Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
παρε και μια καλιτεχνικη....
εχω βρει 5 μαζντα και 6 τογιοτα θα τα κανω ενα τεστ ντραιβ και βλεπουμε :) λογικο να καιει αν ειναι περνω ενα μικρα και τελειωνει η υποθεση, το μονο που θελω ειναι να μην ειμαι στα συνεργεια αυτα τπτ αλλο
προτιμησε το σελικα τοτε.για το απλο μιλας η για το 192?
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.263
Πόντοι
7.195
Ωραιος ο Τσελικας λεμε!!!γενικως και τα 2 στα αγαπημενα μου αμαξια!!!!!!!!!!
Αλλα πανω απο ολα το 350Ζ.Fετιχ ειναι αυτα!!!!!!!!!!
 

Valentino_Rossi

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2007
Μηνύματα
2.626
Κριτικές
1
Like
11
Πόντοι
16
προτιμησε το σελικα τοτε.για το απλο μιλας η για το 192?
το.... μικρο 143 αλογα δεν ξερω και τα 2 ειναι γαματα πρεπει να τα οδηγησω να δω και πως πανε. Η καρδια λεει μαζντα το μυαλο σελικα
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
το.... μικρο 143 αλογα δεν ξερω και τα 2 ειναι γαματα πρεπει να τα οδηγησω να δω και πως πανε. Η καρδια λεει μαζντα το μυαλο σελικα
αμα δεν κανεις πολλα χλμ παρε μαζντα(λογω καταναλωσης).το 192 το σελικα παει καλα το 143 ειναι μετριο σε επιδοσεις.εγω αν εκανα λιγα χλμ θα επαιρνα ρχ8 αφου δεν κοιτας κατι αλλο
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Rx8 μουρη και ενα πολυ ποιοτικο συνολο που στριβει και ντριφταρει ασε που ο wankel γουργουριζει τελεια με ενα αγωνιστικο συστημα εξατμισης.
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
εγω εχω το leon cupra με τα 240 και παει καλυτερα απο ρχ8 και ειναι και οικονομικο.γυρω στα 12.5 λιτρα με αρκετα πατηματα
και λογικα θα πεσει κι αλλο αφου το μοτερ σου ειναι αρκετα σφιχτο ακομα!Αλλα σιγουρα τον σημαντικοτερο ρολο τον παιζει το ποσο βαρυ ειναι το ποδι σου! :grin: Και το δικο σου εχω ακουσει οτι ειναι ασηκωτο......φημες ε? :think:

Αυτα ειναι.....τι να πω κι εγω ο κακομοιρης!

Εχουμε κανα φιλο βενζινα εδω? :huh:
Ψαχνω για κολλητους αυτον τον καιρο!
 

wild__25

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2008
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
ειπα οτι σε πορεια κατω απο τις 4000 στροφες καει 11λτ /100 οχι μεσα στην πολη φυσικα που λογο του ξεκινα σταματα καιει περισοτερο. δισκο πλατο χρειαστηκε στα 55,000 απλα γιατη ενιωσα να πατιναρει. ειναι και πισοκουνα και οταν του πινεις το αιμα και εισαι στο πλαι αναγκαστικα παιζεις πολυ με συμπλεκτη
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
και λογικα θα πεσει κι αλλο αφου το μοτερ σου ειναι αρκετα σφιχτο ακομα!Αλλα σιγουρα τον σημαντικοτερο ρολο τον παιζει το ποσο βαρυ ειναι το ποδι σου! :grin: Και το δικο σου εχω ακουσει οτι ειναι ασηκωτο......φημες ε? :think:

Αυτα ειναι.....τι να πω κι εγω ο κακομοιρης!

Εχουμε κανα φιλο βενζινα εδω? :huh:
Ψαχνω για κολλητους αυτον τον καιρο!
φημες μπιλυ.
:grin: :grin:υ.γ.και εγω για βενζινα ψαχνω :boobies:
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
ειπα οτι σε πορεια κατω απο τις 4000 στροφες καει 11λτ /100 οχι μεσα στην πολη φυσικα που λογο του ξεκινα σταματα καιει περισοτερο. δισκο πλατο χρειαστηκε στα 55,000 απλα γιατη ενιωσα να πατιναρει. ειναι και πισοκουνα και οταν του πινεις το αιμα και εισαι στο πλαι αναγκαστικα παιζεις πολυ με συμπλεκτη
δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα παιζεις με συμπλεκτη οταν δεν εχεις ροπη.και το ρχ8 ροπη ΔΕΝ εχει
 

wild__25

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2008
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
δεν γινεται με οποιοδηποτε αμαξι κατω απο 300 αλογα  να ντριφταρεις με 50-60 χιλιομετρα χωρις να παιξεις με συμπλεκτη εκτος αν και εισαι ο καζαμα.  :rockon: παρολα αυτα τα 22 kg  ατμοσφαιρικης ροπης ειναι ο.κ....και απο την στιγμη που του πειραξα το μοτερακι το αμαξι ειναι τρελο παιχνιδι για τα λεφτα του
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
τελικα στο ρελαντι και με πρωτη ειναι πολυ γρηγορα αυτα τα μαζντα... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:για να μη μακρηγορουμε εχω περασει rx8 με ενα αρχαιο polo g40 ψιλοπειραγμενο που εχω για τις αγγαρειες.εγω λεφτα για ρχ8 δεν εδινα με τιποτα.
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
rx7 drag

Δεν υπαρχει πιο γρηγορο αμαξι
Αυτη την εκκινηση την κανει μονο το rx7

Ακουστε τον ηχο το μοτερ χτυπαει 12αρες...

Πραγματικα κανει σαν φορμουλα...

 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
δεν γινεται με οποιοδηποτε αμαξι κατω απο 300 αλογα  να ντριφταρεις με 50-60 χιλιομετρα χωρις να παιξεις με συμπλεκτη
γινεται με φορα και τιμονια αλλα παιζει να μαζεψεις κανα οικοπεδακι αν δεν το κατεχεις καλα το αθλημα
 

wild__25

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2008
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
πως γινεται το αμαξι να καθεται 1ες 2 ες διπλα σε 350z και να στριβει σαν παλαβο και να το περασεις με αυτο που λες? αλλαγες στις 9,300 και αντε γεια! στριβει και σαν παλαβο.μαλλον αυτος που οδηγουσε ηταν ατομο με ειδικες αναγκες. (κουλαδι) τελοςπαντων οντως ειναι γουστα αυτα   0-100 7,3 ομως ειναι κατι το οποιο δεν αμφισβιτιται
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
rx7 drag

Δεν υπαρχει πιο γρηγορο αμαξι
Αυτη την εκκινηση την κανει μονο το rx7

Ακουστε τον ηχο το μοτερ χτυπαει 12αρες...

Πραγματικα κανει σαν φορμουλα...

ενταξει τα 7αρια γαμανε με σωστο φτιαξιματακι,αλλα και μαμα πανε πολυ καλα(αν και το συγκεκριμενο ηταν ειδικη περιπτωση οντας 4ροτορο) αλλα αξιζει να δωσει κανεις λεφτα για τοσο παλιο αμαξι με τοσο ειδικη συντηρηση και μαζεματα που θελουν ολα τα παλια αμαξια και κυριως με την τρελλη καταναλωση βενζινης?για μενα οχι.καλυτερα κατι καινουργιο εργοστασιακο
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
πως γινεται το αμαξι να καθεται 1ες 2 ες διπλα σε 350z και να στριβει σαν παλαβο και να το περασεις με αυτο που λες? αλλαγες στις 9,300 και αντε γεια! στριβει και σαν παλαβο.μαλλον αυτος που οδηγουσε ηταν ατομο με ειδικες αναγκες. (κουλαδι) τελοςπαντων οντως ειναι γουστα αυτα   0-100 7,3 ομως ειναι κατι το οποιο δεν αμφισβιτιται
7.3 ειναι μετρια επιδοση.το πολο μου μαμα ειχε 8.1 και το χω φτιαξει
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Το RX-7 αμαξι αγεραστο που μεχρι και σημερα ασχολουνται με αυτο και για πολλα χρονια θα ασχολουνται.
Παιζει παντου και με πρωτιες..
Σε drag,σε drift ...παντου.
Με λιγα λογια ηταν ενα αμαξι μπροστα απο την εποχη του.
Σε look μπορει να γινει οπως θες...
Σαν καθαροαιμο αγωνιστικο,σαν πορσικο σαν κυριλε...
Το αμαξι με τα χιλια προσωπα.
Το αμαξι εργοστασιακο κανει 0-100 σε 5,3 με 240 αλογα....
Αλλα αμαξια δεν κανουν τοσο ουτε μα τα διπλασια αλογα....
Για να το βελτιωσεις θες πολυ λιγοτερα λεφτα απο οτι ενα συμβατικο και βγαζει αλογα πολυ ευκολα...επισης προσφερει απλοχερα τρελλο ηχο σκασιδια και φλογες....
Τελος ο κινητηρας εχει πολυ λιγα κινουμενα μερη οποτε πολυ λιγοτερες βλαβες....οποτε ενα συμβατικο θα βγαζει βλαβη στο ενα στο αλλο κλπ.
Υπαρχουν τροποι για να ελαχιστοποιησεις την βλαβη του wankel.
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
Το RX-7 αμαξι αγεραστο που μεχρι και σημερα ασχολουνται με αυτο και για πολλα χρονια θα ασχολουνται.
Παιζει παντου και με πρωτιες..
Σε drag,σε drift ...παντου.
Με λιγα λογια ηταν ενα αμαξι μπροστα απο την εποχη του.
Σε look μπορει να γινει οπως θες...
Σαν καθαροαιμο αγωνιστικο,σαν πορσικο σαν κυριλε...
Το αμαξι με τα χιλια προσωπα.
Το αμαξι εργοστασιακο κανει 0-100 σε 5,3 με 240 αλογα....
Αλλα αμαξια δεν κανουν τοσο ουτε μα τα διπλασια αλογα....
Για να το βελτιωσεις θες πολυ λιγοτερα λεφτα απο οτι ενα συμβατικο και βγαζει αλογα πολυ ευκολα...επισης προσφερει απλοχερα τρελλο ηχο σκασιδια και φλογες....
Τελος ο κινητηρας εχει πολυ λιγα κινουμενα μερη οποτε πολυ λιγοτερες βλαβες....οποτε ενα συμβατικο θα βγαζει βλαβη στο ενα στο αλλο κλπ.
Υπαρχουν τροποι για να ελαχιστοποιησεις την βλαβη του wankel.
δε διαφωνω ρε χρηστο.να σου πω την αληθεια το ζαχαρωνα καποτε αλλα ετσι οπως εχει παιε η βενζινη ειναι γαμα τα.και ειναι και παλιο οπως και να το κανεις δεν εχει ασφαλεια αξιοπιστια κλπ
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
δε διαφωνω ρε χρηστο.να σου πω την αληθεια το ζαχαρωνα καποτε αλλα ετσι οπως εχει παιε η βενζινη ειναι γαμα τα.και ειναι και παλιο οπως και να το κανεις δεν εχει ασφαλεια αξιοπιστια κλπ
Νταξει ειναι για τρελλους πορωμενους ειναι για extreme καταστασεις...
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom