Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Στο διόρθωσα.

Τα Mac είναι για συγκεκριμένες δουλειές. φλώρους , μαλάκες, γκόμενες και κομπλεξάρες που νομίζουν ότι δέιχνουν πλούσιοι Δε μπορείς να βάλεις ότι εφαρμογή γουστάρεις, δε μπορείς να τ' ανοίξεις να βάλει κανα Noctua ανεμιστήρα κλπ.

Είναι πάρε, βάλε στην μπρίζα, τέλος.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Τα Mac είναι για συγκεκριμένες δουλειές. Δε μπορείς να βάλεις ότι εφαρμογή γουστάρεις, δε μπορείς να τ' ανοίξεις να βάλει κανα Noctua ανεμιστήρα.

Είναι πάρε, βάλε στην μπρίζα, τέλος. Αν γίνει καμιά μαλακία όμως, η Apple θα σε σκίσει. Παλιά υπήρχαν κάτι λαμόγια εδώ (μόνιμοι αντιπρόσωποι και καλά), που γαμούσαν κόσμο στην κυριολεξία. Rainbow νομίζω λεγόταν η εταιρεία. Υπάρχει ακόμα;


Απλά τύπε, αν ο Mac κάνει για τη δουλειά που τον χρειάζεσαι, ξεχνάς ιούς και κολλήματα όσα προγράμματα και να ανοίξεις και έχεις υπολογιστή για σκληρή χρήση την επόμενη δεκαετία. Χωρίς περαιτέρω αναβαθμίσεις και προσθήκες.  ;)
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
:grin:
Εγω εχω παντα ιαπωνικα την τελευταια 12ετια και δεν με εχουν αφησει ΠΟΤΕ.

Πιο πριν που ειχα κατι ιταλογερμανικα, εχω μεινει μεχρι και στην Εθνικη Οδο ενω ετρεχα με 120.
Εκανε ενα γκουπ η μηχανη του φιατ και πεθανε. Ευτυχως καταφερα να τσουλησω προς τα δεξια χωρις να σκοτωθω.
:S :S :S

Με Ιαπωνικά είμαι κι εγώ μια ζωή κι έχω ακούσει ιστορίες τρόμου με Γερμανικά & Γαλλικά επίσης.

Ένας φίλος όμως έχει Passat CC χρόνια τώρα και γαμάει. Έριξε και ότι αξεσουάρ υπήρχε, πέρασε τα 65 χιλιάρικα.

Πάλι όμως, νομίζω ότι σε θέματα αξιοπιστίας τα Ιαπωνικά είναι μπροστά. Βέβαια είμαι ο μόνος Έλληνας, που παραδέχεται ότι δεν ξέρει πολλά από αμάξια. :grin: :grin:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Απλά τύπε, αν ο Mac κάνει για τη δουλειά που τον χρειάζεσαι, ξεχνάς ιούς και κολλήματα όσα προγράμματα και να ανοίξεις και έχεις υπολογιστή για σκληρή χρήση την επόμενη δεκαετία. Χωρίς περαιτέρω αναβαθμίσεις και προσθήκες.  ;)
Το γνωρίζω.

Όμως εγώ σαν πληροφορικάριος, θέλω να εγκαθιστώ ότι μαλακία μου κατέβει. Αυτό στον κόσμο των Mac δε γίνεται.

Μακάρι βέβαια τα Windows να είχαν τη σταθερότητα του macOS. Αυτό όμως είναι άλλη συζήτηση, δεν είναι της παρούσης.
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
η αλήθεια είναι ότι τα γομάρια , είναι γκουμούτσες

όταν πάω σε στούντιο , φοράω ένα casio , για να είμαι διακριτικός
ζυγίζει λιγότερο από προφυλακτικό

Λάκη θα χέσεις σε κάνα τάφο ή να πάω για ύπνο ?

Πολύ soft κατάντησες ....

 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Όντως, Γερμανίδα να μιλάει αγγλικά...
Πρωτόγνωρο..

Εγώ λυπάμαι για το χαμένο χρόνο,ακόμη και τώρα που σου γράφω παρουσία άλλων..

Απορια αφελους...
ΤΥπε γιατι μπογιαντισες τους τοιχους κλπ αυτης της φωτογραφιας οταν την ποσταρησες; Υπηρχε κανενα ιδιαιτερο γνωρισμα το οποιο θα μπορουσε να προδωσει την ταυτοτητα σου ή εστω αυτο της κοπελας;
Οχι τπτ αλλο αλλα εγω κατα την αποκαλυψη  δεν περιμενα να δω κρεμασμενο στους τοιχους κατι λιγοτερο απο κανα γνησιο Σεζαν ή Μπέικον ή αντε κανα Πολακ...
 

Συνημμένα

  • Three_Studies.jpg
    Three_Studies.jpg
    26 KB · Εμφανίσεις: 14
  • Card Players.jpg
    Card Players.jpg
    9,3 KB · Εμφανίσεις: 14

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
^^^
Νομίζω ο Βαλκάνιος έχει πέσει για ύπνο. Είχε δύσκολη μέρα. :grin:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Το γνωρίζω.

Όμως εγώ σαν πληροφορικάριος, θέλω να εγκαθιστώ ότι μαλακία μου κατέβει. Αυτό στον κόσμο των Mac δε γίνεται.

Μακάρι βέβαια τα Windows να είχαν τη σταθερότητα του macOS. Αυτό όμως είναι άλλη συζήτηση, δεν είναι της παρούσης.

σαν πληροφορικάριος θα έπρεπε να είσαι με τον Mac γιατί πίσω από το MacOS είναι ουσιαστικά Linux...

το οποίο δεν το αλλάζω σε command line επίπεδο με κανένα...
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Το shell εννοείς. Εννοείται ότι το χειρότερο Linux shell είναι μίλια μπροστά σε σχέση με το καλύτερο DOS αντίστοιχο.

Έχω VMs όμως ρε συ κάτω από Win10 (με VirtualBox). LXLE & Mojave τρέχουν απρόσκοπτα (απλά μνήμη θες & SSD).
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τραμουντανα τι ειναι αυτα που διαβαζω

Τοσα χρονια εχω μαθει οτι εισαι αρχοντας


Και τωρα ακουω τον Δημητρακη να σε ξεμπροστιαζει

Γκρεμιζεται ο κοσμος μου
Σε ειχα προτυπο
Εσυ έγραψες ότι μετράει από αυτά που λέει? :2funny:νόμιζα ότι τον έχει δει απο κοντά!Αυτά που λέει ειναι όλα για γέλια  :2funny:
 Γράφει ότι βγάζει λεφτά αλλά είναι εντελώς μίζερος  :2funny:
 Εγώ όταν με αμφισβήτησε κάποιος έβαλα αποδείξεις αυτός μόνο μπούρδες μας γράφει  :jerking:.
 Τυχαίνει να έχω αρκετούς φίλους στην Αγγλία και έχω δει πως ζούνε.Οι κονομημενοι μένουν μεσα στο Λονδίνο σε δικο τους διαμερισμα ,καποιοι απ αυτους νοικιαζουν έχουν αμαξια αν ακουω οτι κάποιος μένει έξω από την πόλη κατευθειαν καταλαβαινω οτι ίσα ίσα ζούνε.Μιλαμε για άθλιες συνθήκες σε κελιά σαν αυτο που σας έβαλα στις φωτο!
 Αν δεν ήταν ετσι και δεν ήταν άφραγκος εκτός του ότι θα έμενε μέσα στο Λονδίνο και θα είχε αμάξι αξιας 100.000+ θα μας είχε βαλει εκατονταδες φωτο  :2funny:.Απλος είναι ένας φτωχομπινές  :2funny: :2funny: :2funny:

Δημητράκη άμα ανέβω Ρωσία καμία 3κδρομη, θα μου δανεισεις 100 ευρώ όταν σε δω   :2funny:
Καλά που μου το είπες Θα κανω οικονομια να μαζεψω τα 100 Ευρω πιστεύω με 5-6 μήνες οικονομία να τα μαζέψω γιατί εγώ είμαι φτωχός  :2funny:δεν ακούς τον Βλάκμαν?λεει οτι με το ζορι ζω και δεν εχω φραγκο  :headbang:τα μπουφάν που έχω και λέω οτι ειναι απο φίδι είναι από πλαστικό  :2funny:οι γούνες μου ειναι συνθετικές  :rockon:
 Πήγα στις Η.Π.Α για να πάρω μπότες από πλαστικά φίδια  :jerking: :2funny:γιατι δεν είχα λεφτά για αληθινές  :2funny:
 Λογικά ο Τραμουντάνα που βγάζει 20.000  λίρες το μήνα  :jerking: :2funny:και δεν εχει αμαξι για να μην πληρωνει 300 το μηνα  :2funny:και μενει σε ενα κελί  για οικονομία :2funny:πιστεύω δε θα έχει πρόβλημα να σου χαρίσει 2.000-3.000 λίρες  :2funny:
 

Συνημμένα

  • Tu5gATGTKgU-1.jpg
    Tu5gATGTKgU-1.jpg
    878,6 KB · Εμφανίσεις: 13
  • h7lBUYFFJyU.jpg
    h7lBUYFFJyU.jpg
    62,1 KB · Εμφανίσεις: 13
  • yD_GAfMyqzk.jpg
    yD_GAfMyqzk.jpg
    588,5 KB · Εμφανίσεις: 11
  • qPlD6pDs6k4.jpg
    qPlD6pDs6k4.jpg
    702,3 KB · Εμφανίσεις: 12

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Δημητράκη άμα ανέβω Ρωσία καμία 3κδρομη, θα μου δανεισεις 100 ευρώ όταν σε δω  :2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Εισαι σιγουρος;
Να μην εισαι....
(Ισως χρειαστει να παιξουμε με τις λεξεις, αλλα το MAC OS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ LINUX)
Θυμάσαι μια τρομερή μηχανή που είχε σχεδιάσει ο συγχωρεμένος ο Jobs? Next λεγόταν, αποτυχία εμπορική, με λειτουργικό βασισμένο σε Unix, Next OS.

Αν δεν κάνω λάθος, έχουν περάσει και τα χρόνια, το macOS πρόκειται για μετεξέλιξη του Next OS. Δεν έχω γκουγκλάρει. Ότι θυμάμαι. Κάνω λάθος; :think:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ελλάδα Εγώ να δεις πόσα έχω  :2funny:παντος αυτοι οι φουκαράδες ούτε Ελλάδα έχουν τίποτα ούτε στο εξωτερικο πηραν και ποτέ δεν θα μπορέσουν να πάρουν  :2funny:
Τύπε για μένα ρόλο παίζει η ρευστότητα. Δεν ξέρω άνθρωπο στον κύκλο μου που να μην έχει σπίτι & εξοχικό.

Big fucking deal, που λένε. Πάνω από 100k στην τράπεζα όμως, έχουν μόνο 2.

Βέβαια τώρα με το airbnb έχουν αλλάξει τα κόζια και κάποιοι με ακίνητα κονομάνε χοντρά, αλλά σύντομα θα τον πιουν άσχημα ακούω. :rolleyes:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom