Νέα

Διακοπή ΠΑΟΚ-ΑΕΚ, Ντου Σαββίδη με όπλο, διακοπή πρωταθλήματος! ΧΑΟΣ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα avnanovic
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 73K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θεωρείτε επαρκή την βαθμολογική ποινή του ΠΑΟΚ (-3) για την διακοπή του ΠΑΟΚ-ΑΕΚ με το ντου Σαββίδη;

  • Ναι! Η δικαιοσύνη έλαμψε ξανά!

    Ψήφοι: 5 16,7%
  • Όχι! Ακόμη ένα σκάνδαλο! Έπρεπε να του αφαιρεθούν περισσότεροι βαθμοί!

    Ψήφοι: 12 40,0%
  • Όχι! Ακόμη ένα σκάνδαλο! Έπρεπε να πέσει κατηγορία!

    Ψήφοι: 13 43,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    30
OP
OP
avnanovic

avnanovic

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
4
Like
168
Πόντοι
16
το βιβλιαρακι αυτο εχει και αλλες φασεις (εκτος αν το βρηκες απο σελιδα) τυχαινει να το εχω μελετησει και να εχω  περασει με 100% επιτυχια  στις εξετασεις για την ερμηνεια του (πριν απο 7 χρονια βεβαια)

φιλε, εχεις περασει απο σχολη διαιτητων? δεν ρωταω ειρωνικα
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.025
Like
22.770
Πόντοι
5.506
Σαν πολυ δεν τον εχουν παρει ολοι απο φοβο αυτον τον Σαββιδη?

Νομιζω καπου υπερβαλλουμε ολοι.

Ενα ανθρωπακι ειναι που οταν χασει την καλυψη θα εξαφανισθει.


Καλα, δεν εχει καμια τυχαια καλυψη. Μιλαμε για επαγγελματιες δολοφονους.
 
OP
OP
avnanovic

avnanovic

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
4
Like
168
Πόντοι
16
Τότε γιατι με ρωτανε ρε τύπε? Με ρωτανε τις διαδικασιες, τις λεω, γινεται ό,τι να' ναι και μετα μου λενε "δεν ξερεις τελικα εσυ".
Μου γυριζει το ματι αναποδα.

προσωπικα ρωτησα επειδη συνηθως δεν τηρουνται στους επωνυμους, οχι απο αμφισβητηση σε εσενα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
και ξανακανω παραθεση στο υπομνημα και ξανα λεω οτι αν δεις το υπομνημα εχει ΒΕΛΑΚΙΑ. βελακι με κινηση της μπαλας και βελακι με κινηση του παικτη. στο συγκεκριμενο υπομνημα ο παικτης ειναι ΑΚΙΝΗΤΟΣ γιατι δε βλεπεις ουτε εσυ ουτε εγω καποιο βελακι κινησης (οπως εχει το υπομνημα στα αριστερα επεξηγοντας τη συγκεκριμενη φαση). ουτε παιρνει φορα να μπει στα διχτυα γκολ ουτε κανει αποπειρα να κανει τακουνακι ουτε τον μαρκαρει ο σιμοες ουτε ειναι σχεδον διπλα στον τερμοτοφυλακα οπου υπολογιζεται απο αυτον ως υποψηφιος να ακουμπησει τη μπαλα αρα ειναι μεταβλητη στη φαση... εφοσον λοιπον μπαινει ως μεταβλητη στην εξισωση ειναι οφσαηντ.

το βιβλιαρακι αυτο εχει και αλλες φασεις (εκτος αν το βρηκες απο σελιδα) τυχαινει να το εχω μελετησει και να εχω  περασει με 100% επιτυχια  στις εξετασεις για την ερμηνεια του (πριν απο 7 χρονια βεβαια)
Εισαι διαιτητης τύπε?

Παντως το βεβαιο ειναι οτι η φαση ειναι οριακή. Εχει διχαστει τοσος κοσμος για το ζητημα. Ας δεχθουμε οτι ειναι μια οριακή φαση, ισως φαση για σεμιναριο και να παμε παρακατω.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
χειροτερος απο αυτον ειναι ο μπερλουσκονι    και δυστυχως τους χορευει ολους εκει τοσα χρονια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
προσωπικα ρωτησα επειδη συνηθως δεν τηρουνται στους επωνυμους, οχι απο αμφισβητηση σε εσενα
Οχι, δεν παρεξηγηθηκα, εσυ καλα κανεις και ρωτας. Κατι αλλοι μετα πετανε κατι εξυπναδες και τσαντιζομαι.

 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.025
Like
22.770
Πόντοι
5.506
Τότε γιατι με ρωτανε ρε τύπε? Με ρωτανε τις διαδικασιες, τις λεω, γινεται ό,τι να' ναι και μετα μου λενε "δεν ξερεις τελικα εσυ".
Μου γυριζει το ματι αναποδα.


Σωστο. Απλα και συ απαντα "η διαδικασια αυτο οριζει" αλλα κανενα μπατσακι δε θα τολμησει να του φορεσει βραχιολακια και καθαρισες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Καλα, δεν εχει καμια τυχαια καλυψη. Μιλαμε για επαγγελματιες δολοφονους.
Εγω να σου πω την αληθεια θεωρω οτι ο μυθος που εχει καλλιεργηθει ειναι μεγαλυτερος απο την πραγματικοτητα.
Ο Ελληνας εχει αναγκη να πιστευει οτι παντα καποιος κανει κουμαντο στη χωρα. Ο Κοσκωτας, ο Κοκκαλης, ο Βαρδινογιαννης, ο Σαββιδης.

Ολοι ημερομηνια ληξης εχουνε. Καποιοι πολυ συντομη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Σωστο. Απλα και συ απαντα "η διαδικασια αυτο οριζει" αλλα κανενα μπατσακι δε θα τολμησει να του φορεσει βραχιολακια και καθαρισες.
Και μετα θα τον δουμε με βραχιολια και θα μου πουν "δεν ηξερες την διαδικασια ασχετε?"
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Εγω να σου πω την αληθεια θεωρω οτι ο μυθος που εχει καλλιεργηθει ειναι μεγαλυτερος απο την πραγματικοτητα.
Ο Ελληνας εχει αναγκη να πιστευει οτι παντα καποιος κανει κουμαντο στη χωρα. Ο Κοσκωτας, ο Κοκκαλης, ο Βαρδινογιαννης, ο Σαββιδης.
Ολοι ημερομηνια ληξης εχουνε. Καποιοι πολυ συντομη.
κατσε να φυγει ο γερος βαρδης  και η οικογενεια βαρδινογιαννη θα γινει χωριουδακια  μονο ο γερος κραταει την οικογενεια και τα ποστα του στην ελλαδα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
κατσε να φυγει ο γερος βαρδης  και η οικογενεια βαρδινογιαννη θα γινει χωριουδακια  μονο ο γερος κραταει την οικογενεια και τα ποστα του στην ελλαδα
Σωστο. Οπως κατσε να φυγει ο γερο Γιαννακοπουλος και θα σου πω εγω τι θα την κανει την βιανεξ το μόμολο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.025
Like
22.770
Πόντοι
5.506
Εγω να σου πω την αληθεια θεωρω οτι ο μυθος που εχει καλλιεργηθει ειναι μεγαλυτερος απο την πραγματικοτητα.
Ο Ελληνας εχει αναγκη να πιστευει οτι παντα καποιος κανει κουμαντο στη χωρα. Ο Κοσκωτας, ο Κοκκαλης, ο Βαρδινογιαννης, ο Σαββιδης.

Ολοι ημερομηνια ληξης εχουνε. Καποιοι πολυ συντομη.


Κοιτα, ουτε γω πιστεψα την ιστορια του τιμιου υπαλληλου που σε λιγα χρονια απεκτησε το εργοστασιο που δουλευε, ολοι ξερουμε λιγο πολυ πως "πλουτισαν" καποιοι στο καθεστως Πουτιν. Ο συγκεκριμενος πιστευω θα σκασει σαν καρπουζι μολις φυγουν οι μπολσεβικοι.
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Το να ειναι ακινητος δε σημαινει οτι δε μπορει να μην επηρεαζει μια φαση, καθως μπορει να ειναι ακινητος και να κλεινει το οπτικο πεδιο του τερματοφυλακα.
Στη συγκεκριμενη περιπτωση, ο Μαουριτσιο, ουτε οπτικο πεδιο εκλεινε, ουτε τον μαρκαρε καποιος , ουτε απεσπασε την προσοχη του Μπαρκα.
Αν υποθεσουμε οτι ο Μαουριτσιο δεν ηταν εκει καν, δηλαδη ,και ηταν καπου στη σεντρα του γηπεδου και η φαση ειχε εξελιχθει ακριβως η ιδια, τι θα ειχε αλλαξει δηλαδη? Παλι ο Βαρελα την ιδια κεφαλια εκανε, η μπαλα πηγε προς τα διχτυα, ο Μπαρκας επεσε και εκανε εκτιναξη, απλα δεν εφτασε τη μπαλα εκει που πηγε. Δεν επηρεασε σε κατι ο Μαουριτσιο το οτι εξελιχθηκε ετσι η φαση, ηταν δενηταν εκει, το γκολ θα εγραφε και δεν ηταν ο Μαουριτσιο η αιτια που ο Μπαρκας δεν απεκρουσε. Ουτε τον μαρκαρε καποιος αμυντικος, ωστε να πουμε οτι θα μπορουσε να κοψει, να μαρκαρει τον Βαρελα κλπ.
Απλως ετυχε η μπαλα, μετα την κεφαλια, να παει προς τη μερια που ηταν ο Μαουριτσιο και απο αυτο βγαινει οτι  δηθεν " επηρεαζει τη φαση" . Και φυσικα προς τα εκει επεσε ο Μπαρκας, χωρις ομως να επηρεαζει τη -μη- αποκρουση.
Αν ηταν μπροστα στο Μπαρκα, αν τον εμποδιζε, το εκλεινε το χωρο, αν ειχε αμυντικο να τον μαρκαρει, αν ο Μπαρκας δεν ηξερε αν πρεπει να προσεχει αυτον η τον Βαρελα, τοτε ναι θα επηρεαζε.
Ομως δε συμβαινει τιποτα απο ολα, απλα η μπαλα κατευθυνεται προς τα εκει που ειναι, σε μια φαση στην οποια κατα τα αλλα ειναι εντελως αμετοχος.

Μονο ο Μπαρκας ειναι στην αμυνα της ΑΕΚ; Δεν απασχολει παιχτη της ΑΕΚ να τον μαρκαρει ο μαουριτσιο;

Για να μην πω για το σεναριο που φαινεται οτι παει να την βαλει γκολ με τακουνακι και δεν την πιανει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Μονο ο Μπαρκας ειναι στην αμυνα της ΑΕΚ; Δεν απασχολει παιχτη της ΑΕΚ να τον μαρκαρει ο μαουριτσιο;

Για να μην πω για το σεναριο που φαινεται οτι παει να την βαλει γκολ με τακουνακι και δεν την πιανει.
1) Το πρωτο που λες δεν εχει σημασια, γιατι το αν υπαρχει επηρεασμος φασης μετραει απο την ωρα που βρισκεται εκτεθειμενος ο παικτης και οχι νωριτερα. Και την ωρα της κεφαλιας δεν μαρκαρεται πλεον απο κανεναν ο Μαουριτσιο.
2) Κι εγω βλεπω την κινηση, το αν πηγε για τακουνακι ή οχι μονο εκεινος το ξερει, αλλά δεν την βρισκει.
Τελος παντων εγω επιμενω οτι το αν υπαρχει επηρεασμος της φασης εξαρταται απο το αν η φαση θα ηταν εστω και ελαχιστα διαφορετικη αν δεν υπηρχε ο παικτης στο σημειο απο την στιγμη της κεφαλιας και μετα.

ΑΕΚ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
 
OP
OP
avnanovic

avnanovic

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
4
Like
168
Πόντοι
16
Δημητριάδης σε Γκαγκάτση: «Θα μας σκοτώσουν εδώ μέσα. Με το πιστόλι βγήκαν» (audio)
Ακούστε το ηχητικό ντοκουμέντο που αποκάλυψε η Δίκη στον ΣΚΑΪ.


Ένα μέρος του διαλόγου που είχαν ο Μάκης Γκαγκάτσης με τον Βασίλη Δημητριάδη στα αποδυτήρια των διαιτητών παρουσία του Γιώργου Κομίνη αποκάλυψε σήμερα η «Δίκη στον ΣΚΑΪ».

Στο ηχητικό ντοκουμέντο ακούγεται ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ να προσπαθεί να πείσει τον υπεύθυνο ποδοσφαιρικού τμήματος της ΑΕΚ για να επιστρέψουν οι παίκτες της στον αγωνιστικό χώρο για να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Αντίστοιχα, ακούγεται όμως και η άρνηση του κ.Δημητριάδη , ο οποίος αναφέρει χαρακτηριστικά «Θα μας σκοτώσουν εδώ μέσα. Με το πιστόλι βγήκαν», την στιγμή που ο Μάκης Γκαγκάτσης απαντά ότι δεν έχει κανένας πιστόλι...

 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Μονο ο Μπαρκας ειναι στην αμυνα της ΑΕΚ; Δεν απασχολει παιχτη της ΑΕΚ να τον μαρκαρει ο μαουριτσιο;

Για να μην πω για το σεναριο που φαινεται οτι παει να την βαλει γκολ με τακουνακι και δεν την πιανει.

Δεν απασχολουσε καποιον παικτη της ΑΕΚ, ο Μαουριτσιο σε εκεινη τη φαση. Για αυτο αλλωστε και η ολη κουβεντα περι οφ σαιντ,επειδη βρισκεται ξεχασμενος προς το τερμα της ΑΕΚ, απομονωμενος απο τους υπολοιπους παικτες και την υπολοιπη φαση. Βρισκοταν σε ενα σημειο, η παρουσια του οποιου κατα τιποτα δεν αλλαξε την εκβαση της φασης που εξελιχθηκε. Ειτε ηταν εκει η Μαουριτσιο, ειτε ηταν εκει ο αερας κοπανιστος, ο Βαρελα θα επιανε την κεφαλια, ο Μπαρκας θα εκανε την ιδια εκτιναξη και η μπαλα θα βρισκοταν στα διχτυα της ΑΕΚ. Αυτο σημαινει " επηρεαζω" , το οτι αλλαζω την εκβαση μιας καταστασης.
Αν ο Βαρελα ειχε κανει πασα με το κεφαλι και σκοραρε καποιος παικτης απο κανονικη θεση, τοτε θα μπορουσαμε να πουμε οτι ο Μαουριτσιο επηρεασε, καθως ο Μπαρκας δεν θα μπορουσε να αποφασισει σε ποιον θα παει για να μαζεψει τη μπαλα ( θα υπηρχε δηλαδη η πιθανη εκβαση ο Μπαρκας να ειχε παει προς τον σκορερ).
 
OP
OP
avnanovic

avnanovic

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
4
Like
168
Πόντοι
16
:happy: :happy:
 

Συνημμένα

  • ivan_memes02.jpg
    ivan_memes02.jpg
    205,4 KB · Εμφανίσεις: 16

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom