Νέα

Αρπαγή ανηλίκου: Κατηγορίες για βιασμό, πορνογραφία και απαγωγή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα escoman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 300
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
E

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Ενα πραγμα δεν εχω καταλαβει

Γιατι εχει ανακινηθει θεμα επιμέλειας του παιδιου?

Δηλαδη επειδη καποια παλαβη αρπαξε το παιδι, θα τιμωρησουμε τη μανα αφαιρωντας της την επιμελεια του παιδιου?

Τι παραλογισμος ειναι αυτος?
Εχω χασει κατι?

Θα μάθουμε στην πορεία... ακούγονται μισόλογα και υπονοούμενα ότι η μάνα γνώριζε την κοκκινομάλλα. Μέχρι και ο αδερφός της μικρής είπε στα κανάλια ότι θα κριθεί ακατάλληλη η μάνα, κάτι παίζει που δεν το ξέρουμε ακόμα
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
Ενα πραγμα δεν εχω καταλαβει

Γιατι εχει ανακινηθει θεμα επιμέλειας του παιδιου?

Δηλαδη επειδη καποια παλαβη αρπαξε το παιδι, θα τιμωρησουμε τη μανα αφαιρωντας της την επιμελεια του παιδιου?

Τι παραλογισμος ειναι αυτος?
Εχω χασει κατι?
απο τα λεγομενα των συγγενων η μανα δεν ασχολουτανε και πολυ με το παιδι.
οταν ολο το σοι μιλαει για επιμελεια να δωθει στον αδερφο της αυτοι κατι παραπανω θα ξερουν.

υ.γ. δεν θα μου φανει περιεργο της επομενες μερες αν συλληφθουν μανα-πατριος. θα βγουνε και αλλα σκατα στην φορα.
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
Αυτο εχει να κάνει με την γενική αντιμετωπιση της εκτισης των ποινων για την αποσυμφορηση των φυλακων, δεν εχει να κάνει ειδικα με τους παιδοφιλους
αμα θελεις να αποσυμφορησεις της φυλακες βγαλε αυτους που χρωστανε 10-20 χιλιαρικα σε ικα-εφορια και απελασε το πακισταν-αλγερι-μαροκο και οτι αλλη σκατοφαρα εχεις μεσα στις φυλακες.
τον παιδοφιλο η τον εκτελεις η τον βγαζεις απο την φυλακη οταν πεθανει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
αμα θελεις να αποσυμφορησεις της φυλακες βγαλε αυτους που χρωστανε 10-20 χιλιαρικα σε ικα-εφορια και απελασε το πακισταν-αλγερι-μαροκο και οτι αλλη σκατοφαρα εχεις μεσα στις φυλακες.
τον παιδοφιλο η τον εκτελεις η τον βγαζεις απο την φυλακη οταν πεθανει.
Οπως εχω ξαναπει, αν μου βρειτε φυλακισμενο για χρεος 20.000 στην εφορια, εγω θα διαγραφω απο το μπου κομ και από τον δικηγορικο συλλογο.
 
OP
OP
E

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Παντως αν διαβασει κανενας τα σχολια καθε φορα που γινεται καποιο εγκλημα που απασχολει τα καναλια, ειτε ειναι δολοφονια, ειτε τροχαιο, ειτε παιδοφιλια, ειτε ληστεια, το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι στην Ελλαδα για καποιους επρεπε να υπαρχουν μονο δυο ποινες, ισοβια και θανατος.
Τιποτα αλλο δεν ειναι αρκετο.

εδώ δε συζητάμε ελπίζω αυτά που λέει το χωριό. Στο άλλο νήμα ίσα-ίσα έκανα διαχωρισμό μεταξύ εγκλημάτων. Αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν περιμένεις και πολλά σαν κοινωνικό σύνολο από κάποιους εγκληματίες και δε νοιώθω αντι-δημοκράτης. Η τύπισσα είτε έδρασε μόνη είτε ήτανε το όργανο κυκλώματος μιλάμε για ακραία άρρωστες και αντικοινωνικές συμπεριφορές (που προσωπικά δεν πιστεύω ότι σωφρονίζονται)
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
Η Ελλάδα γενικά και η Θεσσαλονίκη ειδικά είναι μικρή, ίσως αν την πάνε ΑΘήνα να υπάρχει ελπίδα να ξεπεραστεί πιο ομαλά όλο αυτό. Συμφωνώ ότι κάπως πρέπει να βοηθηθεί ο νέος κηδεμόνας της μικρής.  
δεν χρειαζετε αθηνα σε καμια περιπτωση για εμενα.
η τουμπα ειναι μια μικρη επαρχικη πολη εντος της θεσσαλονικης ολοι γνωριζοντε μεταξυ τους.
εχει πολλες επαρχιακες πολεις και σε πελλοπονησο και σε ηπειρο και σε καποιο νησι να παει να ζησει με ηρεμια το κοριτσι με τον κηδεμονα.

ευχομε να βρεθει καποιος πλουσιος να αναλαβει τα διδακτρα να παει και σε καποιο ιδιωτικο σχολειο θα ειναι οτι καλυτερο για το κοριτσι πιστευω.
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
Οπως εχω ξαναπει, αν μου βρειτε φυλακισμενο για χρεος 20.000 στην εφορια, εγω θα διαγραφω απο το μπου κομ και από τον δικηγορικο συλλογο.
το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να διαλυσετε το κολοσυλλογο που εχετε γιατι το μονο που κανει ειναι να δημιουργει προβληματα στην ελληνικη δικαιοσυνη να απαιτει κολομπαριστικα νομοσχεδια απο την καθε κυβερνηση και να βγαζει αχρηστους βουλευτες.
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
εδώ δε συζητάμε ελπίζω αυτά που λέει το χωριό. Στο άλλο νήμα ίσα-ίσα έκανα διαχωρισμό μεταξύ εγκλημάτων. Αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν περιμένεις και πολλά σαν κοινωνικό σύνολο από κάποιους εγκληματίες και δε νοιώθω αντι-δημοκράτης. Η τύπισσα είτε έδρασε μόνη είτε ήτανε το όργανο κυκλώματος μιλάμε για ακραία άρρωστες και αντικοινωνικές συμπεριφορές (που προσωπικά δεν πιστεύω ότι σωφρονίζονται)
συμφωνω οτι δεν σωφρονιζοντε ολοι αυτοι διοτι ειναι αρρωστα ατομα.
οταν ακαους οτι μακιγιαρησε το παιδι και το φωτογραφισε το πρωτο πραγμα που ερχετε στο μυαλο του καθε λογικου ανθρωπου ειναι να αδειασει μια γεμιστηρα επανω της και να τελειωνει το εργο.
απορω πως κρατιουντε οι μπατσοι που την ανακρινουν και δεν της δινουν  κλοτσιες στην μαπα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
συμφωνω οτι δεν σωφρονιζοντε ολοι αυτοι διοτι ειναι αρρωστα ατομα.
οταν ακαους οτι μακιγιαρησε το παιδι και το φωτογραφισε το πρωτο πραγμα που ερχετε στο μυαλο του καθε λογικου ανθρωπου ειναι να αδειασει μια γεμιστηρα επανω της και να τελειωνει το εργο.
απορω πως κρατιουντε οι μπατσοι που την ανακρινουν και δεν της δινουν  κλοτσιες στην μαπα.
Αν παρατηρησες, ενώ στην αρχή "δεν συνεργαζοταν", μετα αρχισε να λεει μεχρι και λεπτομερειες στην αστυνομια.

Το τι σφαλιαρα θα επεσε δεν περιγραφεται.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να διαλυσετε το κολοσυλλογο που εχετε γιατι το μονο που κανει ειναι να δημιουργει προβληματα στην ελληνικη δικαιοσυνη να απαιτει κολομπαριστικα νομοσχεδια απο την καθε κυβερνηση και να βγαζει αχρηστους βουλευτες.
Δεν θα διαφωνησω καθολου
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
εδώ δε συζητάμε ελπίζω αυτά που λέει το χωριό. Στο άλλο νήμα ίσα-ίσα έκανα διαχωρισμό μεταξύ εγκλημάτων. Αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν περιμένεις και πολλά σαν κοινωνικό σύνολο από κάποιους εγκληματίες και δε νοιώθω αντι-δημοκράτης. Η τύπισσα είτε έδρασε μόνη είτε ήτανε το όργανο κυκλώματος μιλάμε για ακραία άρρωστες και αντικοινωνικές συμπεριφορές (που προσωπικά δεν πιστεύω ότι σωφρονίζονται)
Ως "σωφρονισμό" δεν εννοουμε απαραιτητα οτι γινεσαι καλος ανθρωπος. Μπορεί ως σωφρονισμος να λειτουργησει και ο φοβος επιστροφής στη φυλακη. Και πίστεψε με, αυτο λειτουργει αρκετα καλα ακομη και σε προβληματικους.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Ως "σωφρονισμό" δεν εννοουμε απαραιτητα οτι γινεσαι καλος ανθρωπος. Μπορεί ως σωφρονισμος να λειτουργησει και ο φοβος επιστροφής στη φυλακη. Και πίστεψε με, αυτο λειτουργει αρκετα καλα ακομη και σε προβληματικους.

Άλεξ είμαι κατά της αυτοδικίας και για το λόγο ότι μπορεί να γίνει λάθος. Πλην όμως η πραγματικότητα αδιαφορεί για τα συναισθήματα. Αν γνωρίζεις, και θέλεις να απαντήσεις, ποια μεταχείρηση υποθέτεις ότι θα της επιφυλάξουν οι συγκρατούμενές της, όταν μπει να εκτίσει την ποινή της; 
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
360
Πόντοι
326
Ατιμωρησίας η συνέχεια
 

astakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
136
Κριτικές
2
Like
174
Πόντοι
281
Αν παρατηρησες, ενώ στην αρχή "δεν συνεργαζοταν", μετα αρχισε να λεει μεχρι και λεπτομερειες στην αστυνομια.

Το τι σφαλιαρα θα επεσε δεν περιγραφεται.
Πέφτουν σφαλιάρες στην εποχή μας;
 

lakisscorpio

Μέγας
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.053
Κριτικές
14
Like
646
Πόντοι
4.255
Τι γινεται ρε παιδι μου??ο αλλος ψευτογιατρος "καθαρισε"3 ατομα με τα ματζουνια του,η αλλη η τρελιαρα βιτριολι,τα αλλα τα κ....παιδα σκοτωσαν την κοπελλιτσα στην Ροδο...τωρα αυτη η κ...λα με το κοριτσακι...μηπως ηρθε η ωρα να επανελθει η θσν.ποινη και να έχουμε δικαιωμα οπλοκατοχης?
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Καλημέρα στο νήμα, ας βοηθήσω λίγο με ορισμένα στοιχεία. Το σκάνδαλο παιδοφιλίας στη Γερμανία θα το διαβάσετε στον παρακάτω σύνδεσμο:


Αν ψάξετε μετά και άλλο χρησιμοποιώντας διάφορα στοιχεία θα μάθετε και άλλα (αν έχετε χρόνο).

Παιδοφιλίας συνέχεια. Μάλλον το έχω ξαναβάλει κάπου, ας μπεί και εδώ. Ομιλία στο TedX για την παιδοφιλία. Αν καταφέρετε να τη δείτε ψύχραιμα , προσέξτε ιδιαίτερα τον ήρεμο απαλό τόνο στη φωνή  της ομιλήτριας και το γεγονός οτι η επιχειρηματολογία που αναπτύσσεται είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ με την επιχειρηματολογία υπέρ των σεξουαλικών διαστροφών.


Πρίν κάποιος μαλάκας μου γράψει για το site που ανέβασα (οτι είναι χριστιανοταλιμπανοsite ή άλλη μαλακία) να ενημερώσω οτι το βίντεο κατέβηκε απο το Youtube , και το TedX ανέβασε αυτή την ανακοίνωση:


Τέλος σχόλιο για τους gay και τη σχέση τους με την παιδεραστία. Η σχέση τους δεν τεκμηριώνεται επιστημονικά (ομοφυλοφιλία-παιδεραστία). ΟΜΩΣ.......το κίνημα lgtb χρησιμοποιείται ώς μέσο επηρεασμού της Κοινωνίας για την αποδοχή της ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΙΑΣ απο την αρχή της ιδρύσεώς του. Μή με κάνετε να φάω 2 ώρες να φτιάξω σεντόνι.

ΥΓ1: Μπήκα στο νήμα γιατί κάπου άκουσα οτι η Γυναίκα-Τέρας είναι Στέλεχος ΣΥΡΙΖΑ και μέλος της LGTB κοινότητας.Υπάρχει δε πίεση να ΜΗΝ αποκαλυφθούν τα στοιχεία της λόγω των παραπάνω ιδιοτήτων της. Ισχύει;

 

North_Face

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2019
Μηνύματα
321
Like
231
Πόντοι
21
Μετα τα οπλα και τα ναρκωτικά, η παιδικη πορνογραφια εχει το μεγαλύτερο τζίρο, καταλαβαινετε ποσοι ειναι οι παιδοφιλοι τωρα?
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
Σε άλλες περιπτώσεις παιδεραστών ο εισαγγελέας δίνει άδεια για δημοσίευση φωτογραφίας και άλλων στοιχείων (ονοματεπωνυμο κ.α.), αν δεν γίνει και σε αυτή την περίπτωση μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες κάτι ύποπτο θα παίζει.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Σε άλλες περιπτώσεις παιδεραστών ο εισαγγελέας δίνει άδεια για δημοσίευση φωτογραφίας και άλλων στοιχείων (ονοματεπωνυμο κ.α.), αν δεν γίνει και σε αυτή την περίπτωση μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες κάτι ύποπτο θα παίζει.

Το ότι είναι γυναίκα, δηλ. δεν έχει ΚΑΜΙΑ σημασία για τη μη δημοσίευση της φωτογραφίας και των στοιχείων της; Δηλαδή ακόμα να καταλάβεις τα διπλά κριτήρια; εδώ η Εισαγγελέας της είχε ασκήσει δίωξη για βιασμό και στην αρχή οι εφημερίδες έγραφαν για ασέλγεια
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.888
Like
12.882
Πόντοι
2.606
Παντως αν διαβασει κανενας τα σχολια καθε φορα που γινεται καποιο εγκλημα που απασχολει τα καναλια, ειτε ειναι δολοφονια, ειτε τροχαιο, ειτε παιδοφιλια, ειτε ληστεια, το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι στην Ελλαδα για καποιους επρεπε να υπαρχουν μονο δυο ποινες, ισοβια και θανατος.
Τιποτα αλλο δεν ειναι αρκετο.
σιγουρα εχεις ενα δικιο για εμενα βεβαια που δεν ειμαι καθολου δημοκρατικος  και προδευτικος και γραφω στα παπαρια μου για τετοια ειδικα περιπτωση τις γνωμες ολων για τα περι αυτοδικιας θα ηταν καλυτερα να πεσει πανω του - της ο βαρυς πελεκυς της δικαιοσυνης παρα να πεσει ο δικος μου γνωριζοντας τι ειμαι ικανος να κανω
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom