Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Τύπε ... κρύβε λόγια .... ξέρω πολλούς στην αγγλία και ζευγάρια δεν είναι τόσο πολλά.

Οι περισσότεροι δεν έκαναν τίποτε στην ελλάδα.
Σαφώς δεν κάνει η ελλάδα για να είσαι ... ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ... ούτε υπάλληλος δικηγόρος, ούτε υπάλληλος λογιστής .....

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ !!!!!!!!

μιλάς για .... δυτικό γιορκσάϊρ ;;;;

τραλαλάκη ... ήρθα Ελλάδα κάθησα 10 μέρες εθελοντικά καραντίνα

στην απολίτιστη Ελλάδα περνάει το μετρητό και ετσι σήμερα πήγα πήρα μερικά ψιλά για τα προσωπικά μου έξοδα μέχρι να φύγω για το εξοχικό ...



 

Συνημμένα

  • IMG_20200703_112455.jpg
    IMG_20200703_112455.jpg
    1,8 MB · Εμφανίσεις: 36

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
τραλαλάκη ... ήρθα Ελλάδα κάθησα 10 μέρες εθελοντικά καραντίνα

στην απολίτιστη Ελλάδα περνάει το μετρητό και ετσι σήμερα πήγα πήρα μερικά ψιλά για τα προσωπικά μου έξοδα μέχρι να φύγω για το εξοχικό ...

Φτηνιάρης πάντα ρε !
Εντάξει ... στην ελλάδα βλέπεις πως είναι το 20ρικο γιατί στην αγγλία 20λιρο δεν είχες δει ποτέ !!!

Υ.Γ. Στείλε του μαλάκα ένα από τα ... 20ρικα στα χανιά να βάλει βενζίνη στο τουαρέγκ και να φάει ένα χάμπουργκερ στις μούσες ... 5€ κάνει ....
θα πάει 3 φορές με το 20ρικο ...

έχει σαπίσει σπίτι και γράφει μαλακίες.

 

Συνημμένα

  • tramou.jpg
    tramou.jpg
    220,1 KB · Εμφανίσεις: 26

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Φτηνιάρης πάντα ρε !
Εντάξει ... στην ελλάδα βλέπεις πως είναι το 20ρικο γιατί στην αγγλία 20λιρο δεν είχες δει ποτέ !!!

Υ.Γ. Στείλε του μαλάκα ένα από τα ... 20ρικα στα χανιά να βάλει βενζίνη στο τουαρέγκ και να φάει ένα χάμπουργκερ στις μούσες ... 5€ κάνει ....
θα πάει 3 φορές με το 20ρικο ...

έχει σαπίσει σπίτι και γράφει μαλακίες.

(1) η τφωτό να είναι μπροστά στην οθόνη για πιστοποίηση

(2) τα νούμερα γιατί τα σβήνεις ρε βλάκα ?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
(1) η τφωτό να είναι μπροστά στην οθόνη για πιστοποίηση

(2) τα νούμερα γιατί τα σβήνεις ρε βλάκα ?

Γέρο .... ξέρεις από φωτογραφίες ή κάνω λάθος ;;;
Θα αμφισβητήσεις σαν το μαλάκα τις φωτογραφίες και του ... πικάπ ;;;
Δεν χρησιμοποιώ λαπτοπ , στην οθόνη του .... ντεσκτοπ ... δεν μπορώ να στήσω χαρτονομνίσματα όρθια !!!!!!

Το χαρτί με το όνομά σου, το ... tramountana δεν σου κάνει ;;;;;;

Αν θέλεις ... άλλες φωτό ....
αργότερα ... γιατί μια παντρεμένη κυρία έφυγε για λίγο από το σπίτι της να έρθει ... και πρέπει να την εξυπηρετήσω !!!
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
(1) η τφωτό να είναι μπροστά στην οθόνη για πιστοποίηση

(2) τα νούμερα γιατί τα σβήνεις ρε βλάκα ?
η ααδε παρακολουθει στενα το σαιτ.
Σαββιδαρος,Πορνοτσαρος,Ουρλαουμπερ και Φυλοβιος ειναι στο στοχαστρο
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.237
Like
13.439
Πόντοι
2.606
Ο φουκαρας τραβάει βάσανα,η αγαμία και η αφραγκια βαράνε στο κεφάλι  :jerking:,ξερω πολλούς στην Ελλάδα που η χρονια αφραγκια τους έκανε μυθομανης ,ο εγκέφαλος όταν δεν πραγματοποιεί επιθυμίες που θέλει πολύ η πέφτει σε κατάθλιψη,η της δημιουργεί σε έναν ψευτοκοσμο όπως έχετε κάνει οι περισσότεροι εδώ μέσα :jerking: λέτε ψέματα για ταξίδια ,γκόμενες αμάξια,σπίτια ,λεφτά , επενδύσεις,ότι δηλαδή θέλουν όλοι ,αλλά είναι δύσκολο να τα πραγματοποιήσει κάποιος γιατί όλα αυτά πλέον να τα κάνεις όλα μαζί θέλουν γέρο πορτοφόλι όπως έχει ο πορνόμεταναστης ,ο Σαββίδης κλπ,όλοι οι υπόλοιποι είστε για γέλια :2funny: ο άλλος μας έβγαλε κουρτίνα για γκόμενα, τούτος εδώ έκλεψε εισητηρίο για να δείξει ότι έχει κάνει ταξίδια ,έχω κάνει κοιλιακούς με τους γελοίους φουκαραδες :2funny:
πιστευω μακραν η καλυτερη ηταν η φωτο με την κουρτινα μου πηρε ενα τεταρτο να καταλαβω γιατι την εβαλε ο ποιητης  :2funny:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.574
Like
51.872
Πόντοι
12.756
τραλαλάκη ... ήρθα Ελλάδα κάθησα 10 μέρες εθελοντικά καραντίνα

στην απολίτιστη Ελλάδα περνάει το μετρητό και ετσι σήμερα πήγα πήρα μερικά ψιλά για τα προσωπικά μου έξοδα μέχρι να φύγω για το εξοχικό ...
φθηνιαρη :birdman:
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.237
Like
13.439
Πόντοι
2.606

πλατινενια μπουκατι των 700 ντολαρς  μαι ας , ας ξεκινησουμε απ τα βασικα η πλατινα δεν μπορει να χυτευθει για την ακριβεια δεν μπορει να χυτευθει καθετα οπως αλλα μεταλλα αλλα μονο  με οριζοντια  χυτευση με φυγοκεντρο χυτοπρεσα και για ενα αντικειμενο μονο οποτε καταλαβαινεις οτι οι παπαριες περι πλατινενιων σκευων ειναι για  :afro:  :2funny:
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216

πλατινενια μπουκατι των 700 ντολαρς  μαι ας , ας ξεκινησουμε απ τα βασικα η πλατινα δεν μπορει να χυτευθει για την ακριβεια δεν μπορει να χυτευθει καθετα οπως αλλα μεταλλα αλλα μονο  με οριζοντια  χυτευση με φυγοκεντρο χυτοπρεσα και για ενα αντικειμενο μονο οποτε καταλαβαινεις οτι οι παπαριες περι πλατινενιων σκευων ειναι για  :afro:  :2funny:
ετσι σας θελω δυναμη!
καθε μερα και κατι καινουριο!
οι οικοσκευες ειναι ο ορισμος του machismo!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ο μητσάρας πρέπει να πάει για ευθανασία

Ο μητσάρας γέρο δεν είχε ποτέ αφεντικά !!!
ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ;;;;

Καλά οι οδοντίατροι στην αγγλία , μακάρι να ήξεραν όπως η συνάδελφός τους στην ελλάδα η κερατωμένη
έναν ... μονσελά ... να τους βοηθούσε να λυτρωθούν !!!!!!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Καλά οι οδοντίατροι στην αγγλία , μακάρι να ήξεραν όπως η συνάδελφός τους στην ελλάδα η κερατωμένη
έναν ... μονσελά ... να τους βοηθούσε να λυτρωθούν !!!!!!

Η αληθεια ειναι (συνεχιζοντας τη χτεσινη συζητηση) οτι τα λεφτα στην Αγγλια βγαινουν με πολλη δουλεια στα οδοντιατρεια. Οι πελατες ερχονται ο ενας πισω απο τον αλλον, ασταματητα. Και αν θυμαμαι καλα πληρωνονται με το κομματι (αναλογα τις εργασιες η τον πελατη δε θυμαμαι καλα).
Για οσους προχωρανε και μπλεκουν με ιδιοκτησια στις κλινικες, εκει περνανε σε αλλο level. Τα ποσοστα που παιρνουν απο το NHS πολλαπλασιαζονται ενω ταυτοχρονα γινονται καια φεντικα, δηλαδη κουμανταρουν. Αν και η αληθεια ειναι οτι ο πελατης εκει εχει παντα το πανω χερι και τρεμεις για καταγγελιες και παραπονα γιατι κοβουν κωλους (μεχρι και ακυρωση επαγγελματικης αδειας αν κανεις κατι πολυ χοντρο).

Τελος μεσα στο οδοντιατρειο ειναι παντα 2 ατομα παροντες, ο οδοντιατρος και ο/η βοηθος. Οι περισσοτεροι βοηθοι ειναι για τον πεουλα (ασπουδαχτοι-ανειδικευτοι) και θυμαμαι οτι γινονταν συνεχεια σκηνικα και μου τα ελεγαν στον καφε.

Σε καποια φαση γνωρισα και εναν 60ρη οδοντιατρο που ηρθε για λιγο στην πολη και μου ειπε οτι επαιρνε 80.000 το χρονο (μεικτα) αλλα η δουλεια παρα πολλη. Καθαρα βαλε καμια 45-50.000 γιατι οι οδοντιατροι εχουν τρελες κρατησεις απο το NHS (καποιες απο αυτες ομως μπορουν να τις παρουν πισω αργοτερα, ειχαν κατι περιεργα συστηματα που δεν καταλαβα ακριβως πως λειτουργουν)

Αυτα εν ολιγοις απ οτι θυμαμαι.

Πολλη δουλεια, καλα λεφτα ητανε το γενικο μοτο.

Το πιο πολυ χρημα παντως βγαινει αργοτερα, οταν γινεις ιδιοκτητης και χτυπας αλλες δουλειες πιο εξειδικευμενες και οχι τη χλεμπα (σφραγισματα, κλπ) γιατι εκει ειναι πιο μεγαλα τα κερδη

Οποτε το 1 μυρριο που ειπα εχθες για νεαρο ζευγαρι, καντο 2 μυρρια στα 15 χρονια, αν μπορεσουν και γινουν ιδιοκτητες μετα απο 10 χρονια
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Σε ρεαλιστικό επίπεδο ... οδοντίατροι έλληνες που πήγαν το 2000 στην αγγλία ... και ήδη κοντεύουν τα 50 ...


Απλά επιβιώνουν !!!!
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ ΣΠΙΤΙ ... δεν έχουν ιδιόκτητο ιατρείο ....

και ζουν όλοι σε κωλοχώρια ... ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ... από 200χλμ και βάλε απόσταση ........

Αμάξι οι περισσότεροι δεν έχουν.
Αν έχουν (το 10% από αυτούς) , κάνει κάτω από 5 χιλιάρικα.

Εννοείται στην ελλάδα τα καλοκαίρια ψάχνουν κέρασμένους καφέδες και σουβλάκια.
ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑΝ ΤΙΠΟΤΕ !!!!!!!!


Ζωάρα, δεν λέω !!!!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
γιατί τοσο μίσος;;;;;
Τι σου φένεται περίεργο? :2funny:ένας φουκαράς που πήγε Γερμανία και δουλεύει νυχτοφύλακας και ότι βγάζει το στέλνει στην Ελλάδα  :headbang:γιατί χρωστάει στις τράπεζες  :headbang:και δίνει και διατροφή  στην πρώην γυναίκα του:headbang:η γυναίκα του τον έδιωξε και του πήρε το διαμέρισμα και αυτός πληρώνει της δόσεις του δανείου  :2funny:Τι το περίεργο βλέπεις να μισεί τους άλλους που έχουν και ζούνε άνετα ? :2funny:
  Με αυτούς ή γελάς ή κλαις
Η γελοία barock ΖΗΤΑΓΕ ΜΕΤΑ ΜΑΝΙΑΣ να δει φωτογραφία του ... πικάπ μου !!!!!!


[size=17pt]
ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΕΔΩ[/size]

ΔΕΝ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΕ . ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ
[size=17pt]ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΔΩ !!!!!!!![/size]
Και πλεον δεν μπορούσε να την αμφισβητήσει .



ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΝΤΑΙ.

Τη λαθραία πισίνα , στο επίσης λαθραίο σπίτι που ανέβασε στα χανιά,
ΟΧΙ ΤΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΤΟΥ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ.

Δεν εβαλε καμία πιστοποιηση , καμία υπογραφή !
Μούφες και ψέμματα 100% .

Και σιγά τη στέρνα δηλαδή ... αλλά τεσπα ....

Κατάλαβες βλάκα ;;;
[size=15pt]ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ
ΟΤΙ Η ΑΔΗΛΩΤΗ ΣΤΕΡΝΑ ΣΤΟ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ
ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΠΗΡΕ ΣΩΓΑΜΠΡΟ ,
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ "ΕΙΜΑΙ Ο BAROCK ,
ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΙΚΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΩΣ ΣΩΓΑΜΠΡΟΣ".
Αλλιώς, μόνο γέλια προκαλούν οι φωτό σου.[/size]
Συγγνώμη γιατί δεν έχω καταλάβει?και όλα αυτά μου φένονται περίεργα? :2funny:το να έχεις πικάπ είναι ένδειξη πλούτου? :2funny:Αν είναι να πάω σε ένα παλιατζίδικο να πάρω ένα πικάπ με 50-80 Ευρώ να σας το βάλω φωτογραφία να το δείτε  :jerking: :2funny: :2funny:
  Ο άλλος ο φουκαράς θεωρεί ότι είναι χλιδή να έχεις δική σου τουαλέτα και δικό σου  μπάνιο  :jerking: :2funny:.
   
τραλαλάκη ... ήρθα Ελλάδα κάθησα 10 μέρες εθελοντικά καραντίνα

στην απολίτιστη Ελλάδα περνάει το μετρητό και ετσι σήμερα πήγα πήρα μερικά ψιλά για τα προσωπικά μου έξοδα μέχρι να φύγω για το εξοχικό ...
Αυτές όλες είναι οι οικονομίες που μάζευες δουλεύοντας χρόνια στην μαύρη ξενιτιά  :2funny: και τα έφερες Ελλάδα  :2funny:.


πλατινενια μπουκατι των 700 ντολαρς  μαι ας , ας ξεκινησουμε απ τα βασικα η πλατινα δεν μπορει να χυτευθει για την ακριβεια δεν μπορει να χυτευθει καθετα οπως αλλα μεταλλα αλλα μονο  με οριζοντια  χυτευση με φυγοκεντρο χυτοπρεσα και για ενα αντικειμενο μονο οποτε καταλαβαινεις οτι οι παπαριες περι πλατινενιων σκευων ειναι για  :afro:  :2funny:
Σήμερα βάζουμε τα μαχαιροπήρουνα μας? :2funny:Εδώ δυστηχώς θα χάσω  :2funny:δεν έχω ακριβά μαχαιροπήρουνα  :2funny:Πάντος χτες στις πόρτες σας ξέσκισα  :2funny:κωλόσατε να βάλετε της εξώπορτες σας  :2funny:μόνο εγώ έβαλα την πόρτα μου φωτογραφία  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:
   
Η αληθεια ειναι (συνεχιζοντας τη χτεσινη συζητηση) οτι τα λεφτα στην Αγγλια βγαινουν με πολλη δουλεια στα οδοντιατρεια. Οι πελατες ερχονται ο ενας πισω απο τον αλλον, ασταματητα. Και αν θυμαμαι καλα πληρωνονται με το κομματι (αναλογα τις εργασιες η τον πελατη δε θυμαμαι καλα).
Καταρχήν γιά να γίνεις οδοντίατρος πρέπει να πας να σπουδάσεις πρώτα.Δεν ξέρω μετά αν κάνουν ειδικότητα,αγροτικό κλπ. Λογικά θα θέλεις 10 χρόνια.Αυτό δεν είναι παράδειγμα γιά τον καθένα είναι μια σπάνια περίπτωση.
 
πιστευω μακραν η καλυτερη ηταν η φωτο με την κουρτινα μου πηρε ενα τεταρτο να καταλαβω γιατι την εβαλε ο ποιητης  :2funny:
Ούτε εγώ κατάλαβα? :2funny:μ'αρέσει που επέμενε ότι η κουρτίνα είναι η Γερμανίδα γκόμενα του  :2funny:μετά έβαλε ένα χέρι που κράταγε ένα παγωτό ότι είναι η γκόμενα του  :jerking: :2funny:πλάκα είχε και το διαμέρισμα από το μεσητικό που έβαλε ότι είναι το διαμέρισμα του  :2funny:και το τελικό ήταν η τσόντα που έλεγε ότι η γκόμενα είναι Γερμανίδα και είναι γκόμενα του  :jerking: :2funny:.
  Πάντος και ο νυχτοφύλακας εκανε παρόμοια  :jerking: :2funny:'εβαλε διαλόγους που έγραφε με τον εαυτό του και τη φωτογραφία από ένα Web μοντέλο που δουλεύει στην Αγγλία ότι είναι η γκόμενα του  :2funny: :2funny:.Για να γελάς μαζί τους καλοί είναι  :2funny: :2funny: :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
   Αυτές όλες είναι οι οικονομίες που μάζευες δουλεύοντας χρόνια στην μαύρη ξενιτιά  :2funny: και τα έφερες Ελλάδα  

Γιατί λίγα λεφτά είναι ρε μήτσο ;;;
Πρέπει να είναι γύρω στο ... 1.5 χιλιάρικο !!!!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
μονο οι δικες μου ειναι τραβηγμενες απο το κινητο και την gopro μου
:headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
Ναι εσύ ψευτοπιλότε είσαι μεγιστάνας  :2funny:πήγες στ'αλήθεια 7-10 μέρες διακοπές σε ξενοδοχείο που είχε πισσίνα  :2funny: φοβερό μπράβο  :2funny:
 
Γιατί λίγα λεφτά είναι ρε μήτσο ;;;
Πρέπει να είναι γύρω στο ... 1.5 χιλιάρικο !!!!!!!
θα τα μάζευε 2 χρόνια  :2funny:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Καταρχήν γιά να γίνεις οδοντίατρος πρέπει να πας να σπουδάσεις πρώτα.Δεν ξέρω μετά αν κάνουν ειδικότητα,αγροτικό κλπ. Λογικά θα θέλεις 10 χρόνια.Αυτό δεν είναι παράδειγμα γιά τον καθένα είναι μια σπάνια περίπτωση.

Μπα δε θελει κατι ιδαιτερο. Απλα να τελειωσεις τη σχολη και αν δουλεψεις και 1-2 χρονια σε οδοντιατρειο Ελλαδα εισαι ετοιμος (ισως και να μη χρειαζεται, μιας και οι οδοντιατροι κανουν ουτως η αλλως πρακτικη μεσα στη σχολη, οποτε τα βασικα οπως σφραγισματα, κλπ τα ξερουν)

Οσο ημουν επανω ηρθαν 2 ζευγαρια κατω των 30, ενας μοναχικος κατω των 30 και μετα που εφυγα ειδα (στην ομαδα της πολης στο facebook) και ακομη μια κοπελα κατω απο 30.

Αυτος που ειχε δικη του κλινικη και τον γνωρισα ηταν κατω απο 45 και το ιδιο ενας αλλος με δικη του κλινικη που δεν τον γνωρισα απο κοντα (μονο φωτο στο fb ειδα)

Γενικα νεαρος κοσμος. Και δεν ειναι λιγοι. Ολοι οι αποφοτοι των ελληνικων οδοντιατρικων το ψαχνουν λιγο πολυ για εξω. Ειναι επαγγελμα με τρελη ζητηση, ο κοσμος τρωει γλυκα, τα δοντια χαλανε, παιδια που θελουν σιδερακια, παππουδες μασελες, διασημοι θελουν πορσελανες, τσιγγανοι θελουν χρυσα :cheesy:
δοξα το Θεο εχει πολλη δουλεια για ολους εκει. Και οι ντοπιοι δε σπουδαζυν τετοια πραγματα. Πολυ σπανια. Σιγα μην κατσει ο Αγγλος να διαβαζει οδοντιατρικες και μαλακιες.

Ενα αλλο καλο εκει ειναι οτι τα ταμεια NHS εγκρινουν μεγαλα ποσα για οδοντιατικρες εργασιες για καθε πολιτη οποτε γινεται μεγαλος τζιρος στα οδοντιατρεια. Δεν ειναι οπως εδω που ο αλλος του χαλανε τα δοντια και δεν παει να τα κανει επειδη δεν εχει λεφτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom