Νέα

Barcelona Fan Club

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nacho_scocco
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 338
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εχετε 2 επιλογες

  • Ναι

    Ψήφοι: 15 27,8%
  • Οχι

    Ψήφοι: 7 13,0%
  • Ρεαλ εποχης ντι στεφανο(5 συνεχομενα τσ.λ)

    Ψήφοι: 9 16,7%
  • Αγιαξ (Δεκαετια 70)

    Ψήφοι: 10 18,5%
  • Μπάγερν(Δεκαετια 70)

    Ψήφοι: 2 3,7%
  • Λιβερπουλ(Τελη 70, με αρχες 80)

    Ψήφοι: 16 29,6%
  • Μίλαν (Δεκαετια 80)

    Ψήφοι: 13 24,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    54

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Ευχαριστιέται η ψυχή σου μπάλα ρε γμτ! Γαμάτο ματσάκι γίνεται. Το γκολ του Ρονάλντο ήταν οφφσάιντ? Δεν το είδα γιατί άρχισα να παρακολουθώ όταν ο Διομήδης έδωσε το λινκ..
 

Επισκέπτης
Ευχαριστιέται η ψυχή σου μπάλα ρε γμτ! Γαμάτο ματσάκι γίνεται. Το γκολ του Ρονάλντο ήταν οφφσάιντ? Δεν το είδα γιατί άρχισα να παρακολουθώ όταν ο Διομήδης έδωσε το λινκ..
οφσαιτ αφου η μπαλα τη βρηκε τελευταιος και ηταν εκτεθειμενος..λεπτομερεια βεβαια :grin:
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Δύο μεγάλοι αντίπαλοι[/size]

Μπαρτσελόνα και Ρεάλ διασταύρωσαν τα ξίφη τους για έκτη φορά φέτος.
Τα δύο τελευταία ματς ήταν για το Σούπερ Καπ Ισπανίας.
Σε ένα κύπελλο – Clasico !
Και οι δύο απέδειξαν γιατί είναι τόσο μεγάλες και γιατί κάθε χρόνο παίζουν μόνες τους στο πρωτάθλημα.
Σ’ ένα ματς διαφορετικό απ’ τ’ άλλα τέσσερα, δεν έλειψε το θέαμα, το πάθος, το μίσος που τρέφουν οι ομάδες η μία για την άλλη, η ποιότητα …

Στο πρώτο αγώνα, που ήταν και ο πρώτος επίσημος αγώνας των δύο ομάδων την νέα χρονιά η Ρεάλ έπαιξε δυναμικά με πολλή όρεξη και πολύ καλή συνεργασία στην επίθεση.
Η Μπαρτσελόνα είχε έλλειψη στην άμυνα – τραυματίας ο Πουγιόλ –  και διαφορετική τριάδα στην επίθεση.
Την οποία αποτελούσαν οι Βίγια - Μέσσι – Σάντσες.
Αντίθετα η«βασίλισσα» παρουσιάστηκε με την περσινή εντεκάδα.
Με το σφύριγμα του διαιτητή, η Ρεάλ άρχισε να πρεσάρει μπροστά αναγκάζοντας την Μπαρτσελόνα να χάνει την μπάλα.
Οι Καταλανοί δεν μπορούσαν να κυκλοφορήσουν την μπάλα με αποτέλεσμα να μην απειλείται ο Κασίγιας.
Μέχρι που η τακτική του Μουρίνιο απέδωσε, στο 13’ ο Μπενζεμά εκμεταλλεύτηκε τον κενό χρόνο, «τρέλανε» την άμυνα των «μπλαουγκράνα» και σέρβιρε στον Εζίλ.
Ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει.
Η Ρεάλ δεν ησύχασε, συνέχισε να πρεσάρει αναγκάζοντας την Μπάρτσα να χάνει την μπάλα.
Σιγά – σιγά ισορροπούσαν την κατάσταση οι «μπλαουγκράνα», πετυχαίνοντας έτσι τον στόχο τους, να βάλουν γκολ.
Ένα φαλτσαριστό σουτ του Βίγια καρφώθηκε στην εστία των «ροχιμπλάνκος»
Η Μπάρτσα πήρε τα πάνω της ενώ η Ρεάλ είχε είδη κουραστεί.
Με το τέλος του ημιχρόνου η Μπαρτσελόνα βρίσκεται μπροστά.
Ένα πλασέ του Μέσσι έκανε την «δουλειά».
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μουρίνιο άλλαξε την κατάσταση περνώντας τον Κοεντράο στο παιχνίδι.
Ένα πλασέ του Τσάμπι Αλόνσο μέσα από την περιοχή, ισορρόπησε την κατάσταση.
Στο σφύριγμα της λήξης και οι δύο ομάδες είχαν παράπονα από τον διαιτητή, σ’ ένα τελικό 2-2.

Η Ρεάλ του Μουρίνιο παρουσίασε σημάδια προόδου και ομάδα Μουρίνιο.
Υπήρχαν αλληλοκαλύψεις στην άμυνα, συνεργασία ποδοσφαιριστών…
Ενώ πρώτη φορά μετά από το 2009 η Ρεάλ - στο ματς στο Μπερναμπέου, η Ρεάλ νικούσε 2-0 στο ημίχρονο – φάνηκε ανταγωνιστική εώς και καλύτερη από την Μπάρτσα !
Όπως είπε και ο Γκουαντιόλα η Ρεάλ είναι καλύτερη αυτήν την χρονική περίοδο.
Η Μπάρτσα δεν φάνηκε βελτιωμένη και ίσως φταίει ότι είναι νωρίς για την ομάδα του Πεπ.

Στο δεύτερο αγώνα, οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν με διαφορές.
Η Ρεάλ είχε βασικό τον Κοεντράο αντί του Μαρσέλο ενώ η Μπαρτσα ήταν η περσινή ενδεκάδα – έκτος Πουγιόλ.
Ο Μουρίνιο δεν άλλαξε πλάνο, με το ξεκίνημα η Ρεάλ πίεσε, έχασε ευκαιρίες αλλά … ο Ινιέστα σκόραρε.
Τα χαμόγελα στα πρόσωπα των Καταλανών δεν κράτησαν πολύ. Καθώς ο Κριστιάνο Ρονάλντο αποφάσισε να πάρει την κατάσταση στα χέρια του.
Ένα μαγικό άγγιγμα του έφερε την ισοφάριση !
Σπάζοντας έτσι το αρνητικό ρεκόρ που υπήρχε.
Κανένα γκολ στο Camp Nou σε πέντε ματς !
Η … ατυχία της «βασίλισσας» συνεχίστηκε όταν στο 44’ ο Μέσσι ξαναβάζει την Μπάρτσα μπροστά !
Γνωστό σκηνικό !
Και ξανά ο Μουρίνιο αλλάζει την ενδεκάδα, Μαρσέλο αντί Κεντίρα.
Ένα πιο επιθετικό κέντρο, με Αλόνσο και Κοεντράο.
Ένα σκληρό παιχνίδι γινόταν στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Μουρίνιο έβαλε τον Ιγκουαίν στην μάχη αντί του Ντι Μαρία.
Ενώ στο 72’ ήρθε η ώρα του Γκουαντιόλα, Αντριάνο αντί του Βίγια.
Ήθελε  να κλείσει χώρους ο Ισπανός.
Η Ρεάλ τελείωσε με τις αλλαγές στο 77’ ο Κακά αντί του Εζίλ.
Ο Βραζιλιάνος πρόσθεσε ποιότητα μπροστά.
Εκμεταλλευόμενος ο Μπενζεμά το κόρνερ που κέρδισε ο Βραζιλιάνος, σκόραρε !
Ο Γκουαντιόλα πέρασε τον Φάμπρεγκας στην θέση του Πέδρο.
Και το τέλος των αλλαγών, Κειτά αντί Μπουσκέτς.
Μια φανταστική συνεργασία των Φάμπρεγκας, Μέσσι και Αντριάνο, βρίσκει τον δεύτερο μέσα στην περιοχή να σκοράρει !
Όπως όλα τα Clasico έτσι και αυτό είχε ξύλο !

Ένα άτυχο και άδικο αποτέλεσμα για την Ρεάλ η οποία ήταν καλύτερη από την Μπάρτσα.
Οι Καταλανοί όμως πήραν την νίκη.
Χωρίς να εντυπωσιάσουν, να παίξουν μπάλα, σήκωσαν την κούπα.
Δύο μεγάλες ομάδες παίζοντας μπάλα πρόσφεραν θέαμα, σασπένς, αγωνία και λαχτάρα !
Αναπάντεχα συναισθήματα σκορπίστηκαν σε όλους όσους παρακολούθησαν ένα καταπληκτικό ματς.
Πλέον δεν υπάρχει «μεγάλο σκαλοπάτι» και «μικρό σκαλοπάτι» αλλά «μεγάλα σκαλοπάτια».
Οι δύο ομάδες είναι ίσες και αυτό είναι που έχει σημασία, να βλέπουμε δύο μεγάλες ομάδες ίσες.
Αυτό το πράγμα το έκανε ο Μουρίνιο «επισκεύασε» μια μεγάλη ομάδα !
Η Ρεάλ επέστρεψε στον θρόνο της.
Έγινε ξανά μεγάλη ομάδα !
Τα ερχόμενα El Clasico θα είναι ακόμα πιο καλύτερο και ακόμα πιο απρόοπτα !
Γιατί αυτές οι δύο ομάδες είναι οι καλύτερες του κόσμου, παρότι δεν έφτασαν και οι  δύο στον τελικό του Champions League !
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Δεν θα πήγαινα ποτέ στη Ρεάλ»

Ο Μέσι μιλάει στους έλληνες φίλους του

Το ενδεχόμενο να αγωνιστεί στο μέλλον με τη φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης απέκλεισε ο Λιονέλ Μέσι, μιλώντας αποκλειστικά στην εφημερίδα «SportDay». «Με όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα πήγαινα στη Ρεάλ! Η Μπαρτσελόνα είναι η ζωή μου», τόνισε ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός της Μπαρτσελόνα. «Δεν ξέρω πού θα
σταματήσει, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι διασκεδάζουμε σε κάθε μας παιχνίδι», το σχόλιό του για την ομάδα του.


Έχεις κατακτήσει τα πάντα στα 24 σου με την Μπαρτσελόνα. Υπάρχει πια κάτι που να αποτελεί κίνητρο για σένα μόλις μπαίνεις στο γήπεδο;

«(Σ.σ.: γελάει) Κάθε φορά που παίζω μπάλα για μένα είναι ένα κίνητρο. Κάθε φορά που κερδίζω επίσης. Που σκοράρω. Πλέον για μένα το ποδόσφαιρο είναι πάθος, χόμπι. Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό. Οπότε δεν τίθεται θέμα κορεσμού».

Κάθε παιχνίδι που περνάει και δεν έχεις καταφέρει να σκοράρεις πιστεύεις ότι δεν έχεις κάνει τη δουλειά σου;

«Οχι, σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό. Για μένα προέχει το ομαδικό συμφέρον και όχι η ατομική προβολή. Εξάλλου, δεν είναι λίγα εκείνα τα παιχνίδια που έχω ευχαριστηθεί τον εαυτό μου δίχως να έχω σημειώσει ένα γκολ και η Μπαρτσελόνα να έχει κερδίσει. Οπότε...».

Ο Λιονέλ κάνει κριτική στον Μέσι για την αγωνιστική του συμπεριφορά σε κάθε αγώνα;

«Ο μεγαλύτερος κριτής είναι ο εαυτός μου! Πάντα βλέπω και ξαναβλέπω τα παιχνίδια μου. Το βίντεο παίρνει φωτιά, προκειμένου να εντοπίσω τα λάθη μου και "παγώνω" την εικόνα για να ερμηνεύσω τις κινήσεις μου στο γήπεδο. Φυσικά στην προσωπική μου βελτίωση σημαντικό ρόλο έχει παίξει και ο προπονητής μου, Πεπ Γκουαρντιόλα, ο οποίος έπειτα από κάθε αγώνα μού εξηγεί τι έκανα σωστά και τι λάθος. Από τα πρώτα άτομα που μιλάω για τον αγωνιστικό μου εαυτό είναι ο πατέρας μου. Και αυτός με επηρεάζει σε μεγάλο βαθμό, μια και έχω εμπιστοσύνη στο ποδοσφαιρικό του κριτήριο».

Το ρεπερτόριό σου στις ντρίμπλες και τους ελιγμούς δεν έχει προηγούμενο. Αλήθεια, είναι κάτι που σου βγαίνει ενστικτωδώς ή είναι προμελετημένο;

«Πρόκειται για ενέργειες που πρέπει να κάνεις σε κλάσματα δευτερολέπτου. Οπότε λειτουργείς περισσότερο με το ένστικτο και λιγότερο με τη λογική. Εκείνο που έχω ως στόχο, για να έχω περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας στις προσπάθειές μου, είναι να βρίσκω τον αντίπαλο στο “ένας εναντίον ενός”. Τα υπόλοιπα μου βγαίνουν στο γήπεδο».

Το σενάριο είναι μακρινό. Εξάλλου, το συμβόλαιό σου με την Μπαρτσελόνα εκπνέει το 2016. Υπάρχει ποτέ περίπτωση να σε δούμε με τη φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης;

«Ποτέ, μα ποτέ. Με όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα πήγαινα στη Ρεάλ! Η Μπαρτσελόνα είναι η ζωή μου. Η Βαρκελώνη το σπίτι μου. Μόνο αν η ομάδα μου έκρινε ότι δεν ταιριάζω στο αγωνιστικό της προφίλ και εγώ δεν έμενα ευχαριστημένος με την εικόνα μου, θα αποχωρούσα...».

Τελικά, αυτή η Μπαρτσελόνα πού θα σταματήσει; Ποιο είναι το μυστικό της επιτυχίας της;

«Δεν ξέρω πού θα σταματήσει η Μπαρτσελόνα, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι διασκεδάζουμε σε κάθε μας παιχνίδι. Το ζούμε στο 100%. Μυστικό της επιτυχίας; Το οικογενειακό κλίμα στα αποδυτήρια. Οπως άλλες παρέες φίλων πάνε για καφέ, έτσι νιώθουμε και εμείς μόλις μπαίνουμε στο γήπεδο. Για μένα είναι πολύ σημαντικό που εδώ και χρόνια έχω τους ίδιους συμπαίκτες. Επί παραδείγματι, με τους Τσάβι και Ινιέστα. Είναι ευλογία, μια και μου κάνουν τη ζωή τόσο απλή».

 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Οι Άραβες της Παρί Σεν Ζερμέν φέρονται να προσφέρουν 80.000.000€  :o για τον 32χρονο πλέον Τσάβι!!
Θα είναι η 2η ακριβότερη μεταγραφή που έγινε ποτέ, μετά τα 94εκ του CR7,
με τη διαφορά ότι ο Τσάβι είναι 32, ενώ ο Ρονάλντο ήταν 24 τότε.
Άρα αν υποθέσουμε ότι θα παίζουν μέχρι τα 36 τους, το κόστος απόσβεσης
του Ρονάλντο είναι 94/12=7,8 ενώ του Τσάβι 80/4=20εκ το χρόνο!!
Εναλλακτικά ο Ρονάλντο μπορεί να πουληθεί σε Παρί ή Σίτι για 100+.

Ποιος δε θα ήθελε να τους δει συμπαίκτες;
Με Πέπε-Κεντίρα βάζει 50 γκολ το χρόνο, με τον τιτανοτεράστιο Τσάβι
να του δίνει έτοιμα γκολ, που θα σταματήσει το κοντέρ;;;
 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
καλη επιτυχια αρρωστειααααααααααααααααααααααααααααααααα
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Γιατί δεν παίζει ο Πικέ;
Μέσα στον γενικό χαλασμό που γίνεται με τη νίκη της Ρεάλ στο clasico, τα ισπανικά μέσα ενημέρωσης έχουν αναδείξει ένα πρόβλημα της Μπαρτσελόνα.

Την απουσία του Ζεράρ Πικέ για ακόμα ένα παιχνίδι των "μπλαουγκράνα" τη φετινή αγωνιστική περίοδο και δη αυτό στο ντέρμπι με τη Ρεάλ Μαδρίτης που στην ουσία έκρινε και τον τίτλο του πρωταθλητή!

Οι απαντήσεις που μπορούν να δοθούν για την απουσία του 25χρονου διεθνούς κεντρικού αμυντικού και …στυλοβάτη της άμυνας της Μπαρτσελόνα αρκετές. Από αγωνιστικές μέχρι και "κίτρινες".

Στην αρχή της σεζόν ο Ζεράρ Πικέ είχε υποστεί έναν τραυματισμό και συχνά πυκνά μέσα στη χρονιά, διάφοροι υποτροπιασμοί έχουν κάνει την εμφάνιση τους και ο κεντρικός αμυντικός της "Μπάρτσα" μένει εκτός με μυϊκούς τραυματισμούς (μόλις 16 εμφανίσεις ως βασικός στο πρωτάθλημα σε 34 αγώνες).

Κάτι που συνέβη και στον αγώνα με τη Μίλαν για τα προημιτελικά του Champions League στο "Καμπ Νου", όταν στο 75ο λεπτό τη θέση του πήρε ο Αντριάνο.

Ένας λόγος που έχει άμεση σχέση με τον παραπάνω είναι, η "χημεία" που δείχνουν οι Χαβιέ Μασκεράνο και Κάρλες Πουγιόλ. Άλλωστε ο Πεπ Γκουαρδιόλα δεν έχει και πολλές λύσεις για το κέντρο άμυνας του. Με τον Ερίκ Αμπιντάλ να είναι "off", οι επιλογές του μοιάζουν να είναι απελπιστικά λίγες.

Έτσι ακόμα και όταν ο Πικέ μπορεί να παίξει, δεν προτιμάται εύκολα σε αγώνες που "καίνε" (π.χ. ο αγώνας με τη Ρεάλ) καθώς ο αρχηγός της Μπαρτσελόνα και ο Αργεντινός "βρίσκονται", από τη στιγμή που πολύ συχνά πλέον αγωνίζονται μαζί.

Βέβαια πολλοί είναι εκείνοι που διερωτώνται τι ακριβώς γίνεται με την περίπτωση του Πικέ. Και αυτό γιατί στον αγώνα με τη Μπάγερ Λεβερκούσεν που ήταν υγιέστατος είδε τις προσπάθειες των συμπαικτών του από την εξέδρα μαζί με τον τραυματία Τσάβι!

Η …κίτρινη απάντηση σε αυτό θέλει τον Γκουαρδιόλα να είναι "στραβωμένος" με την δημοσιοποίηση της σχέσης του 25χρονου κεντρικού αμυντικού του, με την 34χρονη Σακίρα και το όλο το lifestyle που περικλείεται από γύρω.

Στο ταξίδι της επιστροφής από το Λοβερκούσεν μάλιστα, ο εξ απορρήτων του Πεπ Γκουαρδιόλα και υπεύθυνος για τις διεθνείς σχέσεις της ομάδας Μανουέλ Εστιάρτε είχε συζήτηση για αρκετή ώρα με τον Ζοάν Πικέ, πατέρα του Ζεράρ.

Πλέον όπως διερωτάται και η καταλανική Sport το ερώτημα όλων είναι αν θα πάρει την ευκαιρία να μπει στην βασική ενδεκάδα με τη Τσέλσι τη Τρίτη (24/4) στο "Καμπ Νου", εκεί όπου η Μπαρτσελόνα θα πρέπει να αντιστρέψει το εις βάρος της 1-0 του πρώτου αγώνα και να πάρει σκορ πρόκρισης, σε μία περίοδο που δεν φαίνεται να είναι σε φουλ φόρμα…

Πηγή: Sentragoal.gr
http://[URL unfurl="true"]www.sportdog.gr/sites/default/files/imagecache/node_thumb/article/2012_04/pegasus_LARGE_t_1041_105465094.JPG[/img[/URL]]

[URL unfurl="true"]http://www.sportdog.gr/article/99798/giati-den-paizei-o-pike[/URL]
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Η δεύτερη έκδοση της "Sport" για την Μπαρτσελόνα λόγω... σεξουαλικού συνειρμού
Τον γύρο του κόσμου κάνει από το πρωί το... διπλό πρωτοσέλιδο της καταλανικής εφημερίδας «Sport», η οποία σήμερα υποχρεώθηκε σε δεύτερη έκδοση με παραλλαγμένο το πρωτοσέλιδό της! Γιατί;

Οπως μπορείτε να δείτε στο πρώτο (αριστερά) πρωτοσέλιδο, οι... θέσεις των Πουγιόλ, Τσάβι που πανηγυρίζουν παραπέμπουν σε... άλλου είδους σκέψεις και (σεξουαλικού περιεχομένου) συνειρμούς. Αυτός ήταν ο λόγος που το πρώτο πρωτοσέλιδο αποσύρθηκε, ο Μέσι... διατηρήθηκε στη... θέση του (δεξιά), αλλά οι υπόλοιποι συμπαίκτες τους έχουν... επανατοποθετηθεί φωτογραφικά!

Το... απίστευτο είναι ότι στο πρωτοσέλιδο το οποίο έχει κύριο τίτλο «Θα είμαστε στο Μόναχο» υπάρχει και διαφήμιση με τίτλο «Το σεξ είναι ζωή», της οποίας η θέση επίσης έχει αλλάξει (από την αριστερή στη δεξιά άκρη) και η οποία προωθεί βοηθήματα αντιμετώπισης σεξουαλικής δυσλειτουργίας! 



Σε κάθε περίπτωση, το γεγονός λαμβάνει πολύ μεγαλύτερες του... κανονικού διαστάσεις, επειδή αναφέρεται σε πρωτοσέλιδο με την Μπαρτσελόνα και μάλιστα την ημέρα του ημιτελικού του Τσάμπιονς Λιγκ, εναντίον της Τσέλσι!
 

Συνημμένα

  • B163CC93E0F542E135888EE341D0DE4F.jpg
    B163CC93E0F542E135888EE341D0DE4F.jpg
    33,6 KB · Εμφανίσεις: 34

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Αποχαιρέτησε ο Γκουαρντιόλα

Την απόφασή του να αποχωρήσει από την τεχνική ηγεσία της Μπαρτσελόνα, ανακοίνωσε στους παίκτες ο Πεπ Γκουαρντιόλα. Ο Καταλανός τεχνικός μίλησε στους ποδοσφαιριστές του πριν την έναρξη της πρωινής προπόνησης της Παρασκευής και τους ξεκαθάρισε πως στο τέλος της σεζόν θα αποχωρήσει από τον πάγκο των «μπλαουγκράνα».

Ο Γκουαρντιόλα μένει ελεύθερος στο τέλος της σεζόν και δεν σκοπεύει να ανανεώσει το συμβόλαιό του με τους Καταλανούς, παρά την σχετική πρόθεση της διοίκησης. Εντός της ημέρας θα παραχωρήσει συνέντευξη Τύπου, στην οποία θα αναφερθεί στους λόγους για τους οποίους έφτασε στην συγκεκριμένη απόφαση, ενώ θα ανακοινώσει και επισήμως το τέλος του από την τεχνική ηγεσία της καταλανικής ομάδας.

novasports.gr
 

mhtsos69

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.339
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
16
Τέλος εποχής προβλέπεται για την Μπάρτσα. Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει η καινούργια σεζόν...
 

makis855

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
πάντα υπάρχει η διάδοχος κατάσταση.
ποιός περίμενε τον πεπ να καταφέρει τόσα πολλά όταν αναλάμβανε πριν 4 χρόνια?
 

Επισκέπτης
μιλαμε για τον πιο πετυχημένο προπονητή στην ιστορία.σε 4 χρόνια πήρε 13 τίτλους ρεκόρ που δεν νομίζω να έχει άλλος προπονητής.σίγουρα ισχύει ουδείς αναντικατάστατος
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Σ'ευχαριστούμε για όλα ρε Πέπε...

Που ανέβασες τη Μπάρτσα τόσο ψηλά κ που άλλαξες το ποδόσφαιρο αφού πρώτα το τελειοποίησες...
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.289
Like
1.336
Πόντοι
266
για αυτο ειστε μικρη ομαδα
κανετε χορους στο 5-0 ενω πριν 2 βδομαδες τα χασατε ολα
:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
καλα που ειναι και ο πουγιολ και το σωσε...
 

ntonis..3g_S

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2012
Μηνύματα
39
Like
0
Πόντοι
0
κακή χρονιά για την μπάρτσα΄όσον αφορά τσου λου και πρωτάθλημα αλλά εξακολουθεί να είναι η Νο1 ομάδα



θέλει ανανέωση όμως στο στυλ παιχνιδιού. Ο νέος προπονητής της "σχολής Πεπ" είναι, οπότε θα πρέπει να κρατήσει τα καλά στοιχεία του παιχνιδιού βάζοντας και καινούργια πράγματα.

 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825

ntonis..3g_S

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2012
Μηνύματα
39
Like
0
Πόντοι
0
ντάξει ο πανηγυρισμός ήταν λίγο άκυρος όταν πριν μια βδομάδα χάθηκε πρωτάθλημα και τσου λου. Βέβαια μπορεί για αυτό να πανηγύρισαν, για να δείξουν ότι η μπάρτσα στέκεται ακόμα. Αλλά γενικά αυτού του είδους ο πανηγυρισμός είναι έξω από τη φιλοσοφία της ομάδας που είναι το χαμηλό προφίλ, η ταπεινότητα κλπ.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
ντάξει ο πανηγυρισμός ήταν λίγο άκυρος όταν πριν μια βδομάδα χάθηκε πρωτάθλημα και τσου λου. Βέβαια μπορεί για αυτό να πανηγύρισαν, για να δείξουν ότι η μπάρτσα στέκεται ακόμα. Αλλά γενικά αυτού του είδους ο πανηγυρισμός είναι έξω από τη φιλοσοφία της ομάδας που είναι το χαμηλό προφίλ, η ταπεινότητα κλπ.

απ' όσο κατάλαβα από αυτά που είπε ο γκουαρντιόλα, μάλλον πανηγύρισαν έτσι για να πικάρουν τους αντίπαλους οπαδούς που αποδοκίμασαν στο γκολ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom