Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 108 άτομα (0 μέλη και 108 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Αυτο το πιστευω. Επαρχια Γερμανιας, Αγγλιας ετσι πρεπει να ειναι. Ρατσιμος, ξενοφοβια. Ακομα και βορεια Ιταλια ειναι ετσι.

Το πως θα σε υποδεχτουν οι ντοπιοι ειναι παραγοντας τριων παραγοντων

Ποσα λεφτα βγαζεις/τι θεση εχεις
Ποσο διεθνες (και τι ειδους μεταναστες εχει) ειναι το μερος
Ποσο προσπαθεις να ενταχθεις εσυ στην κοινωνια

Τωρα να πας Κολωνια, χωρις γερμανικα και κεμπαμπτζης, μονο στο ΦΚΚ θα γαμησεις.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αυτο το πιστευω. Επαρχια Γερμανιας, Αγγλιας ετσι πρεπει να ειναι. Ρατσιμος, ξενοφοβια. Ακομα και βορεια Ιταλια ειναι ετσι.

Έχει να κάνει και με θέμα εμφάνισης.
Αν μοιάζεις με τύπο από μέση ανατολή , γάμα τα.

Εγώ έχω πλεονέκτημα σε αυτό , γιατί αν δεν μιλήσω ,  χαλαρά περνάω για πολωνός εργάτης ή λιθουανός !
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96

Συνημμένα

  • DSC_0112.JPG
    DSC_0112.JPG
    3,4 MB · Εμφανίσεις: 61

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
εγω βαζω κατι σε μπουκαλι για τον μαρκελο

Είσαι μαθητής του τραμουντάνα ;
Πρόσεξέ το !!!!!!!

Να θυμηθούμε να ρωτήσουμε τον τραμουντάνα, τώρα στη θάλασσα και με τον ήλιο στην παραλία
[size=13pt]αν έχει θέμα το βαμμένο μαλλί ![/size]
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Είσαι μαθητής του τραμουντάνα ;
Πρόσεξέ το !!!!!!!

Να θυμηθούμε να ρωτήσουμε τον τραμουντάνα, τώρα στη θάλασσα και με τον ήλιο στην παραλία
[size=13pt]αν έχει θέμα το βαμμένο μαλλί ![/size]

στις γερμανοειδεις χωρες οι βαψομαλιαδες ειναι κατι συνηθες
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Εγώ έχω πλεονέκτημα σε αυτό , γιατί αν δεν μιλήσω ,  χαλαρά περνάω για πολωνός εργάτης ή λιθουανός !
Και αυτό το λες για καλό;Εκτός αν σου αρέσει να φτιάχνεις τις χέστρες ή να βαφεις σπίτια.Γιατί αυτές τις δουλειές κάνουν οι Πολωνοί και οι Λιθουανοί.
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Οπως καταλάβατε Μαρκελος-τέλος μετά τα ρεζιλίκια ξεφτιλικια με τα τεράστια μορια



:heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ή μήπως ότι το θέμα "Εργασία στο εξωτερικό" δεν έχει ενδιαφέρον γενικά;
Ξέχασα να προσθέσω  :2funny:φυσικά και έχει ενδιαφέρον το θέμα γιά να δει ο κόσμος τι δράμα ζείτε και πως ταλαιπωρείσθε στη μαύρη ξενητιά  :headbang:αν δεν ήταν έτσι δε θα ερχόσασταν στην Ελλάδα τα χριστούγεννα και κάθε Αύγουστο  :jerking: :2funny:
 Και όταν φτάνατε στα τελευταία σας δε θα γυρίζατε Ελλάδα γιά να πεθάνετε  :priest: :2funny:
 
δεν ξερω τι διηγησεις εχεις αλλα προσφατα ελβετικο λαρυγγι καταπιε το βαλκανιο σπερμα μου
Που έγινε αυτό στο διαμέρισμα που μένεις με τους γονείς σου στη Νίκαια? :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Το πως θα σε υποδεχτουν οι ντοπιοι ειναι παραγοντας τριων παραγοντων

Ποσα λεφτα βγαζεις/τι θεση εχεις
Ποσο διεθνες (και τι ειδους μεταναστες εχει) ειναι το μερος
Ποσο προσπαθεις να ενταχθεις εσυ στην κοινωνια

Το κυριοτερο ειναι απο ποια χωρα προερχεσαι. Οπως και εδω πχ αν πας εσυ Ροδο το καλοκαιρι, σκεψου πως θα αντιδρασεις αν καποιος σου συστηθει ως Αμερικανος, Ρωσος, Συριος η Σομαλος

Οι ανθρωποι δυστυχως λειτουργουν με ταμπελες και η εθνικοτητα ειναι μια απο αυτες, ισως η σημαντικοτερη.

Καποτε ο Αινσταιν ειχε πει οτι "Ο εθνικισμος ειναι η μεγαλυτερη μαστιγα της ανθρωποτητας"
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
Και τι σημαίνει η άκυρη σύγκριση σου δηλαδή;;
Ότι επειδή ένα άλλο φόρουμ δεν έχει συμμετοχή, πρέπει να ξεφτιλιστει αυτό εδώ;

Ή μήπως ότι το θέμα "Εργασία στο εξωτερικό" δεν έχει ενδιαφέρον γενικά; Ε ναι δεν είναι όπως η μπάλα, δεν μπορεί όλοι να έχουν άποψη και να γνωρίζουν για αυτό. Αλλά τουλάχιστον ας γράψουν όσοι θέλουν να ρωτήσουν κάτι ή έχουν κάτι χρήσιμο να πουν.

Όχι να αναλώνονται όλα τα σχόλια για τον άνεργο/άχρηστο τριχωτό πιθηκα Δημητράκη ή άλλες ξεφωνημενες πουστρες.
το παρον θεμα ειχε ξευτιλιστει απο την αρχη, ηταν ο ακα με το πουλι και μετα ο δημητρακης. Παντος, υπαρχουν πληροφ για την Αγγλια σε αλλο θεμετολογιο, φτανει καποιος στην αναζητση να γραψει Αγγλια.
Τοσο καιρο ομως, δεν διαβασα παρα ελαχιστες ερωτησεις απο εδιαφερομενους.
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Οπως καταλάβατε Μαρκελος-τέλος μετά τα ρεζιλίκια ξεφτιλικια με τα τεράστια μορια



:heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
Το γέλιο είναι ζωή, πάντα αναζητούσα το γέλιο, ο πορνομετανσστης με τα βίντεο του έχει χαρίσει άφθονο γέλιο, δυστυχώς, φεμινιστικό κίνημα, γκει, και ζωοφιλοι του ρίξανε το κεντρικό κανάλι που είχε πολλά views  :2funny: εχτές πραγματικά τρόμαξα που μπήκε ο τραβελος και έκραζε, καταλάβατε λοιπόν πόσο απήχηση έχει το έργο του Μήτσου και εμένα του κλώνου του  :2funny: Που θελουν όλοι να μπουν στο γλέντι, έφυγε ακλαφτος όμως, γιατί αυτός δεν προκαλούσε γέλιο  :jerking: πιθανών να είναι ο μαλλιάς φανατικός γαυρος πλεζουργκιβερ  ;) :2funny: η κλώνος κάποιος Μοντ, πάντως απειλές και ξύλο μόνο ο πλεζουρ προκαλούσε πάντα  :2funny: είμαι εδώ μαζί με τον κλώνο μου να κράζουμε για καλό σκοπό να γελάει ο κόσμος, και δεύτερον να ξυπνήσουμε τα ναυάγια από το βόθρο που ζουν  :headbang: που νομίζουν ότι ζουν φυσιολογική ζωή  :jerking: δεν μισώ ουτε μισούμε κανέναν, ο πλεζουρ έβγαζε αηδία και μίσος, ινφο έχω ότι είναι ένας φουκαράς άπλητος που ζει μόνο για τον Ολυμπιακό επειδή σε όλους τους τομείς έχει αποτύχει  :jerking:  αυτές της μέρες προσπαθώ να πάρω νέες ιδέες, ψάχνουμε τον Ιωσήφ να βρούμε στοιχεία για αυτόν, θα πέσει τρομερό γέλιο όπως πάντα, ο κλώνος μου και εγώ είμαστε Ρωσία και δεν θα κλέψει κάνεις το έργο μας  :2funny: ΥΓ α ο τραβελος εχτές ανέφερε ότι μπαίνουν με vpn και ingotingo πως λέγεται, που το ξέρει αυτός? Άρα ήταν φίλος Μοντ άρα ο πλεζουρ, η ίδιος Μοντ που ζήλεψε εμένα και τον κλώνο μου  :2funny:
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
Αυτο το πιστευω. Επαρχια Γερμανιας, Αγγλιας ετσι πρεπει να ειναι. Ρατσιμος, ξενοφοβια. Ακομα και βορεια Ιταλια ειναι ετσι.

Το πως θα σε υποδεχτουν οι ντοπιοι ειναι παραγοντας τριων παραγοντων

Ποσα λεφτα βγαζεις/τι θεση εχεις
Ποσο διεθνες (και τι ειδους μεταναστες εχει) ειναι το μερος
Ποσο προσπαθεις να ενταχθεις εσυ στην κοινωνια

Τωρα να πας Κολωνια, χωρις γερμανικα και κεμπαμπτζης, μονο στο ΦΚΚ θα γαμησεις.
Πριν πολλα χρονια οταν ηρθα, η καθηγητρια των γερμνανικων, γαλλιδα, μου ειπε οτι θα αντιμετωπισω δυσκολιες ως ελληνας να εργαστω στο τομεα μου, επειδη προυπηρχαν οι ελληνες με συγκεκριμενο προφιλ εργασιας, π.χ ανειδικευτος εργατης, γκαρσονι ή καθαριστης.. και οτι ενας κινεζος ή ενας ινδος βρισκει ευκολοτερα εργασια ,οπου απαιτειται πτυχιο, απο οτι ενα ελληνας. Για την συγκεκριμενη περιοχη νοτια Γερμανια ειχε δικαιο.
Μεγαλη δυσκολια ειχα συναντησει και στη περιοδο που ξεκινησε η κριση στην Ελλαδα, τοτε που οι πολιτικοι μας για να στρεψουν αλλου την ευθυνη κατηγορουσαν την Μερκελ.
Αλλο οι γερμανοι της νοτιας Γερμανιας και αλλο της νοτιας, η ηλικια των ατομων παιζει επισης ενα ρολο, πολλοι παραγοντες
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Το γέλιο είναι ζωή, πάντα αναζητούσα το γέλιο, ο πορνομετανσστης με τα βίντεο του έχει χαρίσει άφθονο γέλιο, δυστυχώς, φεμινιστικό κίνημα, γκει, και ζωοφιλοι του ρίξανε το κεντρικό κανάλι που είχε πολλά views  :2funny: εχτές πραγματικά τρόμαξα που μπήκε ο τραβελος και έκραζε, καταλάβατε λοιπόν πόσο απήχηση έχει το έργο του Μήτσου και εμένα του κλώνου του  :2funny: Που θελουν όλοι να μπουν στο γλέντι, έφυγε ακλαφτος όμως, γιατί αυτός δεν προκαλούσε γέλιο  :jerking: πιθανών να είναι ο μαλλιάς φανατικός γαυρος πλεζουργκιβερ  ;) :2funny: η κλώνος κάποιος Μοντ, πάντως απειλές και ξύλο μόνο ο πλεζουρ προκαλούσε πάντα  :2funny: είμαι εδώ μαζί με τον κλώνο μου να κράζουμε για καλό σκοπό να γελάει ο κόσμος, και δεύτερον να ξυπνήσουμε τα ναυάγια από το βόθρο που ζουν  :headbang: που νομίζουν ότι ζουν φυσιολογική ζωή  :jerking: δεν μισώ ουτε μισούμε κανέναν, ο πλεζουρ έβγαζε αηδία και μίσος, ινφο έχω ότι είναι ένας φουκαράς άπλητος που ζει μόνο για τον Ολυμπιακό επειδή σε όλους τους τομείς έχει αποτύχει  :jerking:  αυτές της μέρες προσπαθώ να πάρω νέες ιδέες, ψάχνουμε τον Ιωσήφ να βρούμε στοιχεία για αυτόν, θα πέσει τρομερό γέλιο όπως πάντα, ο κλώνος μου και εγώ είμαστε Ρωσία και δεν θα κλέψει κάνεις το έργο μας  :2funny: ΥΓ α ο τραβελος εχτές ανέφερε ότι μπαίνουν με vpn και ingotingo πως λέγεται, που το ξέρει αυτός? Άρα ήταν φίλος Μοντ άρα ο πλεζουρ, η ίδιος Μοντ που ζήλεψε εμένα και τον κλώνο μου  :2funny:
Μα λογικό είναι να βγάζουν κακία  :2funny:Εγώ αυτούς του εξωτερικού τους έχω σε χειρότερη μοίρα  :headbang:Αυτοί που μένουν στην Ελλάδα μπορούν να πάνε δωρεάν με το λεοφωρείο στον Άλιμο γιά μπάνιο,να πάνε να φάνε ένα φαλάφελ με 1.2 Ευρώ και όλο και κάτι μπορούν να κάνουν γιά να βγάλουν 300-400 το μήνα.Αυτοί της Γερμανίας είναι γιά λύπιση  :headbang:ζούνε σε άθλιες συνθήκες  :headbang:δουλεύουν 12-14ωρα  :headbang:δες το νυχτοφύλακα που 2 βάρδιες δουλεύει κάθε μέρα  :rockon:ή δες το Βλάκμαν πως γέρασε στη Γερμανία,πως έχει γίνει!Σα γεράκος  :headbang:.
  Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι πάνε και λένε ότι ζούνε καμιά μεγάλη ζωή  :2funny:.
  Εγώ πρέπει να φύγω τώρα κλώνε μου οπότε ανέλαβε τους φουκαράδες εσύ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Μα λογικό είναι να βγάζουν κακία  :2funny:Εγώ αυτούς του εξωτερικού τους έχω σε χειρότερη μοίρα  :headbang:Αυτοί που μένουν στην Ελλάδα μπορούν να πάνε δωρεάν με το λεοφωρείο στον Άλιμο γιά μπάνιο,να πάνε να φάνε ένα φαλάφελ με 1.2 Ευρώ και όλο και κάτι μπορούν να κάνουν γιά να βγάλουν 300-400 το μήνα.Αυτοί της Γερμανίας είναι γιά λύπιση  :headbang:ζούνε σε άθλιες συνθήκες  :headbang:δουλεύουν 12-14ωρα  :headbang:δες το νυχτοφύλακα που 2 βάρδιες δουλεύει κάθε μέρα  :rockon:ή δες το Βλάκμαν πως γέρασε στη Γερμανία,πως έχει γίνει!Σα γεράκος  :headbang:.
   Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι πάνε και λένε ότι ζούνε καμιά μεγάλη ζωή  :2funny:.
   Εγώ πρέπει να φύγω τώρα κλώνε μου οπότε ανέλαβε τους φουκαράδες εσύ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δημητρακη δεν ειμαστε σαν εσενα που δεν εχεις λεφτα ουτε για να ερθεις γκαζι
 

Συνημμένα

  • DSC_0106.JPG
    DSC_0106.JPG
    2,6 MB · Εμφανίσεις: 35

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Βρηκες κάνα τεράστιο μόριο για το κωλό σου μαρκελα ?

:fuck2:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

Βρε πα-παρι :2funny:, αχόρταγη είναι η σουφρα σου,δε σου φτάνουν πια τα ΤΕΡΆΣΤΙΑ ΜΌΡΙΑ... ξεκινά τα οικοδομικά υλικά, πρώτη φάση καδρονια.

ΥΓ.Ο Ιωσήφ είπε να μη του στέλνετε πια τα πουλάκια σας... προτιμά παπάκια. ;) :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom