Νέα

Δημοσκόπηση: Η επόμενη Πρόεδρος της Δημοκρατίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rand0m1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 145
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια θέλουμε για το Προεδρικό Μέγαρο;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    36
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356
Τύποι, καλησπέρα καλησπέρα (που έλεγε κι ο Σταύρος Θεοδωράκης στους Πρωταγωνιστές).

Δεδομένου ότι η εκλογή Προέδρου Δημοκρατίας είναι μια γελοιότητα (πρόκειται για μια γλάστρα ουσιαστικά), δε θα 'πρεπε να προβάλουμε στο εξωτερικό κάτι πολύ δυνατό; :think:

Παρασκήνιο και παπάρια ο Μητσοτάκης με τη μανταμίτσα που μας προέκυψε να πούμε και που μας κουβαλάει τον γκόμενο όπου πάει. :jerking: Δεν είναι για ρεκτιφιέ και απόσυρση; :confused:

Όξω ρε!!.jpg

Έφτιαξα που λέτε μια 11άδα. 2 δημοσιογράφοι, 2 πολιτικοί, 2 ηθοποιοί, 2 τραγουδίστριες, 2 μοντέλες και μπαλαντέρ η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου, που είναι μουνο-επίπεδο CL και πάνω. Αν την είχαμε Πρόεδρο, κρα θα έκανε όλη η Κομισιόν για να έρθει Ελλάδα και να την χαλβαδιάσει από κοντά. :cum: Προδήλως θα ανέβαινε τρελά κι ο τουρισμός. Σου λέει άμα είναι έτσι η Πρόεδρος, φαντάσου τη Σούλα την κομμώτρια απ΄ τον Εύοσμο. :2funny:

Anyway, το κριτήριο είναι αυστηρά υποκειμενικό.... δηλ άπασες μου σηκώνουν τη σημαία άμεσα! :bigdick:

Α ναι, δε θέλω μαλακίες με τη Σταυρούλα - τη γουστάρω, period. Οπότε ας βάλω εγώ την ψήφο μου εκεί, διότι δεν ξέρω αν θα πάρει άλλη. :( Πάντως έχει τελειώσει Νομική Αθηνών, όπως η Minnie Mouse η Σακελλαροπούλου. :grin:

Μια ψήφος μόνο, μέχρι 30/04.

Σταυρούλα Χριστοφιλέα.jpg Άννα Τσίμου.jpg Εύα Καϊλή.jpg Έλενα Ράπτη.jpg Βάσω Λασκαράκη.jpg Κατερίνα Παπουτσάκη.jpg Έλλη Κοκκίνου.jpg Έλενα Παπαρίζου.jpg Μάρα Δαρμουσλή.jpg Μάντα Παπαδάκου.jpg Κωνσταντίνα Σπυροπούλου.jpg
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ελενα Ράπτη...Να ομορφύνει η Προεδρία...Η καλύτερη διάδοχος της Κατερίνας Σακελλαροπούλου...
Η Σακελλαροπουλου θα κανει 2 θητειες, αρα ψαχνουμε τον επομενο προεδρο το 2030
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.408
Like
20.234
Πόντοι
6.056
Τύποι, καλησπέρα καλησπέρα (που έλεγε κι ο Σταύρος Θεοδωράκης στους Πρωταγωνιστές).

Δεδομένου ότι η εκλογή Προέδρου Δημοκρατίας είναι μια γελοιότητα (πρόκειται για μια γλάστρα ουσιαστικά), δε θα 'πρεπε να προβάλουμε στο εξωτερικό κάτι πολύ δυνατό; :think:

Παρασκήνιο και παπάρια ο Μητσοτάκης με τη μανταμίτσα που μας προέκυψε να πούμε και που μας κουβαλάει τον γκόμενο όπου πάει. :jerking: Δεν είναι για ρεκτιφιέ και απόσυρση; :confused:

Όξω ρε!!.jpg

Έφτιαξα που λέτε μια 11άδα. 2 δημοσιογράφοι, 2 πολιτικοί, 2 ηθοποιοί, 2 τραγουδίστριες, 2 μοντέλες και μπαλαντέρ η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου, που είναι μουνο-επίπεδο CL και πάνω. Αν την είχαμε Πρόεδρο, κρα θα έκανε όλη η Κομισιόν για να έρθει Ελλάδα και να την χαλβαδιάσει από κοντά. :cum: Προδήλως θα ανέβαινε τρελά κι ο τουρισμός. Σου λέει άμα είναι έτσι η Πρόεδρος, φαντάσου τη Σούλα την κομμώτρια απ΄ τον Εύοσμο. :2funny:

Anyway, το κριτήριο είναι αυστηρά υποκειμενικό.... δηλ άπασες μου σηκώνουν τη σημαία άμεσα! :bigdick:

Α ναι, δε θέλω μαλακίες με τη Σταυρούλα - τη γουστάρω, period. Οπότε ας βάλω εγώ την ψήφο μου εκεί, διότι δεν ξέρω αν θα πάρει άλλη. :( Πάντως έχει τελειώσει Νομική Αθηνών, όπως η Minnie Mouse η Σακελλαροπούλου. :grin:

Μια ψήφος μόνο, μέχρι 30/04.

Σταυρούλα Χριστοφιλέα.jpg Άννα Τσίμου.jpg Εύα Καϊλή.jpg Έλενα Ράπτη.jpg Βάσω Λασκαράκη.jpg Κατερίνα Παπουτσάκη.jpg Έλλη Κοκκίνου.jpg Έλενα Παπαρίζου.jpg Μάρα Δαρμουσλή.jpg Μάντα Παπαδάκου.jpg Κωνσταντίνα Σπυροπούλου.jpg
Για να μην παιδευεσαι,βαλε ακομα μια και θα αλλαζουν ανα μηνα:woldman::confused::confused::confused:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.817
Like
15.556
Πόντοι
3.656
Τύποι, καλησπέρα καλησπέρα (που έλεγε κι ο Σταύρος Θεοδωράκης στους Πρωταγωνιστές).

Δεδομένου ότι η εκλογή Προέδρου Δημοκρατίας είναι μια γελοιότητα (πρόκειται για μια γλάστρα ουσιαστικά), δε θα 'πρεπε να προβάλουμε στο εξωτερικό κάτι πολύ δυνατό; :think:

Παρασκήνιο και παπάρια ο Μητσοτάκης με τη μανταμίτσα που μας προέκυψε να πούμε και που μας κουβαλάει τον γκόμενο όπου πάει. :jerking: Δεν είναι για ρεκτιφιέ και απόσυρση; :confused:

Όξω ρε!!.jpg

Έφτιαξα που λέτε μια 11άδα. 2 δημοσιογράφοι, 2 πολιτικοί, 2 ηθοποιοί, 2 τραγουδίστριες, 2 μοντέλες και μπαλαντέρ η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου, που είναι μουνο-επίπεδο CL και πάνω. Αν την είχαμε Πρόεδρο, κρα θα έκανε όλη η Κομισιόν για να έρθει Ελλάδα και να την χαλβαδιάσει από κοντά. :cum: Προδήλως θα ανέβαινε τρελά κι ο τουρισμός. Σου λέει άμα είναι έτσι η Πρόεδρος, φαντάσου τη Σούλα την κομμώτρια απ΄ τον Εύοσμο. :2funny:

Anyway, το κριτήριο είναι αυστηρά υποκειμενικό.... δηλ άπασες μου σηκώνουν τη σημαία άμεσα! :bigdick:

Α ναι, δε θέλω μαλακίες με τη Σταυρούλα - τη γουστάρω, period. Οπότε ας βάλω εγώ την ψήφο μου εκεί, διότι δεν ξέρω αν θα πάρει άλλη. :( Πάντως έχει τελειώσει Νομική Αθηνών, όπως η Minnie Mouse η Σακελλαροπούλου. :grin:

Μια ψήφος μόνο, μέχρι 30/04.

Σταυρούλα Χριστοφιλέα.jpg Άννα Τσίμου.jpg Εύα Καϊλή.jpg Έλενα Ράπτη.jpg Βάσω Λασκαράκη.jpg Κατερίνα Παπουτσάκη.jpg Έλλη Κοκκίνου.jpg Έλενα Παπαρίζου.jpg Μάρα Δαρμουσλή.jpg Μάντα Παπαδάκου.jpg Κωνσταντίνα Σπυροπούλου.jpg

τυπε ξεχνα τα μουνετα και ετοιμασου για προεδρο λοατκι η τζεησον αντιγονη :confused: :confused: :confused:



354005-734000_0.jpg
 

donpaparion

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2020
Μηνύματα
168
Κριτικές
7
Like
726
Πόντοι
361
Την Πατούλαινα ξεχάσατε να βάλετε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας επιτρέπεται να γράφει άρθρα σε κομματικές εφημερίδες και να λέει τη γνώμη του για το Με too ?
Ναι, και επιτρεπεται και επιβαλλεται

Ποια ειναι η "κομματικη" εφημεριδα?
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.408
Like
20.234
Πόντοι
6.056

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.934
Like
10.041
Πόντοι
2.606
Να βάλουμε την Σοφιάνα από το survivor... :coffee:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Καλή είναι και εγώ την εκτιμώ.....Επειδή εκπροσωπεί το πολίτευμα....Ρυθμιστής του πολιτεύματος...Ως νομικός μπορείς καλύτερα να μας πει τι σημαίνει αυτο...Επαφιέμεθα στις νομικές σου γνώσεις.
Σαν γυναίκα σε φτιάχνει;
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Έχω την αίσθηση ότι παίζει να ήταν πολύ όμορφη στα νιάτα της η τωρινή πρόεδρος της δημοκρατίας.

Εχουμε φωτο ;

Και τώρα έμπαινα πάντως
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Καλή είναι και εγώ την εκτιμώ.....Επειδή εκπροσωπεί το πολίτευμα....Ρυθμιστής του πολιτεύματος...Ως νομικός μπορείς καλύτερα να μας πει τι σημαίνει αυτο...Επαφιέμεθα στις νομικές σου γνώσεις.
"Ρυθμιστης του Πολιτευματος" ειναι ορος που αναφερεται στο Συνταγμα για τον ρολο του Προεδρου της Δημοκρατιας. Το Πολιτευμα ειναι Προεδρευομενη Κοινοβουλευτικη Δημοκρατια. Αρα οφειλει να μην εγκρινει με την υπογραφη του καμια πολιτικη που θα αναιρει τον χαρακτηρα του πολιτευματος. Αν ελειπε ο Προεδρος, τοτη η εκαστοτε κυβερνηση θα ηταν ανεξελεγκτη, εξαρτωμενη μονο απο την πλειοψηφια της. Αν αυριο μια κυβερνηση ψηφισει εναν νομο που λεει "οι γυναικες δεν θα ψηφιζουν πια", υπαρχει ο Προεδρος που θα αρνηθει να υπογραψει εναν τετοιο νομο. Αλλιως θα ισχυε κανονικα, παρα την αντισυνταγματικοτητα του, αφου δεν εχουμε και συνταγματικο δικαστηριο. Επισης οφειλει να μην δινει εντολη κυβερνησης σε κομμα που δεν εχει εξασφαλισει την πλειοψηφια στη βουλη. Αν δεν υπηρχε προεδρος, ποιος θα εδινε τις εντολες σχηματισμου κυβερνησης?
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Έχω την αίσθηση ότι παίζει να ήταν πολύ όμορφη στα νιάτα της η τωρινή πρόεδρος της δημοκρατίας.

Εχουμε φωτο ;

Και τώρα έμπαινα πάντως
Έχει μια υπόκωφη κάβλα η καριόλα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom