Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 27 άτομα (0 μέλη και 27 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Με 1.700 στη Γερμανία απλός δεν πεθαίνεις.Βάλε γιά ένα δωμάτιο 700 ευρώ σου μένουν 1.000.Εγώ της τιμές της είδα εκεί εξωπραγματικές!όχι ότι στην Ελλάδα είναι φτηνά αλλά εκεί οι τιμές βαράνε κόκκινο! :headbang:Θυμάμαι της ουρές στα μαγαζιά με τα Πολωνικά προ'ι'όντα  :vomit:Αυτά τα άθλια που έδιναν στην Ε.Σ.Σ.Δ ανταλλαγή με γκάζι και πετρέλαιο την εποχή του υπαρκτού σοσιαλισμού  :2funny:.
   Με αυτά τα λεφτά απλός υπάρχεις,μαζεύεις και 100-150 το μήνα γιά να πας Ελλάδα γιά 10 μέρες τον αύγουστο να φιλήσεις το χώμα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Μήτσο,όταν σε χέσουν χρεώνεις αναλόγως την υφή και την ποσότητα; :think: :vomit:  
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
0
Με 1.700 στη Γερμανία απλός δεν πεθαίνεις.Βάλε γιά ένα δωμάτιο 700 ευρώ σου μένουν 1.000.Εγώ της τιμές της είδα εκεί εξωπραγματικές!όχι ότι στην Ελλάδα είναι φτηνά αλλά εκεί οι τιμές βαράνε κόκκινο! :headbang:Θυμάμαι της ουρές στα μαγαζιά με τα Πολωνικά προ'ι'όντα  :vomit:Αυτά τα άθλια που έδιναν στην Ε.Σ.Σ.Δ ανταλλαγή με γκάζι και πετρέλαιο την εποχή του υπαρκτού σοσιαλισμού  :2funny:.
   Με αυτά τα λεφτά απλός υπάρχεις,μαζεύεις και 100-150 το μήνα γιά να πας Ελλάδα γιά 10 μέρες τον αύγουστο να φιλήσεις το χώμα  :2funny: :2funny: :2funny:
 
Υπηρχαν κάποιες ευκαιρίες για χαμηλό ενοίκιο αλλά ήθελε τη γλώσσα. Έβαζα άλλους να τηλ και έλεγαν οι Γερμανοί πως θα συνεννοηθούμε; Παρεπιπτόντως είτε εργένη είτε ζευγάρι καλά είναι για αρχή όσα μπορεί να πάρει με αεροπλάνο μήπως την πουλεψει και γυρίσει πίσω σύντομα. Μετά δωμάτιο επιπλωμένο να βρει κάποιος κουζίνα, σεντόνια κτλ έστω και σαν βοήθεια από τον σπιτονοικοκύρη. Αν δεν βρει δουλειά εκεί και πάει σε άλλη πόλη να μην εγκλωβίζεται με δικό του σπίτι. Άσε την εγγύηση που την παίρνεις μετά από δύο χρόνια σχεδόν. Εγώ έμεινα σε Έλληνα και όταν έχασα τη δουλειά μου του είπα θα τον πιστολιασω η θα κάνω χρήση της εγγύησης. Αν φύγεις μου λέει στη δίνω. Έτσι και έκανα,πήγα σε δωμάτιο και ηρεμησα
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μήτσο,όταν σε χέσουν χρεώνεις αναλόγως την υφή και την ποσότητα; :think: :vomit: 

Μου αρέσει που τον υποστήριζε ο Σαββίδης οτι και καλά χρεωνε 200 ευρώ το χεσιμο ενω έπαιρνε 200 το μηνα για απεριοριστα χεσιματα συν καθήκοντα σωφερ.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
711
Πόντοι
96
Χα ταυτότητα της εισαγγελείας είχα,βοηθός της ήμουν στα χαρτιά.Με το που με σταμάταγε η τροχαία με την X5 που είχα τότε (τότε είχε τροχονόμους παντού)  τους έβγαζα την ταυτότητα της εισαγγελείας και δε ζητάγαν να δούνε τίποτα ούτε δίπλωμα ούτε άδεια.
  Μιά και γράφεις ας δούνε κάποιοι καινούργιοι πόσο χάλια θα ζούνε αν πάνε στη Γερμανία  :2funny:ας δούνε το δωμάτιο σου 7-8 τετραγωνικά που μένεις με την κοινόχρηστη τουαλέτα και το κοινόχρηστο μπάνιο  :2funny:
  Ας δούνε που θα μένουν  :2funny:σε ένα δωμάτιο σαν κελί φυλακής  :2funny:

 
Βρε μπετοβλακα, οπως ειπα αμα πας σκουπιδιαρης με μισθο 1500ε στη Γερμανια και ψαχνεις να νοικιασεις με 400ε προφανως θα μεινεις σε ενα τετοιο μπουρδελο.
Αμα ομως εχεις προσοντα ανετα θα βρεις μια δουλεια με 2500 καθαρα κ μετα θα μπορεις να δινεις 800 για ενοικιο σε ενα αξιοπρεπες κανονικο σπιτι.
Και σιγα μη γυρισεις Ελλαδα μετα! Κοροιδο εισαι?
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Πορνομήτσε ποια είναι η πιο γνωστή πιάτσα με κατσικάκια στην Αγία Πετρούπολη ?

Από πεπόνια λογικά βολευόμαστε με τα 24ωρα γιπερμαρκετ.

:rockon:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μου αρέσει που τον υποστήριζε ο Σαββίδης οτι και καλά χρεωνε 200 ευρώ το χεσιμο ενω έπαιρνε 200 το μηνα για απεριοριστα χεσιματα συν καθήκοντα σωφερ.

Όπα,δηλαδή αν του έκανε 1 χέσιμο τη μέρα μιλάμε για 6,66 ευρώ η εκκένωση...σατανικό!  :2funny:
 

Συνημμένα

  • κερατακιας.jpg
    κερατακιας.jpg
    36,8 KB · Εμφανίσεις: 28

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
711
Πόντοι
96
Με 1.700 στη Γερμανία απλός δεν πεθαίνεις.Βάλε γιά ένα δωμάτιο 700 ευρώ σου μένουν 1.000.Εγώ της τιμές της είδα εκεί εξωπραγματικές!όχι ότι στην Ελλάδα είναι φτηνά αλλά εκεί οι τιμές βαράνε κόκκινο! :headbang:Θυμάμαι της ουρές στα μαγαζιά με τα Πολωνικά προ'ι'όντα  :vomit:Αυτά τα άθλια που έδιναν στην Ε.Σ.Σ.Δ ανταλλαγή με γκάζι και πετρέλαιο την εποχή του υπαρκτού σοσιαλισμού  :2funny:.
    Με αυτά τα λεφτά απλός υπάρχεις,μαζεύεις και 100-150 το μήνα γιά να πας Ελλάδα γιά 10 μέρες τον αύγουστο να φιλήσεις το χώμα  :2funny: :2funny: :2funny:
   
Τι μαλακιες πετας ρε? Γιατι οι αλλοι που δεν ξερουν να ακουνε τις παπαριες σου κ να τις πιστευουν???
Στη Γερμανια το ενοικιο ειναι ακριβο. Ολα τα αλλα ειναι το ιδιο με την Ελλαδα και λιγο φθηνοτερα. Βενζινη φθηνοτερη, σουπερ μαρκετ φθηνοτερο. Μην πετας μαλακιες σε παρακαλω!
Εκει που οι τιμες βαρανε κοκκινο ειναι Ελβετια αλλα επισης και οι μισθοι βαρανε κοκκινο οποτε εισαι καλυμμενος!
Κοψε τη μαλακια σε παρακαλω και μιλα για πραγματα που οντως γνωριζεις!!!

Με απεριοριστο σεβασμο κ εκτιμηση,
ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :zfuck:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Υπηρχαν κάποιες ευκαιρίες για χαμηλό ενοίκιο αλλά ήθελε τη γλώσσα. Έβαζα άλλους να τηλ και έλεγαν οι Γερμανοί πως θα συνεννοηθούμε;
Εγώ που μιλάω Γερμανικά σε επίπεδο Kleines Sprachdiplom (δεν έχω πτυχίο αλλά έχω κάνει την προετοιμασία πριν τις εξετάσεις και έχω το Mittelstuffe με sehr gut) έχω όλες τις Γερμανόφωνες χώρες τελευταία επιλογή!
Πιο κάτω και απο Αργεντινή, Βιετνάμ, Ρωσία (λέω χώρες που θα έβρισκα αμέσως δουλειά) που θα πήγαινα αν έμενα χωρίς δουλειά στην Ελλάδα!!!
Αλλά και να πεινάσω στη Γερμανία Gastarbeiter δεν πάω ούτε με ...αλυσίδες!
Νόημα έχει μόνο να τους γαμήσεις όσο πιο πολύ μπορείς το σύστημα!! Να γίνεις Nikos_Plat Χ 100 όσο δεν πάει και να ζεις εις βάρος των λουκανοκέφαλων νόμιμα με τον τρόπο που έστησαν το σύστημά τους !! Έτσι ναι.. Αξίζει!
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
0
Αυτό λέω από τα 1700 για εργένη αν κάποιος έχει να μείνει κάπου εδώ στην Ελλάδα δεν αλλάζει κάτι. Και κάτι να αποταμιεύσει θα του τα φάνε τα πανάκριβα συνεργεία  κλήσεις αστυνομίας κα. Εγώ αγόρασα ένα γκολφ 3 200 ευρώ και μου ζήτησαν 1200 για να περάσει στο ΚΤΕΟ! Όπως και ένα πατριωτακι που τώρα βέβαια θα αναφέρω την αξία της Γερμανίας, τον γνώρισα σε μια αποθήκη και τα ειπαμε, είχε οικογένεια δεν δούλευε επίτηδες η γυναίκα του η ήταν χαμηλομισθη και χαρακτηριζόταν από το κράτος φτωχοί. Ειχε επιδότηση ενοικίου,θερμανσης,επίδομα και για τα τρία  παιδια και μισθό 1400 περίπου. Έκανε και η γυναίκα μαύρες δουλειες και είχαν δύο αυτοκίνητα. Θυμάμαι μου λέει όταν πήγαμε να βάλουμε κάτι στην άκρη χάλασαν ξαφνικά και τα δύο αυτοκίνητα και κάηκαν κάτι συσκευές στο σπίτι πάει πάλι η αποταμίευση.
 

Thanos 12

Νέο Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2020
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Δύσκολα αλλά ζει κανείς στη χώρα του ;)
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Η μεγαλυτερη μαλακια που εχω ακουσει για τη Γερμανια ειναι οτι τα περισσοτερα σπιτια δεν εχουν κουζινα-ντουλαπια και πρεπει να βαλεις μονος σου!!!

Ασε που σε καποιες πολεις ψαχνεις σπιτι για μηνες και δε βρισκεις με τιποτα.

 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Η μεγαλυτερη μαλακια που εχω ακουσει για τη Γερμανια ειναι οτι τα περισσοτερα σπιτια δεν εχουν κουζινα-ντουλαπια και πρεπει να βαλεις μονος σου!!!
To γελοίο είναι πως αν βάλεις ένα ωραίο πάτωμα στο σπίτι , πολύ καλύτερο και ακριβότερο απο αυτό που υπήρχε , σε υποχρεώνει ο ιδιοκτήτης όταν φύγεις να το ξηλώσεις!!! :headbang: :headbang: :headbang:
 
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
To γελοίο είναι πως αν βάλεις ένα ωραίο πάτωμα στο σπίτι , πολύ καλύτερο και ακριβότερο απο αυτό που υπήρχε , σε υποχρεώνει ο ιδιοκτήτης όταν φύγεις να το ξηλώσεις!!! :headbang: :headbang: :headbang:
   

:'(  :'(  :'(
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
711
Πόντοι
96
To γελοίο είναι πως αν βάλεις ένα ωραίο πάτωμα στο σπίτι , πολύ καλύτερο και ακριβότερο απο αυτό που υπήρχε , σε υποχρεώνει ο ιδιοκτήτης όταν φύγεις να το ξηλώσεις!!! :headbang: :headbang: :headbang:
 
Πρεπει να παραδωσεις το σπιτι οπως το πηρες μορτη! Ας μην αλλαζες το πατωμα!
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Πρεπει να παραδωσεις το σπιτι οπως το πηρες μορτη! Ας μην αλλαζες το πατωμα!
Τύπε προπέρσι που  :s&m_1:  :knockinb: :s&m_1: μια Γερμανίδα σαδομάζο, το κωλαράκι της ήταν ολίγον παραμορφωμένο! Μου εξήγησε πως έγινε απο έναν Γερμανό που ξέφυγε απο τα συμφωνημένα και ήταν στα όρια του βιασμού!
Προφανώς ο τύπος δεν παρέδωσε το κωλαράκι της όπως το βρήκε!  :wanker:
Κι εγώ εκείνη την ημέρα έριξα πολύ ξύλο και της  ΑΛΛΑΞΑ τα φώτα  :knockinb: .. χωρίς να δώσω λογαριασμό :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2:  
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
711
Πόντοι
96
Τύπε προπέρσι που  :s&m_1:  :knockinb: :s&m_1: μια Γερμανίδα σαδομάζο, το κωλαράκι της ήταν ολίγον παραμορφωμένο! Μου εξήγησε πως έγινε απο έναν Γερμανό που ξέφυγε απο τα συμφωνημένα και ήταν στα όρια του βιασμού!
Προφανώς ο τύπος δεν παρέδωσε το κωλαράκι της όπως το βρήκε!  :wanker:
Κι εγώ εκείνη την ημέρα έριξα πολύ ξύλο και της  ΑΛΛΑΞΑ τα φώτα  :knockinb: .. χωρίς να δώσω λογαριασμό :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: 
Αλλο αυτο μορτη! Εκει ολα επιτρεπονται! Αντε με τις ΠΟΥΤΑΝΕΣ!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τι μαλακιες πετας ρε? Γιατι οι αλλοι που δεν ξερουν να ακουνε τις παπαριες σου κ να τις πιστευουν???
Στη Γερμανια το ενοικιο ειναι ακριβο. Ολα τα αλλα ειναι το ιδιο με την Ελλαδα και λιγο φθηνοτερα. Βενζινη φθηνοτερη, σουπερ μαρκετ φθηνοτερο. Μην πετας μαλακιες σε παρακαλω!
Εκει που οι τιμες βαρανε κοκκινο ειναι Ελβετια αλλα επισης και οι μισθοι βαρανε κοκκινο οποτε εισαι καλυμμενος!
Κοψε τη μαλακια σε παρακαλω και μιλα για πραγματα που οντως γνωριζεις!!!

Με απεριοριστο σεβασμο κ εκτιμηση,
ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :zfuck:
Γιά να μην ακούω  :jerking:σας βάζω αυτό το σά'ι'τ   :headbang:

  Στη Ρωσσία οι τιμές είναι 2 φορές κάτω κατά μέσο όρο και σε πολλά είδη 3-4 φορές κάτω! :headbang:

 
 


  Σας βάζω της τιμές στη Ρωσσία δίπλα σε ρούβλια!


Говядина филе 893 - 974 RUB = 11 - 12 EUR за 1 кг     μοσχάρι φιλέτο στη Ρωσσία   380-450 RUB
Свинина, филе 568 - 690 RUB = 7 - 8.5 EUR за 1 кг     χοιρινό  φιλέτο    210-300 RUB
Филе свежей говядины премиум 2 029 RUB = 25 EUR за 1 кг    Μοσχάτι φιλέτο Lux (μαρμάρινο)   650-700 RUB
Фарш 406 RUB = 5 EUR за 1 кг                                        Κιμάς   150-200 RUB
Куриные грудки 812 RUB = 10 EUR за 1 кг                     Στήθος κοτόπουλο  130-180 RUB
Курица целая 365 RUB = 4.5 EUR за 1 кг                        kότα ολόκληρη   79-110  RUB

Молоко 154 - 162 RUB = 1.9 - 2 EUR за 1 л.                     Γάλα  45-65 RUB

Йогурт 170-200гр 106 - 187 RUB = 1.3 - 2.3 EUR             Γιαουρτάκια 30-50 EUR  



Σας βάζω της τιμές σε είδη πρώτης ανάγκης φαγητού.Μιλάμε γιά 2.5+ φορές φτηνότερα στην Ρωσσία  :headbang: :headbang:Αυτό γιά να μην ακούω μαλακίες γιά φτηνά σούπερ μάρκετ στη Γερμανία   :headbang:



Αυτό λέω από τα 1700 για εργένη αν κάποιος έχει να μείνει κάπου εδώ στην Ελλάδα δεν αλλάζει κάτι. Και κάτι να αποταμιεύσει θα του τα φάνε τα πανάκριβα συνεργεία  κλήσεις αστυνομίας κα. Εγώ αγόρασα ένα γκολφ 3 200 ευρώ και μου ζήτησαν 1200 για να περάσει στο ΚΤΕΟ! Όπως και ένα πατριωτακι που τώρα βέβαια θα αναφέρω την αξία της Γερμανίας, τον γνώρισα σε μια αποθήκη και τα ειπαμε, είχε οικογένεια δεν δούλευε επίτηδες η γυναίκα του η ήταν χαμηλομισθη και χαρακτηριζόταν από το κράτος φτωχοί. Ειχε επιδότηση ενοικίου,θερμανσης,επίδομα και για τα τρία  παιδια και μισθό 1400 περίπου. Έκανε και η γυναίκα μαύρες δουλειες και είχαν δύο αυτοκίνητα. Θυμάμαι μου λέει όταν πήγαμε να βάλουμε κάτι στην άκρη χάλασαν ξαφνικά και τα δύο αυτοκίνητα και κάηκαν κάτι συσκευές στο σπίτι πάει πάλι η αποταμίευση.
Εγώ τα ξέρω αυτά,γιατι τ'αμάξι μου έχει στη Γερμανία 3.000 ευρώ σε κακή κατάσταση,για να περάσει ΚΤΕΟ θα θέλει πολύ παραπάνω από 1.200 που ήθελε το γκολφάκι!Μπορεί να θέλει και 5.000-6.000  :headbang:.
  Μ'αυτές της τιμές μισθό 1.700 και ενοίκιο 700 τι αμάξι να έχεις?Στη Γερμανία το αμάξι αν δεν είναι καινούργιο έχει τρελλά έξοδα! :headbang:θυμάμαι τον φίλο μου τον Τούρκο που μου έλεγε γενική  επισκευή αυτόματου κιβωτίου στη Γερμανία σε ένα Mersedes ML 320 του 1999 μοντέλο γιά 3.800-4.000 ευρώ η αξία του αυτοκινήτου ήταν στη Γερμανία 3.000 ευρώ :headbang: στη Ρωσσία το κιβώτιο μου το  επισκεύασα με 1.100 ευρώ! (εγώ φταίω που γαμήθηκε γιατί έκλεινα το ESP και έκανα παντηλίκια)  :2funny:

   Πρέπει να είσαι εντελώς χρεωκοπημένος και να σε κυνηγάνε γιά χρέη και διατροφές σαν το νυχτοφύλακα γιά να πας να δουλεύεις στην  Γερμανία  :headbang: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Και το κυριότερο εδώ είναι τσάμπα τα Μακ Ντόναλντς,KFC κλπ.
Комбо сет с Биг-Маком (средний)    7,13 EUR  Στην Ρωσσία το ίδιο    185 ρούβλια  2.25 EUR  κόμπο σε μπιγκ μακ με μεσαίες πατάτες και κόκα κόλα


Γιά KFC θα πω μόνο αυτό,όταν είχε έρθει ο Junis Αγία Πετρούπολη κάθε βράδυ με πήγαινε στο KFC και έπαιρνε μπάσκετ.Τον ρώτησα καλά δεν έχετε KFC στην Ελλάδα?Μου απάντησε ότι εδώ είναι 4-5 φορές φτηνότερο! :headbang:.
  Γιατί σας λέω ότι είναι η Ρωσσία παράδεισος!Εκτός από της τιμές,έχει ανέσεις γκόμενες,εμπορικά με υπόγεια πάρκινγκ και το κυριότερο δεν έχει αραπάδες όπως στην Γερμανία και στην Ελλάδα  :vomit:και αυτοί που έχει είναι εντελώς στο περιθώριο και ο κόσμος τους κοιτάει με περιφρόνιση.Βέβαια με περιφρόνιση ο κόσμος κοιτάει και τους επαρχιώτες,κακομοίρηδες  :2funny:που ήρθαν από την Ελλάδα και ψάχνουν εδώ γιά δουλειά    :2funny:
  Σίγουρα η Ρωσσία είναι ο παράδεισος γιά κάποιον που έχει λίγα λεφτά αλλά είναι η κόλαση γιά τον φτωχό  :headbang: :headbang: :headbang:.
  Ελλάδα ο φτωχός σίγουρα περνάει πάρα πολύ καλύτερα από την Ρωσσία!
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τι μαλακιες πετας ρε? Γιατι οι αλλοι που δεν ξερουν να ακουνε τις παπαριες σου κ να τις πιστευουν???
Στη Γερμανια το ενοικιο ειναι ακριβο. Ολα τα αλλα ειναι το ιδιο με την Ελλαδα και λιγο φθηνοτερα. Βενζινη φθηνοτερη, σουπερ μαρκετ φθηνοτερο. Μην πετας μαλακιες σε παρακαλω!
Εκει που οι τιμες βαρανε κοκκινο ειναι Ελβετια αλλα επισης και οι μισθοι βαρανε κοκκινο οποτε εισαι καλυμμενος!
Κοψε τη μαλακια σε παρακαλω και μιλα για πραγματα που οντως γνωριζεις!!!

Με απεριοριστο σεβασμο κ εκτιμηση,
ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :zfuck:

Ελβετια το σ/μ ειναι πιο φτηνο απο ελλαδα
οπως επισης και τα αυτοκινητα
ακριβο ενοικιο και ακριβο φαγητο εξω
ποτα λογικα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom