Νέα

Έχεις δεχθεί (κι εσύ) πρόσκληση από τον Christos Savvidis;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Για πες

  • Ναι

    Ψήφοι: 46 38,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 74 61,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    120

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
θα συμφωνησω.
όλα καλα κι ωραία, και τα λεφτά και η οργάνωση και όλα, αλλά δεν ζούσα ούτε για αστείο.
άντε κανα χρόνο μαξ για την εμπειρία.

Εχω αρκετους φιλους Ελβετια και ολοι συνεχεια λενε οτι μενουν για τα χρηματα και οτι ειναι δυσκολο να εχεις ζωη

Νομιζω Ελβετια αλλα και Εμιρατα θα ηταν μερη που θα πηγαινα αν ειχα ηδη οικογενεια
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Ελλαδα υπαρχουν γκομενες που απλα τους μιλας και λενε "ασε με ειμαι με τη φιλη μου"

Ματαιοδοξια και μυτη μεχρι τον ουρανο. Και οταν πανε τριαντα + παρακαλανε.

Ναι σιγά που παρακαλάνε.Πολλές στα 30+ ζούνε τη δεύτερη εφηβεία τους.Ας όψονται σόσιαλ και αγαμία.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εχω αρκετους φιλους Ελβετια και ολοι συνεχεια λενε οτι μενουν για τα χρηματα και οτι ειναι δυσκολο να εχεις ζωη

Νομιζω Ελβετια αλλα και Εμιρατα θα ηταν μερη που θα πηγαινα αν ειχα ηδη οικογενεια
Eλβετία που πήγα για ένα εξάμηνο λόγω δουλειάς, αν δεν έχεις σύντροφο μαζί σου από την πρώτη μέρα, θα σαλτάρεις από το μπαλκόνι σύντομα. Πολύ οργανωμένη κοινωνία αλλά ως εκεί. Δεν έχει κάτι άλλο να σου προσφέρει. Ειδικά αν είσαι ξένος. Πολύ δύσκολη χώρα. Και οι άνθρωποί της κλειστοί και αφιλόξενοι.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ναι σιγά που παρακαλάνε.Πολλές στα 30+ ζούνε τη δεύτερη εφηβεία τους.Ας όψονται σόσιαλ και αγαμία.

Κοιτα πιστευω αν εισαι ωραιος με λεφτα ναι παρακαλανε.

Τωρα αν εισαι με 800 ευρω το μηνα που ειναι ο μεσος Ελληνας ισως να ειναι αλλιως
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Eλβετία που πήγα για ένα εξάμηνο λόγω δουλειάς, αν δεν έχεις σύντροφο μαζί σου από την πρώτη μέρα, θα σαλτάρεις από το μπαλκόνι σύντομα. Πολύ οργανωμένη κοινωνία αλλά ως εκεί. Δεν έχει κάτι άλλο να σου προσφέρει. Ειδικά αν είσαι ξένος. Πολύ δύσκολη χώρα. Και οι άνθρωποί της κλειστοί και αφιλόξενοι.

Το ωραιο με αυτους ειναι οτι τα Γερμανικα τους ειναι σχεδον ακαταλαβιστικα. Ακομα και για Αυστριακους/Γερμανους. Τουλαχιστον στην αρχη.

Ειχα κανει περσι ενα ταξιδι με αυτοκινητο σε διαφορα μερη, μου πηρε μια μερα να καταλαβω τι λεγανε.περιεργη προφορα.

 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ξέρεις τι θα σου πει τώρα.Ότι οι γυναίκες και δη οι μουνάρες θέλουν μόνο χάλιες.

Σε καποιο βαθμο και αυτο ισχυει. Σιγουρα υπαρχουν γυναικες που θελουν κατωτερους αντρες λογω ανασφαλειας.

Αλλα δεν ειναι ολες ετσι και γιατι να μπλεξεις με κομπλεξικες.
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Σε καποιο βαθμο και αυτο ισχυει. Σιγουρα υπαρχουν γυναικες που θελουν κατωτερους αντρες λογω ανασφαλειας.

Αλλα δεν ειναι ολες ετσι και γιατι να μπλεξεις με κομπλεξικες.

Φίλε,ναι ισχύει ως εναν βαθμό.Δεν διαφωνώ.
Αν κάνεις μια βόλτα στον δρόμο θα δεις όλων των ειδών τα ζευγάρια σε εμφάνιση.

Νομίζω όμως ότι δεν έγινε κατανοητό το νόημα στο προηγούμενο σχόλιο,που δεν είναι άλλο από τις γνωστές υπερβολές του λυπημένου ανδρός.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Το ωραιο με αυτους ειναι οτι τα Γερμανικα τους ειναι σχεδον ακαταλαβιστικα. Ακομα και για Αυστριακους/Γερμανους. Τουλαχιστον στην αρχη.

Ειχα κανει περσι ενα ταξιδι με αυτοκινητο σε διαφορα μερη, μου πηρε μια μερα να καταλαβω τι λεγανε.περιεργη προφορα.
Όντως καμία σχέση. Αν και η επίσημη γλώσσα ήταν η αγγλική, η εταιρεία είχε μαθήματα "γερμανικών" για όσους ήθελαν να συνεννοούνται σε τοπική διάλεκτο. Δε μπήκα στον κόπο αφού δε θα έμενα, αλλά  τα παιδιά που τα παρακολουθούσαν μου είπαν ακριβώς το ίδιο.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Φίλε,ναι ισχύει ως εναν βαθμό.Δεν διαφωνώ.
Αν κάνεις μια βόλτα στον δρόμο θα δεις όλων των ειδών τα ζευγάρια σε εμφάνιση.

Νομίζω όμως ότι δεν έγινε κατανοητό το νόημα στο προηγούμενο σχόλιο,που δεν είναι άλλο από τις γνωστές υπερβολές του λυπημένου ανδρός.

Βασικα πιστευω οτι ο Σαντμαν εχει καταθλιψη.

Βλεπει κατι αρνητικο εκει εξω (δηλαδη κατι πραγματικο σαν αυτο που ειδαμε) και το κανει *100.

Πεφτει ετσι σε ενα φαυλο κυκλο αγαμιας, αντι να δει κυνικα το τι μπορει να κανει
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Κοιτα πιστευω αν εισαι ωραιος με λεφτα ναι παρακαλανε.

Τωρα αν εισαι με 800 ευρω το μηνα που ειναι ο μεσος Ελληνας ισως να ειναι αλλιως

Άμα έχεις λεφτά όλες σε παρακαλάνε,όχι μόνο αυτές
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Άμα έχεις λεφτά όλες σε παρακαλάνε,όχι μόνο αυτές

εχω μισθο γκαστεραρμπαιτερ εξωτερικου και οι 30αρες που ξερω Ελλαδα( που γνωριζα ηδη οχι νεες γνωριμιες) μου φαινονται παρα πολυ ευκολες. Μεχρι να με βιασουν αυτες κιολας. Δε μιλαω για τρομερα λεφτα.

Οποτε δε ξερω αν παιζει ρολο το εξωτερικο η η ηλικια μου/τους

Αλλα οπως ειπα μιλαμε για εναν νορμαλ μισθο μισθωτου σε πολυεθνικη,οχι καποιου μεγιστανα

Επισης οπως ειπα πανω, μιλαω για γκομενες που γνωριζα ηδη, οχι που γνωρισα τωρα
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.942
Κριτικές
27
Like
4.298
Πόντοι
1.446
Εχω αρκετους φιλους Ελβετια και ολοι συνεχεια λενε οτι μενουν για τα χρηματα και οτι ειναι δυσκολο να εχεις ζωη

Νομιζω Ελβετια αλλα και Εμιρατα θα ηταν μερη που θα πηγαινα αν ειχα ηδη οικογενεια

Καμία σχέση το ένα με το άλλο Ελβετία κάτι κάνεις σε μεγάλες πόλεις,οι Σκανδιναβικές χώρες πολύ χειρότερες από την Ελβετία και σε χρήματα και σε ζωή
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
εχω μισθο γκαστεραρμπαιτερ εξωτερικου και οι 30αρες που ξερω Ελλαδα( που γνωριζα ηδη οχι νεες γνωριμιες) μου φαινονται παρα πολυ ευκολες. Μεχρι να με βιασουν αυτες κιολας. Δε μιλαω για τρομερα λεφτα.

Οποτε δε ξερω αν παιζει ρολο το εξωτερικο η η ηλικια μου/τους

Αλλα οπως ειπα μιλαμε για εναν νορμαλ μισθο μισθωτου σε πολυεθνικη,οχι καποιου μεγιστανα

Επισης οπως ειπα πανω, μιλαω για γκομενες που γνωριζα ηδη, οχι που γνωρισα τωρα

Γιατί προφανώς όταν σε συγκρίνουν επαγγελματικά/οικονομικά με αυτούς που μένουν εδώ,η ζυγαριά γέρνει προς τα εσένα.

Φυσικά παίζει ρόλο και το εξωτερικό γιατί πολλές έχουν ψώνιο να ζήσουν εκεί
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Φυσικά παίζει ρόλο και το εξωτερικό γιατί πολλές έχουν ψώνιο να ζήσουν εκεί


Sch%C3%B6ne-einzigartige-besondere-Bierg%C3%A4rten-in-Bayern-6.jpg
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Και τότε γιατί δεν πας να βγάλεις λεφτά; Ή γιατί δεν προσπαθείς τουλαχιστον;

Εννοούμε πολλά λεφτά,όχι 500 και 700 ευρώ που παίρνει ο μέσος Έλληνας που δεν είναι δ.υ
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
ε τραβα στο εξωτερικο να πηδας ξενες, και αυτο καλο ειναι
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Να παει μονιμα, μεταναστης. Αν δε σαρεσει καπου φευγεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom