Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 994K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,1%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 266 74,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    355

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.086
Πόντοι
3.936
Η απάντηση είναι έξω, μακριά από εδώ, μακριά από αυτή την κωλοχώρα". Μια φορά είναι η ζωή, ο πλανήτης είναι μεγάλος και αντίθετα από ότι σας λένε είναι γεμάτος από τρόπους για να ζήσετε μια αξιοπρεπή ζωή. Αν είστε καταρτισμένοι ακόμα καλύτερα, αλλά και να μην συμβαίνει αυτό ευκαιρίες υπάρχουν. Μην είστε μαλάκες, οι μεσήλικες εαυτούληδες αφού με την τομαριστική νοοτροπία έκλεψαν τα λεφτά που σας αντιστοιχούσαν για να τα κανουν εξοχικά και πολυτελή αυτοκίνητα σήμερα ζητάνε από εσάς να βάλετε πλάτη, να θυσιαστείτε ώστε να μην τους πάρουν το εξοχικό, ώστε να μην τους στερήσουν το κάμπριο, και διάφορα άλλα τέτοια "επείγοντα", μεταθέτοντας την δική σας αξιοπρεπή διαβίωση στο επέκεινα. Δεν τους χρωστάτε τίποτα και δεν έχετε καμμία ευθύνη. Δεν ξέρω και δεν με νοιάζει αν ήταν όλοι ή αν ήταν κάποιοι ή αν ήταν λίγοι που ευθύνονται, όταν οι βολεμένοι μεσήλικες αστοί έπαιρναν τα δεύτερα και τα τρίτα αυτοκίνητα, αγοράζαν διαμερίσματα και τρέχαν στις ευρώπες για ψώνια - εγώ δούλευα μαύρα, ανασφάλιστα, από που κι ως που τώρα έρχονται με θράσος περισσό να μου ζητήσουν να πληρώσω και τον λογαριασμό από πάνω;. Βρε δεν γαμιούνται να ασπρίσουνε. Εξω, μακριά από εδώ, μακριά από αυτή την πουστοχώρα. Να μείνουν μόνοι τους και να τα βρούν ποιος έχει ευθύνη και ποιος όχι, δεν με νοιάζει και δεν πρέπει να σας νοιάζει. Αυτό που πρέπει να σας νοιάζει είναι η δική σας αξιοπρεπή διαβίωση, κι εφόσον αυτή η χώρα δεν μπορεί να σας την προσφέρει, και δεν χρωστάτε στους μεγαλυτέρους σας τίποτα παραπάνω από ένα μάτσο μούντζες, φύγετε το συντομότερο από εδώ, να γίνει η Ελλάδα ένα απέραντο γηροκομείο.
:thumbsup:
 

Επισκέπτης
Αγαπητά μου παιδιά (κάπου κοντά στα 40-45 και κάτω),

Η Ελλαδα δεν ειναι οι γεροι. Η Ελλαδα ειναι η Ελλαδα και για αυτην θα πολεμησουμε!

Ειναι φανερο σε ολους μας οτι στο εγγυς μελλον θα υπαρξει μικροτερη ή μεγαλυτερη συρραξη με τη Τουρκια, πιθανως με τη συμμετοχη Αλβανων πρακτορων στα μετοπισθεν.

Ολοι εχουμε καταλαβει που παει το πραγμα. Το ερωτημα ειναι τι θα κανουμε για αυτο. Θα προετοιμαστουμε εγκαιρα, οπως προετοιμασε το στρατο ο Μεταξας για την εισβολη τους Αξονα, και θα γραψουμε ενα νεο επος; ή θα μας πιασουν Τουρκοι και Αλβανοι με τα βρακια κατεβασμενα;

Φανταροι δεν πηγαμε γιατι ειμασταν χαζοι. Πηγαμε για την Πατριδα. Οι Ελληνες εφεδροι θα πολεμησουν! Ειναι απαραιτητη παρουσια τους, τοσο στα χαρακωματα, οσο και σε καθηκοντα ΣΤΡΑΤΟΧΩΡΟΦΥΛΑΚΗΣ μεσα στις πολεις για την αντιμετωπιση του στρατου των αλλοδαπων και προστασια του ελληνικου λαου απο ασυμμετρες επιθεσεις.

Κατα βαθος ολοι ξερουμε αυτο που ερχεται, οι προκλησεις της Τουρκιας θα κλιμακωνονται οσο η δυναμη της μεγαλωνει, και ξερουμε οτι δε μπορουμε να το αντιμετωπισουμε με ελλειμμα μισου εκαταμμυριου ανδρων!

 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.528
Πόντοι
2.406
o πατριωτισμος του κεφαλαιου δεν εχει καμια σχεση με τον πατριωτισμο του λαου

οποιος σημερα γαυγιζει υπερ της φιλελε καπιταλιστικης οικονομιας δεν μπορει να δηλωνει πατριωτης γιατι η παγκοσμιοποιηση του κεφαλαιου ειναι εχθρος του εθνους
Σωστος
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.528
Πόντοι
2.406
Πανω απο μισο εκατομμυριο αντρες στρατευσιμης ηλικιας εχουν ηδη αποχωρησει απο τη χωρα. Ειναι προφανες οτι δεδομενης της επιθετικοτητας της Τουρκιας δημιουργειται σοβαρο προβλημα ασφαλειας. Ουσιαστικα μιλαμε για αχρηστευση της εφεδρειας που η ενοπλη στρατιωτικη θητεια δημιουργει.

Πιστευετε οτι πρεπει να απαγορευθει η εξοδος απο τη χωρα στους αρρενες στρατευσιμου ηλικιας (μεχρι 45 ετων) ή να καταργηθουν οι περι λιποταξιας νομοι;
να πανε να πολεμησουν
Ο γιος του κοκαλη του βαρδινογι;ννη τα παιδια των τριακοσιων κυφηνων κλπ κλπ
Χεστηκε ο νοημων νεος να χασει την ζωη του για να υποστηριξει την εδρα της κλεπτοκρατι;ς
Ρε ολοι εξω
Να πανε οι πιο πανω γονοι των κλεπτων κ βολεμενων  μαζι με τα πακια να πολεμανε
Οι αλλοι δεν εχουν λογο
Παλια πολεμουσαν υπερ βωμων και εστιων
Σημερα η μαλλον σε καμμια δεκαετια το80% δεν θαχει τιποτα απο τα δυο
Οποτε μακρια κι αλαργα
Ας βρουν αλλα κοροιδα
Υγ στην ψηφοφορια αποσιαζει το
Δεν δινω ενα μυδι
 

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
αργυρος μαλακας δεν ειναι κακο
να μην αντεχεις το στρατο και να παραιτεισαι, να παραδιδεις οπλο και εθνοσημο για να καθαριζεις αυστριακους καμπινεδες
αυτο ειναι κακο


πινει  ομως μπυρες σε μπαρ ξενοδοχειων  ....


ασχημα  ειναι ;  ; ;
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Βλέπω ότι το συγκεκριμένο thread συνεχίζει να είναι μέρος εκτόνωσης απόκληρων ψυχοπαθών που χύνουν στο φαγητό των γονιών τους ή χέζουν σε μπανιέρες
και πούστηδων που κοιμούνται ακόμη στο παιδικό τους κρεβατάκι.

Α,έχουμε και διάττοντες αστέρες που postάρουν βίντεο με ανειδίκευτα φραπεδοναυάγια που σε 5,5 χρόνια Γερμανία πήραν Β1 και μάλιστα με τη δεύτερη φορά :2funny:
Το Β1 είναι κατώτερο του lower ενώ ούτε το Β2 δεν αρκεί για εργασία σε εξειδικευμένο τομέα.
Οι καλές δουλειές απαιτούν τουλάχιστον C1,το δικό μου το postαρα πριν μερικές σελίδες.

Γράφω μονάχα γιατί η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ειδικά όσο αφορά τη Γερμανία είναι ΑΙΣΧΡΗ.

Μαύρες υπερωρίες στη Γερμανία φυσικά και υπάρχουν,αλλά κυρίως σε δουλειές της πούτσας.
Για παράδειγμα ένας εργαζόμενος στα Lidl κάνει 8ωρο,χτυπάει κάρτα και επιστρέφει στο πόστο του για άλλες 2 ώρες μαύρης εργασίας.
Το κάνει γιατί απλά ξέρει ότι είναι αναλώσιμος.
Σε γυράδικα/εστιατόρια δεν υπάρχει καν ωράριο και ΟΛΟΙ είναι αναλώσιμοι.

Αυτό που λέει ο kman είναι ότι δουλεύει παραπάνω,δε βγαίνει με το παραμικρό άρρωστος,δείχνει αξιοπιστία, για να τελικά κάποια benefits.
Και εγώ το κάνω, βγάζοντας πούδρα Γερμανούς καθηγητές που φτάσαν τα 60 και βαριούνται που ζουν,διορθώνω γραπτά για πάρτη τους και αυτοί κάνουν τα στραβά μάτια σε δικά μου θέματα.

Να κάτσω να γράψω τώρα ότι κάθε μέσα του μήνα το κύριο θέμα είναι να μας λένε να ξοδεύουμε λεφτά σε αναλώσιμα,έρευνα,προγράμματα,κ.λ.π. γιατί ειδάλλως τα κονδύλια απλά θα χαθούν ή θα μας τα πάρουν αλλοι :2funny:
Και πάμε δήθεν στο Νταβός για μελέτη/έρευνα ενώ ουσιαστικά πάμε για σκι; :2funny:
Οπότε ναι,οι Γερμανοί λουφάρουν και αυτοί..Απλά πουλάνε το αντίθετο.

Οι Γερμανίδες δεν ασχολούνται με Έλληνες,απλά γιατί το 90% των Ελλήνων είναι αδιάφοροι για αυτές λόγω ελληνικού lifestyle και όχι γιατί μας έχουν στην ίδια κατηγορία με μουσλίμια,άραβες.Οι οποίοι, μαζί με αφρικανούς είναι μια κατηγορία μόνοι τους,ο απόλυτος πάτος και κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν ασχολείται μαζί τους..

Επίσης οι Γερμανίδες ΔΕΝ εντυπωσιάζονται με λεφτά,αυτοκίνητα,χαϊλίκια,κ.λ.π.
Για αυτές μετράει ΜΟΝΑΧΑ τι είσαι και όχι τι έχεις.
Άν μετρούσαν αυτά,θα γαμούσαν και οι τούρκοι οι οποίοι καλό γερμανικό μουνί μπορούν να δουν μόνο σε κανά high class FKK

Μου αρέσει πάντως που μιλάτε για Γερμανίδες, όταν η πιο κοντινή σας σχέση με Γερμανίδα είναι καμιά Πολωνέζα σε μπουρδέλο που σας δήλωσε Γερμανίδα.

Σήμερα είναι Αγίου Βαλεντίνου :vomit: και το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι η μόνιμη Γερμανίδα θέλει να βγει αύριο άρρωστη
ώστε να αράξουμε από το βράδυ και μέχρι αύριο σπίτι της


u4QWxyP.png


[size=15pt]
ενώ η Παρασκευή είναι συνήθως αφιερωμένη σε ξέκωλο Γερμανίδα φοιτήτρια μας[/size]


DW7MhGS.png


8vlPZmJ.png


Αυτά είναι τα πορβλήματα ενός νεομετανάστη που δεν είναι ναυάγιο φραπεδάκιας..

Έναν ξένο τόπο τον γνωρίζουμε μέσα από τις γυναίκες του,οπότε οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχετε ΙΔΕΑ για τι μιλάτε.

Ποιος από εσάς θα μου πει για παράδειγμα τι κάνει το 90% των Γερμανίδων , κατά τη διάρκεια της βραδιάς, αν διανυκτερεύσεις σπίτι τους;
Πράγμα που δεν το κάνει ΚΑΜΙΑ Ελληνίδα και για τον μέσο Έλληνα είναι τελείως ασυνήθιστο.

Φυσικά δεν περιμένω απάντηση...





 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.528
Πόντοι
2.406
Τι εννοεί ο Βαλκάνιος ποιητής ??? :think:
Αυτο με ρο β2 που λες δεν συμφωνω
Με καλο β2 εισαι πληρης για παντου εκτος απο δασκαλος
Απλα συμπληρωνεις λεξιλογιο
Κ σε τελικη το c2  τι ειναι ??
Περιαοτερο λεξιλογθο κ δυο τρεις αχρηστοι χρονοι ρηματων
Αμφιβαλλω κατα ποσον κι ο μεσος γερμανος αε τεστ  περναει πανω απο το β2
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Τι εννοεί ο Βαλκάνιος ποιητής ??? :think:
Αυτο με ρο β2 που λες δεν συμφωνω
Με καλο β2 εισαι πληρης για παντου εκτος απο δασκαλος
Απλα συμπληρωνεις λεξιλογιο
Κ σε τελικη το c2  τι ειναι ??
Περιαοτερο λεξιλογθο κ δυο τρεις αχρηστοι χρονοι ρηματων
Αμφιβαλλω κατα ποσον κι ο μεσος γερμανος αε τεστ  περναει πανω απο το β2

Το C1 και το C2(το απαίτησαν στη δουλειά και θα το δώσω τον Ιούνιο) δεν είναι απλά περισσότερο λεξιλόγιο.
Είναι η δυνατότητα να χρησιμοποιείς πιο πολύπλοκα γραμματικά φαινόμενα(δε μιλάω μόνο για χρόνους) και να κατανοείς/συντάσσεις πιο πολύπλοκα κειμένα.
Π.χ.να κατανοείς ένα γράμμα από δικηγόρο και να μπορείς να απαντήσεις σε περίπου αντίστοιχο ύφος.

Ο μέσος Γερμανός κάτω των 30-35 δεν περνάει ούτε το Einbürgerungstest,όπως και ο αντίστοιχος Έλληνας δεν ξέρει να ξεχωρίσει τη Λέσβο από τη Μυτιλήνη :2funny:
Όμως ο μέσος Γερμανός άνω των 50-60 περνάει αέρα και το C1.
Δυστυχώς όταν πεθάνουν αυτοί, θα πεθάνει οριστικά και η Γερμανία.

To B2 στην εκπαίδευση επαρκεί μόνο σε νηπιαγωγεία,αλλά και εκεί τις ελληνίδες τις πιέζουν να πάρουν C1 και καλά τις κάνουν..
Σιγά μην στέλνει ο Γερμανός το παιδί του για να ακούει κάποια να μιλάει 200 λέξεις με λάθος σύνταξη και προφορά.

Όμως οι Γερμανίδες(δε μιλάω για solarium ναυαγια παρτόλες) δεν ασχολούνται σοβαρά αν δουνν ότι δεν μπορούν να γράψουν/μιλήσουν σε κάποιο καλό επίπεδο γλώσσας μαζί σου.
Ένα επίκαιρο Β2 φτάνει για φλερτ,αλλά η Γερμανίδα είναι της αμπελοφιλοσοφίας και του κοινωνικού προβληματισμού :rolleyes: και αν αράξει μαζί σου θέλει να μπορεί να παρλάρει και να μπορείς να την καταλαβαίνεις.
Στις αρχές ειδικά κουραζόμουν όταν έπιαναν βαριά θέματα.



 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Κάτι είχε γραφτεί περί υπηκοότητας.

Παραθέτω ότι χρειάζεται να ξέρετε:

www.igbce.de/vanity/renderDownloadLink/7244/6696?fbclid=IwAR0PwKJrDzbJ6ZyWAcxHXxzPlL8o3jmI4ygHQZ9KLEVbWsc02DNeJYecvEs]https://www.igbce.de/vanity/renderDownloadLink/7244/6696?fbclid=IwAR0PwKJrDzbJ6ZyWAcxHXxzPlL8o3jmI4ygHQZ9KLEVbWsc02DNeJYecvEs[/url]

Y.Γ.Περιμένω και μια απάντηση από αυτούς που ξέρουν για Γερμανία από το θείο τους από το χωριό και το youtube,να μου πουν τι κάνουν οι Γερμανίδες το βράδυ στην κρεβατοκάμαρα που ΚΑΜΙΑ Ελληνίδα δεν κάνει. :grin:
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.865
Like
127
Πόντοι
16
Y.Γ.Περιμένω και μια απάντηση από αυτούς που ξέρουν για Γερμανία από το θείο τους από το χωριό και το youtube,να μου πουν τι κάνουν οι Γερμανίδες το βράδυ στην κρεβατοκάμαρα που ΚΑΜΙΑ Ελληνίδα δεν κάνει. :grin:

Μολογα τυπε, ειμαστε ολοι αυτια :cheesy:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.015
Like
22.767
Πόντοι
5.506
Κάτι είχε γραφτεί περί υπηκοότητας.

Παραθέτω ότι χρειάζεται να ξέρετε:

www.igbce.de/vanity/renderDownloadLink/7244/6696?fbclid=IwAR0PwKJrDzbJ6ZyWAcxHXxzPlL8o3jmI4ygHQZ9KLEVbWsc02DNeJYecvEs]https://www.igbce.de/vanity/renderDownloadLink/7244/6696?fbclid=IwAR0PwKJrDzbJ6ZyWAcxHXxzPlL8o3jmI4ygHQZ9KLEVbWsc02DNeJYecvEs[/url]

Y.Γ.Περιμένω και μια απάντηση από αυτούς που ξέρουν για Γερμανία από το θείο τους από το χωριό και το youtube,να μου πουν τι κάνουν οι Γερμανίδες το βράδυ στην κρεβατοκάμαρα που ΚΑΜΙΑ Ελληνίδα δεν κάνει. :grin:


Aνοίγουν φύλλο για τυρόπιτα;  :grin: :grin:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.883
Πόντοι
3.846
Τραγικό ποστ.
Η Ελλάδα τρώει τα παιδιά της και μετά να ζητήσει να θυσιάσουν την ζωή τους...
Οτι να'ναι
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Μολογα τυπε, ειμαστε ολοι αυτια :cheesy:

Θα περιμένω να δώσει την εκδοχή του και ο Αρχηγός :rockon: και μετά θα μολογήσω :grin:

Aνοίγουν φύλλο για τυρόπιτα;  :grin: :grin:

Τύπε,ειδικά οι Βαυαρέζες είναι ικανές να βάλουν στην τυρόπιτα και κανά ψιλοκομμενο λουκάνικο μέσα :S

Την δικιά μου όταν την γνώρισα μου λέει έλα να σου κάνω παραδοσιακά μακαρόνια και όταν πήγα σπίτι της αντίκρυσα αυτό :S

7tF9SbJ.jpg


Ένα κιλό λουκάνικα και 100 γραμμάρια μακαρόνια για το ξεκάρφωμα  :2funny:

Νόστιμο δε λέω,αλλά άμα είσαι με Γερμανίδα και πίνεις/τρως μαζί της χωρίς να γυμνάζεσαι γάματα...

Πάντως η πλειοψηφία των Γερμανίδων που έχω γαμήσει γυμνάζονταν και είχαν από τη φύση τους πολύ πιο ανεπτυγμένο μυικό σύστημα από τις ελληνίδες.
Και σε γερμανικό γυμναστήριο να πας, το διαπιστώνεις και σε Γερμανούς αυτό.
Έχουν μια συγκεκριμένη φτιάξη σαν ράτσα..

Γαμάς την άλλη στα 4,βλέπεις να σχηματίζονται ξεκάθαρα υπακάνθιοι,μείζωνες και ελάσσονες στρογγυλοί(μύες της ράχης όλοι οι προαναφερθέντες) και μετά την ρωτάς τι άθλημα έκανες μικρή και σου λέει...
Ποδήλατο :S

 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.528
Πόντοι
2.406
Ψηφιζω το κλανουν  :worship:  :worship: :respect:
Υγ πως να τοποθετηθει ο ;ρχηγος ???
Υπάρχει εκδοχη ναχει γαμισει γερμανιδα ???  :respect:
Ποιο πιθανο ναχει γαμισει ο μιτσος αλλη μια  απο την Μογγολία παρα ο κμαν απο ντοιτσλαντ γηγενη  :respect:
Γενικα παντως μου ειναι ακατανοητο πως ελβετια αυστρια οι γυναικες στα αστικα κεμτρα ειναι προσεγμενες κ πολυ φιτ ενω γερμανια ειναι κατα βααη σαβουρες κ κακοντυμενες
εξαιρώντας καπως το Μοναχο,οχι γενικα την Βαυαρια μιλαμε για αισχρα μπαζα σε.ολες τις ηλικιες κ στα 20 ακομα
Υγ για το β2 εξηγησα οτι αν δεν πας για δασκαλος ειναι υπεραρκετο για ολες τι; Δουλειες
Στηξ κοινωνικοποιηση θαχεις θεμα αλλα οχι τεραστιο
Αν σε βοηθα η ηληκια κι η εμφανιση βολεθεσαι λε αγγλικα σε φιλοσοφικες συζητησεις
Αν βαλεις τον πηχη θελω c2 h c1 για να ψ;ξω για δουλεια θα κουραστεις πριν κ;ν αγωνιστεις
Υγ2 στη φωτο κλασικες μπαζοειδεις γερμανιδες φοιτητριες  Κονσταντζ
 

Συνημμένα

  • 4147F2C9-1E06-4050-A7D4-6CCC8599F095.jpeg
    4147F2C9-1E06-4050-A7D4-6CCC8599F095.jpeg
    1,7 MB · Εμφανίσεις: 76

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.182
Κριτικές
43
Like
1.716
Πόντοι
3.425
Τυπε εμεις πιστευουμε σε μια Ευρώπη που θα πεταξει τα αραβοπακια και θα κανει τους Τουρκους να μετανιωσουν την ωρα που οι παππούδες τους εφτασαν μεχρι την Βιεννη

Οι μέντορες Ναζί που θαυμάζεις ήταν κώλος και βρακί με τους Τούρκους στους Παγκόσμιους Πολέμους και ακολούθησαν πιστά την τακτική τους σε γενοκτονίες (οι μεν Εβραίων, ρομά, ανάπηρων κλπ και οι δε Αρμενίων, Ποντίων, Ελλήνων Κλπ). Άρα μάλλον τάχουν καλά μεταξύ τους αυτοί και δεν βλέπω το λόγο να σε συνδράμουν  σε περίπτωση πολέμου....
 

Επισκέπτης
να πανε να πολεμησουν
Ο γιος του κοκαλη του βαρδινογι;ννη τα παιδια των τριακοσιων κυφηνων κλπ κλπ
Χεστηκε ο νοημων νεος να χασει την ζωη του για να υποστηριξει την εδρα της κλεπτοκρατι;ς
Ρε ολοι εξω
Να πανε οι πιο πανω γονοι των κλεπτων κ βολεμενων  μαζι με τα πακια να πολεμανε
Οι αλλοι δεν εχουν λογο
Παλια πολεμουσαν υπερ βωμων και εστιων
Σημερα η μαλλον σε καμμια δεκαετια το80% δεν θαχει τιποτα απο τα δυο
Οποτε μακρια κι αλαργα
Ας βρουν αλλα κοροιδα
Υγ στην ψηφοφορια αποσιαζει το
Δεν δινω ενα μυδι
Μιλησες σαν προδοτης!

Τραγικό ποστ.
Η Ελλάδα τρώει τα παιδιά της και μετά να ζητήσει να θυσιάσουν την ζωή τους...
Οτι να'ναι

Μη ρωτας τι εκανε η πατριδα σου για σενα, αλλα τι εκανε για εσενα η πατριδα σου.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Ψηφιζω το κλανουν  :worship:  :worship: :respect:
Υγ πως να τοποθετηθει ο ;ρχηγος ???
Υπάρχει εκδοχη ναχει γαμισει γερμανιδα ???  :respect:

Νομίζω όχι,το έχει γράψει και ο ίδιος,απλά θέλω να διαβάσω την εκδοχή του :grin:

Γενικα παντως μου ειναι ακατανοητο πως ελβετια αυστρια οι γυναικες στα αστικα κεμτρα ειναι προσεγμενες κ πολυ φιτ ενω γερμανια ειναι κατα βααη σαβουρες κ κακοντυμενες
εξαιρώντας καπως το Μοναχο,οχι γενικα την Βαυαρια μιλαμε για αισχρα μπαζα σε.ολες τις ηλικιες κ στα 20 ακομα

Η Γερμανία όπως έχουμε ξαναγράψει είναι πολύπλοκη στην ανάλυσή της.
Π.χ. Κολωνία υπάρχει πολύ εναλλακτική φάση με τα αντίστοιχα ρούχα και lifestyle.
Επίσης οι τοπικες γερμανίδες σαν εμφάνιση δεν είναι τοπ.

Από εμφάνιση όπως σωστά έχει αναφέρει ο kman που είναι μεγάλος γύπας σε τέτοιες αναλύσεις, Αμβούργο και Μόναχο είναι τοπ.
Αμβούργο είναι nordic ψηλές,με ξανθά μαλλιά και ανοιχτά μάτια.
Λειψία,Δρέσδη είναι πιο κοντές,λιγότερο ξανθές.
Μόναχο οι γυναίκες είναι όμορφες, φοράνε φορέματα,φούστες,είναι πολύ προσεγμένες και η φάση τους μοιάζει περισσότερο με Βιέννη παρά με υπόλοιπο Γερμανίας.

Εγώ και φέτος έχω κλείσει εισιτήρια για εδώ το Μάη(ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΛΙΜΑΝΙΟΥ)

www.hamburg.de/hafengeburtstag/]https://www.hamburg.de/hafengeburtstag/[/url]

όποιος θέλει μπορεί να δει και από κοντά πόσο καλά μουνια είναι οι Γερμανίδες εκεί.

Αν σε βοηθα η ηληκια κι η εμφανιση βολεθεσαι λε αγγλικα σε φιλοσοφικες συζητησεις

Εγώ αυτό που βλέπω έχοντας από την αρχή νταραβέρια σχεδόν μόνο με Γερμανίδες,είναι ότι μια μάχιμη Γερμανίδα δεν θα κάτσει να κάνει την χάρη κανενός να μιλάει
στη χώρα της αγγλικά και τις καταλαβαίνω.
Κανά 6αράκι φοιτήτρια ή καμιά καμμένη εναλλακτική που θα γνωρίσει κανέναν ξενο στο πανεπιστημιο ναι.
Εγώ ήρθα με B2 Γερμανία,γιατί ήξερα από πριν τα προαπαιτούμενα.

Επίσης στη Βαυαρία υπάρχει μεγάλη εσωστρέφεια, οι καλές Γερμανίδες ψάχνουν κατά κύριο λόγο Γερμανούς ή ξένους που έχουν ενταχθεί σε μεγάλο βαθμό.
Αυτά με τους αράπηδες και τους λατίνους ήταν κάποτε μόδα σε πολλές χώρες της Ευρώπης και πέρασε..


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom