Νέα

Έλληνες του εξωτερικού

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Όσοι ζούμε εκτός Ελλάδος θα μπορούμε να έχουμε το δικό μας νήμα, καθώς ενημερώνονται διάφορα άτομα για τυχόν απόφαση τους να ακολουθήσουν και αυτοί το παράδειγμά μας.

Δεν θα περιστρέφεται η συζήτηση γύρω από εργασία στο εξωτερικό μιας που υπάρχει ανάλογο (μπαχαλεμενο) νήμα.

Όταν κάποιος ξεφεύγει της συζήτησης, απευθείας αναφορά σε διαχείριση και Μπαν.

Γνωστοί εμμονικοι μπαχαλακηδες, μακριά.

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.616
Like
21.988
Πόντοι
5.006
ωραιο νημα...επιτελους να ακουστει και η γνωμη των ελληνων της κυψελης και των πατησιων... :hi:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει moderation, άνετα μπορεί να πάρει κι αυτό τον ίδιο δρόμο. :S

Αλλά τεσπα, για να μη θεωρήσεις όμως ότι σπαμάρω κι εγώ, το κόβω εδώ.

Προσωπικά πάντως, διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον τις εμπειρίες Ελλήνων του εξωετρικού.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
εκανα ηδη δυο φορες θεματολογιο με θεμα εργασια στο εξωτερικο, για οσους ηδη αποφασισαν να πανε και δεν ταλαντευονται, εγραψα και ενα μικρο κομματι της εμπειριας μου. Δυστηχως και τις 2φορες διαγραφικαν απο την διαχειρηση και ενσωματωθηκαν στο μπαχαλεμενο νημα. Σιγουρα υπαρχουν πολοι με εμπειριες αλλα προσωπικα δεν ξαναγραφω στο μπαχαλεμνο

Αντιστροφη μετρηση για την διαγραφη και του παροντος;;
Παντως η 5ισα ειχε ξεκινησει θεμα με Αγγλια.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Δυστηχως και τις 2φορες διαγραφικαν απο την διαχειρηση και ενσωματωθηκαν στο μπαχαλεμενο νημα.
Εκεί που έλεγα να μη σπαμάρω. :S

Εξαιρετικά ενδιαφέρον αυτό. Άρα ΔΕΝ διαγράφηκαν - αφού ενσωματώθηκαν. Merge ή μάλλον καλύτερα append έγινε, που λέμε εμείς οι πληροφορικάριοι.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Αυτό δεν θα ασχοληθεί με την εργασία στο εξωτερικό οπότε πιστεύω θα παραμείνει.

Αυτήν την στιγμή που γράφω είμαι Γερμανία,τα σύνορα είναι ανοιχτά και επιτρέπονται οι μετακινήσεις, τουλάχιστον δυτικά και λέω να πάω μια βόλτα.Αυτο είναι το καλό με έξω, ότι για ταξίδια που από Ελλάδα πρέπει να πληρώσεις αρκετά, εδώ τα απολαμβάνεις σε ένα σκ απλά οδηγώντας
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Αυτό δεν θα ασχοληθεί με την εργασία στο εξωτερικό οπότε πιστεύω θα παραμείνει.

Αυτήν την στιγμή που γράφω είμαι Γερμανία,τα σύνορα είναι ανοιχτά και επιτρέπονται οι μετακινήσεις, τουλάχιστον δυτικά και λέω να πάω μια βόλτα.Αυτο είναι το καλό με έξω, ότι για ταξίδια που από Ελλάδα πρέπει να πληρώσεις αρκετά, εδώ τα απολαμβάνεις σε ένα σκ απλά οδηγώντας

Τυχεροι ειστε σε αυτο τυπε. Για πες αλλες λεπτομερειες, πως περνατε τα Σαββατοκυριακα εκει;
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Τυχεροι ειστε σε αυτο τυπε. Για πες αλλες λεπτομερειες, πως περνατε τα Σαββατοκυριακα εκει;

Εξαρτάται τυπε! Επειδή χρησιμοποιείς πληθυντικό, εγώ είμαι μόνος εδώ χωρίς οικογένεια ή φίλους, επειδή δεν ψαχνομαι καθόλου με ελληνικές κοινότητες κλπ απολαμβάνω είτε να βάζω βενζίνη στο αμάξι ή μηχανή να πηγαίνω βόλτες, είτε να παίρνω το ποδήλατο, λόγω του ότι οι ποδηλατόδρομοι εδώ είναι ένα δίκτυο από μόνοι τους σε βγάζουν άνετα σε άλλες πόλεις.Λατρης της φωτογραφίας και λήψης βίντεο, βοηθά ότι δεν υπάρχουν παρέες για να μην με πρήζουν και να μην τους πρήζω με τα στοπ μου κάθε τρεις και λίγο
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Επίσης τώρα καλοκαιριατικα με κορονοϊο,ο τουρισμός με ποδήλατο είναι το νούμερο 1 στην προτίμηση
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
πως περνατε τα Σαββατοκυριακα εκει;
Εγώ τα Σαββατοκύριακα συνήθως γυμνάζομαι και μετά κυνηγάω νέες χοντρούλες Γερμανίδες

ipevpa_CWYckEDX69vju3pU9OHbV34OL5YMoZof4yEc.png


CxdoP4_XcAAzRul.jpg


cb_laura_2_product.jpg


jouline-_1540533730-768x432.jpg


franziska_1540533736-768x432.jpg
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.705
Κριτικές
15
Like
361
Πόντοι
326
Για να δούμε τι να δούμε
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τυχεροι ειστε σε αυτο τυπε. Για πες αλλες λεπτομερειες, πως περνατε τα Σαββατοκυριακα εκει;
Στη δουλειά τα περνάνε  :2funny:τι ερωτήσεις που κάνεις?λες και δεν ξέρεις την απάντηση :2funny:Δουλειά......δουλειά και πάλι δουλειά  :2funny:στον ελεύθερο χρόνο τους έχουν κιλότες γιά να της μυρίζουν  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • kilota Veligeka.jpg
    kilota Veligeka.jpg
    150,6 KB · Εμφανίσεις: 19
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Στη δουλειά τα περνάνε  :2funny:τι ερωτήσεις που κάνεις?λες και δεν ξέρεις την απάντηση :2funny:Δουλειά......δουλειά και πάλι δουλειά  :2funny:στον ελεύθερο χρόνο τους έχουν κιλότες γιά να της μυρίζουν  :2funny: :2funny: :2funny:

Μητσακο μην το μολυνεις κ αυτο το νημα εαν δεν εχεις κατι επι του θεματος να πεις!Σ χα πει κατι στο αλλο νημα,αλλα επειδη δεν εχω ξανακανει αναφορα κ λογω του οτι εχετε την δικη σας κουβεντα ,δεν ασχοληθηκα.

Επειδη εισαι ελλην του εξωτερικου,εαν γραψεις το οτιδηποτε δεν εχει σχεση με το θεμα,ξερεις την συνεχεια...
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Τυπε δεν ισχυει οτι γραφεις πιο πανω,επισης το να σχολιασω ενα βιντεο ενος τυπου που βιντεοσκοπει πισω απ το παραθυρο του με την καμερα χαμηλα του παραθυρου,μου δινει την εντυπωση οτι ειναι κρυμενος να μην τον δουν ωστε να τους "γελοιοποιησει" αργοτερα στο youtube,δειχνει οτι προκειται περι απροσαρμοστου ατομου με προβληματα κοινωνικοτητας.

Ειμαστε σε μια χωρα με ξενα για τα δικα μας προτυπα εθιμα,τα οποια εγω προσωπικα στην Ελλαδα απεχθανομουνα,πχ το να γιορταζει συγγενικο προσωπο ή ακομη χειροτερα να σε καλεσει σε γαμο κ να μην παρεις δωρο;

Εδω με καλεσε ατομο να παω στο γαμο του κ πηγα με τα χερια "κουναμενα",Γερμανος παντα,περασαμε γαματα χωρις να νοιωσω ουτε στιγμη ο μαλακας της υποθεσης λογω του ουι δεν πηγα "δωρο".

Επισης εγω γουσταρω που οι Γερμανοι εαν εχουν ορεξη να διασκεδασουν,διασκεδαζουν οπου ειναι χωρις να κλαψουριζουν οπως κανει ο τυπος του βιντεο κ συ μαζι του,ακου θα πρεπει να κανεις δυο ωρες,σιγα μην θελουν να κανουν 15!

Φωναξαν ή νοικιασαν ενα "party" καρο με βαρελισια μπυρα,βαλαν ενα bluetooth ηχειο να παιζει την μουσικη που τους φτιαχνει,μαζευτηκαν παρεα κ τα πινουν μεχρι να χεστουν.

Εγω αυτα γουσταρω και οχι τα στημενα,μαγαζια-ντυσιματα κ γαμπρισματα!

 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506


[size=20pt]ΡΕ ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟ ΑΥΤΙΣΤΙΚΟ ΜΟΓΓΟΛΟ, ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΛΕΡΩΝΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΣ.


ΑΝΤΕ ΒΛΑΜΜΕΝΟ ΣΤΟ ΝΗΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΖΟΥΝ, ΠΟΛΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ.[/size]
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τυπε δεν ισχυει οτι γραφεις πιο πανω,επισης το να σχολιασω ενα βιντεο ενος τυπου που βιντεοσκοπει πισω απ το παραθυρο του με την καμερα χαμηλα του παραθυρου,μου δινει την εντυπωση οτι ειναι κρυμενος να μην τον δουν ωστε να τους "γελοιοποιησει" αργοτερα στο youtube,δειχνει οτι προκειται περι απροσαρμοστου ατομου με προβληματα κοινωνικοτητας.

Ειμαστε σε μια χωρα με ξενα για τα δικα μας προτυπα εθιμα,τα οποια εγω προσωπικα στην Ελλαδα απεχθανομουνα,πχ το να γιορταζει συγγενικο προσωπο ή ακομη χειροτερα να σε καλεσει σε γαμο κ να μην παρεις δωρο;

Εδω με καλεσε ατομο να παω στο γαμο του κ πηγα με τα χερια "κουναμενα",Γερμανος παντα,περασαμε γαματα χωρις να νοιωσω ουτε στιγμη ο μαλακας της υποθεσης λογω του ουι δεν πηγα "δωρο".

Επισης εγω γουσταρω που οι Γερμανοι εαν εχουν ορεξη να διασκεδασουν,διασκεδαζουν οπου ειναι χωρις να κλαψουριζουν οπως κανει ο τυπος του βιντεο κ συ μαζι του,ακου θα πρεπει να κανεις δυο ωρες,σιγα μην θελουν να κανουν 15!

Φωναξαν ή νοικιασαν ενα "party" καρο με βαρελισια μπυρα,βαλαν ενα bluetooth ηχειο να παιζει την μουσικη που τους φτιαχνει,μαζευτηκαν παρεα κ τα πινουν μεχρι να χεστουν.

Εγω αυτα γουσταρω και οχι τα στημενα,μαγαζια-ντυσιματα κ γαμπρισματα!
Αν πίνεις σίγουρα η Γερμανία είναι ο παράδεισος!όλοι εκεί ξεσκίζονται να πίνουν μπύρες.Εγώ όμως δεν πίνω ποτέ και καθόλου οπότε αυτή η διασκέδαση δεν είναι γιά μένα.
  Το χειρότερο εκεί είναι ότι οι πόλεις μετά της 6-7 το απόγευμα είναι νεκρές  :headbang:κλείνουν όλα τα μαγαζιά και δεν υπάρχει ψυχή στο δρόμο :headbang:.
  Της κυριακές δεν το συζητάω είναι σαν την 1η ιανουαρίου στην Ρωσσία  :rockon:δε λειτουργεί τίποτα! :headbang:
    Γερμανοί που έρχονται στην Ρωσσία παθαίνουν πλάκα που εδώ έχει τόσα εμπορικά κέντρα και είναι ανοικτά κάθε μέρα μέχρι της 22.00 και Σάββατα και κυριακές και γιορτές!
  Η Νέα Υόρκη θυμίζει περισσότερο Ρωσσία στο ότι όλα είναι συνέχεια ανοικτά και ότι έχει 24ωρα υπερμάρκετ όταν στη Γερμανία μετά της 18.00 θα δυσκολευτείς να αγωράσεις ψωμί (πιθανόν αυτό γίνεται γιατί οι Ρώσσοι μιμούντε τους Αμερικάνους).

    Το ποιός βρωμίζει τα Thread το βλέπεις,αυτός ο φτωχομπινές ο Barock που δεν έχει φύγει ποτέ από Ελλάδα δεν καταλαβαίνω τι δουλειά έχει με το εξωτερικό?Αν του έριχνε ένα Warning ο Αντισθένης θα το βούλωνε.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
    Το ποιός βρωμίζει τα Thread το βλέπεις,αυτός ο φτωχομπινές ο Barock που δεν έχει φύγει ποτέ από Ελλάδα δεν καταλαβαίνω τι δουλειά έχει με το εξωτερικό?Αν του έριχνε ένα Warning ο Αντισθένης θα το βούλωνε.



ΣΚΑΣΕ ΡΕ ΑΥΤΙΣΤΙΚΟ ΡΟΥΦΙΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ WARNING ΒΛΑΜΜΕΝΟ, ΓΡΑΦΕ ΣΤΟ ΝΗΜΑ ΤΟΥ ΠΟΡΝΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ, ΠΟΡΝΟΑΦΟΔΕΥΤΗΡΙΟ ΣΚΑΤΩΝ ΕΙΣΑΙ.


ΑΝΤΕ ΗΛΙΘΙΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΛΕΡΩΣΕΙ ΟΤΙ ΝΗΜΑ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom