Νέα

Επίκαιροποίηση στοιχείων γ***τραπεζες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 68
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.973
Like
4.973
Πόντοι
506
Πήγα να κάνω ανάληψη στο ΑΤΜ στην Ευρωτραπεζα και μου έβγαλε μηνυμα να "επικαιροποιησω" τα στοιχεία ταυτότητας κτλ :headbang:
Ο λογαριασμός ανοίχτηκε περσυ τον ΙΟΎΛΙΟ  προσκομιστηκαν ΌΛΑ τα δικαιολογητικά είναι μισθοδοσίας και δεν έχει γίνει ούτε μια άλλη συναλλαγή πλην ανάληψης από ΑΤΜ!!!
ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ θέλουν πάλι???!!!
Θελω τους νομικαριους να μου πουν πως θα  τους ζαλίσω λίγο τ αρχιδια έτσι για το καλο
Εξ όσων γνωρίζω δεν είναι υποχρεωτικό να σου ζητανε τα στοιχεία κάθε 6 μήνες κτλ απλά οι τράπεζες μια απόφαση την έχουν κάνει λαστιχο
Επίσης γνωρίζω πως τα αρχικά στοιχεία υποτίθεται πως τα κρατάνε αρχείο για 5 χρόνια!!!! Οπότε τι τα ξαναθελουν οεο? Θέλω προτάσεις να τους ζαλίσω τ αρχιδια
 

takoulou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2012
Μηνύματα
582
Κριτικές
8
Like
455
Πόντοι
306
Πήγα να κάνω ανάληψη στο ΑΤΜ στην Ευρωτραπεζα και μου έβγαλε μηνυμα να "επικαιροποιησω" τα στοιχεία ταυτότητας κτλ :headbang:
Ο λογαριασμός ανοίχτηκε περσυ τον ΙΟΎΛΙΟ  προσκομιστηκαν ΌΛΑ τα δικαιολογητικά είναι μισθοδοσίας και δεν έχει γίνει ούτε μια άλλη συναλλαγή πλην ανάληψης από ΑΤΜ!!!
ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ θέλουν πάλι???!!!
Θελω τους νομικαριους να μου πουν πως θα  τους ζαλίσω λίγο τ αρχιδια έτσι για το καλο
Εξ όσων γνωρίζω δεν είναι υποχρεωτικό να σου ζητανε τα στοιχεία κάθε 6 μήνες κτλ απλά οι τράπεζες μια απόφαση την έχουν κάνει λαστιχο
Επίσης γνωρίζω πως τα αρχικά στοιχεία υποτίθεται πως τα κρατάνε αρχείο για 5 χρόνια!!!! Οπότε τι τα ξαναθελουν οεο? Θέλω προτάσεις να τους ζαλίσω τ αρχιδια

Καλησπέρα... Θέλουν να δουν αν έχεις αλλάξει κάποια πράγματα... Διεύθυνση, προσωπικά στοιχεία, εκκαθαριστικό κτλ .
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.973
Like
4.973
Πόντοι
506
Καλησπέρα... Θέλουν να δουν αν έχεις αλλάξει κάποια πράγματα... Διεύθυνση, προσωπικά στοιχεία, εκκαθαριστικό κτλ .
Μάλιστα... ΑΝ έχουν επαφή με το περιβάλλον
φορολογική δήλωση ΔΕΝ έχουμε κάνει ακομα
και προσωπικά στοιχεία πχ μπορώ να αλλάξω οποιαδήποτε στιγμή θα μου ζητάνε λοιπόν κάτι σε όσους μήνες γουστάρουν? Ούτε καν έστω άμα χρόνο που ΑΣ Πούμε έχει μια μικρή λογική?
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.858
Like
111
Πόντοι
16
Πήγα να κάνω ανάληψη στο ΑΤΜ στην Ευρωτραπεζα και μου έβγαλε μηνυμα να "επικαιροποιησω" τα στοιχεία ταυτότητας κτλ :headbang:
Ο λογαριασμός ανοίχτηκε περσυ τον ΙΟΎΛΙΟ  προσκομιστηκαν ΌΛΑ τα δικαιολογητικά είναι μισθοδοσίας και δεν έχει γίνει ούτε μια άλλη συναλλαγή πλην ανάληψης από ΑΤΜ!!!
ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ θέλουν πάλι???!!!
Θελω τους νομικαριους να μου πουν πως θα  τους ζαλίσω λίγο τ αρχιδια έτσι για το καλο
Εξ όσων γνωρίζω δεν είναι υποχρεωτικό να σου ζητανε τα στοιχεία κάθε 6 μήνες κτλ απλά οι τράπεζες μια απόφαση την έχουν κάνει λαστιχο
Επίσης γνωρίζω πως τα αρχικά στοιχεία υποτίθεται πως τα κρατάνε αρχείο για 5 χρόνια!!!! Οπότε τι τα ξαναθελουν οεο? Θέλω προτάσεις να τους ζαλίσω τ αρχιδια

Η αναληψη ολοκληρωθηκε, η δεν μπορεσες να κανεις;
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
Μάλιστα... ΑΝ έχουν επαφή με το περιβάλλον
φορολογική δήλωση ΔΕΝ έχουμε κάνει ακομα
και προσωπικά στοιχεία πχ μπορώ να αλλάξω οποιαδήποτε στιγμή θα μου ζητάνε λοιπόν κάτι σε όσους μήνες γουστάρουν? Ούτε καν έστω άμα χρόνο που ΑΣ Πούμε έχει μια μικρή λογική?
Άστο φίλε!Το ίδιο μου έτυχε και εμένα.Με την διαφορά ότι ""έκανα"" το λάθος και τους έγραψα κανονικά!!!Όταν όμως μου έληξε η κάρτα αναλήψεων δεν μου την ανανέωναν αν δεν τους πήγαινα Ολλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.Οταν ζήτησα εξηγήσεις μου είπαν ότι είναι εντολή της ευρωπαϊκής Τράπεζας λόγω των καπιτα κοντρόλ.Παρολο που θεωρητικά έχουμε βγει!Τώρα αλήθεια η ψέμα για να με δουλέψουν???Δεν γνωρίζω!
 

new york boy

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2008
Μηνύματα
326
Κριτικές
8
Like
95
Πόντοι
1
και εμενα η εθνικη τραπεζα μου ζητησε στοιχεια επικαιροποιησης αλλα οχι σε 6 μηνες. μετα απο 3 χρονια.

τοσο διαστημα λεει ο νομος. νομιζω 3 χρονια. στη θεση σου φιλε θα μιλουσα με το τηλεφωνικο κεντρο της eurobank και θα ζητουσε εξηγησεις
γιατι κου ζητησαν τα στοιχεια μετα απο 6 μολις μηνες κ αν δεν με ικανοποιουσαν αυτα που θα μου λεγαν θα εκανα επισημη διαμαρτυρια στο κεντρο παραπονων.

υποσημειωση. στην αλφαμπανκ δεν μου εχουν ζητησει ακομα επικαιροποιηση παρολο που μπορει να εχουν περασει κ 4-5 χρονια.
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.973
Like
4.973
Πόντοι
506
και εμενα η εθνικη τραπεζα μου ζητησε στοιχεια επικαιροποιησης αλλα οχι σε 6 μηνες. μετα απο 3 χρονια.

τοσο διαστημα λεει ο νομος. νομιζω 3 χρονια. στη θεση σου φιλε θα μιλουσα με το τηλεφωνικο κεντρο της eurobank και θα ζητουσε εξηγησεις
γιατι κου ζητησαν τα στοιχεια μετα απο 6 μολις μηνες κ αν δεν με ικανοποιουσαν αυτα που θα μου λεγαν θα εκανα επισημη διαμαρτυρια στο κεντρο παραπονων.

υποσημειωση. στην αλφαμπανκ δεν μου εχουν ζητησει ακομα επικαιροποιηση παρολο που μπορει να εχουν περασει κ 4-5 χρονια.
Ο νόμος αν θυμάμαι καλά δεν "ορίζει" ούτε χρονικό ορίζοντα ούτε "υποχρέωση" αφού "ξεκινήσει" η σχέση εφόσον δεν υπάρχει μάλιστα κάτι εξοφθαλμο μαλιστα
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.973
Like
4.973
Πόντοι
506
Τα capital controls ισχύουν κανονικά.Μπορεί να χαλάρωσαν αλλά δεν άρθηκαν εντελώς.
Έτσι κι αλλιώς δεν είναι θέμα capitals αλλά "νομιμοποίηση" χρημάτων από παράνομες δραστηριοτητες
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
360
Πόντοι
326
Κάθε χρόνο υποχρεωτική επικαιροποίηση, συνήθως μετά τις φορολογικές δηλώσεις
 

takoulou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2012
Μηνύματα
582
Κριτικές
8
Like
455
Πόντοι
306
Πήγα να κάνω ανάληψη στο ΑΤΜ στην Ευρωτραπεζα και μου έβγαλε μηνυμα να "επικαιροποιησω" τα στοιχεία ταυτότητας κτλ :headbang:
Ο λογαριασμός ανοίχτηκε περσυ τον ΙΟΎΛΙΟ  προσκομιστηκαν ΌΛΑ τα δικαιολογητικά είναι μισθοδοσίας και δεν έχει γίνει ούτε μια άλλη συναλλαγή πλην ανάληψης από ΑΤΜ!!!
ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ θέλουν πάλι???!!!
Θελω τους νομικαριους να μου πουν πως θα  τους ζαλίσω λίγο τ αρχιδια έτσι για το καλο
Εξ όσων γνωρίζω δεν είναι υποχρεωτικό να σου ζητανε τα στοιχεία κάθε 6 μήνες κτλ απλά οι τράπεζες μια απόφαση την έχουν κάνει λαστιχο
Επίσης γνωρίζω πως τα αρχικά στοιχεία υποτίθεται πως τα κρατάνε αρχείο για 5 χρόνια!!!! Οπότε τι τα ξαναθελουν οεο? Θέλω προτάσεις να τους ζαλίσω τ αρχιδια

Γειά...Θα πάρεις ένα τηλέφωνο και θα ρωτήσεις γιατί τα θέλουν...
 

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
900
Κριτικές
35
Like
7.159
Πόντοι
3.436
Ή τράπεζες όλες σαν διοίκηση προσπαθούν να κανουν οτι καλητερο για τους πελάτες τους,βέβαια αυτό που θα γράψω δεν δικαιολογεί την ταλαιπωρία σου,που κ σε εμένα εχει συμβεί κ ειναι σπαστικό.
απλώς κάποιοι υπάλληλοι ειναι για τον πουτσο πουλημενοι..μην νομίζεται οτι κάποιοι ληστές που αρπάζουν λεφτα απο ανυποψίαστους πολίτες οταν βγαίνουν απο την τράπεζες αποσποντας τους μεγάλα ποσά ειναι τυχαίο,έχουν δικούς τους υπαλλήλους στις τράπεζες κ τους δίνουν στάνταρ πληροφορίες παντα με το αζημίωτο,δίνοντας τους κ το χαρτζιλίκι τους.
Κάτι αντίστοιχο με τα γραφεία τελετών που έχουν δικούς τους ανθρώπους υπαλλήλοι νοσοκομείων για να αρπάζουν τους θανάτους η οπως στις εφορίες οι καταστηματάρχες έχουν τα τσιρακια τους κ πέφτει σιρμα για το ποτε θα γίνει έλεγχος.
 

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
900
Κριτικές
35
Like
7.159
Πόντοι
3.436
Τα γράφω ολα αυτα με αγανάκτηση γιατι ειμαι ο ίδιος παθών απο την δεν θέλω να την χαρακτηρίσω γαμημενη eurobank,φτάνοντας στο σημειο να τους γαμησω τα ράμματα αλλα τελικά δεν το εκανα αλλα μπορουσα όμως.
Εν συντομία να μην σας κουράσω οπως όλοι έχουμε καποια χρήματα στην άκρη ετςι κ εγω,ένας συνάδελφος μου εχει φιλο έναν τραπεζικό υππαληλο κ του είπε το ακριβές ποσο του  ταμιευτηρίου κ το αποκάλυψε σε όλους.
Το λιγότερο που αρκέστηκα να κανω ήταν καταγγελία στα κεντρικά κ πήρα τα λεφτα απο εκει.
 

karamba

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2009
Μηνύματα
560
Like
12
Πόντοι
6
Μάστορα όταν έκανα επικαιροποίηση στοιχείων μου το ζήτησαν για δύο λόγους: Πρώτον για να μου δώσουν κωδικούς e-banking, και δεύτερον για να μου κάνουν ένα "οικονομικό προφίλ"(αυτή ήταν η δικαιολογία τους). Το πρώτο μπορώ να το καταλάβω-διευκόλυνση δική τους και δική μου. Το δεύτερο? Μήπως δεν ξέρουν αν χρωστάω, που χρωστάω και πόσα? Η αν δεν χρωστάω θα μου δώσουν δάνειο με κλειστά μάτια? Απλά σου λέει αν δεν χρωστάει να του δώσουμε και δάνειο και πιστωτική να μπει κι αυτός στο χορό...
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
Μάστορα όταν έκανα επικαιροποίηση στοιχείων μου το ζήτησαν για δύο λόγους: Πρώτον για να μου δώσουν κωδικούς e-banking, και δεύτερον για να μου κάνουν ένα "οικονομικό προφίλ"(αυτή ήταν η δικαιολογία τους). Το πρώτο μπορώ να το καταλάβω-διευκόλυνση δική τους και δική μου. Το δεύτερο? Μήπως δεν ξέρουν αν χρωστάω, που χρωστάω και πόσα? Η αν δεν χρωστάω θα μου δώσουν δάνειο με κλειστά μάτια? Απλά σου λέει αν δεν χρωστάει να του δώσουμε και δάνειο και πιστωτική να μπει κι αυτός στο χορό...
Δανειοόοοο???? Πιστωτική κάρτα??? Τέτοια εποχή???
Ρε φίλε ο Πολακης είσαι???
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.148
Κριτικές
14
Like
4.385
Πόντοι
3.715
δεν υπάρχουν πιο σιχαμεροί υπάλληλοι από τους λακέδες τραπεζικούς και βέβαια δεν υπάρχει χειρότερος κατιμάς από τα ''τραπεζικά ιδρύματα''.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom