Νέα

Donald Trump, Πρόεδρος Η.Π.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMMY DEVITO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 204K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Είναι συνταγματικό πραξικόπημα να το ζητά ο Φάουτσι και να το εφαρμόσει ο Πρόεδρος;

Συνταγματικο πραξικοπημα ειναι εφοσον ο Προεδρος ακουσει τον Φαουτσι στο να προβει σε υπερβαση των αρμοδιοτητων του εις βαρος των πολιτειων. Οι αρμοδιοτητες ειναι ορισμενες στο συνταγμα. Τα πε και ο Κουμο. Δεν ειναι βασιλιας ο Τραμπ, ειναι προεδρος. Απο κει και περα υπαρχει και το κογκρεσο. Αυτο δρα σε ομοσπονδιακο επιπεδο και σχετιζεται με αυτα που γραφει στο λινκ σου αναφορικα με τον ομοσπονδιακο νομο εναντι του πολιτειακου νομου. Προφανως για θεματα του κογκρεσου δεν εχει ευθυνη ο Τραμπ.
Ρε πες ενα, δεν έχω ιδέα και το κόβω, και τελειώνει το θέμα. Οι μύστες εδώ και να διαβάζουν ξέρουν και αγγλικά ξέρουν.

Βημα 1. Πατα στο λινκ που εδωσες.
Βημα 2. Πατα ctrl+f και γραψε president
Βημα 3. Δες τις αρμοδιοτητες του προεδρου στο λινκ που ο ιδιος εδωσες.
Βημα 4. Πες ημουν λαθος που περιμενα πολυ περισσοτερα απ'τον Τραμπ για την πανδημια σε σχεση με αυτα που μπορουσε οντως να κανει.
Λοιπόν, να γράψω εγώ δυό τρία πραγματάκια και να το κλείσω, γιατί όλοι έχουν καταλάβει τι παίζει με την πάρτη σου. Όχι μόνον εδώ και στα άλλα τοπικ. Τα Συντάγματα είναι τεράστια σε αξία νομικά κείμενα, που η εφαρμογή τους κρίνεται καθημερινά στα δικαστήρια με πληθώρα αποφάσεων, βάσει ανάλογης πληθώρας ερμηνευτικών νόμων. Το να ασχοληθείς μαζί τους απαιτεί γαμάτες νομικές σπουδές και εξειδίκευση στο Συνταγματικό Δίκαιο. Χρόνων.
Υπάρχουν βέβαια και οι τύποι σαν κι εσενα, που με ένα γρήγορο search στο νετ γίνονται και Συνταγματολόγοι χωρών, ασχέτων με τη δική τους, και αποκτούν οποιαδήποτε άλλη ειδικότητα απαιτεί η συζήτηση σε χρόνο dt.
Εγώ είπα πως δεν έχω ιδέα τι λέει το Σύνταγμα των ΗΠΑ, σε αντίθεση με σένα. Μας έκανες τον κονιόρδο. ΟΚ. Με ένα όμως ψάξιμο στη σελίδα του ΝCSL, σου αποδεικνύω ότι λες ανυπόστατες κουταμάρες. Κάποιος με στοιχειώδεις νομικές γνώσεις, θα έφτιαχνε καινούριο συκώτι από τα γέλια με την πάρτη σου.
Εγώ εξακολουθώ να μην έχω ιδέα τι λέει το Σύνταγμα των ΗΠΑ. Είναι όμως φανερό ότι εσύ έχεις μεγαλύτερη άγνοια από μένα.
Το κείμενο που παρέθεσα λέει τα πράγματα ξεκάθαρα. Αρκεί κάποιος να πάρει τη σελίδα από την αρχή ως το τέλος, για να δει ποιός μπορεί να κάνει τι.
Εσύ ξερόλας ήσουν, ξερόλας παρέμεινες. Χωρίς " ".
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Εγώ είπα πως δεν έχω ιδέα τι λέει το Σύνταγμα των ΗΠΑ, σε αντίθεση με σένα. Μας έκανες τον κονιόρδο.

Αναποδα τα λες. Πρωτα εψεξες τον Τραμπ που δεν εκανε αυτα που θεωρουσες οτι επρεπε να κανει ενω κατα τη μετεπειτα παραδοχη σου δεν εχεις ιδεα τι προβλεπει το συνταγμα των ΗΠΑ και αν μπορουσε να κανει αυτα που στο μυαλο σου θεωρουσες οτι επρεπε να εχει κανει.

Αν ειχες υπευθυνη σταση πρωτα θα μαθαινες αν ο Τραμπ εχει εξουσια και μετα θα τον κατεκρινες.

Εσυ ειχες αγνοια και επελεξες συνειδητα λογω αντιπαθειας να τον κατακρινεις παροτι αυτα που ελεγες μπορει να μην ισχυαν. Εβαλες τη κριτικη πριν απ'τα δεδομενα.
 

poulieros

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
115
Like
62
Πόντοι
1
Αντίφα ήταν αυτοί που μπήκαν μέσα και ήταν κανονισμένο (προσπάθησαν να μπούν και κανονικοί οπαδοί βέβαια). Εδώ δε μπορεί να πλησιάσει άνθρωπος τη Βολή της Ελλάδος με τους βλάχους-τσοπάνους βολευτάδες μέσα και θα μπεί κόσμος στο καπιτόλιο στις ΗΠΑ;;

Τους την έκανε και ο Τράμπας όμως για τα καλά, ο Thomas McInerney λέει στο βίντεο ότι μαζί με τους αντίφα αναμείχθηκαν στρατιώτες των ειδικών δυνάμεων με πολιτικά και πήραν το λαπιτοπι της Pelosi και γι' αυτό έχει λυσσάξει.

Στο βίντεο είναι αυτοί με τις κουκούλες που τους φωνάζουν ότι έκλεψαν το λάπτοπ και κάποιος απ' αυτούς απαντάει "we're not here to be Antifa" δηλαδή δεν ήρθαμε εδώ να κάνουμε τους Αντίφα.
]
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Κι εσύ τέκνον Βρούτε; :grin:

 

Συνημμένα

  • 25.jpg
    25.jpg
    99,6 KB · Εμφανίσεις: 28

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Αντίφα ήταν αυτοί που μπήκαν μέσα και ήταν κανονισμένο (προσπάθησαν να μπούν και κανονικοί οπαδοί βέβαια). Εδώ δε μπορεί να πλησιάσει άνθρωπος τη Βολή της Ελλάδος με τους βλάχους-τσοπάνους βολευτάδες μέσα και θα μπεί κόσμος στο καπιτόλιο στις ΗΠΑ;;

Τους την έκανε και ο Τράμπας όμως για τα καλά, ο Thomas McInerney λέει στο βίντεο ότι μαζί με τους αντίφα αναμείχθηκαν στρατιώτες των ειδικών δυνάμεων με πολιτικά και πήραν το λαπιτοπι της Pelosi και γι' αυτό έχει λυσσάξει.

Στο βίντεο είναι αυτοί με τις κουκούλες που τους φωνάζουν ότι έκλεψαν το λάπτοπ και κάποιος απ' αυτούς απαντάει "we're not here to be Antifa" δηλαδή δεν ήρθαμε εδώ να κάνουμε τους Αντίφα.
]
Μην ξεχνας οτι ειδικες δυναμεις του Στρατου...οχι των μυστικων υπηρεσιων!!! Μπουκαραν και κατεσχεσαν σερβερς στην Γερμανια....ο Στρατος τηρει περιεργη σιγη προς το παρων......
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
27
Like
4.020
Πόντοι
4.895
τα απαντα των ψεκασμενων (καμπουριδη, ντικ κτλ) το 2020 :
1)τον κοβιντ τον φτιαξαν οι κινεζοι
2)η χλωροκινη θεραπευει
3)η γριπη ειναι χειροτερη
4)οι ανδρες δερνουν τις γυναικες τους λογω λοκνταουν
5)η σουηδια κανει ανοσια της αγελης
6)η μασκα προκαλει αναπνευστικα προβληματα
7)το εμβολιο εχει τσιπακι
8)το εμβολιο σκοτωνει
9)η βιταμινη Δ θεραπευει
10)ο τραμπ εχασε λογω νοθειας


υγ : γεματο ετος το 2020....σιγουρα ξεχναω και καποια ακομα απο τα μαργαριταρια τους...
υγ2 : περιμενουμε με αγωνια την τοποθετηση καμπουριδη για την επιπεδη γη..
:headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2::headbang2:

να προσθέσεις και ότι ο ένας εκ των δύο πεφωτισμένων συναγωνιστών ο ντικ με τ΄όνομα :grin: διαβάζει (και ερμηνεύει ; ) και στατικές μελέτες για να μας πει γιατί έπεσαν οι δίδυμοι πύργοι :kneel:

βέβαια ο καβουρίδης παίζει σε άλλο επίπεδο, φαντάσου να μπεις στο ταξί του και να σε αρχίσει στην αγγλική ορολογία :kneel::kneel::kneel::kneel: πσσσσσαρώνει και ο τελευταίος γιδοβοσκός

.............................
Απο κει και μετα κανεις προβολη δικου σου σεναριου στο δικο μου. Το δικο μου σεναριο ηταν οτι (απ'τη πλευρα της τουρκιας) αποτρεπτικα μπορεις να ριξεις πυραυλο ακομα και σε οριακο range ωστε να δημιουργησεις no fly zone. Ο πιλοτος ειναι δεδομενο οτι δε θα κατσει να μαθει τον φακελο λειτουργιας του S400 αφου πρεπει να τηρησει το πρωτοκολλο αποφυγης εισερχομενου. Μου ρχεται κατα πανω μου? Δε θα συνεχισω να πηγαινω κατα πανω προς το πυραυλο, απλη λογικη. Δεν εχει να κανει το reload time με το οτιδηποτε. Αν πανε να μπουν οι ελληνες σε μια Α ακτινα και φανε πυραυλο, τοτε ξερουν οτι οι αλλοι τους λοκαρουν και τους πυροβολανε και απλα ειναι θεμα χρονου να φτασει ο πυραυλος στο μαχητικο τους, αρα οπισθοχωρουν.

Καπου εκει ειχε μπλεχθει η ΝΕΖ. Το δικο μου σεναριο δεν προεβλεπε οτι το μαχητικο πρεπει να μπει στο no escape zone για να εχει πχ 90-100% επιτυχια η καταρριψη αλλα να βαρας πολυ περαν της ΝΕΖ για αποτροπη. Αλλο η καταρριψη αλλο η αποτροπη. Εγω τοποθετηθηκα για το #2. Στο σεναριο της αποτροπης δεν υφισταται πχ saturation attack για να μας ενδιαφερει το reload time.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
27
Like
4.020
Πόντοι
4.895
Εδώ κάνεις λάθος δάσκαλε, ο kabourdidis, ο dik και ο Κωστάρας ο ΛΑΔΑΚΑΡΟΣ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ.

πριν λίγο καιρό πάντως είχα κάνει πρόταση να τιμηθούν τα πεφωτισμένα μέλη του μπου για την προσφορά τους

για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση ότι αδικώ κάποιον δεν είχα βάλει ονόματα, όποιος θεωρεί ότι τον ξεχάσαμε μπορεί να αυτοπροταθεί ελεύθερα. Ένας νικ4000κάτι κρίμα που έχει χαθεί εδώ και καιρό, θα μπορούσε να διεκδικήσει έστω μια γωνία στο βράχο :grin:
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
και διδυμοι πυργοι λοιπον στο παιχνιδι!!!!απο ολα εχει ο μπαξες....σε ολα τα γεγονοτα της ανθρωποτητας ο ψεκασμενος ξερει την κρυφη αληθεια!!!!:2funny:

μηπως πρεπει να ανοιχτει νημα με τα απαντα των ψεκασμενων στο μπου?

ξεροχυνω να βλεπω καμπουριδη και ντικ να αναλυουν θεματα :
συνταγματικου δικαιου (νοθεια εκλογων, αντισυνταγματικοτητα λοκνταουν)
φαρμακολογιας, ανοσολογιας, ιατρικης (κοβιντ)
δομικων υλικων και κατασκευων (διδυμοι πυργοι)
συνδεσμολογιας αεροσκαφων (αμυντικες προμηθειες στρατου)
εξελικτικης βιολογιας (bigfoot)
γεωλογιας (επιπεδη και κοιλη γη)
κοσμολογιας, διαστημικης τεχνολογιας (απατη προσεληνωσης νασα)
μεσαιωνικης και νεοτερης ιστοριας (ναιτες ιπποτες, λεσχη μπιλντεμπεργκ, μασονικες στοες)
συχρονης ιστοριας (ο χιτλερ ζει, ο ελβις ζει)
κτλ


 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Υπάρχει νήμα "Θεωρίες Συνωμοσίας" .Μπές και διάβασε. Εδώ σπαμάρεις.

Το Gain of Function κατάλαβες τί είναι ή όχι τελικά;;;;
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.217
Κριτικές
27
Like
4.020
Πόντοι
4.895
και διδυμοι πυργοι λοιπον στο παιχνιδι!!!!απο ολα εχει ο μπαξες....σε ολα τα γεγονοτα της ανθρωποτητας ο ψεκασμενος ξερει την κρυφη αληθεια!!!!:2funny:

μηπως πρεπει να ανοιχτει νημα με τα απαντα των ψεκασμενων στο μπου?

ξεροχυνω να βλεπω καμπουριδη και ντικ να αναλυουν θεματα :
συνταγματικου δικαιου (νοθεια εκλογων, αντισυνταγματικοτητα λοκνταουν)
φαρμακολογιας, ανοσολογιας, ιατρικης (κοβιντ)
δομικων υλικων και κατασκευων (διδυμοι πυργοι)
συνδεσμολογιας αεροσκαφων (αμυντικες προμηθειες στρατου)
εξελικτικης βιολογιας (bigfoot)
γεωλογιας (επιπεδη και κοιλη γη)
κοσμολογιας, διαστημικης τεχνολογιας (απατη προσεληνωσης νασα)
μεσαιωνικης και νεοτερης ιστοριας (ναιτες ιπποτες, λεσχη μπιλντεμπεργκ, μασονικες στοες)
συχρονης ιστοριας (ο χιτλερ ζει, ο ελβις ζει)
κτλ

ακόμη μια (πιθανή) προσθήκη : νομίζω πως κάποιος εκ των εκλεκτών μελών, (ίσως ο ντικ) σε ανύποπτο χρόνο μας είχε πει και την εναλλακτική του άποψη για την κλιματική αλλαγή αλλά κάπου χάθηκε στην πλημμυρίδα γνώσης που ανεβαίνει καθημερινά στο μπου :rockon:
 
  • Like
Αντιδράσεις: dik

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
ο κλασσικος ο μαλακας ο Ελληνας που 3 ωρες στο καφενειο εχει ανοιξει 3 επιχειρήσεις , εχει αναλυσει οικονομία/πολιτική , λιγο απο σεισμόλογια , ιατρίκη , εγληματίκοτητα (αναλόγα με την επικαιρότητα) και οταν γυρνα σπίτι του λεει η συζυγος - μανα - παιδί οτι εχει βουλώσει η τουαλέτα αυτος λεει "φωναξτε ρε παιδιά εναν υδραυλίκο , ολα απο μενα τα περιμενετε , που να ξερω από ξεβουλωμα τουαλέτας".
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Βλεπω εχουμε και γνώστες του Συνταγματος των ΗΠΑ εδω στο μπου. Και μαλιστα μη νομικους.

Εδω εγω που ειμαι νομικος, δεν τολμαω να κανω ερμηνεια του αμερικανικου συνταγματος γιατι στερουμαι βασικων γνωσεων και σπουδων προς τουτο.

Καποιοι αλλοι ομως βλεπω ειναι πολυ πιο ικανοι.

Αληθεια, ολοι οι ξερολες εχετε καθισει μια στιγμη να σκεφθειτε οτι ισως, λεω ΙΣΩΣ, δεν ξερετε τι λετε?
Γιατι πρεπει να εχετε αποψη για ολα καποιοι?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Βλεπω εχουμε και γνώστες του Συνταγματος των ΗΠΑ εδω στο μπου. Και μαλιστα μη νομικους.

Εδω εγω που ειμαι νομικος, δεν τολμαω να κανω ερμηνεια του αμερικανικου συνταγματος γιατι στερουμαι βασικων γνωσεων και σπουδων προς τουτο.

Καποιοι αλλοι ομως βλεπω ειναι πολυ πιο ικανοι.

Αληθεια, ολοι οι ξερολες εχετε καθισει μια στιγμη να σκεφθειτε οτι ισως, λεω ΙΣΩΣ, δεν ξερετε τι λετε?
Γιατι πρεπει να εχετε αποψη για ολα καποιοι?


Ξέρεις πόσοι ταξιτζήδες, περιπτεράδες και βενζινάδες είναι μέλη μας;;; :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: cuturu
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εδώ κάνεις λάθος δάσκαλε, ο kabourdidis, ο dik και ο Κωστάρας ο ΛΑΔΑΚΑΡΟΣ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ.

πριν λίγο καιρό πάντως είχα κάνει πρόταση να τιμηθούν τα πεφωτισμένα μέλη του μπου για την προσφορά τους

για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση ότι αδικώ κάποιον δεν είχα βάλει ονόματα, όποιος θεωρεί ότι τον ξεχάσαμε μπορεί να αυτοπροταθεί ελεύθερα. Ένας νικ4000κάτι κρίμα που έχει χαθεί εδώ και καιρό, θα μπορούσε να διεκδικήσει έστω μια γωνία στο βράχο :grin:
billGor ποιόν λες; Το νικ το βιολογο; Άν ναι, άλλος μεγάλος αστέρας αυτός. Εδώ ρε κάποιοι κοιτούσαν τον ιππότη, την πανοπλία και την παντιέρα με τον κόκκινο ναϊτικο σταυρό και βλέπανε τον μαύρο τον αγκυλωτό. Έχει μεγάλα ταλέντα εδώ μέσα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Βλεπω εχουμε και γνώστες του Συνταγματος των ΗΠΑ εδω στο μπου. Και μαλιστα μη νομικους.

Εδω εγω που ειμαι νομικος, δεν τολμαω να κανω ερμηνεια του αμερικανικου συνταγματος γιατι στερουμαι βασικων γνωσεων και σπουδων προς τουτο.

Τυπε εδω προχθες με τα γεγονοτα, δικασες και καταδικασες τον Τραμπ επειδη ετσι.

Αλλοι βγαλανε πορισμα οτι ο Τραμπ εκανε κακη διαχειριση της πανδημιας παροτι δηλωνουν αγνοια για τις αρμοδιοτητες του προεδρου.

Τι ψαχνεις τωρα...
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.441
Κριτικές
1
Like
7.406
Πόντοι
2.306
Βλεπω εχουμε και γνώστες του Συνταγματος των ΗΠΑ εδω στο μπου. Και μαλιστα μη νομικους.

Εδω εγω που ειμαι νομικος, δεν τολμαω να κανω ερμηνεια του αμερικανικου συνταγματος γιατι στερουμαι βασικων γνωσεων και σπουδων προς τουτο.

Καποιοι αλλοι ομως βλεπω ειναι πολυ πιο ικανοι.
Έχει ταχύρυθμα τμήματα το cnn. Σε δυο τρεις μέρες θα πετάς...
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Βλεπω εχουμε και γνώστες του Συνταγματος των ΗΠΑ εδω στο μπου. Και μαλιστα μη νομικους.

Εδω εγω που ειμαι νομικος, δεν τολμαω να κανω ερμηνεια του αμερικανικου συνταγματος γιατι στερουμαι βασικων γνωσεων και σπουδων προς τουτο.

Καποιοι αλλοι ομως βλεπω ειναι πολυ πιο ικανοι.
Έχει ταχύρυθμα τμήματα το cnn. Σε δυο τρεις μέρες θα πετάς...
το QAnon και το evidence δίνουν και μεταπτυχιακά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom