Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Χτες βάζαμε τα μπάνια  :2funny:τρεις σελίδες με μπανιέρες  :jerking: :2funny:σήμερα βάζουμε της πόρτες μας :2funny:αύριο θα βάλουμε τα παράθυρα μας  :2funny:θα σας σκίσω γιατί έχω με τριπλάτζάμια 62 mm ή 75 mm μπαλκονόπορτα με παράθυρο  :2funny: :2funny: :2funny:
  Μαθαύριο λέω να βάλουμε τα τασάκια μας  :2funny:εκεί θα χάσω γιατί δεν καπνίζω και δεν έχω τασάκια  :2funny:
  Γιά σένα το φουκαρά που έχεις κοινόχρηστο μπάνιο και τουαλέτα κάτι σου φένεται να εχει κάποιος δικό του μπάνιο  :2funny:
  Για εργασία στο εξωτερικό άστο καλύτερα  :2funny:ήμουν στο χρηματηστήριο και είχε έναν Ουζμπέκο γιά φύλακα  :2funny:όταν κλείνει το βράδυ φυλάει το κτήριο όπως κ'εσύ  :2funny:.
  Εσεις οι φουκαράδες μας έχετε κάνει ρεζίλι στη Γερμανία  :vomit:και ο βλάκμαν που μένει στον αποθηκευτικό χώρο του νοσοκομείου και εσύ  :vomit: :2funny:.Οι Γερμανοί πάνε στη δουλειά τους με τα αυτοκίνητα τους και εσύ τους ανοίγεις την πόρτα και τους χαιρετάς φεύγουν οι Γερμανοί από τα γραφεία τους και εσύ κάθεσαι όλη τη νύχτα και φυλάς το κτήριο με το φακό  :2funny: και μας γράφεις  :jerking: :2funny:Οι Γερμανοί λένε κοίτα τον καημένο που ήρθε εδώ γιατί Ελλάδα πείναγε  :headbang:.Φαντάζομαι και τους Γερμανούς τους μισείς όπως κ'εμένα  :2funny: :2funny: :2funny:.Είχες πει ότι δεν τους πας  :2funny:.Κακομοίρη ακαποτέ'ι'ρα  :2funny:αν και μπορεί να είσαι του Βλάκμαν κλώνος  :jerking: :2funny:εγώ είμαι συνέχεια σε διακοπές  :2funny:το να παω σε ένα ξενοδοχείο να βγάλω φωτογραφία την πισσίνα  :jerking: δε μου λέει τίποτα  :2funny:
  Και ο Βαλκάνιος φουκαράς μας έβαλε και ενοιιαστήριο  :jerking:και το διαμέρισμα του  :jerking:και τη Γερμανίδα του  :2funny: :2funny:
   Εσύ έβαλες το διαμέρισμα που νοίκιασες μέσω R bnb για δικό σου  :2funny:δεν μπορείς ένα χαρτί να τυπωσεις γιά μισθολόγιο  :jerking: :2funny:.
   Της φώτο από της Η.Π.Α ακόμα της περιμένουμε να της δούμε  :2funny:.
    Ούτε δίπλωμα οδήγησης δεν έχεις  :2funny:αν έχεις βάλτο μας να το δούμε  :2funny: :2funny: :2funny:.

καταλαβα
παλι στην μπανιερα με τα γατια θα το βγαλεις και αυτο το καλοκαιρι
ολοι οι λεφταδες ετσι κανουν :2funny: :2funny: :2funny:
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.710
Like
2.467
Πόντοι
606
:hi: δημητρακη :hi:  συμφωνησαμε εδω  με τα παιδια να ερθω ρωσια να με φιλοξενησεις για 1 μηνα :grin: τον χειμωνα που έρχεται  και να τρωω να πίνω και να με βγαζεις καθε μερα εξω να με κερνας και να  :knockinb: γκομενες που θα πληρωνεις εσυ :grin:  για να δω ιδιως ομασι οτι οντως αυτα που λες οτι ειναι αληθεια και να ερθω ελλαδα και να τους το επιβεβαιωσω  :hi:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Το να δουλευεις για να ζησεις το βρισκω αξιοπρεπες.
Καποιους τους ικανοποιει η εργασια. Ειναι η διασκεδαση τους.χαιροντε με αυτο που κάνουν. Τους γεμιζει την ψυχη.
Τι ειναι δλδ αυτοι φουκαραδες?
Επειδη δεν συμφωνουμε μαζι τους?
Μηπως ειμαστε εμεις λαθος?

Προσωπικα εγω ουτε αρρωστος δεν βγαινω ,ενω εχω το δικαιωμα. Βγηκα μονο μια μερα σε δυο χρονια κ εκεινο επειδη ημουν νοσοκομειο.
Πρωτον γιατι ντρεπομαι να το κανω στα ψεματα κ δεύτερον επειδη βαριεμαι στο σπιτι
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
:hi: δημητρακη :hi:   συμφωνησαμε εδω  με τα παιδια να ερθω ρωσια να με φιλοξενησεις για 1 μηνα :grin: τον χειμωνα που έρχεται  και να τρωω να πίνω και να με βγαζεις καθε μερα εξω να με κερνας και να  :knockinb: γκομενες που θα πληρωνεις εσυ :grin:  για να δω ιδιως ομασι οτι οντως αυτα που λες οτι ειναι αληθεια και να ερθω ελλαδα και να τους το επιβεβαιωσω  :hi:

καλυτερα μην μεινεις σπιτι του
εχει δηλωσει πως χεζει στην μπανιερα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
:hi:  παιδια χαβαλε :grin: μαλακιλικι  με τους γερμανους μπορει να κανει ελληνας?  δηλαδη οπως ειναι στην ελλαδα να κανει και το ιδιο χαβαλε αντιστοιχα στην  γερμανια με γερμανους :hi:
90% οχι γιατι δεν εχουν χιουμορ. Δεν ταιριάζουμε καθολου. Τους λες κατι αστειο κ σε κοιταν σαν εξωγηινο.

Το 10% ναι, εχει αισθηση του χιουμορ, γενικα ειναι εξυπνοτεροι κ ανοιχτομυαλοι.
Ειναι αυτοι που πηγαινουν συνηθως διακοπες στην ελλαδα, τους αρεσει να πινουν ουζο κ να λενε "geia mas!". Οι πλουσιοτεροι απο αυτους εχουν καποιο μικρο εξοχικο πχ στην κρητη.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
θα πηγαίνω στο ξέφωτο στον ακαλυπτο κατω στην πολυκατοικια τοτε  :grin: :hi:  :grin: :grin: :grin:

μπορεις και συ να χεζεις στην μπανιερα του γουσταρει κουραδιτσες

μπανιο στα ορθια ομως με νερο απο τον νιπτηρα

:hi: :hi:

 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.710
Like
2.467
Πόντοι
606
90% οχι γιατι δεν εχουν χιουμορ. Δεν ταιριάζουμε καθολου. Τους λες κατι αστειο κ σε κοιταν σαν εξωγηινο.

Το 10% ναι, εχει αισθηση του χιουμορ, γενικα ειναι εξυπνοτεροι κ ανοιχτομυαλοι.
Ειναι αυτοι που πηγαινουν συνηθως διακοπες στην ελλαδα, τους αρεσει να πινουν ουζο κ να λενε "geia mas!". Οι πλουσιοτεροι απο αυτους εχουν καποιο μικρο εξοχικο πχ στην κρητη.
:hi:  
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
90% οχι γιατι δεν εχουν χιουμορ. Δεν ταιριάζουμε καθολου. Τους λες κατι αστειο κ σε κοιταν σαν εξωγηινο.

Το 10% ναι, εχει αισθηση του χιουμορ, γενικα ειναι εξυπνοτεροι κ ανοιχτομυαλοι.
Ειναι αυτοι που πηγαινουν συνηθως διακοπες στην ελλαδα, τους αρεσει να πινουν ουζο κ να λενε "geia mas!". Οι πλουσιοτεροι απο αυτους εχουν καποιο μικρο εξοχικο πχ στην κρητη.

ναι αν τους λες αστεια τυπου σεφερλη
τα καλα τα πιανουν και κανουν χαβαλε
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.710
Like
2.467
Πόντοι
606
μπορεις και συ να χεζεις στην μπανιερα του γουσταρει κουραδιτσες

μπανιο στα ορθια ομως με νερο απο τον νιπτηρα

:hi: :hi:
θα δειξει την γενναιοδωρια του νοικιαζοντας με ενα δωματιο σε ενα τοπ ξενοδοχειο τοτε  :grin:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
το ειδαμε το σπιτι σου
καμια φωτο απο διακοπες να βαλεις
η δικη μου ειναι με μισθο υπαλληλου

δειξε μας πως ζουν οι εισοδηματιες
Ο μητσοσς δεν κανει διακοπες γιατι εχει δηλωσει οτι δεν ειναι ηδονοβλεψιας για να πηγαινει και να παιρνει ματι στις παραλιες  :2funny:
παντως αυτο με την θαλασσα που ποσταρετε με ξεπερναει ,,, ελληνες ειμαστε εχουμε μπουχτισει απο την παιδικη μας ηλικια

Ελεος ...  :grin:
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Ο μητσοσς δεν κανει διακοπες γιατι εχει δηλωσει οτι δεν ειναι ηδονοβλεψιας για να πηγαινει και να παιρνει ματι στις παραλιες  :2funny:
παντως αυτο με την θαλασσα που ποσταρετε με ξεπερναει ,,, ελληνες ειμαστε εχουμε μπουχτισει απο την παιδικη μας ηλικια

Ελεος ...  :grin:

τρεις πισινες ποσταρα, οχι αλλο αλατονερο
 
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
396
Like
276
Πόντοι
21
Μεγάλε μπράβο,θα φας ψωμάκι  :2funny:Θα πάρεις 30 ευρώ το μήνα παραπάνω δουλεύοντας 12ωρο  :jerking: :2funny:και θα σωθείς  :2funny: :2funny:

  Καταρχήν αυτά είναι μικτά.Εσείς οι νυχτοφύλακες βγάζετε 1.500-1.800 γιατί δουλεύετε νύχτα.
  Πάντος σε Ελληνικό εστιατόριο αν πας να δουλέψεις τα ίδια θα είναι εκεί θα παίρνεις γιά το 12 ωρο 1.200 ευρώ αλλά θα σε τα'ι'ουν σα σκύλο και θα έχεις και ένα δωμάτιο με ντους στη σοφίτα ή στο υπόγειο και δε θα πληρώνεις και ενοίκιο οπότε μία η άλλη θα σου έρθει  :2funny:

  Χτες βάζατε τα μπάνια σας  :2funny:κάποιοι που δεν έχουν μπάνιο έβαλαν κλεμμένες φώτο,και κάποιοι κοινόχρηστα μπάνια εκεί που μένουν  :2funny:
  Σήμερα βάζουμε της πόρτες μας.Αυτή είναι η εξώπορτα μου  :2funny: 9mm ατσάλι εξωτερικά και 5mm ατσάλι εσωτερικά και με 3 λουκέτα όπως βλέπετε αν σε πυροβολίσουν με αυτόματο ΑΚ 47 οι σφαίρες περνάνε αλλά σε τραυματίζουν ελαφρά.
  Περιμένω της εξώπορτες σαν φωτογραφία  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:Όποιος βάλει ψεύτικες φωτογραφίες θα το καταλάβουμε και θα ρεζιλευτεί  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Λαμογιο, φωτογραφια απο τη κουζινα ακομα να βαλεις
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
τρεις πισινες ποσταρα, οχι αλλο αλατονερο
πισινες ειχε και στο Κισιναου ... και στην Οδησσο
με μουναρες στην πλειοψηφια ολογυρα σου και οχι μουσατους :grin:

τελος παντων
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
πισινες ειχε και στο Κισιναου ... και στην Οδησσο
με μουναρες στην πλειοψηφια ολογυρα σου και οχι μουσατους :grin:

τελος παντων

ας ποσταρει καμια απο πετερ με μουνια
ουτε για την εισοδο δεν εχει ο φουκαρας ο μητσος
εκτος αν του απαγορευσαν την εισοδο γιατι εχεζε μεσα στις πισινες
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ο μητσοσς δεν κανει διακοπες γιατι εχει δηλωσει οτι δεν ειναι ηδονοβλεψιας για να πηγαινει και να παιρνει ματι στις παραλιες  :2funny:
παντως αυτο με την θαλασσα που ποσταρετε με ξεπερναει ,,, ελληνες ειμαστε εχουμε μπουχτισει απο την παιδικη μας ηλικια

Ελεος ...  :grin:
Μου θύμισες το φουκαρά της Κύπρου  :2funny:που λέει κάθομαι στο μπαλκόνι και τρώω φέτα και πίνω καφέ και πηγαίνω και στη θάλασσα και βλέπω της τουρίστριες  :jerking: :2funny:
 
ας ποσταρει καμια απο πετερ με μουνια
ουτε για την εισοδο δεν εχει ο φουκαρας ο μητσος
εκτος αν του απαγορευσαν την εισοδο γιατι εχεζε μεσα στις πισινες
Ποιά πισσίνα? :jerking: :2funny:τι είναι εδώ Καλιφόρνια? :jerking: :2funny:τι βλακείες λες? :jerking: :2funny:το καλοκαίρι εδώ το νορμάλ είναι ιούνιο 13 βαθμοί,ιούλιο 17 και τον αύγουστο 15 τι πισσίνες? :2funny:γιά πατινάζ οι πισσίνες θα ήταν ότι πρέπει  :2funny:είσαι πάντος και πολύ μινάρας  :jerking: :2funny:

Το να δουλευεις για να ζησεις το βρισκω αξιοπρεπες.
Καποιους τους ικανοποιει η εργασια. Ειναι η διασκεδαση τους.χαιροντε με αυτο που κάνουν. Τους γεμιζει την ψυχη.
Τι ειναι δλδ αυτοι φουκαραδες?
Επειδη δεν συμφωνουμε μαζι τους?
Μηπως ειμαστε εμεις λαθος?

Προσωπικα εγω ουτε αρρωστος δεν βγαινω ,ενω εχω το δικαιωμα. Βγηκα μονο μια μερα σε δυο χρονια κ εκεινο επειδη ημουν νοσοκομειο.
Πρωτον γιατι ντρεπομαι να το κανω στα ψεματα κ δεύτερον επειδη βαριεμαι στο σπιτι
Και στο Άουσβιτς δουλεύαν ξένοι μαζί με τους Γερμανούς το θέμα είναι τι γινόταν στο τέλος της ημέρας  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Είναι σαν να πας στην Κρήτη την δεκαετία του 90 και να ρωτήσεις τους Κρητικούς τι θα ψηφίσεις, ΠΑΣΟΚ η ΝΔ, τι θα απαντούσαν?
το ειδαμε το σπιτι σου
καμια φωτο απο διακοπες να βαλεις
η δικη μου ειναι με μισθο υπαλληλου

δειξε μας πως ζουν οι εισοδηματιες
καλώς τον ακαπουστειρα  :2funny:εσύ δεν έλεγες ότι είσαι πιλότος? Άλλος μυθομανης ψεύτης από εδώ, μου θυνιζετε έναν γνωστό που ήταν αφραγκος για πολλούς μήνες, μιλάμε ευρώ στην τσέπη και άρχισε να μας λέει ότι πίνει καφέ με μσρινακη  :2funny: περισσότερο έχω ταξιδέψει εγώ στον πλανήτη Άρη το 2030 πάρα εσύ να έχεις πιλοταρει αεροπλάνο  :2funny: βάλε και άλλες φώτο από τα τουριστικά σαιτ να μας δείξεις το ωραία ζωή κάνεις, το αεροπλάνο το πάρκαρες εκεί γύρω?  :2funny: δεν ξέρουμε ποιον να κραξουμε πρώτα πλέον, έχετε μαζευτεί πολλοί τελευταία  :2funny: θα κάνουμε βάρδιες με τον Δημήτρη, πρωί και ξημέρωμα αυτός και της υπόλοιπες ώρες εγώ  :2funny:φεύγει στο γατάκι το άλλο και αφήνει εμένα σπίτι να του προσέχω της γάτες
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εγω εκει που ημουν, τουλαχιστον οι μισοι Ελληνες ητανε φτιαγμενοι η ειχαν παρει καλο δρομο και θα ειναι φτιαγμενοι σε καποια χρονια αν δε στραβωσει το πραμα. Οχι παμπλουτοι, αλλα καλοφτιαγμενοι, δηλαδη με πανω απο μισο μυρριο, δικο τους σπιτι, καλο αμαξι, και γενικα ανετοι.
Κυριως οδοντιατροι-γιατροι με δικες τους κλινικες, ενας εστιατορας και κανα δυο στελεχη πληροφορικης (μανατζερ και πανω) με πολυ καλα λεφτα

Που είναι αυτά ;;;
ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ... ΚΛΙΝΙΚΕΣ ;;;;; Και ... πόσοι ;;;;;;;;
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Και ο Βαλκάνιος ψευταράς μας έβαλε και ενοικιαστήριο και το διαμέρισμα του και τη Γερμανίδα του  :2funny:
Εσύ έβαλες το διαμέρισμα που νοίκιασες μέσω R bnb για δικό σου  :2funny: δεν μπορείς ένα χαρτί να τυπωσεις γιά μισθολόγιο;  
Τις φώτο από τις Η.Π.Α ακόμα τις περιμένουμε να τις δούμε  :2funny:.
Ούτε δίπλωμα οδήγησης δεν έχεις  
αν έχεις βάλτο μας να το δούμε  :2funny:
:grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom