Νέα

City Tours in Greece (ΓΕΝΙΚΑ)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 613K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

12sageb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
21
Like
0
Πόντοι
236
Να γίνει συλλογική κίνηση είναιδύσκολο,
αλλά αν παρατηρήσεις καλά θα δεις ότι
υπάρχει αποχή από τα ct και στροφή προς
την εγχώρια αγορά και τα studio.
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.549
Κριτικές
212
Like
4.846
Πόντοι
9.035
Φίλοι μου, οι θέσεις του στυλ "τα CT η 1 ώρα 100" είναι σαν τα αιτήματα των συνδικαλιστών στην έναρξη των διαπραγματεύσεων για μισθολογικές αυξήσεις κλπ. Ακούγεται ωραία, όλοι το θέλουν, αλλά όλοι γνωρίζουν ότι είναι αδύνατο να συμβεί...

Και αυτό γιατί απλά με 100 παίρνεις ένα 20λεπτο (άντε το πολύ μισή ώρα) πακέτο σε studio. Άρα πως είναι δυνατό το (σωστό) CT να πάει στα ίδια και για τριπλάσιο ή διπλάσιο χρόνο όταν έχει αντικειμενικά αυξημένα κόστη και υπηρεσίες; (για τον κανόνα μιλάω πάντα). Δεν θα μπω στη συζήτηση κοστολόγησης των υπηρεσιών, γιατί ως premium υπηρεσίες ισχύει ο κανόνας ότι καταρχήν "κοστίζουν όσο κρίνει ο πωλητής" ή όπως λένε πολλοί "κοστίζουν όσα πιστεύει ότι του λείπουν"...

Η προσωπική μου γνώμη (από την εμπειρία μου στο χώρο αρκετά χρόνια) είναι ότι τα CT, τα CG, τα μασάζ, τα studio, τα μπουρδέλα κλπ, έχουν σαφείς διαφορές μεταξύ τους, και αντίστοιχα συν και πλην. Άρα είναι απόλυτα λογικό να έχουν διαφορετικές τιμές.

Πτώση στις τιμές των CT (δεν μιλάω για μικρές μεταβολές της τάξης μέχρι  -10%) μόνο στα πλαίσια γενικότερης πτώσης τιμών είναι λογικό να συμβούν στην χώρα μας.

Τουτέστιν, αν τα πραγματικά εισοδήματα στην Ελλάδα μειωθούν πχ. -40% και μαζί και όλο το κόστος ζωής (πχ. φαγητό, διασκέδαση, ενοίκια, ρούχα κλπ)  τότε είναι λογικό να πάνε τα CT στα -40%, δηλαδή τα 250->150 και τα 200->120. Και φυσικά τα studio στα 30, τα μπουρδέλα στα 10-15 κλπ.

Αν δεν συμβεί αυτό το γενικότερο, τότε είναι αδύνατο να συμβεί το ειδικότερο. Εφόσον λοιπόν σήμερα τα εισοδήματα και τα κόστη ζωής δεν έχουν (ακόμα) μειωθεί -40%, πως ζητάμε να συμβεί αυτό στα CT κλπ; Σήμερα στη χώρα μας μπορεί μεν τα εισοδήματα να έχουν ήδη μειωθεί από -10% ως δεν ξέρω πόσο (κατά περίπτωση πάντα), αλλά το κόστος ζωής δεν έχει μειωθεί, ακόμα.

Αν αυτό συμβεί, τότε θα δούμε και τα CT των 120-150 η ώρα. Τώρα πόσο πιθανό είναι αυτό να συμβεί το αφήνω στην κρίση του καθενός. Η προσωπική μου γνώμη είναι απαισιόδοξη.

Σήμερα πιστεύω ότι η χώρα μας έχει ελάχιστες ελπίδες ανάκαμψης γιατί το κράτος παραμένει ανίκανο. Άρα θα συνεχιστεί για χρόνια ακόμα ο παραλογισμός να μειώνονται τα εισοδήματα των περισσοτέρων μας, αλλά τα κόστη ζωής να μειώνονται πολύ λιγότερο. Η κατάληξη δείχνει να είναι αδιέξοδη, δηλαδή πολλά πράγματα θα είναι ακόμα περισσότερο παράλογα στη χώρα μας στο μέλλον.

Και για να ξαναέρθω στο αντικείμενο ενδιαφέροντός μας, τα CT δηλαδή, πιστεύω ότι τους προσεχείς μήνες θα δούμε μια μικρή μείωση τιμών (250->200, 200->170) με ταυτόχρονη μείωση των διαθέσιμων επιλογών. Φυσικά οι Καρολίνες και οι παρέα τους θα έχουν πάντα τις ειδικές τιμές τους, γιατί πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που αποδέχονται να ξοδεύουν 500  για 2 ώρες (το πώς τα κερδίζουν οι συγκεκριμένοι, ειδικά σε τέτοιες εποχές, είναι άλλο ερώτημα αλλά εκτός του θέματός μας).

Και καταλήγοντας : Πρώτα μετράμε τις πραγματικές μας δυνατότητες και τις πραγματικές μας ανάγκες, και μετά αποφασίζουμε αν θα πάμε σε CT, studio, ή και πουθενά.

«Μέγα το εν συμφορήσι, φρονέειν ά δει»
Μετάφραση : «είναι σπουδαίο να σκέφτεσαι αυτά που πρέπει στις συμφορές»
Δημόκριτος, Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος
 

vrasidakos

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2008
Μηνύματα
56
Κριτικές
3
Like
36
Πόντοι
0
Αφού η Μίνα/Νικόλ συνελήφθη στην Αθήνα πρίν από μερικές εβδομάδες, βρήκε στέγη στην Ιταλία
Τουλάχιστον η κοπέλλα σκέφθηκε έξυπνα και θα προσπαθήσει να δουλέψει αλλού αφού εδώ την τσιμπήσανε

Να που αρχίσαμε και εξαγωγές
Με τις εξαγωγές θα ανθίσει και η οικονομία

Και στη Σουηδία εξαγωγές:
και ακόμα έχει το ίδιο νούμερο στο κινητό...
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Φίλοι μου, οι θέσεις του στυλ "τα CT η 1 ώρα 100" είναι σαν τα αιτήματα των συνδικαλιστών στην έναρξη των διαπραγματεύσεων για μισθολογικές αυξήσεις κλπ. Ακούγεται ωραία, όλοι το θέλουν, αλλά όλοι γνωρίζουν ότι είναι αδύνατο να συμβεί...

Και αυτό γιατί απλά με 100 παίρνεις ένα 20λεπτο (άντε το πολύ μισή ώρα) πακέτο σε studio. Άρα πως είναι δυνατό το (σωστό) CT να πάει στα ίδια και για τριπλάσιο ή διπλάσιο χρόνο όταν έχει αντικειμενικά αυξημένα κόστη και υπηρεσίες; (για τον κανόνα μιλάω πάντα). Δεν θα μπω στη συζήτηση κοστολόγησης των υπηρεσιών, γιατί ως premium υπηρεσίες ισχύει ο κανόνας ότι καταρχήν "κοστίζουν όσο κρίνει ο πωλητής" ή όπως λένε πολλοί "κοστίζουν όσα πιστεύει ότι του λείπουν"...

Η προσωπική μου γνώμη (από την εμπειρία μου στο χώρο αρκετά χρόνια) είναι ότι τα CT, τα CG, τα μασάζ, τα studio, τα μπουρδέλα κλπ, έχουν σαφείς διαφορές μεταξύ τους, και αντίστοιχα συν και πλην. Άρα είναι απόλυτα λογικό να έχουν διαφορετικές τιμές.

Πτώση στις τιμές των CT (δεν μιλάω για μικρές μεταβολές της τάξης μέχρι  -10%) μόνο στα πλαίσια γενικότερης πτώσης τιμών είναι λογικό να συμβούν στην χώρα μας.

Τουτέστιν, αν τα πραγματικά εισοδήματα στην Ελλάδα μειωθούν πχ. -40% και μαζί και όλο το κόστος ζωής (πχ. φαγητό, διασκέδαση, ενοίκια, ρούχα κλπ)  τότε είναι λογικό να πάνε τα CT στα -40%, δηλαδή τα 250->150 και τα 200->120. Και φυσικά τα studio στα 30, τα μπουρδέλα στα 10-15 κλπ.

Αν δεν συμβεί αυτό το γενικότερο, τότε είναι αδύνατο να συμβεί το ειδικότερο. Εφόσον λοιπόν σήμερα τα εισοδήματα και τα κόστη ζωής δεν έχουν (ακόμα) μειωθεί -40%, πως ζητάμε να συμβεί αυτό στα CT κλπ; Σήμερα στη χώρα μας μπορεί μεν τα εισοδήματα να έχουν ήδη μειωθεί από -10% ως δεν ξέρω πόσο (κατά περίπτωση πάντα), αλλά το κόστος ζωής δεν έχει μειωθεί, ακόμα.

Αν αυτό συμβεί, τότε θα δούμε και τα CT των 120-150 η ώρα. Τώρα πόσο πιθανό είναι αυτό να συμβεί το αφήνω στην κρίση του καθενός. Η προσωπική μου γνώμη είναι απαισιόδοξη.

Σήμερα πιστεύω ότι η χώρα μας έχει ελάχιστες ελπίδες ανάκαμψης γιατί το κράτος παραμένει ανίκανο. Άρα θα συνεχιστεί για χρόνια ακόμα ο παραλογισμός να μειώνονται τα εισοδήματα των περισσοτέρων μας, αλλά τα κόστη ζωής να μειώνονται πολύ λιγότερο. Η κατάληξη δείχνει να είναι αδιέξοδη, δηλαδή πολλά πράγματα θα είναι ακόμα περισσότερο παράλογα στη χώρα μας στο μέλλον.

Και για να ξαναέρθω στο αντικείμενο ενδιαφέροντός μας, τα CT δηλαδή, πιστεύω ότι τους προσεχείς μήνες θα δούμε μια μικρή μείωση τιμών (250->200, 200->170) με ταυτόχρονη μείωση των διαθέσιμων επιλογών. Φυσικά οι Καρολίνες και οι παρέα τους θα έχουν πάντα τις ειδικές τιμές τους, γιατί πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που αποδέχονται να ξοδεύουν 500  για 2 ώρες (το πώς τα κερδίζουν οι συγκεκριμένοι, ειδικά σε τέτοιες εποχές, είναι άλλο ερώτημα αλλά εκτός του θέματός μας).

Και καταλήγοντας : Πρώτα μετράμε τις πραγματικές μας δυνατότητες και τις πραγματικές μας ανάγκες, και μετά αποφασίζουμε αν θα πάμε σε CT, studio, ή και πουθενά.

«Μέγα το εν συμφορήσι, φρονέειν ά δει»
Μετάφραση : «είναι σπουδαίο να σκέφτεσαι αυτά που πρέπει στις συμφορές»
Δημόκριτος, Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος


Συμφωνω απολυτα μαζι σου σε ολα οσα λες. εννοειται πως δεν περιμενω να πεσουν στο 100ρικο, αλλα θα επρεπε να υπαρχει μια μικρη εστω πτωση. Απλα μου ειχε κανει εντυπωση οτι σχολιαζοταν συνεχως το κατοσταρικο στα ct.
για να δουμε......
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.154
Κριτικές
14
Like
4.393
Πόντοι
3.715
Φίλοι μου, οι θέσεις του στυλ "τα CT η 1 ώρα 100" είναι σαν τα αιτήματα των συνδικαλιστών στην έναρξη των διαπραγματεύσεων για μισθολογικές αυξήσεις κλπ. Ακούγεται ωραία, όλοι το θέλουν, αλλά όλοι γνωρίζουν ότι είναι αδύνατο να συμβεί...

Και αυτό γιατί απλά με 100 παίρνεις ένα 20λεπτο (άντε το πολύ μισή ώρα) πακέτο σε studio. Άρα πως είναι δυνατό το (σωστό) CT να πάει στα ίδια και για τριπλάσιο ή διπλάσιο χρόνο όταν έχει αντικειμενικά αυξημένα κόστη και υπηρεσίες; (για τον κανόνα μιλάω πάντα). Δεν θα μπω στη συζήτηση κοστολόγησης των υπηρεσιών, γιατί ως premium υπηρεσίες ισχύει ο κανόνας ότι καταρχήν "κοστίζουν όσο κρίνει ο πωλητής" ή όπως λένε πολλοί "κοστίζουν όσα πιστεύει ότι του λείπουν"...

Η προσωπική μου γνώμη (από την εμπειρία μου στο χώρο αρκετά χρόνια) είναι ότι τα CT, τα CG, τα μασάζ, τα studio, τα μπουρδέλα κλπ, έχουν σαφείς διαφορές μεταξύ τους, και αντίστοιχα συν και πλην. Άρα είναι απόλυτα λογικό να έχουν διαφορετικές τιμές.

Πτώση στις τιμές των CT (δεν μιλάω για μικρές μεταβολές της τάξης μέχρι  -10%) μόνο στα πλαίσια γενικότερης πτώσης τιμών είναι λογικό να συμβούν στην χώρα μας.

Τουτέστιν, αν τα πραγματικά εισοδήματα στην Ελλάδα μειωθούν πχ. -40% και μαζί και όλο το κόστος ζωής (πχ. φαγητό, διασκέδαση, ενοίκια, ρούχα κλπ)  τότε είναι λογικό να πάνε τα CT στα -40%, δηλαδή τα 250->150 και τα 200->120. Και φυσικά τα studio στα 30, τα μπουρδέλα στα 10-15 κλπ.

Αν δεν συμβεί αυτό το γενικότερο, τότε είναι αδύνατο να συμβεί το ειδικότερο. Εφόσον λοιπόν σήμερα τα εισοδήματα και τα κόστη ζωής δεν έχουν (ακόμα) μειωθεί -40%, πως ζητάμε να συμβεί αυτό στα CT κλπ; Σήμερα στη χώρα μας μπορεί μεν τα εισοδήματα να έχουν ήδη μειωθεί από -10% ως δεν ξέρω πόσο (κατά περίπτωση πάντα), αλλά το κόστος ζωής δεν έχει μειωθεί, ακόμα.

Αν αυτό συμβεί, τότε θα δούμε και τα CT των 120-150 η ώρα. Τώρα πόσο πιθανό είναι αυτό να συμβεί το αφήνω στην κρίση του καθενός. Η προσωπική μου γνώμη είναι απαισιόδοξη.

Σήμερα πιστεύω ότι η χώρα μας έχει ελάχιστες ελπίδες ανάκαμψης γιατί το κράτος παραμένει ανίκανο. Άρα θα συνεχιστεί για χρόνια ακόμα ο παραλογισμός να μειώνονται τα εισοδήματα των περισσοτέρων μας, αλλά τα κόστη ζωής να μειώνονται πολύ λιγότερο. Η κατάληξη δείχνει να είναι αδιέξοδη, δηλαδή πολλά πράγματα θα είναι ακόμα περισσότερο παράλογα στη χώρα μας στο μέλλον.

Και για να ξαναέρθω στο αντικείμενο ενδιαφέροντός μας, τα CT δηλαδή, πιστεύω ότι τους προσεχείς μήνες θα δούμε μια μικρή μείωση τιμών (250->200, 200->170) με ταυτόχρονη μείωση των διαθέσιμων επιλογών. Φυσικά οι Καρολίνες και οι παρέα τους θα έχουν πάντα τις ειδικές τιμές τους, γιατί πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που αποδέχονται να ξοδεύουν 500  για 2 ώρες (το πώς τα κερδίζουν οι συγκεκριμένοι, ειδικά σε τέτοιες εποχές, είναι άλλο ερώτημα αλλά εκτός του θέματός μας).

Και καταλήγοντας : Πρώτα μετράμε τις πραγματικές μας δυνατότητες και τις πραγματικές μας ανάγκες, και μετά αποφασίζουμε αν θα πάμε σε CT, studio, ή και πουθενά.

«Μέγα το εν συμφορήσι, φρονέειν ά δει»
Μετάφραση : «είναι σπουδαίο να σκέφτεσαι αυτά που πρέπει στις συμφορές»
Δημόκριτος, Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

γιατί Καλοερος τα στούντιο είναι λογικά ως τιμές το 50-100-150 για σερβισιζ επιπέδου ντεκλασέ ντέλου πρεζόδρομου/ ξεπέτας;
Ή μήπως κάτι μαγαζάκια όπως Καρέα νταβατζιλίκι του λαδοπόντικα το 60άρι που κυλιέσαι στα χύσια και την κωλότριχα του προηγούμενου συντάγματος;

Εγώ θα πρότεινα ένα 100αρι με έξτρα τα κόλπα/ βίτσια πάντα διαπραγματεύσιμα εξαρχής για τις τουρίστριες. Σκέτα_Νέτα
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.549
Κριτικές
212
Like
4.846
Πόντοι
9.035
γιατί Καλοερος τα στούντιο είναι λογικά ως τιμές το 50-100-150 για σερβισιζ επιπέδου ντεκλασέ ντέλου πρεζόδρομου/ ξεπέτας;
Ή μήπως κάτι μαγαζάκια όπως Καρέα νταβατζιλίκι του λαδοπόντικα το 60άρι που κυλιέσαι στα χύσια και την κωλότριχα του προηγούμενου συντάγματος;
Εγώ θα πρότεινα ένα 100αρι με έξτρα τα κόλπα/ βίτσια πάντα διαπραγματεύσιμα εξαρχής για τις τουρίστριες. Σκέτα_Νέτα
Και εγώ μαζί σου φίλε μου, και πολύ σωστά εστιάζεις εκεί που πρέπει, στα studio δηλαδή.
Αλλά πόσο εφικτά είναι όλα αυτά, ειδικά με τα CT;
Για τα studio όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά και ενδεχομένως εφικτά.
Ειδικά για τα studio η κατάσταση είναι εντελώς παράλογη, για την μεγάλη πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ένα αξιοπρεπές πρόγραμμα σήμερα έχει 60-70Ε για 10-15 λεπτά. Τα studio είναι, κατά την γνώμη μου, μια από τις μεγαλύτερες απάτες της δεκαετίας 2000-2010 και ίσως η πιο χρυσή και αποδοτική μπίζνα για τα κορίτσια/τσατσάδες. Και αυτό γιατί πρακτικά έχουν υπηρεσίες λίγο καλύτερες από μπουρδέλο αλλά με πολλαπλάσιο κόστος.
Αν θυμάσαι την δεκαετία του ‘90 το κόστος στα studio ήταν στάνταρ 10 χιλιάρικα (σε ειδικές περιπτώσεις 15, και συνήθως το duo στα 15), διάρκεια 20λεπτο, και επιλογή από πασαρέλα 5-10 πιπινιών ανά κατάστημα. Τι να λέμε πλέον για το σήμερα; Καθαρή απάτη, προσωπικά τα έχω περιορίσει στο ελάχιστο.
Κατά την γνώμη μου τα CT είναι εκεί που είναι επειδή τα studio είναι πανάκριβα, και άρα έχει νόημα και το CT, γιατί πληρώνεις μεν το τριπλάσιο του studio αλλά παίρνεις πολλαπλάσιες υπηρεσίες. Αν τα studio μείνουν εκεί που είναι σήμερα τότε δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε ουσιαστική μείωση στα CT, και αυτό γιατί διαφορετικά  όλοι θα παίρναμε τα CT (αν απλά κοστίζανε πχ. ένα 50άρικο παραπάνω).
Αν υπάρξει μείωση τιμών αυτή θα πρέπει να ξεκινήσει από κάτω : πρώτα τα μπουρδέλα θα πάνε στα 10-15 (κάτι αναμενόμενο και πολύ εφικτό για μένα γιατί απευθείνονται σε αυτούς που θα πεινάσουν πρώτοι) μετά τα studio στα 30-40 (απλά πιθανό, διάβασε και πιο κάτω), μετά τα μασάζ στα 50-60, μετά τα CG στα 70-80, και τέλος τα CT στο 100άρικο. Αν αναλογιστούμε όλα αυτά είναι σαν να λέμε ότι όλα θα πάνε μια δεκαετία πίσω, καθόλου άσχημα μιας και η Ελλάδα σαν χώρα θα πάει 2-3 δεκαετίες πίσω. Τώρα τι πραγματικά θα γίνει δεν γνωρίζω…
Κατά την προσωπική μου γνώμη ο αγώνας για την μείωση των τιμών πρέπει να αρχίσει από τα studio γιατί εκεί έχει τον πιο πολύ αέρα για ξεφούσκωμα και είναι και υπολογίσιμα σαν κομμάτι της αγοράς. Αν εκεί πέσουν οι τιμές στα 30 (και με έχτρα τα 40), τότε θα σπάσει η αλυσίδα και θα προσαρμοστούν αναγκαστικά όλοι, στα studio θέλει αποχή και πίεση…
Αλλά δυστυχώς βλέπω ότι πολλοί εδώ μέσα δεν το έχουν αντιληφθεί, και τα 50άρικα, 70άρικα και 100άρικα πάνε και έρχονται στα studio (γιατί τους φαίνετε VFM σε σχέση με τα 200άρια των CT).
Άλλη μια περίπτωση του παραλογισμού του νεοέλληνα που με κάνει να είμαι απαισιόδοξος για το μέλλον (των τιμών στο χώρο) στην παράλογη αυτή χώρα.
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
Οι τοποθετήσεις Kaloerou είναι πολύ εύστοχες. Περισσότερο ρεαλιστικό θα έβλεπα το σενάριο € 150/πρώτη ώρα. Ήδη ο Rob δεν βρίσκεται μακριά από αυτό το σημείο. Γενικά, εφ' όσον λέγεται ότι η αγοραστική μας ικανότητα θα (πρέπει να) μειωθεί κατά 30% για να ισορροπήσουμε οικονομικά (κάτι που δεν είμαι σε θέση να κρίνω και αποτελεί αντικείμενο άλλων thread ;) ), το σωστό είναι να μειωθούν ανάλογα και οι τιμές των υπηρεσιών  που μας ενδιαφέρουν εδώ, με σταθερή την προσφερόμενη ποιότητα.

Το μόνο που είναι αμφίβολο είναι η ποιότητα των τουριστριών που θα μας απομείνουν σε αυτά τα επίπεδα τιμών. Ακόμη και στην Τουρκία, αν δεν κάνω λάθος, οι τιμές είναι υψηλότερες, οπότε...
 

sexAdct

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2010
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
Και εγώ μαζί σου φίλε μου, και πολύ σωστά εστιάζεις εκεί που πρέπει, στα studio δηλαδή.
Αλλά πόσο εφικτά είναι όλα αυτά, ειδικά με τα CT;
Για τα studio όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά και ενδεχομένως εφικτά.
Ειδικά για τα studio η κατάσταση είναι εντελώς παράλογη, για την μεγάλη πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ένα αξιοπρεπές πρόγραμμα σήμερα έχει 60-70Ε για 10-15 λεπτά. Τα studio είναι, κατά την γνώμη μου, μια από τις μεγαλύτερες απάτες της δεκαετίας 2000-2010 και ίσως η πιο χρυσή και αποδοτική μπίζνα για τα κορίτσια/τσατσάδες. Και αυτό γιατί πρακτικά έχουν υπηρεσίες λίγο καλύτερες από μπουρδέλο αλλά με πολλαπλάσιο κόστος.
Αν θυμάσαι την δεκαετία του ‘90 το κόστος στα studio ήταν στάνταρ 10 χιλιάρικα (σε ειδικές περιπτώσεις 15, και συνήθως το duo στα 15), διάρκεια 20λεπτο, και επιλογή από πασαρέλα 5-10 πιπινιών ανά κατάστημα. Τι να λέμε πλέον για το σήμερα; Καθαρή απάτη, προσωπικά τα έχω περιορίσει στο ελάχιστο.

πολυ σωστα τα λες.ετσι ακριβως ειναι ειδικα για τα στουντιο,συμφωνω απολυτα.αλλα και γενικοτερα για το κοστος της διασκεδασης και της ψυχαγωγιας και οχι φυσικα της διαβιωσης,ειδικα οταν ακομα υπαρχουν ακομα αρκετοι για να πληρωνουν 200ε το μπουκαλι στα μαγαζια η 25ε ενα εισητηριο με ενα ποτο.οι τιμες θα πεσουν σταδιακα.οταν στα 250 οποιαδηποτε γκομενα,χτυπαει μυγες θα αναγκαστει να κατεβει και μετα σκαλι σκαλι χαμηλοτερα αναλογα με τη ζητηση και μεσω της πιεσης που θα ασκηθει στα πρακτορεια.αλλωστε  κατι που εχει κοστολογηθει με μια τιμη ειναι πολυ δυσκολο να κατεβει στο 1/3 της τιμης απευθειας,εκτος της περιπτωσεως να ειναι τοσο πολυ υπερτιμημενο και να βγαινει εκτος αγορας.
 

rebetis

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.172
Κριτικές
46
Like
263
Πόντοι
3.287
Καλα, αμα μουχλιασει το μουνι τους να δειτε ποσο θα το κατεβασουν. Πολυ φιλολογια γινετε, αποχη και πιεση για 100αρι γινετε;;;
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Φυσικά και τα studio είναι το νέο νταβατζομάρκετινγκ.ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ δε διαφέρουν από τα μπουρδέλα απλά είναι πιο καθαρά από τα πιο πολλά δέλα και με πιο καλό μάρκετινγκ.Προγράμματα my ass  :headbang:
Aλλά για σκεφτείτε λίγο,όταν οι νταβάδες ξερουν από δω πως πολλοί δίνουν 250-280-300-350 για μια ώρα με μια κοπέλλα λίγο πολύ όπως και οι δικές τους γιατί να μην προσφέρουν το 15λεπτο στα 50-80-100-120 ευρώ.Τα προγράμματα των στούντιο είναι ο επαρχιώτικος εξελληνισμός των χρεώσεων των city tours στα μπουρδέλα-μπουρδελοκόριτσα.ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ ΜΑΓΚΕΣ
 

sexAdct

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2010
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
Φυσικά και τα studio είναι το νέο νταβατζομάρκετινγκ.ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ δε διαφέρουν από τα μπουρδέλα απλά είναι πιο καθαρά από τα πιο πολλά δέλα και με πιο καλό μάρκετινγκ.Προγράμματα my ass  :headbang:
Aλλά για σκεφτείτε λίγο,όταν οι νταβάδες ξερουν από δω πως πολλοί δίνουν 250-280-300-350 για μια ώρα με μια κοπέλλα λίγο πολύ όπως και οι δικές τους γιατί να μην προσφέρουν το 15λεπτο στα 50-80-100-120 ευρώ.Τα προγράμματα των στούντιο είναι ο επαρχιώτικος εξελληνισμός των χρεώσεων των city tours στα μπουρδέλα-μπουρδελοκόριτσα.ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ ΜΑΓΚΕΣ

με προλαβες αλλα θα στο αντιστρεψω το θεμα.νομιζεις οτι τα ct δεν εχουν πληροφορηση εκ των εσω?δεν ξερουν οτι ενα στουντιο την ωρα μπορει να εισπραξει 280-350ε?αρα?το ιδιο και το αυτο.σε λιγο προβλεπω σιτυτουρ να δουλευουν σε στουντιο.καλα το ειπες ομως.ας προσεχαμε.και κατι ακομα.δεν νοηται να διαβασεις κριτικες και να βλεπεις περιγραφες του τυπου δεν μου αρεσε γιατι ειχε μεγαλο κωλο στραβο στομα και χαλασμενα δοντια αλλα καθησα γιατι ημουν καυλομενος κτλ,αυτα ειναι μπαρμουτσαλα.αμα δεν σεβεσαι τα λεφτα σου και δινεις 250ε γιατι να μην σε θεωρουν κοροιδο και να σου στελνουν και να σου κοστολογουν οτι να ναι και οσο να ναι.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Mα τα city tour που πάνε σε όλη την Ευρώπη,πολλά εργάζονται σε studio στις χώρες τους με τιμές 70-80-100 ευρώ.Ψέμματα είναι?
Εντάξει δεν γαμάει κανείς φυσικά σκεπτόμενος την τσέπη του άλλου(συναδέλφου)αλλά όπως στρώσαμε ας κοιμηθούμε.Αλλά όταν η κρίση χτυπήσει και τη δική μας πόρτα το ξανασκεφτόμαστε το vfm.Νομίζω πως είναι πια αργά για...δάκρυα

Γούστο το καπέλο του καθενός που θα διαθέσει και πως τα χρήματά του,μη παρεξηγηθώ,απλά το ξαναλέω είναι αργά για δάκρυα παίχτες πια
 

tresurert

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Και εγώ μαζί σου φίλε μου, και πολύ σωστά εστιάζεις εκεί που πρέπει, στα studio δηλαδή.
Αλλά πόσο εφικτά είναι όλα αυτά, ειδικά με τα CT;
Για τα studio όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά και ενδεχομένως εφικτά.
Ειδικά για τα studio η κατάσταση είναι εντελώς παράλογη, για την μεγάλη πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ένα αξιοπρεπές πρόγραμμα σήμερα έχει 60-70Ε για 10-15 λεπτά. Τα studio είναι, κατά την γνώμη μου, μια από τις μεγαλύτερες απάτες της δεκαετίας 2000-2010 και ίσως η πιο χρυσή και αποδοτική μπίζνα για τα κορίτσια/τσατσάδες. Και αυτό γιατί πρακτικά έχουν υπηρεσίες λίγο καλύτερες από μπουρδέλο αλλά με πολλαπλάσιο κόστος.
Αν θυμάσαι την δεκαετία του ‘90 το κόστος στα studio ήταν στάνταρ 10 χιλιάρικα (σε ειδικές περιπτώσεις 15, και συνήθως το duo στα 15), διάρκεια 20λεπτο, και επιλογή από πασαρέλα 5-10 πιπινιών ανά κατάστημα. Τι να λέμε πλέον για το σήμερα; Καθαρή απάτη, προσωπικά τα έχω περιορίσει στο ελάχιστο.
Κατά την γνώμη μου τα CT είναι εκεί που είναι επειδή τα studio είναι πανάκριβα, και άρα έχει νόημα και το CT, γιατί πληρώνεις μεν το τριπλάσιο του studio αλλά παίρνεις πολλαπλάσιες υπηρεσίες. Αν τα studio μείνουν εκεί που είναι σήμερα τότε δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε ουσιαστική μείωση στα CT, και αυτό γιατί διαφορετικά  όλοι θα παίρναμε τα CT (αν απλά κοστίζανε πχ. ένα 50άρικο παραπάνω).
Αν υπάρξει μείωση τιμών αυτή θα πρέπει να ξεκινήσει από κάτω : πρώτα τα μπουρδέλα θα πάνε στα 10-15 (κάτι αναμενόμενο και πολύ εφικτό για μένα γιατί απευθείνονται σε αυτούς που θα πεινάσουν πρώτοι) μετά τα studio στα 30-40 (απλά πιθανό, διάβασε και πιο κάτω), μετά τα μασάζ στα 50-60, μετά τα CG στα 70-80, και τέλος τα CT στο 100άρικο. Αν αναλογιστούμε όλα αυτά είναι σαν να λέμε ότι όλα θα πάνε μια δεκαετία πίσω, καθόλου άσχημα μιας και η Ελλάδα σαν χώρα θα πάει 2-3 δεκαετίες πίσω. Τώρα τι πραγματικά θα γίνει δεν γνωρίζω…
Κατά την προσωπική μου γνώμη ο αγώνας για την μείωση των τιμών πρέπει να αρχίσει από τα studio γιατί εκεί έχει τον πιο πολύ αέρα για ξεφούσκωμα και είναι και υπολογίσιμα σαν κομμάτι της αγοράς. Αν εκεί πέσουν οι τιμές στα 30 (και με έχτρα τα 40), τότε θα σπάσει η αλυσίδα και θα προσαρμοστούν αναγκαστικά όλοι, στα studio θέλει αποχή και πίεση…
Αλλά δυστυχώς βλέπω ότι πολλοί εδώ μέσα δεν το έχουν αντιληφθεί, και τα 50άρικα, 70άρικα και 100άρικα πάνε και έρχονται στα studio (γιατί τους φαίνετε VFM σε σχέση με τα 200άρια των CT).
Άλλη μια περίπτωση του παραλογισμού του νεοέλληνα που με κάνει να είμαι απαισιόδοξος για το μέλλον (των τιμών στο χώρο) στην παράλογη αυτή χώρα.
Oλα θελουν τροπο και χρονο !!!
Οσο για τα Studio και ποσο πεταμενα ειναι τα λεφτα που δινουμε εμενα θα με συγχωρεσεις αλλα θα διαφωνησω !!
Μπορω να παραθεσω και καμμια 10αρια VFM περιπτωσεις κοριτσιων απο κατω που με ενα 100αρικο μαξιμουμ οχι μονο καλυτερο service απο το 80% των CT θα σου κανουν αλλα θα σου κανουν και τρεις τουμπες στυλ Νικολ Κ6 !!
Εαν κανεις κεφι τα βαζουμε κατω και τα γραφουμε οταν θα επιστρεψω !!!
Αναλυσουλα σηκωνει με το παραπανω !!
Τραβα στην Μαρια την ψηλη με την οποια δεν περασε καλα το Αλεπουδακι και αν δεν σε δεσει κομπο με ενα 100αρι να μου γραψεις !!
Τραβα στο Σπ.Πατση 40 και παρε την Βικτωρια και πες ποσαCT με τετοια Ομορφια εχεις συναντηση !!
Σιντυ απο Σπ. Πατση 40 παλι Λετονα με κορμι λαμπαδα και Service υψηλου επιπεδου με ταισε και Καρπουζακι μετα το γαμησι και το μασαζακι που μου εκανε !!
Μελινα απο Κ6 και πες ποσα CT εχεις παρει τοσο σκληρα απο τον κωλο και αντι να κανουν πισω σπρωχνουν να μπεις ακομα πιο βαθια !!
Σονια απο Κ94 οποτε παω αναρωτιεμαι μηπως εκανα μαλακια και πηγαινα στις Τουριστριες !!
Νικολ απο Κ6 παιζει στα ισα ολες τις γνωστες Pornstar και αφηνει και πολλες πισω ,στυλ Elenas κλπ κλπ που το παιζουν Star !!
Diana K4 πανω αρχοντισα που αν δεν της χυσεις το Λαρυγγι ,οχι CIM αλλα το λαρυγγι δεν σε αφηνει να φυγης !!!
Πενυ απο Κ80 που οποιος περασε ειτε με 50 ειτε με 100 ξεχασε το ονομα του , μαλλον τυχαια εκανε 50+ ραντεβου σε καθε βαρδυα !!!
Αννα Σερβα περασμενα μεγαλεια πια αλλα Sorry μεχρι στιγμης πολυ λιγα CT την παιζαν στα ισα !!
Βικυ απο Κ3 παρε κωλο και δες τον κοσμο ολο !!
Εμμανουελα Β68 μπορουσε καλυστα να κανει καριερα στον Zuzuna και να βαλει τα γυαλια σε ολα τα Ρωσσιδια  Milf που δουλευουν εκει !!

Και ολα αυτα με Max ενα 100μαπλο !!
Οποτε Ωραιε θα με συγχωρεσεις αλλα θα διαφωνησω !!

Οποτε αντι να ακουμπησω 200 στην Syzi της Αντζελικα η οποια δεν βλεπεται κιολας προτιμω να χτυπησω ενα μισαωρο κωλο στην Μελινα και αν δεν με εχει βγαλει μπιελες να παω να με ταισει και φρουτακια η Sindy !!!
Aντι να παω στην Newcomer Rebeka να παω στην Σονια να με κανει Κουκλο και με τα ρεστα των 130 να χτυπησω και ενα Μολδαβεζακι CG που δεν υπαρχη !!!

Ολα θελουν τον χρονο τους και τον Τροπο τους φιλε !!!
Και οσοι δινουν πανω απο 200 για μια ωρα σε Studio ας προσεχαν !!! :tickedoff:

Αυτα τα ολιγα !!!
 

spoon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
4.982
Κριτικές
23
Like
8
Πόντοι
666
Το Μαρινακι ξεχασες!!! :rolleyes:
 

tresurert

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Ti ειπες τωρα Κουταλα !!!!!! :rolleyes:

Ειμαι απαραδεκτος !!! :tickedoff:
Αυτο το πλασμα δεν υπηρχε !!!
Βεβαια το Full service ηταν στα 110 !!! :grin: :grin: :grin:
Αλλα χαλαλι το 10αρικο !!! :-*
 

spoon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
4.982
Κριτικές
23
Like
8
Πόντοι
666
Θα το ξαναδουμε αραγε? :'(
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.549
Κριτικές
212
Like
4.846
Πόντοι
9.035
Πρόεδρε χαίρομαι για τις πλούσιες πληροφορίες που μας έδωσες, όμως και πάλι όλα αυτά είναι οι εξαιρέσεις (όσον αφορά τις υπηρεσίες και μόνο) στον κανόνα που λέει ότι το μέσο studio είναι απάτη.

Όταν όμως εσύ (και τόσοι άλλοι) δίνουν 100άρικα για μια (πολύ καλή) μισή ώρα στο studio, πως είναι δυνατό τα CT να δίνουν τα ίδια (ή έστω λίγο παραπάνω) για μια ώρα επίσης πολύ καλών υπηρεσιών; Το μοντέλο δεν στέκει Πρόεδρε...

Προτείνω να επιδιώκεις να παίρνεις όλα αυτά που λες στα studio (δηλαδή ένα πολύ καλό μισάωρο) στα 50 άντε 60 ευρώ. Όταν αυτό γίνει σύνηθες στα studio, τότε τα CT θα είναι λογικό να κάνουν τα ίδια στα 120 για μια ώρα, αλλά μόνον τότε...

Να με συγχωρέσεις αλλά όταν διαβάζω για 100άρικα στα studio, έστω και για υψηλής ποιότητας υπηρεσίες, πιστεύω ότι χαλάτε την αγορά και τα CT ποτέ δεν θα πέσουν σε τιμή, το πιθανότερο είναι απλά να εξαφανιστούν από την αγορά σιγά σιγά.

Το μοντέλο σας απλά θα μας οδηγήσει σύντομα σε εξαφάνιση των CT από την Ελλάδα, και στο να πληρώνουμε σε λίγο τα studio σε χρυσάφι. Δηλαδή θα πάμε σε χειρότερη κατάσταση από αυτήν που ήδη είμαστε σήμερα… Καθόλου παράξενο για το μυαλό του μέσου νεοέλληνα…

ΥΓ> Αν η Πένυ είχε 50 πελάτες σε μια βάρδια (=8 ώρες), αυτό σημαίνει 9 λεπτά με τον καθένα, άντε λόγω υπερβολικής έκφρασης να ήταν 10 τα καθαρά λεπτά… Συγνώμη αλλά εγώ με κοπέλα που θα με ξεπετάξει στο 10λεπτο και έχει πάρει και 30 άτομα πριν από μένα στη βάρδια άρα ένας θεός ξέρει σε τι κατάσταση είναι, και τα πιο τρελά κόλπα να κάνει, δεν την θέλω…
 

tresurert

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Oλα θελουν τροπο και χρονο !!!
ενα 100αρικο μαξιμουμ !!!
Θα τα βαζω με πιο μαυρα γραμματα αλλη φορα αυτα που τονιζω γιατι τα περνας στο ντουκου !!!

Αν αρεσει στα CT αν δεν τους αρεσει και εξαφανιστουν ποσος με ενδιαφερει !!!
Ας πανε πισω στο Kaunas και στην Riga και στο Vilnius με 230 τον μηνα !!!
Ασε ρε Ωραιε !!!

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom