Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 34 άτομα (0 μέλη και 34 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Και το κακο ειναι οτι το κανουν πολλοι πλεον ξοδευοντας μεγαλα ποσα που σε καμμια
περιπτωση δεν αξιζουν        απλα εχουν εγκλωβιστει στην γκλαμουρια και ετσι ...
Πληρωνουν τον μπρουτζο για χρυσο και μετα το πιστευουν και οι ιδιοι οτι ειναι χρυσος
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Μόνο ο Άρχοντας KMAN γαμάει 10αρια !!!!!

Οι υπόλοιποι στα λαγούμια σας ....

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
δημητρακη δεν ειμαστε σαν εσενα που δεν εχεις λεφτα ουτε για να ερθεις γκαζι
Πω πω ρε μαγάλε τρως καρπούζι που πήρες από τους γύφτους  :2funny:.Καλά αυτή τη φώτο με την πισίνα μας την έχεις βάλει 100 φορές  :jerking: :2funny:.Το πουλί σε ξέσκισε τότε  :2funny:και σταμάτισες να γράφεις σαν Ακαποέ'ι'ρα  :jerking: :2funny:

Eσύ βγάζεις ζήλια και κακία,λες και μονο εσύ έχεις πάει εξωτερικό .Σου τρώνε την αποκλειστικότητα ή κατάλαβαν όλοι τι μπαγαλαμάς και ψεύτης είσαι;
Να ζηλέψω τι τα χρέη τους? :2funny:ότι δουλεύουν δύο βάρδιες από της 20.30 μέχρι της 14.30 με ένα διάλειμμα 6.00-9.30 ? :2funny:ότι δεν έχουν ούτε αυτοκίνητο?ότι ο ένας μένει στην αποθήκη του νοσοκομείου και ο άλλος σε ένα μικρό δωμάτιο που νοικιάζει? :headbang: :2funny:
  Εγώ στο εξωτερικό είμαι αραχτός,έχω δικά μου διαμερίσματα,έχω αμάξια,ρευστότητα που λέει και ο Βλάκμαν  :2funny:και δε χρειάζεται να δουλεύω  :2funny:Αυτοί είναι γιά γέλια και γιά κλάμματα  :2funny:.Εσύ που μένεις στην Ελλάδα με τους γονείς σου είσαι θεός μπροστά τους  :2funny:αν μπορούσαν κ'αυτοί να ζήσουν έτσι σιγά μην έφευγαν στη Γερμανία  :2funny: :2funny: :2funny:.
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Πω πω ρε μαγάλε τρως καρπούζι που πήρες από τους γύφτους  :2funny:.Καλά αυτή τη φώτο με την πισίνα μας την έχεις βάλει 100 φορές  :jerking: :2funny:.Το πουλί σε ξέσκισε τότε  :2funny:και σταμάτισες να γράφεις σαν Ακαποέ'ι'ρα  :jerking: :2funny:
Να ζηλέψω τι τα χρέη τους? :2funny:ότι δουλεύουν δύο βάρδιες από της 20.30 μέχρι της 14.30 με ένα διάλειμμα 6.00-9.30 ? :2funny:ότι δεν έχουν ούτε αυτοκίνητο?ότι ο ένας μένει στην αποθήκη του νοσοκομείου και ο άλλος σε ένα μικρό δωμάτιο που νοικιάζει? :headbang: :2funny:
   Εγώ στο εξωτερικό είμαι αραχτός,έχω δικά μου διαμερίσματα,έχω αμάξια,ρευστότητα που λέει και ο Βλάκμαν  :2funny:και δε χρειάζεται να δουλεύω  :2funny:Αυτοί είναι γιά γέλια και γιά κλάμματα  :2funny:.Εσύ που μένεις στην Ελλάδα με τους γονείς σου είσαι θεός μπροστά τους  :2funny:αν μπορούσαν κ'αυτοί να ζήσουν έτσι σιγά μην έφευγαν στη Γερμανία  :2funny: :2funny: :2funny:.

Οτι πεις ρε Μητσάκο,  ηρέμησε

keep-calm-and-take-your-face-for-a-shit-4.jpg
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Να ζηλέψω τι τα χρέη τους? :2funny:ότι δουλεύουν δύο βάρδιες από της 20.30 μέχρι της 14.30 με ένα διάλειμμα 6.00-9.30 ? :2funny:ότι δεν έχουν ούτε αυτοκίνητο?ότι ο ένας μένει στην αποθήκη του νοσοκομείου και ο άλλος σε ένα μικρό δωμάτιο που νοικιάζει? :headbang: :2funny:
  Εγώ στο εξωτερικό είμαι αραχτός,έχω δικά μου διαμερίσματα,έχω αμάξια,ρευστότητα που λέει και ο Βλάκμαν  :2funny:και δε χρειάζεται να δουλεύω  :2funny:Αυτοί είναι γιά γέλια και γιά κλάμματα  :2funny:.Εσύ που μένεις στην Ελλάδα με τους γονείς σου είσαι θεός μπροστά τους  :2funny:αν μπορούσαν κ'αυτοί να ζήσουν έτσι σιγά μην έφευγαν στη Γερμανία  :2funny: :2funny: :2funny:.
Λέει ο παπάρας που είναι στην Ρωσία ως πορνομετανάστης και γαμάει σκιουρους και κάστορες και τους πληρώνει απο πάνω.Σαν  πας στο Άργος να πάρεις και το πεπόνι μαζί σου,oh wait!!!!
Να μην ζηλέψεις τίποτα γιατί τόσο μυαλό έχεις.Για κανα χέσιμο δίπλα απο τον κάδο είσαι άξιος.
Aυτοί δουλευουν ,δεν τους πληρώνουν οι δικοί τους για να είναι μακρυά τους γιατί ντρέπονται για το παιδί τους.Φαντάσου πόσο άχρηστος είσαι που οι γονείς σου σε έδιωξαν.Απο την άλλη τυχερός είσαι που δεν σε έκλεισαν στο ΔΑφνί με φάρμακα να κάνεις τον κουβά σε μια  γωνία.Το ίδιο χώρο πιάνεις και τώρα βέβαια.
Αχρηστο κορμί.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ζητείται  ζευγάρι για ελληνικό εστιατόριο στο Μόναχο τηλέφωνο 01754623944
ζητείται μπάρμαν  Έως 30 ετών, σε εστιατόριο στην  BW-Karlsruhe ,Διαμονή διατροφή δωρεάν, ασφάλεια πλήρης. πληροφορίες μόνο μέσω τηλε.017639343596
Με τρώει να πάρουμε σε αυτά τα τηλέφωνα να ρωτήσουμε με τον Μήτσο να μας που αν επιτρέπεται να πίνουν ότι περισσεύει στα ποτήρια και να τρώνε ότι φαΐ μένει στα πιάτα! Είναι προνομιούχοι οι νεομετανάστες στη Γερμανία αν συμβαίνει κάτι τέτοιο!
Μου είχε πει ένας συγγενής που ήταν φοιτητής στη Γερμανία το 70 πως είχε πάει ένας Gastarbeiter από ελληνικό χωριό και τον πήγε στις πρώτες μέρες σε κάτι εκδηλώσεις του πανεπιστημίου! Σε κάποια φάση που πήγαν Τουαλέτα που ήταν τεράστιες και χλιδάτες, τον είδε να αρπάει το σαπούνι και να το κάνει μισή χαψιά!! Νόμιζε πως ήταν ...σοκολάτα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Λέει ο παπάρας που είναι στην Ρωσία ως πορνομετανάστης και γαμάει σκιουρους και κάστορες και τους πληρώνει απο πάνω.Σαν  πας στο Άργος να πάρεις και το πεπόνι μαζί σου,oh wait!!!!
Να μην ζηλέψεις τίποτα γιατί τόσο μυαλό έχεις.Για κανα χέσιμο δίπλα απο τον κάδο είσαι άξιος.
Aυτοί δουλευουν ,δεν τους πληρώνουν οι δικοί τους για να είναι μακρυά τους γιατί ντρέπονται για το παιδί τους.Φαντάσου πόσο άχρηστος είσαι που οι γονείς σου σε έδιωξαν.Απο την άλλη τυχερός είσαι που δεν σε έκλεισαν στο ΔΑφνί με φάρμακα να κάνεις τον κουβά σε μια  γωνία.Το ίδιο χώρο πιάνεις και τώρα βέβαια.
Αχρηστο κορμί.
άχρηστος διάσημος και με λεφτά?  :2funny: :2funny: εσείς τι είστε δηλαδή? Καλά εσύ ποιος ξέρει ποιος φουκαράς είσαι  :jerking: τόσο κότες είστε που δεν λέτε ποιοι είστε, εγώ το λέω είμαι κλώνος και φίλος του Δημήτρη ξεσκατιζω της γάτες του  :2funny: εσύ πρέπει να είσαι κάποιος από αυτούς που κραζει ο Δημήτρης χρόνια  :2funny: άξιο απορίας με ποιό κλώνο μπαίνει πλέον ο προμοτορας σχινοχαρας  :2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
άχρηστος διάσημος και με λεφτά?  :2funny: :2funny: εσείς τι είστε δηλαδή? Καλά εσύ ποιος ξέρει ποιος φουκαράς είσαι  :jerking: τόσο κότες είστε που δεν λέτε ποιοι είστε, εγώ το λέω είμαι κλώνος και φίλος του Δημήτρη ξεσκατιζω της γάτες του  :2funny: εσύ πρέπει να είσαι κάποιος από αυτούς που κραζει ο Δημήτρης χρόνια  :2funny: άξιο απορίας με ποιό κλώνο μπαίνει πλέον ο προμοτορας σχινοχαρας  :2funny:
Τουλάχιστον εγώ δεν ξεσκατίζω γάτες και να βγαίνω να το λέω.
Το να κράζει ο μητσος έχει αξία όσο και μια ξεραμένη κουράδα σκύλου,δίνω παράδειγμα για να το καταλάβετε και οι δυό.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μαρκέλλα έλα,δεν θέλει και πολύ πότισμα. :grin:

Και μη κάνεις την πάπια. :2funny:
 

Συνημμένα

  • Cactus+penis+it+disturbs+me+that+this+was+the+first_746fc7_3909157.jpg
    Cactus+penis+it+disturbs+me+that+this+was+the+first_746fc7_3909157.jpg
    36,5 KB · Εμφανίσεις: 26

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Και που είναι διάσημος; Στα δημόσια αφοδευτήρια ;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Με τρώει να πάρουμε σε αυτά τα τηλέφωνα να ρωτήσουμε με τον Μήτσο να μας που αν επιτρέπεται να πίνουν ότι περισσεύει στα ποτήρια και να τρώνε ότι φαΐ μένει στα πιάτα! Είναι προνομιούχοι οι νεομετανάστες στη Γερμανία αν συμβαίνει κάτι τέτοιο!
Μου είχε πει ένας συγγενής που ήταν φοιτητής στη Γερμανία το 70 πως είχε πάει ένας Gastarbeiter από ελληνικό χωριό και τον πήγε στις πρώτες μέρες σε κάτι εκδηλώσεις του πανεπιστημίου! Σε κάποια φάση που πήγαν Τουαλέτα που ήταν τεράστιες και χλιδάτες, τον είδε να αρπάει το σαπούνι και να το κάνει μισή χαψιά!! Νόμιζε πως ήταν ...σοκολάτα  :2funny: :2funny: :2funny:

Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?

Ή ειστε απλα μισανθρωποι?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Ο δημητρακης 9 μηνων



Φωτο αρχειου
 

Συνημμένα

  • shutterstock91793675.jpg
    shutterstock91793675.jpg
    23,4 KB · Εμφανίσεις: 23

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?

Ή ειστε απλα μισανθρωποι?
Μισάνθρωπος είσαι εσύ που προτρέπεις κόσμο να δουλεύει σαν σκλάβος στις υπόγειες Γερμανικές κουζίνες με τις συνθήκες που περιγράφει ο Μήτσος και να κάνουν να δουν ήλιο για μέρες και γιατί τα ωράρια είναι βάρβαρα και γιατί συνέχεια ο καιρός είναι βροχερός!
Εμείς είμαστε φιλάνθρωποι που λέμε την αλήθεια!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765

Συνημμένα

  • monselas.jpg
    monselas.jpg
    80,1 KB · Εμφανίσεις: 30

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οποιος παει εξωτερικο και δουλευει για Ελληνα οι πιθανοτητες ειναι να πεσει θυμα εκμεταλευσης.

Αν δουλευεις με χαρτια και νομιμα, ακομα και γκαρσονι να εισαι, τα δικαιωματα σου ειναι απειρως μεγαλυτερα απο οτι στην Ελλαδα που τα αφεντικα κανουν οτι θελουν.

Αν βεβαια εισαι της λογικης ηλιος,θαλασσα,φραπες κατσε στην Ελλαδα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Μισάνθρωπος είσαι εσύ που προτρέπεις κόσμο να δουλεύει σαν σκλάβος στις υπόγειες Γερμανικές κουζίνες με τις συνθήκες που περιγράφει ο Μήτσος και να κάνουν να δουν ήλιο για μέρες και γιατί τα ωράρια είναι βάρβαρα και γιατί συνέχεια ο καιρός είναι βροχερός!
Εμείς είμαστε φιλάνθρωποι που λέμε την αλήθεια!
παμε παλι.
Εχουμε τον χ τυπο που ειναι πνιγμενος στα χρεη του, δεν εχει στον ηλιο μοιρα, χρωσταει στον μπακαλη ,στον χασαπη, του κοψαν το τηλεφωνο και δεν εχει ουτε δυο ευρω για εναν καφε.
Το μονο που ζηταει ειναι μια ευκαιρεια να βγει απο αυτο το τελμα που βρισκεται ενω εχει θεληση για δουλεια, για ζωη, για εξελιξη.

Οι aegeanorgs συγχωριανοι του , τον βλεπουν κ τον χλευαζουν, δεν του προσφερουν καμμια βοηθεια ενω μπορουν. Θελουν να τον βλεπουν ετσι για να νοιωθουν αυτοι καλα, για να νοιωθουν ανωτεροι.

Εκει ξαφνικα πεταγετε ο urlauber και τους παρουσιαζει μια ευκαιρεια ζωης που αν ειναι κ λιγο εξυπνοι θα τους βοηθησει πολυ μελοντικα να πανε μπροστα. Παραδειγματα χιλιαδες και απο μεταναστες που πηγαν μπροστα και απο μεταναστες που γυρισαν πισω μετα απο 10 χρονια φορωντας το ιδιο παντελονι και βριζοντας την γερμανια την χαβουζα και ολους τους ευρωπαιους.

Αυτο κανω εγω.
Εσυ τι κανεις να βοηθησεις τον συνελληνα?????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom