Νέα

Αποχή από εκσπερμάτωση

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.387
Like
3.705
Πόντοι
456
Πόσες ώρες (ή μέρες) έχετε αντέξει το ρεκορ σας απο το να μην χύσετε; (ούτε σεξ ούτε μαλακία)
Τι αίσθημα σας είχε η αναμονή; Υποφέρατε, το κάνατε ξεκούραστα, καταναγκαστικά, τα αρχίδια τα νιώθατε πρησμένα/φουσκωμένα, δεν το έχετε δοκιμάσει ποτέ, το κάνετε πριν από μεγάλα γαμήσια με την γκόμενα ή κάποιο εσκορτ; Βλέπατε βελτίωση στο χύσιμο στο τίναγμα και στην ποσότητα; Αξίζει τον κόπο, ή κάθε φορά που νιώθουμε την ανάγκη πρέπει να χύνουμε χωρίς να περιμένουμε να περάσει το "χρονικό οριο" που θέλουμε.Για πείτε τις εμπειρίες σας
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
Πόσες ώρες (ή μέρες) έχετε αντέξει το ρεκορ σας απο το να μην χύσετε; (ούτε σεξ ούτε μαλακία)
Τι αίσθημα σας είχε η αναμονή; Υποφέρατε, το κάνατε ξεκούραστα, καταναγκαστικά, τα αρχίδια τα νιώθατε πρησμένα/φουσκωμένα, δεν το έχετε δοκιμάσει ποτέ, το κάνετε πριν από μεγάλα γαμήσια με την γκόμενα ή κάποιο εσκορτ; Βλέπατε βελτίωση στο χύσιμο στο τίναγμα και στην ποσότητα; Αξίζει τον κόπο, ή κάθε φορά που νιώθουμε την ανάγκη πρέπει να χύνουμε χωρίς να περιμένουμε να περάσει το "χρονικό οριο" που θέλουμε.Για πείτε τις εμπειρίες σας
6 μηνες
Ηθελα να δοκιμασω αυτες τις μαλακιες που λεγανε nofap και τετοια αλλα δεν εκανα ουτε σεξ, με σκοπο να γινω αγιος
Εκοψα και το τσιγαρο
Κατεληξα στο τρελλαδικο
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
To σωμα σου εχει εναν μηχανισμο αμυνας, αν αργησεις να χυσεις καποιο βραδυ θα χυσεις στον υπνο σου
Ισχυει αυτο εν μερει
Οταν εκανα πληρη αποχη για 6 μηνες, τους πρωτους κανα δυο μηνες εχυνα συνεχεια στον υπνο μου, αλλα μετα σταματησε κιαυτο
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.500
Like
11.488
Πόντοι
3.506
Πόσες ώρες (ή μέρες) έχετε αντέξει το ρεκορ σας απο το να μην χύσετε; (ούτε σεξ ούτε μαλακία)
Τι αίσθημα σας είχε η αναμονή; Υποφέρατε, το κάνατε ξεκούραστα, καταναγκαστικά, τα αρχίδια τα νιώθατε πρησμένα/φουσκωμένα, δεν το έχετε δοκιμάσει ποτέ, το κάνετε πριν από μεγάλα γαμήσια με την γκόμενα ή κάποιο εσκορτ; Βλέπατε βελτίωση στο χύσιμο στο τίναγμα και στην ποσότητα; Αξίζει τον κόπο, ή κάθε φορά που νιώθουμε την ανάγκη πρέπει να χύνουμε χωρίς να περιμένουμε να περάσει το "χρονικό οριο" που θέλουμε.Για πείτε τις εμπειρίες σας
Είναι Σάββατο σήμερα. Βιάστηκες μια μέρα.
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
389
Like
968
Πόντοι
81
Στρατό 30 μέρες. Όσον αφορά τη δυσκολία, η απάντηση είναι πως όταν συνωμοτήσουν όλες οι δυνάμεις, μπορείς να το καταφέρεις χωρίς καμία δυσκολία ή πρήξιμο αρχιδιών. Εγώ σε αυτό το 30ήμερο ήμουν 18 μέρες μονίμως κουρασμένος και απασχολημένος, και καπάκι μετά 12μέρες στο 401 με πνευμονία (εκεί τον άρμεξα πρώτη φορά). Έχω προσπαθήσει κι άλλες φορές αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα για περισσότερο από 2 βδομάδες. Και υπήρχε και πρήξιμο, πιθανόν διότι τον ψιλομαλάκιζα αλλά μετά έλεγα "επππ πονηρούλη, ασ τον κάτω". Το πρήξιμο πιστεύω συμβαίνει όταν χαραμίζεις στύσεις.

Η γνώμη μου είναι ότι καλό είναι ένα detox 4-7 μέρες όταν το ξεχέζεις, αλλά μόνο όταν το ξεχέζεις, γιατί αλλιώς σε κάνει μουρόχαυλο. Σε βάση συντήρησης θεωρώ πως το ιδανικό είναι υπάρχει μια εκτόνωση την ημέρα, αλλά επειδή κάποιοι από εμάς είμαστε orgasm addicts, αυτό το καθε μέρα μπορεί να γίνει η αφορμή να το ξεχέσουμε. Γι αυτό καλύτερα είναι να αφήνουμε μια μέρα κενό
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.729
Like
3.114
Πόντοι
506
Οποιον σωσαμε, σωσαμε........

Harvard Medical School

The Harvard ejaculation study​

The Health Professionals Follow-Up Study has been collecting information about a large group of volunteers since 1986. All the men are health care providers, including dentists, pharmacists, veterinarians, optometrists, ophthalmologists, and podiatrists. Most are white. In 1992, 29342 men between the ages of 46 and 81 provided information about their average number of ejaculations per month in young adulthood (age 20–29), middle age (40–49), and in the most recent year. Ejaculations included sexual intercourse, nocturnal emissions, and masturbation. The volunteers provided comprehensive health and lifestyle data every two years until the study concluded in 2000.

The scientists found no evidence that frequent ejaculations mark an increased risk of prostate cancer. In fact, the reverse was true: High ejaculation frequency was linked to a decreased risk. Compared to men who reported 4–7 ejaculations per month across their lifetimes, men who ejaculated 21 or more times a month enjoyed a 31% lower risk of prostate cancer. And the results held up to rigorous statistical evaluation even after other lifestyle factors and the frequency of PSA testing were taken into account.


Ejaculation data from Down Under​

An Australian study of 2338 men examined the impact of sexual factors on the occurrence of prostate cancer before the age of 70. Like the Harvard research, the Australian investigation evaluated total ejaculations rather than sexual intercourse itself. Like the American men, the Australians who ejaculated most frequently enjoyed a reduced risk of prostate cancer. The effect was strongest for the frequency of ejaculations in young adulthood, even though prostate cancer was not diagnosed until many decades later. Even so, the apparent protection extended to all age groups. In all, men who averaged 4.6–7 ejaculations a week were 36% less likely to be diagnosed with prostate cancer before the age of 70 than men who ejaculated less than 2.3 times a week on average.

An Australian study of 2338 men examined the impact of sexual factors on the occurrence of prostate cancer before the age of 70. Like the Harvard research, the Australian investigation evaluated total ejaculations rather than sexual intercourse itself. Like the American men, the Australians who ejaculated most frequently enjoyed a reduced risk of prostate cancer. The effect was strongest for the frequency of ejaculations in young adulthood, even though prostate cancer was not diagnosed until many decades later. Even so, the apparent protection extended to all age groups. In all, men who averaged 4.6–7 ejaculations a week were 36% less likely to be diagnosed with prostate cancer before the age of 70 than men who ejaculated less than 2.3 times a week on average.

 

stanley64

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2023
Μηνύματα
9
Κριτικές
3
Like
124
Πόντοι
0
Εγω απο οταν αρχισα να χυνω, εχω κανει εναν μηνα το πολυ και γωμη μου εινα οτι δεν εχει κανενα ωφελος
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.769
Like
6.915
Πόντοι
1.056
μεχρι μια βδομαδα περιπου. νομιζω 3 φορες που ημουν βαρια αρρωστος, και μια φορα που ειχα πολυ φορτο εργασιας και νευρα ξενερα κτλ
 

superkablomenos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2023
Μηνύματα
793
Like
1.420
Πόντοι
206
μεχρι μια βδομαδα περιπου. νομιζω 3 φορες που ημουν βαρια αρρωστος, και μια φορα που ειχα πολυ φορτο εργασιας και νευρα ξενερα κτλ
Σε καταλαβαίνω όταν είσαι άρρωστος όσο όμορφη και να είναι η άλλη δεν μπορείς να λειτουργήσεις η από το φόρτο εργασίας θα είσαι πάρα πολύ κουρασμένος !!!
 

superkablomenos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2023
Μηνύματα
793
Like
1.420
Πόντοι
206
Στρατό 30 μέρες. Όσον αφορά τη δυσκολία, η απάντηση είναι πως όταν συνωμοτήσουν όλες οι δυνάμεις, μπορείς να το καταφέρεις χωρίς καμία δυσκολία ή πρήξιμο αρχιδιών. Εγώ σε αυτό το 30ήμερο ήμουν 18 μέρες μονίμως κουρασμένος και απασχολημένος, και καπάκι μετά 12μέρες στο 401 με πνευμονία (εκεί τον άρμεξα πρώτη φορά). Έχω προσπαθήσει κι άλλες φορές αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα για περισσότερο από 2 βδομάδες. Και υπήρχε και πρήξιμο, πιθανόν διότι τον ψιλομαλάκιζα αλλά μετά έλεγα "επππ πονηρούλη, ασ τον κάτω". Το πρήξιμο πιστεύω συμβαίνει όταν χαραμίζεις στύσεις.

Η γνώμη μου είναι ότι καλό είναι ένα detox 4-7 μέρες όταν το ξεχέζεις, αλλά μόνο όταν το ξεχέζεις, γιατί αλλιώς σε κάνει μουρόχαυλο. Σε βάση συντήρησης θεωρώ πως το ιδανικό είναι υπάρχει μια εκτόνωση την ημέρα, αλλά επειδή κάποιοι από εμάς είμαστε orgasm addicts, αυτό το καθε μέρα μπορεί να γίνει η αφορμή να το ξεχέσουμε. Γι αυτό καλύτερα είναι να αφήνουμε μια μέρα κενό

Σου άρεσε κάποια στο στρατό ?
Είχε καμία γυναίκα αξιωματικό όμορφη που να σ αρέσει ?
 

superkablomenos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2023
Μηνύματα
793
Like
1.420
Πόντοι
206
Στο στρατό είχε πολλές όμορφες με τατουαζαρες και πολύ γλυκουλες είχε μια ξανθιά πολύ όμορφη όλος ο λόχος τον έπαιζε για πάρτι της !!!
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
389
Like
968
Πόντοι
81
Σου άρεσε κάποια στο στρατό ?
Είχε καμία γυναίκα αξιωματικό όμορφη που να σ αρέσει ?
Πως σου ήρθε να το ρωτήσεις??
Πάντως ναι, στο 401 είχε πολλά ωραία μουνάκια, και ήταν και flirty
 

superkablomenos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2023
Μηνύματα
793
Like
1.420
Πόντοι
206
Πως σου ήρθε να το ρωτήσεις??
Πάντως ναι, στο 401 είχε πολλά ωραία μουνάκια, και ήταν και flirty

Είχε πολλές κουκλες στο 401 στο Γ.Ε.Σ στη Σ.Α.Ν !!!

Το ρώτησα για το στρατό επειδή είχε αρχικά αναφέρει ότι στο στρατό έκανε αποχή 30 ημέρες


Γενικά δεν είναι καλό για το προστάτη να μαζεύει σπέρμα γιατί πριζεται και είναι ψυχική φόρτωση και ψυχολογικη κούραση ...

Να δοκιμάσετε να πάτε με τρανς να δείτε κάτι διαφορετικό κάνουν πολύ καλό παιχνίδι!!!!

Θα νιώσετε διαφορετικά!!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

Ares7

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2023
Μηνύματα
264
Like
425
Πόντοι
21
Εγω εχω να εκσπερματωσω ακριβως 9 μηνες και 13 μερες
Οι πρωτοι μηνες ηταν πολυ δυσκολοι γιατι ημουνα μαθημενος να πηγαινω μπουρδελα 2-3 φορες την εβδομαδα, τωρα πλεον ειναι πολυ πιο ευκολο, εχω δει διαφορες σε πολλους τομεις στη ζωη μου προς το καλυτερο φυσικα
 

Ares7

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2023
Μηνύματα
264
Like
425
Πόντοι
21
Τα αρχιδια και αυτα που λες δεν πρηζονται, οι βουδιστες μονοχοι το κανουν αυτο χιλιαδες χρονια
 

Ares7

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2023
Μηνύματα
264
Like
425
Πόντοι
21
Το μα χυμεις συνεχεια ειναι ποκυ κακο για την υγεια, το σπερμα ειναι πολυτιμο και γεματο πρωτεινες και διαφορες αλλες μαλακιες που κανουν καλο στο σωμα, οι πυγμαχοι πριν εναν αγωνα δεν εκσπερματωνουν για 2 μηνες, στον πολεμο σου λενε να μην τραβας μαλακια για να εχεις πιο πολυ θαρρος και ενεργεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom