Νέα

Ελληνικός Στρατός και Αλητεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FanisChristo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 135K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
Να ασχοληθω να απαντήσω? Αντε να ασχοληθώ αφού με προκαλείς συστηματικά..
Εχουμε και λέμε:
-Την οργανωση του ΠΝ σε ΔΜ και υποδομές,ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΠΙΟ ΤΡΕΛΛΑ ΣΑΣ ΟΝΕΙΡΑ.
-Τη μεριμνα προσωπικού-οση εχει απομείνει-ετη φωτός μπροστά..Ξερεις παλικάρι μου οτι οι απομακρυσμενες μοναδες σας παιρνουν μηνιατικο καθε 40-50 μερες?Ξερεις οτι η ιατροφαρμακευτική τους περιθαλψη πληρωνεται μια φορά ετησίως???ξερεις ότι εχετε 20-30 Κεντρικά ταμεία με αλληλοκάλυψη αρμοδιοτητων και ακυρωμενα ενταλματα πληρωμων απο τον παρεδρο του ΕΣ???Μπηκα σε βαθια νερα???Ξερεις ότι εδω που βρισκομαι- στον 3ο μηνα στο ΝΑΤΟ-ο αντίστοιχος συναδελφος του Στρατού ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΛΗΡΩΘΕΙ κι εχει ερθει ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ????
Επιχειρησιακά δε μιλάω εδω μεσα και τα παραπάνω πολλά ηταν..
Α,και το "κατ'επιφαση ADMIRAL" σε μαρανε??Δηλαδή θα τσακωθούμε και για τα usernames μας τωρα???
Τίποτε άλλο παραγωγικότερο δεν έχεις να κάνεις?Συγκρίνω ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ όχι ΒΑΘΜΟΥΣ.Εχω κανει τεσσερις προπαιδεύσεις μονίμων και ποτε δεν υπηρξε κάτι αντίστοιχο.Αντιθέτως,εσεις εχετε τις ιστορίες με τους κομπλεξικούς επιλοχίες και τις πρωινές αναφορες.Εμεις δεν εχουμε πρωινές αναφορές αλλά βιβλίο,το γνωρίζεις???Εμπιστευτικά ο καθενας εξηγεί το λόγο της αναφοράς του,δεν τον ακούν οι γυρω πολυκατοικίες..
Εν πασει περιπτωσει,επειδή σε αφορά ο χαρακτηρισμός αλλά μπορεί να μη σε χαρακτηρίζει κιόλας,τον αποσύρω...
και το ναυτικο ομως πασχει απο οργανωση.Παρα πολυ μεσαιοι αιωματικοι που απλα υπαρχουν χωρις να προσφερουν τιποτα απολυτως.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
admiral πολλα ειναι τα κουσουρια ολων των σωματων και ειναι διασκεδαστικο οταν οι συζητησεις του στυλ 'το δικο μας ειναι καλυτερο τα δικα σας ειναι σκατα' γινονται στο μιλητο σε παρεα. οταν το κανεις δημοσια ειναι τρελο φαουλ και αντιδεοντολογικο και πολλα αλλα. και μετα εχεις και την απαιτηση να μη σπιλωνει ενας πολιτης το στρατευμα που εχει καθε δικαιωμα απο την πλευρα του. ντροπη και δεν το περιμενα απο εσενα, ειδικα οταν εχεις εγκαλεσει και τον κωστακη παλαιοτερα για το ιδιο λαθος. απαραδεκτη για το βαθμο σου η δημοσια γραπτη σταση σου, εστω και ανωνυμως.
Εχεις δικιο φιλε..παρασυρομαι και δεν πρεπει...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ας δούμε λοιπόν τι ανακοίνωσε το ΓΕΣ αναφορικά με τα όσα υποστήριξε το "Δικτύο Ελεύθερων Φαντάρων" "Σπάρτακος"  για αναστολή χορήγησης ... "σαγιονάρας" και πουλόβερ (διατηρούμε την ακριβή διατύπωση του Επιτελείου):

"- Η χορήγηση πουλόβερ στους νεοσύλλεκτους θα ολοκληρωθεί μέχρι τα μέσα της επόμενης εβδομάδας,

- Η χορήγηση σαγιονάρων (sic) έχει ανασταλεί από το Μάιο του 2012.

- Η χορήγηση αθλητικών ειδών έχει ανασταλεί από τον Δεκέμβριο 2012.

- Ο αριθμός των χορηγούμενων πετσετών έχει μειωθεί σε ένα τεμάχιο ανά είδος (προσώπου, λουτρού, ποδιών) από τον Δεκέμβριο 2012".

παει η θρυλικη σαγιοναρα :S
 

Συνημμένα

  • SagionaresL.jpg
    SagionaresL.jpg
    7 KB · Εμφανίσεις: 11

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Ας δούμε λοιπόν τι ανακοίνωσε το ΓΕΣ αναφορικά με τα όσα υποστήριξε το "Δικτύο Ελεύθερων Φαντάρων" "Σπάρτακος"  για αναστολή χορήγησης ... "σαγιονάρας" και πουλόβερ (διατηρούμε την ακριβή διατύπωση του Επιτελείου):

"- Η χορήγηση πουλόβερ στους νεοσύλλεκτους θα ολοκληρωθεί μέχρι τα μέσα της επόμενης εβδομάδας,

- Η χορήγηση σαγιονάρων (sic) έχει ανασταλεί από το Μάιο του 2012.

- Η χορήγηση αθλητικών ειδών έχει ανασταλεί από τον Δεκέμβριο 2012.

- Ο αριθμός των χορηγούμενων πετσετών έχει μειωθεί σε ένα τεμάχιο ανά είδος (προσώπου, λουτρού, ποδιών) από τον Δεκέμβριο 2012".

παει η θρυλικη σαγιοναρα :S
κοιτα δικε μου ...εν μερη καλα καναν!
Και δεν το λεω για τις παντοφλες..αλλα εγω προσωικα οταν πηγα φανταρος δεν χρησιμοποιησα ουτε τα μισα απ αυτα που μας δωσανε...!
Δεν δινουν παντοφλα καφε πλεον αλλα μια μπλε σαγιναρα (και γαμω) με ασπρες ριγες , καλες μπλε γαματες φορμες και ασπρα γιωτοπαπουτσα!
Πουλοβερ-πετσετες και σαγιοναρες δυστυχως δεν πρεπει να τα κοψουν...
τωρα για τις φορμες κλπ Γυμναστικη ουτε στο κεντρο δεν καναμε!
Θυμαμαι ειμασταν 2 ταγματα 4 λοχοι (800 ατομα περιπου ολλοι) και καναν οι 2 λοχοι γυμναστικη οποτε θυμοντουσαν.....!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
κοιτα δικε μου ...εν μερη καλα καναν!
Και δεν το λεω για τις παντοφλες..αλλα εγω προσωικα οταν πηγα φανταρος δεν χρησιμοποιησα ουτε τα μισα απ αυτα που μας δωσανε...!
Δεν δινουν παντοφλα καφε πλεον αλλα μια μπλε σαγιναρα (και γαμω) με ασπρες ριγες , καλες μπλε γαματες φορμες και ασπρα γιωτοπαπουτσα!
Πουλοβερ-πετσετες και σαγιοναρες δυστυχως δεν πρεπει να τα κοψουν...
τωρα για τις φορμες κλπ Γυμναστικη ουτε στο κεντρο δεν καναμε!
Θυμαμαι ειμασταν 2 ταγματα 4 λοχοι (800 ατομα περιπου ολλοι) και καναν οι 2 λοχοι γυμναστικη οποτε θυμοντουσαν.....!
τυπε δεν εχεις αδικο
αλλα αυτη η σαγιοναρα ηταν καλτ :rockon:

και εγω μονο τις πετσετες και τις σαγιοναρες χρησιμοποιησα
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
σε τσουζει η αληθεια. διοτι ακριβως και εγω αυτα εγραψα και εννουσα !!!!
ΠΛΗΡΩΝΕΣΤΕ , ΟΠΩς ΠΑΝΤΑ , ΜΕ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ εναντι του Στρατου Ξηρας προσφεροντας το "ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ".
ακριβως οτι εγραψα. "ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΕΞΙΩΣΕΙΣ".
γι αυτο , αφου πρωτα σε ευχαριστησω που γραφεις την πληρη αληθεια , να σε παρακαλεσω εγω να μην ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ γιατι φυσικα ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ και με ποιους μιλάς ΔΟΚΙΜΕ του κατ επίφασιν ΠΝ.
καλο βραδυ και καλη διασκεδαση στας ΒΡΥΞΕΛΑΣ

Πολύ ωραία ισοπεδοτική κριτική .!  :rockon:Aν είσαι υπερ της κατάργησης των Eν Δυνάμεων πέστο καθαρά .  :rockon:

"ημαρτον πιά !
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
τυπε δεν εχεις αδικο
αλλα αυτη η σαγιοναρα ηταν καλτ :rockon:

και εγω μονο τις πετσετες και τις σαγιοναρες χρησιμοποιησα

τυπε η σαγιοναρα γαμουσε. και το μπλε σορτσακι  :rockon:

τελος εποχης  :-
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Η σκελέα ήταν πολύ χρήσιμη στο κρύο,τον έβγαζες και κατουρούσες χωρίς να χρειάζεται να κατεβάζεις την παραλλαγή  :2funny:
 

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
166
ειχε τους γενναιους της σαμοθρακης χθες το βραδυ,ωραια ταινιουλα...
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Πλέον οι παραλλαγές του Ε.Σ. είναι για τον πούτσο.Ο πατέρας μου υπηρέτησε το '82 κι έχει ακόμη την παραλλαγή του  :rockon:

Για κυνήγια πήγαινε,δουλειές έκανε και τίποτα δεν έχει πάθει  :huh:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom