Νέα

Απόπειρα ληστείας σε κοσμηματοπωλείο στην Ομόνοια - Νεκρός ο δράστης!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα μακεδόνας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Συμφωνείτε με τις ενέργειες του ιδιοκτήτη του κοσμηματοπωλείου;

  • Ναι! Η πολιτεία και η αστυνόμευση είναι απούσες ούτως ή άλλως!

    Ψήφοι: 183 66,5%
  • Όχι! Η χρήση της αυτοδικίας δεν θα πρέπει να επιλέγεται σε καμία περίπτωση!

    Ψήφοι: 92 33,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    275

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Ακριβως. Οι αρμοδιες αρχες επιλαμβανονται του θεματος. Ως εκ τουτου λοιπον καλο θα ειναι οι οποιες ΛΟΑΤΚΙ κοινοτητες, ακτιβιστες κλπ να απεχουν απο καταδικες, πορισματα, πολυ περισσοτερο απειλες.
Υπαρχουν αρμοδιοι για να κρινουν τι ακριβως εγινε και να πραξουν καταλληλα.

Δεν μπορω να μην συμγωνησω.

βεβαι, χωρις να εχω παρακολυθηση εκτενως την ειδησεογραφια , απο τα λιγα εγω ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ οτι οι λοατκι κλπ δεν εχουν δικιο να επιστηνουν την προσοχη για να μην νιωθουν οτι "στοχοποιουνται"

Ο ληστης παει φυλακη.
Ο ληστης που παει να σκοτωσει παει 2χ φυλακη.
Ο αμυνομενος που σκοτωνει, περναει κι αυτος τον γολγοθα του μεχρι , αν, να του επιβληθει ποινη (ισως με αναστολη, ισως εξαγωρασιμη, ισως "τυπικ") η αθθωση λογω ελαφρυντικων
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Κανεις δεν παει να τον ηρωοποιησει.
Απλα αναφερουν ως τραγικο το γεγονος της αωλειας μιας ζωης , ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, χωρις λογο!
ολα τα αλλα ειναι συμπερασματα και προπαγανδα προς την κοινη γνωμη, εκατερωθεεν (τυποθ αν μπει ο αλλος μεσα τι θα κανετε?)

Αν ο πουστράκος ήταν καραφλό αγόρι μέλος της χρυσής αυγής και όχι Τοξικομανής και Συνδικαλιζόμενος Καριερίστας Πούστης πιστεύεις ότι τα μέσα θα επιδείκνυαν την ίδια, ανεκτική, στάση?
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Αναρωτιέμαι αν είναι αληθές το παρακάτω... :S

Σχετική ανάρτηση για το τραγικό συμβάν έκανε και ο υπαστύνομος Μιχάλης Λώλης, ο οποίος δραστηριοποιείται στο Τμήμα Αντιμετώπισης Ρατσιστικής Βίας (Police Action - Δράση Αστυνομικών για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου).   Μάλιστα, έγραψε σχετικά:   «Η χρήση ναρκωτικών δεν είναι έγκλημα. Όσο το αντιμετωπίζουμε έτσι, οδηγούμε τους χρήστες σε αυτό. Η αυτοδικία σε μια απόπειρα ληστείας, οδήγησε έναν νέο Άνθρωπο στο θάνατο. Θύματα και μάρτυρες διαπράττουν μια αποτρόπαια ανθρωποκτονία, χωρίς καμία δικαιολογία. Η ζωή είναι το ύψιστο έννομο αγαθό στο δικαιικό μας σύστημα. Η ζυγαριά της Δικαιοσύνης, αν λειτουργεί ακόμα στη χώρα μας, θα στείλει τους δράστες έγκλειστους για σωφρονισμό. Καλέ μου, γλυκέ μου Ζακ, φίλε μας αγαπημένε, έφτιαξες το κόσμο σου εδώ και ζούσες ελεύθερός. Σου στέρησαν τη ζωή αυτή. Και εσένα από εμάς. Και οι δυο μας δε πιστεύουμε στον άλλον κόσμο, θα ζεις έτσι εδώ στη καρδιά μας. Έφυγες, να μείνουμε εμείς να φτιάξουμε το κόσμο ελεύθερο, όπως τον ήθελες. Δε θα τα καταφέρουμε όμως. Λυπάμαι... Δε θα ξεχάσω ποτέ όσα έχουμε πει.» Πηγή:
------------
ξεχασε ΤΗΝ ΖΑΡΤΙΝΙΕΡΑ...ΜΕ τον κυπριο φοιτητη....που εκει το ξυλο ηταν επι 5λεπτο απο 4 ατομα σωματικου βαρους χ 2..απο αυτους στο συμβαν στην αθηνα
ας ετοιμαζεται για μεταθεση συντομα, οταν αλλαξουν τα κοζια...
------
εξηγουμαι...
δεν ειμαι αυτος που θα πει καλα να παθει....ΟΧΙ.
οπως και για τις κλωτσιες στο δρομο...
ΟΜΩΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΖΑΚ ΑΡΚ πως τον λενε διαλεξε εναν τροπο ζωης που αργα η γρηγορα θα ειχε την ιδια καταληξη+ εμπλεξε ατομα ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΠΛΕΧΤΟΥΝ-
ΑΥΤΟ δικαιολογει τις κλωτσιες? οχι...
ξανα απο την αρχη......
αν υπηρχε μεριμνα τον ζακ η οποιος ζακ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ...

 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
ο ζακ συμφωνα με αυτα που γραφονται στα μμε απο χτες ηταν ομοφυλοφιλος, οροθετικος, ναρκομανης, λοατκι ακτιβιστης και οπως αποδειχθηκε ληστης με μαχαιρι
ειχε να προσφερει πολλα ακομα στην κοινωνια και ο προωρος χαμος του ειναι ενα πληγμα

Εσύ αν δεν είσαι ο ίδιος μέλος της ομάδας "Αρκά" έχεις IQ καμιά 30αριά πόντους ψηλότερο του μέσου όρου του φόρουμ ...
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.411
Κριτικές
510
Like
69.071
Πόντοι
41.129
Στην πρεζο-ιασωνος και την πρεζο-κεραμεικου σημερα απογεμα παντως που εκανα μια βολτα και επιασα κουβεντα με μερικα πρεζονια

το κυριο θεμα ηταν ο θανατος του ζακ...

-πολυ καλο παιδι ο ζακ...νοικοκυρης !!

-τον εφαγαν μπαμπεσικα !!

-θα σηκωθουμε να φυγουμε απο αυτη τη χωρα !!!

Ηταν μερικα λογια που ακουσα απο Ζακια.

Απο τη γωνια ξεπροβαλε και ο savas...  γνωστος χασισεμπορας της περιοχης απο το κουρδισταν,

φωτια και λαυρα τα οσα ειπε.

-Τα βλεπεις ολα αυτα ? (μου ειπε δειχνοντας τα παρκαρισμενα οχηματα επι της κεραμεικου)

-θα τα βαλω ολα φωτια να τα καψω να δεις τι θα γινει  !!!

-Ελα βρε savas ηρεμησε του ειπα...

-Εμεις στο κουρδισταν δεν τα αφηνουμε ετσι αυτα !! ΘΑ ΚΥΤΕΙ ΑΙΜΑ !!!!

Δυσκολες οι επομενες μερες στο μεταξουργειο αλλακαι στο λεκανοπεδιο Αττικης...

Αν υπαρχει θεος ας αναστησει αυτον το Ζακ μπας και σωθουμε οι υπολοιποι!!!  :orchestra:
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.918
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
Σε ξενίζει η αλληλουποστήριξη πουσταριού-δημοσιογράφων-θολοκουλτουριαρέων και κάθε τύπου "ακτιβιστών" του κώλου? Που το παράξενο?

Είναι δυνατόν να τα έχει γράψει αστυνομικός αυτά;
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.901
Κριτικές
16
Like
14.732
Πόντοι
6.515
Ο Κουτσουμπας πηρε θεση για το χαμο του λαοτκι αγωνιστη?
:heavymetalbig:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
«Όταν βλέπεις να επιτίθενται σε κάποιον, γιατί κοιτάς από την άλλη;»
Τι είχε δηλώσει σε συνέντευξή του ο άνθρωπος που έχασε τη ζωή του στο περιστατικό στο κοσμηματοπωλείο

τι σου είναι η πουτάνα η θεια δίκη
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.210
Κριτικές
3
Like
1.689
Πόντοι
496
Ο Κουτσουμπας πηρε θεση για το χαμο του λαοτκι αγωνιστη?
:heavymetalbig:

τυπε δεν συμβιβαζομαστε με τπτ λιγοτερο απο αναμνηστικη προτομη παρεα με τον κωλομπαρααγωνιστη Φυσσα
στο Συνταγμα :S :S
 

Επισκέπτης
Απο τη γωνια ξεπροβαλε και ο savas...  γνωστος χασισεμπορας της περιοχης απο το κουρδισταν,

φωτια και λαυρα τα οσα ειπε.

-Τα βλεπεις ολα αυτα ? (μου ειπε δειχνοντας τα παρκαρισμενα οχηματα επι της κεραμεικου)

-θα τα βαλω ολα φωτια να τα καψω να δεις τι θα γινει  !!!

-Ελα βρε savas ηρεμησε του ειπα...

-Εμεις στο κουρδισταν δεν τα αφηνουμε ετσι αυτα !! ΘΑ ΚΥΤΕΙ ΑΙΜΑ !!!!

Δυσκολες οι επομενες μερες στο μεταξουργειο αλλακαι στο λεκανοπεδιο Αττικης...

Αν υπαρχει θεος ας αναστησει αυτον το Ζακ μπας και σωθουμε οι υπολοιποι!!!  :orchestra:

εχασε  και ο σαββας τον πελατη  του ..
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
------------
ξεχασε ΤΗΝ ΖΑΡΤΙΝΙΕΡΑ...ΜΕ τον κυπριο φοιτητη....που εκει το ξυλο ηταν επι 5λεπτο απο 4 ατομα σωματικου βαρους χ 2..απο αυτους στο συμβαν στην αθηνα
ας ετοιμαζεται για μεταθεση συντομα, οταν αλλαξουν τα κοζια...
------
εξηγουμαι...
δεν ειμαι αυτος που θα πει καλα να παθει....ΟΧΙ.
οπως και για τις κλωτσιες στο δρομο...
ΟΜΩΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΖΑΚ ΑΡΚ πως τον λενε διαλεξε εναν τροπο ζωης που αργα η γρηγορα θα ειχε την ιδια καταληξη+ εμπλεξε ατομα ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΠΛΕΧΤΟΥΝ-
ΑΥΤΟ δικαιολογει τις κλωτσιες? οχι...
ξανα απο την αρχη......
αν υπηρχε μεριμνα τον ζακ η οποιος ζακ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ...


που στο διαολο ειναι το εικονιδιακι που κανει μια κινηση thumbs up? γιατι δεν το βρισκω???

τελοσπαντων...


like!!!(THUMBS UP)
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
οι δηλωσεις πυρκαγια της ελενας ακριτα για τον αδοκητο χαμο του φερελπιδος νεου ζακ πρεπει να κεντρισουν τα αφτια ολων μας
 

sta4tanakia

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2016
Μηνύματα
3.577
Like
81
Πόντοι
16
Μην ακούτε τις συριζοτρολιές που στην ουσία επιδιώκουν τον εκφοβισμό
και την περαιτέρω
αδρανοποίηση-υποδούλωση της κοινωνίας στην σαπίλα.
Όποιος μπουκάρει στο μαγαζί σας ή στο σπίτι σας μαστουρωμένος ή μη με μαχαίρια κτλπ
σπάστε του τα κόκκαλα χωρίς κανέναν δισταγμό.
Δεν υπάρχει δικαστήριο να δώσει ποινή εάν είστε προετοιμασμένοι και κάνετε ό,τι κάνετε
με τρόπο..
Εάν είστε σε όροφο ,θα υπάρχει και μπαλκόνι...
αδειάστε από ψηλά τον κάθε πούστη που ελέω δικαιωματικής αριστεράς ζητάει και τα ρέστα.
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.918
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
Ήδη ξέφτισε η Bella Mafia και οι θύτες της.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36

TI? μην μοπυ πεις οτι δεν υπαρχει ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ και (χχχ)φοβια ΚΑΙ στην Ε.Α. ?

Υπαρχει, φυσικα!

Ε ΟΚ, στα πλαισια πιο ανθρωπινου προφιλ ζητανε "συγγνωμη" οτι κι αν σημαινει αυτο.

Δεν θες οταν ερθει και σ επλησιασει αστυνομικος να φσου φερθει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ επειδη εισαι ασχημος, απ οτι σε μια κοπελιτσα. ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΣ! (παρε εσυ κληση και να δεις την αλλη να φευγει με ναζι)
Το θες, ρε? (το ρε ...αντρικιο. οχι απαξιωτικο)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Το 2006 με ειδοποιησε γειτονας οτι η πορτα του μαγαζιου μου ηταν σπασμενη. Ειχαν μπουκαρει και μου κανανε γυρω στις 6000 ευρω ζημιες, ενω αυτα που κλεψανε ητανε γυρω στις 3000. Το συναισθημα οτι παραβιασανε τον χωρο μου ητανε πιλυ ασχημο. Αλλα σε περιπτωση που εγω ημουνα εκει, επρεπε να σκοτωσω τον κλεφτη; (Ενας Πολωνος πιτσιρικας ητανε, μετα απο καιρο βρεθηκανε καποια απο τα κλοπιμαια στο δωματιο που ειχε ξενοικιασει). Και αν τον σκοτωνα, δεν θα το ειχα βαρος για ολη μου τη ζωη; Δεν θα σκεφτομουνα τον πατερα του και τη μανα του-εχω και εγω παιδια; Ακομα και αν δεν ειχα ποινικες ευθυνες, πως θα συνεχιζα τη ζωη μου μετα;

Νομιζω οτι στην περιπτωση αυτη , η ακραια αντιδραση ηταν κυριως στην απειλη της ζωης με μαχαιρι και γυαλι παρα για την κλοπη καθεαυτη. Ισως καλο θα ηταν να επιτρεποταν σε ενα βαθμο η χρηση non leathal weapons μη θανατηφορα μεσα ακινητοποιησης, σε περιπτωσεις αυτοαμυνας. Και βεβαια αλλαγη του νομοθετικου πλαισιου καταστολης εγκληματων κατα ζωης και περιουσιας .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom