Νέα

Donald Trump, Πρόεδρος Η.Π.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMMY DEVITO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 204K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Όπως ας πούμε εσύ, ο μη ξερόλας, μας έλεγες ότι οι χειριστές των S400 αμολάνε πυραύλους στους πιλότους, ετσι για την πλάκα, για να τους πούνε σε έχω, ενώ δεν είχες ιδέα πόσο χρόνο θέλει το σύστημα να ξαναγεμίσει. Ότι διάβασες στο google και ότι κατάλαβες ήρθες να μας το πουλήσεις για γνώση.

Βαλτη τη συζητηση στο σωστο πλαισιο οπου εδω περα γραφονταν τερατα του στυλ εμεις θα παρουμε καμμια 20αρια ραφαλ και θα γαμησουμε τους τουρκους αβερτα κουβερτα και λεω τι να γαμησεις ρε φιλε, ο αλλος εχει S400, αν τα στησει σωστα το βεληνεκες ειναι τετοιο που σου εχει κλεισει ολο το ανατολικο αιγαιο.

Απο κει και μετα κανεις προβολη δικου σου σεναριου στο δικο μου. Το δικο μου σεναριο ηταν οτι (απ'τη πλευρα της τουρκιας) αποτρεπτικα μπορεις να ριξεις πυραυλο ακομα και σε οριακο range ωστε να δημιουργησεις no fly zone. Ο πιλοτος ειναι δεδομενο οτι δε θα κατσει να μαθει τον φακελο λειτουργιας του S400 αφου πρεπει να τηρησει το πρωτοκολλο αποφυγης εισερχομενου. Μου ρχεται κατα πανω μου? Δε θα συνεχισω να πηγαινω κατα πανω προς το πυραυλο, απλη λογικη. Δεν εχει να κανει το reload time με το οτιδηποτε. Αν πανε να μπουν οι ελληνες σε μια Α ακτινα και φανε πυραυλο, τοτε ξερουν οτι οι αλλοι τους λοκαρουν και τους πυροβολανε και απλα ειναι θεμα χρονου να φτασει ο πυραυλος στο μαχητικο τους, αρα οπισθοχωρουν.

Καπου εκει ειχε μπλεχθει η ΝΕΖ. Το δικο μου σεναριο δεν προεβλεπε οτι το μαχητικο πρεπει να μπει στο no escape zone για να εχει πχ 90-100% επιτυχια η καταρριψη αλλα να βαρας πολυ περαν της ΝΕΖ για αποτροπη. Αλλο η καταρριψη αλλο η αποτροπη. Εγω τοποθετηθηκα για το #2. Στο σεναριο της αποτροπης δεν υφισταται πχ saturation attack για να μας ενδιαφερει το reload time.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
απο συνταγματικο δικαιο μεχρι εμβολιο - φαρμακα και αεραμυνα...σε ολα μεσα ο μπουστης ο καμπουριδης....
μιλαμε για τεραστια μορφη ο ταριφας!!!
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Σας διαβάζω γυμνός να ξέτε.......
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
απο συνταγματικο δικαιο μεχρι εμβολιο - φαρμακα και αεραμυνα...σε ολα μεσα ο μπουστης ο καμπουριδης....
μιλαμε για τεραστια μορφη ο ταριφας!!!
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:


Έχει ΚΑΙ βενζινάδικο Τάκη, είναι πολλά τα πτυχία.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
αν το εμβολιο ειναι ασφαλες, θα το πουν οι ανωτατες ανεξαρτητες αρχες ελεγχου φαρμακων και τροφιμων που υπαρχουν σε διεθνες επιπεδο..γι αυτο οταν παω φαρμακειο να παρω ενα φαρμακο για τον πονολαιμο, παω και το παιρνω και δεν περναω πρωτα απο την εθνικη βιβλιοθηκη να διαβασω "ιατρικη παθολογια"...

Το φαινομενο που περιγραφεις ειναι απολυτη αποδοχη σε οτι λενε οι ειδικοι... ειτε ειναι δικαστες, ειτε rocket scientists, ειτε γιατροι/φαρμακολογοι κτλ.

Το προβλημα στο παραπανω σκεπτικο φυσικα ειναι οτι και αυτοι ειναι ανθρωποι και κανουν λαθη ή -ακομα χειροτερα- εχουν συμφεροντα. Πχ ενας δικαστης μπορει να εχει πολιτικα κινητρα.

Οσον αφορα φαρμακα...

Τη χλωροκινη δε σου ειπανε οτι ειναι αποτελεσματικη και στη δινανε στο επισημο πρωτοκολλο?
Το ρεμντεσιβιρ δε σου ειπανε οτι ειναι αποτελεσματικο και στο δινανε στο επισημο πρωτοκολλο?

Τι λενε τωρα? Δε δουλευουν. Αρα γιατι τα δινανε?

Τα ιδια και για ασφαλεια φαρμακων. Ποσα φαρμακα που ηταν εγκεκριμενα επι χρονια μετα λενε τελικα δεν ειναι καλα και αποσυρονται? Τα ιδια και για υλικα που θεωρουνταν ασφαλη απ'τις αρχες για τον ανθρωπο και μετα λενε ειναι βλαβερα... μπορει να μιλαμε απο το μολυβδο και τον αμιαντο ως τα πλαστικα μπουκαλια και το τεφλον. Τα ιδια και για φυτοφαρμακα με σοβαρες παρενεργειες... Ειδικοι ηταν παντα αυτοι που λεγανε ολα οκ, χρησιμοποιηστε αφοβα, ειναι εγκεκριμενα. Η ανθρωπινη ιστορια ειναι γεματη με τετοια παραδειγματα.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.255
Like
3.509
Πόντοι
1.706
Περιπου. Στη περιπτωση πχ οπου θα στειλει την εθνοφρουρα ο Τραμπ για να καταστειλει διαδηλωσεις, εκει πρεπει να το ζητησουν. Για εσωτερικα λοκνταουν, μασκες, κτλ, αυτα τα αποφασιζουν οι ιδιες οι πολιτειες μονες τους, δε χρειαζεται να ζητησουν κατι.
Θεσπέσια.
Έχουμε λοιπόν κυβερνήτες να παίρνουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ τις αποφάσεις για μάσκες ή για λοκντάουν ή οτιδήποτε άλλο.
Τις σεβάστηκε μήπως ο κύριος πρόεδρας?
Όχι, και συγκεντρώσεις έκανε, ούτε καν να φορέσει ο ίδιος μάσκα (που να γράφω τώρα για την ώρα που βγαίνει από την ανάρρωση χωρίς μάσκα), ούτε ένα σχόλιο στα ΧΑΠΑΤΑ που τον ζητωκραύγαζαν στο ακροατήριο.
Μικρή λεπτομέρεια ότι εκείνη την περίοδο χιλιάδες νοσούσαν, χιλιάδες πέθαιναν κάθε μέρα.
Αλλά όχι, ο κύριος πρόεδρας τα βάζει με τον ταπεινό Φαούτσι μόνο και μόνο επειδή του έδωσαν καμιά δημοσκόπηση με τον καθηγητή να προηγείται του πρόεδρα.
Ανήκουστο.
Το μόνο του καλό ήταν ότι έδινε συμβουλές για τον κοροϊδοίο, όποιος δεν τις εφάρμοσε κακό της κεφαλής του :headbang::rockon:

Ειλικρινά τώρα, συζητάς αν είχε ή όχι αρμοδιότητες?
Τον θεσμό του προέδρου, την πιο σοβαρή του αρμοδιότητα, την εξευτέλισε.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
απο συνταγματικο δικαιο μεχρι εμβολιο - φαρμακα και αεραμυνα...σε ολα μεσα ο μπουστης ο καμπουριδης....
μιλαμε για τεραστια μορφη ο ταριφας!!!
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Τυπε για τον στοκαδουρα δεν εγραψες. Δε παιζω μονος μπαλα... και αυτος στο ιδιο φασμα κινειται. Αυτος βλεπεις τα ξερει ολα αυτα που ξερω εγω ακομα καλυτερα και με διορθωνει. Αν εγω ειμαι ξερολας ο στοκαδουρας, ή εσυ που εχεις θεση ανωτερου κριτη για ολα αυτα που γραφω, τι ειστε? Food for thought που λενε και οι συμπατριωτες του τραμπακουλα.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Περιπου. Στη περιπτωση πχ οπου θα στειλει την εθνοφρουρα ο Τραμπ για να καταστειλει διαδηλωσεις, εκει πρεπει να το ζητησουν. Για εσωτερικα λοκνταουν, μασκες, κτλ, αυτα τα αποφασιζουν οι ιδιες οι πολιτειες μονες τους, δε χρειαζεται να ζητησουν κατι.
Θεσπέσια.
Έχουμε λοιπόν κυβερνήτες να παίρνουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ τις αποφάσεις για μάσκες ή για λοκντάουν ή οτιδήποτε άλλο.
Τις σεβάστηκε μήπως ο κύριος πρόεδρας?
Όχι, και συγκεντρώσεις έκανε, ούτε καν να φορέσει ο ίδιος μάσκα (που να γράφω τώρα για την ώρα που βγαίνει από την ανάρρωση χωρίς μάσκα), ούτε ένα σχόλιο στα ΧΑΠΑΤΑ που τον ζητωκραύγαζαν στο ακροατήριο.
Μικρή λεπτομέρεια ότι εκείνη την περίοδο χιλιάδες νοσούσαν, χιλιάδες πέθαιναν κάθε μέρα.
Αλλά όχι, ο κύριος πρόεδρας τα βάζει με τον ταπεινό Φαούτσι μόνο και μόνο επειδή του έδωσαν καμιά δημοσκόπηση με τον καθηγητή να προηγείται του πρόεδρα.
Ανήκουστο.
Το μόνο του καλό ήταν ότι έδινε συμβουλές για τον κοροϊδοίο, όποιος δεν τις εφάρμοσε κακό της κεφαλής του :headbang::rockon:

Ειλικρινά τώρα, συζητάς αν είχε ή όχι αρμοδιότητες?
Τον θεσμό του προέδρου, την πιο σοβαρή του αρμοδιότητα, την εξευτέλισε.

Ανέβασέ μας λίγο τα στατιστικά στοιχεία των θανάτων στις ΗΠΑ από όλες τις αιτίες της τελευταίας 10ετιας. Μέσα σε αυτά έχουν και του 2020.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Stokadoura και Kabourdidis εγώ πάντως τους διαβάζω με προσοχή. Και άλλους εδώ μέσα, αλίμονο. Barock και Raupau τους διαβάζω τόσο ώστε να καταλάβω ότι δεν βοηθάνε και πολύ σε οποιαδήποτε συζήτηση. Ο σκοπός που κυκλοφορούν εδώ είναι άλλος.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
αν το εμβολιο ειναι ασφαλες, θα το πουν οι ανωτατες ανεξαρτητες αρχες ελεγχου φαρμακων και τροφιμων που υπαρχουν σε διεθνες επιπεδο..γι αυτο οταν παω φαρμακειο να παρω ενα φαρμακο για τον πονολαιμο, παω και το παιρνω και δεν περναω πρωτα απο την εθνικη βιβλιοθηκη να διαβασω "ιατρικη παθολογια"...

Το φαινομενο που περιγραφεις ειναι απολυτη αποδοχη σε οτι λενε οι ειδικοι... ειτε ειναι δικαστες, ειτε rocket scientists, ειτε γιατροι/φαρμακολογοι κτλ.

Το προβλημα στο παραπανω σκεπτικο φυσικα ειναι οτι και αυτοι ειναι ανθρωποι και κανουν λαθη ή -ακομα χειροτερα- εχουν συμφεροντα. Πχ ενας δικαστης μπορει να εχει πολιτικα κινητρα.

Οσον αφορα φαρμακα...

Τη χλωροκινη δε σου ειπανε οτι ειναι αποτελεσματικη και στη δινανε στο επισημο πρωτοκολλο?
Το ρεμντεσιβιρ δε σου ειπανε οτι ειναι αποτελεσματικο και στο δινανε στο επισημο πρωτοκολλο?

Τι λενε τωρα? Δε δουλευουν. Αρα γιατι τα δινανε?

Τα ιδια και για ασφαλεια φαρμακων. Ποσα φαρμακα που ηταν εγκεκριμενα επι χρονια μετα λενε τελικα δεν ειναι καλα και αποσυρονται? Τα ιδια και για υλικα που θεωρουνταν ασφαλη απ'τις αρχες για τον ανθρωπο και μετα λενε ειναι βλαβερα... μπορει να μιλαμε απο το μολυβδο και τον αμιαντο ως τα πλαστικα μπουκαλια και το τεφλον. Τα ιδια και για φυτοφαρμακα με σοβαρες παρενεργειες... Ειδικοι ηταν παντα αυτοι που λεγανε ολα οκ, χρησιμοποιηστε αφοβα, ειναι εγκεκριμενα. Η ανθρωπινη ιστορια ειναι γεματη με τετοια παραδειγματα.

ναι ρε γυφτε, ειπα εγω οτι ειναι θεοι και εχουν το αλαθητο??????
αλλα ρε γυφτε αυτο που δεν μπορεις να καταλαβεις ειναι αν ο ειδικος δεν μου πει οτι ο αμιαντος ειναι βλαβερος, δεν θα σταματησω να το χρησιμοποιω!!!! δεν θα καθισω να διαβασω μια ιστοσελιδα "hereistheevidenceforamiantos" και θα πειστω....
και το ντεπον μπορει να ειναι καρκινογονο, αλλα μεχρι να το ανακαλεσουν οι ανεξαρτητες αρχες ελεγχου φαρμακων, εγω θα συνεχισω να το παιρνω!!!!τι με νοιαζει ο νορβηγος που εχει κανει ενα μπλογκ στο ιντερνετ και λεει οτι το ντεπον ειναι καρκινογονο????

συνεχισε να διαβαζεις το hereistheevidence και μολις φας την πουτσα απο το ΣτΕ της αμερικης, βγες και πες για συνομωσια, μασονους και τα σχετικα...αφου μπουφος γεννηθηκες, μπουφος θα πεθανεις
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Περιπου. Στη περιπτωση πχ οπου θα στειλει την εθνοφρουρα ο Τραμπ για να καταστειλει διαδηλωσεις, εκει πρεπει να το ζητησουν. Για εσωτερικα λοκνταουν, μασκες, κτλ, αυτα τα αποφασιζουν οι ιδιες οι πολιτειες μονες τους, δε χρειαζεται να ζητησουν κατι.
Θεσπέσια.
Έχουμε λοιπόν κυβερνήτες να παίρνουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ τις αποφάσεις για μάσκες ή για λοκντάουν ή οτιδήποτε άλλο.
Τις σεβάστηκε μήπως ο κύριος πρόεδρας?

Υπαρχει συγχηση 2 επιπεδων. Δε μιλαμε για σεβασμο σε προσωπικο επιπεδο (πχ υπαρχει ενας νομος ταδε -πχ για μασκες- που πρεπει να τον ακολουθουμε) αλλα για σεβασμο σε θεσμικο επιπεδο οπου υπαρχει ανατροπη της βουλησης της πολιτειας απ'το ομοσπονδο κρατος. Πχ η πολιτεια να θελει να κανει λοκνταουν και το ομοσπονδο κρατος να τους αναγκαζει να ανοιξουν. Ο Τραμπ ανετρεψε καποιο mask mandate / lockdown καποιας πολιτειας μεσω του θεσμικου του ρολου? Η απαντηση ειναι οχι. Το τι κανει ως ατομο και οχι ως θεσμος μου ειναι αδιαφορο. Απο κει και περα η καθε πολιτεια εχει τους μηχανισμους για να εφαρμοζει το νομο. Πχ αν πολιτες συγκεντρωθηκαν παρανομως για να πανε σε συγκεντρωση του τραμπ, μπορει η πολιτεια να τους συλλαβει. Ας το κανει. Ειναι δικαιωμα της να τηρηση το νομο της. Αν παλι συγκεντρωθηκαν οι ΒΛΜ και θελουν να πανε να διαδηλωσουν, το ιδιο. Μπορει να τους συλλαβει ή οχι αναλογα αν θελει να εφαρμοσει το νομο. Η πολιτεια το αποφασιζει, οχι ο Τραμπ.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
απο συνταγματικο δικαιο μεχρι εμβολιο - φαρμακα και αεραμυνα...σε ολα μεσα ο μπουστης ο καμπουριδης....
μιλαμε για τεραστια μορφη ο ταριφας!!!
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Τυπε για τον στοκαδουρα δεν εγραψες. Δε παιζω μονος μπαλα... και αυτος στο ιδιο φασμα κινειται. Αυτος βλεπεις τα ξερει ολα αυτα που ξερω εγω ακομα καλυτερα και με διορθωνει. Αν εγω ειμαι ξερολας ο στοκαδουρας, ή εσυ που εχεις θεση ανωτερου κριτη για ολα αυτα που γραφω, τι ειστε? Food for thought που λενε και οι συμπατριωτες του τραμπακουλα.


Αυτό δε μπορείτε να καταλάβετε εσείς οι ταρίφες, οτι ο άλλος μπορεί απλά, αντί να κουνάει καταφατικά το κεφάλι του όπως κάτι σκυλάκια που βαζουν στο παρμπριζ, να σας λέει και να προσπαθεί να σας εξηγήσει οτι δε μπορεί να ξέρεις εσύ ο ταρίφας περισσότερα από τον ΕΠΙΔΗΜΙΟΛΟΓΟ,ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟ,ΓΙΑΤΡΟ,ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΛΟΓΟ,ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ,ΥΠΟΥΡΓΟ κλπ κλπ κλπ επειδή έχεις μια σύνδεση στο ιντερνετ. Άδικος κόπος θα μου πεις αλλά και το σκυλάκι που κουνάει ασταμάτητα καταφατικά το κεφάλι και κείνο άδικα κοπιάζει.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Stokadoura και Kabourdidis εγώ πάντως τους διαβάζω με προσοχή. Και άλλους εδώ μέσα, αλίμονο. Barock και Raupau τους διαβάζω τόσο ώστε να καταλάβω ότι δεν βοηθάνε και πολύ σε οποιαδήποτε συζήτηση. Ο σκοπός που κυκλοφορούν εδώ είναι άλλος.



Είμαστε δάκτυλοι του πορδοσάλτε τύπε, νου σου.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Όπως ας πούμε εσύ, ο μη ξερόλας, μας έλεγες ότι οι χειριστές των S400 αμολάνε πυραύλους στους πιλότους, ετσι για την πλάκα, για να τους πούνε σε έχω, ενώ δεν είχες ιδέα πόσο χρόνο θέλει το σύστημα να ξαναγεμίσει. Ότι διάβασες στο google και ότι κατάλαβες ήρθες να μας το πουλήσεις για γνώση.

Βαλτη τη συζητηση στο σωστο πλαισιο οπου εδω περα γραφονταν τερατα του στυλ εμεις θα παρουμε καμμια 20αρια ραφαλ και θα γαμησουμε τους τουρκους αβερτα κουβερτα και λεω τι να γαμησεις ρε φιλε, ο αλλος εχει S400, αν τα στησει σωστα το βεληνεκες ειναι τετοιο που σου εχει κλεισει ολο το ανατολικο αιγαιο.

Απο κει και μετα κανεις προβολη δικου σου σεναριου στο δικο μου. Το δικο μου σεναριο ηταν οτι (απ'τη πλευρα της τουρκιας) αποτρεπτικα μπορεις να ριξεις πυραυλο ακομα και σε οριακο range ωστε να δημιουργησεις no fly zone. Ο πιλοτος ειναι δεδομενο οτι δε θα κατσει να μαθει τον φακελο λειτουργιας του S400 αφου πρεπει να τηρησει το πρωτοκολλο αποφυγης εισερχομενου. Μου ρχεται κατα πανω μου? Δε θα συνεχισω να πηγαινω κατα πανω προς το πυραυλο, απλη λογικη. Δεν εχει να κανει το reload time με το οτιδηποτε. Αν πανε να μπουν οι ελληνες σε μια Α ακτινα και φανε πυραυλο, τοτε ξερουν οτι οι αλλοι τους λοκαρουν και τους πυροβολανε και απλα ειναι θεμα χρονου να φτασει ο πυραυλος στο μαχητικο τους, αρα οπισθοχωρουν.

Καπου εκει ειχε μπλεχθει η ΝΕΖ. Το δικο μου σεναριο δεν προεβλεπε οτι το μαχητικο πρεπει να μπει στο no escape zone για να εχει πχ 90-100% επιτυχια η καταρριψη αλλα να βαρας πολυ περαν της ΝΕΖ για αποτροπη. Αλλο η καταρριψη αλλο η αποτροπη. Εγω τοποθετηθηκα για το #2. Στο σεναριο της αποτροπης δεν υφισταται πχ saturation attack για να μας ενδιαφερει το reload time.
Λες κουταμάρες χειρότερες από εκείνες που έλεγες τότε. Όποιος θέλει μπορεί να ανατρέξει σε κείνο το τόπικ για τα Rafale για να θαυμάσει τα έργα και τις ημέρες τς άγνοιάς σου. Τι έγραφες εσύ και τι σου γράφαμε οι υπόλοιποι.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Στα υπόλοιπα

The preservation of the public health has historically been the responsibility of state and local governments.

Clarity in leadership is crucial in a joint federal, state, and local response to any event which could cause harm to the public's health. The public health authority of the states derive from the police powers granted by their constitutions and reserved to them by the 10th Amendment to the U.S. Constitution. The basis for the federal governments’ authority to prescribe a quarantine and other health measures is based on the Commerce Clause, which gives Congress exclusive authority to regulate interstate and foreign commerce.
To be specific, a comprehensive public health response to avert the spread of highly contagious diseases may call for the isolation of people, the quarantining of a community exposed to the infectious disease or both. Quarantine typically refers to the “separation of individuals who have been exposed to an infection but are not yet ill from others who have not been exposed to the transmissible infection.” In contrast, isolation refers to the “(s)eperation of infected individuals from those who are not infected.”[ii] Primary quarantine authority typically resides with state health departments and health officials; however, the federal government has jurisdiction over interstate and foreign quarantine.
In addition, the federal government may assist with or take over the management of an intrastate incident if requested by a state or if the federal government determines local efforts are inadequate.[iii] Federal government leadership response roles are shared between the Department of Homeland Security (DHS) and agencies within the Department of Health and Human Services (HHS). Once a federal declaration of emergency has been issued, state law will be preempted to the extent that they conflict with federal law. The following information is intended to provide the major relevant legal federal authorities associated with preparedness and response.
Περισσότερα στοιχεία εδω.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Εντάξει το παραδέχομαι. Σας διαβάζω γυμνός και χαϊδεύομαι.........
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
και το ντεπον μπορει να ειναι καρκινογονο, αλλα μεχρι να το ανακαλεσουν οι ανεξαρτητες αρχες ελεγχου φαρμακων, εγω θα συνεχισω να το παιρνω!!!!τι με νοιαζει ο νορβηγος που εχει κανει ενα μπλογκ στο ιντερνετ και λεει οτι το ντεπον ειναι καρκινογονο????

Αυτη ειναι και η διαφορα μας. Αν εγω δω καποιον νορβηγο που το εχει στοιχειοθετησει καλα, θα συνυπολογισω την αποψη του.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.255
Like
3.509
Πόντοι
1.706
Περιπου. Στη περιπτωση πχ οπου θα στειλει την εθνοφρουρα ο Τραμπ για να καταστειλει διαδηλωσεις, εκει πρεπει να το ζητησουν. Για εσωτερικα λοκνταουν, μασκες, κτλ, αυτα τα αποφασιζουν οι ιδιες οι πολιτειες μονες τους, δε χρειαζεται να ζητησουν κατι.
Θεσπέσια.
Έχουμε λοιπόν κυβερνήτες να παίρνουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ τις αποφάσεις για μάσκες ή για λοκντάουν ή οτιδήποτε άλλο.
Τις σεβάστηκε μήπως ο κύριος πρόεδρας?
Όχι, και συγκεντρώσεις έκανε, ούτε καν να φορέσει ο ίδιος μάσκα (που να γράφω τώρα για την ώρα που βγαίνει από την ανάρρωση χωρίς μάσκα), ούτε ένα σχόλιο στα ΧΑΠΑΤΑ που τον ζητωκραύγαζαν στο ακροατήριο.
Μικρή λεπτομέρεια ότι εκείνη την περίοδο χιλιάδες νοσούσαν, χιλιάδες πέθαιναν κάθε μέρα.
Αλλά όχι, ο κύριος πρόεδρας τα βάζει με τον ταπεινό Φαούτσι μόνο και μόνο επειδή του έδωσαν καμιά δημοσκόπηση με τον καθηγητή να προηγείται του πρόεδρα.
Ανήκουστο.
Το μόνο του καλό ήταν ότι έδινε συμβουλές για τον κοροϊδοίο, όποιος δεν τις εφάρμοσε κακό της κεφαλής του :headbang::rockon:

Ειλικρινά τώρα, συζητάς αν είχε ή όχι αρμοδιότητες?
Τον θεσμό του προέδρου, την πιο σοβαρή του αρμοδιότητα, την εξευτέλισε.

Ανέβασέ μας λίγο τα στατιστικά στοιχεία των θανάτων στις ΗΠΑ από όλες τις αιτίες της τελευταίας 10ετιας. Μέσα σε αυτά έχουν και του 2020.
Σιγά να μην στα ανεβάσω.
Γιατί αν στα ανεβάσω μετά θα πρέπει να αρχίσουμε το ξεσκόνισμα.
Καλή ώρα, υπάρχει λοκνταουν.
Εργασία καπουτ, μάλλον και τα εργατικά ατυχήματα/θάνατοι περιορίζονται......
Μετακινήσεις περιορισμένες, τροχαία/θάνατοι από τροχαίο περιορίζονται......
Για να μην γράφω μέχρι αύριο, σύγκριση μπορεί να κάνεις.
Αν θέλεις όμως να ερμηνεύσεις τις στατιστικές απαιτείται ΚΟΠΟΣ και σελίδες επί σελίδων, Ω σελίδες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom