Νέα

Ε.Σ.Π.Α-τι παιζει?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Strange Cargo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 44
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ΨΑΡΑΚΑΣ_2

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.076
Like
87
Πόντοι
16
Φίλε μου δε νομίζω να μπορείς να πας σε άλλη τράπεζα για την αναβαθμολόγηση, είμαι σχεδόν σίγουρος δηλαδή. Όλες οι τράπεζες την ίδια γραμμή ακολουθήσανε από ότι έχω δει ως τώρα. Απλά υποψιάζομαι ότι περισότερο βολεύανε τις τράπεζες να περάσουν προτάσεις που περιελάμβαναν και δάνειο για την καλυψη της ιδίας συμμετοχής,θα δείξει μπορεί να πέφτω και έξω.    
νομίζω οτι πέφτεις έξω....Οι τράπεζες αυτή την εποχή δεν θελουν να δανείζουν ....ελέγχουν τη ρευστότητά τους και δίνουν επιλεκτικά και σε λίγους...
 
OP
OP
S

Strange Cargo

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2008
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
στα παπαρια τους φιλε!
την τελευταια εβδομαδα πριν ανακοινωθουν τα αποτελεσματα εγιναν ΤΑ μαγειρεματα!
επενελεγχοι, αναβαθμολογισεις, ανακατανομες των κονδυλιων γαμησε τα!

καποιος θα μπορουσε να πει οτι εγιναν ΕΠΙΤΗΔΕΣ για να βολεφτουν καποιοι υμετεροι αλλα θα βγει μετα ο Βολταιρος να φωναζει για την πρασινη διακυβερνηση και δεν εχω ορεξη να τσακωθω...

το βασικο παντος που ανεβηκαν τοσο πολυ οι βασεις στο εμποριο και υπηρεσιες, ειναι γιατι εκοψαν τα κονδυλια απο κεινους τους τομεις

..δεν τον γνωριζω τον Βολταιρο,αν προκειται απλα για νικ,τον αλλο τον καυλαρα τον γαλλο,ξερω ποιος ειναι..θαθελα ομως να μου πει εμενα καταμουτρα τη συγγεκριμενη παπαρια,να του βαλω στη σουφρα της μανας του ολο το υπουργικο συμβουλειο,μαζι με τη βουλη,και τα κανω και τα ποδηλατα του γιωργακη..ξεχασα κανα παρελκομενο????
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
..δεν τον γνωριζω τον Βολταιρο,αν προκειται απλα για νικ,τον αλλο τον καυλαρα τον γαλλο,ξερω ποιος ειναι..θαθελα ομως να μου πει εμενα καταμουτρα τη συγγεκριμενη παπαρια,να του βαλω στη σουφρα της μανας του ολο το υπουργικο συμβουλειο,μαζι με τη βουλη,και τα κανω και τα ποδηλατα του γιωργακη..ξεχασα κανα παρελκομενο????

το λάπτοπ και το PDA....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

αλλά ρε φίλε ασε να μείνει να βάλουμε και εμείς τίποτα .....
 
OP
OP
S

Strange Cargo

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2008
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
νομίζω οτι πέφτεις έξω....Οι τράπεζες αυτή την εποχή δεν θελουν να δανείζουν ....ελέγχουν τη ρευστότητά τους και δίνουν επιλεκτικά και σε λίγους...


δηλαδη εν ολιγοις,οι τραπεζες κανουν τη δικια τους πολιτικη?κ εαν εισαι γνωστος τους,σου καναν κουμαντο?
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
νομίζω οτι πέφτεις έξω....Οι τράπεζες αυτή την εποχή δεν θελουν να δανείζουν ....ελέγχουν τη ρευστότητά τους και δίνουν επιλεκτικά και σε λίγους...
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε δύο καλές προτάσεις, που σημαίνει καλά στοιχεία και για τις δύο, θα σύνέφερε την τράπεζα να περάσει αυτή που προέβλεπε και δανειάκι. Τελοσπαντων εικασίες είναι όλα αυτά. Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν μπαίνει ρευστό στην αγορά από ένα πρόγραμμα που το υπολογίζαν όλοι.
4/25 προτάσεις πέρασαν σε υποκατάστημα μεγάλης δημόσιας τράπεζας στο κέντρο της Αθήνας  
 
OP
OP
S

Strange Cargo

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2008
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
το λάπτοπ και το PDA....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

αλλά ρε φίλε ασε να μείνει να βάλουμε και εμείς τίποτα .....

...χαχαχαχα να'σαι καλα ρε φιλε,μ εκανες κ γελασα,γαμω το στανιο μου γαμω..χαχαχαχα οκ εγω του βαζω αυτα κ καθαρισε,αναλαμβανει οποιος αλλος θελει να χωσει οτιδηποτε αλλο,απο σεμεδακια κ μπιμπελο,μεχρι θερμοσιφωνες κ μπανιερες,α κ τα σπιτια του τσοχατζοπουλου με ολη την οικοσκευη...


μην το γαμησουμε με τον μπαγλαμαδακο ομως...
 

ΨΑΡΑΚΑΣ_2

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.076
Like
87
Πόντοι
16
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε δύο καλές προτάσεις, που σημαίνει καλά στοιχεία και για τις δύο, θα σύνέφερε την τράπεζα να περάσει αυτή που προέβλεπε και δανειάκι. Τελοσπαντων εικασίες είναι όλα αυτά. Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν μπαίνει ρευστό στην αγορά από ένα πρόγραμμα που το υπολογίζαν όλοι.
4/25 προτάσεις πέρασαν σε υποκατάστημα μεγάλης δημόσιας τράπεζας στο κέντρο της Αθήνας  
Παίζει και το ΤΕΜΠΜΕ για να καλύψει ρευστότητα...πληρωμή προμηθευτών ....αλλά σε επίπεδο καταναλωτικής αγοραστικής δύναμης χλωμά τα πράγματα....όλα μισά γίνονται...θα αγοράσουμε με δάνεια ΤΕΜΠΜΕ (καλό πρόγραμμα)και που θα πουλήσουμε?
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
Παίζει και το ΤΕΜΠΜΕ για να καλύψει ρευστότητα...πληρωμή προμηθευτών ....αλλά σε επίπεδο καταναλωτικής αγοραστικής δύναμης χλωμά τα πράγματα....όλα μισά γίνονται...θα αγοράσουμε με δάνεια ΤΕΜΠΜΕ (καλό πρόγραμμα)και που θα πουλήσουμε?
Φίλε για το ΤΕΜΠΕ ενδιαφέρθηκαν κανα δυο πελάτες μου και όταν πήγα σε δύο τράπεζες να τους ρωτήσω μου είπαν ότι περιμένουν εντολές από τα κεντρικά όσον αφορά τους όρους με τους οποίους θα  το διαχειριστούν και μάλιστα ένα από τα στελέχη μου είπε: και γιατί να τους το δώσουμε αφού για κλείσιμο πάνε. Υπενθυμίζω ότι το προηγούμενο ΤΕΜΠΜΕ το πήραν κατά κυρίως επιχειρήσεις που δε το είχαν ανάγκη και ουσιαστικά δεν απευθυνόταν σε αυτές 
 

ftlv

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2006
Μηνύματα
194
Like
0
Πόντοι
1
..η πλακα αδερφε ειναι οτι κ εγω ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ,Κ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΜΕ ΙΔΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ..γιαυτο τρελλαθηκα!!!γιατι πιστεψα οτι "δεν ειναι δυνατον,τοσα φραγγα εριξα,θα το σεβαστουν κ θα βοηθησουν..."
Δυστυχώς φίλε... την πάτησες.
Επίσης δυστυχώς, τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο μεμος παραπάνω.
Τουλάχιστον σου έμεινε η επένδυση που έκανες.
Βέβαια θα έμεινες από ρευστό, αλλά κουράγιο στη δουλειά σου τα έριξες.
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
το ΤΕΜΠΜΕ ειναι μια μπουρδα και μιση!

και καλα ειναι για την ενισχυση των ΜΜΕ, τριχες!

δειτε τι ζηταει

μετα δειτε ποσο ειναι το συνολικο επιτοκιο

και μετα ελατε να μου πειτε...

και σας υπενθυμιζω! Το επομενο ΕΣΠΑ θα ΧΑΡΙΣΤΕΙ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ οι οποιες μετα θα το πουλανε μεσω ΤΕΜΠΜΕ και καλα.....

για ποια αναπτυξη μας λενε? μονο τις τραπεζες γλυφουνε οι αχρηστοι ΠΑΣΟΚοι!
 
OP
OP
S

Strange Cargo

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2008
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
Δυστυχώς φίλε... την πάτησες.
Επίσης δυστυχώς, τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο μεμος παραπάνω.
Τουλάχιστον σου έμεινε η επένδυση που έκανες.
Βέβαια θα έμεινες από ρευστό, αλλά κουράγιο στη δουλειά σου τα έριξες.

..φιλε,οτι την πατησα ειναι το μονο σιγουρο,γιατι υπολογιζα οτι θα εχουν καποια τσιπα..γαμω το ελλαδισταν..να πα να γαμηθουν,εγω στη δουλεια μου τα ερξα οπως λες,να ειμαι γερος να δουλευω,κ θα τα βγαλω,το θετικο ειναι οτι ειναι απαντες πληρωμενοι,ουτε ανοιχτος ειμαι σε προμηθευτες σε σημειο να μην ξερω τι να κανω ας πουμε..απο ρευστο παντως ενα αρχιδι,ταχωσα ολα ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ,και περιμενα απο το μπουρδελο το κρατος ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΩ,ΝΑ ΕΞΕΛΙΞΩ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΣΤΙΣ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ,ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...

δηλαδη να πα να γινουμε ολοι υπαλληλοι?να μη σηκωσει κανενας κεφαλι?
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
..φιλε,οτι την πατησα ειναι το μονο σιγουρο,γιατι υπολογιζα οτι θα εχουν καποια τσιπα..γαμω το ελλαδισταν..να πα να γαμηθουν,εγω στη δουλεια μου τα ερξα οπως λες,να ειμαι γερος να δουλευω,κ θα τα βγαλω,το θετικο ειναι οτι ειναι απαντες πληρωμενοι,ουτε ανοιχτος ειμαι σε προμηθευτες σε σημειο να μην ξερω τι να κανω ας πουμε..απο ρευστο παντως ενα αρχιδι,ταχωσα ολα ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ,και περιμενα απο το μπουρδελο το κρατος ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΩ,ΝΑ ΕΞΕΛΙΞΩ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΣΤΙΣ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ,ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...

δηλαδη να πα να γινουμε ολοι υπαλληλοι?να μη σηκωσει κανενας κεφαλι?
δεν ξερω ποσο εισαι αλλα αργησες να καταλαβεις οτι στην Ελλαδα η επιχειρηματικοτητα ειναι ενα εγκλημα που πρεπει να τιμωρειται, μια πορνεια απο την οποια ο νταβατζης (κρατος) παιρνει περισσοτερα απο οσα βγαζεις εσυ.....

και μετα λενε για αναπτυξη, θεσεις εργασιας κλπ

πουλημενα λαμογια
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
παιδια επειδη δεν ξερω
για πιο λογο ενας εμπορας να επιδοτηθει?
ποιο το οφελος για την χωρα?
 
OP
OP
S

Strange Cargo

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2008
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
δεν ξερω ποσο εισαι αλλα αργησες να καταλαβεις οτι στην Ελλαδα η επιχειρηματικοτητα ειναι ενα εγκλημα που πρεπει να τιμωρειται, μια πορνεια απο την οποια ο νταβατζης (κρατος) παιρνει περισσοτερα απο οσα βγαζεις εσυ.....

και μετα λενε για αναπτυξη, θεσεις εργασιας κλπ

πουλημενα λαμογια

..34 ειμαι φιλε,κ δουλευω απο μικρο παιδακι,στην επιχειρηση(οικογενειακη),που εκανα το...εγκλημα κ ηθελα να την παω ενα βημα παραπερα..μεχρι στιγμης δεν ειχα ασχοληθει με την ελεινη τους υπαρξη..ετσουξε ομως αυτο..και βγαινουν χωρις ντροπη κ μιλανε οπως λες για..αναπτυξη!!τα πουληταρια του κερατα..
 
OP
OP
S

Strange Cargo

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2008
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
παιδια επειδη δεν ξερω
για πιο λογο ενας εμπορας να επιδοτηθει?
ποιο το οφελος για την χωρα?

..αν δεν ξερεις μορτη,κατσε δες μπαλιτσα,κ αδειασε μας τη γωνια,σε παρακαλω πολυ ομως..
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
αμα ειχες χασει κι εσυ 100.000 ηθελα ναξερα αν ειχες την ιδια ορεξη για αστειακια...
απο αυτα που δεν ειχε?
ο αναπτυξιακος νομος θα πρεπει να ειναι για την αναπτυξη της χωρας και οχι για να ρεφαρουν τις ζημιες οι εμποροι
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
απο αυτα που δεν ειχε?
ο αναπτυξιακος νομος θα πρεπει να ειναι για την αναπτυξη της χωρας και οχι για να ρεφαρουν τις ζημειες οι εμποροι
ρε συ, αφου δεν ξερεις καν το θεμα τις κουβεντας και τι ειναι το ΕΣΠΑ πως θες να κανουμε διαλογο? Τα λεφτα που εβαλε δεν ητανε ζημια, ηταν το ποσοστο ιδιας χρηματοδοτησης που ζητα το ΕΣΠΑ!
 
OP
OP
S

Strange Cargo

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2008
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
γαμω την κυβερνηση τους κλεφτες τα λαμογια
ειμαι σωστος?

..θες φροντιστηριο τωρα εσυ ε?αφου λοιπον ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΤΟ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ,αντε να προσπαθησω εγω να σου δοσω να καταλαβεις(αμφιβαλω βεβαια αν τα καταφερω)

..ο.."εμπορας"(SIC),λοιπον,ειναι μερος μιας αλυσιδας,ΠΟΥ ΚΙΝΕΙ ΧΡΗΜΑ,το οποιο με τον ενα η τον αλλο τροπο θα περασει ΚΑΙ απο τα χερια σου..ΑΓΟΡΑΖΕΙ,ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ,ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΕΒΕ,ΙΚΑ,ΣΥΚΑ,ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ,ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑΔΕΣ,ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ,ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥΣ,ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ..

εσυ δουλευεις?αν ναι τι δουλεια κανεις?μη μου πεις κανα "δημοσιος υπαλληλος",θα βαλω τα γελια...αν κ αμφιβαλω αν εχεις δουλεψει,δεν θα εκανες αυτη την ερωτηση αν δουλευες σε καποιο ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ ΤΟΜΕΑ..

και ναι,σωστος εισαι..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom