Νέα

Απόπειρα ληστείας σε κοσμηματοπωλείο στην Ομόνοια - Νεκρός ο δράστης!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα μακεδόνας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Συμφωνείτε με τις ενέργειες του ιδιοκτήτη του κοσμηματοπωλείου;

  • Ναι! Η πολιτεία και η αστυνόμευση είναι απούσες ούτως ή άλλως!

    Ψήφοι: 183 66,5%
  • Όχι! Η χρήση της αυτοδικίας δεν θα πρέπει να επιλέγεται σε καμία περίπτωση!

    Ψήφοι: 92 33,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    275

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.678
Πόντοι
2.606
πωπω τι εκανε ρε μαγκες ο ανθρωπος;

πως τους γλεντησε ετσι τους μπατσους

Τωρα να δεις τυπε τι γλεντι θα ριξει που εφαγε 101 χρονια φυλακη. :S :S :S


Ειμαι σιγουρος οτι οι μπατσοι θα τον βαλουνε σε κελι για να εχει καλη παρεα. :S :S :S  :fuck2:

 

Συνημμένα

  • preview.mp4.jpg
    preview.mp4.jpg
    8,1 KB · Εμφανίσεις: 27

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
πωπω τι εκανε ρε μαγκες ο ανθρωπος;

πως τους γλεντησε ετσι τους μπατσους
------
γιατι πολυ απλα ηταν βλακες...
αφου δεν ειχε οπλο πανω του, ο ενας επρεπε ηδη να ψαξει το αμαξι απο ΠΡΙΝ---η απλα να ειναι στο παραθυρο.....γινει οτι γινει---απορια πως δεν καλεσαν ενισχυσεις πριν το πιστολιδι , παγια τακτικη ειναι.
κλασσικο ABCD..ΣΕ ΜΑΘΗΜΑ...
η απορια ειναι πως δεν τον πετυχαν και οι 2 στο κεφαλι απο τα 3 μετρα...λογο αιφνιαδιασμου...
στο μυαλο του τον ειχαν "ευκολο"....ποτε ομως απο καθε συληψη δεν ξερεις...το μετα..
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Aκριβως. Περα απο τους αμεσα εμπλεκομενους και αυτοπτες μαρτυρες οι υπολοιποι δεν εχουν λογο στο τι γινεται ουτε εχουν κανα λογο να βγαζουν πορισματα. Για αυτο το σκοπο υπαρχουν αστυνομικες, ανακριτικες , εισαγγελικες και δικαστικες αρχες για να επιληφθουν του θεματος.
Αναμεσα σε αυτα που πρεπει να επιληφθουν οι παραπανω αρχες φυσικα ειναι και οι οποιες απειλες των οποιων αυτοπροσδιοριζομενων "ακτιβιστων" σε βαρους του επιχειρηματια και του δικηγορου του.
Ειπαμε οτι η αυτοδικια ειναι κακο πραγμα, σωστα?

Εισαι πιστος ιπποτης και θα σου απαντησω νετα σκετα:
Η αυτοδικια ειναι κακο πραγμα. Πολυ σωστα! Απ οποιον κι αν προερχεται.

Και μην τα μπερδευουμε: πολυ σωστα καποιος μπορει να υπερασπιστει την περιουσια του. ΟΜΩΣ, και εδω θελω να δωσετε προσοχη ολοι σας οι "θερμοαιμοι υπερ-αντρες", οτιδηποτε προκυψει απο τις ενεργειες του ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΠΥΡΟΒΛΗΤΟ! Δηλ. Ο ΝΟΜΟΣ δικαιολογει την αμυνα, αποτροπη, ή ακομα σε βρασμο ψυχης την αυτοδικια (δεν λεω οτι την νομιμοποιει! προσοχη!) αλλα οι συνεπειες αυτης της επιλογης ΒΑΡΥΝΟΥΝ ξεκαθαρα αυτον που τις πραττει. Αυτο εχει σαν κανονα η κοινωνια μας (εδω και ~2αιωνες) (και η ΕΕ) και με αυτον πορευομαστε για να μην γινουμε φαρουεστ ή ζουγκλα ή θαλασσα (ο μεγαλος ιχθυς τον καταπινει τον μικρον στο πιτς φυτιλι και ολακερον)

Τωρα εχει διαφορά, ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΕΔΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ, να βαψεις με σπρευ την πινακιδα καποιου (κατ εμε, καταπτυστη ενεργεια!) και να του καρφωσεις τον λαιμο σε ενα κομματι τζαμι σπασμενο, ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑς ΤΟΝ! (ΕΑΝ και εφοσον εγινε ετσι τελικα -οπως ειπα σαν κλασσικοι νεοελληνες εχουν προτρεξει καμμια 80μιλα πιο μπροστα)

Στην μία ειναι το πολυ ως καταστροφη υλικου (και μαλιστα πιθανον αναστρεψιμη) στην αλλη ειναι αφαιρεση μιας ζωης (και δυστυχως μη ανστρεψιμη)

Με λιγα λογια σκοτωσε τον ληστη εαν θες αλλα αυτο θα κινησει την διωξη σου για ανθρωποκτονια.
Τοσο απλα.
Οσο και "σκοτωσε καποιον εαν θες αλλα αυτο θα κινησει την διωξη σου για ανθρωποκτονια"

Επισης διανοηθειτε και το εξης:
Ο αλλος πριν 3 μηνες σκοτωσε τον πατρυιο του που τον πηδουσε απο μικρο παιδι - ΠΟΣΟ πιο πολυ το αισθημα της εκδικησς και απελπισιας να μην του δικαιοογησεις - ολοι μας λεμε "καλα του εκανε" απο μεσα μας τουλαχιστον , ακομα και οι αστυνομικοι που τον συνελαβαν. ΟΜΩΣ... την διωξη για ανθρωποκτονια δεν την γλυτωσε.

Ευτυχως οι νομοθετες και οι θετες του συστηματος εχουν προβλεψει για ολα.
Ετσι καθε περιπτωση εξεταζεται ξεχωριστα και στις λεπτομεριες και υπολογιζονται ελαφρυβτικα ή δικαιολογουνται εν μεριε καποιες κινησεις οποτε και επερχονται ποινες "csutom made" σε καθε περιπτωση.





 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
δες τι γομαρι ειναι.....θυμιζει τζο φρειζερ
-
ο αριστερος μπατσος ειναι στα ιδια κυβικα....αντι οι μ@@@ αρχικα να του δεσουν τα χερια εστω μπροστα, αφου δεν μπορουσαν αλλιως, ρισκαραν να πανε by the book..
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
.
----------
τεσπα..ηταν ενα συμβαν που ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝ..
ΤΡΑΓΙΚΟ απο καθε αποψη, αλλα δεν θα σταυρωσουμε τον 73χρονο ελεος

Σε καμμια περιπτωση δεν πρπει να ΣΤΑΥΡΩΘΕΙ καποιος σε αυτες τις συνθηκες περιστατικου.
Εννοειται!
Απλα επιλαμβανεται της διαδικασιας η αστυνομια και ξεκιναει η διερυενηση και ενδεχομενως η διαξω του αφου μαλλον συνεβαλε στον θανατο ενος ανθρωπου.
Οπως γινεται σε ενα θανατηφορο τροχαιο -που εισαι με φρενα χωρις ΚΤΕΟ και κανεις ενα ατυχημα.(περιπου, ΟΚ?)
Δεν τοκανες "σκπιμα" ...αλλα οι πραξεις σου οδηγησαν σε ενα εγκλημα.

 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Ακριβως. Οι αρμοδιες αρχες επιλαμβανονται του θεματος. Ως εκ τουτου λοιπον καλο θα ειναι οι οποιες ΛΟΑΤΚΙ κοινοτητες, ακτιβιστες κλπ να απεχουν απο καταδικες, πορισματα, πολυ περισσοτερο απειλες.
Υπαρχουν αρμοδιοι για να κρινουν τι ακριβως εγινε και να πραξουν καταλληλα.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.075
Πόντοι
18.565
Το 2006 με ειδοποιησε γειτονας οτι η πορτα του μαγαζιου μου ηταν σπασμενη. Ειχαν μπουκαρει και μου κανανε γυρω στις 6000 ευρω ζημιες, ενω αυτα που κλεψανε ητανε γυρω στις 3000. Το συναισθημα οτι παραβιασανε τον χωρο μου ητανε πιλυ ασχημο. Αλλα σε περιπτωση που εγω ημουνα εκει, επρεπε να σκοτωσω τον κλεφτη; (Ενας Πολωνος πιτσιρικας ητανε, μετα απο καιρο βρεθηκανε καποια απο τα κλοπιμαια στο δωματιο που ειχε ξενοικιασει). Και αν τον σκοτωνα, δεν θα το ειχα βαρος για ολη μου τη ζωη; Δεν θα σκεφτομουνα τον πατερα του και τη μανα του-εχω και εγω παιδια; Ακομα και αν δεν ειχα ποινικες ευθυνες, πως θα συνεχιζα τη ζωη μου μετα;
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Εισαι πιστος ιπποτης και θα σου απαντησω νετα σκετα:
Η αυτοδικια ειναι κακο πραγμα. Πολυ σωστα! Απ οποιον κι αν προερχεται.

Και μην τα μπερδευουμε: πολυ σωστα καποιος μπορει να υπερασπιστει την περιουσια του. ΟΜΩΣ, και εδω θελω να δωσετε προσοχη ολοι σας οι "θερμοαιμοι υπερ-αντρες", οτιδηποτε προκυψει απο τις ενεργειες του ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΠΥΡΟΒΛΗΤΟ! Δηλ. Ο ΝΟΜΟΣ δικαιολογει την αμυνα, αποτροπη, ή ακομα σε βρασμο ψυχης την αυτοδικια (δεν λεω οτι την νομιμοποιει! προσοχη!) αλλα οι συνεπειες αυτης της επιλογης ΒΑΡΥΝΟΥΝ ξεκαθαρα αυτον που τις πραττει. Αυτο εχει σαν κανονα η κοινωνια μας (εδω και ~2αιωνες) (και η ΕΕ) και με αυτον πορευομαστε για να μην γινουμε φαρουεστ ή ζουγκλα ή θαλασσα (ο μεγαλος ιχθυς τον καταπινει τον μικρον στο πιτς φυτιλι και ολακερον)

Τωρα εχει διαφορά, ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΕΔΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ, να βαψεις με σπρευ την πινακιδα καποιου (κατ εμε, καταπτυστη ενεργεια!) και να του καρφωσεις τον λαιμο σε ενα κομματι τζαμι σπασμενο, ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑς ΤΟΝ! (ΕΑΝ και εφοσον εγινε ετσι τελικα -οπως ειπα σαν κλασσικοι νεοελληνες εχουν προτρεξει καμμια 80μιλα πιο μπροστα)

Στην μία ειναι το πολυ ως καταστροφη υλικου (και μαλιστα πιθανον αναστρεψιμη) στην αλλη ειναι αφαιρεση μιας ζωης (και δυστυχως μη ανστρεψιμη)

Με λιγα λογια σκοτωσε τον ληστη εαν θες αλλα αυτο θα κινησει την διωξη σου για ανθρωποκτονια.
Τοσο απλα.
Οσο και "σκοτωσε καποιον εαν θες αλλα αυτο θα κινησει την διωξη σου για ανθρωποκτονια"

Επισης διανοηθειτε και το εξης:
Ο αλλος πριν 3 μηνες σκοτωσε τον πατρυιο του που τον πηδουσε απο μικρο παιδι - ΠΟΣΟ πιο πολυ το αισθημα της εκδικησς και απελπισιας να μην του δικαιοογησεις - ολοι μας λεμε "καλα του εκανε" απο μεσα μας τουλαχιστον , ακομα και οι αστυνομικοι που τον συνελαβαν. ΟΜΩΣ... την διωξη για ανθρωποκτονια δεν την γλυτωσε.

Ευτυχως οι νομοθετες και οι θετες του συστηματος εχουν προβλεψει για ολα.
Ετσι καθε περιπτωση εξεταζεται ξεχωριστα και στις λεπτομεριες και υπολογιζονται ελαφρυβτικα ή δικαιολογουνται εν μεριε καποιες κινησεις οποτε και επερχονται ποινες "csutom made" σε καθε περιπτωση.
----------
skata στους νομοθετες....κ θεσμους...αυτα πες τα στους γονεις της μυρτω, και στην αλλη στο ζεφυρι...δεν λεμε για πιο τραγικα περιστατικα....
οταν σου εχουν σκοτωσει την κορη(ασχετα ΑΝ ΖΕΙ)...Κ ΣΕ 7 ΧΡΟΝΙΑ Ο ΘΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ...
ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ....
τα 105 χρονια που εφαγε ο σκουρος στο βιντεο ειναι 105...ουτε 66 ουτε 33...με καλη διαγωγη...
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Ρισπεκτ στον κοτσιδάκια με το λευκό πουκάμισο του βίντεο που εμπόδισε τους σερίφηδες μαγαζάτορα και σια να αποτελειώσουν επιτόπου τον πουστρακο.

Η υπόθεση πάντως έχει ουρά ... ας περιμένουμε ...
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.918
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
Αναρωτιέμαι αν είναι αληθές το παρακάτω... :S

Σχετική ανάρτηση για το τραγικό συμβάν έκανε και ο υπαστύνομος Μιχάλης Λώλης, ο οποίος δραστηριοποιείται στο Τμήμα Αντιμετώπισης Ρατσιστικής Βίας (Police Action - Δράση Αστυνομικών για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου).   Μάλιστα, έγραψε σχετικά:   «Η χρήση ναρκωτικών δεν είναι έγκλημα. Όσο το αντιμετωπίζουμε έτσι, οδηγούμε τους χρήστες σε αυτό. Η αυτοδικία σε μια απόπειρα ληστείας, οδήγησε έναν νέο Άνθρωπο στο θάνατο. Θύματα και μάρτυρες διαπράττουν μια αποτρόπαια ανθρωποκτονία, χωρίς καμία δικαιολογία. Η ζωή είναι το ύψιστο έννομο αγαθό στο δικαιικό μας σύστημα. Η ζυγαριά της Δικαιοσύνης, αν λειτουργεί ακόμα στη χώρα μας, θα στείλει τους δράστες έγκλειστους για σωφρονισμό. Καλέ μου, γλυκέ μου Ζακ, φίλε μας αγαπημένε, έφτιαξες το κόσμο σου εδώ και ζούσες ελεύθερός. Σου στέρησαν τη ζωή αυτή. Και εσένα από εμάς. Και οι δυο μας δε πιστεύουμε στον άλλον κόσμο, θα ζεις έτσι εδώ στη καρδιά μας. Έφυγες, να μείνουμε εμείς να φτιάξουμε το κόσμο ελεύθερο, όπως τον ήθελες. Δε θα τα καταφέρουμε όμως. Λυπάμαι... Δε θα ξεχάσω ποτέ όσα έχουμε πει.» Πηγή:
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Η γνωμη μου :
Πρωτον δεν πρεπει να κρινουμε εναν ανθρωπο απο το αν κανει χρηση ναρκωτικων η αν ειναι ομοφυλοφυλος κτλ. Πολλοι ηθικοι ανθρωποι ειναι  και ομοφυλοφιλοι και πολλοι ηθικοι ανθρωποι εχουν καταληξει στα ναρκωτικα. Το προβλημα ειναι οτι ενας ανθρωπος ο οποιος ειναι εθισμενος σε ουσιες μπορει να κανει και πραγματα για να εξασφαλισει τη δοση του που δεν θα τα εκανε αν ηταν καθαρος. Κανεις απο εμας δεν εχει γνωρισει απο πρωτο χερι πως ειναι να εισαι τοξικομανης και να μην εχεις τα λεφτα να παρεις τη δοση σου. Η ηθικη ενος τετοιου ατομου δεν του αρκει για να συμπεριφερθει οπως πρεπει.
Δευτερον, ειναι οντως κατακριτεο οτι πηγε να κλεψει. Ωστοσο,μεταξυ και των κλεφτων υπαρχει και τιμη, το να κλεψεις, ιδιως οταν εχεις και αναγκη δεν ειναι το πιο σοβαρο εγκλημα του κοσμου. Υπαρχουν αλλα πολυ χειροτερα εγκληματα απο την απλη κλοπη. Δεν ξερω αν κρατουσε μαχαιρι η οχι.
Τριτον, ο ληστης κλειστηκε μεσα στο κοσμηματοπωλειο. Το προβλεπομενο ειναι οι πολιτες να περιμενουν την επεμβαση της αστυνομιας. Ο χρηστης ηταν υπο την επιρρεια ναρκωτικων επομενως δεν ειχε και την καλυτερη αισθηση του γυρω χωρου του. Οι περαστικοι κλωτσωντας το τζαμι, το εσπασαν και επενεβησαν καθαρα απο μισος. Πρεπει να εχεις μισος οταν βλεπεις καποιον ξαπλωμενο κατω και να τον κλωτσας μεχρι να σταματησει να κινηται. Η συμπεριφορα των περαστικων η του καταστηματηματαρχη, οι οποιοι ηταν εκει τελος παντων που τον κλωτσουσαν ηταν απαραδεκτη για μενα , να θελουν να σκοτωσουν καποιον ενω δεν κινδυνευαν οι ιδιοι αμεσα. Ηταν κλασσικοι νταηδες που για τη δικια τους τη μαγκια κλωτσησαν τον τυπο.
Τεταρτον και τελευταιο, το ζητημα με τις ακτιβιστικες οργανωσεις στις οποιες συμμετειχε  ο δραστης μπορει να χρησιμοποιηθει πολιτικα. Το τι σεξουαλικες προτιμησεις ειχε και σε ποιες σχετικες οργανωσεις ηταν γραμμενος και πρεσβευε δεν εχει σημασια εδω περα και δεν θα επρεπε να προβαλλεται. Ειμαι κατα της αγιοποιησης του δραστη. Δεν ηταν ντυμενος τρανς στο δρομο και ξαφνικα του επιτεθηκαν οι περαστικοι αλλα πηγε να ληστεψει κοσμηματοπωλειο. Το ζητημα ειναι καθαρα ληστειας υπο την επιρρεια ναρκωτικων και οχι λογο ομοφοβειας η οτιδηποτε αλλο.

Αυτη ειναι η αποψη μου.
:respect:
Μπραβο!!!!
Για 14 μηνυματα εδω μεσα τα ειπες και τα συμπεριελαβες ολα ομορφα.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
πεθανε ενας πρεζακιας στη προσπάθεια του να ληστεψει. αν καποιοι αυτοτ θελουν να το μετατρεψουν σε ηρωισμο ειναι δικο τους θεμα. εμενα μου ειναι εντελως αδιαφορο οτι πεθανε. αυτο που εχω να πω μονο ειναι οσοι διαμαρτυρωνται και κανουν πορειες για τον θανατο του οταν ερθει ο επομονες ΠΡΕΖΑΚΙΑΣ και μπει μεσα στο ΣΠΙΤΙ τους για να ΚΛΕΨΕΙ ολοι αυτοι ας του δωσουν ενα πιατο φαι και ενα κρεβατι νακοιμηθει.

Κανεις δεν παει να τον ηρωοποιησει.
Απλα αναφερουν ως τραγικο το γεγονος της αωλειας μιας ζωης , ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, χωρις λογο!
ολα τα αλλα ειναι συμπερασματα και προπαγανδα προς την κοινη γνωμη, εκατερωθεεν (τυποθ αν μπει ο αλλος μεσα τι θα κανετε?)
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Το 2006 με ειδοποιησε γειτονας οτι η πορτα του μαγαζιου μου ηταν σπασμενη. Ειχαν μπουκαρει και μου κανανε γυρω στις 6000 ευρω ζημιες, ενω αυτα που κλεψανε ητανε γυρω στις 3000. Το συναισθημα οτι παραβιασανε τον χωρο μου ητανε πιλυ ασχημο. Αλλα σε περιπτωση που εγω ημουνα εκει, επρεπε να σκοτωσω τον κλεφτη; (Ενας Πολωνος πιτσιρικας ητανε, μετα απο καιρο βρεθηκανε καποια απο τα κλοπιμαια στο δωματιο που ειχε ξενοικιασει). Και αν τον σκοτωνα, δεν θα το ειχα βαρος για ολη μου τη ζωη; Δεν θα σκεφτομουνα τον πατερα του και τη μανα του-εχω και εγω παιδια; Ακομα και αν δεν ειχα ποινικες ευθυνες, πως θα συνεχιζα τη ζωη μου μετα;
----------
οπως το θετεις εχεις απολυτο δικιο,σκεψου εναν ομως ασχετο παραδειγμα μην παμε στο συμβαν..
που χρωσταει εφορια,τεβε, δεη...κ εχει και οικογενεια ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ πως νιωθει...
οι λυσεις ειναι αρκετες πχαν εχεις νομιμο οπλο ριχνεις στΑ ΠΟΔΙΑ οχι στο κεφαλι(ΔΙΟΡΘΩΣΗ)
οπως σε ψιλικατζιδικο κοντα μου...το θυμα εφαγε ροπαλια με ροπαλο μπειζμπολ στα ποδια...ΟΧΙ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΑ-ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ
το ρισκο ηταν αν ειχε οπλο, η αν ειχε ηδη δει οταν εβγαινε εξω απο τζαμαρια..αν τον"περιμενε" καποιος....
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Αναρωτιέμαι αν είναι αληθές το παρακάτω... :S

Σχετική ανάρτηση για το τραγικό συμβάν έκανε και ο υπαστύνομος Μιχάλης Λώλης, ο οποίος δραστηριοποιείται στο Τμήμα Αντιμετώπισης Ρατσιστικής Βίας (Police Action - Δράση Αστυνομικών για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου).  Μάλιστα, έγραψε σχετικά:  «Η χρήση ναρκωτικών δεν είναι έγκλημα. Όσο το αντιμετωπίζουμε έτσι, οδηγούμε τους χρήστες σε αυτό. Η αυτοδικία σε μια απόπειρα ληστείας, οδήγησε έναν νέο Άνθρωπο στο θάνατο. Θύματα και μάρτυρες διαπράττουν μια αποτρόπαια ανθρωποκτονία, χωρίς καμία δικαιολογία. Η ζωή είναι το ύψιστο έννομο αγαθό στο δικαιικό μας σύστημα. Η ζυγαριά της Δικαιοσύνης, αν λειτουργεί ακόμα στη χώρα μας, θα στείλει τους δράστες έγκλειστους για σωφρονισμό. Καλέ μου, γλυκέ μου Ζακ, φίλε μας αγαπημένε, έφτιαξες το κόσμο σου εδώ και ζούσες ελεύθερός. Σου στέρησαν τη ζωή αυτή. Και εσένα από εμάς. Και οι δυο μας δε πιστεύουμε στον άλλον κόσμο, θα ζεις έτσι εδώ στη καρδιά μας. Έφυγες, να μείνουμε εμείς να φτιάξουμε το κόσμο ελεύθερο, όπως τον ήθελες. Δε θα τα καταφέρουμε όμως. Λυπάμαι... Δε θα ξεχάσω ποτέ όσα έχουμε πει.» Πηγή:

Σε ξενίζει η αλληλουποστήριξη πουσταριού-δημοσιογράφων-θολοκουλτουριαρέων και κάθε τύπου "ακτιβιστών" του κώλου? Που το παράξενο?
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
ο ζακ συμφωνα με αυτα που γραφονται στα μμε απο χτες ηταν ομοφυλοφιλος, οροθετικος, ναρκομανης, λοατκι ακτιβιστης και οπως αποδειχθηκε ληστης με μαχαιρι
ειχε να προσφερει πολλα ακομα στην κοινωνια και ο προωρος χαμος του ειναι ενα πληγμα
 

Επισκέπτης
οι δικαστες και οι μπατσοι πελατες ψαχνουν και  δεν θελουν να μεινουν χωρις δουλεια .....
οποιος καταλαβε καταλαβε ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom