Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Τύπε ... για πες μας κι εσύ ....

Είναι δικαίωμα των ανδρών λες ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΣΕ ΑΚΡΙΒΑ ΦΑΓΑΔΙΚΑ ΣΕ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ... ΔΕΝ ΓΑΜΑΝΕ;

Μαγκιά και καουμποϊλίκι τους ;;;;;;;;

Ακριβο για ελλαδα και για σενα τυπε. Αυτες που γαμαω τις παω σε πραγματικα ακριβα μαγαζια.

Εσυ τυπε για πες , γαμας καθολου? Γιατι δε σε πολυκοβω να κανεις τιποτα εκτος απο αυτες με το δεκαρικο στο μεταξι
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Κυριος δεν εισαι, χαζος εισαι. Βγαζεις μαλακιες συμπερασματα και τα πετας.

Ουτε πυρφορος ειμαι, ουτε "κυριος" οπως το λες εσυ. Πηγα για ενα φαι με ατομο που ειχα να δω 5 χρονια και εκανε δυο ωρες δρομο για να ερθει να με δει.

Αν είναι κολλητή σου από το νηπιαγωγείο τύπε, συγνώμη τότε. Είναι εξαίρεση.
Κολλητές από το νηπιαγωγείο , επειδή κάναμε τραμπάλα μαζί , τις αντιμετωπίζουμε σαν φιλαράκια.

Απλά και με κολλητούς εγώ όταν είμαι , πληρώνει ο καθένας τα δικά του.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ακριβο για ελλαδα και για σενα τυπε. Αυτες που γαμαω τις παω σε πραγματικα ακριβα μαγαζια.

Τύπε , μας λες δηλαδή, ότι θεωρείς φθηνά , στη σημερινή ελλάδα, τα 75€ για να φάτε μαλακίες ;

Θα με πας μια βόλτα με το pagani ;;;


Δεν έχω μπει ποτέ σε pagani.
To huayara είναι ή το zonda ;;;

Δεν θυμάμαι ποιό από τα 2 είχες πει ότι έχεις.
ή μήπως είχες πει ότι είναι koenigsegg ;

Δεν έχει σημασία, γιατί ... ούτε με koenigsegg έχω πάει βόλτα !!!!!!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Οπότε ΤΡΑΠΕΖΩΝΕΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΑΜΑΣ ;;;;;;;;

Εννοείται είναι ... δικαίωμά σου !!!!

Τους κάνεις και δώρα ;;;;


Έχω ακούσει και άλλες ιστορίες.
Άλλοι τις πάνε ταξίδια !!!!!!!!!

ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ... ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ... ΔΕΝ ΤΙΣ ΓΑΜΑΝΕ .....

Είσαι κύριος τύπε ;;;;;;;;

Εγώ ευτυχώς ... δεν ήμουν ποτέ !!!!!!

Μου το ειπε γνωστη μου.
Τυπος αθηναιος την πηγε τριημερο στο μπαλι!!!
Και δεν γαμησε...
Ηταν τζεντλεμαν...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Τύπε , μας λες δηλαδή, ότι θεωρείς φθηνά , στη σημερινή ελλάδα, τα 75€ για να φάτε μαλακίες ;

Θα με πας μια βόλτα με το pagani ;;;


Δεν έχω μπει ποτέ σε pagani.
To huayara είναι ή το zonda ;;;

Δεν θυμάμαι ποιό από τα 2 είχες πει ότι έχεις.
ή μήπως είχες πει ότι είναι koenigsegg ;

Δεν έχει σημασία, γιατί ... ούτε με koenigsegg έχω πάει βόλτα !!!!!!


Ρε μαλέα Λάκη, τι ψωμολύσσας είσαι εσύ;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ρε μαλέα Λάκη, τι ψωμολύσσας είσαι εσύ;

Μαλάκα ... κάνεις κι εσύ τραπέζια ΣΕ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΑΜΑΣ ;;;;

Δεν έχω πρόβλημα ΕΓΩ με το να κάνω τραπέζια σε κυρίες !!!!!

ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Γιατί να μην ... τα πάρουν στο στόμα ;;;;


Τι θα πάθουν ;;;

Παχαίνουν ;;;;;;;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Ακριβώς έτσι είναι κλώνε μου  :2funny:όνειρεύεται να γυρίσει Ελλάδα αλλά εκεί δεν έχει ούτε που να μείνει  :2funny: :2funny: :2funny:
 Καλά αυτό το σκέφτηκες πολύ γιά να το γράψεις? :jerking: :2funny:που με γαμάνε αφού μόνο Φυλής και Μεταξουργείο είμαι συνέχεια  :2funny:εκεί πούστηδες στα δωμάτια δεν έχει  :2funny:μόνο πουτάνες,και έχουν έρθει μαζί μου δεκάδες μέλη του σά'ι'τ και έχουν δει ότι οι πουτάνες στο δωμάτιο μπαίνουν ιμήγυμνες κρατόντας μόνο μιά καπότα χωρίς τσαντάκια.Και να θέλω να πάω να με πηδήξουν δεν προλαβαίνω  :2funny:αφού συνήθως ξυπνάω κατά της 12.00 και κατα της 14.00-15.00 είμαι Μεταξουργείο κάνω τη μπουρδελότσαρκα με παιδιά από το σά'ι'τ και που πάντα  :knockinb: κάποια στην πρώτη βάρδια,μετά της 17.30 πηγαίνω Φυλής και πάλι  :knockinb: κάποιες φορές πηγαίνω και στην τρίτη βάρδια αν έχω παρέα.
  Στη Ρωσσία γιά πούστηδες ξέχνα το  :2funny:αν ήθελα άντρες θα πήγαινα στην Αίγυπτο ή στην Ιορδανία να ζήσω που είναι και φτηνά και είναι γεμάτο πούστηδες  :2funny:αλλά είμαι στη Ρωσσία.Οπότε μη γράφεις μαλακίες γιατί ξεφτιλίζεσαι ακόμα περισσότερο  :2funny:.
  όσο γιά τον Ιωσήφ που έγραψε τέτοιες  :jerking:δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να τον πιστεύει  :2funny:ειδικά μετά από τα μούφα 500άρικα που μας έβαλε τον κατάλαβαν όλοι τι  :jerking: είναι  :2funny:
  Ρεζίλι είσαι από την κακομοιριά σου πιό ρεζίλι να γίνεις δε γίνεται  :2funny:Αυτή παίζει να μην είναι γκόμενα σου,καλά δε ντρεπόταν να βγαίνει μαζί σου με τέτοιο άθλιο ντύσιμο?Στη Ρωσσία αν πήγαινες έτσι κάπου ντυμένος θα σε κοίταγε όλος ο κόσμος!και θα σκεφτόταν πόσο χάλια ντυμένος είναι ο φουκαράς  :vomit: :2funny:
Μεταξουργεια κτλ πηγαινες για καλυψη.
Το μυαλο σου ηταν κουμουνδουρου.

Δεν ντυνομαι καλυτερα για να μην εχω πολλες επιτυχιες κ επειδη δουλευω 18ωρα δεν προλαβαινω ουτε να κοιμηθω.
Ουτε να γαμησω.
Στο κρεβατι κοιμόμαστε με βαρδιες.
Να τωρα περιμένω να ξυπνησει ο αλλος  για να ξαπλωσω εγω.

Μη μου μιλας, με κανεις ρεζιλι σε γνωστους
 

Συνημμένα

  • 20200721_020758.jpg
    20200721_020758.jpg
    187,1 KB · Εμφανίσεις: 66

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Μαλάκα ... κάνεις κι εσύ τραπέζια ΣΕ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΑΜΑΣ ;;;;

Δεν έχω πρόβλημα ΕΓΩ με το να κάνω τραπέζια σε κυρίες !!!!!

ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Γιατί να μην ... τα πάρουν στο στόμα ;;;;


Τι θα πάθουν ;;;

Παχαίνουν ;;;;;;;


Ρε μαλέα, εντάξει, βγάλε τα εσώψυχα και τις φαντασιώσεις σου εδώ, ένα σαιτ με ανώνυμους χρήστες είναι, αλλά....... τόση κάψα για τα 75 ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ρε τύπε; Τόση πείνα έχει πέσει;
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Μεταξουργεια κτλ πηγαινες για καλυψη.
Το μυαλο σου ηταν κουμουνδουρου.

Δεν ντυνομαι καλυτερα για να μην εχω πολλες επιτυχιες κ επειδη δουλευω 18ωρα δεν προλαβαινω ουτε να κοιμηθω.
Ουτε να γαμησω.
Στο κρεβατι κοιμόμαστε με βαρδιες.
Να τωρα περιμένω να ξυπνησει ο αλλος  για να ξαπλωσω εγω.

Μη μου μιλας, με κανεις ρεζιλι σε γνωστους

Στη φωτο σου έχει ξεφυγει οτι ο Μήτσος χαϊδεύει με τον αγκώνα του το παργαλατσο του μουσατου, γι'αυτό γουρλωνει και τα μάτια του ...
Βάλε άλλο ένα βελάκι εκεί...

:gay: :effemine:

:cool2:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ρε μαλέα, εντάξει, βγάλε τα εσώψυχα και τις φαντασιώσεις σου εδώ, ένα σαιτ με ανώνυμους χρήστες είναι, αλλά....... τόση κάψα για τα 75 ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ρε τύπε; Τόση πείνα έχει πέσει;

Όλοι μαθαίνουμε διαρκώς τύπε !
Δεν θεωρώ ότι είμαι κανένας δάσκαλος.


Να αρχίσω λες να τραπεζώνω γκόμενες και να μην τους την πέφτω καθόλου ;;;
Θα γίνω πολύ μούρη ;;;;;;;

Μέχρι τα 22-23 που είχα κάνει κάτι τέτοιες μαλακίες ιπποτικές κινήσεις
και είχα τραπεζώσει κάποιες καριόλες καραπουτάνες ευγενέστατες δεσποινίδες
που δεν γάμαγα ... ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑΣ ;;;;;;;;

Να καμαρώνω ;;;;;;;;

Γιατί το θεωρούσα μαλακία !


Σε νέους ;;
Τι συμβουλές να δίνουμε ;;;;;;


Να αρχίσουν να κάνουν τραπέζια σε γκόμενες που δεν γαμάνε ;;;;;;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Στη φωτο σου έχει ξεφυγει οτι ο Μήτσος χαϊδεύει με τον αγκώνα του το παργαλατσο του μουσατου, γι'αυτό γουρλωνει και τα μάτια του ...
Βάλε άλλο ένα βελάκι εκεί...

:gay: :effemine:

:cool2:

Πωπω

Σοδομα και γομορα.

Για αυτο κ λεει την φραση ""κοιμήθηκα σαν πουλακι" σαν πουλακι?? Πωπω  το μυαλο του στα μπουλακια.
Εγω θα ελεγα πως κοιμηθηκα σαν πετρα ,δεν μου περναει απο τον νου η λεξη "μπουλακι"

Τι πραματα τς τς τς τς
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Τι δεν καταλαβαίνεις?Αν υπάρχουν 60% εργατικοί και 40% ψωλίστ δεν υπάρχει μεγάλο........
......οπότε ζήσε Μαη μου να φας τριφύλλι.Δεν παίζει απλά.
Στο μυαλο σου μεσα ολα ειναι ενας αχταρμας, οποτε εισαι ετοιμος για ψ/χ  κλινικη. Ευγε συνεχισε ετσι, εισαι σε καλο δρομο
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Για να μην ξεχνιόμαστε...
Δημητρομαρκελακης νιώθει ενθουσιασμένος ψάχνοντας τεράστια μόρια στην τοποθεσία Αγία Πετρούπολη. :grin:
 

Συνημμένα

  • ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ-ΔΙΨΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ.png
    ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ-ΔΙΨΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ.png
    376,6 KB · Εμφανίσεις: 61

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μεταξουργεια κτλ πηγαινες για καλυψη.
Το μυαλο σου ηταν κουμουνδουρου.

Δεν ντυνομαι καλυτερα για να μην εχω πολλες επιτυχιες κ επειδη δουλευω 18ωρα δεν προλαβαινω ουτε να κοιμηθω.
Ουτε να γαμησω.
Στο κρεβατι κοιμόμαστε με βαρδιες.
Να τωρα περιμένω να ξυπνησει ο αλλος  για να ξαπλωσω εγω.

Μη μου μιλας, με κανεις ρεζιλι σε γνωστους
Άστο γιατί θα γελάνε μάυτά που λες  :2funny:στην Κουμουνδούρου δεν έχει τίποτα εδώ καμιά 20αριά χρόνια,επειδή είναι τα γραφεία του ΣΥΡΗΖΑ το μόνο που έχει είναι μιά κλούβα Ματατζήδες  :2funny:.
  Ποιές επητυχίες να έχεις έτσι όπως είσαι? :2funny:500 κιλά βραχύσωμος και με αυτό το άθλιο ντυσιμο  :2funny:
  Την Αλβανίδα Φώτο δεν έχεις να την βάλεις στο δωμάτιο σου  :2funny:τελικά μόνο γιά καφέ βγήκατε,μπορεί να ήταν καμιά συγχωριανή σου  :2funny:.
  Πάντος εδώ αν πήγαινες κάπου έτσι ντυμένος θα σε κοίταγε ο κόσμος περίεργα  :vomit:ούτε οι Ουζμπέκοι δεν ντύνονται τόσο χάλια  :2funny:.
  Ναι κοιμήθηκα σαν πουλάκι,και ξύπνισα και πάω βόλτα στο κέντρο ενω εσύ μετά τη δεύτερη βάρδια θα πέσεις να κοιμηθείς γιά 5-6 ώρες γιά να πας πάλι στα γραφεία στις 20.00-20.30 να πιάσεις δουλειά  :2funny:
 
Για να μην ξεχνιόμαστε...
Δημητρομαρκελακης νιώθει ενθουσιασμένος ψάχνοντας τεράστια μόρια στην τοποθεσία Αγία Πετρούπολη. :grin:
Πριν λέγατε ότι ο Μαρκέλος δεν είναι κλώνος μου,τώρα ξανάγινε κλώνος μου  :2funny:
  Δε σου έστειλα πούτσες και έχεις πάθει αμόκ  :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο μην το παίζεις τρελός... είσαι.
Στο ξανά είπα,η ο Μάρκελλος ή είναι γκόμενος σου ή είναι κλώνος σου και είσαι πούστης.
Διαλέγεις και τον παίρνεις. :grin:

 

Συνημμένα

  • IMG_20200722_171637.jpg
    IMG_20200722_171637.jpg
    349,3 KB · Εμφανίσεις: 46
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Βαρεθηκα να ακουω μαλακιες εδω μεσα.

Βγηκα χτες με παλια φιλη γιατρο που τελειωνει ειδικοτητα. Με γονεις γιατρους επισης σε νοσοκομειο.

1000 ευρω παιρνει και οι γονεις της εχουν πεσει στα 1600 καθαρα.

Η τυπισσα ειναι 31 χρονων σχεδον, μενει με γονεις, εχει ενα μικρο αμαξι (που το πληρωσε με τα λεφτα π γλυτωνει απο το νοικι)

Ειναι ζωη αυτη? Και μου ελεγε καλυτερα να εχεις ενα γκομενο (βγαινει με μπατσους και στρατιωτικους) που εχει μονιμη και σιγουρη δουλεια και οτι και οι γονεις της ετσι λενε. ΦΟΒΕΡΗ κοινωνια η ελληνικη, μεγαλωνει τρομερα παιδια. Τη ρωτησα και δε θες να σε γαμαει καλα, να σαρεσει κλπ? Και λεει ναι και αυτο βεβαια αλλα πρωτα η ασφαλεια και το κοινωνικο στατους.

Πηγαμε σε ενα μεξικανικο πειραια, πληρωσα 75 ευρω. Το μαγαζι φοβερο αλλα το φαι μετριο και τιμες κυριολεκτικα Λουξεμβουργου.

Βλεπω αυτα και μετα ακουω τον καθενα να λεει τι ωραια που ειναι η Ελλαδα και κολοκυθια τουμπανα. Θα μπορουσε να ζησει αυτη νορμαλ αν δεν ειχε γονεις απο πισω η αν επρεπε να πληρωσει σημερα?

Καθιστε μετα να ακουτε οτι η Ελλαδα ειναι παραδεισος.

Πανω κατω αυτη ειναι η αληθεια με τους γιατρους. Ομως μετα τα 35-40 η κατασταση για τους περισσοτερους αλλαζει αρδην. Μετα το περας της ειδικοτητας και το επακολουθο ανοιγμα ιδιωτικου ιατρειου, υπαρχει αρκετα μεγαλη πιθανοτητα τα 1000 το μηνα να γινουν 1000 την εβδομαδα, και σε αρκετες περιπτωσεις 1000...την ημερα.

Παλιος συμμαθητης μου που εβγαζε απο τους καλυτερους βαθμους στο σχολειο παντα, ακολουθησε το δρομο της ιατρικης. Αφου εκλεισε ολον τον κυκλο σπουδων-ειδικοτητας-θητευσης σε κρατικο νοσοκομειο και αφου απεκτησε μεγαλη φημη ως πολυ καλος στο ειδος του, ανοιξε περυσι δικο του ιατρειο (σε επαρχιακη πολη) και καθαριζει πανω απο 500 την ημερα.

Αυτο που περιγραφεις, ειναι αποτελεσμα της βαθιας κομμουνιστικης αντιληψης της ελληνικης κοινωνιας, που μισει καθε ανθρωπο που προσπαθει να προκοψει με διαβασμα, μοχθο, κλπ χωρις να ακολουθησει την πεπατημενη του βυσματος, των κλικων, των γονων, κλπ

Μηδεν διαφορα μισθου ενος ικανοτατου και διαβαστερου επιστημονα στο δημοσιο (οσα πληρωνεται ο ιατρος, τα ιδια πληρωνεται και η καθαριστρια) χαωδη διαφορα απολαβων οταν ο ικανος βγει για μεροκαματο στον ιδιωτικο τομεα, οπως ειναι και το λογικο αλλωστε.

Αν και παλι θα δεχτει επιθεση απο το κομμουνιστικο κρατος, με τη μορφη φορων, εισφορων, τεκμηριων, κ.ο.κ.

Στο εξωτερικο βεβαια η διαφορα μισθων μεταξυ ενος που προσπαθει και ενος που παει αργα τα ζα, ξεκιναει απο 200-300% απο το πρωτο δευτερολεπτο
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
Βαρεθηκα να ακουω μαλακιες εδω μεσα.

Βγηκα χτες με παλια φιλη γιατρο που τελειωνει ειδικοτητα. Με γονεις γιατρους επισης σε νοσοκομειο.

1000 ευρω παιρνει και οι γονεις της εχουν πεσει στα 1600 καθαρα.
.................

Καθιστε μετα να ακουτε οτι η Ελλαδα ειναι παραδεισος.
τα παιδια των ΔΥ ειναι μια κατηγορια απο μονα τους. Εχουν μαθει στην ασφαλεια, νομιζουν οτι η ζωη ειναι γραμμικη, χωρις ανωμαλιες, αναποδιες, ισια, ολα προγραμματισμενα.
Παιρνουν γραμμη απο το σπιτι...
Η κοπελα τωρα τελειωσε και μαλλον ειναι λιγο αγχωμενη. Μη ξεχναμε και την κατασταση στη ελληνικ κοινωνια
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.519
Κριτικές
37
Like
1.477
Πόντοι
1.096
Παράθεση από: kakiasmenoprovato  (σήμερα στις 01:34)
Βαρεθηκα να ακουω μαλακιες εδω μεσα.

Βγηκα χτες με παλια φιλη γιατρο που τελειωνει ειδικοτητα. Με γονεις γιατρους επισης σε νοσοκομειο.

1000 ευρω παιρνει και οι γονεις της εχουν πεσει στα 1600 καθαρα.

Η τυπισσα ειναι 31 χρονων σχεδον, μενει με γονεις, εχει ενα μικρο αμαξι (που το πληρωσε με τα λεφτα π γλυτωνει απο το νοικι)

Ειναι ζωη αυτη? Και μου ελεγε καλυτερα να εχεις ενα γκομενο (βγαινει με μπατσους και στρατιωτικους) που εχει μονιμη και σιγουρη δουλεια και οτι και οι γονεις της ετσι λενε. ΦΟΒΕΡΗ κοινωνια η ελληνικη, μεγαλωνει τρομερα παιδια. Τη ρωτησα και δε θες να σε γαμαει καλα, να σαρεσει κλπ? Και λεει ναι και αυτο βεβαια αλλα πρωτα η ασφαλεια και το κοινωνικο στατους.

Πηγαμε σε ενα μεξικανικο πειραια, πληρωσα 75 ευρω. Το μαγαζι φοβερο αλλα το φαι μετριο και τιμες κυριολεκτικα Λουξεμβουργου.

Βλεπω αυτα και μετα ακουω τον καθενα να λεει τι ωραια που ειναι η Ελλαδα και κολοκυθια τουμπανα. Θα μπορουσε να ζησει αυτη νορμαλ αν δεν ειχε γονεις απο πισω η αν επρεπε να πληρωσει σημερα?

Καθιστε μετα να ακουτε οτι η Ελλαδα ειναι παραδεισος.


Πανω κατω αυτη ειναι η αληθεια με τους γιατρους. Ομως μετα τα 35-40 η κατασταση για τους περισσοτερους αλλαζει αρδην. Μετα το περας της ειδικοτητας και το επακολουθο ανοιγμα ιδιωτικου ιατρειου, υπαρχει αρκετα μεγαλη πιθανοτητα τα 1000 το μηνα να γινουν 1000 την εβδομαδα, και σε αρκετες περιπτωσεις 1000...την ημερα.

Παλιος συμμαθητης μου που εβγαζε απο τους καλυτερους βαθμους στο σχολειο παντα, ακολουθησε το δρομο της ιατρικης. Αφου εκλεισε ολον τον κυκλο σπουδων-ειδικοτητας-θητευσης σε κρατικο νοσοκομειο και αφου απεκτησε μεγαλη φημη ως πολυ καλος στο ειδος του, ανοιξε περυσι δικο του ιατρειο (σε επαρχιακη πολη) και καθαριζει πανω απο 500 την ημερα.

Αυτο που περιγραφεις, ειναι αποτελεσμα της βαθιας κομμουνιστικης αντιληψης της ελληνικης κοινωνιας, που μισει καθε ανθρωπο που προσπαθει να προκοψει με διαβασμα, μοχθο, κλπ χωρις να ακολουθησει την πεπατημενη του βυσματος, των κλικων, των γονων, κλπ

Μηδεν διαφορα μισθου ενος ικανοτατου και διαβαστερου επιστημονα στο δημοσιο (οσα πληρωνεται ο ιατρος, τα ιδια πληρωνεται και η καθαριστρια) χαωδη διαφορα απολαβων οταν ο ικανος βγει για μεροκαματο στον ιδιωτικο τομεα, οπως ειναι και το λογικο αλλωστε.

Αν και παλι θα δεχτει επιθεση απο το κομμουνιστικο κρατος, με τη μορφη φορων, εισφορων, τεκμηριων, κ.ο.κ.

Στο εξωτερικο βεβαια η διαφορα μισθων μεταξυ ενος που προσπαθει και ενος που παει αργα τα ζα, ξεκιναει απο 200-300% απο το πρωτο δευτερολεπτο



Συμφωνώ απόλυτα. Έτσι ακριβώς. Γαμιέται ο άλλος στο διάβασμα, κάνει 10 - 12 χρόνια να βγει γιατρός και μετά έρχεται το ελληνικό δημόσιο και του δίνει 1.600 ευρώ το μήνα

όταν δίνει στις καθαρίστριες της Βουλής (και το γράφω με ΣΕΒΑΣΜΟ στις καθαρίστριες) 1.800 ευρώ και 16 μισθούς

η μαλακία δεν έχει όριο και δεν σκέφτεται κανένας ότι αυτός ο γιατρός επειδή ακριβώς αξίζει, αύριο μεθαύριο θα πάει  στο εξωτερικό με 12.000 ή 15.000 ευρώ το μήνα

μετά θα λέμε γιατί έφυγαν όλοι οι ΚΑΛΟΙ επιστήμονες κι έμειναν τα σαπάκια και πεθαίνει ο κόσμος και δεν λειτουργεί τίποτα

επειδή λοιπόν κάποτε έγινε <<μόδα>> να ψηφίζουμε όλους αυτούς του καραμαλάκες τους εξισωτιστές ή εξισωτικούς πιο ορθά και κάτι ρεμάλια αποτύχες <<αγανακτισμένους>> και καλά που βρήκαν ευκαιρία να κάνουν σημαία και να γιορτάσουν την αποτυχία της ύπαρξής τους, τρώμε στην μάπα όλη αυτήν την κατάντια και κάνουμε αναλύσεις επί αναλύσεων γιατί οι καλύτεροι κι οι εξυπνότεροι την έχουν κάνει στο εξωτερικό !  σόρρυ, αλλά δεν παίζει και η πίτα να μένει ολάκερη και ο σκύλος χορτάτος

ή θα έχεις ΕΡΤ με 2.500 υπαλλήλους κηφηναριό και δεν θα σου περισσεύουν για τα νοσοκομεία φερ' ειπείν ή κάποτε θα σοβαρευτείς και θα κάνεις ΕΡΤ με 250 (και πολλούς λέω) υπαλλήλους
για να μην επεκταθώ και σε άλλα φρικτά παραδείγματα και στεναχωρηθούμε απογευματινιάτικα

ενδεικτικά



διαβάστε ειδικά το τελευταίο λινκ να φρίξετε, να δείτε που πηγαίνουν τα χρήματα του κακομοίρη του φορολογούμενου ........
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
   Πριν λέγατε ότι ο Μαρκέλος δεν είναι κλώνος μου,τώρα ξανάγινε κλώνος μου  :2funny:

Μητσακο σουβλάκι σας έχει πάρει ο Τροβαδούρος εσένα και το Μαρκελο.

Μάλλον κάηκε ο Μάρκελος, πάει να κάνει παρέα στο Σαββίδη.

Δύσκολοι καιροί για Τσαρους... :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom