Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 162 άτομα (0 μέλη και 162 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Φτηνα σε σύγκριση με την Ελλάδα εννοούμε ρε προεδρε.
Για ενα Γερμανό με νορμαλ μισθο ειναι πολύ φθηνά.
Μου ειχε κανει εντύπωση στο λιντλ Γερμανίας το μπουκάλι λευκό ρουμι ειχε ακριβώς τη μισή τιμή απο Ελλαδα.
5 και κατι ευρω.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
θυμάμαι τον φίλο μου τον Τούρκο που μου έλεγε γενική  επισκευή αυτόματου κιβωτίου στη Γερμανία σε ένα Mersedes ML 320 του 1999 μοντέλο γιά 3.800-4.000 ευρώ η αξία του αυτοκινήτου ήταν στη Γερμανία 3.000 ευρώ :headbang: στη Ρωσσία το κιβώτιο μου το  επισκεύασα με 1.100 ευρώ! (εγώ φταίω που γαμήθηκε γιατί έκλεινα το ESP και έκανα παντηλίκια)  :2funny:

   

οι τουρκοι φιλοι σου ειναι το μετρο συγκρισης?
φτωχομπινε :birdman:
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Πορνομήτσε αν σε χεζανε στη Γερμανία πόσα θα ζήταγες για κάθε χέσιμο ?

Και επίσης χρεώνεις με το κιλό ή με την πρωκτική κένωση άπαξ ?

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Kalispera
Anazito Prosopiko gia ta posta

Barman
B’Magiras
Servitoro

Proiperisia sta posta me protimisi
To magazi vriskete sto Thüringen
Weida

Parexete Diamoni,Diatrofi
Ikanopiitikos Misthos

Parakalo mono sovares protasis

Orario Magaziou
11:30-15:00
17:30-23:00
Deftera Klisto

Kos. Giorgos
015784712896
Opios endiaferete as me kalesi

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Πορνομήτσε αν σε χεζανε στη Γερμανία πόσα θα ζήταγες για κάθε χέσιμο ?

Και επίσης χρεώνεις με το κιλό ή με την πρωκτική κένωση άπαξ ?
:offtopic:Σκάσε βρε ηλίθιε  :jerking: :2funny:κακομοίρη  :2funny:

Ελβετια το σ/μ ειναι πιο φτηνο απο ελλαδα
οπως επισης και τα αυτοκινητα
ακριβο ενοικιο και ακριβο φαγητο εξω
ποτα λογικα
Τι λες βρε βλάκα  :2funny:αυτό το σκέφτηκες πολύ γιά να το γράψεις? :jerking: :2funny:ή μάλλον δεν έχεις πάει ποτέ εκεί  :jerking: :2funny:
  Εσύ μπορείς να πεις ότι και στη Νέα Υόρκη είναι φτηνό το σούπερ μάρκετ γιατί έτσι έλεγαν οι Ελληνοαμερικάνοι τη δεκαετία του '80  :jerking: :2funny:
  Τα αυτοκίνητα είναι φτηνά να τα αγωράσεις,ασφάλειες τέλη κυκλοφορία και ΚΤΕΟ είναι φωτιά όμως.Βέβαια εσύ που ποτέ σου δεν είχες αμάξι αυτά δεν τα καταλαβαίνεις  :jerking: :2funny:
   
οι τουρκοι φιλοι σου ειναι το μετρο συγκρισης?
φτωχομπινε :birdman:
Ο συγκεκριμένος μπροστά σου είναι σαν Λόρδος,έχει γεννηθεί Γερμανία από Τολυρκους γονείς,έχει Γερμανικό διαβατήριο και είναι μάναντζερ στην Magna που φτιάχνει σκελετούς αυτοκινήτων.Εσύ ήσουν κάποτε υπηρέτης ή γκαρσόνι  :vomit:και μας το παιζεις μεγιστάνας  :jerking: :2funny:τώρα κάθεσαι στο σπίτι σου στη Νίκαια (της Ελλάδας :2funny:) και μας γράφεις  :jerking:

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Σαν κλειστοφοβική ταινία τρόμου.. :S

Αν έχει και συγκάτοικο μόνο με τις φυλακές μαδαγασκάρης μπορεί να συγκριθεί η διαβίωση σε αυτό το δωμάτιο

Σκεφτεται ο πονηρος τσαμπικος
"Κατσε ρε ,ερχοταν ο οποιοσδηποτε urlauber κ με παρακαλουσε για σεζον ,για ενα μεροκαματο, τον ειχα να τον πηδαω με 12ωρα, και 30 μερες δουλεια τον μηνα, με 1.000€ τον μηνα, χωρις καμμια απολυτως προοπτικη, εσωτερικος μεταναστης, να τον εχω να τον εκβιαζω κ να τον απειλω . Να με τρεμει ,να μου μιλαει στον πληθυντικο...

Και τωρα?

Πηγε ο οποιοσδηποτε urlauber στην γερμανια, κι απο κει που τον ειχα να τον χορευω στο ταψι, γυρισε μεσα σε 2 χρονια με μερσεντες, ανεξαρτητος, με γραφει στα αρχιδια του, ερχεται πελατης κ μου πεταει στο πατωμα το διευρω για περμπουαρ, λεγοντας συγνωμη aegeanorg ..μου επεσε, κι ειμαι υποχρεωμενος να σκυψω να το παρω με χαμογελο λεγοντας "δεν πειραζει κυριε"
Αυτο ειναι το θεμα σου ,πως ο οποιοσδηποτε urlauber εγινε κυριος του εαυτου του κ σε εχει πλεον να τον σερβιρεις.

Οταν βρεθηκα ροδο ,σκεπτομενος για μια μικρη επενδυση, ενα πράμα μου ελεγε συνεχεια ο ξαδερφος μου που εμενε μονιμα εκει.
Προσοχη στους τσαμπικους, δεν ξερεις που μπλεκεις, σκατοψυχοι αυτοι που τα βρηκαν ετοιμα.
Οι λιγοι που γνωρισα, κι εσυ μεσα σε αυτους ετσι ειναι.

Φετος εχει μπουτσα στον τουρισμο  λογω κορονοιου....κοιταξε μην εχει κ του χρονου κ μετα μου γραφεις "urlauber καμμια θεση σερβιτορου εχει πανω? Ξερω να κραταω δισκο"



Μονο που προτεινες σε καποιον να παει λευκορωσια χωρις κανενα κοντακτ, ουτε ολοκληρωμενη προταση ενω εγω γραφω ονοματα κ  τηλεφωνα  ,δειχνει ποσο κακεντρεχης εισαι.
Αληθεια γιατι δεν πας εσυ λευκορωσια μεταναστης-επενδυτης? Αφου το πιστευεις τοσο?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Kalispera
Anazito Prosopiko gia ta posta

Barman
B’Magiras
Servitoro

Proiperisia sta posta me protimisi
To magazi vriskete sto Thüringen
Weida meta tis 18.00 den ehei kosmo kai vgainoun oi Arkoudes kai ta tsakalia kai thelei prosohi mi sas fane

Parexete Diamoni    sto ypogeio tou magaziou eho ftiaksei poly kala aneta 6 domatia 6-9 tetragvnika  ehei kai mia toualeta kai niptira kai ntousiera,

Ikanopiitikos Misthos   800-900 Euro den sas asfalizo kai sas krataw to diavatirio oso douleuete se mena gia na plirosete oti zimia mou kanete,otan fygete sas to dinw piso.

Diatrofi oti perisepsei apo tin kouzina kai ta apofagia apo ta piata ton pelatwn ,an de meinei tipota sas dinw apo to fa'i' tou skylou moy chappi

parakalo mono sovares protasis

Orario Magaziou
11:30-15:00    eseis pate apo tis 9.00 gia na katharizete tin kouzina
17:30-23:00    eseis feugetai stis 0.00-0.30 gia na mazepsete kai na plinete ta piata
Deftera Klisto    kai sas ta'i'zo mono skylotrofes

Kos. Giorgos
015769696969
Opios endiaferete as me kalesi

Syggnomi gia ta grekshit Greksit  alla den piga sholeio sto horio stin Ellada kai ematha na grafo edo sti Germania sto sholeio deuteris eukairias

 

Συνημμένα

  • fai gkasterbaiter.jpg
    fai gkasterbaiter.jpg
    140,2 KB · Εμφανίσεις: 15

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
:offtopic:Σκάσε βρε ηλίθιε  :jerking: :2funny:κακομοίρη  :2funny:
Τι λες βρε βλάκα  :2funny:αυτό το σκέφτηκες πολύ γιά να το γράψεις? :jerking: :2funny:ή μάλλον δεν έχεις πάει ποτέ εκεί  :jerking: :2funny:
  Εσύ μπορείς να πεις ότι και στη Νέα Υόρκη είναι φτηνό το σούπερ μάρκετ γιατί έτσι έλεγαν οι Ελληνοαμερικάνοι τη δεκαετία του '80  :jerking: :2funny:
  Τα αυτοκίνητα είναι φτηνά να τα αγωράσεις,ασφάλειες τέλη κυκλοφορία και ΚΤΕΟ είναι φωτιά όμως.Βέβαια εσύ που ποτέ σου δεν είχες αμάξι αυτά δεν τα καταλαβαίνεις  :jerking: :2funny:
   Ο συγκεκριμένος μπροστά σου είναι σαν Λόρδος,έχει γεννηθεί Γερμανία από Τολυρκους γονείς,έχει Γερμανικό διαβατήριο και είναι μάναντζερ στην Magna που φτιάχνει σκελετούς αυτοκινήτων.Εσύ ήσουν κάποτε υπηρέτης ή γκαρσόνι  :vomit:και μας το παιζεις μεγιστάνας  :jerking: :2funny:τώρα κάθεσαι στο σπίτι σου στη Νίκαια (της Ελλάδας :2funny:) και μας γράφεις  :jerking:

ειχα την ατυχια να γνωρισω ελληνες του εξωτερικου που κανουν παρεα με τουρκους
ο πατος του βαρελιου στην κυριολεξια ντρεπεσαι στην σκεψη οτι συστηνονται ως ελληνες

ενα μογγολο σαν εσενα το φτυνουν οι ντοπιοι το αποφευγουν οι συμπατριωτες
και καπως ετσι κατεληξες να εχεις φιλους μογγολους σαν τα μουτρα σου
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
:pipa2:
Προεδρε εδω θα διαφωνήσω.
Μια φορά εχω πάει Γερμανία και μου έκανε εντύπωση ποσο φτηνά ήταν τα προϊόντα στο σούπερ μάρκετ.
Οι τιμές των ποτών στα μαγαζιά σε λογικά επίπεδα

Σοβαρα? Ακους τι γραφει ο παθολογικος αυτος ψευτης?

Γιατι δεν μας βαζει φωτο το μπανιο κ την κουζινα του να μας δειξει το υψηλο επιπεδο διαβιωσης του? Τι φοβαται? Τι ντρεπεται?

Και καπακι βαζω, ενοικιαστηριο συμβόλαιο που αναφερει τετραγωνικα κ ποσόν και αποδεικτικο του μισθου μου.


Τρεμει ομως κ σου λεει "συγκριση? Αστο καλυτερα. Καλυτερα ετσι. Συκοφαντια χωρις επιχειρηματα και αποδειξεις"

Φταιμε εμεις που την πατησε με την επιλογη ρωσσια?

 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
bathroom.jpg


Πορνομήτσε σε ποιο από τα τρία σε χέζουνε

:2funny:
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τύπε προπέρσι που  :s&m_1:  :knockinb: :s&m_1: μια Γερμανίδα σαδομάζο, το κωλαράκι της ήταν ολίγον παραμορφωμένο! Μου εξήγησε πως έγινε απο έναν Γερμανό που ξέφυγε απο τα συμφωνημένα και ήταν στα όρια του βιασμού!
Προφανώς ο τύπος δεν παρέδωσε το κωλαράκι της όπως το βρήκε!  :wanker:
Κι εγώ εκείνη την ημέρα έριξα πολύ ξύλο και της  ΑΛΛΑΞΑ τα φώτα  :knockinb: .. χωρίς να δώσω λογαριασμό :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2:  

τι εχεις να πεις για το πορνομητσο που κανει παρεα με τουρκους?
νομιζω οτι το φτυσιμο απο ελληνες και ρωσους δεν δινει συγχωροχαρτι στην καταντια αυτη
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Σκεφτεται ο πονηρος τσαμπικος
"Κατσε ρε ,ερχοταν ο οποιοσδηποτε urlauber κ με παρακαλουσε για σεζον ,για ενα μεροκαματο, τον ειχα να τον πηδαω με 12ωρα, και 30 μερες δουλεια τον μηνα, με 1.000€ τον μηνα, χωρις καμμια απολυτως προοπτικη, εσωτερικος μεταναστης, να τον εχω να τον εκβιαζω κ να τον απειλω . Να με τρεμει ,να μου μιλαει στον πληθυντικο...

Και τωρα?

Πηγε ο οποιοσδηποτε urlauber στην γερμανια, κι απο κει που τον ειχα να τον χορευω στο ταψι, γυρισε μεσα σε 2 χρονια με μερσεντες, ανεξαρτητος, με γραφει στα αρχιδια του, ερχεται πελατης κ μου πεταει στο πατωμα το διευρω για περμπουαρ, λεγοντας συγνωμη aegeanorg ..μου επεσε, κι ειμαι υποχρεωμενος να σκυψω να το παρω με χαμογελο λεγοντας "δεν πειραζει κυριε"
Αυτο ειναι το θεμα σου ,πως ο οποιοσδηποτε urlauber εγινε κυριος του εαυτου του κ σε εχει πλεον να τον σερβιρεις.

Οταν βρεθηκα ροδο ,σκεπτομενος για μια μικρη επενδυση, ενα πράμα μου ελεγε συνεχεια ο ξαδερφος μου που εμενε μονιμα εκει.
Προσοχη στους τσαμπικους, δεν ξερεις που μπλεκεις, σκατοψυχοι αυτοι που τα βρηκαν ετοιμα.
Οι λιγοι που γνωρισα, κι εσυ μεσα σε αυτους ετσι ειναι.

Φετος εχει μπουτσα στον τουρισμο  λογω κορονοιου....κοιταξε μην εχει κ του χρονου κ μετα μου γραφεις "urlauber καμμια θεση σερβιτορου εχει πανω? Ξερω να κραταω δισκο"



Μονο που προτεινες σε καποιον να παει λευκορωσια χωρις κανενα κοντακτ, ουτε ολοκληρωμενη προταση ενω εγω γραφω ονοματα κ  τηλεφωνα  ,δειχνει ποσο κακεντρεχης εισαι.
Αληθεια γιατι δεν πας εσυ λευκορωσια μεταναστης-επενδυτης? Αφου το πιστευεις τοσο?
Τα ίδια κάνει και αυτός ο φίλος μου που μένει στην Αγγλία στα 4 τετραγωνικά πηγαίνει με το λεοφωρείο γιά μπάνιο στον Αστέρα και δίνει 20 ευρώ είσοδο και 2 ευρώ πουρμπουάρ  :2funny:.Αυτός πηγαίνει και 10 μέρες Μύκονο γιά διακοπές κάθε χρόνο!.Σας γαμάνε στη δουλειά όλο το χρόνο και πάτε γιά διακοπές 10 μέρες και το παίζετε μεγιστάνες  :jerking: :2funny:.
 
ειχα την ατυχια να γνωρισω ελληνες του εξωτερικου που κανουν παρεα με τουρκους
ο πατος του βαρελιου στην κυριολεξια ντρεπεσαι στην σκεψη οτι συστηνονται ως ελληνες

ενα μογγολο σαν εσενα το φτυνουν οι ντοπιοι το αποφευγουν οι συμπατριωτες
και καπως ετσι κατεληξες να εχεις φιλους μογγολους σαν τα μουτρα σου
Εδώ οι Έλληνες ειναι μεγάλοι φουκαράδες και άφραγκοι σαν τον Αρλούμπα  :2funny:γιά να γελάς μόνο κάνουν  :2funny: :2funny:

:pipa2:
Σοβαρα? Ακους τι γραφει ο παθολογικος αυτος ψευτης?

Γιατι δεν μας βαζει φωτο το μπανιο κ την κουζινα του να μας δειξει το υψηλο επιπεδο διαβιωσης του? Τι φοβαται? Τι ντρεπεται?

Και καπακι βαζω, ενοικιαστηριο συμβόλαιο που αναφερει τετραγωνικα κ ποσόν και αποδεικτικο του μισθου μου.


Τρεμει ομως κ σου λεει "συγκριση? Αστο καλυτερα. Καλυτερα ετσι. Συκοφαντια χωρις επιχειρηματα και αποδειξεις"

Φταιμε εμεις που την πατησε με την επιλογη ρωσσια?
Άντε βάλτα να ρεζιλευτείς ακόμα περισσότερο όπως ρεζιλεύτηκες με της φωτογραφίες του Web μοντέλου  που κατέβασες από το ιντερνέτ και έλεγες ότι είναι γκόμενα σου   :jerking: :2funny: :2funny:Και ο Βλάκμαν μας έβαλε μισθοδοσία  :jerking: :2funny:και φώτο από τα 3 διαμερίσματα του στην Αθήνα που έχει στον ύπνο του  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:

Και αυτο το ξέρεις ψευταρακη οτι δεν μου σηκωνεται
χαχαχα τι ψευτης χαχαχα

Ξερω ξερω Οπως οτι θα μου παρουν το σπιτι, μενω σε 4τμ, πληρωνω διατροφες, μου καναν εξωση κτλ κουλά σου


Χαχαχα να το παιζεις τσαρος αλλα να πρεπει να συκοφαντεις τον urlauber γιατι σε εχει ταπωσει στα παντα, γιατι δεν βρισκεις κατι να πεις , αξια ανεκτιμητη χαχαχαχα

Που ναι βρε το μπανιο κ η κουζινα? Γιατι ντρεπεσαι? Δεν θα σε δουλέψω πολυ, βαλτην φωτο

Χαχαχα
Γιατί απλούστατα γκόμενες δεν είχες ποτέ και δεν έχεις  :2funny:πούντες βρε κακομοίρη οι γκόμενες σου? :2funny:μία μας έβαλες γιά γκόμενα σου και αυτή ήταν κλεμμένη φωτογραφία από το ίντερνετ  :2funny: :2funny: :2funny:
  Αν σου σηκωνόταν η γυναίκα σου δε θα σε έδιωχνε  :2funny: :2funny: :2funny:
 
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200629-224201_Gallery (1).jpg
    Screenshot_20200629-224201_Gallery (1).jpg
    250,1 KB · Εμφανίσεις: 31
  • moufa.jpg
    moufa.jpg
    18 KB · Εμφανίσεις: 26

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τα ίδια κάνει και αυτός ο φίλος μου που μένει στην Αγγλία στα 4 τετραγωνικά πηγαίνει με το λεοφωρείο γιά μπάνιο στον Αστέρα και δίνει 20 ευρώ είσοδο και 2 ευρώ πουρμπουάρ  :2funny:.Αυτός πηγαίνει και 10 μέρες Μύκονο γιά διακοπές κάθε χρόνο!.Σας γαμάνε στη δουλειά όλο το χρόνο και πάτε γιά διακοπές 10 μέρες και το παίζετε μεγιστάνες  :jerking: :2funny:.
  Εδώ οι Έλληνες ειναι μεγάλοι φουκαράδες και άφραγκοι σαν τον Αρλούμπα  :2funny:γιά να γελάς μόνο κάνουν  :2funny: :2funny:
Άντε βάλτα να ρεζιλευτείς ακόμα περισσότερο όπως ρεζιλεύτηκες με της φωτογραφίες του Web μοντέλου  που κατέβασες από το ιντερνέτ και έλεγες ότι είναι γκόμενα σου   :jerking: :2funny: :2funny:Και ο Βλάκμαν μας έβαλε μισθοδοσία  :jerking: :2funny:και φώτο από τα 3 διαμερίσματα του στην Αθήνα που έχει στον ύπνο του  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:
Γιατί απλούστατα γκόμενες δεν είχες ποτέ και δεν έχεις  :2funny:πούντες βρε κακομοίρη οι γκόμενες σου? :2funny:μία μας έβαλες γιά γκόμενα σου και αυτή ήταν κλεμμένη φωτογραφία από το ίντερνετ  :2funny: :2funny: :2funny:
  Αν σου σηκωνόταν η γυναίκα σου δε θα σε έδιωχνε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Η μια ειναι ελβετιδα

κανε εσυ παρεα με τουρκους φουκαρα
φτωχομπινε :birdman:
 

Συνημμένα

  • InkedΚαταγραφή_LI.jpg
    InkedΚαταγραφή_LI.jpg
    371 KB · Εμφανίσεις: 35

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Γιά να μην ακούω  :jerking:σας βάζω αυτό το σά'ι'τ   :headbang:

  Στη Ρωσσία οι τιμές είναι 2 φορές κάτω κατά μέσο όρο και σε πολλά είδη 3-4 φορές κάτω! :headbang:

 
 


  Σας βάζω της τιμές στη Ρωσσία δίπλα σε ρούβλια!


Говядина филе 893 - 974 RUB = 11 - 12 EUR за 1 кг     μοσχάρι φιλέτο στη Ρωσσία   380-450 RUB
Свинина, филе 568 - 690 RUB = 7 - 8.5 EUR за 1 кг     χοιρινό  φιλέτο    210-300 RUB
Филе свежей говядины премиум 2 029 RUB = 25 EUR за 1 кг    Μοσχάτι φιλέτο Lux (μαρμάρινο)   650-700 RUB
Фарш 406 RUB = 5 EUR за 1 кг                                        Κιμάς   150-200 RUB
Куриные грудки 812 RUB = 10 EUR за 1 кг                     Στήθος κοτόπουλο  130-180 RUB
Курица целая 365 RUB = 4.5 EUR за 1 кг                        kότα ολόκληρη   79-110  RUB

Молоко 154 - 162 RUB = 1.9 - 2 EUR за 1 л.                     Γάλα  45-65 RUB

Йогурт 170-200гр 106 - 187 RUB = 1.3 - 2.3 EUR             Γιαουρτάκια 30-50 EUR  



Σας βάζω της τιμές σε είδη πρώτης ανάγκης φαγητού.Μιλάμε γιά 2.5+ φορές φτηνότερα στην Ρωσσία  :headbang: :headbang:Αυτό γιά να μην ακούω μαλακίες γιά φτηνά σούπερ μάρκετ στη Γερμανία   :headbang:


Εγώ τα ξέρω αυτά,γιατι τ'αμάξι μου έχει στη Γερμανία 3.000 ευρώ σε κακή κατάσταση,για να περάσει ΚΤΕΟ θα θέλει πολύ παραπάνω από 1.200 που ήθελε το γκολφάκι!Μπορεί να θέλει και 5.000-6.000  :headbang:.
  Μ'αυτές της τιμές μισθό 1.700 και ενοίκιο 700 τι αμάξι να έχεις?Στη Γερμανία το αμάξι αν δεν είναι καινούργιο έχει τρελλά έξοδα! :headbang:θυμάμαι τον φίλο μου τον Τούρκο που μου έλεγε γενική  επισκευή αυτόματου κιβωτίου στη Γερμανία σε ένα Mersedes ML 320 του 1999 μοντέλο γιά 3.800-4.000 ευρώ η αξία του αυτοκινήτου ήταν στη Γερμανία 3.000 ευρώ :headbang: στη Ρωσσία το κιβώτιο μου το  επισκεύασα με 1.100 ευρώ! (εγώ φταίω που γαμήθηκε γιατί έκλεινα το ESP και έκανα παντηλίκια)  :2funny:

   Πρέπει να είσαι εντελώς χρεωκοπημένος και να σε κυνηγάνε γιά χρέη και διατροφές σαν το νυχτοφύλακα γιά να πας να δουλεύεις στην  Γερμανία  :headbang: :2funny:
Ψευτη γιατι δεν γραφεις πως να βγαζει ο αλλος 1700€ στην ρωσια κ μετα ενταξει το σουπερμαρκετ θα του φαινετε φτηνο. Δεν βαζεις γιατι απλα δεν υπαρχει  χαχχαχα.

Στην γερμανια ξερουν κ οι πετρες πως τα αμαξια ειναι σαν την βοτκα στην ρωσια. Ξεφτιλα τιμες. Και για κτεο πρεπει να ξερεις που να το πας.
Αν το αμαξι κοστιζει 3.000 κ σου ζητησουν αλλα τοσα για κτεο απλα το πας στην αποσυρση κ παιρνεις αλλο. Σιγα το πραμα ,δυο μισθοι υποθεση.
Εχει κ κτεο που σου κλεινουν το ματι ,κ στο παιρναν ,αν δεν εχει καποιο προβλημα  που πραγματικα βγαζει ματι, με 20-30€ παραπανω.
Δυο φορες το εκανα ετσι.
Περασα κτεο πριν 1 μηνα
120€ το κτεο
140€ καινουργια ελαστικα all weather
180€ ανταλακτικα ,εργασια για καποια σημαντικα για την ασφαλεια πραματα
Συνολο 440€ και μου φανηκαν κ πολλα.

 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
711
Πόντοι
96
Γιά να μην ακούω  :jerking:σας βάζω αυτό το σά'ι'τ   :headbang:

  Στη Ρωσσία οι τιμές είναι 2 φορές κάτω κατά μέσο όρο και σε πολλά είδη 3-4 φορές κάτω! :headbang:

 
 


  Σας βάζω της τιμές στη Ρωσσία δίπλα σε ρούβλια!

...........

Σας βάζω της τιμές σε είδη πρώτης ανάγκης φαγητού.Μιλάμε γιά 2.5+ φορές φτηνότερα στην Ρωσσία  :headbang: :headbang:Αυτό γιά να μην ακούω μαλακίες γιά φτηνά σούπερ μάρκετ στη Γερμανία   :headbang:

Εγώ τα ξέρω αυτά,γιατι τ'αμάξι μου έχει στη Γερμανία 3.000 ευρώ σε κακή κατάσταση,για να περάσει ΚΤΕΟ θα θέλει πολύ παραπάνω από 1.200 που ήθελε το γκολφάκι!Μπορεί να θέλει και 5.000-6.000  :headbang:.
  Μ'αυτές της τιμές μισθό 1.700 και ενοίκιο 700 τι αμάξι να έχεις?Στη Γερμανία το αμάξι αν δεν είναι καινούργιο έχει τρελλά έξοδα! :headbang:θυμάμαι τον φίλο μου τον Τούρκο που μου έλεγε γενική  επισκευή αυτόματου κιβωτίου στη Γερμανία σε ένα Mersedes ML 320 του 1999 μοντέλο γιά 3.800-4.000 ευρώ η αξία του αυτοκινήτου ήταν στη Γερμανία 3.000 ευρώ :headbang: στη Ρωσσία το κιβώτιο μου το  επισκεύασα με 1.100 ευρώ! (εγώ φταίω που γαμήθηκε γιατί έκλεινα το ESP και έκανα παντηλίκια)  :2funny:

   Πρέπει να είσαι εντελώς χρεωκοπημένος και να σε κυνηγάνε γιά χρέη και διατροφές σαν το νυχτοφύλακα γιά να πας να δουλεύεις στην  Γερμανία  :headbang: :2funny:
Τοτε αγαπητε φιλε Δημητρακη επρεπε να διευκρινισεις οτι οταν λες για τιμες που βαρανε κοκκινο εννοεις οτι βαρανε κοκκινο για σενα με το ρωσικο μισθο πεινας!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
bathroom.jpg


Πορνομήτσε σε ποιο από τα τρία σε χέζουνε

:2funny:
Οπα.... επιτελους η φωτο που παρακαλουσα 2 μηνες να δω.

Μπουααααααχαχχχαχαχ τι ειναι αυτο βρε τσαρε??

Χχαχαχαχαχαχαχα τρια σε ενα.....χαχχαχα
Μπανιο,νιπτηρας με κοινο νεροχυτη....

Χαχχαχααχχα

Υψηλον επιπεδον πολυτελειας χαχχαχαχα :2funny: :2funny:

Ψευταρε χαχχααχαχαχ

Για αυτο ντρεποσουν χαχαχασα τομηξερα χαχασαχα :2funny: :2funny:

Κ η χεστρα πρεπει να σκυβεις να χωθεις κατω απο τον νιπτηρα για να χωρεσεις χαχαχασα :2funny: :2funny: :2funny:

Καημενε σε λυπαμαι χαχαζαχα. :2funny: :2funny:

Για αυτο σε εχεζε η αλλη γιατι δεν χωρουσε να κατσει στην λεκανη μπουααααααχαχαχαχα :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • bathroom.jpg
    bathroom.jpg
    26 KB · Εμφανίσεις: 22

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Σκεφτεται ο πονηρος τσαμπικος
"Κατσε ρε ,ερχοταν ο οποιοσδηποτε urlauber κ με παρακαλουσε για σεζον ,για ενα μεροκαματο, τον ειχα να τον πηδαω με 12ωρα, και 30 μερες δουλεια τον μηνα, με 1.000€ τον μηνα, χωρις καμμια απολυτως προοπτικη, εσωτερικος μεταναστης, να τον εχω να τον εκβιαζω κ να τον απειλω . Να με τρεμει ,να μου μιλαει στον πληθυντικο...

Και τωρα?

Πηγε ο οποιοσδηποτε urlauber στην γερμανια, κι απο κει που τον ειχα να τον χορευω στο ταψι, γυρισε μεσα σε 2 χρονια με μερσεντες, ανεξαρτητος, με γραφει στα αρχιδια του, ερχεται πελατης κ μου πεταει στο πατωμα το διευρω για περμπουαρ, λεγοντας συγνωμη aegeanorg ..μου επεσε, κι ειμαι υποχρεωμενος να σκυψω να το παρω με χαμογελο λεγοντας "δεν πειραζει κυριε"
Αυτο ειναι το θεμα σου ,πως ο οποιοσδηποτε urlauber εγινε κυριος του εαυτου του κ σε εχει πλεον να τον σερβιρεις.

Οταν βρεθηκα ροδο ,σκεπτομενος για μια μικρη επενδυση, ενα πράμα μου ελεγε συνεχεια ο ξαδερφος μου που εμενε μονιμα εκει.
Προσοχη στους τσαμπικους, δεν ξερεις που μπλεκεις, σκατοψυχοι αυτοι που τα βρηκαν ετοιμα.
Οι λιγοι που γνωρισα, κι εσυ μεσα σε αυτους ετσι ειναι.

Φετος εχει μπουτσα στον τουρισμο  λογω κορονοιου....κοιταξε μην εχει κ του χρονου κ μετα μου γραφεις "urlauber καμμια θεση σερβιτορου εχει πανω? Ξερω να κραταω δισκο"



Μονο που προτεινες σε καποιον να παει λευκορωσια χωρις κανενα κοντακτ, ουτε ολοκληρωμενη προταση ενω εγω γραφω ονοματα κ  τηλεφωνα  ,δειχνει ποσο κακεντρεχης εισαι.
Αληθεια γιατι δεν πας εσυ λευκορωσια μεταναστης-επενδυτης? Αφου το πιστευεις τοσο?
Εγώ που μιλάω Γερμανικά σε επίπεδο Kleines Sprachdiplom (δεν έχω πτυχίο αλλά έχω κάνει την προετοιμασία πριν τις εξετάσεις και έχω το Mittelstuffe με sehr gut) έχω όλες τις Γερμανόφωνες χώρες τελευταία επιλογή!
Πιο κάτω και απο Αργεντινή, Βιετνάμ, Ρωσία (λέω χώρες που θα έβρισκα αμέσως δουλειά) που θα πήγαινα αν έμενα χωρίς δουλειά στην Ελλάδα!!!
Αλλά και να πεινάσω στη Γερμανία Gastarbeiter δεν πάω ούτε με ...αλυσίδες!


Εγώ δεν βρήκα τίποτα έτοιμο! Ότι κατάφερα απο τα 28 μου που ρίσκαρα όλες μου τις οικονομίες σε επιχειρήσεις που μου βγήκαν, το κατάφερα ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!
Όσοι τα βρίσκουν έτοιμα έχουν θέμα είτε είναι στην Ρόδο , είτε στην υπόλοιπη Ελλάδα ή όπου αλλού στον κόσμο! Το να κάνεις το θέμα τοπικό είναι γελοίο! Και σε προλαβαίνω να σου πω πως ο Δημητράκης δεν βρήκε τίποτα έτοιμο στη Ρωσία ή την Πολωνία παρά μόνο πόλεμο και εκβιασμούς από τους γονείς του! Τον καταλαβαίνω γιατί και οι δικοί μου με πίεζαν να γίνω ΔΥ... :vomit: :vomit: :vomit:
Και στα αρχίδια μου ο Τουρισμός! Ας γίνει ότι θέλει όσο κι αν διαρκέσει! Αν τα έχει καταφέρει κάποιος με μνημόνια και σύριζα και Κουλη δεν τον νοιάζει τίποτα! Μόνο μην πέσει ο ουρανός στο κεφάλι του!    
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom