Νέα

Αυτόκινητιστικο δυστύχημα στον Κηφισο:Νταλίκα έπεσε σε 2 οχηματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 201
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
Και τι με αυτό φίλε?και πακιδες να ηταν δεν πρέπει να σεβαστούμε το δικαίωμα στη ζωή?

τυπε πως νιωθεις που τωρα οι αλβανοι συγγενεις θα ζητανε συνταξεις επιδοματα και χιλιαδες ευρω αποζημιωση απο το κρατος ?
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.489
Like
27.703
Πόντοι
5.506
ολο μαλακιες λες
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
κρεμασμα απ τ αρχιδια κ μαστιγωμα μεχρι να ψοφησει αν ειχε πιει οντως, δημευση περιουσιας κ αποζημιωση στις οικογενειες των αδικοχαμενων ~~!! σαουντζ λαηκ τζαστις του μη


γιατι ρε τυπε, η κακια η ωρα ηταν, στον καθενα θα μπορουσε να τυχει αυτο θα ηθελες να λενε για εσενα τα ιδια ?
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
Η δουλειά οδηγός...και ειδικότερα νταλίκας είναι η χειρότερη δουλειά ίσως στον κόσμο...καθισιό αϋπνία κακή διατροφή...
ολα μα όλα ξεκινάνε από τα μουνιά τα αφεντικά που κάθονται σε μια καρέκλα και σε πιέζουν να είναι το εμπόρευμα στην ώρα του χωρίς να τον νοιάζει τπτ άλλο...Η γνώμη μου είναι ότι ο νταλικέρης τον πήρε ο ύπνος στο τιμόνι..λίγο το ξενύχτι λίγα τα ποτά η κούραση και η ηλικία έσβησαν τα μάτια του..κρίμα για τα άτομα που χάθηκαν σε τόσο νεαρή ηλικία!Η αστυνομία που λέτε μερικοί τι να κάνει?5.000.000 είναι σχεδόν στην Αθήνα...το πρόβλημα είναι θέμα παιδείας...αμα δεν βοηθήσουμε εμείς που οδηγαμε..μην περιμένουμε από την αστυνομία να μας κυνηγάει...
Γνώμη μ αν δεν αλλάξει η συμπεριφορά το ότι το αμάξι είναι προ έκταση των πουλιών μερικών δυστυχώς θα βλέπουμε συχνά τέτοια φαινόμενα...
γτ το λέω?βγητε κηφισο και θα δείτε  γτ...το 90% απο τα αμάξια που είναι πάνω στον κηφισο νομίζουν ότι είναι στην εθνική οδό και γενικότερα σε πιστά..η μηχανές? :2funny: :2funny: εκεί να δεις..
δεν αλλάζει η κατάσταση με τπτ όμως...
υ.γ όσοι οδηγούν νταλίκα θα πρέπει να οδηγούν μαξ έως 55 χρονών..καμιά φορά λέμε αντέχω αλλά το σώμα/οργανισμός μας δεν αντέχει...
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Η δουλειά οδηγός...και ειδικότερα νταλίκας είναι η χειρότερη δουλειά ίσως στον κόσμο...καθισιό αϋπνία κακή διατροφή...
ολα μα όλα ξεκινάνε από τα μουνιά τα αφεντικά που κάθονται σε μια καρέκλα και σε πιέζουν να είναι το εμπόρευμα στην ώρα του χωρίς να τον νοιάζει τπτ άλλο...Η γνώμη μου είναι ότι ο νταλικέρης τον πήρε ο ύπνος στο τιμόνι..λίγο το ξενύχτι λίγα τα ποτά η κούραση και η ηλικία έσβησαν τα μάτια του..κρίμα για τα άτομα που χάθηκαν σε τόσο νεαρή ηλικία!Η αστυνομία που λέτε μερικοί τι να κάνει?5.000.000 είναι σχεδόν στην Αθήνα...το πρόβλημα είναι θέμα παιδείας...αμα δεν βοηθήσουμε εμείς που οδηγαμε..μην περιμένουμε από την αστυνομία να μας κυνηγάει...
Γνώμη μ αν δεν αλλάξει η συμπεριφορά το ότι το αμάξι είναι προ έκταση των πουλιών μερικών δυστυχώς θα βλέπουμε συχνά τέτοια φαινόμενα...
γτ το λέω?βγητε κηφισο και θα δείτε  γτ...το 90% απο τα αμάξια που είναι πάνω στον κηφισο νομίζουν ότι είναι στην εθνική οδό και γενικότερα σε πιστά..η μηχανές? :2funny: :2funny: εκεί να δεις..
δεν αλλάζει η κατάσταση με τπτ όμως...
υ.γ όσοι οδηγούν νταλίκα θα πρέπει να οδηγούν μαξ έως 55 χρονών..καμιά φορά λέμε αντέχω αλλά το σώμα/οργανισμός μας δεν αντέχει...



Σωστος
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
187
Πόντοι
16
Η δουλειά οδηγός...και ειδικότερα νταλίκας είναι η χειρότερη δουλειά ίσως στον κόσμο...καθισιό αϋπνία κακή διατροφή...
ολα μα όλα ξεκινάνε από τα μουνιά τα αφεντικά που κάθονται σε μια καρέκλα και σε πιέζουν να είναι το εμπόρευμα στην ώρα του χωρίς να τον νοιάζει τπτ άλλο...Η γνώμη μου είναι ότι ο νταλικέρης τον πήρε ο ύπνος στο τιμόνι..λίγο το ξενύχτι λίγα τα ποτά η κούραση και η ηλικία έσβησαν τα μάτια του..κρίμα για τα άτομα που χάθηκαν σε τόσο νεαρή ηλικία!Η αστυνομία που λέτε μερικοί τι να κάνει?5.000.000 είναι σχεδόν στην Αθήνα...το πρόβλημα είναι θέμα παιδείας...αμα δεν βοηθήσουμε εμείς που οδηγαμε..μην περιμένουμε από την αστυνομία να μας κυνηγάει...
Γνώμη μ αν δεν αλλάξει η συμπεριφορά το ότι το αμάξι είναι προ έκταση των πουλιών μερικών δυστυχώς θα βλέπουμε συχνά τέτοια φαινόμενα...
γτ το λέω?βγητε κηφισο και θα δείτε  γτ...το 90% απο τα αμάξια που είναι πάνω στον κηφισο νομίζουν ότι είναι στην εθνική οδό και γενικότερα σε πιστά..η μηχανές? :2funny: :2funny: εκεί να δεις..
δεν αλλάζει η κατάσταση με τπτ όμως...
υ.γ όσοι οδηγούν νταλίκα θα πρέπει να οδηγούν μαξ έως 55 χρονών..καμιά φορά λέμε αντέχω αλλά το σώμα/οργανισμός μας δεν αντέχει...
'

Ωραία όλα αυτά και συμφωνώ....αλλά πιωμένος επαγγελματίας οδηγός με νταλίκα; Σκότωμα θέλει...
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.936
Like
10.046
Πόντοι
2.606
Η δουλειά οδηγός...και ειδικότερα νταλίκας είναι η χειρότερη δουλειά ίσως στον κόσμο...καθισιό αϋπνία κακή διατροφή...
ολα μα όλα ξεκινάνε από τα μουνιά τα αφεντικά που κάθονται σε μια καρέκλα και σε πιέζουν να είναι το εμπόρευμα στην ώρα του χωρίς να τον νοιάζει τπτ άλλο...Η γνώμη μου είναι ότι ο νταλικέρης τον πήρε ο ύπνος στο τιμόνι..λίγο το ξενύχτι λίγα τα ποτά η κούραση και η ηλικία έσβησαν τα μάτια του..κρίμα για τα άτομα που χάθηκαν σε τόσο νεαρή ηλικία!Η αστυνομία που λέτε μερικοί τι να κάνει?5.000.000 είναι σχεδόν στην Αθήνα...το πρόβλημα είναι θέμα παιδείας...αμα δεν βοηθήσουμε εμείς που οδηγαμε..μην περιμένουμε από την αστυνομία να μας κυνηγάει...
Γνώμη μ αν δεν αλλάξει η συμπεριφορά το ότι το αμάξι είναι προ έκταση των πουλιών μερικών δυστυχώς θα βλέπουμε συχνά τέτοια φαινόμενα...
γτ το λέω?βγητε κηφισο και θα δείτε  γτ...το 90% απο τα αμάξια που είναι πάνω στον κηφισο νομίζουν ότι είναι στην εθνική οδό και γενικότερα σε πιστά..η μηχανές? :2funny: :2funny: εκεί να δεις..
δεν αλλάζει η κατάσταση με τπτ όμως...
υ.γ όσοι οδηγούν νταλίκα θα πρέπει να οδηγούν μαξ έως 55 χρονών..καμιά φορά λέμε αντέχω αλλά το σώμα/οργανισμός μας δεν αντέχει...

αυτή την κουβέντα, αν και την ξέρω από χρόνια από διάφορα ηλίθια περιοδικά τύπου ΝΙΤΡΟ κλπ, μου την ξεστόμισε σοβαρός υποτίθεται άνθρωπος και με κοίταζε και σοβαρά ο καραγκιόζης. είναι πολλοί φαίνεται...
 

cum gun

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
Μερα μεσημέρι σε επαρχιακή πόλη και κάθομαι να φαω μετά τη δουλειά.

Δίπλα μου δυο παρταλια ενας Έλληνας 65+ χρόνων και ένας Αλβανός 45+ τρώνε και εχουν πιει απο ενα καφασι μπυρες.

Κάνουν σε καποια φαση να σηκωθούν και κοιτάζω προς τα που θα πάνε (να μην πάω)

Ενα μερτσεντε αλβανικό τους περιμενει.

Ο Αλβανός κανει να ανοίξει την πορτα του οδηγού να μπει. Χάνει το χερούλι και τρώει μπιστο προς τα πίσω λογω αδράνειας.

Μπουσουλωντας κανει να ανοίξει την πόρτα. Τα καταφέρνει. Ερποντας μπαίνει στη θεση του οδηγού. Κλείνει την πόρτα.
Βαζει μπρος. Στα 5 μετρα του σβηνει. Καταφέρνει και τσουλαει σκαστο το μερτσεντε και φευγει

Αφηνω κανα 20λεπτο να περάσει και ξεκινώ να φυγω και εγω θεωρώντας οτι δεν θα βρεθούν μπροστα μου....

ΜΈΡΑ ΜΕΣΗΜΈΡΙ. Σκεφτείτε το ξημερωμα τι γίνεται....
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Μερα μεσημέρι σε επαρχιακή πόλη και κάθομαι να φαω μετά τη δουλειά.

Δίπλα μου δυο παρταλια ενας Έλληνας 65+ χρόνων και ένας Αλβανός 45+ τρώνε και εχουν πιει απο ενα καφασι μπυρες.

Κάνουν σε καποια φαση να σηκωθούν και κοιτάζω προς τα που θα πάνε (να μην πάω)

Ενα μερτσεντε αλβανικό τους περιμενει.

Ο Αλβανός κανει να ανοίξει την πορτα του οδηγού να μπει. Χάνει το χερούλι και τρώει μπιστο προς τα πίσω λογω αδράνειας.

Μπουσουλωντας κανει να ανοίξει την πόρτα. Τα καταφέρνει. Ερποντας μπαίνει στη θεση του οδηγού. Κλείνει την πόρτα.
Βαζει μπρος. Στα 5 μετρα του σβηνει. Καταφέρνει και τσουλαει σκαστο το μερτσεντε και φευγει

Αφηνω κανα 20λεπτο να περάσει και ξεκινώ να φυγω και εγω θεωρώντας οτι δεν θα βρεθούν μπροστα μου....

ΜΈΡΑ ΜΕΣΗΜΈΡΙ. Σκεφτείτε το ξημερωμα τι γίνεται....

:S
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Εντελώς ασυνείδητος ο οδηγός, καθόλου διαφορετικός όμως, από χιλιάδες άλλους που οδηγούν. Πόσα περιστατικά παραβάσεων βλέπετε κάθε μέρα στο δρομο;
Εγώ οδηγώντας 1 ωρα περίπου τη μέρα, βλεπω απο 5 εως 10 παραβασεις τουλάχιστον, οποτε καταλαβαίνετε.
οι οδηγοι στην ελλαδα ηταν παντα ασχετοι,μαζευτηκαν κι οι αλβανοι κ λοιπα χαλια μαυρα,κι απογινε η κατασταση
εδω οι ιδιοι μπατσοι ειναι ασχετοι
μια φορα στην εθνικη με σταματησαν κ μου λεγαν να κλεισω τα φωτα γιατι..ειναι μερα...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Μερα μεσημέρι σε επαρχιακή πόλη και κάθομαι να φαω μετά τη δουλειά.

Δίπλα μου δυο παρταλια ενας Έλληνας 65+ χρόνων και ένας Αλβανός 45+ τρώνε και εχουν πιει απο ενα καφασι μπυρες.

Κάνουν σε καποια φαση να σηκωθούν και κοιτάζω προς τα που θα πάνε (να μην πάω)

Ενα μερτσεντε αλβανικό τους περιμενει.

Ο Αλβανός κανει να ανοίξει την πορτα του οδηγού να μπει. Χάνει το χερούλι και τρώει μπιστο προς τα πίσω λογω αδράνειας.

Μπουσουλωντας κανει να ανοίξει την πόρτα. Τα καταφέρνει. Ερποντας μπαίνει στη θεση του οδηγού. Κλείνει την πόρτα.
Βαζει μπρος. Στα 5 μετρα του σβηνει. Καταφέρνει και τσουλαει σκαστο το μερτσεντε και φευγει

Αφηνω κανα 20λεπτο να περάσει και ξεκινώ να φυγω και εγω θεωρώντας οτι δεν θα βρεθούν μπροστα μου....

ΜΈΡΑ ΜΕΣΗΜΈΡΙ. Σκεφτείτε το ξημερωμα τι γίνεται....
Eσύ τι έκανες;Γιατί δεν κάλεσες το 100;
 

sisax87

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.451
Κριτικές
40
Like
2.168
Πόντοι
1.206
'

Ωραία όλα αυτά και συμφωνώ....αλλά πιωμένος επαγγελματίας οδηγός με νταλίκα; Σκότωμα θέλει...
Είμαι επαγγελματίας οδηγός, συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες, αλκοόλ με τιμόνι δεν πάνε μαζί. Να ξέρετε όμως ότι κυκλοφορούν νταλίκες οι οποίες είναι χαροι, θέλω να πω ότι κυκλοφορούν φορτηγά που δεν έχουν καθόλου λάστιχα, που θελουν αλλαγή στα φρένα κ με άλλα προβλήματα σοβαρά που μπορούν να προκαλέσουν σοβαρά ατυχήματα. Όσοι ήμαστε στο επάγγελμα ξέρουμε πολύ καλά ότι στον βομο του κέρδους κάποιον, δεν δίνουν σημασία αν έχει γενικά θέμα ένα φορτηγό.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Η δουλειά οδηγός...και ειδικότερα νταλίκας είναι η χειρότερη δουλειά ίσως στον κόσμο...καθισιό αϋπνία κακή διατροφή...

Σιγά ρε τύπε μην είναι σαν του εναερίτη ή του ανθρακωρύχου.

ολα μα όλα ξεκινάνε από τα μουνιά τα αφεντικά που κάθονται σε μια καρέκλα και σε πιέζουν να είναι το εμπόρευμα στην ώρα του χωρίς να τον νοιάζει τπτ άλλο...
Από που προκύπτει ότι ήταν οδηγός και όχι ιδιοκτήτης;
Τα περισσότερα ΔΧ φορτηγά ιδιόκτητα είναι.

υ.γ όσοι οδηγούν νταλίκα θα πρέπει να οδηγούν μαξ έως 55 χρονών..καμιά φορά λέμε αντέχω αλλά το σώμα/οργανισμός μας δεν αντέχει...
Τσιγκουνιές ρε τύπε, κάν'το 45 να τελειώνουμε.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Οι άντρες της Τροχαίας ανακάλυψαν πλήθος παραβάσεων σε βάρος του συγκεκριμένου οδηγού αφού μεταξύ άλλων οι πινακίδες του αντιστοιχούσαν σε άλλο φορτηγό και όχι σε αυτό με το οποίο κυκλοφορούσε… και ανέγραφε η άδεια κυκλοφορίας του.


:orchestra: :orchestra: :orchestra: :orchestra: :orchestra: :orchestra:
 

ser2000

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
1.213
Κριτικές
6
Like
1.204
Πόντοι
376
ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΗΤΑΝ ΑΛΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ
ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΚΙΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΟΙΤΑΓΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΚΑΣΕΙ,
65 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΝΤΑΛΙΚΑ

ΟΥΤΕ ΠΑΤΙΝΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΩΔΕΙΓΕΙ

SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ..
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
μια χαρα οχταωρο εχουν,και με τους ταχογραφους κλπ ελεγχονται ολα.δεν καταλαβα γιατι η δουλεια του νταλικιερη ειναι πιο δυσκολη απο του οικοδομου που τρωει πουτσα στην σκαλωσια.
τρωνε,πινουν και καυλωνουν ,δεν σκαβουν.
το μουνι ηταν λιωμα,αρα ανθρωποκτονια απο προθεση σε ηρεμη ψυχικη κατασταση.
εκτελεση στα 2 μετρα σε δημοσια θεα,να δουμε ποσοι θα ξαναπιουν :S :S :S
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.209
Κριτικές
3
Like
1.677
Πόντοι
496
τα μεγαλυτερα καθαρματα στους δρομους κ βεβαια μετα ερχονται οι ταριφες
οποιος κυκλοφορει ξερει καλα τι εννοω...
κρεμασμα απο τα @@ θελει ο καριολης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom