Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τωρα ο Δημητρακης ακομα και αν παιρνει 3 χιλιαρικα το μηνα (αφου καταδεχονται και του τα δινουν για μενα δεν ειναι παρασιτο, ειναι απλα αχρηστος και τεμπελης, μα αυτοι που του τα δινουν ειναι τελειως μαλακες) ζει τη ζωη των αλβανων. Παλιο αμαξι, χρεπι σπιτι, μπαζα μουνια. Με τρια χιλιαρικα στη ρωσια μονος του, θα επρεπε να εχει τουλαχιστον μουναρες.

Σιγά μην παίρνει 3 χιλιάρικα το μήνα.Πώς σας κοροιδεύει έτσι?Ούτε ένα δεν παίρνει.
Είναι περίεργο πώς τρώει κάποιος τόσο εύκολα το σανό.Βέβαια αν δεν ίσχυε αυτό οι σανοπωλητές θα πέθαιναν της πείνας.Αυτός σου λέει είμαι έξυπνος,σας ξεγελάω ενώ είναι για τα μπάζα.

Εγώ σας βάζω πραγματικές αποδειξεις με ντοκουμέντα,λεφτά και φωτο απο το γκισέ της τραπεζας που τα παίρνω.Και της αγορές που κάνω αυτό το μηνα σας εβαλα κρεμμες 360+ ευρω και αυριο βομβα 770 ευρω :2funny: και άλλαξα και 2 παράθυρα στο σπίτι.
Βάλτα 360 +770 + 750 (2 παράθυρα) + της κρεμες οου θα παρω 700+ :2funny: δε νομίζω ότι όλα αυτα κανουν 1.000 :2funny:
Και σε μερικές μέρες θα πάρω κρεμες 700+ ευρώ θα σας της βάλω βαλω της δείτε :2funny:
Ενώ εσυ :shit: αποδειξεις βαζεις.
Μήπως δεν πήγα στις Η.Π.Α και πήγες εσύ?:2funny:
Ακόμα περιμένουμε της φωτο σου απο της Η.Π.Α :2funny:










Μητσο αυτες οι κρεμες σε εχουν κανει σαν πουστογερο

Οι τριχες στο κεφαλι σου δειχνουν βαμμενες

Θυμιζεις ζομπι των τσοντοσινεμα

Καλυτερα να τα κοψεις αυτα και να πας διακοπες με τα ιδια λεφτα
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Φυσικά και και είναι δικό μου.Εδώ φωτό της Σλοβάκας στο ίδιο διαμέρισμα.

]
ρε τυπε εσυ τωρα νομιζεις οτι απευθυνεσαι σε 5χρονα και αρχιζεις τα παραμυθια με δρακους- λες κ' δεν γνωριζουμε απο airbnb- ειμαστε απο την ανω ραχουλα-ευτυχως που καποιοι που δεν εχουν κοντη μνημη -και θυμουνται το βατερλω του χειμωνα- μια που ειχες πει οτι ξερεις.. παιξε μας λιγο με την ηλεκτρικη κιθαρα του σαλονιου
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Χαίρομαι που επέστρεψε ο Βαλκάνιους φουκαράς, κουράστηκα με Ιωσήφ και κμμαν, ο φύλακας δεν γράφει γιατί έγινε ρόμπα με το διπλό κρεβάτι και της γαρίδες, να κάνουμε και ένα rotaiton που λένε και στο ποδόσφαιρο :2funny: μου λείπει απίστευτα ο σχινοχαρας :2funny:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
ο Δημητρακης ζει τη ζωη των αλβανων. Παλιο αμαξι, χρεπι σπιτι, μπαζα μουνια. Με τρια χιλιαρικα στη ρωσια μονος του, θα επρεπε να εχει τουλαχιστον μουναρες.
ενω ο αλλος-(ο αντιπαλος του) ζει μεσα στην χλιδη- κοιμαται στην υπογα- δουλευει διπλοβαρδιες - δεν εχει ουτε διπλωμα αυτοκινητου- και τις γυναικες των 50-80e τις πληρωνει για χρυσες
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μητσο αυτες οι κρεμες σε εχουν κανει σαν πουστογερο

Οι τριχες στο κεφαλι σου δειχνουν βαμμενες

Θυμιζεις ζομπι των τσοντοσινεμα

Καλυτερα να τα κοψεις αυτα και να πας διακοπες με τα ιδια λεφτα

Σαν κάτι κωλόγριες έχει καταντήσει,βάφεται και στολίζεται για να καβλώνει τον Αλγερινό επιβήτορα.:grin:
Και η Μαρκέλλα από κοντά να γλύφει ο,τι περισσέψει...:2on1:
700-00781976en_Masterfile.jpg
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
ο Δημητρακης ζει τη ζωη των αλβανων. Παλιο αμαξι, χρεπι σπιτι, μπαζα μουνια. Με τρια χιλιαρικα στη ρωσια μονος του, θα επρεπε να εχει τουλαχιστον μουναρες.
ενω ο αλλος-(ο αντιπαλος του) ζει μεσα στην χλιδη- κοιμαται στην υπογα- δουλευει διπλοβαρδιες - δεν εχει ουτε διπλωμα αυτοκινητου- και τις γυναικες των 50-80e τις πληρωνει για χρυσες

Μα δεν ειναι πουτανες αυτες των 50 ευρω, ειναι απλες αγνες κοπελες που τις καμακωσε με την βαλκανια ανωτεροτητα του. Αλλα που να καταλαβετε εσεις

.:klapste::headbang::headbang:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Μιλαει και ο Δημητρακης για τη ζωη το χειμωνα στη Μαλτα (ο οποιος κραταει 40 μερες μαξ) ενω ο ιδιος μενει στην Ρωσια. Μας τρολαρει.

Οσο για το τριχιλιαρο που λεει ο ξενιτεμενος , αν δουλευεις ελεγκτης η σαν λογιστης funds με 5-7ετια εμπειρια μπορεις να το παρεις. Σουηδοι, Γερμανοι κλπ πηγαινουν και για να δουλεψουν τηλ εξυπηρετηση πελατων αλλα και στις εταιριες παιχνιδιων. Αν μπορεις να παρεις καλα λεφτα σε μερος με φοβερο καιρο και φαι γιατι να μη πας? Αλλα ειπαμε ο Δημητρακης (π περα απο τα βαρεα ενσημα στο χεσιμο) π δεν εχει δουλεψει ποτε, ξερει απο δουλειες

Που να ξερει ομως απο μισθους, το μονο που ξερει ειναι να πηγαινει στη western union να παιρνει το επιδομα. Αυτο ειναι το αγχος του, μην κοπει το πεντακοσαρικο που παιρνει και μεινει στο δρομο σαν το κοριτσακι με τα σπιρτα.
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Φυσικά και και είναι δικό μου.Εδώ φωτό της Σλοβάκας στο ίδιο διαμέρισμα.

]
ρε τυπε εσυ τωρα νομιζεις οτι απευθυνεσαι σε 5χρονα και αρχιζεις τα παραμυθια με δρακους- λες κ' δεν γνωριζουμε απο airbnb- ειμαστε απο την ανω ραχουλα-ευτυχως που καποιοι που δεν εχουν κοντη μνημη -και θυμουνται το βατερλω του χειμωνα- μια που ειχες πει οτι ξερεις.. παιξε μας λιγο με την ηλεκτρικη κιθαρα του σαλονιου

Λιγουρευτηκες τη κιθάρα για τον κωλο σου ??
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
ο Δημητρακης ζει τη ζωη των αλβανων. Παλιο αμαξι, χρεπι σπιτι, μπαζα μουνια. Με τρια χιλιαρικα στη ρωσια μονος του, θα επρεπε να εχει τουλαχιστον μουναρες.
ενω ο αλλος-(ο αντιπαλος του) ζει μεσα στην χλιδη- κοιμαται στην υπογα- δουλευει διπλοβαρδιες - δεν εχει ουτε διπλωμα αυτοκινητου- και τις γυναικες των 50-80e τις πληρωνει για χρυσες







Δεν κυκλοφορει ομως με Αλγερινους και Τουρκους οπως ο Δημητρακης

Τον kman θα τον βρεις με Ουκρανες Πολωνες Τσεχες κλπ

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Δημητρακη η καρπαζά θα ειναι ξαναπαλι σβουρηχτή χαχαχ

Εισαι κ ατυχος μωρε αδελφακι μου. Μια βλαχομαγκια ηθελες να κανεις κι εσυ βρε κακομοιρη....κι επεσες στην περιπτωση

Αντε περιμενω την βομβα να γελασω. Μην ξανακανεις κωλοτουμπα οκ? χαχαχα

Μπουααααχαχαχα
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Τον kman θα τον βρεις με Ουκρανες Πολωνες Τσεχες κλπ
Σιγουρα να τους χαιδευει το χερακι και να τις ταιζει- για φακ ουτε λογος. Και οταν δεν γινεται αυτο- να τις ακολουθει σαν τον τρελο του χωριου ποδι-ποδι κ να τις φωτογραφιζει κρυφα, την ωρα που φασονωνται με αλλους- εκτος απο αυτον
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητρακη η καρπαζά θα ειναι ξαναπαλι σβουρηχτή χαχαχ

Εισαι κ ατυχος μωρε αδελφακι μου. Μια βλαχομαγκια ηθελες να κανεις κι εσυ βρε κακομοιρη....κι επεσες στην περιπτωση

Αντε περιμενω την βομβα να γελασω. Μην ξανακανεις κωλοτουμπα οκ? χαχαχα

Μπουααααχαχαχα
Ξέρετε από πριν τι είναι δεν ειναι πια μυστικό :2funny:εσυ ενα διαλυμένο τηλεφωνο εχεις ολο κ ολο :2funny: δε σου περισσεύει τιποτα όλα πάνε στις τράπεζες που χρωστάς :2funny:
Είδαμε και το ντυσιμο σου στο ραντεβού με την Αλβανίδα :2funny:
Είδες με αποδείξεις πόσα παιρνω κάθε μήνα :2funny:χωρίς να κανω τιποτα :2funny:
Κάποιοι πάνε να σε κοντράρουν στην κακομοιριά :2funny: να πάμε λέει στη Μάλτα :jerking::2funny:Εγω μένω σε πόλη 5.000.000 κατοίκων και νιώθω ότι την έχω γυρίσει όλη,στη Μάλτα σε 2 μέρες τρελενεσε από τη βαρεμάρα :headbang:
Ποσο κακομοίρης πρέπει να είναι κάποιος για να του φένεται κάτι η Μάλτα :2funny::jerking:
Ο άλλος κακομοιρης νομίζει ότι πέτυχε επειδή νοικιαζει διαμερίσματα με μπαλκόνι :2funny::jerking:

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μιλαει και ο Δημητρακης για τη ζωη το χειμωνα στη Μαλτα (ο οποιος κραταει 40 μερες μαξ) ενω ο ιδιος μενει στην Ρωσια. Μας τρολαρει.

Οσο για το τριχιλιαρο που λεει ο ξενιτεμενος , αν δουλευεις ελεγκτης η σαν λογιστης funds με 5-7ετια εμπειρια μπορεις να το παρεις. Σουηδοι, Γερμανοι κλπ πηγαινουν και για να δουλεψουν τηλ εξυπηρετηση πελατων αλλα και στις εταιριες παιχνιδιων. Αν μπορεις να παρεις καλα λεφτα σε μερος με φοβερο καιρο και φαι γιατι να μη πας? Αλλα ειπαμε ο Δημητρακης (π περα απο τα βαρεα ενσημα στο χεσιμο) π δεν εχει δουλεψει ποτε, ξερει απο δουλειες

Που να ξερει ομως απο μισθους, το μονο που ξερει ειναι να πηγαινει στη western union να παιρνει το επιδομα. Αυτο ειναι το αγχος του, μην κοπει το πεντακοσαρικο που παιρνει και μεινει στο δρομο σαν το κοριτσακι με τα σπιρτα.

Απορώ ποιος είναι πιο βλάκμας εδω μέσα :2funny::jerking:
Στη Μάλτα εχεις ανυπόφορη ζεστη 6 μήνες το χρόνο!
Εδω 5-10 μερες το χρονο που κάνει 26-28 βαθμούς δε βγαίνω από το σπίτι.Εκει 6 μήνες το χρονο θα υποφέρω :headbang:
Στο μεταξύ οι Μαλτέζοι ειναι σαν αραπάδες :2funny:γκομενες μονο ματακι το καλοκαιρι :2funny:το χειμωνα ερημιά
Για να φτωχύνω εγω πρέπει να φτωχύνει η Πολωνία και η Ελλάδα ταυτόχρονα ότι και να γίνει με την Ελλάδα γυρω στα1.000 ευρω απο Πολωνία και Ουγγαρία τα έχω σίγουρα.Σπιτια έχω δικα μου και τα κοινόχρηστα εδω στο ένα σπίτι ειναι ουτε 30 ευρώ.
Ενώ εσάς οποιαδήποτε στιγμή μπορούν να σας πούνε απολύεσαι :2funny:ειδικά τώρα με την κρίση και να μείνετε στο δρομο :2funny:
Εσείς αν δε δουλέψετε 15 μερες θα μεινετε στο δρομο και θα πεθάνετε απο την πείνα
Πάω να ξαπλώσω στο μπάνιο καμια ώρα και μετά πάω να πάρω το καινούργιο μου απόκτημα :2funny:θα σας το βάλω φωτο να το πάρετε ματακι :2funny::2funny:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Μιλαει και ο Δημητρακης για τη ζωη το χειμωνα στη Μαλτα (ο οποιος κραταει 40 μερες μαξ) ενω ο ιδιος μενει στην Ρωσια. Μας τρολαρει.

Οσο για το τριχιλιαρο που λεει ο ξενιτεμενος , αν δουλευεις ελεγκτης η σαν λογιστης funds με 5-7ετια εμπειρια μπορεις να το παρεις. Σουηδοι, Γερμανοι κλπ πηγαινουν και για να δουλεψουν τηλ εξυπηρετηση πελατων αλλα και στις εταιριες παιχνιδιων. Αν μπορεις να παρεις καλα λεφτα σε μερος με φοβερο καιρο και φαι γιατι να μη πας? Αλλα ειπαμε ο Δημητρακης (π περα απο τα βαρεα ενσημα στο χεσιμο) π δεν εχει δουλεψει ποτε, ξερει απο δουλειες

Που να ξερει ομως απο μισθους, το μονο που ξερει ειναι να πηγαινει στη western union να παιρνει το επιδομα. Αυτο ειναι το αγχος του, μην κοπει το πεντακοσαρικο που παιρνει και μεινει στο δρομο σαν το κοριτσακι με τα σπιρτα.
Μην χρησιμοποιείς ξένες λέξεις.
Άκου λογιστής funds ή ελεγκτής..
Πού να καταλάβει ο αμόρφωτος Δημητράκης για τέτοια επαγγέλματα αφού δεν έχει δουλέψει ποτέ του.

Και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι του αρέσει το αυταρχικό. Δεν εξηγείται αλλιώς να μιλάμε για γκομεναρες κλπ στην Μάλτα και το μόνο που ξέρει να πει είναι για ζέστη κλπ.

Στο μεταξύ του είπα να βάλουμε στοίχημα και αν του βάλω payslip στα 3000 να μην ξαναγράψει ποτέ εδώ, αλλά είναι γυναικούλα και φοράει φούστα και δεν δέχεται το στοίχημα.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τον kman θα τον βρεις με Ουκρανες Πολωνες Τσεχες κλπ
Σιγουρα να τους χαιδευει το χερακι και να τις ταιζει- για φακ ουτε λογος. Και οταν δεν γινεται αυτο- να τις ακολουθει σαν τον τρελο του χωριου ποδι-ποδι κ να τις φωτογραφιζει κρυφα, την ωρα που φασονωνται με αλλους- εκτος απο αυτον





Πριν λιγες σελιδες εχει την Σλοβακα πασαλημενη με χυσια

Αν εγραφαν εδω οι αραβοτουρκοι φιλοι του Μητσου θα εβγαζαν φωτο με τον μητσο πασαλημενο με χυσια
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Πριν λιγες σελιδες εχει την Σλοβακα
Θα επαιξε μια μπουμπουκατη κι ετσι οπως ηταν τυφλα στο μεθυσι της τα εριξε κι εβγαλε φωτο- που το δυσκολο; Ή να ηταν του Λαμπραντορ- οπως μας ελεγε..
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Πριν λιγες σελιδες εχει την Σλοβακα
Θα επαιξε μια μπουμπουκατη κι ετσι οπως ηταν τυφλα στο μεθυσι της τα εριξε κι εβγαλε φωτο- που το δυσκολο; Ή να ηταν του Λαμπραντορ- οπως μας ελεγε..




Απειρως καλυτερο απο το να τον γαμανε αραβοτουρκοι οπως τον δημητρακη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom