Νέα

Dragons' Den - Επενδύουμε σε εσένα!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Νίπλης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 128K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τί πιστεύετε θα απογίνει ο νικητής;

  • Ο Έλληνας Elon Musk

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Άλλος ένα Κοκλώνης

    Ψήφοι: 24 11,7%
  • Θα μπει φυλακή

    Ψήφοι: 25 12,1%
  • Θα τον κάνει ο Κούλης Υπουργό Ανάπτυξης

    Ψήφοι: 14 6,8%
  • Θα κοιμάται σε χαρτόκουτα στην Σταδίου

    Ψήφοι: 31 15,0%
  • Πωλητής τηλεμάρκετινγκ

    Ψήφοι: 25 12,1%
  • Θα τον απαγάγουν οι Αμερικάνοι

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Τον ξεχάσαμε κιόλας

    Ψήφοι: 77 37,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

imagine

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2005
Μηνύματα
68
Κριτικές
1
Like
236
Πόντοι
20
Έχω πέσει σε angel investor με 50% αλλά μιλάμε σε εταιρεία που στήνεται τώρα και υπάρχει ακόμα σαν ιδέα.Και τον είχα ρωτήσει σαν πολλά δεν ζητάς;Ελλάδα μιλάμε το σκηνικό.Και μου απάντησε.Επενδύω κάθε χρόνο 2-3 εκατομμύρια πόσες από αυτές πιστεύεις ότι πετυχαίνουν;αν θέλουν.Και σε επόμενη φάση ας αγοράσουν πίσω το μερίδιο μου.
E ok αν επενδύει σε σε ιδέα ανήκει στους Fοοl - Friends or Family όχι angel :)
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.526
Like
20.347
Πόντοι
6.056
ειδα περιπου πεντε λεπτα -τμηματικα ολο ομως το επεισοδιο-......δυο ερωτησεις-παρατηρησεις...\
α...το ζευγαρι απο την κρητη ειχε παρουσιαση απο το καναλι σαν παραχριστιανικη αιρεση στην οκλαχομα....
β...τελικα το βαρελι δεν εχει πατο,ειχα πιστεψει οτι τον ειχαμε βρει στο λοβ αιλαντ ,αλλα με αυτο ανοιξαν νεοι οριζοντες!
Eπιχειρηματικοι κιολας:woldman::confused::confused::confused::coffee:
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Αυτοί με τόσο ολοκληρωμένο προϊόν δεν κατάλαβα γιατί πήγανε εκεί να ζητήσουν 100κ για 10%.Και να το κάψουν έτσι κιόλας.Σιγά τα λεφτά που ζήτησαν (τα παίρνεις από δάνειο) πας εκεί για να σου στήσουν την εταιρεία σε παγκόσμιο επίπεδο γνωριμίες,εταιρική τεχνογνωσία,διαφήμιση κλπ κλπ.Και θα μπαίνανε και οι 4 στην εταιρία σου και το καις;Όταν οι περισσότεροι πάνε σε angel investors που σου ζητάνε σχεδόν το 50% της εταιρείας σου;Αυτοί εντελώς μαλάκες.Ο άλλος ο μαλάκας με το λογισμικό πήγε εκεί με τζίρο 1000 ευρώ διαφημίζει πρόγραμμα μέσω αρχικής εταιρείας και αρνείται να πει οικονομικά στοιχεία.Καλά ο άλλος με το μπρίκι δεν υπάρχει πιο έλληνας παπατζής δεν υπάρχει.Παπατζής παλιάς γενιάς που τους παραμύθιαζε στην Αμερική και έκανε κάποια λεφτά με το να λέει σας πουλάω ελληνικά προϊόντα και να τα κονομάει χοντρά.Ο άλλος με τη σημαδούρα ότι νά ναι.Οι μόνοι φυσιολογικοί ήταν το Κρητικό ζευγάρι που ορθώς δεχτήκανε την προσφορά της Χατζηστεφανή για να τους ανοίξει πόρτες με Αγγλία, αν και εκεί πάλι περίεργο μου φαίνεται κάνεις τζίρο 1.000.000 το χρόνο με καθαρό κέρδος 30% μιλάμε για πολύ καλά λεφτά που σημαίνει έχεις φτιάξει δίκτυο Ελλάδα και δεν έχεις καταφέρει τίποτα από μόνος σου με Αγγλία,Γερμανία;περίεργα πράγματα.
Ρε τύπε μη με στεναχωράς.
Το μόνο προϊόν χειροπιαστό, να μπορείς να το χρησιμοποιείς κάθε μέρα παρότι είναι κόσμημα και να έχει laser engraving την εθνική σου ταυτότητα ήταν το μπρίκι.
Αντικείμενο αξίας να το αφήσεις στα παιδιά σου, να ρουφάνε κανένα καϊμακλήδικο να σε θυμούνται.
Το λάθος του Ελληνοαμερικάνου ήταν το target group που απευθύνθηκε.
Οι Αμερικάνοι έχουν τα 500 ντάλαρς αλλά δεν πίνουν ελληνικό καφέ.
Οι Ελληνες πίνουν καφέ αλλά τους λείπουν τα 500. :confused:
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Εγω παλι δεν καταλαβα γιατι μπορει το προιον να δουλεψει ΜΟΝΟ με Αγγλια. Γιατι αναφερθηκε μονο η Αγγλια και οχι αλλες χωρες/αγορες;
Εχει πολούς μπούστιδοι και βάζουν πολύ άρωμα.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.526
Like
20.347
Πόντοι
6.056
ελπίζω ο καφές να είναι ανάλογος του νήματος...:coffee::coffee:
Σκετος,της παρηγοριας.Θα ακολουθησει τρισαγιο μετα τον αδοξο χαμο του λαμπρου παιχνιδιου Δρακοι και νεραϊδες:hi::confused::confused::confused:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.688
Like
27.974
Πόντοι
5.506
Eνεργητικη σιγουρα?Δεν δικαζεται?Αλλιως μας τα λεγατε μεχρι τωρα:coffee::woldman::confused::confused::confused:
ο νιπλης ειναι ο μοναδικος κακοποιος που παει μπουζου χωρις δικη....ειναι σιγουρα ενοχος
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.456
Πόντοι
456
οπτικα και μονο ,οταν τους ειδες ,ειπες ολα φυσιολογικα???.....οι τυποι ηταν σαν παρακλαδι της αμγουεη στην κρητη...μου θυμισανε ταπεραδες δεκαετιας 80
Θα συμφωνήσω μαζί σου.Λέω τι είναι τούτοι;Και δεν με έπεισαν για το 1.000.000 τζίρο να το κάνουν αυτοί οι τύπου με τέτοιο στυλ.Αλλά έχω πετύχοι στη ζωή μου πιο αφασία τύπους που για τον Χ,Ψ λόγω συγκυρία έστησαν επιχείρηση και τους πήγε πολύ καλά, οπότε σε αυτή την φάση δεν μπορώ να τους αμφισβητίσω.Οπότε αναλύω μόνο τα του παιχνιδιού.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.456
Πόντοι
456
Ρε τύπε μη με στεναχωράς.
Το μόνο προϊόν χειροπιαστό, να μπορείς να το χρησιμοποιείς κάθε μέρα παρότι είναι κόσμημα και να έχει laser engraving την εθνική σου ταυτότητα ήταν το μπρίκι.
Αντικείμενο αξίας να το αφήσεις στα παιδιά σου, να ρουφάνε κανένα καϊμακλήδικο να σε θυμούνται.
Το λάθος του Ελληνοαμερικάνου ήταν το target group που απευθύνθηκε.
Οι Αμερικάνοι έχουν τα 500 ντάλαρς αλλά δεν πίνουν ελληνικό καφέ.
Οι Ελληνες πίνουν καφέ αλλά τους λείπουν τα 500. :confused:
Σωστά του απάντησαν ότι ταιριάζει μόνο για τουρίστες.Καλά τον δούλεψε και o Coco που ήπιε από αυτό και είπε ότι γλυστράει πολύ καλά μέσα το νερό.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
Εχω δει στην Αμερικη χειροτερες μαλακιες απο το μπρικι να πουλιουνται και να κανουν παταγο.

Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι μπορει να πουλησει στην αγορα της Αμερικης.

Αμερικη ειναι αλλο επιπεδο στο τι λεφτα κυκλοφορουν και που τα ξοδευουν, δεν εχει σχεση με utility κλπ.

Εδω απο τα πιο επιτυχημενα του shark tank ηταν κατι σφουγγαρια με φατσουλα.

Scrub-Daddy-close-up.jpg
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.019
Like
13.058
Πόντοι
2.606
ετοιμαζω μια ζωη που 3 μις υφηλιος θα πηγαινουν στο ατμ να μου τραβανε την συνταξη.....
γιατι δεν την περνας καλυτερα ανεπαφα στο μουνι τους η με τον παλιο παραδοσιακο τροπο στη σχισμη?:confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom