Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Μην τον πιστευετε τον ψευτη. Μην του απαντατε καν.

Θα αρχισει παλι πως η καλυτερη χωρα να ζεις ειναι η ρωσσια, η καλυτερη πολη η α.πετρουπολη, η καλυτερη γειτονια η δικη του, η καλυτερη πολυκατοικια η δικη του κ το καλυτερο διαμερισμα το δικο του.
Αλλα ειστε ολοι φουκαραδες γιατι δεν μπορειτε να πατε ,φουκαραδες κ οσοι πηγαν. Μονο αυτος δεν ειναι φουκαράς.
Χιλιοπαιγμενο το εργο απο το 2008 εως σημερα.

Το οτι τον χεζαν για να επιβιωσει κανει πως το ξεχναει.

Ο τεελυταιος αφρικανος στην αφρικη ,που κυνηγαει μπεκατσες με φυσοκαλαμο ειναι πιο αξιοπρεπης απο τον ψευταρακη29, την ντροπη αυτη της ελλαδος
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
μην πιστευεις κουβεντα.
Παθολογικος ψευτης.

Για αγγλια λεει οτι ειδε σε δυωρο ντοκιμαντερ στο Rossiatoday
Όχι στο σουπερ μάρκετ θα παίρνει 2.500 λίρες  :jerking: :2funny:όσα μας λες ότι παίρνεις κ'εσύ περίπου σα νυχτοφύλακας στη Γερμανία  :2funny: :2funny: :2funny:
  Είχα βάλει φωτογραφία το δωμάτιο 4 τετραγωνικά  :headbang:δε λέω το δικό σου δωμάτιο είναι λιγάκι καλύτερο  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μην τον πιστευετε τον ψευτη. Μην του απαντατε καν.

Θα αρχισει παλι πως η καλυτερη χωρα να ζεις ειναι η ρωσσια, η καλυτερη πολη η α.πετρουπολη, η καλυτερη γειτονια η δικη του, η καλυτερη πολυκατοικια η δικη του κ το καλυτερο διαμερισμα το δικο του.
Αλλα ειστε ολοι φουκαραδες γιατι δεν μπορειτε να πατε ,φουκαραδες κ οσοι πηγαν. Μονο αυτος δεν ειναι φουκαράς.
Χιλιοπαιγμενο το εργο απο το 2008 εως σημερα.

Το οτι τον χεζαν για να επιβιωσει κανει πως το ξεχναει.

Ο τεελυταιος αφρικανος στην αφρικη ,που κυνηγαει μπεκατσες με φυσοκαλαμο ειναι πιο αξιοπρεπης απο τον ψευταρακη29, την ντροπη αυτη της ελλαδος
Γιατι δεν είσαι κακομοίρης και φουκαράς? :2funny:δε πήγες Γερμανία γιατί χρωστάς στις τράπεζες? :2funny:δε σε πέταξε έξω η γυναίκα σου και σου πήρε το διαμέρισμα? :2funny:δε πληρώνεις τα δάνεια του διαμερίσματος της και της δίνεις και διατροφή?  :headbang: :2funny:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Urb πάλι σε γλενταει ο άλλος μου εαυτός
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Διπλό κρεβάτι είναι, λες ο γκαστερμπαιτερ να κοιμάται παρέα με άλλο εργαζόμενο  :2funny: :jerking:
 

Dynamic

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
281
Like
273
Πόντοι
21
Έχει δλδ, ευκαιρίες να δουλέψεις Αγγλία σε σουπερμάρκετ με τόσο μισθό;
σουπερ μαρκετ σε παιρνουν για πλακα...καμια σχεση με Ελλαδα που θες βυσμα πολιτικο για να μπεις σε σουπερ μαρκετ!δωματιο υπολογισε οτι σου ειπαν τα παιδια πανω και αναλογα την περιοχη βρισκεις να εισαι εσυ κ αλλος ενας η καλυτερη λυση βεβαια να πας με καποιον δικο σου(πχ γκομενα σου ) για να μοιραζεστε τα εξοδα...Η Ελλαδα φιλε μ αμα δεν εχεις βυσμα θα εισαι με 500 μισθο και θα παρακαλας για ενσημα αδειες κτλ
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Οποιος ειναι ετοιμος να μεταναστευσει να ξερει οτι θα αντιμετωπισει κλιματικο σοκ, για αυτο καλο ειναι να ειναι προετοιμασμενος. Αλλο στα λογια και τι εχει ακουσει και αλλο το πως θα το βιωσει.

Τον ηλιο με την γωνια με την οποια φωτιζει την Ελλαδα, ας τον ξεχασει για παντα. Ουτε στα ονειρα του δε θα τον δει ψηλα, να καιει, πισω απο εναν καταγαλανο-ανεφελο ουρανο οπως γινεται μονιμως στη χωρα μας

Στο βορρα ο ηλιος ειναι αρκετα χαμηλοτερα, τον βλεπεις μονιμως πλαγια, λογω της κλισης του αξονα της Γης. Φωτιζει και θερμαινει με πολυ μικροτερη δυναμη. Αντιθετα, εκει λογω και της μεγαλης υγρασιας λογω των Ωκεανων, υπαρχει τρομερη υγρασια και εντονες εναλλαγες του καιρου με την ομιχλη, το κρυο, τη συννεφια, τους ανεμους, να επικρατουν τον περισσοτερο καιρο.
Καιρικες συνθηκες που θα εχουν αμεση επιπτωση στον ελληνα μεταναστη στο χρωμα του δερματος του, στις βιταμινες του οργανισμου του (B, D, κλπ) στην διαθεση του λογω καιρου, στο σκελετικο του συστημα (πονοι στα κοκκαλα,), στην ψυχοσυνθεση του, κλπ
Οποίος έχει πάρει τέτοια απόφαση πρέπει να ήταν στην Ελλάδα χωρίς ήλιο στην ζωή του όμως, στον ήλιο μοιρα που λένε, η αλλαγή κλίματος σε συνδιασμο με την αλλαγή κουλτούρας είναι θέμα χαρακτήρα, η θα μάθεις, η θα πας να μαζέψεις κάνα ψιλό και θα παρακαλάς την μερα που θα έρθεις Ελλάδα και θα φιλάς το χώμα. Όποιος στην Ελλάδα έχει ένα μικρό εισόδημα, ένα κτήμα, ένα με δύο σπίτια, αμάξι και πάει έξω είναι μσλακας, έξω θα πάει για μπιζνες μόνο, η αν έχει κάνα πτυχίο ιατρικής μόνο, αλλά μπιζνα να κάνει σε χώρες που περνάει αυτό όχι σαν τον άλλον που πήγε Ρωσία άνοιξε σουβλάκι και τα χάσε όλα  :2funny: :headbang: ο σεκιουριτας καταστράφηκε εξαιτίας μιας γυναίκας, να τον λυπηθείς? Ασπουμε ναι, αλλά ήξερε ότι η Ελληνίδες είναι από της χειρότερες γυναίκες στην Ευρώπη σε γάμο, αργά ή γρήγορα θα στην φέρουν, φταει και αυτός  :jerking: 3 κατηγορίες λοιπόν, αυτοί που η ζωή τους είναι διαλυμένη στην Ελλάδα από όλες της πλευρές, αυτοί που βαρέθηκαν στην Ελλάδα και θέλουν να φύγουν, και αυτοί που νόμιζαν ότι θα πάνε εξωτερικό και θα βγάλουν τρελά λεφτά και πήραν τα αρχιδια μου  :2funny:υπάρχει η χειρότερη κατηγορία, η κατηγορία τύπου Ελ μπάσα σαν τον φουκαρά τον βολταιρο, που περιμένουν τυρόπιτες από τον φούρνο  :2funny: αυτοί είναι η κατηγορία που θέλει να φύγει αλλά δεν μπορεί γιατί δεν έχει μια να πάει μέχρι τον Πειραιά και όχι εξωτερικό  :2funny: :jerking:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Γιατι δεν είσαι κακομοίρης και φουκαράς? :2funny:δε πήγες Γερμανία γιατί χρωστάς στις τράπεζες? :2funny:δε σε πέταξε έξω η γυναίκα σου και σου πήρε το διαμέρισμα? :2funny:δε πληρώνεις τα δάνεια του διαμερίσματος της και της δίνεις και διατροφή?  :headbang: :2funny:

Μυθομανης ψευταρακης29

Την κουζινα κ το μπανιο σου θα τα δουμε?
Εχεις ξετρελαθει με το δωματιο μου κ το βαζεις φωτο καθε μερα.
Θα ηθελες κι εσυ να ειναι ετσι γιατι μενεις σε γιαπί χαχχαχαχαχα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Οποίος έχει πάρει τέτοια απόφαση πρέπει να ήταν στην Ελλάδα χωρίς ήλιο στην ζωή του όμως, στον ήλιο μοιρα που λένε, η αλλαγή κλίματος σε συνδιασμο με την αλλαγή κουλτούρας είναι θέμα χαρακτήρα, η θα μάθεις, η θα πας να μαζέψεις κάνα ψιλό και θα παρακαλάς την μερα που θα έρθεις Ελλάδα και θα φιλάς το χώμα. Όποιος στην Ελλάδα έχει ένα μικρό εισόδημα, ένα κτήμα, ένα με δύο σπίτια, αμάξι και πάει έξω είναι μσλακας, έξω θα πάει για μπιζνες μόνο, η αν έχει κάνα πτυχίο ιατρικής μόνο, αλλά μπιζνα να κάνει σε χώρες που περνάει αυτό όχι σαν τον άλλον που πήγε Ρωσία άνοιξε σουβλάκι και τα χάσε όλα  :2funny: :headbang: ο σεκιουριτας καταστράφηκε εξαιτίας μιας γυναίκας, να τον λυπηθείς? Ασπουμε ναι, αλλά ήξερε ότι η Ελληνίδες είναι από της χειρότερες γυναίκες στην Ευρώπη σε γάμο, αργά ή γρήγορα θα στην φέρουν, φταει και αυτός  :jerking: 3 κατηγορίες λοιπόν, αυτοί που η ζωή τους είναι διαλυμένη στην Ελλάδα από όλες της πλευρές, αυτοί που βαρέθηκαν στην Ελλάδα και θέλουν να φύγουν, και αυτοί που νόμιζαν ότι θα πάνε εξωτερικό και θα βγάλουν τρελά λεφτά και πήραν τα αρχιδια μου  :2funny:υπάρχει η χειρότερη κατηγορία, η κατηγορία τύπου Ελ μπάσα σαν τον φουκαρά τον βολταιρο, που περιμένουν τυρόπιτες από τον φούρνο  :2funny: αυτοί είναι η κατηγορία που θέλει να φύγει αλλά δεν μπορεί γιατί δεν έχει μια να πάει μέχρι τον Πειραιά και όχι εξωτερικό  :2funny: :jerking:
Για να πας εξωτερικο πρπει να εισαι αποφασισμενος με το μαχαιρι στα δοντια.
Εσυ καθοσουν να σε χεζουν για 200$ και σιγα σιγα ,βημα βημα, χεσιμο χεσιμο τα καταφερες και τωρα μοιραζεις την γνωση σου στους άλλους.


Χαχχααχχα ντροπη του ελληνισμου.
Παραδειγμα προς αποφυγη.
Ανθρωπινη τουαλέτα.
Χωρις ιχνος αξιοπρεπειας

Παθολογικε ψευταρακη29 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Διπλό κρεβάτι είναι, λες ο γκαστερμπαιτερ να κοιμάται παρέα με άλλο εργαζόμενο  :2funny: :jerking:
2 ντιβάνια ενωμένα είναι.Δε μπορώ να καταλάβω πως κοιμάται με αυτή τη γούβα στη μέση? :2funny:εκεί αν πας να σηκωθείς θα κοπανίσεις το κεφάλι σου  :2funny:στο πλάτος το δωμάτιο είναι ίσα ίσα το κρεβάτι  :headbang:.
ο σεκιουριτας καταστράφηκε εξαιτίας μιας γυναίκας, να τον λυπηθείς? Ασπουμε ναι, αλλά ήξερε ότι η Ελληνίδες είναι από της χειρότερες γυναίκες στην Ευρώπη σε γάμο, αργά ή γρήγορα θα στην φέρουν, φταει και αυτός  :jerking: 3 κατηγορίες λοιπόν, αυτοί που η ζωή τους είναι διαλυμένη στην Ελλάδα από όλες της πλευρές, αυτοί που βαρέθηκαν στην Ελλάδα και θέλουν να φύγουν, και αυτοί που νόμιζαν ότι θα πάνε εξωτερικό και θα βγάλουν τρελά λεφτά και πήραν τα αρχιδια μου  :2funny:υπάρχει η χειρότερη κατηγορία, η κατηγορία τύπου Ελ μπάσα σαν τον φουκαρά τον βολταιρο, που περιμένουν τυρόπιτες από τον φούρνο  :2funny: αυτοί είναι η κατηγορία που θέλει να φύγει αλλά δεν μπορεί γιατί δεν έχει μια να πάει μέχρι τον Πειραιά και όχι εξωτερικό  :2funny: :jerking:
Αυτός ο κακομοίρης δεν πρέπει να είχε ποτέ του γυναίκες  :2funny:και αυτή με προξενιό θα του τη γνώρισαν  :2funny:.Δεν έχει να μας βάλει μιά γκόμενα!Γράφει διαλόγους με τον εαυτό του  :2funny:και βάζει κλεμμένες φωτογραφίες από Web μοντέλα που λέει ότι είναι γκόμενες του  :2funny:


Μυθομανης ψευταρακης29

Την κουζινα κ το μπανιο σου θα τα δουμε?
Εχεις ξετρελαθει με το δωματιο μου κ το βαζεις φωτο καθε μερα.
Θα ηθελες κι εσυ να ειναι ετσι γιατι μενεις σε γιαπί χαχχαχαχαχα
Εδώ οι φυλακισμένοι έχουν περισσότερο χώρο από σένα κακομοίρη  :2funny:το δωμάτιο το έβαλα γιά να  :2funny:οι καινούργιοι με την κακομοιριά σου  :2funny:να δουν πως ζείτε οι οικονομικοί μετανάστες στην Γερμανία  :headbang: :2funny:.ναι το μπάνιο δε το βάζω το κρύβω  :2funny:γιά σένα που έχεις κοινόχρηστο μπάνιο το να έχει κάποιος μπάνιο θεωρείται χλιδή  :2funny:θα ήθελα πολύ να μένω στο νοίκι :2funny: σε 7 τετραγωνικά  :2funny: και να χρωστάω στις τράπεζες και να δίνω διατροφή στην πρώην γυναίκα μου και να δουλεύω 12-14 ωρα στη Γερμανία γιά να βγάλω τα λεφτά να τα στείλω Ελλάδα  :headbang: :2funny: :2funny: :2funny:.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
2 ντιβάνια ενωμένα είναι.Δε μπορώ να καταλάβω πως κοιμάται με αυτή τη γούβα στη μέση? :2funny:εκεί αν πας να σηκωθείς θα κοπανίσεις το κεφάλι σου  :2funny:στο πλάτος το δωμάτιο είναι ίσα ίσα το κρεβάτι  :headbang:.Αυτός ο κακομοίρης δεν πρέπει να είχε ποτέ του γυναίκες  :2funny:και αυτή με προξενιό θα του τη γνώρισαν  :2funny:.Δεν έχει να μας βάλει μιά γκόμενα!Γράφει διαλόγους με τον εαυτό του  :2funny:και βάζει κλεμμένες φωτογραφίες από Web μοντέλα που λέει ότι είναι γκόμενες του  :2funny:

Εδώ οι φυλακισμένοι έχουν περισσότερο χώρο από σένα κακομοίρη  :2funny:το δωμάτιο το έβαλα γιά να  :2funny:οι καινούργιοι με την κακομοιριά σου  :2funny:να δουν πως ζείτε οι οικονομικοί μετανάστες στην Γερμανία  :headbang: :2funny:.ναι το μπάνιο δε το βάζω το κρύβω  :2funny:γιά σένα που έχεις κοινόχρηστο μπάνιο το να έχει κάποιος μπάνιο θεωρείται χλιδή  :2funny:θα ήθελα πολύ να μένω στο νοίκι :2funny: σε 7 τετραγωνικά  :2funny: και να χρωστάω στις τράπεζες και να δίνω διατροφή στην πρώην γυναίκα μου και να δουλεύω 12-14 ωρα στη Γερμανία γιά να βγάλω τα λεφτά να τα στείλω Ελλάδα  :headbang: :2funny: :2funny: :2funny:.

Υστεριααααα

Σε εχω χαζεψει ψευτηηηηη
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
0
Για τις δύο δουλειές που έγραψα, μπορεί να σκεφτεί κάποιος ότι δεν βρίσκουμε μια δυο θα βρούμε. Είναι δύσκολο πλέον αλλά μπορεί να γίνει με απλές δουλειές ισως. Έχω γνωστό που ήταν οδηγός το πρωί και ντελιβερι το βράδυ. Με τα αστεία του και της παρέας ανθρωπος,κοινωνικός απολάμβανε τη παρέα στη δουλειά όχι στις καφετέριες, παντρεύτηκε έκανε δύο παιδιά και μάλλον μένει σε ενοίκιο. Ένα άλλο χαρακτηριστικό στις κρύες χώρες λόγω του κρύου ο οργανισμός καίει λίπος για να διατηρήσει θερμοκρασία για αυτό θέλει καλό φαγητό. Μου το είχε επισημάνει η κουφάλα ο γνωστός μου με τρομαχτικό τρόπο του τύπου τι νομίζεις λιώνει το σώμα σου εδώ που ήρθες. Πήγα και χειμώνα,νύχτα σηκωνομουν ,νύχτα γύριζα,πέντε το πρωί να βλέπεις φουγάρα να βγάζουν ατμούς και να λες που ήρθα; Στην κόλαση;Άσε που οδήγησαν για λίγο επικαθημενη νταλίκα μουσαμά και με πήρε ο ύπνος καθοδόν με τα Δωδεκαωρα και τόσο πρωί ξυπνημα. Ελάχιστο χρόνο ευτυχώς και δεν έφυγα στα ρέματα σαν κάτι άλλους από τον ίδιο λόγο, η ανακοπή καρδιάς από την πίεση που περνάει κάποιος εκεί που το είδα με τα μάτια μου.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Για τις δύο δουλειές που έγραψα, μπορεί να σκεφτεί κάποιος ότι δεν βρίσκουμε μια δυο θα βρούμε. Είναι δύσκολο πλέον αλλά μπορεί να γίνει με απλές δουλειές ισως. Έχω γνωστό που ήταν οδηγός το πρωί και ντελιβερι το βράδυ. Με τα αστεία του και της παρέας ανθρωπος,κοινωνικός απολάμβανε τη παρέα στη δουλειά όχι στις καφετέριες, παντρεύτηκε έκανε δύο παιδιά και μάλλον μένει σε ενοίκιο. Ένα άλλο χαρακτηριστικό στις κρύες χώρες λόγω του κρύου ο οργανισμός καίει λίπος για να διατηρήσει θερμοκρασία για αυτό θέλει καλό φαγητό. Μου το είχε επισημάνει η κουφάλα ο γνωστός μου με τρομαχτικό τρόπο του τύπου τι νομίζεις λιώνει το σώμα σου εδώ που ήρθες. Πήγα και χειμώνα,νύχτα σηκωνομουν ,νύχτα γύριζα,πέντε το πρωί να βλέπεις φουγάρα να βγάζουν ατμούς και να λες που ήρθα; Στην κόλαση;Άσε που οδήγησαν για λίγο επικαθημενη νταλίκα μουσαμά και με πήρε ο ύπνος καθοδόν με τα Δωδεκαωρα και τόσο πρωί ξυπνημα. Ελάχιστο χρόνο ευτυχώς και δεν έφυγα στα ρέματα σαν κάτι άλλους από τον ίδιο λόγο, η ανακοπή καρδιάς από την πίεση που περνάει κάποιος εκεί που το είδα με τα μάτια μου.

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες φιλος.
Ποσο καιρο εμεινες επανω;
Εχω ακουσει οτι οι ιδηγοι πληρωνονται καλα στη Γερμανια, ειδικα αυτοι των βαρεων οχηματων. Ισχυει;
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
    Εμένα δε με έχεζε γιά 200 $ αλλά γιά ταυτότητα βοηθού εισαγγελέα,έχει τεράστια διαφορά  :2funny:

Έτσι,πως πηγαίναμε μια εποχή Ρουμανία και για να κάνουμε πρόσληψη γραμματέας-μεταφράστριας ξεκωλιάζαμε πρώτα καμιά δεκαριά.
Ε ο Μήτσος ήταν το αντίστοιχο πουτανάκι στην Ρωσία,αντί να είναι αυτός το αφεντικό,τον χέζαν και τον ξεφτιλίζαν  για μια ταυτότητα. :S :S :S
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
0
Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες φιλος.
Ποσο καιρο εμεινες επανω;
Εχω ακουσει οτι οι ιδηγοι πληρωνονται καλα στη Γερμανια, ειδικα αυτοι των βαρεων οχηματων. Ισχυει;
Αν μιλήσουμε για καθαρό, 1700 ο ελεύθερος 1900 ο παντρεμένος. Με μικρές διαφοροποιήσεις ανάλογα την περιοχή και το κόστος εκεί προς τα πάνω. Ότι οδηγήσεις από φορτηγό 12 τόνο μέχρι νταλίκα. Έχει κάποια καλά στην Γερμανία γενικότερα στα βασικά θέματα επιβίωσης για αυτό πηγαινουν οι περισσότεροι αλλά δεν γίνεσαι άνετος οικονομικά.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
  Ας δούνε που θα μένουν  :2funny:σε ένα δωμάτιο σαν κελί φυλακής  :2funny:

 
Σαν κλειστοφοβική ταινία τρόμου.. :S

Αν έχει και συγκάτοικο μόνο με τις φυλακές μαδαγασκάρης μπορεί να συγκριθεί η διαβίωση σε αυτό το δωμάτιο

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αν μιλήσουμε για καθαρό, 1700 ο ελεύθερος 1900 ο παντρεμένος. Με μικρές διαφοροποιήσεις ανάλογα την περιοχή και το κόστος εκεί προς τα πάνω. Ότι οδηγήσεις από φορτηγό 12 τόνο μέχρι νταλίκα. Έχει κάποια καλά στην Γερμανία γενικότερα στα βασικά θέματα επιβίωσης για αυτό πηγαινουν οι περισσότεροι αλλά δεν γίνεσαι άνετος οικονομικά.
Με 1.700 στη Γερμανία απλός δεν πεθαίνεις.Βάλε γιά ένα δωμάτιο 700 ευρώ σου μένουν 1.000.Εγώ της τιμές της είδα εκεί εξωπραγματικές!όχι ότι στην Ελλάδα είναι φτηνά αλλά εκεί οι τιμές βαράνε κόκκινο! :headbang:Θυμάμαι της ουρές στα μαγαζιά με τα Πολωνικά προ'ι'όντα  :vomit:Αυτά τα άθλια που έδιναν στην Ε.Σ.Σ.Δ ανταλλαγή με γκάζι και πετρέλαιο την εποχή του υπαρκτού σοσιαλισμού  :2funny:.
    Με αυτά τα λεφτά απλός υπάρχεις,μαζεύεις και 100-150 το μήνα γιά να πας Ελλάδα γιά 10 μέρες τον αύγουστο να φιλήσεις το χώμα  :2funny: :2funny: :2funny:
 
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Με 1.700 στη Γερμανία απλός δεν πεθαίνεις.Βάλε γιά ένα δωμάτιο 700 ευρώ σου μένουν 1.000.Εγώ της τιμές της είδα εκεί εξωπραγματικές!όχι ότι στην Ελλάδα είναι φτηνά αλλά εκεί οι τιμές βαράνε κόκκινο! :headbang:Θυμάμαι της ουρές στα μαγαζιά με τα Πολωνικά προ'ι'όντα  :vomit:Αυτά τα άθλια που έδιναν στην Ε.Σ.Σ.Δ ανταλλαγή με γκάζι και πετρέλαιο την εποχή του υπαρκτού σοσιαλισμού  :2funny:.
    Με αυτά τα λεφτά απλός υπάρχεις,μαζεύεις και 100-150 το μήνα γιά να πας Ελλάδα γιά 10 μέρες τον αύγουστο να φιλήσεις το χώμα  :2funny: :2funny: :2funny:
 
Προεδρε εδω θα διαφωνήσω.
Μια φορά εχω πάει Γερμανία και μου έκανε εντύπωση ποσο φτηνά ήταν τα προϊόντα στο σούπερ μάρκετ.
Οι τιμές των ποτών στα μαγαζιά σε λογικά επίπεδα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom