Νέα

«Ανεξάρτητοι Έλληνες» το κόμμα του Πάνου Καμμένου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bestman69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 134K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Για να σώσω το τομάρι μου.


Τουλάχιστον δεν έχουν Ελληνικές "αρχές"
Το να πας μετανάστης σε ξένη χώρα χωρίς κονέ είναι πολύ δύσκολο. Στην Αυστραλία η Ελληνική κοινότητα είναι μεγάλη και βασικά οι Έλληνες της Αυστραλίας είναι αυτοί που δίνουν εργασία ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ποσοστό των νέων Ελλήνων μεταναστών (ή τους βοηθάνε μέσω των γνωριμιών τους). Για να σε προσλάβουν το λοιπόν ή να σε προτίνουν θα πρέπει να δείξεις 3 ΒΑΣΙΚΕΣ Ελληνικές αρχές. Πως αγαπάς την πατρίδα σου (με το να πηγαίνεις σε ελληνικές χοροεσπερίδες και να είσαι πρώτος στο τσάμικο και να φιλάς 3 φορές την ημέρα την σημαια της Ελλάδος) είσαι καλό χριστιανός (η εκκλησία είτε σου αρέσει είτε όχι θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό την τύχη σου) και η οικογένεια. Αν πας με στυλ "έχω γραμμένη την ελλάδα μαζί και ότι πρεσβεύει" σε κόβω λαντζέρη σε μαγειρίο με προιστάμενο σου Πακιστανό και αφεντικό σου κανένα Κινέζο ή φιλιπινέζο
 

Επισκέπτης
δεν ειναι 100+ αλλα δεν πειραζει...πειραζει εαν εχει και 1000 εαν δεν τα εχει αποκτησει με παρανομο λογο? υπαρχει αρθρο στο συνταγμα που απαγορευει να πολιτευονται οι δημοσιογραφοι?

το σύνταγμα που κάνανε αυτοί μπορεί να λέει ότι θέλει...
γνωρίζω ότι στην Ελλάδα "το νόμιμο είναι και ηθικό"

σε κάθε περίπτωση αφού υπάρχουν χαζόγριες και γιοι μπάτσων που τον ψηφίζουν, ας κάτσουν να τους κοπεί η σύνταξη κι ο μισθός...
 

Επισκέπτης
Αν σε πληρώνει για να κάνεις προπαγάνδα ΠΑΝΤΟΥ, μάθε ότι εδώ δεν είναι ΠΑΝΤΟΥ
Σιγα μην τον πληρωνει...αντε να κερνα κανα καφε,το πολυ.
δεν ειναι 100+ αλλα δεν πειραζει...πειραζει εαν εχει και 1000 εαν δεν τα εχει αποκτησει με παρανομο λογο? υπαρχει αρθρο στο συνταγμα που απαγορευει να πολιτευονται οι δημοσιογραφοι?
Ποσο παρανομο?Οσο παρανομος ηταν ο τυπος εκ δεξιων του Βελοπουλου ας πουμε?
http://[URL unfurl="true"]www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/000Filippos/freskos2012/0002gd1fg2fd1g.jpg[/img[/URL]]
Εδω ο Βελοπουλος δινει τα χερια με τον κονσιλιερε...
[img]http://[URL unfurl="true"]www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/000Filippos/freskos2012/021200hgh21g2.jpg[/img[/URL]]
 

mihail56

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.216
Like
0
Πόντοι
16
Το να πας μετανάστης σε ξένη χώρα χωρίς κονέ είναι πολύ δύσκολο. Στην Αυστραλία η Ελληνική κοινότητα είναι μεγάλη και βασικά οι Έλληνες της Αυστραλίας είναι αυτοί που δίνουν εργασία ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ποσοστό των νέων Ελλήνων μεταναστών (ή τους βοηθάνε μέσω των γνωριμιών τους). Για να σε προσλάβουν το λοιπόν ή να σε προτίνουν θα πρέπει να δείξεις 3 ΒΑΣΙΚΕΣ Ελληνικές αρχές. Πως αγαπάς την πατρίδα σου (με το να πηγαίνεις σε ελληνικές χοροεσπερίδες και να είσαι πρώτος στο τσάμικο και να φιλάς 3 φορές την ημέρα την σημαια της Ελλάδος) είσαι καλό χριστιανός (η εκκλησία είτε σου αρέσει είτε όχι θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό την τύχη σου) και η οικογένεια. Αν πας με στυλ "έχω γραμμένη την ελλάδα μαζί και ότι πρεσβεύει" σε κόβω λαντζέρη σε μαγειρίο με προιστάμενο σου Πακιστανό και αφεντικό σου κανένα Κινέζο ή φιλιπινέζο



Πόσο σαπίλα ρε πούστη μου όμως;


Αν δεν φιλάς το κωλόπανο,αν δεν είσαι χριστιανούλης και αν δεν είσαι κανένας που σέβεται την κωλοοικογενειά σου ασχέτως αν είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ,γίνεσαι λαντζιέρης;



Ξεκολάτε γαμώ την πουτάνα μου.


Τώρα το τσάμικο που κολλάει; Όποιος δηλαδή δεν ξέρει να χορεύει τσάμικο,δεν είναι Έλληνας; Μη χειρότερα
 

Επισκέπτης
Παρε Πετρακηηηηηηη....
http://[URL unfurl="true"]www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/000Filippos/freskos2012/000GHJGJHG4545.jpg[/img[/URL]]
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Σιγα μην τον πληρωνει...αντε να κερνα κανα καφε,το πολυ.Ποσο παρανομο?Οσο παρανομος ηταν ο τυπος εκ δεξιων του Βελοπουλου ας πουμε?
http://[URL unfurl="true"]www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/000Filippos/freskos2012/0002gd1fg2fd1g.jpg[/img[/URL]]
Εδω ο Βελοπουλος δινει τα χερια με τον κονσιλιερε...
[img]http://[URL unfurl="true"]www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/000Filippos/freskos2012/021200hgh21g2.jpg[/img[/URL]]

[/quote]

ερωτηση ο καραμπερης επι 20 χρονια πριν κατεβει με ΛΑ.Ο.Σ το 10 ηταν στην ΝΔ και μετα της νομαρχιακες εκλογες του 10 δεν γραφτηκε στο κομμα... ηταν συνεργαζομενος με το ΚΟμμα..του ζητηθηκε ποινικο μητρωο το οποιο ηταν λευκο...

Συνέταιρος στελέχους του ΣΥΡΙΖΑ ο μεγαλοοφειλέτης

[url=http://skeftomasteellhnika.blogspot.com/2012/01/blog-post_1839.html][URL unfurl="true"]http://skeftomasteellhnika.blogspot.com/2012/01/blog-post_1839.html[/url[/URL]]
 

Επισκέπτης
Το να πας μετανάστης σε ξένη χώρα χωρίς κονέ είναι πολύ δύσκολο. Στην Αυστραλία η Ελληνική κοινότητα είναι μεγάλη και βασικά οι Έλληνες της Αυστραλίας είναι αυτοί που δίνουν εργασία ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ποσοστό των νέων Ελλήνων μεταναστών (ή τους βοηθάνε μέσω των γνωριμιών τους). Για να σε προσλάβουν το λοιπόν ή να σε προτίνουν θα πρέπει να δείξεις 3 ΒΑΣΙΚΕΣ Ελληνικές αρχές. Πως αγαπάς την πατρίδα σου (με το να πηγαίνεις σε ελληνικές χοροεσπερίδες και να είσαι πρώτος στο τσάμικο και να φιλάς 3 φορές την ημέρα την σημαια της Ελλάδος) είσαι καλό χριστιανός (η εκκλησία είτε σου αρέσει είτε όχι θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό την τύχη σου) και η οικογένεια. Αν πας με στυλ "έχω γραμμένη την ελλάδα μαζί και ότι πρεσβεύει" σε κόβω λαντζέρη σε μαγειρίο με προιστάμενο σου Πακιστανό και αφεντικό σου κανένα Κινέζο ή φιλιπινέζο

οπότε αν πεις ότι ψήφιζες, ψηφίζεις και θα ψηφίζεις πάντα Καρατζαφέρη, έπιασες την καλή... 
 

Επισκέπτης
ερωτηση ο καραμπερης επι 20 χρονια πριν κατεβει με ΛΑ.Ο.Σ το 10 ηταν στην ΝΔ και μετα της νομαρχιακες εκλογες του 10 δεν γραφτηκε στο κομμα... ηταν συνεργαζομενος με το ΚΟμμα..του ζητηθηκε ποινικο μητρωο το οποιο ηταν λευκο...
Καθαρο ποινικο μητρωο?ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

Ας εβγαινε στην πιατσα ο Βελοπουλος να ρωταγε τοτε...Βρωμανε τετοιες περιπτωσεις,ξερεις...
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
τα @@ μου κουνιωνται!

χαιρομαι παντως που παραδεχεστε πως ειστε δοσιλογοι...

και δεν χαιρομαι που σου πουλαγε αντιμνημονιο ο αντωνης και εσυ τον πιστευες....και εγω δεν ειπα οτι ο λαος ειναι δοσιλογος...και περιμενω τις προτασεις σας για ενα βιωσιμο μνημονιο το μαρτιο...για να μην κανουμε κριτικη εκ των υστερων....
 

Επισκέπτης
Λευκο ποινικο μητρωο κι αρχιδια καπαμα...

"Στο μεταξύ, προφητικό για την δράση του Μάρκου Καραμπέρη αποδεικνύεται το ρεπορτάζ του δημοσιογράφου του Έθνους Χρίστου Τελίδη, που δημοσιεύθηκε στις 17-11-2008 και είχε τίτλο «Μαφιόζικα παιχνίδια με βίντεο και εκβιαζμούς».

Αξίζει να θυμηθούμε τι έγραφε
«Πρόσωπο – κλειδί στο δύσοσμο «βαλτοπέδιο» ο ιδιοκτήτης νυχτερινών κέντρων στη Θεσσαλονίκη Μ. Καραμπέρης, με τον οποίο συνομιλεί στο βίντεο ο δικηγόρος Μιχ. Κουκοβίνος για οικόπεδα της Νέας Ραιδεστού.

Με το δύσοσμο «βαλτοπέδιο» της «Ανθεμιάς ΑΕ», της οποίας οι διασυνδέσεις φτάνουν στις παρυφές του κόσμου της νύχτας της Θεσσαλονίκης, έχει να κάνει το βίντεο, το οποίο αποκαλύφθηκε και έχει καταγραφεί από κρυφή κάμερα, παρουσιάζοντας τον δικηγόρο Μιχάλη Κουκοβίνο να συνομιλεί με γνωστό ιδιοκτήτη νυκτερινών κέντρων της Θεσσαλονίκης.

Σ’ αυτό φαίνεται να διαπραγματεύεται την απόσπαση κάποιων ανταλλαγμάτων, ώστε, όπως φέρεται να υποστηρίζει, να μην προχωρήσουν δικαστικά οι διεκδικήσεις των ακτημόνων κατοίκων της Νέας Ραιδεστού, προκειμένου να μην ακυρωθούν κάποιες από τις παραχωρήσεις των οικοπέδων-φιλέτων στη Μονή Βατοπεδίου και κατ’ επέκταση η πώλησή τους στην «Ανθεμιάς ΑΕ».

Πρόσωπο-κλειδί στην υπόθεση αναδεικνύεται ο επιχειρηματίας και ιδιοκτήτης νυκτερινών κέντρων, Μάρκος Καραμπέρης, ο οποίος παραδέχτηκε, πως είναι αυτός με τον οποίο εμφανίζεται στο βίντεο να συνομιλεί ο Μιχάλης Κουκοβίνος, σύντροφος της δικηγόρου Τ. Σωτηροπούλου.

Όπως ισχυρίζεται ο πρώτος, ο Αθανάσιος Πάπιστας, ιδιοκτήτης της «Ανθεμιάς ΑΕ», στην οποία κατέληξαν τα 64 οικόπεδα της Μονής Βατοπεδίου, είναι φίλος του και μεσολάβησε για λογαριασμό του, προκειμένου να «κλείσει» η υπόθεση."

 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
η ξενοι φταινε που το κρατος δανειζοταν απο τα ασφαλιστικα του ταμεια....ο νταλαρας δεχεται μια μειωση 50%....και του ζητας απο το υπολοιπο 50% να του τα ξεπληρωσουμε ατοκα?

ti εκανες σαν χωρα εσυ? εφαρμοσες το μνημονιο 1? οχι...αντιθετα οι ξενοι σου δωσανε περιοδο αποπληρωμης 10 χρονια αντι για 3 που προβλεπε το μνημονιο 1..και σου κανανε σκοντο το επιτοκιο απο 4,5% σε 3,5%...

μπορεσες να κανεις μειωση δαπανων? oxi...και ζητας σαν ελλαδα να σε παρουν στα σοβαρα...

αναγνωρισες την αοζ σου για να κανεις συμφωνια με την νομπιλις ενερτζι για να εχει πρωτογεννες πλεονασμα και να μην εξαρτασαι απο τους ξενους; oxi
Εσύ μου λες πως με το ΠΣΙ σώνεται η Ελλάδα, εγώ σου παραθέτω(γιατί δεν είναι δικό μου κείμενο) πως αρχίδια σώνεται η Ελλάδα με το ΠΣΙ και εσύ μου πετάς τη μπάλα στην εξέδρα για το αν μου φταίνε οι ξένοι. Ε ναι λοιπόν μου φταίνε οι ξένοι που πιέζουν την Ελλάδα να δώσει ένα σκασμό ΔΙΣ ευρώ για την αμυντική της θωράκιση ΕΙΔΙΚΑ όταν δίνει 2.5 ΔΙΣ ευρώ για να πάρει ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ 5-6 υποβρύχια και τελικά πέρνει 1 και αυτό να γέρνει. Τι να την κάνουμε την αμυντική μας θωράκιση; Τι τη θέλουμε και πρέπει να σκορπίσουμε ΔΙΣ για να ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ τους Γάλλους και τους Γερμανούς; Αφού σύμφωνα με τη συνθήκη της Λισσαβώνας ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΕ ΕΓΓΥΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΟΡΩΝ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ.
Το επιτόκιο σου το έκανε σκόντο σε 3.5 αλλά εσύ έδωσες στους ξένους τα "ασημικά" σου (που είπε και ο Καρατζαφέρης). Με το να δώσει οικόπεδα φιλέτα και ακίνητες περιουσίες αξίας πολλών ΔΙΣ σε ξένους και αυτοί σου λένε "ΟΚ δε θα πληρώσεις 4.5% αλλά 3.5% και όχι σε 3 χρόνια αλλά σε 10" δε μπορώ να το πω και σκόντο. Μάλλον μαλάκες μας έπιασαν.
Στη μείωση των δαπανών τα ξαναείπαμε. ΑΝ η ελλάδα μείωνε το % του ΑΕΠ για τους εξοπλισμούς σε επίπεδα Γερμανίας και Γαλλίας θα σου έλεγα εγώ τι μείωση θα είχαμε. (Εμείς είμαστε στο 5% του ΑΕΠ και οι Γάλλοι και οι Γερμανοί ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΝ το 1%).

Όσο για το ΑΟΖ. Καλώς ή κακώς για να ορίσεις τον ΑΟΖ σου πρέπει να έρθεις σε συμφωνίες με όμορα κράτη. Την ευκαιρία με τους Αιγυπτίους την χάσαμε. Έπρεπε να το είχαμε κάνει όσο ήταν κάπως πιο φιλικοί με την Ελλάδα. Με τους Τούρκους πολύ δύσκολα. Έπρεπε να έρθουμε σε ίδια γραμμή με τους Εβραίους (όπως καλώς έκαναν οι Κύπριοι και τώρα ούτε που ιδρώνει τ αυτάκι τους με τις απειλές των τούρκων). Εσύ πιστεύεις ότι το ΛΑΟΣ θα δεχόταν οποιοδήποτε κοινή γραμμή της Ελλάδας με τους Εβραίους; Με την ΚΑΜΙΑ όμως (ακόμα και αν είχανε σαν κοινό εχθρό τους Τούρκους), αφού όπου σταθούν και όπου βρεθούν για τα δεινά της Ελλάδος κατηγορούνε το Ισραήλ, θα κάτσουν να συμφωνήσουν κιόλας; Θα είχε ξεκινήσει ο "ανένδοτος αγώνας" του Καρατζαφέρη (για να θυμίσω το τι έλεγαν οι βουλευτές του ΛΑΟΣ όταν ο ΓΑΠ είχε καλοσορίσει τον Ισραηλινό ομόλογό του) και θα ζητούσε και δημοψήφισμα
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Καθαρο ποινικο μητρωο?ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

Ας εβγαινε στην πιατσα ο Βελοπουλος να ρωταγε τοτε...Βρωμανε τετοιες περιπτωσεις,ξερεις...

προφανως η πιατσα εισαι εσυ που μενεις στην αθηνα και οχι η ασφαλεια που με συνεργασια με την δικαιοσυνη παρεχουν το καθενα με αντιγραφο του ποινικου μητρωου....

η ΝΔ δεν θα απαντησει για το επι 20 χρονια+ στελεχος  της? γιατι η περιπτωση απο εσας που αδεκαστους δεν αναφερεται με το τοσο εντονο τροπο η ποινικη διαδικασια για το πρωη δημαρχο και στελεχο της ΝΔ? εγω παντως θυμαμαι οτι σκουζατε για ψωμιαδη που αθωωθηκε...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
και δεν χαιρομαι που σου πουλαγε αντιμνημονιο ο αντωνης και εσυ τον πιστευες....και εγω δεν ειπα οτι ο λαος ειναι δοσιλογος...και περιμενω τις προτασεις σας για ενα βιωσιμο μνημονιο το μαρτιο...για να μην κανουμε κριτικη εκ των υστερων....
Ο λαός γιατί είναι δοσίλογος;
Εκτός και αν εννοείς το ΚΟΜΜΑ ΛΑΟΣ. Που δεν είναι λαός (που λέτε λαθασμένα) γιατί λαός είναι ΜΟΝΟ ένας και αυτός είναι ο κυρίαρχος. Το κόμμα λέγεται ΛΑΟΣ και είναι ΤΟ ΛΑΟΣ.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Καθαρο ποινικο μητρωο?ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

Ας εβγαινε στην πιατσα ο Βελοπουλος να ρωταγε τοτε...Βρωμανε τετοιες περιπτωσεις,ξερεις...
Μιλάς για τον ίδιο άνθρωπο που έχει κατηγορηθεί και έχει ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΙ για απάτη, αλλά έχει σωθεί λόγο του βουλευτικού του αξιώματός του;;;
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
και δεν χαιρομαι που σου πουλαγε αντιμνημονιο ο αντωνης και εσυ τον πιστευες....και εγω δεν ειπα οτι ο λαος ειναι δοσιλογος...και περιμενω τις προτασεις σας για ενα βιωσιμο μνημονιο το μαρτιο...για να μην κανουμε κριτικη εκ των υστερων....
εδω εσεις πουλαγατε πατριωτισμο....
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Εσύ μου λες πως με το ΠΣΙ σώνεται η Ελλάδα, εγώ σου παραθέτω(γιατί δεν είναι δικό μου κείμενο) πως αρχίδια σώνεται η Ελλάδα με το ΠΣΙ και εσύ μου πετάς τη μπάλα στην εξέδρα για το αν μου φταίνε οι ξένοι. Ε ναι λοιπόν μου φταίνε οι ξένοι που πιέζουν την Ελλάδα να δώσει ένα σκασμό ΔΙΣ ευρώ για την αμυντική της θωράκιση ΕΙΔΙΚΑ όταν δίνει 2.5 ΔΙΣ ευρώ για να πάρει ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ 5-6 υποβρύχια και τελικά πέρνει 1 και αυτό να γέρνει. Τι να την κάνουμε την αμυντική μας θωράκιση; Τι τη θέλουμε και πρέπει να σκορπίσουμε ΔΙΣ για να ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ τους Γάλλους και τους Γερμανούς; Αφού σύμφωνα με τη συνθήκη της Λισσαβώνας ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΕ ΕΓΓΥΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΟΡΩΝ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ.
Το επιτόκιο σου το έκανε σκόντο σε 3.5 αλλά εσύ έδωσες στους ξένους τα "ασημικά" σου (που είπε και ο Καρατζαφέρης). Με το να δώσει οικόπεδα φιλέτα και ακίνητες περιουσίες αξίας πολλών ΔΙΣ σε ξένους και αυτοί σου λένε "ΟΚ δε θα πληρώσεις 4.5% αλλά 3.5% και όχι σε 3 χρόνια αλλά σε 10" δε μπορώ να το πω και σκόντο. Μάλλον μαλάκες μας έπιασαν.
Στη μείωση των δαπανών τα ξαναείπαμε. ΑΝ η ελλάδα μείωνε το % του ΑΕΠ για τους εξοπλισμούς σε επίπεδα Γερμανίας και Γαλλίας θα σου έλεγα εγώ τι μείωση θα είχαμε. (Εμείς είμαστε στο 5% του ΑΕΠ και οι Γάλλοι και οι Γερμανοί ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΝ το 1%).

Όσο για το ΑΟΖ. Καλώς ή κακώς για να ορίσεις τον ΑΟΖ σου πρέπει να έρθεις σε συμφωνίες με όμορα κράτη. Την ευκαιρία με τους Αιγυπτίους την χάσαμε. Έπρεπε να το είχαμε κάνει όσο ήταν κάπως πιο φιλικοί με την Ελλάδα. Με τους Τούρκους πολύ δύσκολα. Έπρεπε να έρθουμε σε ίδια γραμμή με τους Εβραίους (όπως καλώς έκαναν οι Κύπριοι και τώρα ούτε που ιδρώνει τ αυτάκι τους με τις απειλές των τούρκων). Εσύ πιστεύεις ότι το ΛΑΟΣ θα δεχόταν οποιοδήποτε κοινή γραμμή της Ελλάδας με τους Εβραίους; Με την ΚΑΜΙΑ όμως (ακόμα και αν είχανε σαν κοινό εχθρό τους Τούρκους), αφού όπου σταθούν και όπου βρεθούν για τα δεινά της Ελλάδος κατηγορούνε το Ισραήλ, θα κάτσουν να συμφωνήσουν κιόλας; Θα είχε ξεκινήσει ο "ανένδοτος αγώνας" του Καρατζαφέρη (για να θυμίσω το τι έλεγαν οι βουλευτές του ΛΑΟΣ όταν ο ΓΑΠ είχε καλοσορίσει τον Ισραηλινό ομόλογό του) και θα ζητούσε και δημοψήφισμα


δεν βλέπει μαλλον εκπομπες του βελοπουλου και του καρατζαφερη...για την αοζ.....

με το πσι δεν σωζει...απο μονο του αλλα το ξαναλεω που κανανε επιμηκυνση...σου χαμηλωσαν το επιτοκιο ...σου κοψανε...λεφτα χρωστουμε...εσυ σαν ελλαδα τι εχεις κανει για να διασφαλησεις οτι θα πληρωσει εστω καποιο μερος των χρηματων? ...και η επιμηκυνση ειναι ενα + διοτι θα δανειζεσαι με σταθερο επιτοκιο (οταν η ιταλια με τις βοιμηχανιες δανειζεται με 6%) για 10 χρονια για να αποκτησει πρωτογεννες πλεονασμα...τι εχει κανει η ελλαδα για να αποκτησει πρωτογεννες πλεονασμα...απο το 2004 δεν εφαρμοζει το μνημονιο 1 διοτι ως γνωστο το προγραμμα της ΝΔ το 2004 ειναι στην βαση του τα μετρα του μνημονιου 1....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom