Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Aπο πεθαμενο τη πηρες;
Εδώ έπεσες μέσα το πήρα στις αρχές του 1990 από τους συγγενείς αυτού που σκοτώθηκε  3 μερες μετά :2funny: πάντα κοιταγα τα μηχανάκια των σκοτωμένων γιατί ειναι μισή τιμή  :2funny:και σαν Σατανιστης κουβαλάω και το πνεύμα τους μαζί μου  :2funny:

 
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Εσύ φωτο από θαλαμηγό δεν εχεις γιατί δεν εχεις παει ποτέ.Μόνο σε ξενοδοχεια πηγαίνεις 7-10 μερες το χρόνο κ αυτά πιθανότατα το Σεπτέμβρη για πιο φτηνά.

φυγε ρε ζητιανε απο το νημα για την εργασια στο εξωτερικο
το να ζητιανευεις απο τους γερους δεν ειναι εργασια
ουτε το να σε χεζουν
φτωχομπινε :birdman:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Εδώ έπεσες μέσα το πήρα στις αρχές του 1990 από τους συγγενείς αυτού που σκοτώθηκε  3 μερες μετά :2funny: πάντα κοιταγα τα μηχανάκια των σκοτωμένων γιατί ειναι μισή τιμή  :2funny:και σαν Σατανιστης κουβαλάω και το πνεύμα τους μαζί μου  :2funny:

 

Μητσαρα γράψε τους όλους στα αρχιδια σου(αυτά τα μικρά που έχεις),ζεις το όνειρο!
Είσαι το πιο πετυχημένο ΑΜΕΑ σε όλο το Ανατολικό μπλοκ... μακράν!!!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο...το κότερο :2funny:
Ε ρε δούλεμα που έτρωγες... έχεις να το λες όμως, έκανες κλόουν πολυτελείας!
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μητσαρα γράψε τους όλους στα αρχιδια σου(αυτά τα μικρά που έχεις),ζεις το όνειρο!

Μικρό είναι το μάτι σου.

https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=96059.0;attach=1252690;image[/img[/URL]]

Τα @@ του Δημητράκαρου είναι τουλάχιστον 5κιλα.

 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μικρό είναι το μάτι σου.

https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=96059.0;attach=1252690;image[/img[/URL]]

Τα @@ του Δημητράκαρου είναι τουλάχιστον 5κιλα.


[/quote]

Έχεις δίκιο,τα αρχιδια του είναι πιο μεγάλα απο το τσουτσουνακι του...μια χούφτα όλο και όλο. :S
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Λοιπόν Dimitraki ,μετά τα βίντεο και τις φωτό με το πουλί σου,στο ζητάω ευγενικά να αποχωρήσεις απ το νήμα.Το είπες μια, το είπες δύο, το είπες ένα χρόνο, όλο μας λες για τις πόρτες σου,για την τουαλέτα σου, ότι είσαι μάγκας που δεν δουλεύεις κ όλοι οι υπόλοιποι που δουλεύουν καθυστερημένοι, λοιπόν να ξέρεις ότι από μένα την επόμενη φορά που θα ξαναγράψεις εδώ, θα έχεις αναφορά από μένα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Επειδή ο Urlauber δεν είναι Δημητράκης μόνο να βρωμίσει τα διάφορα θρεντ χωρίς ποτέ να έχει βοηθησει

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ

JT Construction Company

Χρειαζόμαστε εργαζόμενους για να συνεργαστούμε με την εταιρεία μας στο Λος Άντζελες Καλιφόρνια ΗΠΑ

Κάθε χρόνο, η JT Construction Company προσλαμβάνει περισσότερες από

4000 νέοι εργαζόμενοι. προσλήψεις 2020 σεζόν είδος πλήρους απασχόλησης

απασχόληση με βάση τη σύμβαση περίοδο ανανεώσιμης σύμβασης δύο ετών

γλωσσική κατάρτιση τρεις μήνες, η εταιρεία μας παρέχει όλα

εργαλεία εργασίας. ειδικεύεται στην κατασκευή κτιρίων, τοποθεσιών,

κατασκευή δρόμων και πολλά άλλα έργα. εάν ενδιαφέρεστε να επικοινωνήσετε με το βιογραφικό σας (RESUME, CURRICULUM VITE στο

jtconstructioncompany9@gmail.com

Όσοι πιστοί προσέλθετε. Εσείς που ενδιαφέρεστε για ΗΠΑ.
Δεν φέρω Καμμια ευθύνη για την εγκυρότητα κ αξιοπιστία της αγγελίας. Την είδα κ σας την μεταφέρω απλά.
Και συστήνω προσοχη

Urlauber
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Θα γελάσουμε και σήμερα  :2funny:

Τυπε ετοιμάσου για χοντρή καραμούζα, όταν ξυπνήσουν οι γνωστοί ψωλιστες.

Πρέπει να είναι πολύ ροφός κάποιος για να πιστέψει ότι υπάρχει κατασκευαστικη με email


jtconstructioncompany9@gmail.com
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
.
Θα γελάσουμε και σήμερα  :2funny:

Τυπε ετοιμάσου για χοντρή καραμούζα, όταν ξυπνήσουν οι γνωστοί ψωλιστες.

Πρέπει να είναι πολύ ροφός κάποιος για να πιστέψει ότι υπάρχει κατασκευαστικη με email


jtconstructioncompany9@gmail.com
Τυπε ας μιλησουμε σοβαρα εστω κ λιγο.

Ας σωθει καποιος ή ας ακολουθησει το ονειρο του καποιος αλλος.

Το μεηλ ειναι στα ελληνικα, μπορει να ειναι καποιος στην ελλαδα κι οχι η εταιρεια αμεσως.

Σε καθε περιπτωση εγω προειδοποιησα ή οχι?

Θα γελασουν οι αποκατεστημενοι, οχι ομως οι ανεργοι με οικονομικα προβληματα.

Αν εσυ ή καποιος αλλος εχουν κατι πιο εγγυημενο ,που δεν σηκωνει καραμουζα, εδω ειμαστε.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Τυπε πολύ σοβαρά μιλάω.

Είναι scam αυτού του του τύπου οι αγγελίες.

Φυσικά δεν είχες κακή πρόθεση, αλλά κάνει μπαμ περί τίνος πρόκειται.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Τυπε πολύ σοβαρά μιλάω.

Είναι scam αυτού του του τύπου οι αγγελίες.

Φυσικά δεν είχες κακή πρόθεση, αλλά κάνει μπαμ περί τίνος πρόκειται.
μπορει να εχεις δικιο. Την βρηκα ,την ποσταρα, προειδοποιησα.
Εγω αν ημουν ανεργος 2 χρονια κ δεν ειχα ουτε για καφε, ενα ημεηλ θα το εστελνα κι οτι γινει εγινε. Τσαμπα ειναι

Σαιτ παντως υπαρχει με τετοιο ονομα

Και το μεγαλο αφεντικο gmail εχει

JT Construction Company

JT Construction Company 2205 Hyperion Avenue Los Angeles, CA 90027 US

(323) 578-1592 josephtannousconstruction@gmail.com


Τυπε εισαι κακοπροαιρετος νομιζω...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Πριν χρόνια έψαχνα εργασία κ έστειλα ιμειλ σε κάτι αντίστοιχο.Μ είπαν είμαστε ελληνική εταιρεία με έδρα την Στουτγκάρδη, συνέντευξη θα γίνει την τάδε ημέρα στην Θεσσαλονίκη.Τα μάζεψα και πήγα.

Απάντηση δεν μ ήρθε ποτέ.Εψαχνα τηλέφωνα τους κ τελικά βρήκα το γερμανικό και μου το σήκωσαν.Οταν τους ρώτησα γιατί ούτε κάν με ενημέρωσαν για το αποτέλεσμα της συνέντευξης,μου απάντησαν ότι μέχρι την ώρα που μιλούσαμε δεν ήταν ξεκάθαρο όχι και θα με ειδοποιούσαν, ακόμα με ειδοποιούν.

Φαντάσου ανάλογη κίνηση μόνο που γράφεις για Αμερική...Που θέλει βίζες, σπίτια κλπ.

Όχι τυπε μου, με ένα απλό ιμειλ δεν πας πουθενά.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Πριν χρόνια έψαχνα εργασία κ έστειλα ιμειλ σε κάτι αντίστοιχο.Μ είπαν είμαστε ελληνική εταιρεία με έδρα την Στουτγκάρδη, συνέντευξη θα γίνει την τάδε ημέρα στην Θεσσαλονίκη.Τα μάζεψα και πήγα.

Απάντηση δεν μ ήρθε ποτέ.Εψαχνα τηλέφωνα τους κ τελικά βρήκα το γερμανικό και μου το σήκωσαν.Οταν τους ρώτησα γιατί ούτε κάν με ενημέρωσαν για το αποτέλεσμα της συνέντευξης,μου απάντησαν ότι μέχρι την ώρα που μιλούσαμε δεν ήταν ξεκάθαρο όχι και θα με ειδοποιούσαν, ακόμα με ειδοποιούν.

Φαντάσου ανάλογη κίνηση μόνο που γράφεις για Αμερική...Που θέλει βίζες, σπίτια κλπ.

Όχι τυπε μου, με ένα απλό ιμειλ δεν πας πουθενά.
Δεν νομιζω πως ξεκινας για ηπα ετσι χωρις βιζα, σπιτι και εισητηριο.
Στην γερμανια τα εστιατορια σου πληρωνουν κ το εισητηριο. Ισως μετα να το αφαιρουν απο τον μισθο.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
μπορει να εχεις δικιο. Την βρηκα ,την ποσταρα, προειδοποιησα.
Εγω αν ημουν ανεργος 2 χρονια κ δεν ειχα ουτε για καφε, ενα ημεηλ θα το εστελνα κι οτι γινει εγινε. Τσαμπα ειναι

Σαιτ παντως υπαρχει με τετοιο ονομα

Και το μεγαλο αφεντικο gmail εχει

JT Construction Company

JT Construction Company 2205 Hyperion Avenue Los Angeles, CA 90027 US

(323) 578-1592 josephtannousconstruction@gmail.com


Τυπε εισαι κακοπροαιρετος νομιζω...

Οκ τυπε δε λες να καταλάβεις.

Μετάφραση του κωλου από google translate, email του κωλου τύπου hot-melaxrini23@gmail.com κι εσύ ακόμα πιστεύεις ότι η αγγελία είναι πραγματική.

Μάντεψε τι θα γίνει αν στείλεις.

Θα σου απαντήσουν άμεσα ότι το CV σου είναι ακριβώς αυτό που ψάχναμε και θέλουμε να ξεκινήσουμε άμεσα συνεργασία. Μόνο που για visa processing χρειάζεται να μας δώσεις 500 USD, τα οποία θα σου επιστραφούν με τον πρώτο μισθό όταν ξεκινήσεις.

Θες και κάνα screenshot για να το καταλάβεις? Πρέπει να έχω 5-6 τέτοια στο inbox μου.

Ξαναλέω, δε σου καταλογίζω κακή πρόθεση, αλλά μπορεί να υπάρξει κάνας ροφός που να κλάψει το 500αρικο. Αυτά από εμένα, συνεχίστε  :rockon:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.872
Like
2.273
Πόντοι
456
Μάντεψε τι θα γίνει αν στείλεις.

Θα σου απαντήσουν άμεσα ότι το CV σου είναι ακριβώς αυτό που ψάχναμε και θέλουμε να ξεκινήσουμε άμεσα συνεργασία. Μόνο που για visa processing χρειάζεται να μας δώσεις 500 USD, τα οποία θα σου επιστραφούν με τον πρώτο μισθό όταν ξεκινήσεις.

Θες και κάνα screenshot για να το καταλάβεις? Πρέπει να έχω 5-6 τέτοια στο inbox μου.
Έτσι είναι. Ακόμα και σοβαρές εταιρίες βάζουν ψεύτικες αγγελίες για να μαζεύουν βιογραφικά απλώς. Μετά πουλάνε τα προσωπικά δεδομένα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
.Τυπε ας μιλησουμε σοβαρα εστω κ λιγο.

Ας σωθει καποιος ή ας ακολουθησει το ονειρο του καποιος αλλος.

Το μεηλ ειναι στα ελληνικα, μπορει να ειναι καποιος στην ελλαδα κι οχι η εταιρεια αμεσως.

Σε καθε περιπτωση εγω προειδοποιησα ή οχι?

Θα γελασουν οι αποκατεστημενοι, οχι ομως οι ανεργοι με οικονομικα προβληματα.

Αν εσυ ή καποιος αλλος εχουν κατι πιο εγγυημενο ,που δεν σηκωνει καραμουζα, εδω ειμαστε.

Scam ειναι τυπε. Το κειμενο ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα απο bot η απο google translate και το email βρωμαει, ειδικα το 9 στο τελος, που κανει μπαμ οτι ειναι scam.

Καμια σοβαρη εταιρια δεν εχει gmail, hotmail, yahoo mail κλπ

Ολες οι σοβαρες εταιριες εχουν το ονομα τους μετα το παπακι, δηλαδη πχ hr@johnconstructions.com
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom