Νέα

«Ανεξάρτητοι Έλληνες» το κόμμα του Πάνου Καμμένου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bestman69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 134K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Μάλλον είσαι μικρός Λάκη! Το 81 δεν θα το θυμάσαι καλά.
Τότε λοιπόν ΟΛΟΙ οι δημόσιοι υπάλληλοι ήταν διορισμένοι από τη Χούντα και μετέπειτα από την Ν.Δ.
Ε! Μετά όλοι με το ΠΑΣΟΚ πήγαν που τους έδινε αυξήσεις. Κι οι αγρότες, που παραδοσιακά είναι συντηρητικοί κι αυτοί.

Λάθος κάνεις
το θυμάμαι και μάλιστα πολύ καλά
γιατί μου προκάλεσε οικογενειακή τραγωδία.

Και είσαι λάθος ότι το 1981
όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι ήταν ΝΔ.
Από το 1974 και μετά ο φρύδιας διόριζε ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ,
οι οποίοι το 1981 είχαν πάει όλοι στο ΠΑΣΟΚ.

Αν θες ψάχνουμε ποσοστά σε εκλογές συνδικαλιστικών οργάνων
για να επαληθεύσουμε τα νούμερα.

Όσο για τους αγρότες ...
ποιούς αγρότες ;;;;
Της Κρήτης ;;;;;;;;

Αυτοί πάντα Παπανδρεϊκοί ήταν.
Και τον κωλόγερο της Δημοκρατίας ψήφισαν
και τον Μινέϊκο
και τον Τσάντ ....

σούμπιτοι όλοι μαζί ....
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
αυτό το ποσοστό με τίποτα, κάτω από 20% σίγουρα, εκτός αν γίνει η έκπληξη για αρχηγό με όνομα που δεν πάει σε κανένα το μυαλό του, αν επαληθευτεί η πληροφορία μου, τότε μπορεί να είναι και πρώτο...
Για να γίνει αυτό θα πρέπει να αναστηθεί ο Ανδρέας ΚΑΙ ο πατέρας του μαζί και να αρχίσουν να πάρουν σβάρνα όλα τα χωριά και τις πόλεις της Ελλάδος και να λένε τέτοιους λαοπλάνους λόγους που ο Χίτλερ θα αισθανόταν μαθητούδι μπροστά τους. Πρώτο κόμμα απλά με την ΚΑΜΙΑ (προσωπικη άποψη). ΑΝ πάρουν πάνω από 22 με 25% θα πρέπει να ανοίξουν σαμπάνιες (και εμείς να σκεφτούμε ότι 22% με 25% των ελλήνων ΕΙΝΑΙ FUBAR  ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΜΩΣ)
 

Επισκέπτης
Για να γίνει αυτό θα πρέπει να αναστηθεί ο Ανδρέας ΚΑΙ ο πατέρας του μαζί και να αρχίσουν να πάρουν σβάρνα όλα τα χωριά και τις πόλεις της Ελλάδος και να λένε τέτοιους λαοπλάνους λόγους που ο Χίτλερ θα αισθανόταν μαθητούδι μπροστά τους. Πρώτο κόμμα απλά με την ΚΑΜΙΑ (προσωπικη άποψη). ΑΝ πάρουν πάνω από 22 με 25% θα πρέπει να ανοίξουν σαμπάνιες (και εμείς να σκεφτούμε ότι 22% με 25% των ελλήνων ΕΙΝΑΙ FUBAR  ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΜΩΣ)

Στις δημοτικές εκλογές ρε παλουκάρια
δεν πήρε 45% ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δεν είχε γαμήσει ήδη κόσμο ;;;;;;;;;;

ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ,
ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ
ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΩΝ
Ή ΟΣΩΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ....
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
αυτό το ποσοστό με τίποτα, κάτω από 20% σίγουρα, εκτός αν γίνει η έκπληξη για αρχηγό με όνομα που δεν πάει σε κανένα το μυαλό του, αν επαληθευτεί η πληροφορία μου, τότε μπορεί να είναι και πρώτο...

Και εγω περιμένω προσωπο που μέχρι τώρα δεν παίζει αλλά περιμένει στη γωνία....για να δούμε....
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
GIORGOSK είσαι κομματικός κ έχεις πληροφορίες από μέσα;; :grin:

Θα πεις καμιά καλή κουβέντα να με πάρουνε σε κανένα δήμο;;; :grin:
κοίτα φίλε, 20 χρόνια κομματάρχης, στο δημόσιο, έχω διορίσει κόσμο... αν βγούμε πρώτο κόμμα στηλ. βιογραφικό και θα σε φτιάξω, και μια εγγραφή στη ΤΟ της γειτονιά σου είναι απαραίτητη...
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
δεν αποκλειεται να δουμε υπεραντλαντικο κομμα γλεζου-θεωδορακη-στεφανοπουλου

η ελλαδα εχει τελειωσει..μας εχει δεσει με τετοιο τροπο χειροποδαρα το ανδρεικελο που δεν υπαρχει επιστροφη..και ποσα ακομα εχει υπογραψει που θα βγαινουν ενα ενα στην πορεια

ισως εαν το διαστημα μαιο-δεκεμβριο 2010 γινοταν λαικος ξεσηκωμος των ευρωαλαβανων να σωζοταν κατι..

τωρα ειναι αργα για δακρυα

ηλεκτρα..
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
Για να γίνει αυτό θα πρέπει να αναστηθεί ο Ανδρέας ΚΑΙ ο πατέρας του μαζί και να αρχίσουν να πάρουν σβάρνα όλα τα χωριά και τις πόλεις της Ελλάδος και να λένε τέτοιους λαοπλάνους λόγους που ο Χίτλερ θα αισθανόταν μαθητούδι μπροστά τους. Πρώτο κόμμα απλά με την ΚΑΜΙΑ (προσωπικη άποψη). ΑΝ πάρουν πάνω από 22 με 25% θα πρέπει να ανοίξουν σαμπάνιες (και εμείς να σκεφτούμε ότι 22% με 25% των ελλήνων ΕΙΝΑΙ FUBAR  ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΜΩΣ)
πρώτο κόμμα με τίποτα, απλά και με τα χάλια που έχει η ΝΔ, και αν επαληθευτεί το όνομα που άκουσα τότε θα έχει μεγάλη συσπείρωση από το πουθενά... δεν σου κρύβω ότι εγώ για πρώτη φορά στη ζωή μου δεν θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ, εκτός αν...  
 

Επισκέπτης
πρώτο κόμμα με τίποτα, απλά και με τα χάλια που έχει η ΝΔ, και αν επαληθευτεί το όνομα που άκουσα τότε θα έχει μεγάλη συσπείρωση από το πουθενά... δεν σου κρύβω ότι εγώ για πρώτη φορά στη ζωή μου δεν θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ, εκτός αν...  
για πες ρε τυπε το ονομα,σε φορουμ εισαι.
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
για πες ρε τυπε το ονομα,σε φορουμ εισαι.
σ' αυτό το φόρουμ φίλε, το διαβάζουν στη Συγγρού, στην Ιπποκράτους, καλά στο ΛΑΟΣ το έχουν Ευαγγέλιο και στη ΧΑ βάζουν βάρδιες..
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
σ' αυτό το φόρουμ φίλε, το διαβάζουν στη Συγγρού, στην Ιπποκράτους, καλά στο ΛΑΟΣ το έχουν Ευαγγέλιο και στη ΧΑ βάζουν βάρδιες..
Και από Κουμουνδουρου κ Περισσό έχουμε ρε,γιατί μας ξεχνάς;;; :birdman:

*Ο Κουβέλης πού το χει στήσει το κόμμα;;; :helpplea:
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
σ' αυτό το φόρουμ φίλε, το διαβάζουν στη Συγγρού, στην Ιπποκράτους, καλά στο ΛΑΟΣ το έχουν Ευαγγέλιο και στη ΧΑ βάζουν βάρδιες..

Και το ΚΚΕ - ΣΥΡΙΖΑ έχουν βάρδιες....ο ΠΠάπιος βγάζει το πρόγραμμα.... :2funny: :2funny: :2funny:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Λάθος κάνεις
το θυμάμαι και μάλιστα πολύ καλά
γιατί μου προκάλεσε οικογενειακή τραγωδία.

Και είσαι λάθος ότι το 1981
όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι ήταν ΝΔ.
Από το 1974 και μετά ο φρύδιας διόριζε ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ,
οι οποίοι το 1981 είχαν πάει όλοι στο ΠΑΣΟΚ.

Αν θες ψάχνουμε ποσοστά σε εκλογές συνδικαλιστικών οργάνων
για να επαληθεύσουμε τα νούμερα.

Όσο για τους αγρότες ...
ποιούς αγρότες ;;;;
Της Κρήτης ;;;;;;;;

Αυτοί πάντα Παπανδρεϊκοί ήταν.
Και τον κωλόγερο της Δημοκρατίας ψήφισαν
και τον Μινέϊκο
και τον Τσάντ ....

σούμπιτοι όλοι μαζί ....
Αυτό που ξέρω εγώ απ την οικογένειά μου είναι πως κάποιους θείους που είχα και ήταν δεξιοί μέχρι το κόκκαλο πήραν στο δημόσιο (και με καλό για την εποχή μισθό) το 1975. Ο ένας στην Ολυμπιακή, 2 στην ΕΡΤ και ένας στη ΔΕΗ.
 

tednet

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.522
Like
4
Πόντοι
16
και τα γαμησαν ολα οι πουλημενοι
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Έναν… νέο ( ; ) «πολιτικό λόγο», με… νέα ( ; ) «πολιτική επιχειρηματολογία» είδαμε από τον Πάνο Καμμένο, ο οποίος έκρινε ότι η καλύτερη απάντηση στις γερμανικές αξιώσεις περί επιτρόπου στην Ελλάδα ήταν να χλευάσει από το Facebook το γεγονός ότι ο υπουργός Εξωτερικών της Γερμανίας, Γκουίντο Βέστερβέλλε έχει δηλώσει ανοιχτά πως είναι ομοφυλόφιλος και μάλιστα παντρεμένος με τον σύντροφό του Μίχαελ Μροντς.

Ο Πάνος Καμμένος σχολίασε τη φωτογραφία του γερμανού αξιωματούχου και του συζύγου του (οι οποίοι παρεμπιπτόντως εμφανίσθηκαν ως ζευγάρι στα 50στά γενέθλια της Άνγκελα Μέρκελ) γράφοντας στο στάτους του τα εξής:
« Υπουργοί και παλικάρια γίνανε μαλλιά κουβάρια...........
Θέλει να βάλει και καγγελάριο στην Ελλάδα ο υπουργός εξωτερικών της Γερμανίας που φωτογραφίζεται με τον άντρα του στον γάμο...
Γιώργο Τράγκα στους παραδίδω.................»
Μέχρι την ώρα που γράφτηκε αυτό το κείμενο, το στάτους είχε περισσότερα από 1.000 like και 351 share…

YΓ. Το μεσημέρι το επίμαχο post «χάθηκε» από το wall του ανεξάρτητου βουλευτή, μαζί με όλα τα σχόλια, πολλά εκ των οποίων ήταν εξαιρετικά επικριτικά.

Πηγή: topontiki.gr
 

Συνημμένα

  • sxolio-bountaloKammenou.jpg
    sxolio-bountaloKammenou.jpg
    82,6 KB · Εμφανίσεις: 41

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
λες να σου κλεψουν την ιδεα?
άκου, δεν παριστάνω ότι κάτι ξέρω και το παίζω μούρη, μπορεί να είναι και πατάτα, αλλά φαντάσου για υποψήφιους στο ΠΑΣΟΚ Χρυσοχοϊδη, Λοβέρδο, Βενιζέλο και υπόλοιπα λιμά που ακούγονται... ούτε στα τρελά τους όνειρα δεν θα δούνε κυβέρνηση, για πάντα... γι αυτό, ίσος ''σκάσει'' όνομα άφθαρτο, βάλτε και λίγο το μυαλό σας να δουλέψει...
και μην υποτιμάς το φόρουμ :grin:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Έναν… νέο ( ; ) «πολιτικό λόγο», με… νέα ( ; ) «πολιτική επιχειρηματολογία» είδαμε από τον Πάνο Καμμένο, ο οποίος έκρινε ότι η καλύτερη απάντηση στις γερμανικές αξιώσεις περί επιτρόπου στην Ελλάδα ήταν να χλευάσει από το Facebook το γεγονός ότι ο υπουργός Εξωτερικών της Γερμανίας, Γκουίντο Βέστερβέλλε έχει δηλώσει ανοιχτά πως είναι ομοφυλόφιλος και μάλιστα παντρεμένος με τον σύντροφό του Μίχαελ Μροντς.

Ο Πάνος Καμμένος σχολίασε τη φωτογραφία του γερμανού αξιωματούχου και του συζύγου του (οι οποίοι παρεμπιπτόντως εμφανίσθηκαν ως ζευγάρι στα 50στά γενέθλια της Άνγκελα Μέρκελ) γράφοντας στο στάτους του τα εξής:
« Υπουργοί και παλικάρια γίνανε μαλλιά κουβάρια...........
Θέλει να βάλει και καγγελάριο στην Ελλάδα ο υπουργός εξωτερικών της Γερμανίας που φωτογραφίζεται με τον άντρα του στον γάμο...
Γιώργο Τράγκα στους παραδίδω.................»
Μέχρι την ώρα που γράφτηκε αυτό το κείμενο, το στάτους είχε περισσότερα από 1.000 like και 351 share…

YΓ. Το μεσημέρι το επίμαχο post «χάθηκε» από το wall του ανεξάρτητου βουλευτή, μαζί με όλα τα σχόλια, πολλά εκ των οποίων ήταν εξαιρετικά επικριτικά.

Πηγή: topontiki.gr
Της Τζούλιας μόνο ρε,από εδώ μέσα πρέπει να το στηρίξουμε,ιδεολογικά εκεί είμαστε όλοι. :birdman:

Ετοιμάζει κόμμα η Τζούλια

Η Τζούλια Αλεξανδράτου βρέθηκε στην Κύπρο, όπου ήταν καλεσμένη σε πάρτι τοπικού πολιτικού.

Η Ελληνίδα πορνοστάρ παραχώρησε συνέντευξη στην ιστοσελίδα Onlycy.com και αποκάλυψε πως στα μελλοντικά της σχέδια σκοπεύει -πέρα από την κατάκτηση της βιομηχανίας πορνό στο Λος Άντζελες, να κατακτήσει και το ελληνικό κοινοβούλιο.

Διαβάστε το σχετικό απόσπασμα από τη συνέντευξη της Τζούλιας:

-Τώρα τι νέο ετοιμάζεις στα επαγγελματικά;

«Τώρα θα δείτε σε λίγους μήνες… Ετοιμάζω ένα νέο κόμμα και είναι η πρώτη φορά που το λέω στο site σας, ούτε στην Ελλάδα το έχω πει… και σκέφτομαι πολύ σοβαρά όχι να κάνω ένα κόμμα για να λέω κάνω ένα κόμμα, αλλά ίσως είναι μια πρωτοποριακή κίνηση, ίσως και ο κόσμος από αντίδραση και μόνο, ποτέ δεν ξέρεις, να με ψηφίσει. Ο κόσμος έχει αγανακτήσει με την πολιτική κατάσταση του τόπου μας και από όλη αυτή την κατρακύλα που επικρατεί στην Ελλάδα και, αντί να καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια και να περιμένουμε το χειρότερο, ας δούμε και μια άλλη πλευρά, ή ας κάνουμε και μια άλλη κίνηση, που ίσως καλυτερέψουν τα πράγματα. Ποτέ δεν ξέρεις».

-Έχεις μετανιώσει για επιλογές σου;

«Σίγουρα! Όπως όλοι οι άνθρωποι. Ευτυχώς για αυτά που έχω μετανιώσει δεν ήτανε σημαντικά στην Τζούλια, διότι για τα τριγύρω δεν με αφορά, να θεωρούν κάποιοι αυτά που κάνω εκτός ορίων. Στην καριέρα μου κάνω πράγματα εκτός ορίων, αυτό το είπα και πριν, αλλά στην ιδιωτική μου ζωή είμαι το άλλο άκρο. Είμαι ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο».

 

Επισκέπτης
άκου, δεν παριστάνω ότι κάτι ξέρω και το παίζω μούρη, μπορεί να είναι και πατάτα, αλλά φαντάσου για υποψήφιους στο ΠΑΣΟΚ Χρυσοχοϊδη, Λοβέρδο, Βενιζέλο και υπόλοιπα λιμά που ακούγονται... ούτε στα τρελά τους όνειρα δεν θα δούνε κυβέρνηση, για πάντα... γι αυτό, ίσος ''σκάσει'' όνομα άφθαρτο, βάλτε και λίγο το μυαλό σας να δουλέψει...
και μην υποτιμάς το φόρουμ :grin:
την μερκελ θα φερετε ρε καργιολες? :grin:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Της Τζούλιας μόνο ρε,από εδώ μέσα πρέπει να το στηρίξουμε,ιδεολογικά εκεί είμαστε όλοι. :birdman:

Ετοιμάζει κόμμα η Τζούλια

Η Τζούλια Αλεξανδράτου βρέθηκε στην Κύπρο, όπου ήταν καλεσμένη σε πάρτι τοπικού πολιτικού.

Η Ελληνίδα πορνοστάρ παραχώρησε συνέντευξη στην ιστοσελίδα Onlycy.com και αποκάλυψε πως στα μελλοντικά της σχέδια σκοπεύει -πέρα από την κατάκτηση της βιομηχανίας πορνό στο Λος Άντζελες, να κατακτήσει και το ελληνικό κοινοβούλιο.

Διαβάστε το σχετικό απόσπασμα από τη συνέντευξη της Τζούλιας:

-Τώρα τι νέο ετοιμάζεις στα επαγγελματικά;

«Τώρα θα δείτε σε λίγους μήνες… Ετοιμάζω ένα νέο κόμμα και είναι η πρώτη φορά που το λέω στο site σας, ούτε στην Ελλάδα το έχω πει… και σκέφτομαι πολύ σοβαρά όχι να κάνω ένα κόμμα για να λέω κάνω ένα κόμμα, αλλά ίσως είναι μια πρωτοποριακή κίνηση, ίσως και ο κόσμος από αντίδραση και μόνο, ποτέ δεν ξέρεις, να με ψηφίσει. Ο κόσμος έχει αγανακτήσει με την πολιτική κατάσταση του τόπου μας και από όλη αυτή την κατρακύλα που επικρατεί στην Ελλάδα και, αντί να καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια και να περιμένουμε το χειρότερο, ας δούμε και μια άλλη πλευρά, ή ας κάνουμε και μια άλλη κίνηση, που ίσως καλυτερέψουν τα πράγματα. Ποτέ δεν ξέρεις».

-Έχεις μετανιώσει για επιλογές σου;

«Σίγουρα! Όπως όλοι οι άνθρωποι. Ευτυχώς για αυτά που έχω μετανιώσει δεν ήτανε σημαντικά στην Τζούλια, διότι για τα τριγύρω δεν με αφορά, να θεωρούν κάποιοι αυτά που κάνω εκτός ορίων. Στην καριέρα μου κάνω πράγματα εκτός ορίων, αυτό το είπα και πριν, αλλά στην ιδιωτική μου ζωή είμαι το άλλο άκρο. Είμαι ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο».


καλοβλεπεις θεση αντιπροεδρου;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom