Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
τόσο κόμπλεξ πια;

ρε είστε για τομπούτσο ή ν' αρχίσω τα μπινελίκια πάλι πρωινιάτικα;

έχοντας οδηγήσει για πολλά χρόνια πιτσιρικάς Φιατ Ουνο τούρμπο 200 και αλλόγων ΧΩΡΙΣ ABS, ESP, μπλοκέ διαφορικό, με ημιάκαμπτο πίσω, με τρελλό τούρμπο λαγκ και απίστευτα χιλιόμετρα, επειδή τώρα έχω μερσεντέ δεν ξέρω να οδηγώ;
Ρε τι πίνετε ρε εδω μέσα;

Ελεος ρε μαλάκες.

Και εν πάση περιπτώσει ρε μαλάκες σ αυτή τη χώρα ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ;
Επειδή κάποτε κυνηγιομουνα με σφήνες μέσα στη Βουλιαγμένης και τα Λιμανάκια αυτό με καθιστά καλό οδηγό; Η επειδή πήρα γκολφ;

Είσαι τόσο μαλάκας ή τον παριστάνεις ?
Και ποιος νομίζεις ότι είσαι ρε κουράδα που μας απειλείς ότι θ' αρχίσεις τα μπινελίκια ? Δηλαδή θα μας μπινελικώσεις και τι θα γίνει παραπέρα ? Τόσο γκασμάς είσαι που ακόμα να καταλάβεις ότι όσο και να βρίζεσαι, πάλι μαλάκα σε θεωρεί κάθε λογικός που σε διαβάζει ? Μα πόσο σφεντόνας είσαι ...

Επί της ουσίας : δε μας ενδιαφέρει τί χάρχαλο οδηγούσες, πόσο καλό ήταν και τί έφτιαχνες με αυτό. Καλά έκανες ό,τι έκανες.
Αλλά παπαράκο, όταν οδηγούσες Uno και θεωρούσες τον εαυτό σου άρχοντα της μαύρης πιθανό, είχες κάποια μυαλά. Σωστά ?
Ο συνομήλικος σου τότε, που δεν οδηγούσε Ουνο τουρμπο αλλά BMW 318 cabrio είχε τα ίδια μυαλά με σένα ?
Μάλλον όχι. Αυτό ήθελαν να σου πούνε παραπάνω, δε συγκρίνουμε τον πιτσιριά με το OPC με τον παπούλιακα με την 535.
Πιες καφέ γιατί δεν έχει ξυπνήσει πρωϊνιάτικα μου φαίνεται κι άσε εμάς να πίνουμε ό,τι γουστάρουμε.

Τί σημαίνει σ' αυτή τη χώρα καλός οδηγός ? Ό,τι σημαίνει και στις άλλες χώρες ρε επιστήμονα.
Πάλι θες να γυρίσεις την κουβέντα στα κοινωνικοπολιτικοθεωρητικά που τόσο αρέσκεσαι ? Το "σε αυτή τη χώρα" πού κολλάει ?

Και σου ξανακάνω την ερώτηση : δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις, έτσι επειδή γουστάρεις ?


 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.480
Κριτικές
61
Like
42.729
Πόντοι
22.785
για μενα το αυτοκίνητο δεν δείχνει την οικονομική κατάσταση του άλλου.

Εχω δει ατομα με χλιδαμαξα να μην πατάνε το γκαζι γιατι δεν έχουν για βενζινη....
πόσο χρονων είσαι;;;;;;;;;;
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Ρε παιδιά, κάνετε σαν παιδιά του δημοτικού ρε γμτ. Έλεος !
Προσπαθείτε να αποδείξετε ο ένας στον άλλον πόσο μάγκες οδηγοί είστε και τι supercar οδηγείτε ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ?????

Λες και υπάρχει περίπτωση ο συνομιλητής, απο την άλλη άκρη της IP να βγεί και να παραδεχθεί οτι ο άλλος όντως τον έπεισε οτι είναι σουμάχερ στο τιμόνι μιας Bugatti Veyron.

Άσε που η μαλακία και τα φίδια πίσω απο το πληκτρολόγιο πάνε σύννεφο.
Άμα πω κι εγώ οτι έχω στο γκαράζ μου 2 SLR (μία με μονή πινακίδα και μια με ζυγή για να κυκλοφορώ κάθε μέρα στο δακτύλιο) μου κοστίζει τίποτα ? Μόνο 5 δλπτ απο τον χρόνο μου...

Εξάλλου ο κάθε ένας που έχει σαν μεράκι την αυτοκίνηση και τα αυτοκίνητα ξέρει οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΜΟΝΟ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΟΔΗΓΟΙ.

Και επειδή το θέμα το έχετε γαμήσει εντελώς, να προσθέσω σαν απάντηση στον συνάδελφο που άνοιξε το θέμα να δεί εναλλακτικά και τις λύσεις που προτείνει ο οίκος MTM. Επειδή δεν θέλω να κάνω διαφήμιση και κάθε άποψη για το συγκεκριμένο οίκο είναι προσωπική, αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες στείλε pm φιλαράκο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εξάλλου ο κάθε ένας που έχει σαν μεράκι την αυτοκίνηση και τα αυτοκίνητα ξέρει οτι [size=18pt]ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΜΟΝΟ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΟΔΗΓΟΙ.[/size]

και το νεοελληνικό μεγαλείο συνεχίζεται.....
:helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εξπλέιν πλιζ, δεν το'πιασα  :think:
πάρε ένα παράδειγμα από Φ1...

Ο Μπάτον δέκα χρόνια τώρα βολόδερνε στις τελευταίες θέσεις στην Φ1.
Φέτος είναι δια περιπάτου πρώτος και θα πάρει το πρωτάθλημα περίπου από τη μέση του πρωταθλήματος....

Και φυσικά δεν υπάρχουν γρήγορα αυτοκίητα.....
Απλά ο Μπάτον φέτος έγινε πολύ γρήγορος οδηγός...
Εκανε εντατικά μαθήματα το καλοκαίρι και τους περνάει όλους σαν σταματημένους..... :headbang: :headbang: :headbang:


Υ.Γ.

Υπάρχουν ΚΑΙ γρήγορα ΚΑΙ αργά αυτοκίνητα.
Υπάρχουν ΚΑΙ γρήγοροι ΚΑΙ αργοί οδηγοί.
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
και το νεοελληνικό μεγαλείο συνεχίζεται.....
:helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

Η απάντηση μου για όποιον έχει πρόβλημα να την κατανοήσει έχει 2 σκοπούς.

1) Να δηλώσω την αντίθεση μου σε απαντήσεις που χαλάνε την αισθητική  μου διαβάζοντας τες.
2) Να απαντήσω ουσιαστικά στον φίλο που έκανε μια ερώτηση για ένα θέμα που τον απασχολεί και προφανώς έχει γραμμένο στα αρχίδια του τι supercars οδηγούν οι υπόλοιποι.

Προσωπικά εσένα θα σε περιλάβω και θα σου απαντήσω μόλις βάλεις μια φωτογραφία απο το supercar σου για να αποδείξεις οτι δεν είσαι παπαρολόγος. Μέχρι τότε επέτρεψε μου να σε θεωρώ φιδέμπορα και ανάξιο συζήτησης οπότε και να μην απαντώ στις μαλακίες σου
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
πάρε ένα παράδειγμα από Φ1...

Ο Μπάτον δέκα χρόνια τώρα βολόδερνε στις τελευταίες θέσεις στην Φ1.
Φέτος είναι δια περιπάτου πρώτος και θα πάρει το πρωτάθλημα περίπου από τη μέση του πρωταθλήματος....

Και φυσικά δεν υπάρχουν γρήγορα αυτοκίητα.....
Απλά ο Μπάτον φέτος έγινε πολύ γρήγορος οδηγός...
Εκανε εντατικά μαθήματα το καλοκαίρι και τους περνάει όλους σαν σταματημένους..... :headbang: :headbang: :headbang:


Υ.Γ.

Υπάρχουν ΚΑΙ γρήγορα ΚΑΙ αργά αυτοκίνητα.
Υπάρχουν ΚΑΙ γρήγοροι ΚΑΙ αργοί οδηγοί.

A ναι, έτσι ναι  :grin:

Θέλει ΚΑΙ τρόπο ΚΑΙ καλό εργαλείο  :boobies:
 

Επισκέπτης
πάρε ένα παράδειγμα από Φ1...

Ο Μπάτον δέκα χρόνια τώρα βολόδερνε στις τελευταίες θέσεις στην Φ1.
Φέτος είναι δια περιπάτου πρώτος και θα πάρει το πρωτάθλημα περίπου από τη μέση του πρωταθλήματος....

Και φυσικά δεν υπάρχουν γρήγορα αυτοκίητα.....
Απλά ο Μπάτον φέτος έγινε πολύ γρήγορος οδηγός...
Εκανε εντατικά μαθήματα το καλοκαίρι και τους περνάει όλους σαν σταματημένους..... :headbang: :headbang: :headbang:


Υ.Γ.

Υπάρχουν ΚΑΙ γρήγορα ΚΑΙ αργά αυτοκίνητα.
Υπάρχουν ΚΑΙ γρήγοροι ΚΑΙ αργοί οδηγοί.
΄

ρεσυ στα βασικα δεν διαφωνούμε αλλα εγω γιατι όλο κωλογερους βλέπω με μερσεντες με το που πηραν το εφ άπαξ...

και φυσικά αργα αργα και στην αριστερη.......

(οκ μια φορα είδα και γαματο οδηγο μερσεντες που ενω είχε κινηση μου έπεξε τα φωτα να μπω στη μεσαια, το έπραξα και δεν βγηκα χαμένη... πήγα πισω του εφτασα στην εξοδο προς Επιδαυρο καλύτερα και απο το να ακολουθουσα ασθενοφόρο....)

Αλλα αυτο ειναι πολυ πολυ σπάνιο....
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
΄

ρεσυ στα βασικα δεν διαφωνούμε αλλα εγω γιατι όλο κωλογερους βλέπω με μερσεντες με το που πηραν το εφ άπαξ...

και φυσικά αργα αργα και στην αριστερη.......

(οκ μια φορα είδα και γαματο οδηγο μερσεντες που ενω είχε κινηση μου έπεξε τα φωτα να μπω στη μεσαια, το έπραξα και δεν βγηκα χαμένη... πήγα πισω του εφτασα στην εξοδο προς Επιδαυρο καλύτερα και απο το να ακολουθουσα ασθενοφόρο....)

Αλλα αυτο ειναι πολυ πολυ σπάνιο....
ε...δεν ειμεθα και ολοι κωλογεροι
24 ειμαστε καλε και παταμε λουριδα ταχειας κυκλοφοριας



καμια φορα
 

Επισκέπτης
ε...δεν ειμεθα και ολοι κωλογεροι
24 ειμαστε καλε και παταμε λουριδα ταχειας κυκλοφοριας



καμια φορα

οκ αλλα και εγω Bmw οδηγω, αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν θα συμφωνησω οτι ειναι ενα αμαξι που οδηγειται απο πολλους γυφτους νεοέλληνες.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Η απάντηση μου για όποιον έχει πρόβλημα να την κατανοήσει έχει 2 σκοπούς.

1) Να δηλώσω την αντίθεση μου σε απαντήσεις που χαλάνε την αισθητική  μου διαβάζοντας τες.
2) Να απαντήσω ουσιαστικά στον φίλο που έκανε μια ερώτηση για ένα θέμα που τον απασχολεί και προφανώς έχει γραμμένο στα αρχίδια του τι supercars οδηγούν οι υπόλοιποι.

Προσωπικά εσένα θα σε περιλάβω και θα σου απαντήσω μόλις βάλεις μια φωτογραφία απο το supercar σου για να αποδείξεις οτι δεν είσαι παπαρολόγος. Μέχρι τότε επέτρεψε μου να σε θεωρώ φιδέμπορα και ανάξιο συζήτησης οπότε και να μην απαντώ στις μαλακίες σου

υπάρχουν πολλοί από εδώ μέσα που με γνωρίζουν προσωπικά και γνωρίζουν εάν λέω παπαριές.
Δημόσια να σου βάλω φωτό δεν έχει νόημα γιατί μετά πάλι όλοι οι κομπλέξες θα λένε ότι κάνουμε φιγούρα, ότι είναι του μπαμπά, του γείτονα, του κολλητού κλπ....

Δεν έχει νόημα. Και στην τελική στ αρχίδια μου τι νομίζεις.... Εγώ ότι και να νομίζεις ότι έχω το χαίρομαι για την πάρτη μου.
Στους λοιπούς ΞΥΔΑΚΙ.


Υ.Γ. 1
Μήπως θες δημόσια να σου δώκω και διεύθυνση και το τιμολόγιο αγοράς;
Ο χιτμαν21 πάντως έχει φωτός με πι εμ.

Υ.Γ. 2
έχει πλάκα να ακούω τυπάκια στο μπουρδέλα τελεία τι βι να μιλάνε για αισθητική ποστ και θρεντ......
Εχει χαθεί όντως το μέτρο τελικά.
 

Επισκέπτης
υπάρχουν πολλοί από εδώ μέσα που με γνωρίζουν προσωπικά και γνωρίζουν εάν λέω παπαριές.
Δημόσια να σου βάλω φωτό δεν έχει νόημα γιατί μετά πάλι όλοι οι κομπλέξες θα λένε ότι κάνουμε φιγούρα, ότι είναι του μπαμπά, του γείτονα, του κολλητού κλπ....

Δεν έχει νόημα. Και στην τελική στ αρχίδια μου τι νομίζεις.... Εγώ ότι και να νομίζεις ότι έχω το χαίρομαι για την πάρτη μου.
Στους λοιπούς ΞΥΔΑΚΙ.


Υ.Γ. 1
Μήπως θες δημόσια να σου δώκω και διεύθυνση και το τιμολόγιο αγοράς;
Ο χιτμαν21 πάντως έχει φωτός με πι εμ.

Υ.Γ. 2
έχει πλάκα να ακούω τυπάκια στο μπουρδέλα τελεία τι βι να μιλάνε για αισθητική ποστ και θρεντ......
Εχει χαθεί όντως το μέτρο τελικά.

Απλα αυτο που κι εγω εχω πει είναι ότι αυτα που δεν αποδεικκύονται δεν μπορουν να γίνουν επιχειρηματολογία σε φόρουμ. Δεν συμφωνεις με αυτο?


Οσον αφορα για αισθητικη, τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν χρειάζεται στο παρον φορουμ?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Απλα αυτο που κι εγω εχω πει είναι ότι αυτα που δεν αποδεικκύονται δεν μπορουν να γίνουν επιχειρηματολογία σε φόρουμ. Δεν συμφωνεις με αυτο?

Οσον αφορα για αισθητικη, τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν χρειάζεται στο παρον φορουμ?
μήπως θέλετε στα φόρουμ να σας δείχνουμε και ταυτότητα;

για την αισθητική κάνε μια βόλτα στις ενημερώσεις για μπουρδέλα. Μετά το ξανασυζητάμε.

Υ.Γ.
δεν είδα πουθενά να ποστάρεις το πτυχίο του ΕΜΠ και το όνομα της κατασκευαστικής που έχεις ούτε φωτό της μπέμπας σου όταν επιχειρηματολογείς στο θρεντ των ακινήτων.  :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

 

Επισκέπτης
μήπως θέλετε στα φόρουμ να σας δείχνουμε και ταυτότητα;

:idiot: :idiot: :idiot: :idiot:


πάμε πάλι αργα....

δεν θελουμε ταυτοτητα, δεν θελουμε τιποτα, απλη λογικη.
Η οποια μπορει να υπαρξει ανεξαρτητα απο το αμαξι και το εισοδημα μας.
Δηλαδη ειναι ανεξαρτητη απο πραγματα που δεν αποδεικνυονται.


Δηλαδη τι σχεση εχει το αμαξι σου/μου/του απο το αν αξιζει να κανει κανεις αναβαθμιση σε Γκολφ?
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Επίσης φίλε hitman πιστεύω οτι το ποσό δεν είναι και τόσο μεγάλο (σε σχέση με αυτά που ξόδεψες για να αγοράσεις το αυτοκίνητο) που να σε αποτρέπει απο το να δοκιμάσεις. Το πολύ πολύ να κλαίς 1000€.

Ακόμα να ξέρεις οτι φίλος μου έκανε αντίστοιχη αναβάθμιση σε Audi 1.8T και ενώ αρχικά ο κύρ Σπύρος του ζητούσε 3000€ τελικά την έκανε με 1700€.
Δεν ξέρω αν η τιμή αυτή είναι τελική ή μετά απο παζάρια, αν όμως είναι η αρχική να ξέρεις οτι χωράνε παζάρια.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom