Νέα

Αρπαγή ανηλίκου: Κατηγορίες για βιασμό, πορνογραφία και απαγωγή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα escoman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 300
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Δίωξη για αρπαγή ανηλίκου με σκοπό να το μεταχειριστεί σε ανήθικες ασχολίες, βιασμό, γενετήσια πράξη, πορνογραφία ανηλίκων, προμήθεια ναρκωτικών και έκθεση σε κίνδυνο άσκησε ο εισαγγελέας σε βάρος της 33χρονης για την υπόθεση της 10χρονης μαθήτριας από την Τούμπα Θεσσαλονίκης.

Η 33χρονη εμφανίστηκε για λίγα λεπτά ενώπιον του εισαγγελέα ενώ αυτή την ώρα βρίσκεται έξω από την πόρτα του ανακριτή για να λάβει προθεσμία.


Οι περιγραφές της 33χρονης που απήγαγε τη 10χρονη Μαρκέλλα η οποία εντοπίστηκε και συνελήφθη χθες σε περιοχή της Κατερίνης, προκαλούν σοκ.

Η ομολογία της

Η 33χρονη παραδέχτηκε ότι γνώριζε το παιδάκι καθώς ήταν παλιά γειτόνισσα της μητέρας του στην Τούμπα, μέχρι που έφυγε και μετακόμισε μόνη της στην Καλαμαριά, ενώ το δικό της παιδί έμενε με τον πατέρα του σε άλλη πόλη.

Όπως είπε στους αστυνομικούς είχε ιδιαίτερες ερωτικές προτιμήσεις. Βρήκε την ευκαιρία με την 10χρονη που την γνώριζε, την πλησίασε και της είπε ότι επειδή δεν μπορούσε η μητέρα της να την πάρει από το σχολείο θα την πήγαινε εκείνη στο σπίτι. Το κοριτσάκι που γνώριζε την συγκεκριμένη «κοκκινομάλλα» γυναίκα δε δίστασε να την εμπιστευτεί και την ακολούθησε. Αντί να την πάει στο σπίτι της η 33χρονη, τη μετέφερε στο δικό της στην Καλαμαριά. Εκεί έφτιαξε ένα ρόφημα στο παιδί, ρίχνοντας μέσα σε αυτό βενζοδιαζεπίνες και κοκαΐνη και της το έδωσε.

Μόλις προκάλεσε καταστολή στην μικρή, την ξάπλωσε και άρχισε να την θωπεύει. Πιεσμένη όπως φαίνεται από τη δημοσιότητα που προκάλεσε η αρπαγή της μαθήτριας, την μετέφερε με το αυτοκίνητό της στην περιοχή που την άφησε και στη συνέχεια την οδήγησε πεζή μέχρι το σημείο που ήταν το πρατήριο καυσίμων. Υπάρχει βιντεοληπτικό υλικό που έχει καταγράψει εκεί τις κινήσεις της.

Στην συνέχεια, η 33χρονη πέταξε το κινητό της τηλέφωνο και προμηθεύτηκε νέο με νέα κάρτα. Τα στοιχεία αυτά τα εντόπισαν οι Αρχές σύντομα και την είχαν επίσης καταγεγραμμένη σε βιντεοληπτικό υλικό. Παρήγγειλε ταξί και πήγε στην Παραλία Κατερίνης, όπου έμεινε σε ένα σπίτι που νοίκιασε με εφαρμογή βραχυπρόθεσμης μίσθωσης.

Σύντομα οι Αρχές έλαβαν σχετική πληροφορία από μάρτυρα, εντόπισαν τον οδηγό ταξί από τον οποίο πήραν κατάθεση και τους επιβεβαίωσε την μεταφορά στην Παραλία Κατερίνης. Στη συνέχεια οι αστυνομικοί της Ασφάλειας Θεσσαλονίκης την εντόπισαν και την έθεσαν υπό παρακολούθηση. Η ίδια είχε σχεδόν ξυρίσει το κεφάλι της για να αποπροσανατολίσει τις Αρχές και φορούσε συνεχώς μία μπαντάνα.

Όταν οι αστυνομικοί αποφάσισαν να την ακινητοποιήσουν και να την προσαγάγουν, εκείνη είχε προλάβει να σπάσει τον φορητό της ηλεκτρονικό υπολογιστή. Οι αστυνομικοί της τα απέσπασαν πριν τα πετάξει σε κάδο σκουπιδιών.

Οι Αρχές προσπαθούν να ανασύρουν στοιχεία από τον διαλυμένο υπολογιστή της όμως φαίνεται πως έχει προκαλέσει φθορά και στον σκληρό δίσκο και αυτό καθιστά πολύ δύσκολη την προσπάθειά τους. Είναι αρκετά πεπεισμένοι όμως ότι ενδεχομένως είχε αρχεία που την «καίνε», όπως τυχόν καταγεγραμμένο βιντεοληπτικό ή φωτογραφικό υλικό από τις ειδεχθείς πράξεις της έναντι της ανήλικης.

Σε έρευνα που ακολούθησε στο διαμέρισμά της, στην περιοχή της Καλαμαριάς, καθώς και σε κάδο απορριμμάτων, όπου επιχείρησε να πετάξει και να καταστρέψει σε βάρος της στοιχεία, βρέθηκε μεταξύ άλλων και κατασχέθηκε ρουχισμός τον οποίο φορούσε κατά την αρπαγή και απελευθέρωση της ανήλικης.

Η ίδια δεν εμπλέκει τυχόν άλλο άτομο στις ενέργειές της και οι Αρχές έχουν πειστεί ότι όντως έδρασε από μόνη της, εκμεταλλευόμενη πάντα την γνωριμία με την οικογένεια και το γεγονός ότι το παιδί εύκολα θα την εμπιστευόταν και θα την ακολουθούσε. Οι αστυνομικοί της Ασφάλειας Θεσσαλονίκης ερευνούν αν η συγκεκριμένη γυναίκα είναι υπεύθυνη και για τυχόν άλλες παρόμοιες ενέργειες σε βάρος παιδιών και οδηγείται στον Εισαγγελέα με την σε βάρος της σχηματισθείσα δικογραφία για αρπαγή ανηλίκου, για τον νόμο περί ναρκωτικών και για γενετήσιες πράξεις σε βάρος ανηλίκου.

 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.060
Κριτικές
123
Like
50.854
Πόντοι
27.261
Μεσα οσο δεν παει για να σαπισει η καρχια.
 
OP
OP
E

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
Ιδεά μου ή έσκασαν όλα το ένα πίσω από το άλλο μετά την καραντίνα;
 

Psol_bill

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2018
Μηνύματα
18
Like
24
Πόντοι
0
Λίγο η καραντίνα,λίγο με τις μάσκες που αποκρύπτουν ορισμένα χαρακτηριστικά του προσώπου,έχουν βγει παγανιά...
 

xoxoxo123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.395
Κριτικές
21
Like
2.451
Πόντοι
966
βγάλτε την καριολα φατσα  φορα παρτιδα .... εδω ξεφτυλισανε την αλλη την μουρλή με το βιτριόλι απο την πρώτη μέρα κυκλοφορουσε η φατσα της ...

αυτη εδω που πειραξε παιδακι 10χρονο ? ε ρε γλεντια μεσα στην μπουζου ...
 

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
951
Κριτικές
6
Like
1.275
Πόντοι
486
Δλδ τώρα αυτή η ανώμαλη θα αλλάξει μυαλά με φυλάκιση? Θα βγεί σε 4-5χρονια και θα κάνει τα ίδια... Headshot και στα σκυλιά!
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
Η υπόθεση βρωμάει πάρα πολύ, η κοκκινομάλλα είναι μάλλον ένα μικρό γρανάζι και τώρα προσπαθεί να κρύψει κάτι άλλο μεγαλύτερο... Αυτό το μικρό κοριτσάκι τι φταίει...
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
ανεργια-φτωχεια-ανωμαλια-βιασμοι-δολοφονιες-καταθλιψη-τρελλοχαπα-ναρκωτικα τα αποτελεσματα της καραντινας στη ελλαδα.
και ακομα δεν ειδαμε τιποτα πιστευω
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
10.999
Πόντοι
3.556
:gay:ανεργια-φτωχεια-ανωμαλια-βιασμοι-δολοφονιες-καταθλιψη-τρελλοχαπα-ναρκωτικα τα αποτελεσματα της καραντινας στη ελλαδα.
και ακομα δεν ειδαμε τιποτα πιστευω

Το προφιλ της συγκεκριμενης δε μοιαζει με φτωχη.
Δικο της σπιτι Καλαμαρια, κοκαινες, ταξι για την παραλια Κατερινης, κλπ
Σιγουρα δεν ειναι απενταρη παντως.
Μαλλον για ψυχοπαθη προκειται.

Παντως και η οικογενειακη κατασταση της μικρης εχει ενα μυστηριο. Η αιτηση για επιμελεια απ τον αδερφο ειναι πολυ περιεργη. Κατι παιζει σιγουρα στο σπιτικο της μικρης.
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36

αν καταλαβα καλα απο οσα ειπε ο προεδρος του χαμογελου του παιδιου πρεπει να ειναι και καποιος κολογερος μπερδεμενος στην φαση.

εχω την εντυπωση οτι σε λιγες μερες θα μπουζουριασουν και αλλο κοσμο μολις δεσουν τα στοιχεια.


ΚΡΕΜΑΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
Το προφιλ της συγκεκριμενης δε μοιαζει με φτωχη.
Δικο της σπιτι Καλαμαρια, κοκαινες, ταξι για την παραλια Κατερινης, κλπ
Σιγουρα δεν ειναι απενταρη παντως.
Μαλλον για ψυχοπαθη προκειται.

Παντως και η οικογενειακη κατασταση της μικρης εχει ενα μυστηριο. Η αιτηση για επιμελεια απ τον αδερφο ειναι πολυ περιεργη. Κατι παιζει σιγουρα στο σπιτικο της μικρης.
κατα διαστηματα εκανε βιζιτες τυπε.
παιζει να υπαρχει και κανενας ανωμαλος χρηματοδοτης στην φαση τυπε.
θα βγουνε και αλλα σκατα στην επιφανεια απο αυτη την ιστορια.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.060
Κριτικές
123
Like
50.854
Πόντοι
27.261
Παντως και η οικογενειακη κατασταση της μικρης εχει ενα μυστηριο. Η αιτηση για επιμελεια απ τον αδερφο ειναι πολυ περιεργη. Κατι παιζει σιγουρα στο σπιτικο της μικρης.

Και εγω αυτο σκεφτηκα αμεσως, αλλα οταν ειδα και δηλωση μανας σχεδον αταραχη, επιβεβαιωθηκα κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο. Standard παιζει οικογενειακο θεμα πρωτα απ'ολα, γι'αυτο και η καρχια εδρασε ετσι, γνωμη μου.
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
στην υποθεση με την τρελη με το βιοτριολι και στην απαγωγη της μικρης αξιζει να αναφερουμε το ποσο σημαντικο ρολο παιξανε οι καμερες στο να εντοπιστουν οι δραστες αλλα και να υπαρχουν ακλονητα αποδεικτικά στοιχεια.

να μην ξεχασουμε ομως και τις πορειες που κανανε τα κομμουνια και τα αναρχοσκουπιδια κατα των καμερών και των προσωπικών δεδομένων διοτι
δεν θελανε να τους βλεπουν να γυρνανε με τους γαμιαδες τους απο την ασια  να πιπωνοντε ελευθερα σε παρκα και πλατειες.
 

c_blu

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2019
Μηνύματα
250
Like
125
Πόντοι
1
Κανένας μας δεν ξέρει τι πραγματικά συμβαίνει στην οικογένεια της μικρής. Πιστεύω θα βγουν και άλλα στην επιφάνεια. Μπράβο στις Αρχές που κατάφεραν να την πιάσουν. Εμπιστοσύνη σε κανέναν  ουτε στην ίδια σου την γειτονιά. Πρέπει οι γονεις να είναι πολύ προσεκτικοι.
 
OP
OP
E

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
642
Κριτικές
1
Like
297
Πόντοι
26
4 κακουργήματα τη βαραίνουν, δε νομίζω να βγει σε 4-5 χρόνια
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.139
Πόντοι
2.356
Με δεδομένο ότι το μόνο που διώκεται στο διαδίκτυο είναι η παιδική πορνογραφία, καθιστά τη δραστηριότητα αυτή τρομερά επικερδή. Προσωπικά αν και είμαι online από τότε που ξεκίνησε το Internet, δεν έχω δει το παραμικρό όλα αυτά τα χρόνια. Θα μου πεις δε συχνάζω στα σχετικά μέρη, ok.

Θεωρώ ότι αντίστοιχη καραμπινάτη περίπτωση παιδικής πορνογραφίας ήταν εκείνος ο Βούλγαρος που είχε τεμαχίσει τη μικρή, αλλά ισχυρίστηκε ότι δεν την είχε σκοτώσει! Κάποιος καριόλης δικηγόρος προφανώς τον είχε δασκαλέψει ότι ο τεμαχισμός είναι απλά περιύβριση νεκρού, για να πέσει στα μαλακά. :S Δικαιοσύνη ΓΤΠΚ στο Ελλαδιστάν. :jerking:
 

Fet_jim

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2019
Μηνύματα
300
Like
471
Πόντοι
21
Είναι τα ήθη της Ευρωπαϊκής Ένωσης . Νομίζω εχθές έσκασε σκάνδαλο στη Γερμανια οπού έδιναν παιδάκια για υιοθεσία σε παιδεραστές . Φαντάζομαι το διαβάσατε , ήταν και στο πρώτο θέμα (για τους γερμανολαγνους)
Θα δούμε και αλλά !
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
Με δεδομένο ότι το μόνο που διώκεται στο διαδίκτυο είναι η παιδική πορνογραφία, καθιστά τη δραστηριότητα αυτή τρομερά επικερδή. Προσωπικά αν και είμαι online από τότε που ξεκίνησε το Internet, δεν έχω δει το παραμικρό όλα αυτά τα χρόνια. Θα μου πεις δε συχνάζω στα σχετικά μέρη, ok.

Θεωρώ ότι αντίστοιχη καραμπινάτη περίπτωση παιδικής πορνογραφίας ήταν εκείνος ο Βούλγαρος που είχε τεμαχίσει τη μικρή, αλλά ισχυρίστηκε ότι δεν την είχε σκοτώσει! Κάποιος καριόλης δικηγόρος προφανώς τον είχε δασκαλέψει ότι ο τεμαχισμός είναι απλά περιύβριση νεκρού, για να πέσει στα μαλακά. :S Δικαιοσύνη ΓΤΠΚ στο Ελλαδιστάν. :jerking:
πολλοι παιδοφιλοι ειναι σε μεγαλες θεσεις φιλε μου που εχουν σχεση με δικαστικα-οικονομικα-νομικα συμφεροντα. δυσκολα να βρεθει καποιος που να αυστηροποιηση τους νομους και να μην τον στειλουν σπιτι του.
για μενα η ποινη που τους αξιζει κοστιζει 2 ευρω και ονομαζετε εμπορικα σφαιρα.
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
Είναι τα ήθη της Ευρωπαϊκής Ένωσης . Νομίζω εχθές έσκασε σκάνδαλο στη Γερμανια οπού έδιναν παιδάκια για υιοθεσία σε παιδεραστές . Φαντάζομαι το διαβάσατε , ήταν και στο πρώτο θέμα (για τους γερμανολαγνους)
Θα δούμε και αλλά !
όταν στα  καίρια πόστα και θέσεις της ευρωπαϊκής ένωσης βρισκοντε αδερφές-παιδοφιλοι-κτηνοβάτες είναι λογικό να συμβαίνουν όλα αυτά.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom