παρομοια λεφτα. Ειδικα η Βιεννη ειναι παραδεισος. Βιεννη βρσκεις καλο φαι και δεν το χρυσοπληρωνεις.

Ακομα και με μορφωση περα απο Βερολινο και Μοναχο δε βλεπω αλλες επιλογες Γερμανια. Χωρις τη γλωσσα εχεις θεμα. Με  C1+ που εχω γερμανικα, μονο Μοναχο και Βερολινο υα σκεφτομουν και αυτα αφου πρωτα θα ειχα εξαντλησει επιλογες του στυλ Ολλανδια, Δουβλινο, Βιεννη. Υπαρχει και η Φρανκφουρτη για τους τραπεζικους αλλα μεχρι εκει (Δε εχω γνωμη για Αμβουργο γιατι ειναι η μονη μεγαλη πολη που δεν εχω παει)

Το καλο της Γερμανιας ειναι τα ΦΚΚ παντως. Εχει παντου πουτανιτσες και σε λογικες τιμες. Ολλανδια δεν ειναι τοσο καλα απο αυτο το θεμα, ουτε Αυστρια.


Και παλι ομως, απο το να εισαι αφραγκος Ελλαδα καλυτερα εκει.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ειδικα η Βιεννη ειναι παραδεισος. Βιεννη βρσκεις καλο φαι και δεν το χρυσοπληρωνεις.

Γενικά η αυστρία, είναι πιο ακριβή απο γερμανία, για παρόμοιας ποιότητας πράγματα.
Για ψώνια βέβαια, καλύτερη η γερμανία, αφού έχει μεγάλα μαγαζιά, προσφορές , εκπτώσεις κτλ .

Το φαγητό είναι σίγουρα πιο ακριβό στην αυστρία. Για ίδια ποιότητα πάντα.
Γενικά είναι λίγο καλύτεροι οι αυστριακοί σε φαγαδικα κτλ.
Και είναι και πιο φιλικοί , λιγότερο κολλημένοι .

Υπάρχει μια μεροληψία όμως στην αυστρία, υπέρ των λαών που ήταν στην αυστρουγγαρία.
Λες και δεν πέρασαν 100 χρόνια.

Με τους ούγγρους, τσέχους, σλοβάκους, γουστάρουν περισσότερο .
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Έργα και ημέρες του Gastarbeiter μας

Ο συμπαθής αρχικώς Urlauber, όσο καταπιανόταν με τα θέματα mgtow, βάλθηκε να πείσει το φόρουμ για το πόσο καλή είναι η ζωή στη Γερμανία! Αρχικώς μιλούσε για καλές αποδοχές, υψηλή ποιότητα ζωής, γυναίκες, ταξίδια, κοινωνική αποδοχή και ευημερία!
Όταν ο Δημητράκης άρχισε να τον πιέζει άρχισαν οι πρώτες φωτογραφίες απο ένα διαμέρισμα ΠΟΝΤΙΚΟΤΡΥΠΑ σαν κελί φυλακής που αμφιβάλουμε αν έχει δική του τουαλέτα και πιθανώς είναι δωμάτιο απο κοινόβιο! Ακολούθησαν φωτογραφίες με αξεσουάρ που είναι τελείως base class  φτηνοπράγματα πλέμπας! :2funny: :2funny: :2funny:
Όσο η κόντρα με τον Δημητράκη φούντωνε ξεκίνησαν και τα πιο χοντρά λάθη! Ψεύτικες φωτογραφίες με άθλια web girls για γκόμενες, εισιτήριο κάποιου Τάσσου για να το παίξει κοσμογυρισμένος και μπύρες σε Ελληνικά στέκια της μιζέριας! :S
Στη πορεία μπηκα και εγώ να πω πως η Γερμανία δεν είναι ιδανικό μέρος μετανάστευσης και τότε άρχισαν τα χοντρά όργανα!  :orchestra:  
Πήγε να μας πει πως οι Γερμανοί όταν μιλάνε κάνουν λάθη! Μόνο που τα λάθη τα έκαναν για να φτάσουν στο δικό του επίπεδο συνεννόησης μήπως βγάλουν άκρη! Μας έβαλε φαγητά γεμάτα λίπη και ακόρεστα για να μας δείξει πως τρέφεται σωστά ενώ ο ίδιος είναι χοντρομπαλάς σαν βουβάλι και η δουλειά του τελείως ακοινώνητη!
Και φτάσαμε σε αυτές τις μέρες που έγραψε και κουβέντες που βγάζουν μίζερο, εκδικητικό και ΑΡΙΣΤΕΡΟ χαρακτήρα! Άρχιζε να  μιλάει για εργοδότες εκμεταλλευτές λες και όλοι είναι έτσι και πως προσπαθεί ευτελίζει εργαζόμενους στο σέρβις στις διακοπές του(στο μυαλό του) την ώρα που όλος ο κόσμος περνάει καλά αυτός βρίσκει χαρά στο κινητό του και στον αρνητισμό!
Και αποκορύφωμα όλων χτες το βράδυ που μου έκανε υπόδειξη πως γράφει ΗΡΕΜΑ επειδή ΓΑΜΑΕΙ την ώρα που του έφευγαν "κατά λάθος" smilies την ώρα που έγραφε ....ΗΡΕΜΑ (τρεμάμενος) :2funny: Πιστευει κανείς πως αυτός γαμάει? :2funny: :2funny: :2funny:

Υ.Γ. Εγώ τελείωσα μαζί του! Οποιαδήποτε αναφορά στο νικ aegeanorg απο τον ίδιο θα απαντάται με το παραπάνω κείμενο ή και πιθανώς εμπλουτισμένο αν συνεχίσει να αυτοξευτιλίζεται.    

Διαλεξε ατομο απο το σαιτ κ αν συμφωνω κι εγω με ενα 50αρακι paypall σου λυνω καθε απορια.
Αριστερος εσυ το λες αλλα οπως παντα εχεις το αντιενστικτο....
Εκανα το τρομερο λαθος να βαλω αλλου smiley πωπω καταστροφη....

Και τελος κατι κοριτσακια στα social media γραφουν ενα κειμενο, θεωρουν πως ειναι καυστικο, και κλεινουν λεγοντας, "αυτα και καλη τυχη" "πηρες την απαντηση σου" "τελειωσα με σενα" κτλ πιστευοντας πως με επιχειρηματα ανυπαρκτα ή επιχειρηματα χαδια εχουν κανει τον αλλον σκονη.....κι αν εγω απαντησω οπως εχω το δικαιωμα μετα σιγη ιχθυος...ελλειψει επιχειρηματων....

Τσαμπικε
-τι να κανει ο αλλος στην λευκορωσια?
-γιατι δεν πας εσυ να επενδυσεις αφου ειναι τόσο καλα?
-για την κορεανα θα ταξιδευες εως μοσχα?
-θα καθοσουν να σε χεσουν κ θα εχυνες στο πεπονι των γονιων σου πριν τους το σερβιρεις? Αν ναι γιατι? Αν οχι γιατι?

Χαχχαχα
Καβλωνω οταν υποχρεωνω τα τρολ σε αλαλία, να διαβαζουν και να μην μπορουν να απαντησουν χαχχχχα


Μην απαντησεις ξανα....ετσι κι αλλιως αποφευγεις τετοιες ερωτησεις .


*περισσοτερα οταν εχω χρονο...
 

Συνημμένα

  • 20200727_111521.png
    20200727_111521.png
    21,7 KB · Εμφανίσεις: 32

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Υπάρχει μια μεροληψία όμως στην αυστρία, υπέρ των λαών που ήταν στην αυστρουγγαρία.
Λες και δεν πέρασαν 100 χρόνια.

Με τους ούγγρους, τσέχους, σλοβάκους, γουστάρουν περισσότερο .

Αυτο που λες ειναι πολυ σωστο. Οι Αυστριακοι κανουν κρα για πρωην αυτοκρατορια κλπ. Οι τραπεζες τους και οι εταιρειες τους ακομα εχουν παρα πολλα συμφεροντα στην περιοχη.

Θυμαμαι που ειχα κανει κατι αιτησεις ραιφαιζεν, ερστε μπανκ και ζηταγανε σλοβακικα, ρουμανικα, κροατικα, για θεσεις που ηταν Βιεννη!

Αναφορικα με τα φαγαδικα, εχω παει απειρες φορες αυστρια, εχω περασει και μηνες απο τη ζωη μου εκει, το φαι ηταν παντα καλο. Γερμανια, ηταν απλα αθλιο. Εχω φαει σνιτσελ Γερμανια και σκεφτομουν πως γινεται να το κανουν τοσο χαλια. Ακομα και εμενα να βαζανε καλυτερο θα το εκανα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ... έβαλες μούφα φωτο από ένα τρίμπαζο !

Αν είχα κάνει διπλάσια φυλακή από το μάνσον ,
ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ , ΔΕΝ ΤΗ ΓΑΜΑΓΑ ΑΥΤΗ.

Κι εσύ την έβαλες για να πουλήσεις μούρη !

Συνειδητοποιείς την κατάντια σου ;;;;;;

Μαλακας εισαι κ γελοιος που βριζεις σαν 15χρονο πισω απο το πληκτρολογιο.
Ανυπαρκτε, οταν σου ζητηθηκε συναντηση εκλασες μεντες,
Μια σκια εισαι, ενα προφιλ, δεν εχεις ανθρωπινη παρουσια...

Για να πουλησω μουρη την εβαλα??
Για κουνα το κλουβιο κεφαλι σου...

Λακη....ακου εκει λακη...λακη στο χωριο μου τους μπουστηδες λεμε....
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αυτο που λες ειναι πολυ σωστο. Οι Αυστριακοι κανουν κρα για πρωην αυτοκρατορια κλπ. Οι τραπεζες τους και οι εταιρειες τους ακομα εχουν παρα πολλα συμφεροντα στην περιοχη.

Θυμαμαι που ειχα κανει κατι αιτησεις ραιφαιζεν, ερστε μπανκ και ζηταγανε σλοβακικα, ρουμανικα, κροατικα, για θεσεις που ηταν Βιεννη!

Αναφορικα με τα φαγαδικα, εχω παει απειρες φορες αυστρια, εχω περασει και μηνες απο τη ζωη μου εκει, το φαι ηταν παντα καλο. Γερμανια, ηταν απλα αθλιο. Εχω φαει σνιτσελ Γερμανια και σκεφτομουν πως γινεται να το κανουν τοσο χαλια. Ακομα και εμενα να βαζανε καλυτερο θα το εκανα
Οποιος εχει προτεραιοτητα το καλο φαγητο καθετε ελλαδα...

Σνιτσελ σου φτιαχνουν ολοι,  δεν σημαινει πως ξερουν ομως.
Εχει ομως καθαρα σνιτσελαδικα ,που φτιαχνουν μονο σνιτσελ σε πολυ καλη ποιοτητα.
Ετρωγα σε ελληνα στο αννοβερο που το εφτιαχνε ο ιδιος.... υπεροχο...
Στα ibis ειναι ετοιμα, κατεψυγμενα ,σε παλια παδια τηγανισμενα... τι περιμενεις...

Υπεροχο ελληνικο φαγητο ,με συνταγες καθαρες κ φοβερη ποιοτητα ,τρωω στο restaurant arhontiko στο wuppertal...ολα στα καρβουνα.... κρεατα ,γιαουρτια για τζατζικι κτλ ολα απο ελλαδα. Ολα χειροποιητα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Έργα και ημέρες του Gastarbeiter μας

Ο συμπαθής αρχικώς Urlauber, όσο καταπιανόταν με τα θέματα mgtow, βάλθηκε να πείσει το φόρουμ για το πόσο καλή είναι η ζωή στη Γερμανία! Αρχικώς μιλούσε για καλές αποδοχές, υψηλή ποιότητα ζωής, γυναίκες, ταξίδια, κοινωνική αποδοχή και ευημερία!
Όταν ο Δημητράκης άρχισε να τον πιέζει άρχισαν οι πρώτες φωτογραφίες απο ένα διαμέρισμα ΠΟΝΤΙΚΟΤΡΥΠΑ σαν κελί φυλακής που αμφιβάλουμε αν έχει δική του τουαλέτα και πιθανώς είναι δωμάτιο απο κοινόβιο! Ακολούθησαν φωτογραφίες με αξεσουάρ που είναι τελείως base class  φτηνοπράγματα πλέμπας! :2funny: :2funny: :2funny:
Όσο η κόντρα με τον Δημητράκη φούντωνε ξεκίνησαν και τα πιο χοντρά λάθη! Ψεύτικες φωτογραφίες με άθλια web girls για γκόμενες, εισιτήριο κάποιου Τάσσου για να το παίξει κοσμογυρισμένος και μπύρες σε Ελληνικά στέκια της μιζέριας! :S
Στη πορεία μπηκα και εγώ να πω πως η Γερμανία δεν είναι ιδανικό μέρος μετανάστευσης και τότε άρχισαν τα χοντρά όργανα!  :orchestra:  
Πήγε να μας πει πως οι Γερμανοί όταν μιλάνε κάνουν λάθη! Μόνο που τα λάθη τα έκαναν για να φτάσουν στο δικό του επίπεδο συνεννόησης μήπως βγάλουν άκρη! Μας έβαλε φαγητά γεμάτα λίπη και ακόρεστα για να μας δείξει πως τρέφεται σωστά ενώ ο ίδιος είναι χοντρομπαλάς σαν βουβάλι και η δουλειά του τελείως ακοινώνητη!
Και φτάσαμε σε αυτές τις μέρες που έγραψε και κουβέντες που βγάζουν μίζερο, εκδικητικό και ΑΡΙΣΤΕΡΟ χαρακτήρα! Άρχιζε να  μιλάει για εργοδότες εκμεταλλευτές λες και όλοι είναι έτσι και πως προσπαθεί ευτελίζει εργαζόμενους στο σέρβις στις διακοπές του(στο μυαλό του) την ώρα που όλος ο κόσμος περνάει καλά αυτός βρίσκει χαρά στο κινητό του και στον αρνητισμό!
Και αποκορύφωμα όλων χτες το βράδυ που μου έκανε υπόδειξη πως γράφει ΗΡΕΜΑ επειδή ΓΑΜΑΕΙ την ώρα που του έφευγαν "κατά λάθος" smilies την ώρα που έγραφε ....ΗΡΕΜΑ (τρεμάμενος) :2funny: Πιστευει κανείς πως αυτός γαμάει? :2funny: :2funny: :2funny:

Υ.Γ. Εγώ τελείωσα μαζί του! Οποιαδήποτε αναφορά στο νικ aegeanorg απο τον ίδιο θα απαντάται με το παραπάνω κείμενο ή και πιθανώς εμπλουτισμένο αν συνεχίσει να αυτοξευτιλίζεται.    
Μα είναι φουκαράς  :2funny:
 Τα πιο γελοια πράγματα που έκανε ειναι που εβαλε της κλεμμένες φωτογραφίες οτι ειναι γκόμενα του  :2funny:ειχε βαλει και διαλογους που εγραφε με τον εαυτό του οτι γραφει με το Web μοντελο  :2funny: :jerking:
 Αν προσεξες στο Ελληνικό που πηγε ενα πιατο πηρε μόνο και μια μπύρα  :2funny:.Ρεπο λογικα εχει 2 φορες το μηνα  :headbang:
 Ξέχασες για της αγγελιες του τύπου ζήτηται οικοδόμος με διαμονη στην οικοδομή  :2funny:ή στα εστιατόρια  :2funny:που βαζει για να βοηθίσει  :jerking: :2funny:
 Καθώς και αυτό που πέταξε οτι πηρε 4 λαστιχα αυτοκινήτου με 140 ευρω   :2funny:για αυτοκίνητο Audi που πιθανόν ειχε μέχρι το 2008 που χρεωκόπησε :headbang:
:2funny:εκει αποδείχτηκε οτι δεν εχει κανενα αυτοκινητο  :2funny:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Οποιος εχει προτεραιοτητα το καλο φαγητο καθετε ελλαδα...

Σνιτσελ σου φτιαχνουν ολοι,  δεν σημαινει πως ξερουν ομως.
Εχει ομως καθαρα σνιτσελαδικα ,που φτιαχνουν μονο σνιτσελ σε πολυ καλη ποιοτητα.
Ετρωγα σε ελληνα στο αννοβερο που το εφτιαχνε ο ιδιος.... υπεροχο...
Στα ibis ειναι ετοιμα, κατεψυγμενα ,σε παλια παδια τηγανισμενα... τι περιμενεις...

Υπεροχο ελληνικο φαγητο ,με συνταγες καθαρες κ φοβερη ποιοτητα ,τρωω στο restaurant arhontiko στο wuppertal...ολα στα καρβουνα.... κρεατα ,γιαουρτια για τζατζικι κτλ ολα απο ελλαδα. Ολα χειροποιητα
δεν πας να βρεις τον κμαν να μείνετε συγκάτοικοι να πληρώνετε μισά μισά τα έξοδα?  :2funny: βασικά δεν έχουμε ιδέα που μενει ο κμαν, Βαυαρία, η Μόναχο λογικά, οι περισσότεροι Έλληνες της Γερμανίας εκεί μένουν  :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αναφορικα με τα φαγαδικα, εχω παει απειρες φορες αυστρια, εχω περασει και μηνες απο τη ζωη μου εκει, το φαι ηταν παντα καλο. Γερμανια, ηταν απλα αθλιο. Εχω φαει σνιτσελ Γερμανια και σκεφτομουν πως γινεται να το κανουν τοσο χαλια. Ακομα και εμενα να βαζανε καλυτερο θα το εκανα

Είχα ζήσει εκεί πολλούς μήνες με γκόμενα ντόπια.
Το φαγητό είναι πολύ καλό στην αυστρία και τα μέρη είναι πιο στυλάτα.
Δεν είναι απλά μέρη για να φας ....

Γερμανία δεν είναι άσχημο . ΑΓΓΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ, ΠΟΥ ΤΡΩΣ ΠΑΝΤΟΥ ΣΚΑΤΑ.
Τηρούνται κανονες.
Το εντυπωσιακό είναι ότι τα ακριβά μέρη στη γερμανία, είναι και καλύτερα
και φθηνότερα από την ... ελλάδα !!!!!

Και φυσικά καμία σχέση το επίπεδο.
Και δεν βλέπεις  και ανθρώπους του υποκόσμου, που βλέπεις
στα ελληνικά δηθενάδικα.

Ο υπόκοσμος στον πολιτισμένο κόσμο , μένει στους βόθρους,
δεν το παίζει καλή κοινωνία όπως στην ελλάδα.
ΣΕ ΑΥΤΟ , ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Για να μιλησουμε για Γερμανια.

Αδερφικος φιλος σε μεγαλη εταιρεια, δουλεια γραφειου , οχι τζουνιορ και με καποια χρονια προυπηρεσιας εβγαζε 2700 καθαρα.

Η πρωην γκομενα του στην ιδια εταιρεια εβγαζε 2200. Βερολινο αυτα, και μου ειπαν οτι ειναι καλοι μισθοι.

Ειχα κανει συνεντευξη και εγω για Βερολινο, η προταση που μου εγινε ηταν γυρω στα 2700 (πριν 2 χρονια)

Σιγουρα αν πας Γερμανια δεν πεινας , αλλα δε πιστευω οτι αν πας γκαρσονι θα βγαλεις 2 χιλιαρικα.

Οσο για το φαι, αυτο ειναι τελειως αθλιο.  Δε σωζεται με τιποτα. Το βλεπεις και σου ερχεται αηδια. Εχω παει σε πολλες πολεις, πουθενα δε βρηκα κατι της προκοπης να φαω. Ακομα και το σνιτσελ λαθος το κανουν οι μαλακες (Αυστριακο φαγητο γαρ)/

Οι Γερμανοι ΚΑΝΟΥΝ λαθη οταν μιλανε. Τα μονα λαθη που εχω προσεξει ειναι σε προθεσεις, οχι σε καταληξεις επιθετων/αρθρων κλπ. Ειναι δυσκολη γλωσσα με απειρες εξαιρεσεις και τα λαθη τους ειναι αυτα που προσεχεις αν εισαι γλωσσολογος η αν τα μαθαινεις εκεινη την περιοδο.

Αν καποιος χωρις μορφωση/δεξιοτητες θελει να παει γερμανοφωνη χωρα ας παει Αυστρια. Καλο φαι, καλη ζωη, παρομοια λεφτα. Ειδικα η Βιεννη ειναι παραδεισος. Βιεννη βρσκεις καλο φαι και δεν το χρυσοπληρωνεις.

Ακομα και με μορφωση περα απο Βερολινο και Μοναχο δε βλεπω αλλες επιλογες Γερμανια. Χωρις τη γλωσσα εχεις θεμα. Με  C1+ που εχω γερμανικα, μονο Μοναχο και Βερολινο υα σκεφτομουν και αυτα αφου πρωτα θα ειχα εξαντλησει επιλογες του στυλ Ολλανδια, Δουβλινο, Βιεννη. Υπαρχει και η Φρανκφουρτη για τους τραπεζικους αλλα μεχρι εκει (Δε εχω γνωμη για Αμβουργο γιατι ειναι η μονη μεγαλη πολη που δεν εχω παει)

Το καλο της Γερμανιας ειναι τα ΦΚΚ παντως. Εχει παντου πουτανιτσες και σε λογικες τιμες. Ολλανδια δεν ειναι τοσο καλα απο αυτο το θεμα, ουτε Αυστρια.


Και παλι ομως, απο το να εισαι αφραγκος Ελλαδα καλυτερα εκει.
Φίλε αυτά είναι λεπτομέρειες! Είναι καταστάσεις για αυτοκτονημένους που δεν το ξέρουν πως έχουν πεθάνει! :2funny:
Τι ζωή είναι στο Βερολίνο μέσα στις Τουρκοαραβικές γειτονιές με τα κατουριμένα πεζοδρόμια γεμάτα σκουπίδια και Τουρκάκια να τραμπουκίζουν όποιον δεν είναι δικός τους!? Για να μείνει κάποιος Dahlem Dorf ή Charlotenburg δεν έχει τα λεφτά! Αναγκαστικά Kreuzberg στη Μικρή Τουρκία και τους τραμπούκους γείτονες! Που να αλλάξεις και το μουχλιασμένο πάτωμα στο σπίτι.. θα σε κηνηγάν μετά οι Γερμανοί να ξαναβάλεις το παλιό!  :headbang:
Τα βράδια αναγκαστικά στα Κneipe που μπεκροπίνουν οι Γερμαναράδες και πλακώνονται οι Τουρκαλάδες γιατί για Poztdamer Platz και Stadts Mitte δεν παίρνει κανέναν Gastarbeiter που εκεί πέφτει και πόρτα τα βράδια!  :2funny:
Μια ζωή μέσα στη μαυρίλα τη μιζέρια και το περιθώριο ακριβώς σαν των αράβων και των πακιστανών στο κέντρο της Αθήνας!!
Βιέννη μια απο τα ίδια! Και εκεί είναι χάλια απο τους Τουρκόμαυρους! Το καλό της Αυστριάς είναι πως έχει πολλούς βαλκάνιους και Σλάβους που μπορεί να σε σώσουν αν σε κυνηγάνε Αραβότουρκοι!!  :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
Γενικά Μαυρη η ζωή στις δυτικές χαβούζες!  :S
Ο καλύτερος Ελληνας του εξωτερικού που ξέρω εδώ μέσα είναι ο Φιντελ όταν πήγα και τον συνάντησα!  :rockon: Έμενε σε μια ωραία περιοχή ήσυχη με γείτονες ΜΟΝΟ ΠΟΛΩΝΟΥΣ , είχε ωραία στέκια στα περίχωρα της Κρακωβίας με καλοβαλμένους γείτονες και όλο το πακέτο κόσμου-πόλης ήταν ιδανικό!! Τι τον νοιάζει  που δεν έπαιρνε 2-3-4 χιλιάρικα της Γερμανίας! Αυτά που ήθελε τα είχε και του περίσσευαν και σίγουρα τώρα θα παίρνει περισσότερα και ίσως πήρε και διαμέρισμα! Όχι σαν τους μίζερους αρχιτσιφούτιδες της Δύτικής Ευρώπης!!
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
με τοσα ελληνικα εστιατορια στη γερμανια και τοσες ελληνικες εταιρειες που φερνουν ελληνικα προιοντα,οι επιλογες στο φαγητο ειναι απεριοριστες.αν καποιος θελει να φαει γερμανικο φαγητο,σαφεστατα θα φαει κατι αθλιο,αφου η γερμανικη κουζινα ειναι απο τη φυση της αθλια.
το προβλημα που εχουν ορισμενοι με τη γερμανια και αλλες χωρες,ειναι καθαρα θεμα τεμπελιας και μη ανταγωνιστικοτητας.
οταν εισαι τεμπελης και μη ανταγωνιστικος,καθεσαι στην ελλαδα και παιρνεις 400 ευρω μισθο.αν θες περισσοτερα απο 2000,πηγαινεις σε κανονικη χωρα.ολα τα υπολοιπα ειναι μαλακιες αυτιστικων και διανοητικα καθυστερημενων.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Είχα ζήσει εκεί πολλούς μήνες με γκόμενα ντόπια.
Το φαγητό είναι πολύ καλό στην αυστρία και τα μέρη είναι πιο στυλάτα.
Δεν είναι απλά μέρη για να φας ....

Γερμανία δεν είναι άσχημο . ΑΓΓΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ, ΠΟΥ ΤΡΩΣ ΠΑΝΤΟΥ ΣΚΑΤΑ.
Τηρούνται κανονες.
Το εντυπωσιακό είναι ότι τα ακριβά μέρη στη γερμανία, είναι και καλύτερα
και φθηνότερα από την ... ελλάδα !!!!!

Και φυσικά καμία σχέση το επίπεδο.
Και δεν βλέπεις  και ανθρώπους του υποκόσμου, που βλέπεις
στα ελληνικά δηθενάδικα.

Ο υπόκοσμος στον πολιτισμένο κόσμο , μένει στους βόθρους,
δεν το παίζει καλή κοινωνία όπως στην ελλάδα.
ΣΕ ΑΥΤΟ , ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
Έχω κάνει και εγώ "έγκλειστος" σε Αυστριακό χωριό και ήταν ωραία! Όχι όμως για να πας Gastarbeiter!
Τα φαγητά τους ήταν γενικά βαριά με πολύ ντόπιο μπέικον! Μου έχει μείνει το LeberKaesse που είναι κρέας σαν τυρί! Οι Αυστριακές καλοταΐζουν και έχουν το ψυγείο πάντα γεμάτο, για όποιον έχουν σπιτωμένο για να έχει αντοχές στα σκληρά ατέλειωτα γαμήσια!
Το κακό με όλο αυτό το σκηνικό είναι πως το βαριέσαι γρήγορα! Καλύτερα δίπλα Τσεχία ή Σλοβακία για να υπάρχει εναλλαγή και ποικιλία!
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
:hi: παιδια στην καθαριοτητα στην γερμανια  ενας εργάτης ποσα παιρνει τον μηνα για 8ωρες την μερα και αν εχει ρεπο το σου κου? :hi:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ζητείται καραφλος πούστης για αργομισθία στην Αγία Πετρούπολη Ρωσίας.
Μοναδική υποχρέωση να αλείφει την καράφλα του με λίπος φώκιας και να τρώει φαπες αλλά Μπεν Χιλλ,προσφέρεται και δωρεάν διατροφή,5 κουραδες την ημέρα καθώς και στέγη σε διαμέρισμα κελί κουμουνιστικου μπλοκ.
Μισθός 203$ το μήνα!!!
Πληροφορίες με πμ.

2f942c60c8b4acdade62830b4651cbf8.gif
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom