Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Tότε τι είναι Σκατουλάκι29?Και γιατί τα βγάζεις σε ευρώ και όχι σε ρούβλια;Είναι τα λεφτά για να μένεις μακρυά απο Ελλάδα;
Αντε κυρΣτέφανε!!Θα αναστενάξουν πάλι τα 24ωρα ΣΜ!!!
Τι να τα κάνω σε ρούβλια,αφού σε Ευρώ μου τα έστειλαν τι  :jerking: γράφεις πάλι  :jerking: :2funny:
  Δεν τα έβγαλα από λογαριασμό μου τα έστειλαν.
Παλιες φωτογραφιες ειναι που τις ειχε βγαλει.

Τα κερδη απο το χεσιμο, σε καλη μερια ρε!
Τώρα πριν λίγο της έβγαλα.τόσο  :jerking:είσαστε  :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Γ'αυτόν τον κακομοίρη το iphone 7 είναι κάτι το θε'ι'κό,σιγά μην έχει τέτοιο τηλέφωνο  :2funny:κάποιανού άλλου θα είναι  :2funny:.
  Ο Κλώνος του Ακαποτέ'ι'ρα είπε πριν λίγο καιρό ότι οι τράπεζες 500άρικα ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ!και ότι τα 500άρικα τα έβγαλα από το σεντούκι μου  :jerking: :2funny:Ε,αν δεν ξέρει ας μην γράφει  :jerking:
  Πήγα και πήρα 1.500 τα 500 τα έβαλα αμέσως στο λογαριασμό μου και τα υπόλοιπα τα βλέπετε  :2funny:Αυτό γιά να μην ακούω  :jerking: :2funny:από τον κάθε άσχετο.Εδώ στην (φτωχή) Ρωσσία αν τους πεις να στα δώσουν σε 500άρικα συνήθως έχουν.Ελλάδα αρχήδια όλο πενηντάρικα μου δίνουν άντε και καμιά φορά κατοστάρικα.
  Πήγα σε άλλο υποκατάστημα της τράπεζας γιατί εκεί που πάω συνήθως είχε πέσει το σύστημα.Η υπάλληλος αυτή τη φορά ήταν πολύ χοντρή  :2funny:βέβαια δεν πήγα γιά καμάκι  :2funny:τα λεφτά πήγα να πάρω  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
  Θα σκυλιάσουν οι γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
  Αν γελάω με κάτι στην Ελλάδα είναι με τους κομμουνιστές   :2funny: με τους Συρηζέους με τα μούσια  :2funny: και με τους φουκαράδες που έφυγαν στο εξωτερικό γιά δουλειά  :2funny:και βλέπετε πως ζούνε  :vomit: :2funny:

 
 
πολλα λεφτα βρε πωπω.

Αυτα που σου πεταξα στα μουτρα ηταν πενταπλασια. Ξεχασες?
Και το πιο σημαντικο. Με τα αρχιδια μου ,οχι τσεκ μαμα.
Ανικανε γιωτά.

Τα 500αρικα δεν κυκλοφορουν σε ολη την ευρωπη γιατι διευκόλυναν την κυκλοφορια μαυρου χρήματος. Η αποφαση παρθηκε πριν τεσσερα χρονια περιπου. Μαθε και κατι.  

Κοιτα που γεματος περηφανια πηγε να παρει τα λεφτα......... της μαμας
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
είναι πολύ λεφτάς !!!!!!
η φωτό ήταν βγαλμένη με iphone 7 !!!!!!!!!!!!


Ρε μλκ Λάκη, μήπως είσαι κανα τέτοιος που τρέχεις και στήνεσαι στις ουρές να πάρεις το τελευταίο κινητό ΠΡΙΝ ακόμα βγει;;;



selfie.jpg



images



Ρε μλκ μήπως φοράς και σταν σμιθ;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
το σπίτι το δικό μου στα χανιά, είναι δηλωμένο σπίτι !!!!!!!
και πληρώνει ενφια !!!!!!!!
και ο λογαριασμός δεη γράφει ΚΑΤΟΙΚΙΑ ... όχι διαφημιστική πινακίδα !!!!!!!!

το δικό σου ;;;;;;;;

Mωρή κουφάλα, παντού έχεις σπίτια.  :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Εδω τυπε είμαστε ολοι μπρουκληδες
Λεφταδες
Γαμιαδες  
Πανω απο 1,85
Γαμαμε 8αρια και πανω και μας πληρωνουν κι απο πανω
Ειμαστε καλογυμνασμενοι
Brutal
Την εχουμε 25 εκατοστά το λιγοτερο
Τρωμε μονο γκουρμε
Αυτοδημιουργητοι
Πεταμε μονο α θεση και αν δεν βαριομαστωπιλοταρουμε και το αεροπλανο


Εμενα ο προεδρος της emirates μου στελνει καθε πρωι καλημερα στο viber στο iphone20 μου


Είσαι ένα τυπικό μέσο μέλος του σαη τύπε.  :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
πολλα λεφτα βρε πωπω.

Αυτα που σου πεταξα στα μουτρα ηταν τετραπλασια. Ξεχασες?
Και το πιο σημαντικο. Με τα αρχιδια μου ,οχι τσεκ μαμα.
Ανικανε γιωτά.

Τα 500αρικα δεν κυκλοφορουν σε ολη την ευρωπη γιατι διευκόλυναν την κυκλοφορια μαυρου χρήματος. Η αποφαση παρθηκε πριν τεσσερα χρονια περιπου. Μαθε και κατι.  
Ναι έβαλες τα λεφτά απ'όλους στον όροφο  :2funny:10άρικα και 20άρικα από διαφορετικούς πάκους  :2funny:πως δεν έβαλες και τα κέρματα  :2funny:μιά μιζέρια  :2funny:
  Δικά σου και να ήταν ήταν αυτά που μάζευες 2 χρόνια φουκαρά γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:ενώ εγώ παίρνω συνέχεια λεφτά όπως βλέπεις  :2funny:
  Εδώ στη (φτωχή) Ρωσσία έχει πεντακοσάρικα ,εσείς στην (πλούσια) Γερμανία έχετε 10άρικα και 20άρικα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Τι να τα κάνω σε ρούβλια,αφού σε Ευρώ μου τα έστειλαν τι  :jerking: γράφεις πάλι  :jerking: :2funny:
  Δεν τα έβγαλα από λογαριασμό μου τα έστειλαν.Τώρα πριν λίγο της έβγαλα.τόσο  :jerking:είσαστε  :2funny:
Ρούβλια δεν έχει στην Ρωσία ;Ψωνίζεις με ευρώ;Δηλαδή όταν εγώ στέλνω στην Ελλάδα να τα παίρνουν  σε λίρες και όχι σε ευρώ;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
γιατί σάμπως έχει θέρμανση το ρημάδι του ?
Άστο 28 βαθμούς έχω το χειμώνα μες το σπίτι,στη Ρωσσία τα σπίτια είναι τα πιό ζεστά στον κόσμο.Ενώ εσείς στην Αγγλία το δαγκώνετε  :2funny:και πάτε με το λεοφωρείο  :2funny: :2funny: :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Γ'αυτόν τον κακομοίρη το iphone 7 είναι κάτι το θε'ι'κό,σιγά μην έχει τέτοιο τηλέφωνο  :2funny:κάποιανού άλλου θα είναι  :2funny:.
 

 
 

Πες τα ρε Μήτσο, στήριξέ με, η αλήθεια είναι οτι το δικό μου τηλέφωνο είναι αυτό. Και αυτό μου το έχουν χαρίσει επειδή με είδαν ρακένδυτο.



images
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Άστο 28 βαθμούς έχω το χειμώνα μες το σπίτι,στη Ρωσσία τα σπίτια είναι τα πιό ζεστά στον κόσμο.Ενώ εσείς στην Αγγλία το δαγκώνετε  :2funny:και πάτε με το λεοφωρείο  :2funny: :2funny: :2funny:

Κλιματιστικό έχει το ρημαδι που μένεις; :think:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Μίλησε και ο μεγιστάνας που περιμένει το λεοφωρείο μες τη βροχή  [size=50pt]και στο αγιάζει[/size]:2funny:που σφίγγετε το πρω'ι' να χέσει μην τυχόν και τον πιάσει το χέσιμο στη δουλειά,που μένει σε καμαρούλα μιά σταλιά 1 επί 2    :2funny:τι έγινε βγηκες στη σύνταξη?Αν και βλέπω να φευγεις από Αγγλία γιατί που αλλού θα βρεις τόσες Πακιστανικές ψολές  :2funny:εκατομυριούχε που δεν έχεις ούτε πατήνι να πας στη δουλειά  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
  Ξυπολιτε πρίγγηπα  :2funny:



:priest: :priest: :priest: :priest: :priest: :priest: :priest: :priest:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Αυτο ειναι το μεγαλο προβλημα, οι αδειες παραμονης κλπ, αλλιως θα πηγαιναν ολοι. Απο τους 500.000 Ελληνες που εφυγαν, οι 495.000 Αμερικη θα πηγαιναν αν δεν υπηρχε βιζα. Μεσα σε αυτους κι εγω. Αν την καταργουσαν, θα πηγαινα αυριο κιολας.
Επειδη δεν εχω ασχοληθει, δεν ξερω τι παιζει και πως μπορεις να βγαλεις. Αλλοι λενε με γαμο (δυσκολο) αλλοι λενε οτι μπορεις να δουλευεις και χωρις βιζα και δε σε ενοχλει κανενας αν δε δωσεις δικαιωμα (δε συνισταται ομως για τα επαγγελματα που ανεφερα) σιγουρα παντως ειναι κατι που πρεπει να τακτοποιησεις. Δε λεω οτι ειναι ευκολο, απλα οτι ΕΦΟΣΟΝ καποιος βγαλει βιζα ειναι πολυ καλυτερα εκει απ οτι Ευρωπη. Ειναι η χωρα της δουλειας και των μπιζνες.
Ας πω οτι ξερω.
Ειχα γνωστο, ειχε παει αμερικη, μαστορας, πλακακια, βαψιματα, μερεμετια.
Οντως πολυ καλα λεφτα.
Μπηκε σαν τουριστας με τουριστικη βιζα κ εμεινε ετσι στα μαυρα.
Οντως δεν σε ενοχλουν αν δεν ενοχλησεις. Αλλα μεροδουλι (πολυ καλο) μεροφαι.
Δεν εχεις δικαιωματα, εννοω συνταξη κτλ.
Να παρακαλας μην αρρωστησεις γιατι δεν εχεις ασφαλεια.
Μονο σε ιδιωτη γιατρο ή ιδιωτικη κλινικη οποτε πανε οι οικονομιες.
(Εγω περσι στην γερμανια νοσηλευτηκα, με εξετασεις κτλ απο 1800€ λογαριασμο πληρωσα μονο 50€ ,ολα τα αλλα η ασφαλεια ,η οποια ειναι υποχρεωτικη)
Επισης,
Αν φυγεις να επισκεφτεις την οικογενεια σου βρε αδερφε, δεν μπορεις να γυρισεις για μισο ή ενα χρονο ,δεν θυμαμαι, γιατι παραβιασες την τουριστικη βιζα σου.
Ειχα γνωστη στο facebook κομμωτρια, whasington ,σερραια, καλο μουνι, αυτη μου τα ελεγε. Ειχε παει ετσι κολπο, δουλευε ετσι κολπο, και ολο γρινιαζε πως της λειπει η ελλαδα κ η οικογένεια της.
Της πρότεινα να παει γερμανια (Μήπως εγλυφα και κανενα κοκαλακι) που θα εβγαζε τα ιδια χρηματα, νομιμα, και θα μπορούσε να   πηγαινει ελλαδα 5 φορες τον χρονο, οπως κανω κι εγω.
Αυτης της λειπει πολυ η πατριδα, αρα υποφερει εκει.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ας πω οτι ξερω.
Ειχα γνωστο, ειχε παει αμερικη, μαστορας, πλακακια, βαψιματα, μερεμετια.
Οντως πολυ καλα λεφτα.
Μπηκε σαν τουριστας με τουριστικη βιζα κ εμεινε ετσι στα μαυρα.
Οντως δεν σε ενοχλουν αν δεν ενοχλησεις. Αλλα μεροδουλι (πολυ καλο) μεροφαι.
Δεν εχεις δικαιωματα, εννοω συνταξη κτλ.
Να παρακαλας μην αρρωστησεις γιατι δεν εχεις ασφαλεια.
Μονο σε ιδιωτη γιατρο ή ιδιωτικη κλινικη οποτε πανε οι οικονομιες.
(Εγω περσι στην γερμανια νοσηλευτηκα, με εξετασεις κτλ απο 1800€ λογαριασμο πληρωσα μονο 50€ ,ολα τα αλλα η ασφαλεια ,η οποια ειναι υποχρεωτικη)
Επισης,
Αν φυγεις να επισκεφτεις την οικογενεια σου βρε αδερφε, δεν μπορεις να γυρισεις για μισο ή ενα χρονο ,δεν θυμαμαι, γιατι παραβιασες την τουριστικη βιζα σου.
Ειχα γνωστη στο facebook κομμωτρια, whasington ,σερραια, καλο μουνι, αυτη μου τα ελεγε. Ειχε παει ετσι κολπο, δουλευε ετσι κολπο, και ολο γρινιαζε πως της λειπει η ελλαδα κ η οικογένεια της.
Της πρότεινα να παει γερμανια (Μήπως εγλυφα και κανενα κοκαλακι) που θα εβγαζε τα ιδια χρηματα, νομιμα, και θα μπορούσε να   πηγαινει ελλαδα 5 φορες τον χρονο, οπως κανω κι εγω.
Αυτης της λειπει πολυ η πατριδα, αρα υποφερει εκει.

Και σε τσακώσουν να έχεις υπερβεί την τουριστική βίζα μετά απέλαση και δεν ξαναπαίρνεις βίζα πλέον.
Βασικά ΗΠΑ αυτό είναι το πρόβλημα σε βάζουν ίσα με τον κάθε μαλάκα καθυστερημένο πάκη,Ασιάτη,κινεζοειδή κτλ δεν έχεις δικαιώματα όπως στην ΕΕ.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εδω τυπε είμαστε ολοι μπρουκληδες
Λεφταδες
Γαμιαδες  
Πανω απο 1,85
Την εχουμε 25 εκατοστά το λιγοτερο
Τρωμε μονο γκουρμε
Πεταμε μονο α θεση και αν δεν βαριομαστωπιλοταρουμε και το αεροπλανο

Τύπε αχταρμά γράφεις παραπάνω.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΜΟΝΟ ΓΚΟΥΡΜΕ , τον έχουν μικρότερο από 7cm σε στύση.
Αδελφάρες είναι οι περισσότεροι.
Οι βαρβάτοι σκληροί γαμιάδες , τρώνε σουβλάκια, μπέργκερ και βρώμικα ... και με φίλους χτυπάνε από 30 μπριζόλες έκαστος
στα κάρβουνα σκέτες.


Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΤΗΣΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΥΠΑΛΛΗΛΑΚΙΑ ΚΙΝΗΤΗΣ , ΣΑΝ ΤΟ ΓΕΡΟ ΤΡΑΜΟΥ.
Και μάλιστα για ευρώπη !!!!!!!!!!!


Για πτήση<3 ώρες !!!!!!!!!!

Να πεις ότι είναι la>tokyo πάει στο διάολο , είναι τόσες ώρες.
ΑΛΛΑ ΠΤΗΣΗ ΑΘΗΝΑ ΦΡΑΓΚΦΟΥΡΤΗ θα σχολίαζε τα περί θέσης, μόνο ο γερό τραμού,
υπάλληλος κινητής τηλεφωνίας στην ... αγγλία !!!!!!!!!!!!

Ο ΟΠΟΙΟΣ 10ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ, ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΑΜΑΞΙ !!!!!!!!!!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Ναι έβαλες τα λεφτά απ'όλους στον όροφο  :2funny:10άρικα και 20άρικα από διαφορετικούς πάκους  :2funny:πως δεν έβαλες και τα κέρματα  :2funny:μιά μιζέρια  :2funny:
  Δικά σου και να ήταν ήταν αυτά που μάζευες 2 χρόνια φουκαρά γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:ενώ εγώ παίρνω συνέχεια λεφτά όπως βλέπεις  :2funny:
  Εδώ στη (φτωχή) Ρωσσία έχει πεντακοσάρικα ,εσείς στην (πλούσια) Γερμανία έχετε 10άρικα και 20άρικα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σου πεταξα στα μουτρα πεντε χιλιαρικα.
Αν εσυ βαλεις φωτο με πεντε χιλιαρικα τοτε εγω αυριο το πρωί σου βαζω φωτο με δεκα χιλιαρικα. Παει?

Φουκαρα.

Σιγα μην ασχοληθουν οι γερμανοι συγκατοικοι μου με σενα φουκαρα.

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ρε μλκ Λάκη, μήπως είσαι κανα τέτοιος που τρέχεις και στήνεσαι στις ουρές να πάρεις το τελευταίο κινητό ΠΡΙΝ ακόμα βγει;;;

Ρε μαλάκα, εγώ δεν είμαι ούτε σώγαμπρος, ούτε υπάλληλος , ούτε κλαρινοδήθεν !
Οπότε δεν παίρνω smartphone !!!! Νόκια με πληκτρολόγιο των 50€ έχω !!!!!!!!


Αλλά όταν είχα μαλακία, φρόντιζα να είναι τελευταίο μοντέλο , όχι 8ετίας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom