Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
τα φιμε μαναρι μου εχουν καποιες βαθμιδες σκουρης αποχρωσης
το πρωτο (το καπως ποιο ανοιχτο δηλ αυτο που εχω και εγω) ειναι νομιμο και εκει που θα το βαλεις σου δινουν και κατι σαν εγγυηση που σε προστατευει απ το προστιμο ;)
απλα εχεις το χαρτι στο ντουλαπακι σου και αν σου πει τιποτα η τροχαια το δειχνεις και ξεμπερδευεις ;)
αν βαλεις βεβαια κατι πολυ σκουρο εκει εχεις προβλημα :-

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
ετσι ακριβως ειναι μονο που το χαρτι αν θλει ο μπατσος δεν το δεχεται ακομα κ στο πρωτο σταδιο.εγω εχω στο δικο μου το δευτερο σταδιο κ εφαγα παλιοτερα 18ε κλιση αλλα κλαιν.δειχνει τελειως διαφορετικο το αμαξι,ειδικα οταν ειναι μαυρο η ασπρο
 

arcans72

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2009
Μηνύματα
962
Like
0
Πόντοι
6
τα φιμε μαναρι μου εχουν καποιες βαθμιδες σκουρης αποχρωσης
το πρωτο (το καπως ποιο ανοιχτο δηλ αυτο που εχω και εγω) ειναι νομιμο και εκει που θα το βαλεις σου δινουν και κατι σαν εγγυηση που σε προστατευει απ το προστιμο ;)
απλα εχεις το χαρτι στο ντουλαπακι σου και αν σου πει τιποτα η τροχαια το δειχνεις και ξεμπερδευεις ;)
αν βαλεις βεβαια κατι πολυ σκουρο εκει εχεις προβλημα :-

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
δεν ξερω για χαρτι.ενας φιλος που εχει ενα τζιπ τα τζαμια του,ειναι μαυρα απο την μανα του.ετσι το αγορασε δηλάδη απο την αντιπροσωπεια.βρεθηκε ενας μαλακας μπατσος στην θεσσαλονικη και τον εγραψε.τελικα πηγε στο δικαστηριο και αθωωθηκε.
 

Επισκέπτης
δεν ξερω για χαρτι.ενας φιλος που εχει ενα τζιπ τα τζαμια του,ειναι μαυρα απο την μανα του.ετσι το αγορασε δηλάδη απο την αντιπροσωπεια.βρεθηκε ενας μαλακας μπατσος στην θεσσαλονικη και τον εγραψε.τελικα πηγε στο δικαστηριο και αθωωθηκε.
οταν εχεις τζιπ πατας το γουρουνι & τελειωνει η υποθεση..
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
δεν ξερω για χαρτι.ενας φιλος που εχει ενα τζιπ τα τζαμια του,ειναι μαυρα απο την μανα του.ετσι το αγορασε δηλάδη απο την αντιπροσωπεια.βρεθηκε ενας μαλακας μπατσος στην θεσσαλονικη και τον εγραψε.τελικα πηγε στο δικαστηριο και αθωωθηκε.
αν το εχει απο τη μανα του το γραφει η αδεια οπως κ για την ηλιοροφη.ετσι ειναι κ στο τζιπ του πατερα μου φιλε.....γι αυτο μπορει να τον εγραψαν γιατι δεν τον πιστευαν.αν το εχει απο τη μανα του,να παει να παρει ενα χαρτι απο εκει που το πηρε,να παει την αδεια κ το χαρτι αυτο σε ενα κεπ κ θα του το φτιαξουν
 

zironvenom

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
833
Κριτικές
8
Like
381
Πόντοι
286
ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες. μαλλον με αυτα που ακουω δεν θα κανω τιποτα εκτος απο τα τζαμια. μαλακια να χασω την εγγυηση και να κανω ζημια σε ενα αυτοκινητο που απο μονο του δεν βγαζει πολλα προβληματα. ειμαι λιγο εως πολυ ασχετος με αυτα τα θεματα.  :rockon: :rockon:
 

jd

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
991
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες. μαλλον με αυτα που ακουω δεν θα κανω τιποτα εκτος απο τα τζαμια. μαλακια να χασω την εγγυηση και να κανω ζημια σε ενα αυτοκινητο που απο μονο του δεν βγαζει πολλα προβληματα. ειμαι λιγο εως πολυ ασχετος με αυτα τα θεματα.  :rockon: :rockon:

Κανένα πρόβλημα δε θα σου βγαλει φίλε μου. Είναι Honda και αυτό από μόνο του εγγυάται ότι δε θα έχεις κανένα τουλάχιστον σοβαρό πρόβλημα.
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
αν το εχει απο τη μανα του το γραφει η αδεια οπως κ για την ηλιοροφη.ετσι ειναι κ στο τζιπ του πατερα μου φιλε.....γι αυτο μπορει να τον εγραψαν γιατι δεν τον πιστευαν.αν το εχει απο τη μανα του,να παει να παρει ενα χαρτι απο εκει που το πηρε,να παει την αδεια κ το χαρτι αυτο σε ενα κεπ κ θα του το φτιαξουν
μα ετσι κι αλλιως οταν στο φτιαξουν σου δινουν ενα χαρτι με το οποιο περνας ΚΤΕΟ και μετα εισαι νομιμος.
Επι της ουσιας παλι δυο μετρα και δυο σταθμα υπαρχουν καταμαυρα αμαξια που δεν τα σταματανε ,μεχρι  και 500αρα με καθρεφτη εχω δει ,σε ολα τα τζαμια.
Παντως κανονικα οταν πλησιαζεις σημειο ελεγχου της αστυνομιας ,απλο τροχονομο Η οταν σου κανει σημα περιπολικο εισαι υποχρεωμενος να κατεβαζεις το τζαμι σου α) για να δουν το προσωπο σου β) για να μπορουν να δουν τις κινησεις σου.
Εαν ακολουθησεις αυτες τις δυο οδηγιες σπανια εχεις προβλημα.
 

arkoudiarhs

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2009
Μηνύματα
259
Like
2
Πόντοι
1
οποιος μπορει να βοηθησει ας απαντησει,αν ειμαι off topic σχωρατε με που λενε και στο χωριο μου.ενα volvo s60r 2.500cc 2004 h 2005 μοντελο με πολλα εξτρα τι τελωνειο πληρωνω για να το κανω εισαγωγη απο χωρα εντος ευρωπαικης ενωσης
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
οποιος μπορει να βοηθησει ας απαντησει,αν ειμαι off topic σχωρατε με που λενε και στο χωριο μου.ενα volvo s60r 2.500cc 2004 h 2005 μοντελο με πολλα εξτρα τι τελωνειο πληρωνω για να το κανω εισαγωγη απο χωρα εντος ευρωπαικης ενωσης

τι τιμολόγιο θα έχεις ? (αγοράς)
 

arkoudiarhs

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2009
Μηνύματα
259
Like
2
Πόντοι
1
εχω και αλλη επιλογη εκτος τιμολογιου αγορας? σαν ιδιωτης 8α το αγορασω απο εκει και οταν επιστρεπσω ελλαδα αν ειναι εφικτο 8α προσπα8ησω να το περασω χρονομισθωση στην επιχ/ση
 

arkoudiarhs

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2009
Μηνύματα
259
Like
2
Πόντοι
1
σε ευχαριστω πολυ,δεν το ειχα υποψιν μου το site!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Ένα βήμα πιο κοντά στη συγχώνευση Volkswagen και Porsche !!!

Συμφώνησαν σε κάποιους από τους βασικούς όρους της επικείμενης συγχώνευσης τα διοικητικά συμβούλια των γερμανικών αυτοκινητοβιομηχανίων, μετά από μαραθώνιες διαπραγματεύσεις για το μελλοντικό συσχετισμό δυνάμεων εντός του σχηματισμού.
Οι συνομιλίες κράτησαν μέχρι τα ξημερώματα της Παρασκευής, και καθορίστηκαν οι οργανωτικές, διοικητικές και νομικές λεπτομέρειες της συμφωνίας που θα δημιουργήσει έναν γερμανικό γίγαντα. Το επόμενο βήμα θα είναι η έγκριση από τους μετόχους της VW της ανάληψης του 49,9% της Porsche με έκδοση νέων μετοχών -η απόφαση θα ληφθεί σε έκτακτη συνέλευση των μετόχων το Δεκέμβριο. Η διαδικασία συγχώνευσης -μετά την οποία η Porsche αναμένεται να είναι πιο «ανεξάρτητη» από ό,τι οι υπόλοιπες μάρκες της VW- υπολογίζεται να ολοκληρωθεί το 2011.
Η απόφαση, όμως, δεν λήφθηκε ομόφωνα, σύμφωνα με το γερμανικό Spiegel: Δύο μέλη του συμβουλίου δεν κατέστη δυνατόν να μεταπειστούν για τα οφέλη της συμφωνίας και ψήφισαν εναντίον. Οι δύο αρνητικές ψήφοι, μάλιστα, δεν ήταν το χειρότερο δυνατό σενάριο: Στην αρχή της συνεδρίασης τουλάχιστον τέσσερα μέλη του συμβουλίου ήταν αρνητικά απέναντι στη συγχώνευση, φοβούμενοι τους «κρυμμένους κινδύνους» της  συμφωνίας.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Η Ford έρχεται πρώτη και ακολουθούν η Subaru και η Volkswagen  στη λίστα με τα ασφαλέστερα μοντέλα του 2010, τον οποίο  καταρτίζουν κάθε χρόνο οι αμερικανικές ασφαλιστικές εταιρείες.
Το Ινστιτούτο των Ασφαλιστικών Εταιρειών για την Ασφάλεια των Αυτοκινητοδρόμων (Ιnsurance Ιnstitute for Ηighway Safety, ΙΙΗS), το οποίο έχει την έδρα του στη Βιρτζίνια, απένειμε χθες το βραβείο κορυφαίας ασφάλειας «top safety pick» σε 19 επιβατικά αυτοκίνητα και σε οκτώ 4Χ4 (SUV), όλα μοντέλα του 2010. Το Ινστιτούτο εξήγησε πως ο αριθμός των αυτοκινήτων που βραβεύθηκαν φέτος με το εν λόγω βραβείο είναι τόσο μικρός σε σχέση με το 2009 (είχαν βραβευτεί 94 οχήματα) επειδή καθιέρωσε αυστηρότερες απαιτήσεις για την ασφάλεια της οροφής.

Τα βραβεία
Η Ford Μotor Co. με τη Volvo, η οποία ανήκει στην πρώτη πήραν τα περισσότερα βραβεία, έξι τον αριθμό. Ακολουθούν, με πέντε βραβεία εκάστη, η ιαπωνική Subaru και η γερμανική Volkswagen ΑG μαζί με την Αudi, που αποτελεί χωριστή μονάδα της. Η Chrysler Group LLC πήρε τέσσερα βραβεία και ακολουθούν με δύο εκάστη η Ηonda Μotor Co. και η General Μotors Co. Οι Τoyota Μotor Corp., ΒΜW ΑG, Μazda Μotor Corp. και Μitsubishi Μotors Corp. δεν περιλαμβάνονται φέτος στα βραβεία του ΙΙΗS.
Η Subaru είναι η μόνη που έχει από ένα βραβευμένο όχημα και στις τέσσερις κατηγορίες στις οποίες συμμετείχε. Ο αντιπρόεδρος της Subaru Αmerica Τομ Ντολ απέδωσε αυτή την επιτυχία στον μοναδικό σχεδιασμό του κινητήρα, ο οποίος βρίσκεται χαμηλά στο σασί και μετακινείται κάτω από την καμπίνα των επιβατών σε περίπτωση μετωπικής σύγκρουσης.

Οι εκτιμήσεις
Τα οχήματα επιλέγονται με βάση ποιο προστατεύει καλύτερα τους επιβαίνοντες σε μετωπικές, πλευρικές και εκ των όπισθεν συγκρούσεις και σε ανατροπές. Οι σχετικές εκτιμήσεις γίνονται από το Ινστιτούτο κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Για να είναι υποψήφια για το βραβείο τα οχήματα πρέπει να διαθέτουν ηλεκτρονικό έλεγχο ευστάθειας (ΕSC) και φέτος το Ινστιτούτο ανακοίνωσε ότι πρέπει επίσης να πάρουν τον υψηλότερο βαθμό στην ασφάλεια της οροφής. «Με την προσθήκη της εκτίμησης για την ασφάλεια της οροφής, τα αποτελέσματα των κρας τεστ καλύπτουν τώρα και τα τέσσερα συνηθέστερα είδη συγκρούσεων», δήλωσε ο πρόεδρος του Ινστιτούτου Άντριαν Λουντ. «Οι καταναλωτές μπορούν να χρησιμοποιούν αυτή τη λίστα για να εντοπίζουν τα οχήματα που είναι κορυφαία στον τομέα της ασφάλειας».

 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
η VW ειναι εταιρία wannabe GM.

εγώ υπολογίζω ότι σε κάποια χρόνια θα έχει και κάτι δικό της στην φόρμουλα
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
η VW ειναι εταιρία wannabe GM.

Γίγαντας με πήλινα πόδια δηλαδή (κλισέ). :dancing:
Όπως είναι τώρα η GM μάλλον not wannabe.

εγώ υπολογίζω ότι σε κάποια χρόνια θα έχει και κάτι δικό της στην φόρμουλα

Είχε και έχει πολλές ευκαιρίες. Williams π.χ. αν δε θέλει να μπει σε περιπέτειες με δικές της ομάδες... ;)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Γίγαντας με πήλινα πόδια δηλαδή (κλισέ). :dancing:
Όπως είναι τώρα η GM μάλλον not wannabe.

Είχε και έχει πολλές ευκαιρίες. Williams π.χ. αν δε θέλει να μπει σε περιπέτειες με δικές της ομάδες... ;)
πήλινα πόδια... αλλά στην γερμανία όχι στην αμερική ;) η γερμανία έχει γερή οικονομία και δεν θα πέσει τόσο εύκολα χαμηλά η VW.

αν δεν την καταστρέψουν την F1 όπως το WRC θα δούμε κάπου γραμμένο και το vw .
τώρα με ποια θα είναι ... δεν το γνωρίζω.
συμφωνίες είναι αυτές και σπάνε εύκολα
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Kαλά αυτοί πόσα χρόνια μας ζαλίζουν. Και στη μέση ο Piech. Oύτε η Ολυμπιακή τέτοιο σίριαλ. :think:

ρε...δεν είναι έτσι απλό το θέμα...

Ξέρεις ποιος είναι ο Piech?

Porsche είναι και αυτός, απλά...είχε την ατυχία να λέγεται Porsche η μαμά του και όχι ο μπαμπάς του.  ;)

δεν είναι απλό το θέμα

 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Ξέρεις ποιος είναι ο Piech?

Μα γι'αυτό ακριβώς είπα ότι είναι στη μέση.

Porsche είναι και αυτός, απλά...είχε την ατυχία να λέγεται Porsche η μαμά του και όχι ο μπαμπάς του.  ;)

Στην Porsche κάνουν κουμάντο τα ξαδέλφια δηλαδή...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom