Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχετε μανια με τις ταμπελες....
Ειναι τοσο δυσκολο να πιστευετε σε οτι κατεβαζει η γκλαβα σας και οχι σε οτι υπαγορευει η γραμμη αυτου του οποιου ανηκετε??????
Δεν μπορειτε να ανηκετε στους εαυτους σας?????

Απο πότε το να έχει κανένας μια συγκεκριμένη πολιτική άποψη τον κάνει να μην είναι ο εαυτός του ή να είναι πρόβατο ρε Χρηστίδη;
Αλλά δεν είναι όλες οι πολιτικές απόψεις ίδιες.
Και φυσικά δεν αναφέρομαι στα κομματόσκυλα (όλων των κομμάτων) και τους μηχανισμούς τους.
Εσύ μπορείς να δεις ένα ναζιστή π.χ, έξω απο αυτή του την ιδιότητα;
 

Kurwa

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
511
Like
6
Πόντοι
6
Απο πότε το να έχει κανένας μια συγκεκριμένη πολιτική άποψη τον κάνει να μην είναι ο εαυτός του ή να είναι πρόβατο ρε Χρηστίδη;
Αλλά δεν είναι όλες οι πολιτικές απόψεις ίδιες.
Και φυσικά δεν αναφέρομαι στα κομματόσκυλα (όλων των κομμάτων) και τους μηχανισμούς τους.
Εσύ μπορείς να δεις ένα ναζιστή π.χ, έξω απο αυτή του την ιδιότητα;

Ο ναζιστης ειναι κομματοσκυλο κατα την γνωμη σου: :o :o

Αυτο επαναλαμβανει οτι εισαι παντελως ασχετος απο πολιτικη και απο πολιτικες αποψεις.

Τουλαχιστον εγω δεν ψηφιζω ΝΔ,Πασοκ-Τσιπρα οπως κανεις εσυ για να βολευτεις.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ο ναζιστης ειναι κομματοσκυλο κατα την γνωμη σου: :o :o

Αυτο επαναλαμβανει οτι εισαι παντελως ασχετος απο πολιτικη και απο πολιτικες αποψεις.

Τουλαχιστον εγω δεν ψηφιζω ΝΔ,Πασοκ-Τσιπρα οπως κανεις εσυ για να βολευτεις.

Αλλά ονειρεύεσαι τα Ες Ες και το Νταχάου.
Και είσαι και έλληνας.
Θες να σου πω και μπράβο;          :headbang:
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Απο πότε το να έχει κανένας μια συγκεκριμένη πολιτική άποψη τον κάνει να μην είναι ο εαυτός του ή να είναι πρόβατο ρε Χρηστίδη;
Αλλά δεν είναι όλες οι πολιτικές απόψεις ίδιες.
Και φυσικά δεν αναφέρομαι στα κομματόσκυλα (όλων των κομμάτων) και τους μηχανισμούς τους.
Εσύ μπορείς να δεις ένα ναζιστή π.χ, έξω απο αυτή του την ιδιότητα;
μα το κακο ξεκιναει απο την αναγκη του καθενος να ανηκει καπου....
εκει ειναι το προβλημα.....Ειναι διαφορετικο να εχεις καποιες αποψεις που τυχαια συμπιπτουν με αυτες καποιου κομματος και διαφορετικο να πρεπει να εχεις αυτες τις ιδεες επειδη ΑΝΗΚΕΙΣ σε αυτο το κομμα.....
τι θα πει ναζιστης????με μια ευρεια εννοια ολοι ναζιστες ειναι...
και ο Μεγααλεξανδρος και οι Σπαρτιατες και οολοι οσοι ΠΡΟΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ''ΠΑΤΡΙΔΕΣ''......
Τι διαφορετικο κανουν ολοι αυτοι?????την επικρατηση των δικων τους αξιων και ιδεων και πατριδων ηθελαν με οποιδηποτε κοστος.....
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
η λογικη πρεπει να ειναι μια....
ζουμε και εμεις και ''επιτρεπουμε''και στους αλλους να εχουν αυτο το ''δικαιωμα''
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
η λογικη πρεπει να ειναι μια....
ζουμε και εμεις και ''επιτρεπουμε''και στους αλλους να εχουν αυτο το ''δικαιωμα''
αλλα πως να γινει αυτο οταν τραβαμε γραμμες και ορειοθετουμε συνορα ,ιερα και οσια και οταν εχουμε θρησκειες που αυτοι που δεν τις ασπαζονται ειναι εχθροι και ΑΠΙΣΤΟΙ???????
 

Επισκέπτης
Ενα καλο βιβλιο για να κατανοησετε τους"χιπισμους"(οπως χαρακτηριστικαν)του Χρηστιδη,ειναι το παρακατω:
9602247355.jpg

Πολυ καλο και κλασικο,ψαξτε και στο Internet αν δεν θελετε να το αγορασετε.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
μα το κακο ξεκιναει απο την αναγκη του καθενος να ανηκει καπου....
εκει ειναι το προβλημα.....Ειναι διαφορετικο να εχεις καποιες αποψεις που τυχαια συμπιπτουν με αυτες καποιου κομματος και διαφορετικο να πρεπει να εχεις αυτες τις ιδεες επειδη ΑΝΗΚΕΙΣ σε αυτο το κομμα.....
τι θα πει ναζιστης????με μια ευρεια εννοια ολοι ναζιστες ειναι...
και ο Μεγααλεξανδρος και οι Σπαρτιατες και οολοι οσοι ΠΡΟΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ''ΠΑΤΡΙΔΕΣ''......
Τι διαφορετικο κανουν ολοι αυτοι?????την επικρατηση των δικων τους αξιων και ιδεων και πατριδων ηθελαν με οποιδηποτε κοστος.....

Χρηστίδη, θα στο πω άπαξ και ελπίζω να το καταλάβεις, είσαι μεγάλο παιδί.
Εγώ είμαι αριστερός φιλοσοφικά.
Και μόνον.
Δεν με ενδιαφέρει να δυναμώσει το τάδε αριστερό κόμμα ώστε να γίνει κάποτε εξουσία κλπ.
Οϋτε με ενδιαφέρουν οι ίντριγκες και η μικροπολιτική.
Με ενδιαφέρει όμως το αίτημα της κοινωνικής δικαιοσύνης, που πιστεύω οτι είναι αριστερόστροφο.
Κάποιος άλλος μπορεί να το θεωρεί δεξιόστροφο ή ότι άλλο, μαγκιά του και σεβαστόν.
Εγώ δεν είπα οτι ΑΝΗΚΩ στην Αριστερά, είπα οτι ΕΙΜΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ.
Αν λοιπόν αυτό που σου λέω τώρα (και που δεν διατείνομαι οτι είναι η μοναδική αλήθεια, είναι όμως η ΔΙΚΗ μου αλήθεια) κολλάει κάπου με το λεβέντη που ονειρεύεται τις μπότες των Ες Ες, μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτείς.

Στα είπα τηλεγραφικά, εννοείται.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ενα καλο βιβλιο για να κατανοησετε τους"χιπισμους"(οπως χαρακτηριστικαν)του Χρηστιδη,ειναι το παρακατω:
9602247355.jpg

Πολυ καλο και κλασικο,ψαξτε και στο Internet αν δεν θελετε να το αγορασετε.

Εγώ πάλι γιατί το θυμάμαι με άλλο εξώφυλλο;
Σε τι εκδόσεις το έχεις;      :)
 

Επισκέπτης
Συγχρονη Εποχη,με αυτο το εξωφυλλο.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Ενα καλο βιβλιο για να κατανοησετε τους"χιπισμους"(οπως χαρακτηριστικαν)του Χρηστιδη,ειναι το παρακατω:
9602247355.jpg

Πολυ καλο και κλασικο,ψαξτε και στο Internet αν δεν θελετε να το αγορασετε.
Φιλε μου πιστεψε με οτιεχω γραψει ειναι σκεψεις αποκλειστικα δικες μου....
Δεν θεωρω οτι εχω κανει κατι τρομερο....Τα απλα και αυτονοητα ειναι ,απλα σε ''ενταγμενους''φαινονται βουνα απροσπελαστα....
Το μονο που εχω κανει ειναι προσπαθεια για να παραμεινω ''ΑΝΕΝΤΑΧΤΟΣ''
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
ότι να΄ναι...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Φιλε μου πιστεψε με οτιεχω γραψει ειναι σκεψεις αποκλειστικα δικες μου....
Δεν θεωρω οτι εχω κανει κατι τρομερο....Τα απλα και αυτονοητα ειναι ,απλα σε ''ενταγμενους''φαινονται βουνα απροσπελαστα....
Το μονο που εχω κανει ειναι προσπαθεια για να παραμεινω ''ΑΝΕΝΤΑΧΤΟΣ''

Οι δικές μου σκέψεις δηλαδή (ή του οποιουδήποτε άλλου) είναι καθ' υπαγόρευσιν δηλαδή ρε φίλε;
Και μόνο οι δικές σου ορίτζιναλ;
Κόψε κάτι!
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Οι δικές μου σκέψεις δηλαδή (ή του οποιουδήποτε άλλου) είναι καθ' υπαγόρευσιν δηλαδή ρε φίλε;
Και μόνο οι δικές σου ορίτζιναλ;
Κόψε κάτι!
Ρε πας καλα ειπα εγω κατι τετοιο????για παρτη μου μιλησα...επειδη εβαλε το παλληκαρι το βιβλιο....
 

solaria

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Ενα καλο βιβλιο για να κατανοησετε τους"χιπισμους"(οπως χαρακτηριστικαν)του Χρηστιδη,ειναι το παρακατω:
9602247355.jpg

Πολυ καλο και κλασικο,ψαξτε και στο Internet αν δεν θελετε να το αγορασετε.

Ένα πολύ ενδιαφέρον και γνωστό βιβλιό που δεν το έχω διαβάσει και πρέπει. Έκτοτε και πριν, πολλά έχουν γραφεί με διαφορετική οπτική και ίσως θα έπρεπε να γίνει αλλού συζήτηση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom