Νέα

Έλληνες του εξωτερικού

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Δεν ξερω εαν παιζει κορονα φαση,αλλα βρισκω παντου το τελευταιο διαστημα σπιτια,δεν πληρω ομως τις προϋποθεσεις οπως πχ εισοδημα σε ελβετικα φραγκα (δουλευω αυτη τη στιγμη ομως γερμανια) και να μαι δηλωμενος ως Ελβετος πολιτης.

Λογω του οτι δεν εχω κανενα ανθρωπο εκει,δεν μπορω να στηριχτω παρα μονο στα ποδια μου κ οτι πληροφορια συλλεξω.

Το τελευταιο διαστημα,λογω κορονοϊου,τα πραγματα στο θεμα ιντερνετ εχουν αλλαξει πολυ κ λεω να το εκμεταλευτω,λογου χαριν μπορεις να κανεις μεσω βιντεοκλησης ραντεβου ειτε για δουλεια ειτε για σπιτι,ενω πριν επρεπε να σαι εκει αυτοπροσωπως
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Τα λενε καλυτερα καποιοι που εχουν ζησει-ζουν εκει. Οποιος ενδιαφερεται ας διαβασει και τα σχολια (πανω απο 700):

Ναι όντως.
Μόνο που μάλλον δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.
Γιατί να διαβάσει κάποιος ξένα λινκς όταν εδώ περιγράφουν επίσης την κατάσταση από διάφορα μέρη;

Και στην τελική, εσύ τελικά τι σχέση έχεις με το νήμα; Έχεις δουλέψει ποτέ σου έξω;:sunglasses:
Στα ποστ σου λες ότι η Ελλάδα είναι η καλύτερη για τον ήλιο και το φρέντο. Ακόμα και σε αυτά είσαι λάθος όμως.
Έχεις κάποιο σοβαρό επιχείρημα τελικά;
Ή να ξεκινήσουμε να ποσταρουμε και εμείς εξωτερικά λινκς που εξηγούν "why I left Greece" ? :confused:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Μαλτα ειναι και γαμω τα μερη, ο αλλος εχει χαζεψει απο τα ταβορ
Έχω δουλέψει Μάλτα. Σιγά το μέρος. Γυρνάς το νησί σε μια μέρα.

Μια flat μαλακία είναι με κίτρινη θάλασσα γύρω-γύρω.

Ζωή νυχτερινή έχει full βέβαια. Αν αυτό ψάχνει, κανείς.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.291
Like
3.598
Πόντοι
1.706
Επιλογη σου...Το καλο ειναι οτι ο καθενας μας εχει το δικαιωμα ν αποφασιζει για την ζωη του.

Εγω ανεκαθεν ηθελα να μεταναστευσω στη Γερμανια,αλλα λογω οτι δεν ειχα οικογενεια κ επαφες το ανεβαλα.Οταν μεγαλωσα κ οι γονεις μου δεν μπορουσαν να με ορισουν,τα μαζεψα,πηρα τη μηχανη κ ανεβηκα.

Τι μ αρεσει στη Γερμανια κ μπορει να μ προσφερει;Εκτος των επαγγελματικων,ο καιρος της εχει αλλαξει πολυ και για εναν Ελληνα συνηδητοποιημενο,ο καιρος ειναι κατι που προσαρμοζεσαι ομαλα.Σημερα ας πουμε η θερμοκρασια στην Κολωνια ηταν 21 βαθμοι,κατι που ειχε χρονια να κανει.

Ειμαι παντελως μονος.Αρπαζω το ποδηλατο κ εχουν ολοκληρα δικτυα ποδηλατοδρομων που ενονωνται πολεις μεταξυ τους,εγω καυλωνω με κατι τετοια.Χθες βγηκα τετοια ωρα για τρεξιμο κ αισθανομαι ασφαλεια να κυκλοφορω μονος.

Στο σπιτι εχω απιστευτη ησυχια,ολοι σεβονται τους παντες κ εν τελη απολαμβανω την ησυχια μου κ την μοναξια χωρις βαζουρα στ αυτια.Το ακομη καλυτερο ειναι οτι αμοιβομαι για την εργασια μου,δεν εχω δουλεψει ουτε ωρα δωρεαν.

Αυτη ειναι η δικη μου επιλογη κ ορισμενα απ τα καλα που απολαμβανω σε χωρα εκτος ελλαδος,κατι που σ αυτη δεν μπορω να βρω τιποτα απ αυτα π προανεφερα.
Ωραίος!
Όμως αυτό το «Είμαι παντελώς μόνος», που γράφεις κάπου, δεν θα αποτελέσει πρόβλημα κάποια στιγμή που θα βαρεθείς να γυρίζεις;

Κάνα φροιλάιν παίζει;
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.335
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Ωραίος!
Όμως αυτό το «Είμαι παντελώς μόνος», που γράφεις κάπου, δεν θα αποτελέσει πρόβλημα κάποια στιγμή που θα βαρεθείς να γυρίζεις;

Κάνα φροιλάιν παίζει;
αυτό το βίτσιο να παρακολουθείς ζωές ευτυχισμένων και να κάνεις αδιάκριτες ερωτήσεις πρέπει να το σταματήσεις. Τουλάχιστον διάβαζε χωρίς να κάνεις τον αδιάκριτο βασίλη καϊλα.
Τι διαβάζουμε ρε να πρέπει να του πει αν έχει γκόμενα :jerking:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
αυτό το βίτσιο να παρακολουθείς ζωές ευτυχισμένων και να κάνεις αδιάκριτες ερωτήσεις πρέπει να το σταματήσεις. Τουλάχιστον διάβαζε χωρίς να κάνεις τον αδιάκριτο βασίλη καϊλα.
Τι διαβάζουμε ρε να πρέπει να του πει αν έχει γκόμενα :jerking:
Ρωτάει ο άνθρωπος να ξέρει αν έχει πιθανότητες να κάνει αυτός την γκόμενα...:confused:
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.335
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Ρωτάει ο άνθρωπος να ξέρει αν έχει πιθανότητες να κάνει αυτός την γκόμενα...:confused:
και η αδιακρισία έχει όρια. και ο φετιχισμός επίσης. Σε λίγο θα τον ρωτήσει και τι στάσεις κάνει σεξ την κοπέλα του για να λερώσει την οθόνη :wanker:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
και η αδιακρισία έχει όρια. και ο φετιχισμός επίσης. Σε λίγο θα τον ρωτήσει και τι στάσεις κάνει σεξ την κοπέλα του για να λερώσει την οθόνη :wanker:
Ψάχνει φίλους από το ίντερνετ, οι γνωστοί του έχουν καταλάβει πόσο μαλάκας είναι και δεν του σηκώνουν ούτε το τηλέφωνο...
Όσο για γκόμενες, ικανό τον έχω μέχρι και σάιτ να φτιάξει μπας και γαμήσει... :confused: :confused: :confused:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
αυτό το βίτσιο να παρακολουθείς ζωές ευτυχισμένων και να κάνεις αδιάκριτες ερωτήσεις πρέπει να το σταματήσεις. Τουλάχιστον διάβαζε χωρίς να κάνεις τον αδιάκριτο βασίλη καϊλα.
Τι διαβάζουμε ρε να πρέπει να του πει αν έχει γκόμενα :jerking:
Ρε καθίκι,Βασιλάκης Καιλας ο καλογερος?
Μάρθα Βουρτση και πολύ του είναι.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ψάχνει φίλους από το ίντερνετ, οι γνωστοί του έχουν καταλάβει πόσο μαλάκας είναι και δεν του σηκώνουν ούτε το τηλέφωνο...
Όσο για γκόμενες, ικανό τον έχω μέχρι και σάιτ να φτιάξει μπας και γαμήσει... :confused: :confused: :confused:
Τι εννοείς Βιρνα?Μιλά ξεκάθαρα.

Εννοείς ότι τον φτύνουν (εντός και εκτός μπου) και αυτός θαρρεί πως βρέχει?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom