Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
δημητρακη που θα πας διακοπες φετος? :2funny: :2funny: :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
O Urlauber πιστευω ειναι σχετικα ειλικρινης για τα χρηματα που βγαζει,

Απο την αλλη ο ΚΜΑΝ , εχει ποσταρει ενα χαρτι το οποιο δεν αποδεικνυει απαραιτητα κατι. Τουλαχιστον αυτο που ειδα ειχε απλα ενα ποσο δεν ηταν πληρης δηλωση.  Επισης δεν εχει πει σε ποιον κλαδο ειναι για να κρινουμε αν τα ποσα ειναι ρεαλιστικα

Γιατι 5+ χιλιαρικα καθαρα, γερμανια , ειναι παρα πολλα λεφτα μεικτα.

Θα βαλω και ολοκληρο το μισθολόγιο.Αλλωστε εχω βάλει ξανά.
Ετσι κι αλλιώς 5 χιλιάρικα είναι λίγα για σπονσοριλικια πρέπει να περάσω στο επόμενο επίπεδο.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
ο φουκαρας ο δημητρακης μονο στην μπανιερα θα βρεξει τα αρχιδια του και φετος :2funny: :2funny: :2funny:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Βασιλακη συνεχιζεις να λες παπαριες...

Εκει εχεις φτασει πλεον; Να μη μπορεις να εχεις σταματημο;

Τραβα κοιταξου στο καθρεφτη για ενα λεπτο και προσπαθησε να μη κοπανιεσαι μετα σε πλακακια-κασες-αλουμινια με αυτο που θα δεις μεσα στα ματια σου.

Θες να παιξουμε ενα παιχνιδι;

Εχεις τα αρχιδια;

Θες να βρεθουμε σε ξενοδοχειο της επιλογης σου για 5 ημερες χαλαρες διακοπες ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕΣΑ ΕΔΩ οταν θα ειμαστε παρεα και δεν θα μπορεις να κουβαλας τα 10 ταμπλετ ή να εχεις τα 10 vpn ανοιχτα;

Θες;

Αν δεν θες, τραβα σε κανα γιατρο να ζητησεις βοηθεια.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Λίρες Τουρκίας φίλε ούτε για Ντονέρ δεν τα του φτάνουν

22 χιλιάδες τούρκικες, είναι κάπου 2.5 χιλιάρικα.
Το σπίτι που έδειξε, δεν κάνει πάνω από 500 το μήνα.
Αμάξι δεν ...
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Είναι αλήθεια.
Βγάζει 22.000 λίρες το μήνα.

ΑΠΛΑ ΛΙΡΕΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ !!!!!!!

Αυτα στο Λονδινο δεν αρκουν ουτε στο να εχεις απλα ενα δυαρακι και να μενεις μονος σου σε μια αξιοπρεπη περιοχη.

Δεν μιλαμε για αυτοκινητο-φαγητο-λοιπα εξοδα.

Μιλαμε αποκλειστικα και μονο για το ενοικιο.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

Δεν είναι στο λονδίνο . Το έχει πει .
Φαγητό ένα πακέτο μακαρόνια ετικέτας, μπορεί να τρώει ένα άτομο 4 μέρες. Με μισή λίρα. Σπίτι του.
Δεν μιλάμε να τρώει στο λάνγκχαμ χίλτον στο γουεστ έντ ή στο ριτζ στο πικαντίλυ !
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.942
Κριτικές
27
Like
4.298
Πόντοι
1.446
Δεν είναι στο λονδίνο . Το έχει πει .
Φαγητό ένα πακέτο μακαρόνια ετικέτας, μπορεί να τρώει ένα άτομο 4 μέρες. Με μισή λίρα. Σπίτι του.
Δεν μιλάμε να τρώει στο λάνγκχαμ χίλτον στο γουεστ έντ ή στο ριτζ στο πικαντίλυ !


Η Αγγλία έχει κορεστεί μέχρι το 2008 έπαιζαν καλά λεφτά είχα συνάδελφο που ήταν το 2003-7 εκεί και όντως ήταν πολύ καλά μετα την κρίση του 2008 και με την συνεχιζόμενη μετανάστευση σφήξαν πολύ τα πράγματα και σε μισθούς και σε θέματα ποιότητας ζωής
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Η Αγγλία έχει κορεστεί μέχρι το 2008 έπαιζαν καλά λεφτά είχα συνάδελφο που ήταν το 2003-7 εκεί και όντως ήταν πολύ καλά μετα την κρίση του 2008 και με την συνεχιζόμενη μετανάστευση σφήξαν πολύ τα πράγματα και σε μισθούς και σε θέματα ποιότητας ζωής

Σκατά ήταν πάντα.
Κανείς έλληνες δεν κονόμησε εκεί.
Απλά επιβιώνουν.

Λεφτάδες γύρναγαν από ΗΠΑ, ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΝΕΑ ΖΗΆΝΔΙΑ , ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.942
Κριτικές
27
Like
4.298
Πόντοι
1.446
Σκατά ήταν πάντα.
Κανείς έλληνες δεν κονόμησε εκεί.
Απλά επιβιώνουν.

Λεφτάδες γύρναγαν από ΗΠΑ, ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΝΕΑ ΖΗΆΝΔΙΑ , ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ

Βενεζουέλα άμα την κοπάναγε κάποιος το 2014 ναι θα έβγαζε λεφτά και για τις υπόλοιπες συμφωνώ,ειδικά για Νότια Αφρική παίζουν ακόμα τρελά λεφτά αλλά θέλει προσοχή γιατί είναι χειρότερα και από τα Western. Πριν την καταρρευσή του απαρτχαιντ τα φράγκα ήταν ακόμα περισσότερα και το ρίσκο λιγότερο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Σκατά ήταν πάντα.
Κανείς έλληνες δεν κονόμησε εκεί.
Απλά επιβιώνουν.

Λεφτάδες γύρναγαν από ΗΠΑ, ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΝΕΑ ΖΗΆΝΔΙΑ , ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ

Εγω εκει που ημουν, τουλαχιστον οι μισοι Ελληνες ητανε φτιαγμενοι η ειχαν παρει καλο δρομο και θα ειναι φτιαγμενοι σε καποια χρονια αν δε στραβωσει το πραμα. Οχι παμπλουτοι, αλλα καλοφτιαγμενοι, δηλαδη με πανω απο μισο μυρριο, δικο τους σπιτι, καλο αμαξι, και γενικα ανετοι.
Κυριως οδοντιατροι-γιατροι με δικες τους κλινικες, ενας εστιατορας και κανα δυο στελεχη πληροφορικης (μανατζερ και πανω) με πολυ καλα λεφτα

Απο τους ανειδικευτους δε φτιαχτηκε κανενας, ολοι φυτοζωουσαν.
Μονο Αμερικη μπορει ενας ανειδικευτος να κανει λεφτα.
Αμερικη βεβαια ενας ειδικευμενος εχει για ταβανι μονο τον ουρανο
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Σκατά ήταν πάντα.
Κανείς έλληνες δεν κονόμησε εκεί.
Απλά επιβιώνουν.

Λεφτάδες γύρναγαν από ΗΠΑ, ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΝΕΑ ΖΗΆΝΔΙΑ , ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ

Και ο Καναδας εφτιαξε πολυ κοσμο Λακη.

 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Σκατά ήταν πάντα.
Κανείς έλληνες δεν κονόμησε εκεί.
Απλά επιβιώνουν.

Λεφτάδες γύρναγαν από ΗΠΑ, ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΝΕΑ ΖΗΆΝΔΙΑ , ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ

Στέλιος Χατζηιωάννου
και πολλοι εφοπλιστες
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Τη δουλεια γερμανια πως την βρηκες? Ειχες βοηθεια στην αρχη, μιλουσες γερμανικα?

Απο αγγελια.
Το κλειδι ειναι η γλωσσα αλλιως μπλεκεις με τα σκατα.
Ειχα μια πολυ πολυ μικρη στην αρχη. Κατι ηταν κι αυτο.

Εμαθα ελαχιστα μονος μου, ικανα να ξεφυγω απο τα ελληνικα εστιατορια.
Δεν έφταναν ομως για κατι σοβαρο.
Πηγα σχολειο 1 χρονο κ πηρα b1. Παλι δεν ειναι κατι φοβερο. Στην δουλεια μου επειδη ειναι ολοι γερμανοι εκτος απο μενα, εξοικιωθηκα περισσοοτερο, ειμαι στο b2 πιστευω.

 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.710
Like
2.467
Πόντοι
606
:hi:  παιδια χαβαλε :grin: μαλακιλικι  με τους γερμανους μπορει να κανει ελληνας?  δηλαδη οπως ειναι στην ελλαδα να κανει και το ιδιο χαβαλε αντιστοιχα στην  γερμανια με γερμανους :hi:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Γιατι συνεχιζεις να βρωμιζεις τα αλλα θρεντ?

Εδω γραφουμε πληροφοριες για εργασια στο εξωτερικο. Εισαι εντελως οφφ.

Κι οταν σου λενε φωτο μπανιο, βαλε μπανιο, τι φοβασαι γεμιστανα?
Χτες βάζαμε τα μπάνια  :2funny:τρεις σελίδες με μπανιέρες  :jerking: :2funny:σήμερα βάζουμε της πόρτες μας :2funny:αύριο θα βάλουμε τα παράθυρα μας  :2funny:θα σας σκίσω γιατί έχω με τριπλάτζάμια 62 mm ή 75 mm μπαλκονόπορτα με παράθυρο  :2funny: :2funny: :2funny:
  Μαθαύριο λέω να βάλουμε τα τασάκια μας  :2funny:εκεί θα χάσω γιατί δεν καπνίζω και δεν έχω τασάκια  :2funny:
  Γιά σένα το φουκαρά που έχεις κοινόχρηστο μπάνιο και τουαλέτα κάτι σου φένεται να εχει κάποιος δικό του μπάνιο  :2funny:
  Για εργασία στο εξωτερικό άστο καλύτερα  :2funny:ήμουν στο χρηματηστήριο και είχε έναν Ουζμπέκο γιά φύλακα  :2funny:όταν κλείνει το βράδυ φυλάει το κτήριο όπως κ'εσύ  :2funny:.
  Εσεις οι φουκαράδες μας έχετε κάνει ρεζίλι στη Γερμανία  :vomit:και ο βλάκμαν που μένει στον αποθηκευτικό χώρο του νοσοκομείου και εσύ  :vomit: :2funny:.Οι Γερμανοί πάνε στη δουλειά τους με τα αυτοκίνητα τους και εσύ τους ανοίγεις την πόρτα και τους χαιρετάς φεύγουν οι Γερμανοί από τα γραφεία τους και εσύ κάθεσαι όλη τη νύχτα και φυλάς το κτήριο με το φακό  :2funny: και μας γράφεις  :jerking: :2funny:Οι Γερμανοί λένε κοίτα τον καημένο που ήρθε εδώ γιατί Ελλάδα πείναγε  :headbang:.Φαντάζομαι και τους Γερμανούς τους μισείς όπως κ'εμένα  :2funny: :2funny: :2funny:.Είχες πει ότι δεν τους πας  :2funny:.
δημητρακη που θα πας διακοπες φετος? :2funny: :2funny: :2funny:
Κακομοίρη ακαποτέ'ι'ρα  :2funny:αν και μπορεί να είσαι του Βλάκμαν κλώνος  :jerking: :2funny:εγώ είμαι συνέχεια σε διακοπές  :2funny:το να παω σε ένα ξενοδοχείο να βγάλω φωτογραφία την πισσίνα  :jerking: δε μου λέει τίποτα  :2funny:
 
Θα βαλω και ολοκληρο το μισθολόγιο.Αλλωστε εχω βάλει ξανά.
Ετσι κι αλλιώς 5 χιλιάρικα είναι λίγα για σπονσοριλικια πρέπει να περάσω στο επόμενο επίπεδο.
Και ο Βαλκάνιος φουκαράς μας έβαλε και ενοιιαστήριο  :jerking:και το διαμέρισμα του  :jerking:και τη Γερμανίδα του  :2funny: :2funny:
   Εσύ έβαλες το διαμέρισμα που νοίκιασες μέσω R bnb για δικό σου  :2funny:δεν μπορείς ένα χαρτί να τυπωσεις γιά μισθολόγιο  :jerking: :2funny:.
   Της φώτο από της Η.Π.Α ακόμα της περιμένουμε να της δούμε  :2funny:.
    Ούτε δίπλωμα οδήγησης δεν έχεις  :2funny:αν έχεις βάλτο μας να το δούμε  :2funny: :2funny: :2funny:.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
:hi:  παιδια χαβαλε :grin: μαλακιλικι  με τους γερμανους μπορει να κανει ελληνας?  δηλαδη οπως ειναι στην ελλαδα να κανει και το ιδιο χαβαλε αντιστοιχα στην  γερμανια με γερμανους :hi:

για μπυρες και μουνια μιλανε συνηθως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom