Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο το νου σου μη σου κόψουν τα επιδόματα,ζαλιστεις και πέσεις πάλι πάνω σε κάνα τρένο... κοιμήσου όσο μπορείς σαν πουλάκι.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Δεν έχω μωρη κουράδα λεφτά, περιμένω έμβασμα από την κορούλα μου να πάω σούπερ μάρκετ. :2funny:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Αυτή θα είναι καμιά Αλβανίδα μπορεί και να μην την πλήρωσε απλός να βγήκαν βόλτα.Η γελοιότητα είναι αλλού  :headbang:ότι είναι άθλιος  :vomit:τόσο άθλια ντύσιμο δε θα δεις ούτε στο Ντιγιαρμπακίρ  :2funny:ούτε στη Σουλε'ι'μανία  :2funny:ούτε στο Κιρκούκ  :2funny:ακόμα κ'εκεί ντύνονται καλύτερα  :2funny:.
    Υποτίθεται ότι πήγε έτσι ντυμένος ραντεβού  :headbang: :2funny:εγώ έτσι ούτε στο γκαράζ δεν πάω  :2funny:
     Μπλουζάκι εντελώς χάλια  :2funny:και το παντελόνι βλέπω  :shit:μου θυμίζει κάτι γκαρσόνια σε κάτι χασαποταβέρνες  :2funny:αν βάλει μιά ποδιά ίδιος θα είναι  :2funny: :2funny: :2funny:.
    Εγώ τι φταίω που θέλω  τώρα να κοιμηθώ,μου χει έρθει ύπνος  και από τα γέλια  :2funny:δεν θα μπορώ να κοιμηθώ  :headbang: :headbang: :headbang: :2funny: :2funny: :2funny:
    Θέλουμε κ'άλλες φωτογραφίες  :happy: :happy: :happy:
κάνει οικονομία κλωνε, δεν αγοράζει ακριβά ρούχα όπως εσυ  :2funny: έχει ζητήσει δεκάδες φορές φώτο από τουαλέτα την δική σου και πότε δεν έχει ανεβάσει ο ίδιος  :2funny: αυτην που βλέπεις στην φωτο στην Ελλάδα την έχουν δει θεες και Ρίχνουν Χ αβέρτα   :jerking: στην Ρωσία δεν μετράνε
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο, αυτή την κουράδα το Μάρκελλο,ζωριστηκες πολύ για να τη βγάλεις;
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86

Συνημμένα

  • images.jpeg
    images.jpeg
    6,7 KB · Εμφανίσεις: 26

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Με έπιασε νευρικό γέλιο και άνοιξα κατά λάθος δεύτερο νήμα, να το σβήσει η διοίκηση  :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μαρκέλλα,ο αδερφός σου...
 

Συνημμένα

  • kourada_k.png
    kourada_k.png
    166,7 KB · Εμφανίσεις: 82

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Με έπιασε νευρικό γέλιο και άνοιξα κατά λάθος δεύτερο νήμα, να το σβήσει η διοίκηση  :2funny:
Ο Ιωσήφ τα παίζει όταν του στέλνω την πούτσα μου με χύσια  :2funny:πιθανόν επειδή δεν του σηκώνετε  τρελένετε τελείως όταν βλέπει χύσια :headbang: :2funny: :2funny:
    Πραγματικός Ελληνας γκαστερμπά'ι'τερ στη Γερμανία  :headbang: :2funny:αυτοί οι φουκαράδες που δείχνουν στα ρεπορτάζ με τους Ελληνες μετανάστες στη γερμανία  :2funny:.Μου Θυμίζει αυτούς τους κακομοίρηδες με της καθαρίστριες που είχαν γιά γκόμενες και τους έφεραν εδώ  γιά ένα καλύτερο μέλλον  :headbang:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Ποιος ειναι αραγε ο καλυτερος μηνας-περιοδος για να ψαξει κανεις δουλεια στο εξωτερικο; Σιγουρα το καλοκαιρι ειναι καλο απο αποψη καιρου, αλλα τι παιζει γενικα σε σχεση και με τις αδειες-αναπληρωσεις των ντοπιων αλλα και τις αποφοιτησεις απο Πανεπιστημια κλπ; Εχει καποιος κατασταλαγμενη αποψη;
Φίλε είτε Ελλάδα, είτε εξωτερικό, ο τρόπος που σκέφτεσαι είναι λάθος.
Τι σχέση έχει ότι το καλοκαίρι είναι καλό για να βρει κάποιος δουλειά;

Τελείως λάθος σκέψη. Καλοκαίρι ο κόσμος λείπει σε άδειες. Η χειρότερη περίοδος για αναζήτηση δουλειάς.
Επίσης για τι δουλειά αναφέρεσαι; Αν ενδιαφέρεσαι για σερβιτόρος, ξενοδοχεία, μπαρ κλπ τότε σε νοιάζει να ψάξεις πριν την σεζόν, δηλαδή Φλεβάρη,Μάρτη.
Αν κάποιος ψάχνει για δουλειά γραφείου, από Σεπτέμβρη μέχρι Ιούνη είναι νορμάλ περίοδος.
Ίσως Δεκέμβρης είναι λίγο δύσκολη περίοδος για μεγάλες εταιρίες που το ετήσιο budget ειναι στο τελείωμα.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μήτσο, ένας φτωχομπινες σαν και σένα αυτά τα λεφτά για να τα δει πρέπει να σου στέλνει η κόρη σου 1 μοβ το μήνα για τα επόμενα 30 χρόνια.Σε πουλάω και σε αγοράζω...φουκαρα :2funny:

Κάποιος που ήθελε να πείσει ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΕΣ ....

θα τα άνοιγε λίγο τα χαρτονομίσματα ...

Λέω τώρα εγώ ....
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Οτι θελει το αγορι μου...

Τωρα?
Θα βαλεις το μπανιο μηπως ή κωλοτουμπα παλι? Χαχαχαχαχ

για ελλαδα καλη ειναι

αλλα ρε φιλε εισαι γερμανια
μπορεις να γαμας πολυ καλυτερα εκει
ειδικα νεοφερμενα σλαβακια

μην καταντησεις σαν τον μητσο που ειναι αγ πετρουπολη και γαμαει καζακστανες
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Κάποιος που ήθελε να πείσει ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΕΣ ....

θα τα άνοιγε λίγο τα χαρτονομίσματα ...

Λέω τώρα εγώ ....

Λαλακη,δεν έχω λεφτά,το έγραψα και παραπάνω, περιμένω από την κορούλα μου να στείλει για να πάω σούπερ μάρκετ... :S
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
:hi: παιδια μηπως ξερετε... αν απο το Βλαδιβοστοκ προς Ιαπωνια ακτοπλοικως  επιτρεπετε το ψαρεμα πανω απο το καταστρωμα? με πετονια καθετη θα ψαρεψω.. :hi:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
για ελλαδα καλη ειναι

αλλα ρε φιλε εισαι γερμανια
μπορεις να γαμας πολυ καλυτερα εκει
ειδικα νεοφερμενα σλαβακια

μην καταντησεις σαν τον μητσο που ειναι αγ πετρουπολη και γαμαει καζακστανες
Καλά τα σκέφτεσαι αυτά που λες? :2funny: :jerking:τα νεοφερμένα σλαβακια θα πανε με τον γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:.
   Εσύ έχεις μεσάνυχτα γιά το εξωτερικό.Για της τράπεζες δε μιλάω  :2funny:πέταξες τη μεγάλη  :jerking:ότι οι τράπεζες δε δίνουν πεντακοσάρικα  :jerking: :2funny:.Μάλλον κάπου το είχες διαβάσει αυτό  :jerking: :2funny:.

   
Κάποιος που ήθελε να πείσει ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΕΣ ....

θα τα άνοιγε λίγο τα χαρτονομίσματα ...

Λέω τώρα εγώ ....
Τι να ανοίξει,καλά δεν είδες ότι είναι φωτοσόπ? :2funny:ειδηκά τα πρώτα πεντακοσάρικα που έβαλε φένονταν με γυμνό μάτι  :2funny:σας τα μεγένθυνα και φάνηκε αμέσως ότι άλλη ανάλυση έχει ο φόντος από πίσω και άλλη τα χρήματα!Τα χρήματα πιξελιάζαν ενώ η ανάλυση όχι!
   Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι κάποιοι τον πιστέψαν  :headbang: :jerking:.Βέβαια όταν μετά έβαλε το φωτοσόπ με την τουαλέτα και έβαλε και άλλα λεφτά από φωτογραφίες που κατέβασε από το ιντερνέτ  :2funny:τότε τον καταλάβαν όλοι  :2funny:
   Πάντος όταν του στέλνω πούτσες με χύσια παθαινει σοκ  :2funny:ξεσκίζετε να γράφει και να με βρίζει  :2funny:επειδή από τα γερατιά δεν του σηκώνετε πιά μόλις βλέπει πούτσα με χύσια τρελένετε  :2funny: :2funny: :2funny:


   Σχετικά με το Νυχτοφύλακα θα προσπαθίσω αυτές της μέρες αν βρω χρόνο να κάνω μιά ανάλυση σχετικά με την Ρωσσία αν και τα έχω πει πάρα πολλές φορές.Τώρα θα γράψω συντομα γιατί πρέπει να φύγω.
   Εδώ από πάρα πολλά χρόνια θεωρούν οτι όλοι οι ξένοι είναι παμπλουτοι,δεν μπορούν να καταλάβουν εδώ οι απλοί άνθρωποι ότι υπάρχουν και φτωχοί ξένοι!Στη Ρωσσία αν είσαι φτωχός δε σε λυπούντε!Σου λενε φταις εσύ γιά την κατάσταση σου!Ο κόσμος και οι γκόμενες εδώ κοιτάνε τα πάντα γύρω από την εμφάνιση!
  Σαν αυτόν,εμφανησιακά και στο συλ είναι όλοι σχεδόν οι Ελληνες με κάποια καθαρίστρια που ήξεραν από την Ελλάδα και τους είπε ότι έχει περιουσία εδώ και να έρθουν μαζι τους να δουλέψουν εδώ :headbang: και ηρθαν εδω και έψαχναν γιά δουλειά.
  Αυτός εδώ δεν έχει καμιά ελπίδα όπως δεν είχαν και οι άλλοι Ελληνες επαρχιώτες που ήρθαν εδώ,ο κόσμος τους κοίταζε με περιφρόνιση σα να τους λυπιση αυτοί έλεγαν ότι οι Ρώσσοι είναι ρατσιστές και τοπικιστές!Δεν είναι καθόλου έτσι οι Ρώσσοι σέβοντε τον πετυχημένο ξένο,με τ'αμάξι του,το διαμέρισμα που έχει αγωράσει εδω,με το ντύσιμο του,το τελευταιο μοντέλο κινητό και γενικά τον άνθρωπο που έχει άνεση.Βέβαια αυτοί στη δύση είναι απειρόελάχιστοι αλλά στην Ρωσσία νομίζουν ότι είναι όλοι έτσι στη δύση  :headbang:
.Γερμανία τους είδα όλους πάρα πολύ μίζερους και τσιγγούνηδες.
  Εδώ είναι παράδεισος γιά κάποιον που έχει ένα εισόδημα 1.500-2.500 ευρώ το μήνα εννοείται ότι πρέπει να αγωράσει διαμέρισμα και ένα μεγάλο τζιπ (των 3.000 ευρώ,και να του βάλει λαστιχα με 140 ευρώ τα 4  :2funny:)  να μην είναι μαυριδερός (σε άλλες περιοχές της Ρωσσίας αυτό δεν είναι πρόβλημα,εδώ όμως τους συχαίνοντε,λίγο μαυριδερός να είσαι σε κοιτάει ο κόσμος με περιφρόνιση) να έχει ντύσιμο,στυλ κλπ..
  Ο Νυχτοφύλακας ειναι καταρχήν ντυμένος εντελώς  :shit:εντελώς κακόγουστα  :headbang: φένεται ότι είναι χωριάτης και ότι δεν έχει φράγκο.Εδώ ακόμα και αυτή που έβγαλε φωτογραφία δίπλα της στην Γερμανία δεν θα την είχε.Ακόμα κ'αυτές εδώ ζητάνε να έχεις κάποιο στάτους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom