Νέα

Επικίνδυνοι σκύλοι χωρίς φίμωτρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα erevnitis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 55K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.954
Κριτικές
8
Like
2.988
Πόντοι
506
Πρέπει να διαφέρει ;
Προσωπικά δεν θεωρώ κίνδυνο τα μικρά σκυλάκια.
Τα μεγάλα όμως, ειδικά απουσία όπλων , είναι μεγάλος κίνδυνος.
Κάτι κάγκουρες με πεσμένη φόρμα και κωλοτρυπίδι έξω, τατουάζ μάγιας , μπράτσο και κλαρινομούσι που περιφέρουν
θηριώδη σκυλιά σε πάρκα πεζόδρομους και παιδικές χαρές είναι ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ .

Κλειδί ... ΠΟΤΕ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ ΤΑ ΤΣΟΜΠΑΝΟΣΚΥΛΑ ΤΟ ΠΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ/ΦΑΕΙ ;;;
Όταν βγήκε ο γείτονας και έριξε στον αέρα 1-2 12άρια ....
Fast-Or-Slow-Shooting-Shells.jpg
Έχουν καταγραφεί θάνατοι σε μωρά με ράτσες που ανέφερες που δεν τις θεωρείς επικίνδυνες. Αυτό θέλω να πω.
Και όχι δεν είναι όλοι κάγκουρες που έχουν μεγάλα σκυλιά. Υπάρχουν μια χαρά άτομα που τα έχουν και τα σκυλιά δεν αποτελούν κίνδυνο για κανέναν γιατί είναι συνειδητοποιημένοι με το πως τα μεγαλώνουν. Ξέρω πολλές τέτοιες περιπτώσεις
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
τα σκυλιά είναι ενιοτε επιθετικα γιατι εμεις τα θελουμε μαντρωμενα. περιορισμενα στο σπίτι βολτα με λουρι δεμενα. βιάζουμε τη φυση τους. την δικιά μου σκυλίτσα ποτέ δεν την βαζω λουρι. πάντα μα πάντα περπατάει δίπλα μου σαν δεμενη. μέ λίγα λόγια δεν μπορούν να εκτονωθούν σωστα. η πόλη για το σκυλί είναι μαρτύριο. βολτα που; γιαυτό τα ζωα τρελαινονται.

Οι διανοιες που κυκλοφορουν και δεν εχουν διαβασει ενα βιβλιο ζωολογιας στη ζωη τους λενε οτι.. απλα ειναι θεμα εκπαιδευσης. Αποκλειεται να κανουν λαθος.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
Έχουν καταγραφεί θάνατοι σε μωρά με ράτσες που ανέφερες που δεν τις θεωρείς επικίνδυνες. Αυτό θέλω να πω.
Και όχι δεν είναι όλοι κάγκουρες που έχουν μεγάλα σκυλιά. Υπάρχουν μια χαρά άτομα που τα έχουν και τα σκυλιά δεν αποτελούν κίνδυνο για κανέναν γιατί είναι συνειδητοποιημένοι με το πως τα μεγαλώνουν. Ξέρω πολλές τέτοιες περιπτώσεις


Οι κλαρινομουσάροι κάγκουρες μπρατσαράδες όμως φαίνονται πολύ .... και ποζάρουν πολύ τα σκυλιά σε πολυσύχναστους χώρους.

Αν γίνει καμιά μαλακία ....
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.954
Κριτικές
8
Like
2.988
Πόντοι
506
Οι κλαρινομουσάροι κάγκουρες μπρατσαράδες όμως φαίνονται πολύ .... και ποζάρουν πολύ τα σκυλιά σε πολυσύχναστους χώρους.

Αν γίνει καμιά μαλακία ....
Δεν αμφισβητώ ότι ποζάρουν και φαίνονται πολύ. Με εξοργίζει το ίδιο σε κάποιες περιπτώσεις γιατί εξαιτίας κάποιον τους παίρνει μπάλα όλους. Αν γίνει καμία μαλακία, εννοείται ότι θα πρέπει να υποστούν σοβαρές συνέπιες
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
Μιλαμε για το εαν η φυση του σκυλου ειναι οπως τον εχει ο μεσος εγωπαθης ανθρωπος μεσα στους 4 τοιχους στις μεγαλες πολεις για να ικανοποιησει την εγωιστικη αναγκη του για επιβεβαιωση, προσοχη και αποδοχη πανω σε ενα αδυναμο χωρις ελευθερη βουληση ον και απαντανε οι αποφοιτοι λυκειου οτι ειναι θεμα εκπαιδευσης και επαφιεται στον κλαδο των εκπαιδευτων για να το διαχειριστουν.

Δηλαδη σαν να λεμε κλεινω τους ανθρωπους φυλακη η σε ασυλο και φερνω ψυχολογους για να τους διαχειριστω να μη κανουν καμια τρελα και αυτοκτονησουν η σκοτωσουν κανενα.

Και αυτοι τωρα εχουν πεισει στα σοβαρα τους εαυτους τους οτι ειναι φιλοζωοι.
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.160
Κριτικές
1
Like
1.280
Πόντοι
216
Οι διανοιες που κυκλοφορουν και δεν εχουν διαβασει ενα βιβλιο ζωολογιας στη ζωη τους λενε οτι.. απλα ειναι θεμα εκπαιδευσης. Αποκλειεται να κανουν λαθος.
Η εμπειρεια που εχω απο τον δικο μου που ειναι ενα γιορκι τεριε μου εμαθε οτι μπορουν να παρουν καποια εκπαιδευση αλλα παντα μην τους εχεις τυφλη εμπιστοσυνη και να εισαι σε εγρηγορση οταν τα βγαζεις βολταγιατι μπορει να ξυπνησουν διαφορα ενστικτα τους.
Παραδειγμα εχω που ενω τον εχω βγαλει βολτα και εχει γνωριστει με ενα αλλο καλο σκυλακι και ηρεμο μια μερα του ορμησε ο δικος μου και του δαγκωσε το αυτι !!!!!!!
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: j 1973

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
Η εμπειρεια που εχω απο τον δικο μου που ειναι ενα γιορκι τεριε μου εμαθε οτι μπορουν να παρουν καποια εκπαιδευση αλλα παντα μην τους εχεις τυφλη εμπιστοσυνη και να εισαι σε εγρηγορση οταν τα βγαζεις βολταγιατι μπορει να ξυπνησουν διαφορα ενστικτα τους.
Παραδειγμα εχω που ενω τον εχω βγαλει βολτα και εχει γνωριστει με ενα αλλο καλο σκυλακι και ηρεμο μια μερα του ορμησε ο δικος μου και του δαγκωσε το αυτι !!!!!!!

Προφανεστατα για οποιον εχει μεγαλωσει με ζωα σε χωρια αυτα ειναι κοινη γνωση γι αυτο και δε θα ακουσεις κανεναν ηλικιωμενο που η ζωη του ολη ηταν μεσα στα ζωα να λεει τετοιες πιπες. Αυτες τις μαλακιες τις λενε μονο κατι ευθραυστα "αγορια" της νεας εποχης.

Πεθαινει ενας σκυλος = cancel arachova

Πεθαινει ενας ανθρωπος = δεν εκπαιδευσε σωστα και με αψεγαδιαστη επιμελεια τους 3 μεγαλοσωμους σκυλους που ειχε αναιτια μεσα στο σπιτι του. Προχωραμε.

clown-face-facebook.png
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.814
Πόντοι
5.506
Έτσι λένε όλοι μέχρι να φύγει.

Εδώ εσύ και εγώ και δεν μπορούμε να κρατήσουμε το πουλί μας μέσα στο παντελόνι μας δε θα φύγει το σκυλί κάποια στιγμή?

Ρε τύπε για το θεό να πούμε
Είχες ποτέ σου καμία επαφή με σκύλο;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.814
Πόντοι
5.506

Ο τύπος λεει οτι τα σκυλιά άνοιξαν τρύπα στο πλέγμα, ενω στην φωτο φαίνεται ξεκάθαρα οτι η τρύπα εχει ανοιχτεί απο άνθρωπο!
Που ακριβώς βλέπεις "ξεκάθαρα" ότι η τρύπα έχει ανοιχτεί από άνθρωπο;
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.243
Like
34.789
Πόντοι
9.931
Που ακριβώς βλέπεις "ξεκάθαρα" ότι η τρύπα έχει ανοιχτεί από άνθρωπο;
Πλακα κανεις ετσι!!! Σου φαίνεται αυτη η τρυπα να την έχουν κανει σκυλιά με τα δόντια!!!;;;;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.814
Πόντοι
5.506
Πλακα κανεις ετσι!!! Σου φαίνεται αυτη η τρυπα να την έχουν κανει σκυλιά με τα δόντια!!!;;;;;
Με τις μουσούδες τα έχουν σπρώξει ρε τύπε, δεν πήραν τανάλιες να κόψουν το σύρμα, ούτε φυσικά το έκοψαν με τα δόντια, έλεος.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.273
Like
72.479
Πόντοι
12.756
Αυτος παντως στα σχόλια εχει καποια επιχειρηματα :coffee::coffee:

1ον. Η τρύπα είναι παλιά και φτιαγμενη από άνθρωπο.
2ον. Αν τα σκυλιά μπορούσαν να βγουν από εκεί, σημαίνει ότι κάθε τόσο θα ήταν έξω.
3ον. Μια τρύπα που περνάνε ζώα θα φαινόταν μέσα έξω πατημένο, κάτι σαν μικρό μονοπατι.

Εδώ στην φωτογραφία τα ξερόχορτα είναι τελείως άθικτα, απάτητα. Συνεπώς προκειται για μια δικηγορίστικη δικαιολογία, για να καλύψει το ότι άφησε την πόρτα ανοιχτή με τα σκυλιά λυμένα.
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.133
Κριτικές
4
Like
9.103
Πόντοι
2.306
Προχτές περπατούσα σε δρόμο και πετυχαίνω σκηνικό να γαβγίζει σκύλος που κράταγε κάποιος με λουρί σε παιδάκι που το κράταγε ο μπαμπάς του. Το παιδάκι τρόμαξε καθώς ήταν 1-2 μέτρα από το σκύλο. Αυτό που πρόσεξα όμως και με παραξένεψε ήταν ότι ο σκύλος όταν γαβγισε έβγαλε δόντια στο γριλισμα. Θεωρώ ότι αν του έφευγε η ήταν λητος θα δάγκωνε στάνταρ. Κάνω λάθος?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.814
Πόντοι
5.506
Προχτές περπατούσα σε δρόμο και πετυχαίνω σκηνικό να γαβγίζει σκύλος που κράταγε κάποιος με λουρί σε παιδάκι που το κράταγε ο μπαμπάς του. Το παιδάκι τρόμαξε καθώς ήταν 1-2 μέτρα από το σκύλο. Αυτό που πρόσεξα όμως και με παραξένεψε ήταν ότι ο σκύλος όταν γαβγισε έβγαλε δόντια στο γριλισμα. Θεωρώ ότι αν του έφευγε η ήταν λητος θα δάγκωνε στάνταρ. Κάνω λάθος?
Για να μην το παιδεύουμε πολύ, ας πούμε ότι από όσα σκυλιά βλέπεις στο δρόμο με ιδιοκτήτες, στατιστικά ζήτημα το 1 στα 10 να έχει βασική εκπαίδευση και κοινωνικοποίηση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ZoReN

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.012
Πόντοι
3.656
Όσο συμπέρασμα έβγαλες για τη φύση των σκύλων επειδη... υπαρχει λεει κλάδος εκπαιδευσης. Αρα για να υπαρχει τοτε καλως ζουν τα σκυλια μεσα σε 4 τοιχους στον 3ο στο κεντρο της Αθηνας.

Αυτο με τον κλαδο εκπαιδευτων ηταν απο τα πιο κλοουν επιχειρηματα που εχουν ακουστει ποτε και ξεπερασες τον εαυτο σου γιατι δεν εχεις πει λιγες πιπες κατα καιρους.

Ούτε τα κορδόνια σου δε μπορείς να δέσεις.

Τουλάχιστον προσφέρεις τσάμπα διασκέδαση στο μπου από ότι βλέπω και από τους υπόλοιπους και ποσο σοβαρα σε παιρνουν γενικοτερα.
Εγώ δεν είπα φυσικά ότι υπάρχει κλάδος εκπαίδευσης είπα ότι υπάρχει ένας κλάδος που ασχολείται με αυτά τα ζώα...από την πλευρά των κτηνιάτρων μέχρι πράγματα που αφορούν την συμπεριφορά τους. Αλλά δε γαμιέται? Εσύ πάρτο όπως θες

Εννοείται ότι το μαλτέζ και το γαλικό μπουλντόγκ θα είναι καλύτερα να τα πας στην Πάρνηθα και να τα αφήσεις να γίνουν μέρος της τροφικής αλυσίδας....θα είναι πολύ καλύτερα από τους 4 τοίχους της κυψέλης επειδή είναι και αυτά σκυλιά :confused:

Δε πειράζει ευτυχώς που υπάρχουν τύπο σαν εσένα που είναι τα αφεντικά της αγέλης και ξέρουν όλα τα life hacks να μου πεις πως να δέσω τα κορδόνια μου

Κάτσε τώρα έρχονται τα σεβαστά μέλη που σε παίρνουν σοβαρά να σου κάνουν λάικ και να υπολογίσουν την γνώμη σου :rockon:
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.133
Κριτικές
4
Like
9.103
Πόντοι
2.306
Για να μην το παιδεύουμε πολύ, ας πούμε ότι από όσα σκυλιά βλέπεις στο δρόμο με ιδιοκτήτες, στατιστικά ζήτημα το 1 στα 10 να έχει βασική εκπαίδευση και κοινωνικοποίηση.
Αυτο που ξέρω πάντως χώρις να είμαι ειδικός, αν ο σκύλος βγάλει δόντια ειδικά σε παιδάκι γαμησε τα.. Είναι επικίνδυνος..
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.012
Πόντοι
3.656
Είχες ποτέ σου καμία επαφή με σκύλο;
Ναι

και ποτέ δεν το άφησα λυμένο σε εξωτερικό χώρο για τους λόγους που ανέφερα.

2 σκυλιά που είχα ανά τα χρόνια τα πήρα από καταφύγια οπότε αυτά τα αν ήταν στη φύση θα ήταν καλύτερα τα ακούω βερεσέ.

Γιατί ρωτάς όμως που διαφωνείς?
 
  • Like
Αντιδράσεις: ZoReN

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.243
Like
34.789
Πόντοι
9.931
Με τις μουσούδες τα έχουν σπρώξει ρε τύπε, δεν πήραν τανάλιες να κόψουν το σύρμα, ούτε φυσικά το έκοψαν με τα δόντια, έλεος.
Σορρυ τυπε αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι μπορεί να κόψει σκύλος συρμα σπρώχνοντας με την μουσούδα.

Με τα δόντια ναι και εκει θα ειχε μια ακανόνιστη τρυπα, εδω βλέπουμε η τρύπα να ειναι φτιαγμένη με διαβήτη!!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.273
Like
72.479
Πόντοι
12.756
Σορρυ τυπε αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι μπορεί να κόψει σκύλος συρμα σπρώχνοντας με την μουσούδα.

Με τα δόντια ναι και εκει θα ειχε μια ακανόνιστη τρυπα, εδω βλέπουμε η τρύπα να ειναι φτιαγμένη με διαβήτη!!
Θα εχουν μουσουδα διαβητη μαλλον τα συγκεκριμένα ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom